Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    feminizam i prikljucenija

    Erős Pista

    Posts : 81495
    Join date : 2012-06-10

    feminizam i prikljucenija - Page 17 Empty Re: feminizam i prikljucenija

    Post by Erős Pista Sun 17 Jan 2021 - 16:58

    plachkica wrote:ko je ovaj?


    Redovan gost u Ćirilici.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Erős Pista

    Posts : 81495
    Join date : 2012-06-10

    feminizam i prikljucenija - Page 17 Empty Re: feminizam i prikljucenija

    Post by Erős Pista Sun 17 Jan 2021 - 17:17

    kapetanm wrote:Šta  pričate, kakve veze ima što je bio arkanovac ili religija. Nasilnik koji zloupotrebljava moć, a roditelji zavedeni zaista uspešnim glumcima proizašlim iz njegovog sistema u najboljoj želji slali decu vuku na leglo. Jutka nije bio ni kod Arkana ni nešto privržen crkvi ali je isti sklop. Pretpostavljam da je neki sadašnji slučaj neke maloletnice aktivirao priču onih kojima je pukao film

    Kapetane, ajde molim te sa malo više razumevanja pristupi onome što sam napisao, znam da možeš. Zar stvarno misliš da sam napisao da su jedini silovatelji u Srbiji oni povezani sa Arkanom i crkvom? Ako ne misliš da sam napisao to (a naravno da nisam), zašto misliš da je kontraprimer to što postoje silovatelji koji nisu povezani sa Arkanom i crkvom?

    "Kakve veze ima" - napisao sam kakve veze - on je opstajao uprkos očiglednim znacima da tu nešto nije okej, zahvaljujući oreolu religioznosti i "tih nekih pravih vrednosti", koje svoju promociju doživljavaju u Agapeu i "Kad anđeli spavaju". Ja čak nigde nisam pomenuo "crkvu", nego religiju, i pritom sam jasno rekao da svašta može da igra tu ulogu.

    Jutka opstaje na svom mestu zahvaljujući političkoj moći i podršci vladajuće stranke u jednom malom, jadnom mestu poput Brusa. On svoj kult ličnosti gradi na mnogo banalnije i grublje načine (i za mnogo užu publiku - građane Brusa), oslanjajući se na golu silu i klijentelizam. Ovom liku su, s druge strane, roditelji svojevoljno slali decu na mentorstvo. Zašto? Jer su mu verovali. Zašto su mu verovali? Jer projektuje sliku čoveka od poverenja, kome se može poveriti dete, koji daje tough love, disciplinu, ali i "prave vrednosti", haljinice za devojčice da postanu prave male dame, "oče naš" na početku svakog časa, itd. Nema to veze s "crkvom", nego s tim šta legitimizuje zloupotrebu moći u Srbiji 2020 A.D.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    disident

    Posts : 15072
    Join date : 2016-03-28

    feminizam i prikljucenija - Page 17 Empty Re: feminizam i prikljucenija

    Post by disident Sun 17 Jan 2021 - 17:22

    Erős Pista wrote:
    kapetanm wrote:Šta  pričate, kakve veze ima što je bio arkanovac ili religija. Nasilnik koji zloupotrebljava moć, a roditelji zavedeni zaista uspešnim glumcima proizašlim iz njegovog sistema u najboljoj želji slali decu vuku na leglo. Jutka nije bio ni kod Arkana ni nešto privržen crkvi ali je isti sklop. Pretpostavljam da je neki sadašnji slučaj neke maloletnice aktivirao priču onih kojima je pukao film

    Kapetane, ajde molim te sa malo više razumevanja pristupi onome što sam napisao, znam da možeš. Zar stvarno misliš da sam napisao da su jedini silovatelji u Srbiji oni povezani sa Arkanom i crkvom? Ako ne misliš da sam napisao to (a naravno da nisam), zašto misliš da je kontraprimer to što postoje silovatelji koji nisu povezani sa Arkanom i crkvom?

    "Kakve veze ima" - napisao sam kakve veze - on je opstajao uprkos očiglednim znacima da tu nešto nije okej, zahvaljujući oreolu religioznosti i "tih nekih pravih vrednosti", koje svoju promociju doživljavaju u Agapeu i "Kad anđeli spavaju". Ja čak nigde nisam pomenuo "crkvu", nego religiju, i pritom sam jasno rekao da svašta može da igra tu ulogu.

    Jutka opstaje na svom mestu zahvaljujući političkoj moći i podršci vladajuće stranke u jednom malom, jadnom mestu poput Brusa. On svoj kult ličnosti gradi na mnogo banalnije i grublje načine (i za mnogo užu publiku - građane Brusa), oslanjajući se na golu silu i klijentelizam. Ovom liku su, s druge strane, roditelji svojevoljno slali decu na mentorstvo. Zašto? Jer su mu verovali. Zašto su mu verovali? Jer projektuje sliku čoveka od poverenja, kome se može poveriti dete, koji daje tough love, disciplinu, ali i "prave vrednosti", haljinice za devojčice da postanu prave male dame, "oče naš" na početku svakog časa, itd. Nema to veze s "crkvom", nego s tim šta legitimizuje zloupotrebu moći u Srbiji 2020 A.D.
    Slazem se sa predhodnim statusom samo bih dodao da je bitnije od vrednosti to sto je doticni serijski silovatelj bio deo domace elite, konkretno kulturne i jer su roditelji verovali da je on ima kljuceve za buducu karjeru njihove dece u toj oblasti.
    Te prave vrednosti su samo dodatni sloj kamuflaze, srz je njegov polozaj i status.


    _____
    Što se ostaloga tiče, smatram da Zapad treba razoriti
    Jedini proleter Burundija
    Pristalica krvne osvete
    Erős Pista

    Posts : 81495
    Join date : 2012-06-10

    feminizam i prikljucenija - Page 17 Empty Re: feminizam i prikljucenija

    Post by Erős Pista Sun 17 Jan 2021 - 17:28

    Slažem se, naravno. Mislim ovo je melanž verovanja k'o iz intervjua sa Jagnjilom Hadži-Prorokovićem. Kakve su ti misli, takav ti je život!


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    feminizam i prikljucenija - Page 17 Empty Re: feminizam i prikljucenija

    Post by Guest Sun 17 Jan 2021 - 20:42

    Pored brojnih javnih ličnosti koji su rešili da dignu glas i pruže podršku mladoj glumici Mileni Radulović, koja je obelodanila ovaj  jezivi zločin, oglasila se i rediteljka Jana Maričić.

    Ona je objavom na svom Instagram profilu otkrila tajne koje su dugo zataškavane u prostorijama Fakulteta dramskih umetnosti u Beogradu:

    ,,Nadam se da će Fakultet dramskih umetnosti propisno i adekvatno odreagovati u slučaju koji je obelodanila Milena Radulović. FDU sam upisala 2005. godine i u to vreme, profesorka Bilja Mašić je verbalno i psihički zlostavljala neke svoje studente, uglavnom devojke, i to one koje nisu prethodno pohađale njihovu školicu. Pitali smo svoje drugarice zašto to tolerišu, ali su nam još tada objasnile da su nemoćne i da je to metoda na koju moraju da pristanu ako misle da ostanu na tada najprestižnijoj katedri za glumu u zemlji. Tada smo čuli i da je pokojni profesor Vladimir Jevtović zloupotrebljavao svoj položaj i seksualno iskorišćavao neke studentkinje. Profesorka u penziji, Gordana Goca Marić je uzimala mito čak i od kandidata koje nije kasnije primala na svoju klasu. Lično poznajem roditelje koji su joj na ruke isplaćivali iznose od nekoliko hiljada evra, a da ona tu decu nije primila ni u uži izbor”, rekla je rediteljka i dodala:

    ,,Moje kolege sa klase i ja smo imale sreću da nam predaje profesor Slavenko Saletović, koji nam se nikada ni jednom ružnom rečju nije obratio, a da mu je asistirala Iva Milošević, jedna od najpažljivijih i najposvećenijih pedagoga koje znam. Danas ona predaje glumu na Akademiji umetnosti. Fakultet dramskih umetnosti je institucija koja je ovim skandalom dobila šansu da odbrani i ponovo uspostavi svoj ugled, makar zbog izuzetnih umetnika, predavača i pedagoga koji su tamo predavali, ili predaju i dalje. Oni imaju dužnost da se ograde od nečega što je decenijama gajeno u toj instituciji od strane manjinskih, ali veoma manipulativnih pojedinaca”, napisala je ona.
    avatar

    Posts : 7502
    Join date : 2017-03-14

    feminizam i prikljucenija - Page 17 Empty Re: feminizam i prikljucenija

    Post by MNE Sun 17 Jan 2021 - 21:01

    profesorka Bilja Mašić je verbalno i psihički zlostavljala neke svoje studente, uglavnom devojke, 


    našla krpa zakrpu...
    Anonymous
    Guest

    feminizam i prikljucenija - Page 17 Empty Re: feminizam i prikljucenija

    Post by Guest Sun 17 Jan 2021 - 21:51

    Sara Zeljković, koja je bila učenica, u školi glume kod Mike Aleksića, danas je u policijskoj stanici dala izjavu o slučaju zlostavljanja. Sa njom je bila još jedna devojka koja je želela da ostane anonimna.

    “Jako je važno da istaknem da je moja izjava svojevoljno data javno i da su mediji sa mojih mreža preuzeli izjavu i objavili je. Ukoliko date izjavu policiji, možete biti sigurni da će ona ostati anonimna ukoliko to želite. Tim putem želim da pozovem sve devojke koje imaju bilo kakvo iskustvo seksualnog zlostavljanja od strane Mike Aleksića da mi se obrate i da ću ih povezati sa sjajnim ljudima iz policije koji rade na ovom slučaju. Ovo je važno da naznačim, kako se ne bi dovelo slučajno u pitanje procedura policije koja je vrlo profesionalno, pedantno urađena i koja garantuje anonimnost. Upravo dolazim iz policije gde sam zvanično dala izjavu sa još jednom devojkom čija će priča ostati anonimna”, napisala je Zeljkovićeva u objavi.

    Inače, Sarin prvi post, vezan za ovaj slučaj, bio je kada je sinoć na društvene mreže iznela sve detalje neprijatnog iskustva tokom pohađanja škole glume kod Aleksića.

    “Kada sam napunila nekih 16, 17 godina, Mika me je pozvao kod sebe u kancelariju na razgovor. Ne sećam se tačno kako je to iskomunicirao. Sve u svemu, počeo je da me ispituje vezano za se*s. Vrlo se dobro sećam pitanja, kao i šta sam imala obučeno taj dan, što sam kasnije čula da hoće da se desi kada je neki traumatičan trenutak bio u tvom životu. Pitanja su bila: “Da li se kre*eš?”. Ja sam se naravno zbunila, ali pošto se podrazumevalo u mom životu da se na svako Mikino pitanje odgovori, ja sam stidljivo odgovorila “da”, na šta se on nasmejao i rekao: “Da, da, a je l’ voliš da se kre*eš?”. Ja sam i dalje bila potpuno zbunjena situacijom koja se dešava, ali je on samo nastavio da postavlja pitanja. “A gde najviše voliš da se kre*eš?”. Ja sam i dalje imala neki tupavi kez na licu pa je umesto mene on odgovorio na to pitanje: “Gde stigneš, a?”, nakon toga je prestao da me ispituje i jedine situacije koje se sećam sledeće je bilo da mi je tražio da ustanem i da se okrenem, što sam ja poslušno uradila, da bi me on potapšao/protresao po dupetu i rekao: “Malo je kanta, ali može da prođe”, samo je deo ispovesti još jedne od devojaka.

    feminizam i prikljucenija - Page 17 SARA-ZELJKOVIC
    Летећи Полип

    Posts : 11130
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    feminizam i prikljucenija - Page 17 Empty Re: feminizam i prikljucenija

    Post by Летећи Полип Sun 17 Jan 2021 - 22:26

    The Sociopath next door


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    avatar

    Posts : 7502
    Join date : 2017-03-14

    feminizam i prikljucenija - Page 17 Empty Re: feminizam i prikljucenija

    Post by MNE Sun 17 Jan 2021 - 22:58

    komentari žena koje osuđuju ove klinke što su prijavile su jeziviji od njega
    bemty

    Posts : 3794
    Join date : 2014-11-12

    feminizam i prikljucenija - Page 17 Empty Re: feminizam i prikljucenija

    Post by bemty Sun 17 Jan 2021 - 23:15

    a ja sam prijatno iznenadjena reakcijama koje vidim po drustvenim mrezama. jeste to delom jer su drustvene mreze napravljene da mi pokazuju ono sto i sama zelim da vidim, ali ovu vrstu otvorenosti za pricu i masovne podrske mislim da ne bismo mogli da vidimo pre desetak godina, a kamoli ranije. nesto se ipak menja na bolje. 

    ne sumnjam da bitnu ulogu igra i to sto su ovo deca iz kruga dvojke, ali svejedno.


    _____
    Warning: may contain irony.
    bela maca

    Posts : 11039
    Join date : 2014-10-28

    feminizam i prikljucenija - Page 17 Empty Re: feminizam i prikljucenija

    Post by bela maca Sun 17 Jan 2021 - 23:19

    Istina, ovoliko ličnih priča koje žene dele nisam nikad videla.
    što me sve skupa čini užasno depresivnom ali ono, nije da su te priče neko iznenađenje.


    _____
    most of us probably not getting better
    but not getting better together
    plachkica

    Posts : 16197
    Join date : 2014-11-06

    feminizam i prikljucenija - Page 17 Empty Re: feminizam i prikljucenija

    Post by plachkica Sun 17 Jan 2021 - 23:28

    mene je ovaj post sinoć razvalio, bukvalno imam u glavi slike pakla kroz koji prolate žene
    jer su naučene da je ćuti, trpi, krij, sistem po kom se ima funkcionisati


    [img]feminizam i prikljucenija - Page 17 BZIkvQz[/img]
    Anonymous
    Guest

    feminizam i prikljucenija - Page 17 Empty Re: feminizam i prikljucenija

    Post by Guest Sun 17 Jan 2021 - 23:45

    Erős Pista

    Posts : 81495
    Join date : 2012-06-10

    feminizam i prikljucenija - Page 17 Empty Re: feminizam i prikljucenija

    Post by Erős Pista Sun 17 Jan 2021 - 23:48

    Izvlacenje i relativizacija.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    plachkica

    Posts : 16197
    Join date : 2014-11-06

    feminizam i prikljucenija - Page 17 Empty Re: feminizam i prikljucenija

    Post by plachkica Sun 17 Jan 2021 - 23:51

    ja kapiram da joj nije lako, njen otac je imao nekih poslovnih veza sa jutkom, ovaj joj je kum,
    tviter je dovodi u vezu i sa onim otetim studentom.
    avatar

    Posts : 7502
    Join date : 2017-03-14

    feminizam i prikljucenija - Page 17 Empty Re: feminizam i prikljucenija

    Post by MNE Sun 17 Jan 2021 - 23:52

    evo je na 44:17, koja je šansa da prema njoj nije bio takav?

    Anonymous
    Guest

    feminizam i prikljucenija - Page 17 Empty Re: feminizam i prikljucenija

    Post by Guest Sun 17 Jan 2021 - 23:58

    nije bitno

    najbitnije je da više nikada ne dobije priliku da bude prema nekome takav

    i da se pokrene lavina pritiska na razne lokalne moćnike, što poslovne, što političke, da malo počnu da razmišljaju na temu - i mene će tako da uapse

    nadam se previše, ali ono što se dešava po sirotinjskim krajevima srbije je jedan kontinuirani užas

    ja bih sekao kurčeve i vešao po terazijama za svaki dokazan slučaj  i a u pičku materinu
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    feminizam i prikljucenija - Page 17 Empty Re: feminizam i prikljucenija

    Post by kondo Mon 18 Jan 2021 - 0:37

    ajd sad i o maljevićima

    posle prelazimo na okruglu zemlju i toplu vodu


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Летећи Полип

    Posts : 11130
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    feminizam i prikljucenija - Page 17 Empty Re: feminizam i prikljucenija

    Post by Летећи Полип Mon 18 Jan 2021 - 0:49

    Inače, meni je upečatljivo ovde nešto. Sociopate se obično kriju iza maske društveno poželjnog ponašanja. Pa su tako ti tipovi na Zapadu po pravilu šarmantni, nasmejani, altruisti, vole decu itd. Ovaj naš je, da bi proleteo ispod radara, preuzeo pojavu surovog autoritarca. To mu je bilo potrebno da bi ga okolina neupitno prihvatila kao dobronamernog. Ovaj narod je u velikom problemu.


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    feminizam i prikljucenija - Page 17 Empty Re: feminizam i prikljucenija

    Post by kondo Mon 18 Jan 2021 - 1:25

    Летећи Полип wrote:Inače, meni je upečatljivo ovde nešto. Sociopate se obično kriju iza maske društveno poželjnog ponašanja. Pa su tako ti tipovi na Zapadu po pravilu šarmantni, nasmejani, altruisti, vole decu itd. Ovaj naš je, da bi proleteo ispod radara, preuzeo pojavu surovog autoritarca. To mu je bilo potrebno da bi ga okolina neupitno prihvatila kao dobronamernog. Ovaj narod je u velikom problemu.


    Ma to nije uopšte tačno, taj lik je odavno i permanentno u onolikom problemu - smenjen je sa mesta upravnika Duška Radovića i generalno je nahejtovan na maksimum od mnogih ali jasno je da postoji kult koji je izgradio na račun velikog broja glumačkih imena koja su izašla ispod njegovog čekića (ako mogu da dodam, čitava niska debila - od Bikovića do Viktora Savića ali i Đuričko npr). Povremeno su išle kampanje protiv njega ali jedna stvar je mobing glumica u pozorištu pre 10 godina u zemlji kao što je Srbija a sasvim druga silovanje maloletnica i to više komada. A možda čak i pre toga - držala su ga UDBAška leđa koja idu do Arkana. To su nenormalno jake i efikasne mreže i krugovi. 

    Pogledajte brzinu kojom je služba angažovala botove da ga brane...


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Erős Pista

    Posts : 81495
    Join date : 2012-06-10

    feminizam i prikljucenija - Page 17 Empty Re: feminizam i prikljucenija

    Post by Erős Pista Mon 18 Jan 2021 - 1:30

    Летећи Полип wrote:Inače, meni je upečatljivo ovde nešto. Sociopate se obično kriju iza maske društveno poželjnog ponašanja. Pa su tako ti tipovi na Zapadu po pravilu šarmantni, nasmejani, altruisti, vole decu itd. Ovaj naš je, da bi proleteo ispod radara, preuzeo pojavu surovog autoritarca. To mu je bilo potrebno da bi ga okolina neupitno prihvatila kao dobronamernog. Ovaj narod je u velikom problemu.


    Da, zvuci kao Zoca Milivojevic, deca previse razmazena, fali disciplina itd.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    disident

    Posts : 15072
    Join date : 2016-03-28

    feminizam i prikljucenija - Page 17 Empty Re: feminizam i prikljucenija

    Post by disident Mon 18 Jan 2021 - 1:57

    I evo ga, zamenik Miroljuba Petrovica i lice ispred njegovog Teokratskog pokreta, ativaxer i generalno ljudska ustva trifun. Tu je i alic cisto da vladimir ne bude najbednija nakaza na svom statusu

    https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=10223518586248002&id=1089541498


    _____
    Što se ostaloga tiče, smatram da Zapad treba razoriti
    Jedini proleter Burundija
    Pristalica krvne osvete
    plachkica

    Posts : 16197
    Join date : 2014-11-06

    feminizam i prikljucenija - Page 17 Empty Re: feminizam i prikljucenija

    Post by plachkica Mon 18 Jan 2021 - 2:10

    koje ludilo u komentarima, jbg
    stigla sam do telegonije, na šta lalić odgovara da će kondomom sprečiti pamćenje muškarčeve dnk
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    feminizam i prikljucenija - Page 17 Empty Re: feminizam i prikljucenija

    Post by kondo Mon 18 Jan 2021 - 2:27

    disident wrote:I evo ga, zamenik Miroljuba Petrovica i lice ispred njegovog Teokratskog pokreta, ativaxer i generalno ljudska ustva trifun. Tu je i alic cisto da vladimir ne bude najbednija nakaza na svom statusu

    https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=10223518586248002&id=1089541498


    ma cekaj jel ovaj vladimir onaj ex-dj koji je bio umesan u razne neke prevare i onda pobegao u svet miroljuba petrovica


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    disident

    Posts : 15072
    Join date : 2016-03-28

    feminizam i prikljucenija - Page 17 Empty Re: feminizam i prikljucenija

    Post by disident Mon 18 Jan 2021 - 2:37

    Marius Lăcătuș wrote:
    disident wrote:I evo ga, zamenik Miroljuba Petrovica i lice ispred njegovog Teokratskog pokreta, ativaxer i generalno ljudska ustva trifun. Tu je i alic cisto da vladimir ne bude najbednija nakaza na svom statusu

    https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=10223518586248002&id=1089541498


    ma cekaj jel ovaj vladimir onaj ex-dj koji je bio umesan u razne neke prevare i onda pobegao u svet miroljuba petrovica
    Taj


    _____
    Što se ostaloga tiče, smatram da Zapad treba razoriti
    Jedini proleter Burundija
    Pristalica krvne osvete

    feminizam i prikljucenija - Page 17 Empty Re: feminizam i prikljucenija

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Sun 12 May 2024 - 0:48