Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Beograd

    fikret selimbašić

    Posts : 9608
    Join date : 2020-06-19

    Beograd - Page 18 Empty Re: Beograd

    Post by fikret selimbašić Sun Jan 10, 2021 5:15 pm

    Daï Djakman Faré wrote:pazi u severnom dagestanu ima ovo. ima znacajan wtf faktor ali u biti nije lose ! cisti haute couture !

    Beograd - Page 18 Nacionalnij-kostyum-dagestana-vidi-i-opisanie_6

    Mislio sam na šubaru kakvu nosi Habib fajter.


    Moj rođak i jako dobar drugar oženio se curom iz Taškenta. Njen pradjed bio je ruski carski oficir. Kad je prvi put otišao kod njenih kao zet, obukli su ga u svečanu pradjedovu uniformu koju su decenijama čuvali, opasali mu sablju i slikali ga za na zid. Pokušavam da nađem sliku sa sličnom uniformom ali ne ide, a to zaista treba vidjeti, spektakl.


    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Kijevljani, Kijevljani, paganski skupe. Da niste Mihajlika izdali, nikad Tatari Kijev ne bi zauzeli.

    A onda, kad mjehne Raspotočje, onda je jebeno.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Beograd - Page 18 Empty Re: Beograd

    Post by kondo Sun Jan 10, 2021 5:25 pm

    zamisljam farea kako u ovakvoj odori ulazi u KST na veče DJ gavre.... hmmm.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Daï Djakman Faré

    Posts : 8094
    Join date : 2014-10-28
    Location : imamate of futa djallon

    Beograd - Page 18 Empty Re: Beograd

    Post by Daï Djakman Faré Sun Jan 10, 2021 5:34 pm

    @ fikret

    apsolutno legendarno bounce

    @ marius

    bingo ! pa nisam puno drugacije izgledao na dark najtovima - imam svasta necega u ormaru - a cerkeska mu dodje samo kao prirodan nastavak toga kontinuuma. uklopila bi mi se u ostatak plakara bez frke. samo ne kod dj gavre, ewwwwww Beograd - Page 18 1233199462


    _____
    i would like to talk here about The Last of Us on HBO... and yeah, yeah i know.. the world is burning but lets just all sit and talk about television. again - what else are we doing with ourselves ? we are not creating any militias. but my god we still have the content. appraising content is the american modus vivendi.. that's why we are here for. to absorb the content and then render some sort of a judgment on content. because there is a buried hope that if enough people have the right opinion about the content - the content will get better which will then flow to our structures and make the world a better place
    паће

    Posts : 40195
    Join date : 2012-02-12
    Location : квантни физикалац

    Beograd - Page 18 Empty Re: Beograd

    Post by паће Sun Jan 10, 2021 5:41 pm

    Vilmos Tehenészfiú wrote:Jel dobiješ i punjenu pticu uz gruzijski model?

    Прекјуче сам у Лидлу купио папагајке, натакао на десно раме, превукао маску преко левог ока... и госпоја морала да призна да сам пљунути гусарски капетан.


    _____
       commented, fermented, demented, mementoed, cemented, lamented.
       анархеологистика: оно кад не знаш где си га затурио, и кад.
    Anonymous
    Guest

    Beograd - Page 18 Empty Re: Beograd

    Post by Guest Fri Jan 15, 2021 8:41 pm

    Beograd - Page 18 EryydqDXcAQ-v8z?format=jpg&name=medium
    Erős Pista

    Posts : 81523
    Join date : 2012-06-10

    Beograd - Page 18 Empty Re: Beograd

    Post by Erős Pista Mon Jan 18, 2021 1:05 pm

    http://www.politika.rs/scc/clanak/470758/Pogledi/Figura-Stefana-Nemanje


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Beograd - Page 18 Empty Re: Beograd

    Post by kondo Mon Jan 18, 2021 2:09 pm

    Gde nam stoji WC papir?


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    ficfiric

    Posts : 34301
    Join date : 2012-02-10

    Beograd - Page 18 Empty Re: Beograd

    Post by ficfiric Mon Jan 18, 2021 2:22 pm

    Ali ima jedan pasus koji potpisujem.

    Као што Андрић на једном месту каже: „Нема случајних грађевина, издвојених из људског друштва у коме су никле и његових потреба, жеља и схватања …” У том смислу ни споменик Стефану Немањи није случајна грађевина већ представља израз жеља и схватања данашњег српског друштва.

    To je i moj stav. Ne treba se skrivati simptome bolesti, neka budu vidljivi - ja sam za to da bude jos deset ovakvih spomenika, kao sto podrzavam i aktuelnu himnu.


    _____


    Uprava napolje!

    Janko Suvar

    Posts : 7709
    Join date : 2019-06-06

    Beograd - Page 18 Empty Re: Beograd

    Post by Janko Suvar Mon Jan 18, 2021 2:32 pm

    +1 Beograd - Page 18 1399639816
    паће

    Posts : 40195
    Join date : 2012-02-12
    Location : квантни физикалац

    Beograd - Page 18 Empty Re: Beograd

    Post by паће Mon Jan 18, 2021 2:36 pm

    ficfiric wrote:
    To je i moj stav. Ne treba se skrivati simptome bolesti, neka budu vidljivi - ja sam za to da bude jos deset ovakvih spomenika, kao sto podrzavam i aktuelnu аустроугарску himnu.


    _____
       commented, fermented, demented, mementoed, cemented, lamented.
       анархеологистика: оно кад не знаш где си га затурио, и кад.
    паће

    Posts : 40195
    Join date : 2012-02-12
    Location : квантни физикалац

    Beograd - Page 18 Empty Re: Beograd

    Post by паће Mon Jan 18, 2021 2:58 pm

    паће wrote:
    ficfiric wrote:
    To je i moj stav. Ne treba se skrivati simptome bolesti, neka budu vidljivi - ja sam za to da bude jos deset ovakvih spomenika, kao sto podrzavam i aktuelnu аустроугарску himnu.

    Мада, с друге стране, истом логиком произилази да смо пре 40-50 година били много бољи људи.


    _____
       commented, fermented, demented, mementoed, cemented, lamented.
       анархеологистика: оно кад не знаш где си га затурио, и кад.
    Erős Pista

    Posts : 81523
    Join date : 2012-06-10

    Beograd - Page 18 Empty Re: Beograd

    Post by Erős Pista Mon Jan 18, 2021 3:16 pm

    ficfiric wrote:Ali ima jedan pasus koji potpisujem.

    Као што Андрић на једном месту каже: „Нема случајних грађевина, издвојених из људског друштва у коме су никле и његових потреба, жеља и схватања …” У том смислу ни споменик Стефану Немањи није случајна грађевина већ представља израз жеља и схватања данашњег српског друштва.

    To je i moj stav. Ne treba se skrivati simptome bolesti, neka budu vidljivi - ja sam za to da bude jos deset ovakvih spomenika, kao sto podrzavam i aktuelnu himnu.


    Naravno, samo to nije opravdanje ni za sta (ili je opravdanje za sve, sto obesmisljava sam poduhvat opravdavanja). A on bi ipak hteo da opravda, a ne samo da objasni.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    ficfiric

    Posts : 34301
    Join date : 2012-02-10

    Beograd - Page 18 Empty Re: Beograd

    Post by ficfiric Mon Jan 18, 2021 3:35 pm

    Vodjeni razlicitim motivima mozemo napisati istu recenicu. Beograd - Page 18 1844795956


    _____


    Uprava napolje!

    ficfiric

    Posts : 34301
    Join date : 2012-02-10

    Beograd - Page 18 Empty Re: Beograd

    Post by ficfiric Mon Jan 18, 2021 3:40 pm

    паће wrote:Мада, с друге стране, истом логиком произилази да смо пре 40-50 година били много бољи људи.

    Ne znam, nisam se rodio ali jos kad su uzimali ulice partizanima, moj je stav bio da to treba uraditi.

    Da li ljudi zele da im se ulice zovu po partizanima? Ne zele
    Da li zele da se zovu po predratnim bogatasima, zelenasima, itd? Zele.

    Neka se tako zovu, molim lepo ali kad bude trebalo da se radi nesto za opste dobro, neka se drustvo obrati Karicu i Miskovicu, mene zabole da se cimam


    _____


    Uprava napolje!

    паће

    Posts : 40195
    Join date : 2012-02-12
    Location : квантни физикалац

    Beograd - Page 18 Empty Re: Beograd

    Post by паће Mon Jan 18, 2021 3:48 pm

    ficfiric wrote:
    Da li ljudi zele da im se ulice zovu po partizanima? Ne zele
    Da li zele da se zovu po predratnim bogatasima, zelenasima, itd? Zele.

    А по чему знаш да желе? Нису се довољно драли кад је то долазило на дневни ред? То није ни било на дневном реду било чега осим комисије за именовање улица, која је општинска, и која је толишни курац од овце да се ни не примети кад се састајала. А онда тап - ево ти нове табле, мењај исправе.

    То прекрштавање свега је најјефтинији (по починиоца) начин да се запиша бандера. Ако и нисмо победили нечим већим, нека се бар зове како ми хоћемо, и да се затре траг онима чије смо преотели. Међу педесет других истовремених срања, ко ће још и за то да се буни. Најчешће 99% ни не знају да се спрема преименовање нечега.


    _____
       commented, fermented, demented, mementoed, cemented, lamented.
       анархеологистика: оно кад не знаш где си га затурио, и кад.
    Anonymous
    Guest

    Beograd - Page 18 Empty Re: Beograd

    Post by Guest Mon Jan 18, 2021 6:51 pm

    ljudi nemaju pima šta žele, uglavno-m
    avatar
    Korisnik
    Korisnik

    Posts : 4670
    Join date : 2015-02-17

    Beograd - Page 18 Empty Re: Beograd

    Post by ontheotherhand Wed Jan 20, 2021 6:14 pm

    „Privatizacija gradova ili ekocid na vodi?!” u okviru projekta „Efekat pregleda”

    Muzej savremene umetnosti poziva vas na panel diskusiju:
    „Privatizacija gradova ili ekocid na vodi?!” u okviru projekta „Efekat pregleda”
    Četvrtak 21. januar 2021.
    18 – 19.30 časova
    Diskusija će se odvijati preko Zoom-a i moći da se prati preko Facebook stranice Muzeja:
    https://www.facebook.co/MSUB.MoCAB/
    Učesnici panel diskusije:
    Radomir Lazović, član malog veća građanske inicijative „Ne davimo Beograd”
    Tihomir Milovac, muzejski savetnik u MSU Zagreb. i zastupnik u skupštini Grada Zagreba – Nezavisna lista Zagreb
    Daniela Stojković, osnivačica i članica „Danube Civil Society Forum”, i članica Internacionalne komisije za zaštitu reke Dunav
    Moderatori: Novi Nebojša Milenković, istoričar umetnosti, pisac i građanski aktivista, i Zoran Erić, MSU Beograd
    ************************
    O temi diskusije:
    Čiji su naši gradovi? Da li danas živimo ostvarenje anti-utopije o gradovima koji se, zapravo, ruše građenjem? Na primerima (ne)realizovanih projekata „Beograd na vodi“, zagrebački „Grad u
    gradu” ili kolokvijalno „Menhetn Siti“, kao i „Novi Sad na vodi“ pokušaćemo da dođemo do odgovora na pitanje: da li grad pripada političarima, investitorima ili njegovim građanima?
    Proizvodnja društvenog i urbanog prostora koja nastaje simbiozom „biznisa” i politike — gde se sama politika doživljava kao puko oruđe u službi profita novopečenih „urbanih kapitalista”, koji dobijaju podršku i koncesije za osnivanje monopolskih „kompanija” — po pravilu se završava kratkoročnom korišću za „investitora”, odnosno na štetu nanetu kvalitetu života zajednice. Karakteristika ovog društvenog „sistema” upravo je u upotreba autoritarnih mehanizama javne moći — poput netransparentnosti u sferi odlučivanja, ignorisanju zvaničnih urbanističkih planova, mišljenja struke te izbegavanju komunikacije sa građanima, odnosno njihovim sistematskim isključivanjem iz procesa donošenja odluka koje se neposredno tiču kvaliteta
    života u njihovom gradu. Zamaskirani studijama o ekonomskim isplativostima, novim radnim mestima i tsl. političari koji se javljaju kao portparoli sopstvenih „investitora”, po pravilu vode računa isključivo o (privatnom) profitu — potpuno zanemarujući ekološku održivost tih projekata, te hroničnim izostankom vizije koja bi omogućila strateško i dugoročno investiranje grada u zdravlje njegovih garađana.
    Duboko svesni činjenice da proces oblikovanja Grada uvek jeste širi društveni i ideološki proces, koji implicira i davanje odnosno promenu značenja urbanim prostorima gde, u konačnom ishodu, dolazi do re-strukturiranja samog društva. Da li se, dakle, sve te promene mogu odvijajati i planirati uz potpuno ignorisanje i zanemarivanje interesa građana — i koji socijalni mehanizmi građanima uopšte stoje na raspolaganju u njihovoj odbrani prava na sopstveni Grad?!
    Šta je sve Beograd izgubio početkom realizacije projekta „Beograd na vodi” i koje su posledice po životnu sredinu tog i sličnih „urbanističkih” poduhvata na reci Savi (Savski nasip, Makiško polje)? Šta je Zagreb dobio odbijanjem Generalnog urbanističkog plana čime je praktično
    (trajno?) onemogućena realizacija projekta „Grad u gradu”? Kakve se ekološke i urbanističke opasnosti nadvijaju nad Novim Sadom najavljenom realizacijom projekta koji javnost
    kolokvijalno naziva „Novi Sad na vodi”?
    Sva ta pitanja razmotrićemo u razgovoru sa učesnicima panel diskusije.
    avatar
    Korisnik
    Korisnik

    Posts : 4670
    Join date : 2015-02-17

    Beograd - Page 18 Empty Re: Beograd

    Post by ontheotherhand Sat Jan 23, 2021 12:23 pm

    Cena stanova sve skuplja, a potražnja sve veća - najviše se kupuje za keš

    Čak 13 najskupljih stanova prodatih u poslednja tri meseca prošle godine nalazi se u Beogradu na vodi. Najskuplji od njih kupac je platio 8.754 evra po kvadratnom metru.

    Najviše se kupuje za keš

    Iako raste broj stambenih kredita, oko 70 odsto prometa je u gotovini.

    "Naši podaci govore da u 2020. imamo 56 milijardi dinara više plasiranog nego u prethodnoj godini, u projektima to je preko 135.000 stambenih kredita, sada u totalu kad uzmemo presek", ukazuje Vladimir Vasić, generalni sekretar Udruženja banaka.

    Prosečan kredit za stan nije se menjao i iznosi oko 30.000 evra što ukazuje na to da najveći broj kupaca obezbeđuje više od potrebnog učešća, jer je za ovaj iznos u Beogradu moguće kupiti samo garsonjeru na periferiji.

    "Ljudi prodaju neke svoje nepokretnosti i onda kupuju nešto veće i onda je to ta razlika koja se javlja. Oni dolaze kod banaka da dopune neophodna sredstva da bi kupili nepokretnost. Porasla je štednja u dinarima, ljudi imaju poverenja u dinar, a sa druge strane imamo priliv. Pretpostavljam da je to dobar deo nekih naših ljudi koji rade u inostranstvu koji žele da plasiraju svoj novac, i otud priliv sredstava na tržištu nekretnina", dodaje Vasić.

    Autor: RTS
    ficfiric

    Posts : 34301
    Join date : 2012-02-10

    Beograd - Page 18 Empty Re: Beograd

    Post by ficfiric Sat Jan 23, 2021 12:43 pm

    "Ljudi prodaju neke svoje nepokretnosti i onda kupuju nešto veće i onda je to ta razlika koja se javlja. Oni dolaze kod banaka da dopune neophodna sredstva da bi kupili nepokretnost. Porasla je štednja u dinarima, ljudi imaju poverenja u dinar, a sa druge strane imamo priliv. Pretpostavljam da je to dobar deo nekih naših ljudi koji rade u inostranstvu koji žele da plasiraju svoj novac, i otud priliv sredstava na tržištu nekretnina", dodaje Vasić.

    Beograd - Page 18 3579118792


    _____


    Uprava napolje!

    Anonymous
    Guest

    Beograd - Page 18 Empty Re: Beograd

    Post by Guest Sat Jan 23, 2021 12:44 pm

    koji je deo smešan?
    ficfiric

    Posts : 34301
    Join date : 2012-02-10

    Beograd - Page 18 Empty Re: Beograd

    Post by ficfiric Sat Jan 23, 2021 12:53 pm

    Onaj u kom sagovornik rts-a nalazi zilion objasnjenja samo da ne bi pomenuo pranje para. Samo fale iskopani cupovi, drvece koje radja novac i slicno



    _____


    Uprava napolje!

    Anonymous
    Guest

    Beograd - Page 18 Empty Re: Beograd

    Post by Guest Sat Jan 23, 2021 12:58 pm

    Verovatno ima i pranja para, ali ima više ovoga o čemu taj neko priča.
    паће

    Posts : 40195
    Join date : 2012-02-12
    Location : квантни физикалац

    Beograd - Page 18 Empty Re: Beograd

    Post by паће Sat Jan 23, 2021 2:20 pm

    Talason wrote:Verovatno ima i pranja para, ali ima više ovoga o čemu taj neko priča.

    Можда више примерака али не нужно и више пара.


    _____
       commented, fermented, demented, mementoed, cemented, lamented.
       анархеологистика: оно кад не знаш где си га затурио, и кад.
    Anonymous
    Guest

    Beograd - Page 18 Empty Re: Beograd

    Post by Guest Sat Jan 23, 2021 3:50 pm

    nemam pojma šta si mi sad rek'o
    Solus_Rex

    Posts : 3516
    Join date : 2018-07-03

    Beograd - Page 18 Empty Re: Beograd

    Post by Solus_Rex Sat Jan 23, 2021 6:20 pm

    Beograd - Page 18 EsbrMLOXAAAh2t8?format=jpg&name=large


    _____
    "Sisaj kurac, Boomere. Spletkario si i nameštao ban pa se sad izvlačiš. Radiša je format a ti si mali iskompleksirani miš. Katastrofa za Burundi čoveče.
    A i deluje da te napustio drugar u odsudnom trenutku pa te spašavaju ova tovarka što vrv ni ne dismr na ribu, to joj se gadi, i ovaj južnjak koji o niškim kafanama čita na forumu. Prejaka šarža."  - Monsier K.

    Beograd - Page 18 Empty Re: Beograd

    Post by Sponsored content

      Similar topics

      -

      Current date/time is Fri May 17, 2024 7:36 am