Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Bela Rusija

    ćaća

    Posts : 3382
    Join date : 2019-11-03
    Age : 41
    Location : Bordeaux, FR

    Bela Rusija - Page 36 Empty Re: Bela Rusija

    Post by ćaća Mon May 24, 2021 4:07 pm

    Nebitno, slušaš pilota mlaznjaka pa sve da je Porco Rosso a ne vojni pilot države kroz čiji vazdušni prostor letiš.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50059
    Join date : 2017-11-16

    Bela Rusija - Page 36 Empty Re: Bela Rusija

    Post by Nektivni Ugnelj Mon May 24, 2021 4:09 pm

    Turul madár wrote:dal bi pilot bio luda nakaza kao onaj šišić pa da ga sruši

    Nije prica bila - hicemo vaseg putnika. Da je to bila prica mozda bi se i nasao neki ludi pilot koji bi nastavio dalje.
    Anonymous
    Guest

    Bela Rusija - Page 36 Empty Re: Bela Rusija

    Post by Guest Mon May 24, 2021 4:09 pm

    taj pilot ne bi više nikad nigde leteo osim možda za kolumbijsku mafiju da prevozi koks, kada bi se oglušio o naređenja ratnog aviona, i kada bi mu posle to ušlo u dosije
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50059
    Join date : 2017-11-16

    Bela Rusija - Page 36 Empty Re: Bela Rusija

    Post by Nektivni Ugnelj Mon May 24, 2021 4:11 pm

    Taj pilot bi bio heroj dana ako bi se oglusio o pricu "hocemo jednog vaseg putnika" i posle bezbedno sleteo.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50059
    Join date : 2017-11-16

    Bela Rusija - Page 36 Empty Re: Bela Rusija

    Post by Nektivni Ugnelj Mon May 24, 2021 4:11 pm

    "Dosije", lol
    rumbeando

    Posts : 13714
    Join date : 2016-02-01

    Bela Rusija - Page 36 Empty Re: Bela Rusija

    Post by rumbeando Mon May 24, 2021 4:12 pm

    Khm, nisam tvrdio da je bilo ozbiljne šanse da izbegnu sletanje u Minsk, već da je to prvo saopštenje smradovsko i da zbog njega treba kritikovati Rajaner.
    Anonymous
    Guest

    Bela Rusija - Page 36 Empty Re: Bela Rusija

    Post by Guest Mon May 24, 2021 4:13 pm

    Mór Thököly wrote:Taj pilot bi bio heroj dana ako bi se oglusio o pricu "hocemo jednog vaseg putnika" i posle bezbedno sleteo.

    da, to dok ne bi 98% putnika podnelo tužbu protiv kompanije jer su akcije pilota ozbiljno ugrozile njihovu bezbednost.
    ćaća

    Posts : 3382
    Join date : 2019-11-03
    Age : 41
    Location : Bordeaux, FR

    Bela Rusija - Page 36 Empty Re: Bela Rusija

    Post by ćaća Mon May 24, 2021 4:16 pm

    rumbeando wrote:Khm, nisam tvrdio da je bilo ozbiljne šanse da izbegnu sletanje u Minsk, već da je to prvo saopštenje smradovsko i da zbog njega treba kritikovati Rajaner.

    To ok, ali ja ne pricam o tome, vec da ljudi ozbiljno pisu kako kompanija nije trebala da se povinuje naredbi.
    Mr.Pink

    Posts : 11141
    Join date : 2014-10-28
    Age : 44

    Bela Rusija - Page 36 Empty Re: Bela Rusija

    Post by Mr.Pink Mon May 24, 2021 4:18 pm

    Moz iskulira pricu ali miga slabije. Sta trebo da u forsazu proveri da li je brzi od rakete?

    Ovi bi ga polupali ko kanturinu i rekli neko stavio bombu i niko ne bi vido nista od aviona i nesrece

    Tako da je pilot ispo car


    Last edited by Mr.Pink on Mon May 24, 2021 4:19 pm; edited 1 time in total
    паће

    Posts : 40111
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Bela Rusija - Page 36 Empty Re: Bela Rusija

    Post by паће Mon May 24, 2021 4:19 pm

    Mór Thököly wrote:
    MNE wrote:sve i da im EU ne banuje vazdušni prostor manje više sve zapadne kompanije će izbjegavati Bjelorusiju

    Ovo je EU avion, na letu iz 1 u 2. EU zemlju. Moraju nekako da reaguju inace su totalne krpe.

    Шта се то тиче ЕУ, авион је власништво приватне фирме, неће ваљда нека парадржава да се меша у бизнис?

    Turul madár wrote:
    Mór Thököly wrote:Taj pilot bi bio heroj dana ako bi se oglusio o pricu "hocemo jednog vaseg putnika" i posle bezbedno sleteo.

    da, to dok ne bi 98% putnika podnelo tužbu protiv kompanije jer su akcije pilota ozbiljno ugrozile njihovu bezbednost.

    Ша, још је и трубио?


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    ćaća

    Posts : 3382
    Join date : 2019-11-03
    Age : 41
    Location : Bordeaux, FR

    Bela Rusija - Page 36 Empty Re: Bela Rusija

    Post by ćaća Mon May 24, 2021 4:21 pm

    Evo Dojcinovic napisao da su saucesnici kidnapovanja... lol

    Anonymous
    Guest

    Bela Rusija - Page 36 Empty Re: Bela Rusija

    Post by Guest Mon May 24, 2021 4:21 pm

    twitter junačine sve
    disident

    Posts : 15038
    Join date : 2016-03-28

    Bela Rusija - Page 36 Empty Re: Bela Rusija

    Post by disident Mon May 24, 2021 4:32 pm

    ćaća wrote:
    San Saba Songbird wrote:Da se bore protiv agenata KGB-a i da dogfajtuju sa MiG-ovima, šta drugo?

    Inače ako pod "ljudi" misliš "Parun, vodeći debil tvitera" onda neću da sam čovek

    Ne brt, kao ozbiljni ljudi analitičari kurci koje pratim na tw, Bieber, Cvijić itd.
    Lako je tudjim kurcem MiG-ove mlatiti


    _____
    Što se ostaloga tiče, smatram da Zapad treba razoriti
    Jedini proleter Burundija
    Pristalica krvne osvete
    Anonymous
    Guest

    Bela Rusija - Page 36 Empty Re: Bela Rusija

    Post by Guest Mon May 24, 2021 4:32 pm

    ja ne znam zašto je uopšte rajaner tema, ovde imamo državni terorizam, gusarsko otimanje ljudi

    evropa je concerned, a mi pričamo o rajaneru
    Anonymous
    Guest

    Bela Rusija - Page 36 Empty Re: Bela Rusija

    Post by Guest Mon May 24, 2021 4:35 pm

    ja da sam na mestu tog novinara, ne bi mi palo ni kroz svemir da prelećem iznad faking belorusije. doduše isto tako su ga mogli kidnapovati bilo gde i ubaciti u gepek.

    da im je i malo stalo umesto što su very concerned, ljudi kao on bi imali neku zaštitu, strategiju kretanja itd. toliko bar mogu da pomognu samo ih boli paja
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Bela Rusija - Page 36 Empty Re: Bela Rusija

    Post by kondo Mon May 24, 2021 4:48 pm

    kad je promenjena zvanična verzija iz "sletite imamo prijavu za podmetnutu bombu" u "jurio me suhoj 57, morao sam da sletim"?


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50059
    Join date : 2017-11-16

    Bela Rusija - Page 36 Empty Re: Bela Rusija

    Post by Nektivni Ugnelj Mon May 24, 2021 4:53 pm

    Turul madár wrote:
    Mór Thököly wrote:Taj pilot bi bio heroj dana ako bi se oglusio o pricu "hocemo jednog vaseg putnika" i posle bezbedno sleteo.

    da, to dok ne bi 98% putnika podnelo tužbu protiv kompanije jer su akcije pilota ozbiljno ugrozile njihovu bezbednost.

    Menije frapantno koliko ljudi ne kapira politiku
    Anonymous
    Guest

    Bela Rusija - Page 36 Empty Re: Bela Rusija

    Post by Guest Mon May 24, 2021 4:57 pm

    meni frapantno da neko misli da je pilot imao bilo koji drugi izbor osim da se povinuje direktnoj naredbi. to je nezamisliv scenario. verovatno bi bio heroj dana ali svakako više nikada ne bi upravljao komercijalnim putničkim letom.


    Last edited by San Saba Songbird on Mon May 24, 2021 4:58 pm; edited 1 time in total
    fikret selimbašić

    Posts : 9550
    Join date : 2020-06-19

    Bela Rusija - Page 36 Empty Re: Bela Rusija

    Post by fikret selimbašić Mon May 24, 2021 4:57 pm

    Ubijeđen sam da EU ništa posebno veliko ne bi uspjela da poduzme ni da je avion oboren. Rusi bi na naznaku bilo kakve ozbiljnije evropske reakcije izveli vojsku na bjeloruske granice, nešto slično proljetošnjem pomijeranju vojske na najavu ukrajinske ofanzive. Pilot bi za obaranje dobio ordenje i unapređenje za bar dva čina. EU bi zabrinuto osuđivala, tražila način da postigne konzensus članica za uvođenje sankcija Bjelorusiji i Rusiji, a da bi ga postigla te sankcije bi morale da budu prilično blage. Par godina kasnije bi oboreni avion Rajan era bio bitan koliko i malezijski oboren prije sedam godina  nad Ukrajinom.

    Ubijeđen sam i da bi ga pilot bez po frke oborio da je nekim slučajem pilot odlučio da ignoriše zahtjev.


    Last edited by fikret hadžiabdić on Mon May 24, 2021 4:58 pm; edited 1 time in total


    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Kijevljani, Kijevljani, paganski skupe. Da niste Mihajlika izdali, nikad Tatari Kijev ne bi zauzeli.

    A onda, kad mjehne Raspotočje, onda je jebeno.
    Anonymous
    Guest

    Bela Rusija - Page 36 Empty Re: Bela Rusija

    Post by Guest Mon May 24, 2021 4:58 pm

    jeste, bolo ih kurac da zaštite nekog tamo beloruskog novinara, a ovaj bi bio heroj, al kad mrtav prdne.
    Anonymous
    Guest

    Bela Rusija - Page 36 Empty Re: Bela Rusija

    Post by Guest Mon May 24, 2021 5:02 pm

    fikret hadžiabdić wrote:

    Ubijeđen sam i da bi ga pilot bez po frke oborio da je nekim slučajem pilot odlučio da ignoriše zahtjev.

    +1
    Anonymous
    Guest

    Bela Rusija - Page 36 Empty Re: Bela Rusija

    Post by Guest Mon May 24, 2021 5:03 pm

    vladavina prava iz eu bi pokosila tog lika za kršenje milion propisa i tuđe bezbednosti, pa nisu ti to eržebet i fićfirić na srbijanskom seoskom putu ili na bulevaru na biciklima
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50059
    Join date : 2017-11-16

    Bela Rusija - Page 36 Empty Re: Bela Rusija

    Post by Nektivni Ugnelj Mon May 24, 2021 5:03 pm

    San Saba Songbird wrote:meni frapantno da neko misli da je pilot imao bilo koji drugi izbor osim da se povinuje direktnoj naredbi. to je nezamisliv scenario. verovatno bi bio heroj dana ali svakako više nikada ne bi upravljao komercijalnim putničkim letom.


    Veliko pitanje. Ali samo u slucaju da su mu rekli "spustite avion, hocemo da uzmemo putnika iz aviona". Otpusti ti coveka sa naslovne strane NYT, Guardiana, FAZ-a i ostalog. I don't think so.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50059
    Join date : 2017-11-16

    Bela Rusija - Page 36 Empty Re: Bela Rusija

    Post by Nektivni Ugnelj Mon May 24, 2021 5:04 pm

    Turul madár wrote:vladavina prava iz eu bi pokosila tog lika za kršenje milion propisa i tuđe bezbednosti, pa nisu ti to eržebet i fićfirić na srbijanskom seoskom putu ili na bulevaru na biciklima

    Politics trumps...everything.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50059
    Join date : 2017-11-16

    Bela Rusija - Page 36 Empty Re: Bela Rusija

    Post by Nektivni Ugnelj Mon May 24, 2021 5:06 pm

    fikret hadžiabdić wrote:Ubijeđen sam da EU ništa posebno veliko ne bi uspjela da poduzme ni da je avion oboren. Rusi bi na naznaku bilo kakve ozbiljnije evropske reakcije izveli vojsku na bjeloruske granice, nešto slično proljetošnjem pomijeranju vojske na najavu ukrajinske ofanzive. Pilot bi za obaranje dobio ordenje i unapređenje za bar dva čina. EU bi zabrinuto osuđivala, tražila način da postigne konzensus članica za uvođenje sankcija Bjelorusiji i Rusiji, a da bi ga postigla te sankcije bi morale da budu prilično blage. Par godina kasnije bi oboreni avion Rajan era bio bitan koliko i malezijski oboren prije sedam godina  nad Ukrajinom.

    Ubijeđen sam i da bi ga pilot bez po frke oborio da je nekim slučajem pilot odlučio da ignoriše zahtjev.

    pilot bi postupio po naradjenju 100%, ako je takvo bilo naredjenje. drugo je pitanje sto je sam pilot vrv molio boga, alaha, budu, peruna, svetovida i sve svete da ga pilot poslusa


    Last edited by Mór Thököly on Mon May 24, 2021 5:06 pm; edited 1 time in total

    Bela Rusija - Page 36 Empty Re: Bela Rusija

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Thu May 02, 2024 11:42 pm