Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    USA - США - SAD

    Sergen Yalçın

    Posts : 2412
    Join date : 2014-10-31

    USA - США - SAD - Page 26 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by Sergen Yalçın Wed Sep 23, 2020 7:25 pm

    sta treba da znaci karikatura koju si postavio? da je bolje kad te ubije obama preciznim dronom nego tramp buzdovanom? 

    ako je parola "ubijajmo humanije" najbolje sto mozes da ponudis, jasno je koliko je sati.


    _____
    I don't have pet peeves, I have major psychotic fucking hatreds
    Gargamel

    Posts : 1021
    Join date : 2015-01-09

    USA - США - SAD - Page 26 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by Gargamel Wed Sep 23, 2020 7:29 pm

    Sergen Yalçın wrote:ovo je bilo upuceno meni.
    ajmo opet... ko si, šta si, i odakle, ja blage veze nemam.

    prosto me cela ta konstrukcija o svetskim konstrukcija o svetskim nepravdama podseća na kukanje kojem sam bio svedok '90-ih. jer se u velikoj meri svodi na to da su nekakvi lokalni hajvani tamo negde napravili pizdariju, a Ameri su krivi što se mešaju u unutrašnje stvari.

    sem Iraka 2003 koji jeste američka pizdarija, važi za XU, Jemen, Siriju, Libiju, Somaliju... mada važi i za Irak nakon 2008-e.
    Sergen Yalçın

    Posts : 2412
    Join date : 2014-10-31

    USA - США - SAD - Page 26 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by Sergen Yalçın Wed Sep 23, 2020 7:38 pm

    tim gore po tebe sto blage veze nemas sta sam a spustas me na konto toga. 

    o devedesetima ovde sam jasno rekao sta mislim tako da mozes da sviras u taj vergl nekom drugom.


    Last edited by Sergen Yalçın on Wed Sep 23, 2020 7:55 pm; edited 2 times in total


    _____
    I don't have pet peeves, I have major psychotic fucking hatreds
    Gargamel

    Posts : 1021
    Join date : 2015-01-09

    USA - США - SAD - Page 26 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by Gargamel Wed Sep 23, 2020 7:40 pm

    Sergen Yalçın wrote:sta treba da znaci karikatura koju si postavio? da je bolje kad te ubije obama preciznim dronom nego tramp buzdovanom?
    precizni dron predstavlja značajno umanjenje rizika za lokalne civile, buzdovani su značajna eskalacija tog rizika.

    naime... ako budu imali sreće, porodici i komšijama nekakvog "ekstremiste" nije ni dlaka s glave falila kada bi cinični i kurcobolni Obama odlučio da će datom ekstremisti skinuti glavu. slaba je to uteha onima koji zaginu, ali je znatno manje onih koji zaginu. Tramp je lider i pobednik, on taj element sreće izbacuje iz jednačine.
    Erős Pista

    Posts : 81531
    Join date : 2012-06-10

    USA - США - SAD - Page 26 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by Erős Pista Wed Sep 23, 2020 7:42 pm

    Sergen Yalçın wrote:

    ti mene sad pokusavas da spustis na racun toga sto sam srbin. neka te, nema veze.




    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Sergen Yalçın

    Posts : 2412
    Join date : 2014-10-31

    USA - США - SAD - Page 26 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by Sergen Yalçın Wed Sep 23, 2020 7:54 pm

    Gargamel wrote:
    Sergen Yalçın wrote:sta treba da znaci karikatura koju si postavio? da je bolje kad te ubije obama preciznim dronom nego tramp buzdovanom?
    precizni dron predstavlja značajno umanjenje rizika za lokalne civile, buzdovani su značajna eskalacija tog rizika.

    naime... ako budu imali sreće, porodici i komšijama nekakvog "ekstremiste" nije ni dlaka s glave falila kada bi cinični i kurcobolni Obama odlučio da će datom ekstremisti skinuti glavu. slaba je to uteha onima koji zaginu, ali je znatno manje onih koji zaginu. Tramp je lider i pobednik, on taj element sreće izbacuje iz jednačine.

    U CISTILISTU DIJALEKTIKE

    A: amerika siri nepravdu na bliskom istoku izmedju ostalog ubijanjem civila

    B: da, sad su jos gori nego pre, medjutim bilo bi bolje da ubijaju humanije nego manje humano. 

    A: amerika siri nepravdu na bliskom istoku izmedju ostalog ubijanjem civila


    _____
    I don't have pet peeves, I have major psychotic fucking hatreds
    Vilmos Tehenészfiú

    Posts : 7176
    Join date : 2020-03-05

    USA - США - SAD - Page 26 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by Vilmos Tehenészfiú Wed Sep 23, 2020 7:56 pm

    Sergen Yalçın wrote:
    Vilmos Tehenészfiú wrote:Ajde primeni taj princip "ko ide da širi nepravdu po svetu neizostavno razori svoje drustvo" na jednu Francusku, VB, Belgiju u periodu kada su bile imperijalne kolonije...pa sve to šezdesetih godina prošslog veka. 

    zaista me to pitas? direktna posledica besomucnog kolonizovanja sveta bio je prvi svetski rat u kojem je ne samo francuska, vec i cela evropa dozivela potpunu katastrofu na koju se nadovezalo drugo poluvreme poznato kao ww2. kao epilog svega evropa ne samo sto gubi svoje kolonije vec je u rusevinama sa desetinama miliona poginulih u tim konfliktima. od najmocnijih drzava na svetu nastaju ruine koje nisu mogle ni da prezive bez pomoci sa strane.

    Daj se koncetrirati, sto bi rekli braća Hrvati. Na karikaturi za koju si rekao nema lošo lepo piše "fašizam". Kada su to Francuska, VB i Belgija bile fašističke države, m?


    _____
    "Burundi je svakako sharmantno mesto cinika i knjiskih ljudi koji gledaju stvar sa svog olimpa od kartona."

    “Here he was then, cruising the deserts of Mexico in my Ford Torino with my wife and my credit cards and his black-tongued dog. He had a chow dog that went everywhere with him, to the post office and ball games, and now that red beast was making free with his lion feet on my Torino seats.”
    Gargamel

    Posts : 1021
    Join date : 2015-01-09

    USA - США - SAD - Page 26 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by Gargamel Wed Sep 23, 2020 8:02 pm

    Sergen Yalçın wrote:A: amerika siri nepravdu na bliskom istoku izmedju ostalog ubijanjem civila

    B: da, sad su jos gori nego pre, medjutim bilo bi bolje da ubijaju humanije nego manje humano. 

    A: amerika siri nepravdu na bliskom istoku izmedju ostalog ubijanjem civila
    dobra prijateljica ovde drži časove engleskog strancima i značajan % tih stranaca su Arapi. privatno, pa bistre i o politici.

    pre 2011-e, svi redom su psovali Ameriku (i Izrael) zbog intervencionizma, imperijalizma, Libana, Palestine, Iraka, dodajpoželji. kada je krenulo u Egiptu, Libiji, Siriji, redom su krenuli da pričaju o tome kako bi Ameri valjalo da žustro intervenišu. posebno im je Sirija postala bolna tačka, psovali Obamu što nije krenuo da guzi ušatu svinju i Irance.

    ispalo je da Ameri šire nepravdu kada nešto rade. šire nepravdu kada ne rade ništa. sounds sooo familiar, been there done that.
    Sergen Yalçın

    Posts : 2412
    Join date : 2014-10-31

    USA - США - SAD - Page 26 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by Sergen Yalçın Wed Sep 23, 2020 8:11 pm

    Vilmos Tehenészfiú wrote:
    Sergen Yalçın wrote:

    zaista me to pitas? direktna posledica besomucnog kolonizovanja sveta bio je prvi svetski rat u kojem je ne samo francuska, vec i cela evropa dozivela potpunu katastrofu na koju se nadovezalo drugo poluvreme poznato kao ww2. kao epilog svega evropa ne samo sto gubi svoje kolonije vec je u rusevinama sa desetinama miliona poginulih u tim konfliktima. od najmocnijih drzava na svetu nastaju ruine koje nisu mogle ni da prezive bez pomoci sa strane.

    Daj se koncetrirati, sto bi rekli braća Hrvati. Na karikaturi za koju si rekao nema lošo lepo piše "fašizam". Kada su to Francuska, VB i Belgija bile fašističke države, m?

    fasizam je samo jedna od mogucih razornih posledica koje te mogu zadesiti kao drzavu. napisao sam da je karikatura smislena jer mislim da bajden nema nista da ponudi u cilju resenja problema koje sam naveo. drustvene podele ce biti sve vece, policija ce i dalje ubijati, zatvori ce se i dalje puniti afroamerikancima, bice sve vise beskucnika i ljudi i dalje nece imati za zdravstvenu negu, a u spoljnoj politici ce nastaviti da se ponasaju kao rogue state.


    _____
    I don't have pet peeves, I have major psychotic fucking hatreds
    паће

    Posts : 40219
    Join date : 2012-02-12
    Location : ропотарник

    USA - США - SAD - Page 26 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by паће Wed Sep 23, 2020 8:21 pm

    Sergen Yalçın wrote:
    na greskama se uci obicno nakon takvih kataklizmicnih dogadjaja, nazalost. nakon te katastrofe i dna koje je dosegnuto vidimo neke dobre tendencije, olicene u zblizavanju evropskih naroda koje ce se, nadam se, nastaviti.
    Западноевропских народа, методом игнорисања остатка Европе.

    Нешто као да су се Словенија и Хрватска прогласиле за Југославију а остале четири републике са покрајинама негде лебде.


    _____
       commented, fermented, demented, mementoed, cemented, lamented.
       анархеологистика: оно кад не знаш где си га затурио, и кад.
    disident

    Posts : 15085
    Join date : 2016-03-28

    USA - США - SAD - Page 26 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by disident Wed Sep 23, 2020 8:21 pm

    Gargamel wrote:
    Sergen Yalçın wrote:sta treba da znaci karikatura koju si postavio? da je bolje kad te ubije obama preciznim dronom nego tramp buzdovanom?
    precizni dron predstavlja značajno umanjenje rizika za lokalne civile, buzdovani su značajna eskalacija tog rizika.

    naime... ako budu imali sreće, porodici i komšijama nekakvog "ekstremiste" nije ni dlaka s glave falila kada bi cinični i kurcobolni Obama odlučio da će datom ekstremisti skinuti glavu. slaba je to uteha onima koji zaginu, ali je znatno manje onih koji zaginu. Tramp je lider i pobednik, on taj element sreće izbacuje iz jednačine.
    Daće Bog,poješće i tebe neka rakčina


    _____
    Što se ostaloga tiče, smatram da Zapad treba razoriti
    Jedini proleter Burundija
    Pristalica krvne osvete
    Sergen Yalçın

    Posts : 2412
    Join date : 2014-10-31

    USA - США - SAD - Page 26 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by Sergen Yalçın Wed Sep 23, 2020 8:26 pm

    Gargamel wrote:
    Sergen Yalçın wrote:A: amerika siri nepravdu na bliskom istoku izmedju ostalog ubijanjem civila

    B: da, sad su jos gori nego pre, medjutim bilo bi bolje da ubijaju humanije nego manje humano. 

    A: amerika siri nepravdu na bliskom istoku izmedju ostalog ubijanjem civila
    dobra prijateljica ovde drži časove engleskog strancima i značajan % tih stranaca su Arapi. privatno, pa bistre i o politici.

    pre 2011-e, svi redom su psovali Ameriku (i Izrael) zbog intervencionizma, imperijalizma, Libana, Palestine, Iraka, dodajpoželji. kada je krenulo u Egiptu, Libiji, Siriji, redom su krenuli da pričaju o tome kako bi Ameri valjalo da žustro intervenišu. posebno im je Sirija postala bolna tačka, psovali Obamu što nije krenuo da guzi ušatu svinju i Irance.

    ispalo je da Ameri šire nepravdu kada nešto rade. šire nepravdu kada ne rade ništa. sounds sooo familiar, been there done that.

    haha, trik star 2500 godina. kad nemam kud onda hajde da u razgovor ubacim ljude koji ne ucestvuju u njemu i da njihove stavove svodim na apsurd cime cu "poentirati" pa cu to prosiriti i na sagovornika. sounds sooo familiar, been there done that. tako da nemoj da se mucis i kecas tastaturu dzabe.

    ja sam precizno naveo sta su sve nepravde/zlocini americke spoljne politike na bliskom istoku. okupacija iraka, destabilizacija celog regiona, ubijanje civila dronovima, podrska saudima u agresiji na jemen, blanko podrska aparthejdu u izraelu. nemam nista protiv da nastavis da lazes samog sebe, da se pravis da to nije istina - to je tvoj izbor i tvoj put, trudicu se da ti ne smetam ako se manes corava posla zamucivanja vode.


    _____
    I don't have pet peeves, I have major psychotic fucking hatreds
    Sergen Yalçın

    Posts : 2412
    Join date : 2014-10-31

    USA - США - SAD - Page 26 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by Sergen Yalçın Wed Sep 23, 2020 8:28 pm

    паће wrote:
    Sergen Yalçın wrote:
    na greskama se uci obicno nakon takvih kataklizmicnih dogadjaja, nazalost. nakon te katastrofe i dna koje je dosegnuto vidimo neke dobre tendencije, olicene u zblizavanju evropskih naroda koje ce se, nadam se, nastaviti.
    Западноевропских народа, методом игнорисања остатка Европе.

    Нешто као да су се Словенија и Хрватска прогласиле за Југославију а остале четири републике са покрајинама негде лебде.

    i zapadna evropa je nekad bila bure baruta. sudbina koju sebi kroje na taj nacin daleko je pozeljnija od one prethodne, slozices se.


    _____
    I don't have pet peeves, I have major psychotic fucking hatreds
    Gargamel

    Posts : 1021
    Join date : 2015-01-09

    USA - США - SAD - Page 26 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by Gargamel Wed Sep 23, 2020 8:33 pm

    disident wrote:Daće Bog, poješće i tebe neka rakčina
    USA - США - SAD - Page 26 Untitl10
    Mr.Pink

    Posts : 11141
    Join date : 2014-10-28
    Age : 44

    USA - США - SAD - Page 26 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by Mr.Pink Wed Sep 23, 2020 8:37 pm

    ove teme uvek nekako gadno eskaliraju u nekakve vulgarnosti

    u vezi tih muslimana i tzv zapada. bas pre neki dan dok sam bio u poslu sam imao neku situaciju sa jednim unosom u bazi

    taj unos je zapravo neka firma i supplier koji fazon nosi ime Just ladies taxi 

    covek u teranju pomisli svasta, padnu mu raznorazne fake cab akcije na jutjub. a onda pogledah imejl adresu i shvatih da je vlasnica neka uhmar. tad mi sinu - pa el bi dao svojoj zeni da je okolo voza muski taksista po londonu? naravno da ne bih jer vera trt-mrt 

    onda se pojavi tu neki pametnjakovic medju njima i kae, da, da, ne valja to mesati, boga i drzavu, ali ajde da napravimo neki bizMis od tog nemesanja

    e sad, jbg, to bude tako benigno kada je korisno, ali ako popusis nindza raketu na bliskom istoku od nemesanja, to je samo zato sto si na pogresnom kraju bizMisa


    _____
    radikalni patrijarhalni feminista

    smrk kod dijane hrk
    Gargamel

    Posts : 1021
    Join date : 2015-01-09

    USA - США - SAD - Page 26 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by Gargamel Wed Sep 23, 2020 9:14 pm

    Sergen Yalçın wrote:ja sam precizno naveo sta su sve nepravde/zlocini americke spoljne politike na bliskom istoku. okupacija iraka, destabilizacija celog regiona, ubijanje civila dronovima, podrska saudima u agresiji na jemen, blanko podrska aparthejdu u izraelu.
    Sergen Yalçın

    Posts : 2412
    Join date : 2014-10-31

    USA - США - SAD - Page 26 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by Sergen Yalçın Wed Sep 23, 2020 9:36 pm

    blanko podrska se odnosi na ovu administraciju, kao i na sledecu jer bajden nece povuci ambasadu iz jerusalima.


    _____
    I don't have pet peeves, I have major psychotic fucking hatreds
    Vilmos Tehenészfiú

    Posts : 7176
    Join date : 2020-03-05

    USA - США - SAD - Page 26 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by Vilmos Tehenészfiú Wed Sep 23, 2020 10:05 pm

    Sergen Yalçın wrote:
    Vilmos Tehenészfiú wrote:
    Daj se koncetrirati, sto bi rekli braća Hrvati. Na karikaturi za koju si rekao nema lošo lepo piše "fašizam". Kada su to Francuska, VB i Belgija bile fašističke države, m?

    fasizam je samo jedna od mogucih razornih posledica koje te mogu zadesiti kao drzavu. napisao sam da je karikatura smislena jer mislim da bajden nema nista da ponudi u cilju resenja problema koje sam naveo. drustvene podele ce biti sve vece, policija ce i dalje ubijati, zatvori ce se i dalje puniti afroamerikancima, bice sve vise beskucnika i ljudi i dalje nece imati za zdravstvenu negu, a u spoljnoj politici ce nastaviti da se ponasaju kao rogue state.

    #svejetoisto
    #sameshitdifferentday

    Ali to nije pisalo na toj karikaturi.


    _____
    "Burundi je svakako sharmantno mesto cinika i knjiskih ljudi koji gledaju stvar sa svog olimpa od kartona."

    “Here he was then, cruising the deserts of Mexico in my Ford Torino with my wife and my credit cards and his black-tongued dog. He had a chow dog that went everywhere with him, to the post office and ball games, and now that red beast was making free with his lion feet on my Torino seats.”
    Sergen Yalçın

    Posts : 2412
    Join date : 2014-10-31

    USA - США - SAD - Page 26 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by Sergen Yalçın Wed Sep 23, 2020 10:22 pm

    drzim da uzrok te destinacije na karikaturi predstavljaju sve ove stvari koje sam pobrojao i koje niko u obe stranke ni ne namerava da resava, a ako namerava biva skrajnut.


    _____
    I don't have pet peeves, I have major psychotic fucking hatreds
    Anonymous
    Guest

    USA - США - SAD - Page 26 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by Guest Wed Sep 23, 2020 10:29 pm

    opet vas zajebava malisor
    Vilmos Tehenészfiú

    Posts : 7176
    Join date : 2020-03-05

    USA - США - SAD - Page 26 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by Vilmos Tehenészfiú Wed Sep 23, 2020 11:52 pm

    Sergen Yalçın wrote:drzim da uzrok te destinacije na karikaturi predstavljaju sve ove stvari koje sam pobrojao i koje niko u obe stranke ni ne namerava da resava, a ako namerava biva skrajnut.
    I opet se vracamo na pocetak: kako su "sve ove stvari" dovele do "te destinacije" u demokratijama zapadne Evrope, evo recimo u Francuskoj, VB i Belgiji? Pri cemu se neke od ovih demokratija u kolonijama sprovodile genocid 1/1.


    _____
    "Burundi je svakako sharmantno mesto cinika i knjiskih ljudi koji gledaju stvar sa svog olimpa od kartona."

    “Here he was then, cruising the deserts of Mexico in my Ford Torino with my wife and my credit cards and his black-tongued dog. He had a chow dog that went everywhere with him, to the post office and ball games, and now that red beast was making free with his lion feet on my Torino seats.”
    Gargamel

    Posts : 1021
    Join date : 2015-01-09

    USA - США - SAD - Page 26 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by Gargamel Thu Sep 24, 2020 3:35 am

    Talason wrote:opet vas zajebava malisor
    malesija je malo dole južno. USA - США - SAD - Page 26 3473981083
    Gargamel

    Posts : 1021
    Join date : 2015-01-09

    USA - США - SAD - Page 26 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by Gargamel Thu Sep 24, 2020 5:02 am

    Sergen Yalçın wrote:haha, trik star 2500 godina. kad nemam kud onda hajde da u razgovor ubacim ljude koji ne ucestvuju u njemu i da njihove stavove svodim na apsurd cime cu "poentirati" pa cu to prosiriti i na sagovornika. sounds sooo familiar, been there done that. tako da nemoj da se mucis i kecas tastaturu dzabe.
    e da... bila neka emisija o Avganistanu na AJE, pre 10-15 dana. super stvar obzirom da su razgovarali sa lokalcima, što je specijalitet AJE.

    jedan deo je bio u nekakvom izbegličkom kampu, pobegli ljudi od talibana. pa je par njih krenulo da psuje Amere, rade ovo i ono, neredovna pomoć, gledaju im kćerke, klasika. međutim, kada je reporter pitao da li bi ovi mučeni ljudi hteli da Ameri odu, odmah su okrenuli 180, jer im je daleko bolje sa Amerima nego sa bilo kojom lokalnom varijantom.

    šta ju ta hoću da kažem!? možda ja o Avganistanu i ne znam puno (par knjiga tu i tamo), ali meni su te lokalne i lične stvari bitne. jer samo te stvari nešto znače. između ostalog, nešto znači to da su se milioni ljudi vratili u Avganistan nakon 2001-e (podaci UNHCR).

    pa se ja iskreno nadam da će Bajden da potuče svinju, i da se neće tek tako povući iz Avganistana. jer bi talibani bili daleko gori.


    a što se tiče "been there done that"... jednom prilikom sam ušao u diskusiju sa ovdašnjim zelenim. čovek pacifista i te fore. pa ja krenuo da pričam o budalaštinama koje su pravili i prave Ameri na Kosovu, i oca i majku posebno američkim ambasadorima.

    u jednom trenutku, on prokomentarisa kako je očito da bih ja radije da se Ameri pokupe i odu. ja skoro pa uvređeno rekao kako bi to bila najgora moguća varijanta, lokalnim tupanima ne verujem ništa i bolje nam je dok su Ameri tu da nadgledaju.
    Sergen Yalçın

    Posts : 2412
    Join date : 2014-10-31

    USA - США - SAD - Page 26 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by Sergen Yalçın Thu Sep 24, 2020 8:58 am

    Vilmos Tehenészfiú wrote:
    Sergen Yalçın wrote:drzim da uzrok te destinacije na karikaturi predstavljaju sve ove stvari koje sam pobrojao i koje niko u obe stranke ni ne namerava da resava, a ako namerava biva skrajnut.
    I opet se vracamo na pocetak: kako su "sve ove stvari" dovele do "te destinacije" u demokratijama zapadne Evrope, evo recimo u Francuskoj, VB i Belgiji? Pri cemu se neke od ovih demokratija u kolonijama sprovodile genocid 1/1.

    vec sam ti odgovorio, fasizam nije jedina moguca razorna posledica po drustvo. u tim zemljama se nije desio fasizam, ali su zato te stvari izazvale propast evrope i pretvorile te drzave u ruine. poenta je da proverbijalna maca uvek dodje na vratanca i pre ili kasnije zanjes to sto si posejao. ako usa ide ka fasizmu ili ka gradjanskom ratu ili ka socijalnoj nestabilnosti za to ima da zahvali unutrasnjoj i spoljnoj politici koju vodi vec duze vreme.


    _____
    I don't have pet peeves, I have major psychotic fucking hatreds
    Sergen Yalçın

    Posts : 2412
    Join date : 2014-10-31

    USA - США - SAD - Page 26 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by Sergen Yalçın Thu Sep 24, 2020 9:08 am

    Gargamel wrote:
    Sergen Yalçın wrote:haha, trik star 2500 godina. kad nemam kud onda hajde da u razgovor ubacim ljude koji ne ucestvuju u njemu i da njihove stavove svodim na apsurd cime cu "poentirati" pa cu to prosiriti i na sagovornika. sounds sooo familiar, been there done that. tako da nemoj da se mucis i kecas tastaturu dzabe.
    e da... bila neka emisija o Avganistanu na AJE, pre 10-15 dana. super stvar obzirom da su razgovarali sa lokalcima, što je specijalitet AJE.

    jedan deo je bio u nekakvom izbegličkom kampu, pobegli ljudi od talibana. pa je par njih krenulo da psuje Amere, rade ovo i ono, neredovna pomoć, gledaju im kćerke, klasika. međutim, kada je reporter pitao da li bi ovi mučeni ljudi hteli da Ameri odu, odmah su okrenuli 180, jer im je daleko bolje sa Amerima nego sa bilo kojom lokalnom varijantom.

    šta ju ta hoću da kažem!? možda ja o Avganistanu i ne znam puno (par knjiga tu i tamo), ali meni su te lokalne i lične stvari bitne. jer samo te stvari nešto znače. između ostalog, nešto znači to da su se milioni ljudi vratili u Avganistan nakon 2001-e (podaci UNHCR).

    pa se ja iskreno nadam da će Bajden da potuče svinju, i da se neće tek tako povući iz Avganistana. jer bi talibani bili daleko gori.

    sta kazu za dronove?


    _____
    I don't have pet peeves, I have major psychotic fucking hatreds

    USA - США - SAD - Page 26 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Sun May 19, 2024 4:12 pm