Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    USA - США - SAD

    паће

    Posts : 40219
    Join date : 2012-02-12
    Location : ропотарник

    USA - США - SAD - Page 37 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by паће Sat Jun 13, 2020 8:34 pm

    Janko Suvar wrote:nisam gledao Mucke deceniju, a i nesto se ne secam epizoda nego samo scena- zasto da zabrane? Kazu Paki?

    Ту су белци приказани као мућкама склони, па мора то мало да се искоригује, политички.


    _____
       commented, fermented, demented, mementoed, cemented, lamented.
       анархеологистика: оно кад не знаш где си га затурио, и кад.
    Vilmos Tehenészfiú

    Posts : 7176
    Join date : 2020-03-05

    USA - США - SAD - Page 37 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by Vilmos Tehenészfiú Sat Jun 13, 2020 9:01 pm

    @Vasa: ovo što se sad dogadja na levici nije anglosaksonsko spaljivanje veštica u Mekarti fazonu, ovo je evolucija “svako mišljenje je podjednako vredno”, koje je skrenulo levo kod Albukerkija kada je sociologija na liberal arts koledzima odlučila da uvede “safe space” koncept kao zaštitu kontroverznog (ali uvek levog) stava. I onda imaš generacije diplomaca koje odbijaju i samo pomisao da bi kritika bilo kog stava koji iznesu mogla biti bilo šta nego atak na njih lično. Logično je da kada se njih nekoliko nadje na gomili odluče da od radnog kolektiva prave “safe space” po njihovoj meri, a ko se ne slaže, ima biti izbačen uz odgovarajuću dijagnozu: rasista, Hitler, štagod.

    Američko društvo je imalo branu pred ovim kroz debatne klubove u srednjoj školi gde nastavnik da temu, nabaci teze za i protiv, a onda nasumice odabere učenike da zastupaju za i protiv, bez obzira šta misle. Tako su ih terali da kroz “devil advocate” vežbu uče kako druga strana misli, kako da prepoznaju logičke greške u razmišljanju i kako da ih isprave. Sad to nema. Prvo što ti padne na pamet je ispravno, jer taj primalni krik iz mozga to si ti, to je tvoja suština i popravljati to je atak na tvoje biće.


    _____
    "Burundi je svakako sharmantno mesto cinika i knjiskih ljudi koji gledaju stvar sa svog olimpa od kartona."

    “Here he was then, cruising the deserts of Mexico in my Ford Torino with my wife and my credit cards and his black-tongued dog. He had a chow dog that went everywhere with him, to the post office and ball games, and now that red beast was making free with his lion feet on my Torino seats.”
    Anonymous
    Guest

    USA - США - SAD - Page 37 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by Guest Sat Jun 13, 2020 9:14 pm

    Pa to za safe space prenet u novine (NYT) je doslovce napisala ona Bari Vajs:



    Last edited by Bendegúz Somogyi on Sat Jun 13, 2020 9:16 pm; edited 1 time in total
    Erős Pista

    Posts : 81531
    Join date : 2012-06-10

    USA - США - SAD - Page 37 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by Erős Pista Sat Jun 13, 2020 9:16 pm

    Ma gluposti.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    disident

    Posts : 15085
    Join date : 2016-03-28

    USA - США - SAD - Page 37 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by disident Sat Jun 13, 2020 9:26 pm

    Vilmos Tehenészfiú wrote:@Vasa: ovo što se sad dogadja na levici nije anglosaksonsko spaljivanje veštica u Mekarti fazonu, ovo je evolucija “svako mišljenje je podjednako vredno”, koje je skrenulo levo kod Albukerkija kada je sociologija na liberal arts koledzima odlučila da uvede “safe space” koncept kao zaštitu kontroverznog (ali uvek levog) stava. I onda imaš generacije diplomaca koje odbijaju i samo pomisao da bi kritika bilo kog stava koji iznesu mogla biti bilo šta nego atak na njih lično. Logično je da kada se njih nekoliko nadje na gomili odluče da od radnog kolektiva prave “safe space” po njihovoj meri, a ko se ne slaže, ima biti izbačen uz odgovarajuću dijagnozu: rasista, Hitler, štagod.

    Američko društvo je imalo branu pred ovim kroz debatne klubove u srednjoj školi gde nastavnik da temu, nabaci teze za i protiv, a onda nasumice odabere učenike da zastupaju za i protiv, bez obzira šta misle. Tako su ih terali da kroz “devil advocate” vežbu uče kako druga strana misli, kako da prepoznaju logičke greške u razmišljanju i kako da ih isprave. Sad to nema. Prvo što ti padne na pamet je ispravno, jer taj primalni krik iz mozga to si ti, to je tvoja suština i popravljati to je atak na tvoje biće.
    USA - США - SAD - Page 37 3984128386


    _____
    Što se ostaloga tiče, smatram da Zapad treba razoriti
    Jedini proleter Burundija
    Pristalica krvne osvete
    Vilmos Tehenészfiú

    Posts : 7176
    Join date : 2020-03-05

    USA - США - SAD - Page 37 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by Vilmos Tehenészfiú Sat Jun 13, 2020 9:31 pm

    ?


    _____
    "Burundi je svakako sharmantno mesto cinika i knjiskih ljudi koji gledaju stvar sa svog olimpa od kartona."

    “Here he was then, cruising the deserts of Mexico in my Ford Torino with my wife and my credit cards and his black-tongued dog. He had a chow dog that went everywhere with him, to the post office and ball games, and now that red beast was making free with his lion feet on my Torino seats.”
    Erős Pista

    Posts : 81531
    Join date : 2012-06-10

    USA - США - SAD - Page 37 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by Erős Pista Sat Jun 13, 2020 9:34 pm

    Ne znam za disidenta, ali meni je komično kako ponavljaš najopštija od najopštijih mesta o sejf spejsovima koji su uništili američko društvo, kao da nam donosiš the hottest of takes.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Vilmos Tehenészfiú

    Posts : 7176
    Join date : 2020-03-05

    USA - США - SAD - Page 37 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by Vilmos Tehenészfiú Sat Jun 13, 2020 9:34 pm

    Bendegúz Somogyi wrote:Pa to za safe space prenet u novine (NYT) je doslovce napisala ona Bari Vajs:
    Ja ne znam ko je Bari Vajs, tako da ne znam zašto je bilo neophodno da se istakne da imam isto mišljenje kao ona.


    _____
    "Burundi je svakako sharmantno mesto cinika i knjiskih ljudi koji gledaju stvar sa svog olimpa od kartona."

    “Here he was then, cruising the deserts of Mexico in my Ford Torino with my wife and my credit cards and his black-tongued dog. He had a chow dog that went everywhere with him, to the post office and ball games, and now that red beast was making free with his lion feet on my Torino seats.”
    Vilmos Tehenészfiú

    Posts : 7176
    Join date : 2020-03-05

    USA - США - SAD - Page 37 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by Vilmos Tehenészfiú Sat Jun 13, 2020 9:41 pm

    Erős Pista wrote:Ne znam za disidenta, ali meni je komično kako ponavljaš najopštija od najopštijih mesta o sejf spejsovima koji su uništili američko društvo, kao da nam donosiš the hottest of takes.
    Pa to sam naveo kao nešto što svi znate, ali to nije jedino što sam spomenuo: spomenuo sam i odumiranje debatnih klubova u srednjoj školi. Nisam spomenuo praksu u osnovnoj školi da se svakom ko učestvuje u takmičenju, bez obzira na rezultat, da plaketa, nagrada tipa “važno je učestvivati”. Tako školuješ generaciju koja nije motivisana da radi na sebi, već je motivisana da se divi svom liku u ogledalu.
    Erős Pista

    Posts : 81531
    Join date : 2012-06-10

    USA - США - SAD - Page 37 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by Erős Pista Sat Jun 13, 2020 9:44 pm

    Blatruć, aj zdravo.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Јанош Винету

    Posts : 5232
    Join date : 2016-01-26

    USA - США - SAD - Page 37 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by Јанош Винету Sat Jun 13, 2020 9:47 pm

    Епизода ”Сејф спејс” чувеног анимираног серијала Јужни Парк је била 2015. године.

    Од тада до данас, ствари су се мало промениле. Појавиле су се неке друге појаве, Доналд Трамп, Бернард Сандерс, епидемија корона вируса у којој је посао изгубило неколико десетина милиона људи, који су мало бесни изашли на улице.

    Приметићеш да је мало нерелевантно то што причаш. Свет није стао 2014. године. Те смешне приче о ”безбедним просторима” више не пију воду. Људи хоће нека друга права, мало конкретнија од тога. А Доналду Трампу и његовим другарима се баш јебе за ”политичку коректност” или какву пристојност и коректност било какве врсте.

    Са друге стране, једино што Нетфликс и неке тамо будале имају да понуде је да укину ”Мућке" јер су ”расистичке”. Неко ће то прихватити, али чини ми се да ће већина тражити нешто мало конкретније.


    Last edited by Јанош Винету on Sat Jun 13, 2020 9:50 pm; edited 1 time in total


    _____
    Burundi is an exception among other nations because it is a country which gave God first place, a God who guards and protects from all misfortune.
    Burundi... opskurno udruženje 20ak levičarskih intelektualaca, kojima je fetiš odbrana poniženih i uvredjenih.
    disident

    Posts : 15085
    Join date : 2016-03-28

    USA - США - SAD - Page 37 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by disident Sat Jun 13, 2020 9:49 pm

    Vilmos Tehenészfiú wrote:
    Erős Pista wrote:Ne znam za disidenta, ali meni je komično kako ponavljaš najopštija od najopštijih mesta o sejf spejsovima koji su uništili američko društvo, kao da nam donosiš the hottest of takes.
    Pa to sam naveo kao nešto što svi znate, ali to nije jedino što sam spomenuo: spomenuo sam i odumiranje debatnih klubova u srednjoj školi. Nisam spomenuo praksu u osnovnoj školi da se svakom ko učestvuje u takmičenju, bez obzira na rezultat, da plaketa, nagrada tipa “važno je učestvivati”. Tako školuješ generaciju koja nije motivisana da radi na sebi, već je motivisana da se divi svom liku u ogledalu.
    E sad konacno znamo i drugi deo uzroka, svi na skolskom takmicenju iz istorije dobiju papirnu plaketu... *udara sakom o astal i skrguce zubima , jebeni levicari


    _____
    Što se ostaloga tiče, smatram da Zapad treba razoriti
    Jedini proleter Burundija
    Pristalica krvne osvete
    Erős Pista

    Posts : 81531
    Join date : 2012-06-10

    USA - США - SAD - Page 37 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by Erős Pista Sat Jun 13, 2020 9:50 pm

    Ne, ali debatni klubovi... umreću jbt.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    disident

    Posts : 15085
    Join date : 2016-03-28

    USA - США - SAD - Page 37 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by disident Sat Jun 13, 2020 9:51 pm

    Erős Pista wrote:Ne, ali debatni klubovi... umreću jbt.
    Brana komunizmu  USA - США - SAD - Page 37 1931448533


    _____
    Što se ostaloga tiče, smatram da Zapad treba razoriti
    Jedini proleter Burundija
    Pristalica krvne osvete
    Erős Pista

    Posts : 81531
    Join date : 2012-06-10

    USA - США - SAD - Page 37 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by Erős Pista Sat Jun 13, 2020 9:52 pm

    Resolved: Debate is stupid Wow, that is correct and there is no counterargument. Debate is indeed very stupid.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    disident

    Posts : 15085
    Join date : 2016-03-28

    USA - США - SAD - Page 37 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by disident Sat Jun 13, 2020 9:56 pm

    Erős Pista wrote: Resolved: Debate is stupid Wow, that is correct and there is no counterargument. Debate is indeed very stupid.
    USA - США - SAD - Page 37 1jgrgn10


    _____
    Što se ostaloga tiče, smatram da Zapad treba razoriti
    Jedini proleter Burundija
    Pristalica krvne osvete
    Daï Djakman Faré

    Posts : 8095
    Join date : 2014-10-28
    Location : imamate of futa djallon

    USA - США - SAD - Page 37 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by Daï Djakman Faré Sat Jun 13, 2020 10:13 pm

    Јанош Винету wrote:Епизода ”Сејф спејс” чувеног анимираног серијала Јужни Парк је била 2015. године.
    ko govori "cuveni animirani serijal juzni park" za saut park na forumu ? zasto pises kao da snimas prilog za RTRS ? USA - США - SAD - Page 37 1233199462


    _____
    i would like to talk here about The Last of Us on HBO... and yeah, yeah i know.. the world is burning but lets just all sit and talk about television. again - what else are we doing with ourselves ? we are not creating any militias. but my god we still have the content. appraising content is the american modus vivendi.. that's why we are here for. to absorb the content and then render some sort of a judgment on content. because there is a buried hope that if enough people have the right opinion about the content - the content will get better which will then flow to our structures and make the world a better place
    паће

    Posts : 40219
    Join date : 2012-02-12
    Location : ропотарник

    USA - США - SAD - Page 37 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by паће Sat Jun 13, 2020 10:18 pm

    Vilmos Tehenészfiú wrote:... uče kako druga strana misli, kako da prepoznaju logičke greške u razmišljanju i kako da ih isprave. Sad to nema. Prvo što ti padne na pamet je ispravno, jer taj primalni krik iz mozga to si ti, to je tvoja suština i popravljati to je atak na tvoje biće.

    То је мањи део слике. Поени на тестовима се више не објављују, немаш више појма ваљаш ли курцу уопште, јер да се неко не би фрустао. Постоји школа педагогије која тврди да је похвала једнако штетна као и казна итд итд. Не знам како раде математику, јер некакав доказ би могао да потресе нечији его. Каже колега, овдашњи, да је стигло дотле да не да не мора да уме да уради, нити да зна како гласи, довољно је да уме да препозна. Па им ни то баш не иде.

    Генерација која је навикла да сви пазе на њихова осећања је изашла на улицу. Не знам како то изгледа и колико и они сами верују у све то. Моје пророчке моћи су скроз заслепљене, немам појма.


    _____
       commented, fermented, demented, mementoed, cemented, lamented.
       анархеологистика: оно кад не знаш где си га затурио, и кад.
    Erős Pista

    Posts : 81531
    Join date : 2012-06-10

    USA - США - SAD - Page 37 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by Erős Pista Sat Jun 13, 2020 10:20 pm

    OK, boomer.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Janko Suvar

    Posts : 7712
    Join date : 2019-06-06

    USA - США - SAD - Page 37 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by Janko Suvar Sat Jun 13, 2020 10:20 pm

    Daï Djakman Faré wrote:
    Јанош Винету wrote:Епизода ”Сејф спејс” чувеног анимираног серијала Јужни Парк је била 2015. године.
    ko govori "cuveni animirani serijal juzni park" za saut park na forumu ? zasto pises kao da snimas prilog za RTRS ? USA - США - SAD - Page 37 1233199462
    ja sam prvo pomislio da je kopirano odnekud USA - США - SAD - Page 37 1399639816 

    svidja mi se, ovako svi treba da pisemo   USA - США - SAD - Page 37 359476144
    Anonymous
    Guest

    USA - США - SAD - Page 37 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by Guest Sat Jun 13, 2020 10:21 pm

    Realno je najgore što deca više ne piju vodu iz creva.
    Летећи Полип

    Posts : 11138
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    USA - США - SAD - Page 37 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by Летећи Полип Sat Jun 13, 2020 10:22 pm

    Vilmos Tehenészfiú wrote:@Vasa: ovo što se sad dogadja na levici nije anglosaksonsko spaljivanje veštica u Mekarti fazonu, ovo je evolucija “svako mišljenje je podjednako vredno”, koje je skrenulo levo kod Albukerkija kada je sociologija na liberal arts koledzima odlučila da uvede “safe space” koncept kao zaštitu kontroverznog (ali uvek levog) stava. I onda imaš generacije diplomaca koje odbijaju i samo pomisao da bi kritika bilo kog stava koji iznesu mogla biti bilo šta nego atak na njih lično. Logično je da kada se njih nekoliko nadje na gomili odluče da od radnog kolektiva prave “safe space” po njihovoj meri, a ko se ne slaže, ima biti izbačen uz odgovarajuću dijagnozu: rasista, Hitler, štagod.

    Američko društvo je imalo branu pred ovim kroz debatne klubove u srednjoj školi gde nastavnik da temu, nabaci teze za i protiv, a onda nasumice odabere učenike da zastupaju za i protiv, bez obzira šta misle. Tako su ih terali da kroz “devil advocate” vežbu uče kako druga strana misli, kako da prepoznaju logičke greške u razmišljanju i kako da ih isprave. Sad to nema. Prvo što ti padne na pamet je ispravno, jer taj primalni krik iz mozga to si ti, to je tvoja suština i popravljati to je atak na tvoje biće.


    Daj jebote...


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    Anonymous
    Guest

    USA - США - SAD - Page 37 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by Guest Sat Jun 13, 2020 10:23 pm

    ja se izvinjavam zbog toga što sam isprovocirao ovaj rant i želim da se distanciram od ovih stavova.
    Erős Pista

    Posts : 81531
    Join date : 2012-06-10

    USA - США - SAD - Page 37 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by Erős Pista Sat Jun 13, 2020 10:24 pm

    USA - США - SAD - Page 37 3579118792 USA - США - SAD - Page 37 3579118792 USA - США - SAD - Page 37 3579118792


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    паће

    Posts : 40219
    Join date : 2012-02-12
    Location : ропотарник

    USA - США - SAD - Page 37 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by паће Sat Jun 13, 2020 10:24 pm

    Erős Pista wrote:OK, boomer.

    Прво сам се тргао, а онда видео да ти је ова на месту. Ја те клинце не знам, нисам их чак ни посматрао. Моја су деца ишла у школу са њима, понешто сам чуо, но недовољно за слику. Напросто не видим.


    _____
       commented, fermented, demented, mementoed, cemented, lamented.
       анархеологистика: оно кад не знаш где си га затурио, и кад.

    USA - США - SAD - Page 37 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Sun May 19, 2024 4:12 pm