Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Poslednji film koji ste (ponovo) gledali

    Del Cap

    Posts : 6146
    Join date : 2019-11-04

    Poslednji film koji ste (ponovo) gledali - Page 22 Empty Re: Poslednji film koji ste (ponovo) gledali

    Post by Del Cap Sun Oct 31, 2021 9:35 pm

    Cousin Billy wrote:ne bih da kukam kao boomer ali tada su umeli da snime uzbudljiv film o ljudima koji sede i telefoniraju.

    I o onima koji sede i slušaju  Poslednji film koji ste (ponovo) gledali - Page 22 4101625831

    Poslednji film koji ste (ponovo) gledali - Page 22 5137mySXnIL._SY445_
    Anonymous
    Guest

    Poslednji film koji ste (ponovo) gledali - Page 22 Empty Re: Poslednji film koji ste (ponovo) gledali

    Post by Guest Sun Oct 31, 2021 9:49 pm

    to religiozno gledam jednom godišnje.
    Daï Djakman Faré

    Posts : 8054
    Join date : 2014-10-28
    Location : imamate of futa djallon

    Poslednji film koji ste (ponovo) gledali - Page 22 Empty Re: Poslednji film koji ste (ponovo) gledali

    Post by Daï Djakman Faré Mon Nov 08, 2021 12:57 am

    Edgar Wright, Hot Fuzz, 2007 "Lethal Weapon in Somerset", indeed. Thanks as ever to my pal Henrik for pointing me in the direction of this one. Great fun, with a stellar cast and an average shot length of what must be 0.001 seconds, it makes Snatch look like Satantango in comparison
    probudio sam celu zgradu kolko sam skriknuo na ovaj opis Poslednji film koji ste (ponovo) gledali - Page 22 3137070404


    _____
    i would like to talk here about The Last of Us on HBO... and yeah, yeah i know.. the world is burning but lets just all sit and talk about television. again - what else are we doing with ourselves ? we are not creating any militias. but my god we still have the content. appraising content is the american modus vivendi.. that's why we are here for. to absorb the content and then render some sort of a judgment on content. because there is a buried hope that if enough people have the right opinion about the content - the content will get better which will then flow to our structures and make the world a better place
    Erős Pista

    Posts : 81420
    Join date : 2012-06-10

    Poslednji film koji ste (ponovo) gledali - Page 22 Empty Re: Poslednji film koji ste (ponovo) gledali

    Post by Erős Pista Mon Nov 08, 2021 1:00 am

    Gledajte Last Night in Soho!

    Jacobin mu dao negativnu kritiku, al ja sam se proveo za sve pare. Daleko je od najboljeg Edgara Rajta, ali je meni baš leg'o, i estetika i sve.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Ferenc Puskás

    Posts : 11564
    Join date : 2014-10-27
    Location : kraljevski vinogradi

    Poslednji film koji ste (ponovo) gledali - Page 22 Empty Re: Poslednji film koji ste (ponovo) gledali

    Post by Ferenc Puskás Mon Nov 08, 2021 11:04 am

    Poslednji film koji ste (ponovo) gledali - Page 22 Armyof10
    Uzeo da gledam ovo. Kakvo sranje, bože, kakvo neopisivo sranje.


    _____
    Ha rendelkezésre áll a szükséges pénz, a vége általában jó.
    zvezda je zivot

    Posts : 7008
    Join date : 2014-11-07

    Poslednji film koji ste (ponovo) gledali - Page 22 Empty Re: Poslednji film koji ste (ponovo) gledali

    Post by zvezda je zivot Sat Nov 13, 2021 2:20 am

    mi sinoc, sada vec preksinoc, gledali klasik mog detinjstva there's something about mary (1998). moja devojka je kao klinka kaze mrzela film jer joj bio 'mnogo glup'. sad joj je dobro lego. probacemo masku (1994) sutra.

    danas smo gledali broadcast news (1987), priguseni romkom dzejmsa l bruksa.nisam fan holi hanter onako pojavno al ovde je super, gotivim alberta bruksa inace, vilijam hrt pokazuje dupe u samo 1 sceni. devojci mi se nije dopao film, stavise emotivno ju je smorio, kaze los je prema svim junacima i nije ni romkom.
    паће

    Posts : 40078
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Poslednji film koji ste (ponovo) gledali - Page 22 Empty Re: Poslednji film koji ste (ponovo) gledali

    Post by паће Sat Nov 13, 2021 11:39 am

    Ронин.
    То сам гледао на ДВДу у тамоу, док је у Крогеровој самоуслузи радио видео клуб. Имали су ваљда десет дискова (кад смо кренули имали су свега пет), и ту улети и ово. Добра акција, добре јурњаве, и врло занимљиво урађена прича, јер јесте да се све врти око отимања ковчега, али оно што делује као преприч „Величанствених седам“ или „Лиге џентлмена“ - окупљање екипе, планирање акције, сама акција, разлаз са пленом - се завршава у 51. минуту (од 120). Преостали сат радња иде у цик цак, код кога је кофер, ко је кога издао, смењују се секвенце чекања, извиђања, јурњаве.
    Све време су односи унутар екипе час професионални (сви смо ту због пара), час подозриви, никад не знаш ко је с ким у дослуху а ко ће коме просвирати метак.
    Из свега излазе Жан Рено и Роберт де Ниро као два прекаљена ратна друга. 

    Додатно позитивно бројање за технички дојам - пакет од тетке на 720 пиксела, на монитору од 10 цоли, изгледа кудикамо боље него што је деведе изгледао на 19. Јер је једна сличица на деведеу тада носила око 52Кб, боље нису умели. Звук је, међутим, урађен канда за 5.1, па на клот стереу дијалози буду тиши од околне буке, а да за тих десетак филмова годишње што погледам јурим софтвер који би ми то премиксао на јасно, ма зајеби. То што ми је промакло неколико ствари битних за разумевање радње, ко га јебе, за толико нисам ни попамтио везе између неких фаца и имена им, те ионако не бих знао ко је тај што је ушао у кадар.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    zvezda je zivot

    Posts : 7008
    Join date : 2014-11-07

    Poslednji film koji ste (ponovo) gledali - Page 22 Empty Re: Poslednji film koji ste (ponovo) gledali

    Post by zvezda je zivot Thu Nov 25, 2021 12:21 pm

    fourteen dana sallitta, prvi njegov majkrobadzet/skoro nou badzet film koji sam gledo. uvek je zanimljivo - meni jeste, nekom nije - videti kako izgledaju filmovi formiranog kriticiara: kako i koliko se transponuju ukus, temperament i ambicija, gde se javljaju viskovi. sallitt pravi film po svom ukusu, rohmer, pialat, hong, po temperamentu najvise hong, po formi pialat.

    sledece sto gledam je ovo, jroov opis me navuko: Rendez-vous à Bray (Boomerang Pictures, two DVDs + one CD + 88-page paperback novel in French, Julien Gracq’s Le Roi Cophetua, + 36-page bilingual booklet in French and Flemish) This is surely the most obscure item here, but it’s such a lovely film — made in Belgium in 1972 — and it received so much loving care from the friends of the late writer-director André Delvaux that it deserves to be much better known. For one thing, it’s surely one of the most erotic films ever made, featuring both Anna Karina and Bulle Ogier at their most attractive. For another, it’s steeped in nostalgia for more or less the same era when Louis Feuillade’s serials were being made. 



    _____
    ova zemlja to je to
    паће

    Posts : 40078
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Poslednji film koji ste (ponovo) gledali - Page 22 Empty Re: Poslednji film koji ste (ponovo) gledali

    Post by паће Thu Nov 25, 2021 1:08 pm

    Уф, шта сам ја све пропустио... да снимим, било скупо јебига, и материјал и развијање.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    Vilmos Tehenészfiú

    Posts : 7163
    Join date : 2020-03-05

    Poslednji film koji ste (ponovo) gledali - Page 22 Empty Re: Poslednji film koji ste (ponovo) gledali

    Post by Vilmos Tehenészfiú Thu Nov 25, 2021 5:40 pm

    Aj snimi rodjendan bliznakinja u igraonici.


    _____
    "Burundi je svakako sharmantno mesto cinika i knjiskih ljudi koji gledaju stvar sa svog olimpa od kartona."

    “Here he was then, cruising the deserts of Mexico in my Ford Torino with my wife and my credit cards and his black-tongued dog. He had a chow dog that went everywhere with him, to the post office and ball games, and now that red beast was making free with his lion feet on my Torino seats.”
    паће

    Posts : 40078
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Poslednji film koji ste (ponovo) gledali - Page 22 Empty Re: Poslednji film koji ste (ponovo) gledali

    Post by паће Thu Nov 25, 2021 6:27 pm

    Vilmos Tehenészfiú wrote:Aj snimi rodjendan bliznakinja u igraonici.

    А јок, рођендане држимо код куће. И торте више не купујемо, кога год да смо нашли временом се прожгадио, све неки спрејеви, фарбе, бајаги јестиви шљаштинг, све више шлага мање теста (ајде бар овај држи прави шлаг, она пре је држала неку синтетику из боце)... ма зајеби. Кад госпоја то запече... а ако је сезона кад имамо вишка јаја, нађе неки рецепт где иду 22 жуманцета... ма иди бегај.

    И мислим да ћу тај филм да гледам још који пут :љ


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    zvezda je zivot

    Posts : 7008
    Join date : 2014-11-07

    Poslednji film koji ste (ponovo) gledali - Page 22 Empty Re: Poslednji film koji ste (ponovo) gledali

    Post by zvezda je zivot Sat Nov 27, 2021 12:28 pm

    Poslednji film koji ste (ponovo) gledali - Page 22 MV5BOGY5YmQ0ZGMtYzYwYi00OTlmLTk1MjgtYjNmMjY0YzI4OWM0XkEyXkFqcGdeQXVyNTk5Nzg1NjQ@._V1_

    bounce bounce Poslednji film koji ste (ponovo) gledali - Page 22 3826186726


    _____
    ova zemlja to je to
    Notxor

    Posts : 8095
    Join date : 2020-09-07

    Poslednji film koji ste (ponovo) gledali - Page 22 Empty Re: Poslednji film koji ste (ponovo) gledali

    Post by Notxor Sat Nov 27, 2021 3:10 pm

    Imaš i ovo (ako ti je promaklo)



    _____
      Sweet and Tender Hooligan  
    Daï Djakman Faré

    Posts : 8054
    Join date : 2014-10-28
    Location : imamate of futa djallon

    Poslednji film koji ste (ponovo) gledali - Page 22 Empty Re: Poslednji film koji ste (ponovo) gledali

    Post by Daï Djakman Faré Sat Nov 27, 2021 8:06 pm

    Erős Pista wrote:Gledajte Last Night in Soho!

    Jacobin mu dao negativnu kritiku, al ja sam se proveo za sve pare. Daleko je od najboljeg Edgara Rajta, ali je meni baš leg'o, i estetika i sve.
    film je okej at best kao to sto je. razradjen je i funkcionise i to je to. no that aside, tupavo je ozbiljno-moralistican i nema bukvalno nijednu smesnu scenu. maltene kao da nije njegov film, tj. kao da je pokusao da snimi "ozbiljan film" i odraste kao reditelj. FUJ.

    crnie je totalni non-character, boiler-plate good guy kako muskarci zamisljaju good guys rolu, a undercover policajac koji pokusava da spasi kurvu iz bordela je vrhunac muskog promisljanja karaktera. ja po izlasku iz bioskopa rekao drugaru "garant mu nijedna zena nije procitala scenario" a on mi kaze "zena mu je koscenarista Poslednji film koji ste (ponovo) gledali - Page 22 3579118792 " plus je stvarno preterao sa CGI-jem, duhovi zaklanih musterija koji su izgledali super u prvom i drugom pojavljivanju se pojavljuju jos 15 puta i totalno su retardirani.

    inace iso prvi put u takvud prvi put od gospodara prstenova 2002. i mogu vam reci nece me bioskop vise videti, sve mi je vizuelno-zvucno preagresivno i preterano, otprilike kao babi da das 4D googles, e tako mi je bilo.


    _____
    i would like to talk here about The Last of Us on HBO... and yeah, yeah i know.. the world is burning but lets just all sit and talk about television. again - what else are we doing with ourselves ? we are not creating any militias. but my god we still have the content. appraising content is the american modus vivendi.. that's why we are here for. to absorb the content and then render some sort of a judgment on content. because there is a buried hope that if enough people have the right opinion about the content - the content will get better which will then flow to our structures and make the world a better place
    паће

    Posts : 40078
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Poslednji film koji ste (ponovo) gledali - Page 22 Empty Re: Poslednji film koji ste (ponovo) gledali

    Post by паће Sat Nov 27, 2021 8:16 pm

    Daï Djakman Faré wrote:
    inace iso prvi put u takvud prvi put od gospodara prstenova 2002. i mogu vam reci nece me bioskop vise videti, sve mi je vizuelno-zvucno preagresivno i preterano, otprilike kao babi da das 4D googles, e tako mi je bilo.

    Не гуглОве (googles) него ђозлуке (goggles).

    Ал' иначе пробај, можда би се баби свидело.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    zvezda je zivot

    Posts : 7008
    Join date : 2014-11-07

    Poslednji film koji ste (ponovo) gledali - Page 22 Empty Re: Poslednji film koji ste (ponovo) gledali

    Post by zvezda je zivot Sun Nov 28, 2021 12:25 pm

    zvezda je zivot wrote:Poslednji film koji ste (ponovo) gledali - Page 22 MV5BOGY5YmQ0ZGMtYzYwYi00OTlmLTk1MjgtYjNmMjY0YzI4OWM0XkEyXkFqcGdeQXVyNTk5Nzg1NjQ@._V1_

    bounce bounce Poslednji film koji ste (ponovo) gledali - Page 22 3826186726

    bez ozbiljne konkurencije najbolji film ove mlade decenije (kako mi iz medijske sfere i listmejking komjunitija volimo da kazemo). i mnogo vaznije od toga, film koji ce meni nadam se biti ono sto je mnogima gospodar prstenova - tradicionalni praznicni film, uz kokisku i rusku. nadam se da ce piter dzekson izbaciti pokoju prosirenu verziju.


    _____
    ova zemlja to je to
    Bleeding Blitva

    Posts : 3742
    Join date : 2020-09-27
    Location : Waystone Inn

    Poslednji film koji ste (ponovo) gledali - Page 22 Empty Re: Poslednji film koji ste (ponovo) gledali

    Post by Bleeding Blitva Tue Nov 30, 2021 11:30 pm

    Pogledala sam Francusku depešu, kakva ljubav prema jeziku, ugušio nas njome Poslednji film koji ste (ponovo) gledali - Page 22 1403342043 Ritam se dobro drži kroz sve priče, nemaš kad ni čekirat mobitel ni rifrešat forum od pozorne pratidbe, odličan.


    _____
    my goosebumps have goosebumps
    Erős Pista

    Posts : 81420
    Join date : 2012-06-10

    Poslednji film koji ste (ponovo) gledali - Page 22 Empty Re: Poslednji film koji ste (ponovo) gledali

    Post by Erős Pista Tue Nov 30, 2021 11:35 pm

    +1

    Sinoć sam pogledao. Bio mi je malo i prebrz i prepun svega, sve vreme sam imao utisak da mi fore promiču.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Bleeding Blitva

    Posts : 3742
    Join date : 2020-09-27
    Location : Waystone Inn

    Poslednji film koji ste (ponovo) gledali - Page 22 Empty Re: Poslednji film koji ste (ponovo) gledali

    Post by Bleeding Blitva Tue Nov 30, 2021 11:37 pm

    Ide drugo gledanje svakako Poslednji film koji ste (ponovo) gledali - Page 22 4101625831


    _____
    my goosebumps have goosebumps
    zvezda je zivot

    Posts : 7008
    Join date : 2014-11-07

    Poslednji film koji ste (ponovo) gledali - Page 22 Empty Re: Poslednji film koji ste (ponovo) gledali

    Post by zvezda je zivot Wed Dec 01, 2021 12:32 am

    el tacno sto sam cuo da je salameova prica najgora?


    _____
    ova zemlja to je to
    Erős Pista

    Posts : 81420
    Join date : 2012-06-10

    Poslednji film koji ste (ponovo) gledali - Page 22 Empty Re: Poslednji film koji ste (ponovo) gledali

    Post by Erős Pista Wed Dec 01, 2021 12:36 am

    Pa meni nije bila, a prijatelju sa kojim sam gledao je bila čak i najbolja.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    zvezda je zivot

    Posts : 7008
    Join date : 2014-11-07

    Poslednji film koji ste (ponovo) gledali - Page 22 Empty Re: Poslednji film koji ste (ponovo) gledali

    Post by zvezda je zivot Wed Dec 01, 2021 12:43 am

    to je lepo, kolko sam cuo ta prica je ne preterano suptilan rif na masculin feminin (u smislu ima bukavlno u kadru natpis masculin feminin i ide muzika iz tog filma lol) pa se nadam da je dobra


    _____
    ova zemlja to je to
    Anonymous
    Guest

    Poslednji film koji ste (ponovo) gledali - Page 22 Empty Re: Poslednji film koji ste (ponovo) gledali

    Post by Guest Wed Dec 01, 2021 7:16 am

    Gde ste gledali? Vidim da sutra počinje prikazivanje u BG
    mstislaw

    Posts : 1040
    Join date : 2015-01-26

    Poslednji film koji ste (ponovo) gledali - Page 22 Empty Re: Poslednji film koji ste (ponovo) gledali

    Post by mstislaw Wed Dec 01, 2021 7:53 am

    Bio je već prikazan na FAF-u, i to ne samo u Beogradu.
    Notxor

    Posts : 8095
    Join date : 2020-09-07

    Poslednji film koji ste (ponovo) gledali - Page 22 Empty Re: Poslednji film koji ste (ponovo) gledali

    Post by Notxor Wed Dec 01, 2021 8:34 am



    Odličan, 5-. Minus je zato što su za 90 minuta neki likovi samo skicirani, ali za 90 minuta i nije moglo drugačije, dakle mali višak ambicije, ali zato gluma, kamera, režija... preporuka.


    _____
      Sweet and Tender Hooligan  

    Poslednji film koji ste (ponovo) gledali - Page 22 Empty Re: Poslednji film koji ste (ponovo) gledali

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Sun Apr 28, 2024 4:56 am