Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    opozicija

    disident

    Posts : 15059
    Join date : 2016-03-28

    opozicija - Page 34 Empty Re: opozicija

    Post by disident Wed Jul 22, 2020 7:17 pm

    Јанош Винету wrote:Ја исто мислим да овде нема пречица. Што би Жижек рекао - победили смо на тргу Тахрир, окупили смо се у масам, а шта се догађа дан после? Шта се догађа 6. октобра, који су нам следећи кораци, које су конкретне мере и политике?

    Онај мучени новинар је сат ипо времена у емисији питао Трифуновића да му каже неке своје политичке ставове, макар обрисе ставова, и није успео у томе. Сат ипо времена се овај кревељио како није политичар и делује да не поседује нити један чврст политички став иза кога стоји.

    Ко би гласао за тако нешто, за мачку у џаку?

    Сагласан сам овде са ставом да сви дрве о томе како су потребни ”нови људи”, међутим већина не гласа за те нове људе чак и кад се појаве.

    Чак и на председничким изборима се гласа за партију, за власт, за неку друштвену тежину која стоји иза кандидата, ма колико сам кандидат био никакав. Један Милан Милутиновић, је био председник СР Србије, никаква личност, лојални апаратчкик који је претходно био на позицијама директора Народне Библиотеке, скупљао прашину по полицама.
    Pa normalno, tuzno je da ljudi sa iole mozga padaju na te precice i sarlatanskw trikove, tipa izglasamo djokovica il nekog x. Jer jbg lakse je i brze nego rad, organizzcija i gradjenje od nule. Slicni problem imaju i mnogi pokreti ovde, traje hajp par nedelja oko nekog dogadjaja i onda se sve raspline u hibernaciju do sledeceg takvog dogadjaja.


    _____
    Što se ostaloga tiče, smatram da Zapad treba razoriti
    Jedini proleter Burundija
    Pristalica krvne osvete
    zvezda je zivot

    Posts : 7025
    Join date : 2014-11-07

    opozicija - Page 34 Empty Re: opozicija

    Post by zvezda je zivot Wed Jul 22, 2020 7:22 pm

    salu na stranu, slazem se da nema precica. ako neko misli da ce vladika grigorije, ma koliki svetac bio, a pitanje je da li je takav svetac kakvim se predstavlja, vettovanje ce nam odgovoriti na to pitanje, ako neko dakle misli da ce on sam promeniti sistem koji je decenijama vlada ovom zemljom - mislim da nazalost gresi.


    _____
    ova zemlja to je to
    Erős Pista

    Posts : 81466
    Join date : 2012-06-10

    opozicija - Page 34 Empty Re: opozicija

    Post by Erős Pista Wed Jul 22, 2020 7:26 pm

    opozicija - Page 34 1233199462


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Vilmos Tehenészfiú

    Posts : 7168
    Join date : 2020-03-05

    opozicija - Page 34 Empty Re: opozicija

    Post by Vilmos Tehenészfiú Wed Jul 22, 2020 7:28 pm

    disident wrote:
    Јанош Винету wrote:Ја исто мислим да овде нема пречица. Што би Жижек рекао - победили смо на тргу Тахрир, окупили смо се у масам, а шта се догађа дан после? Шта се догађа 6. октобра, који су нам следећи кораци, које су конкретне мере и политике?

    Онај мучени новинар је сат ипо времена у емисији питао Трифуновића да му каже неке своје политичке ставове, макар обрисе ставова, и није успео у томе. Сат ипо времена се овај кревељио како није политичар и делује да не поседује нити један чврст политички став иза кога стоји.

    Ко би гласао за тако нешто, за мачку у џаку?

    Сагласан сам овде са ставом да сви дрве о томе како су потребни ”нови људи”, међутим већина не гласа за те нове људе чак и кад се појаве.

    Чак и на председничким изборима се гласа за партију, за власт, за неку друштвену тежину која стоји иза кандидата, ма колико сам кандидат био никакав. Један Милан Милутиновић, је био председник СР Србије, никаква личност, лојални апаратчкик који је претходно био на позицијама директора Народне Библиотеке, скупљао прашину по полицама.
    Pa normalno, tuzno je da ljudi sa iole mozga padaju na te precice i sarlatanskw trikove, tipa izglasamo djokovica il nekog x. Jer jbg lakse je i brze nego rad, organizzcija i gradjenje od nule. Slicni problem imaju i mnogi pokreti ovde, traje hajp par nedelja oko nekog dogadjaja i onda se sve raspline u hibernaciju do sledeceg takvog dogadjaja.
    pa normalno da je tako kad nema para. preduslov ozbiljnog rada je da imaš ljude posvećene tom poslu, a za to ti trebaju finansije.


    _____
    "Burundi je svakako sharmantno mesto cinika i knjiskih ljudi koji gledaju stvar sa svog olimpa od kartona."

    “Here he was then, cruising the deserts of Mexico in my Ford Torino with my wife and my credit cards and his black-tongued dog. He had a chow dog that went everywhere with him, to the post office and ball games, and now that red beast was making free with his lion feet on my Torino seats.”
    No Country

    Posts : 11106
    Join date : 2015-05-16

    opozicija - Page 34 Empty Re: opozicija

    Post by No Country Wed Jul 22, 2020 7:53 pm

    Erős Pista wrote:
    No Country wrote:
    Лол. У ствари се савршено мапира на тај твој шатро прагматични светоназор: изволи гласај за Ивана Ивановића, баш ме занима какав ћеш се пробудити?


    Jel to predmet nase rasprave?

    Ne, naravno. Predmet je to da li je ideja o zajednickom kandidatu opozicije - fasisticka. Naivno sam pomislio da se to moze razjasniti u normalnom razgovoru i ispao glup.
    Ниси ти глуп него безобразан.

    Сам си оповргао идеју о заједничком кандидату, јер "Аида никада не би гласала за Амфилохија". Хоћеш заједничког кандидата са тоталним идиотима, навијачима и антиваксерима и српским алт.рајтом? Е, јеби га, тај кандидат није Григорије. И даље хоћеш у једној колони? Па зашто, брале? У име чега? Тај заједнички именитељ може да буде само једна ствар, а теби се, јеби га, не свиђа како се зове?
    Janko Suvar

    Posts : 7704
    Join date : 2019-06-06

    opozicija - Page 34 Empty Re: opozicija

    Post by Janko Suvar Wed Jul 22, 2020 8:02 pm

    ja sam uveo Amfilohija u pricu, izvinjavam se, mislio sam da je jasno da pravim sarkastican komentar. 

    Corovic kaze da bi podrzala Grigorija jer je ekumenista, pa sam hteo da ukazem da je to glupo i smesno, jer sto bi to igralo ulogu kad se bira za jednu sekularnu funkciju kao sto je predsednik. Ekumenista je i Amfilohije kojeg ne bi podrzala, i Irinej Bulovic, koji je covek rezima.

    Samo mi smesno bilo, sto se tako neke reci koriste kao sto kaze siboleti, pa tako i ekumenizam, iako su najveci zagovornici medju konfesionalnog dijaloga u SPC ujedno konzervativci, nacionalisti, a na momente i kriminalci. 










    Ja ne mislim da bi okupljanje opozicije, tako neprincipijelno dovelo do fasizma, al bi uvek bilo na stetu progresivnih delova u toj koaliciji.
    Anonymous
    Guest

    opozicija - Page 34 Empty Re: opozicija

    Post by Guest Wed Jul 22, 2020 8:36 pm

    Erős Pista wrote:Naivno sam pomislio da se to moze razjasniti u normalnom razgovoru i ispao glup.

    leži ti opozicija - Page 34 3579118792
    avatar

    Posts : 18405
    Join date : 2014-12-12

    opozicija - Page 34 Empty Re: opozicija

    Post by beatakeshi Wed Jul 22, 2020 11:29 pm

    Objasnio.
    http://www.nspm.rs/prenosimo/zasto-ne-postoji-niti-moze-postojati-alternativa-vucicu.html?alphabet=l
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50100
    Join date : 2017-11-16

    opozicija - Page 34 Empty Re: opozicija

    Post by Nektivni Ugnelj Wed Jul 22, 2020 11:45 pm

    Ma de objasnio. Objasnio je da ako zidaš svinjac onda verovarno nećeš sazidati stambeni objekat
    avatar

    Posts : 18405
    Join date : 2014-12-12

    opozicija - Page 34 Empty Re: opozicija

    Post by beatakeshi Wed Jul 22, 2020 11:51 pm

    opozicija - Page 34 1233199462 Nisi valjda ozbiljno shvatio profesora Ćiru?
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50100
    Join date : 2017-11-16

    opozicija - Page 34 Empty Re: opozicija

    Post by Nektivni Ugnelj Wed Jul 22, 2020 11:52 pm

    Pa ne, ali izgleda da tebe jesam opozicija - Page 34 1143415371
    No Country

    Posts : 11106
    Join date : 2015-05-16

    opozicija - Page 34 Empty Re: opozicija

    Post by No Country Thu Jul 23, 2020 12:08 am

    Нисте оно ваљда читали до краја?


    _____
    Међутим у Србији-мук, када вам кажем-мук!
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50100
    Join date : 2017-11-16

    opozicija - Page 34 Empty Re: opozicija

    Post by Nektivni Ugnelj Thu Jul 23, 2020 12:17 am

    Odavno...
    Desmond Bojčinski

    Posts : 115
    Join date : 2016-01-22

    opozicija - Page 34 Empty Re: opozicija

    Post by Desmond Bojčinski Thu Jul 23, 2020 1:05 am

    Margit Savović wrote:U toj kategoriji je Memedovic puno bolji. On je nekako blag, dinarske gradje i iznimno prijatan. Plus se borio za reke. Ja bih ga dvaput zaokruzila. 

    I inteligentniji je od stupid Sarenca.

    U paralelnom univerzumu gde Memedović osvaja izbore, Bora Otić sutradan organizuje narodnu skupštinu u Platičevu gde se Vojvodina odvaja od Srbije.
    Janko Suvar

    Posts : 7704
    Join date : 2019-06-06

    opozicija - Page 34 Empty Re: opozicija

    Post by Janko Suvar Thu Jul 23, 2020 1:45 am

    nisam bio ranije svestan da je svima Memedovic toliko jebljiv, al izgleda da je to jedno saglasje opozicija - Page 34 1399639816
    plachkica

    Posts : 16189
    Join date : 2014-11-06

    opozicija - Page 34 Empty Re: opozicija

    Post by plachkica Thu Jul 23, 2020 2:56 am

    memedović je naša najjebozovnija tv faca (osim kad je u studiju, odelo mu očajno stoji,
    ili on ne želi da ga nosi, pa zato izgleda kao tužni kloun.)
    ♏

    Posts : 4550
    Join date : 2016-06-09

    opozicija - Page 34 Empty Re: opozicija

    Post by ♏ Thu Jul 23, 2020 9:07 am

    Kaže se klaun Jozo Bozo... eto, your daily dose of Vojko. opozicija - Page 34 1844795956
    bela maca

    Posts : 11029
    Join date : 2014-10-28

    opozicija - Page 34 Empty Re: opozicija

    Post by bela maca Thu Jul 23, 2020 10:51 am

    opozicija - Page 34 3579118792

    meni je memedović u onoj emisiji gde ide po bespućima i vozi bicikl još i okej, ali u onoj poteri, blam me da ga gledam


    _____
    most of us probably not getting better
    but not getting better together
    fikret selimbašić

    Posts : 9564
    Join date : 2020-06-19

    opozicija - Page 34 Empty Re: opozicija

    Post by fikret selimbašić Thu Jul 23, 2020 10:58 am

    Memedović je čovjek za avliju, u studiju je dobar samo kao komentator boks mečeva, tako je i počeo karijeru pa se kasnije na ribolov i u prirodu izmjestio. Bio je dobar i u Njemačkoj za vrijeme SP '06, nikakve veze sa fudbalom njegove tadašnje reportaže nisu imale ali su bile odlične za gledanje.


    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Kijevljani, Kijevljani, paganski skupe. Da niste Mihajlika izdali, nikad Tatari Kijev ne bi zauzeli.

    A onda, kad mjehne Raspotočje, onda je jebeno.
    Janko Suvar

    Posts : 7704
    Join date : 2019-06-06

    opozicija - Page 34 Empty Re: opozicija

    Post by Janko Suvar Thu Jul 23, 2020 11:05 am

    opozicija - Page 34 EdmQ4-hWkAMSEgb?format=jpg&name=large
    паће

    Posts : 40131
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    opozicija - Page 34 Empty Re: opozicija

    Post by паће Thu Jul 23, 2020 11:44 am

    ♏ wrote:Kaže se klaun Jozo Bozo... eto, your daily dose of Vojko. opozicija - Page 34 1844795956

    То на комшијском сусједском, код нас је клован.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    ♏

    Posts : 4550
    Join date : 2016-06-09

    opozicija - Page 34 Empty Re: opozicija

    Post by ♏ Thu Jul 23, 2020 3:34 pm

    Memedović je zauzet kanjoningom na Povlenu, pa je Đilas morao da se obrati N1.

    Erős Pista

    Posts : 81466
    Join date : 2012-06-10

    opozicija - Page 34 Empty Re: opozicija

    Post by Erős Pista Fri Jul 24, 2020 9:25 pm

    http://rs.n1info.com/Izbori-2020/a623020/Glisic-otisao-od-Sapica-Mislio-sam-da-ce-biti-naglasak-na-autonomiji-poslanika.html


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Janko Suvar

    Posts : 7704
    Join date : 2019-06-06

    opozicija - Page 34 Empty Re: opozicija

    Post by Janko Suvar Tue Jul 28, 2020 12:18 pm

    opozicija - Page 34 EeAXA9LXsAEpPJK?format=png&name=large

    ovako mecu sebi apozicije, oni pristojniti, umetnici sto podrzavaju lekare, prava elita.


    (pisano na jeziku srpske nacionalne vecine)
    avatar

    Posts : 710
    Join date : 2015-07-10

    opozicija - Page 34 Empty Re: opozicija

    Post by 1088 Tue Jul 28, 2020 1:08 pm

    kvalitetan zvuk, mogu ti reći. naš prijatelj otoh je verovatno već fan.


    opozicija - Page 34 Empty Re: opozicija

    Post by Sponsored content

      Similar topics

      -

      Current date/time is Tue May 07, 2024 10:03 am