Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Virus

    Sotir

    Posts : 8696
    Join date : 2016-10-04

    Virus - Page 20 Empty Re: Virus

    Post by Sotir Wed 15 Jul 2020 - 18:15

    Овде је за доом кад погледаш ова мања места и видиш колико је висок проценат преминулих.
    Лошија нега, недовољно тестираних, мање иду код лекара...
    fikret selimbašić

    Posts : 9546
    Join date : 2020-06-19

    Virus - Page 20 Empty Re: Virus

    Post by fikret selimbašić Wed 15 Jul 2020 - 18:20

    Premijeri oba ovdašnja entiteta zaraženi.


    Predsjednik Vlade Republike Srpske Radovan Višković testiran je u Univerzitetskom kliničkom centru Republike Srpske i rezultat PCR testa je pokazao prisustvo virusa korona (SARS-CoV-2), saopšteno je iz Vlade RS.

    Federalni premijer Fadil Novalić premješten je u Kliniku za plućne bolesti “Podhrastovi” nakon što mu se danas prijepodne naglo pogoršalo stanje, potvrđeno je za N1.


    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Kijevljani, Kijevljani, paganski skupe. Da niste Mihajlika izdali, nikad Tatari Kijev ne bi zauzeli.

    A onda, kad mjehne Raspotočje, onda je jebeno.
    rumbeando

    Posts : 13709
    Join date : 2016-02-01

    Virus - Page 20 Empty Re: Virus

    Post by rumbeando Wed 15 Jul 2020 - 18:37

    U Beogradu je po Konovim rečima u ponedeljak 13.7. bilo za 22 više pozitivnih nego u celoj državi.

    Epidemiolog Predrag Kon izjavio je danas da je Beograd „potencijalna epidemiološka bomba“ jer je kako je naveo, samo 13. jula od nešto više od 900 sumnjivih slučajeva u glavnom gradu, čak 301 ili 32 odsto bilo pozitivnih.
    https://www.danas.rs/drustvo/kon-beograd-potencijalna-epidemioloska-bomba/

    Informacija o novom korona virusu na dan 13. jul 2020. godine u 15 časova

    13. jul 2020.

    U Republici Srbiji je do 15 časova 13. jula 2020. godine registrovano ukupno 18.639 potvrđenih slučajeva COVID 19.

    Od poslednjeg izveštaja testirani su uzorci 6.915 osoba od kojih je 279 pozitivno.

    Ukupan broj aktivnih slučajeva u ovom trenutku je 4.294.

    https://www.zdravlje.gov.rs/vest/348837/informacija-o-novom-korona-virusu-na-dan-13-jul-2020-godine-u-15-casova-.php
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50055
    Join date : 2017-11-16

    Virus - Page 20 Empty Re: Virus

    Post by Nektivni Ugnelj Wed 15 Jul 2020 - 18:39

    fikret hadžiabdić wrote:Premijeri oba ovdašnja entiteta zaraženi.


    Predsjednik Vlade Republike Srpske Radovan Višković testiran je u Univerzitetskom kliničkom centru Republike Srpske i rezultat PCR testa je pokazao prisustvo virusa korona (SARS-CoV-2), saopšteno je iz Vlade RS.

    Federalni premijer Fadil Novalić premješten je u Kliniku za plućne bolesti “Podhrastovi” nakon što mu se danas prijepodne naglo pogoršalo stanje, potvrđeno je za N1.

    Podhrastovi...
    fikret selimbašić

    Posts : 9546
    Join date : 2020-06-19

    Virus - Page 20 Empty Re: Virus

    Post by fikret selimbašić Wed 15 Jul 2020 - 18:44

    Mór Thököly wrote:
    fikret hadžiabdić wrote:Premijeri oba ovdašnja entiteta zaraženi.





    Podhrastovi...

    Virus - Page 20 1848198029

    Virus - Page 20 Sjecas-li-se-Dolly-Bell_2


    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Kijevljani, Kijevljani, paganski skupe. Da niste Mihajlika izdali, nikad Tatari Kijev ne bi zauzeli.

    A onda, kad mjehne Raspotočje, onda je jebeno.
    Anonymous
    Guest

    Virus - Page 20 Empty Re: Virus

    Post by Guest Wed 15 Jul 2020 - 19:30

    The Irish government has postponed the scheduled reopening of pubs, due to happen on Monday, until 10 August because of a spike in coronavirus cases, the Irish Independent reports.

    The report says the cabinet is also expected to recommend that face coverings become mandatory in inside settings and that foreign travel be discouraged.

    Spain has recorded 390 new coronavirus cases over the past 24 hours - the highest single-day figure since 22 May.

    Oklahoma has seen a dramatic increase in the number of people testing positive for Covid-19, with nearly 22,000 confirmed positive cases in the state and 428 total deaths.

    Walmart, the world’s largest retailer, is making face coverings mandatory for shoppers in all its stores from Monday.

    It comes as the US recorded another new high number of daily cases (67,000).
    Anonymous
    Guest

    Virus - Page 20 Empty Re: Virus

    Post by Guest Wed 15 Jul 2020 - 19:43

    U Institutu za patologiju Medicinskog fakulteta nisu rađene obdukcije onih koji su preminuli od kovida 19, jer za to ne postoje uslovi, potvrdio je za Sputnjik prof. dr Duško Dunđerović, v.d. upravnika te institucije.

    Dunđerović je za Sputnjik rekao da je početkom godine, kada se virus korona tek pojavio kod nas, Institut za javno zdravlje „Batut“ dao preporuku da se obdukcije preminulih od kovida 19 ne rade iz epidemioloških razloga, ali i zbog nedovoljne opremljenosti ustanova. Kako je rekao, nijedna ustanova u Velikoj Britaniji, a kamoli u Srbiji, nema uslove da bezbedno obavi obdukciju preminulih od kovida 19.

    Kardiohirurg Miljko Ristić ranije je izjavio da je u Srbiji urađeno 17 obdukcija preminulih od virusa korona i da su one dale zabrinjavajuće rezultate.

    Međutim, dr Dunđerović odbacuje te navode i objašnjava da ukoliko telo stigne na obdukciju, a u klinici je dokazano da je pacijent bio pozitivan na virus korona, obdukcija se stornira.

    U slučajevima kada zbog simptoma tokom života postoji opravdana sumnja da je preminula osoba bila zaražena virusom korona, Institut može nakon smrti da uradi pi-si-ar test. Ako je pozitivan, obdukcija se ne radi, a ukoliko je negativan — obavlja se, kaže Dunđerović i ističe da ne može da kaže da li će uopšte početi da rade obdukcije preminulih od virusa korona.

    Upitan po kom osnovu je kardiohirurg Miljko Ristić tvrdio da su te obdukcije urađene, Dunđerović odgovara da to pitanje treba da bude upućeno njemu.

    On dodaje da će Institut uskoro i zvanično izdati saopštenje da obdukcije preminulih od virusa korona nisu rađene u ovoj ustanovi.

    Na pitanje da li će protiv dr Ristića pokrenuti pravni postupak, Dunđerović je istakao da je Institut deo Medicinskog fakulteta i da će sva pravna pitanja biti rešavana preko pravne službe tog fakulteta, kao i da su obavestili upravu te visokoškolske ustanove i da očekuju reakciju.

    Dunđerović je rekao da je, po njihovim saznanjima, u celom svetu urađeno svega nekoliko obdukcija preminulih od kovida 19, i to u Americi i Nemačkoj.

    On je dodao da je u Kini, u određenom momentu kada je preminulo 1.200 ljudi, urađena samo jedna ograničena obdukcija. Prema njegovim saznanjima, u Italiji, koja je bila žarište, nije urađena nijedna.

    Na informaciju da su u Institutu za patologiju Medicinskog fakulteta rađene obdukcije onih koji su preminuli od kovida 19, reagovao je i redovni profesor sudske medicine na Medicinskom fakultetu prof. dr Slobodan Savić.

    https://rs-lat.sputniknews.com/amp/vesti/202007151123011316-oglasio-se-institut-za-patologiju-mi-nismo-radili-obdukcije-preminulih-od-korone-stefan-djuric/?__twitter_impression=true
    Anonymous
    Guest

    Virus - Page 20 Empty Re: Virus

    Post by Guest Wed 15 Jul 2020 - 19:57

    Bendegúz Somogyi wrote:
    Dunđerović je rekao da je, po njihovim saznanjima, u celom svetu urađeno svega nekoliko obdukcija preminulih od kovida 19, i to u Americi i Nemačkoj.

    On je dodao da je u Kini, u određenom momentu kada je preminulo 1.200 ljudi, urađena samo jedna ograničena obdukcija. Prema njegovim saznanjima, u Italiji, koja je bila žarište, nije urađena nijedna.


    Nijedna ustanova u Velikoj Britaniji, a kamoli u Srbiji, nema uslove da bezbedno obavi obdukciju preminulih od kovida 19.


    Ovo su potpune izmišljotine i budalaštine.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50055
    Join date : 2017-11-16

    Virus - Page 20 Empty Re: Virus

    Post by Nektivni Ugnelj Wed 15 Jul 2020 - 20:03

    Ne znaju sta rade
    rumbeando

    Posts : 13709
    Join date : 2016-02-01

    Virus - Page 20 Empty Re: Virus

    Post by rumbeando Wed 15 Jul 2020 - 20:18

    Dunđerović je rekao da je, po njihovim saznanjima, u celom svetu urađeno svega nekoliko obdukcija preminulih od kovida 19, i to u Americi i Nemačkoj.

    Nekoliko, as in 67 u jednoj bolnici.

    team at Mount Sinai Health that has performed autopsies on 67 covid-19 patients
    https://www.washingtonpost.com/health/2020/07/01/coronavirus-autopsies-findings/


    Last edited by rumbeando on Wed 15 Jul 2020 - 20:21; edited 1 time in total
    Anonymous
    Guest

    Virus - Page 20 Empty Re: Virus

    Post by Guest Wed 15 Jul 2020 - 20:18

    Mi imamo baš školski primer "nepoverenja u institucije", i to ne toliko od strane građana koliko interno.
    Cowboy

    Posts : 1040
    Join date : 2012-02-11

    Virus - Page 20 Empty Re: Virus

    Post by Cowboy Wed 15 Jul 2020 - 20:42

    Margit Savović wrote:Mi i dalje, cak i kad uzmes da malo vise lazu za broj umrlih, nemamo havariju koja je bila u IT, ESP, BEL i UK, ali udaren je maksimum zdravstvenog kapaciteta. 

    Brat od mog prijatelja ima obostranu upalu i pravo mu je lose, ali su ga vratili kuci i dali mu da zvace hemomicin.

    Pa nije ni u Italiji buknulo za dve nedelje.

    Gledam ljude i ne znam sta da mislim - ima mnogo vise sa maskom, ali ima i ljudi bez maski koji idu u buljucima. Sreo coveka koji "ne veruje u koronu" (otac drugarice moje cerke), naravno bez maske, prica meni koji upravo nosim masku kako u Bechu niko ne nosi masku "ni u apoteci" (nije tacno garant ali ajd) ja ga pitam koliko je dnevno zarazenih u Austriji. Ne zna.

    Na FB koleginica kaci neki video da su maske zavera. Pa jebote, pogledaj slike od pre sto godina, poljske bolnice, ulice u vreme Spanskog gripa, svako je imao jebenu masku, krpu preko lica makar.

    Da li smo oduvek bili glupi ili smo sada posebno oglupaveli, zivo me interesuje.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50055
    Join date : 2017-11-16

    Virus - Page 20 Empty Re: Virus

    Post by Nektivni Ugnelj Wed 15 Jul 2020 - 20:45

    Nije samo kod nas, otpor prema maski postoji diljem zapadnog sveta (posto smo mi tradicionalno zapad samo tamo gde ne treba)
    lalinea

    Posts : 3436
    Join date : 2014-10-29

    Virus - Page 20 Empty Re: Virus

    Post by lalinea Wed 15 Jul 2020 - 20:57

    Cowboy wrote:
    Margit Savović wrote:Mi i dalje, cak i kad uzmes da malo vise lazu za broj umrlih, nemamo havariju koja je bila u IT, ESP, BEL i UK, ali udaren je maksimum zdravstvenog kapaciteta. 

    Brat od mog prijatelja ima obostranu upalu i pravo mu je lose, ali su ga vratili kuci i dali mu da zvace hemomicin.

    Pa nije ni u Italiji buknulo za dve nedelje.

    Gledam ljude i ne znam sta da mislim - ima mnogo vise sa maskom, ali ima i ljudi bez maski koji idu u buljucima. Sreo coveka koji "ne veruje u koronu" (otac drugarice moje cerke), naravno bez maske, prica meni koji upravo nosim masku kako u Bechu niko ne nosi masku "ni u apoteci" (nije tacno garant ali ajd) ja ga pitam koliko je dnevno zarazenih u Austriji. Ne zna.
    Ja sam u subotu bila u Becu - nose maske.


    _____
    you cannot simply trust a language model when it tells you how it feels
    lalinea

    Posts : 3436
    Join date : 2014-10-29

    Virus - Page 20 Empty Re: Virus

    Post by lalinea Wed 15 Jul 2020 - 20:59

    Mór Thököly wrote:Nije samo kod nas, otpor prema maski postoji diljem zapadnog sveta (posto smo mi tradicionalno zapad samo tamo gde ne treba)
    Ispolitizovalo se pitanje maski, a meni se cini da je glavni razlog za to infodemija i social media. I nepoznavanje kako nauka zapravo funkcionise - ako ocekujes gotove odgovore 2 meseca nakon sto se pojavio novi virus, malo si se preracunao. 
    I briga iskljucivo za svoje dupe, tj jos gore - svoj komfor.


    _____
    you cannot simply trust a language model when it tells you how it feels
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50055
    Join date : 2017-11-16

    Virus - Page 20 Empty Re: Virus

    Post by Nektivni Ugnelj Wed 15 Jul 2020 - 21:19

    lalinea wrote:
    Mór Thököly wrote:Nije samo kod nas, otpor prema maski postoji diljem zapadnog sveta (posto smo mi tradicionalno zapad samo tamo gde ne treba)
    Ispolitizovalo se pitanje maski, a meni se cini da je glavni razlog za to infodemija i social media. I nepoznavanje kako nauka zapravo funkcionise - ako ocekujes gotove odgovore 2 meseca nakon sto se pojavio novi virus, malo si se preracunao. 
    I briga iskljucivo za svoje dupe, tj jos gore - svoj komfor.

    Mislim i da je jos do necega, al sad radim nesto drugo pa nemam vremena da "elaboriram" Virus - Page 20 1399639816
    Vilmos Tehenészfiú

    Posts : 7164
    Join date : 2020-03-05

    Virus - Page 20 Empty Re: Virus

    Post by Vilmos Tehenészfiú Wed 15 Jul 2020 - 21:24

    lalinea wrote:
    Mór Thököly wrote:Nije samo kod nas, otpor prema maski postoji diljem zapadnog sveta (posto smo mi tradicionalno zapad samo tamo gde ne treba)
    Ispolitizovalo se pitanje maski, a meni se cini da je glavni razlog za to infodemija i social media. I nepoznavanje kako nauka zapravo funkcionise - ako ocekujes gotove odgovore 2 meseca nakon sto se pojavio novi virus, malo si se preracunao. 
    I briga iskljucivo za svoje dupe, tj jos gore - svoj komfor.
    ja sam sve skloniji da verujem da trolovi, poslani od strane Kine i Rusije, rade taj "ne veruj u nauku" posao po social media. Ja bi to isto radio da sam Veliki Kinez. Znam da ce moji da me slusaju i nose maske (jer se plase da cu da gi streljam) a ide mi u prilog da malo razglavim zapad an zeneral, pa hajde malo da vidimo kako ce beli ljudi da reaguju kad kazem trolovima da ih hrane pricama da su maske stetne (zbog CO2 koje ti se vraca u telo). I gle, radi posao.


    _____
    "Burundi je svakako sharmantno mesto cinika i knjiskih ljudi koji gledaju stvar sa svog olimpa od kartona."

    “Here he was then, cruising the deserts of Mexico in my Ford Torino with my wife and my credit cards and his black-tongued dog. He had a chow dog that went everywhere with him, to the post office and ball games, and now that red beast was making free with his lion feet on my Torino seats.”
    Anonymous
    Guest

    Virus - Page 20 Empty Re: Virus

    Post by Guest Wed 15 Jul 2020 - 21:26

    ma jok, šta će nam trolovi

    ljudi su uglavnom glupi i zli
    Vilmos Tehenészfiú

    Posts : 7164
    Join date : 2020-03-05

    Virus - Page 20 Empty Re: Virus

    Post by Vilmos Tehenészfiú Wed 15 Jul 2020 - 21:29

    jesu, ali glej sta ce se desi kad im neko da materijala da budu jos vise to sto jesu.


    _____
    "Burundi je svakako sharmantno mesto cinika i knjiskih ljudi koji gledaju stvar sa svog olimpa od kartona."

    “Here he was then, cruising the deserts of Mexico in my Ford Torino with my wife and my credit cards and his black-tongued dog. He had a chow dog that went everywhere with him, to the post office and ball games, and now that red beast was making free with his lion feet on my Torino seats.”
    Erős Pista

    Posts : 81441
    Join date : 2012-06-10

    Virus - Page 20 Empty Re: Virus

    Post by Erős Pista Wed 15 Jul 2020 - 21:35

    Ma kapital bre ljudi. Isti oni koji furaju pricu da klimatske promene ne postoje, furaju i onu da korona ne postoji i da moramo sto pre da "otvorimo ekonomiju". Tu je i decenijsko i podrivanje javnih institucija i poverenja u njih i evo nas gde smo.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Dambo

    Posts : 372
    Join date : 2019-05-05

    Virus - Page 20 Empty Re: Virus

    Post by Dambo Wed 15 Jul 2020 - 21:48

    Izuzetno je bitno da ne pripisujete jeziv nekvalitet ljudi kao rase kineskom i ruskom trolovanju.
    ♏

    Posts : 4538
    Join date : 2016-06-09

    Virus - Page 20 Empty Re: Virus

    Post by ♏ Wed 15 Jul 2020 - 21:50

    Teletabisništvo kao naša razvojna šansa.
    rumbeando

    Posts : 13709
    Join date : 2016-02-01

    Virus - Page 20 Empty Re: Virus

    Post by rumbeando Wed 15 Jul 2020 - 22:10

    rumbeando

    Posts : 13709
    Join date : 2016-02-01

    Virus - Page 20 Empty Re: Virus

    Post by rumbeando Wed 15 Jul 2020 - 22:44

    Sa naslovnica sutrašnjih novina:

    Virus - Page 20 GH1PMBq
    rumbeando

    Posts : 13709
    Join date : 2016-02-01

    Virus - Page 20 Empty Re: Virus

    Post by rumbeando Wed 15 Jul 2020 - 22:48

    Sa naslovnica današnjih novina:

    Virus - Page 20 ZkAaqOi

    Virus - Page 20 Empty Re: Virus

    Post by Sponsored content

      Similar topics

      -
      » Virus
      » Virus
      » Virus
      » Virus
      » Virus

      Current date/time is Thu 2 May 2024 - 9:07