Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Svetski Rat K(orona)

    Rozita

    Posts : 308
    Join date : 2018-01-06

    Svetski Rat K(orona) - Page 5 Empty Re: Svetski Rat K(orona)

    Post by Rozita Mon Mar 16, 2020 2:10 am

    @ kinder lad

    1. Ja citiram Agambena koji kaže da se u Italiji epidemija koristi kao izgovor da bi vlasti suspendovale demokratski poredak.
    2. Ti kažeš da šta će to Kinezima kod njih je svakako suspendovan.
    3. Ja kažem da se radi o Italiji, a da mi se čini da slično važi i za Srbiju i usput dodajem kako, eto, ni Kinezi vanredne mere nisu uvodili u celoj zemlji.
    4. Ti kažeš kako je Kina velika zemlja (tačno) pa su joj i pokrajine velike (tačno), i da to znači da je korona mnogo gora od sezonskog gripa.

    Ok. Predajem se. Ubedio si me.

    I da, nije ništa posebno i frka je posledica globalne medijske i social networks histerije.


    _____
    Rosencrantz and Guildenstern could not be told apart
    People muddled up their names right from the very start
    Gertrude called one Guildenstern the other Rosecrantz
    Claudius saw differently just from a cursive glance.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50275
    Join date : 2017-11-16

    Svetski Rat K(orona) - Page 5 Empty Re: Svetski Rat K(orona)

    Post by Nektivni Ugnelj Mon Mar 16, 2020 2:17 am

    Rozita wrote:@ kinder lad

    1. Ja citiram Agambena koji kaže da se u Italiji epidemija koristi kao izgovor da bi vlasti suspendovale demokratski poredak.
    2. Ti kažeš da šta će to Kinezima kod njih je svakako suspendovan.
    3. Ja kažem da se radi o Italiji, a da mi se čini da slično važi i za Srbiju i usput dodajem kako, eto, ni Kinezi vanredne mere nisu uvodili u celoj zemlji.
    4. Ti kažeš kako je Kina velika zemlja (tačno) pa su joj i pokrajine velike (tačno), i da to znači da je korona mnogo gora od sezonskog gripa.

    Ok. Predajem se. Ubedio si me.

    I da, nije ništa posebno i frka je posledica globalne medijske i social networks histerije.

    drago mi je
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50275
    Join date : 2017-11-16

    Svetski Rat K(orona) - Page 5 Empty Re: Svetski Rat K(orona)

    Post by Nektivni Ugnelj Mon Mar 16, 2020 2:18 am

    google translate

    The Danish government will pay 75 per cent of the salary to workers who risk being fired as a result of the corona crisis.
    This will apply especially to small businesses, the cultural industry, the tourism industry and nightlife.
    Prime Minister Mette Fredriksen today asks employers not to fire employees as a result of the virus.
    According to the newspaper Berlingske, the ceiling on payments is DKK 23,000 for a full-time employee per month.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50275
    Join date : 2017-11-16

    Svetski Rat K(orona) - Page 5 Empty Re: Svetski Rat K(orona)

    Post by Nektivni Ugnelj Mon Mar 16, 2020 2:21 am

    Prema rečima premijerke, plaćanje računa za februar, mart i april za penzionere biće odloženo na tri meseca.

    Kako je navela, te račune će platiti kasnije bez ikakve kamate.

    velika pomoc...
    Bluberi

    Posts : 7930
    Join date : 2014-10-27

    Svetski Rat K(orona) - Page 5 Empty Re: Svetski Rat K(orona)

    Post by Bluberi Mon Mar 16, 2020 3:29 am

    Rozita wrote:Zaista mi se čini da je forum iznad ovih pretpubertetskih dosetki.
    Stanje niije redovno, ali nije ni dovoljno ekstremno za ono što Ustav definiše kao okvir za uspostavu Vanrednog stanja.
    Mogla se uvesti Vanredna situacija, kao u vreme poplava pre šest godina.
    Bilo je i drugih varijanti.
    Ovo je suspenzija redovnog pravnog poretka zbog koje može biti vrlo ružnih posledica.
    +1
    Sada treba razmišljati o izlaznoj strategiji. Ja je ne vidim.
    Bluberi

    Posts : 7930
    Join date : 2014-10-27

    Svetski Rat K(orona) - Page 5 Empty Re: Svetski Rat K(orona)

    Post by Bluberi Mon Mar 16, 2020 3:52 am


    Ovih dana svjetski su mediji zasuti šumom stručnih i manje stručnih priloga ljudi koji prognoziraju kako bi ova pandemija mogla završiti. Neka su katastrofična, neka nimalo, neka navještaju kratku i tešku krizu, neka dugotrajnu eru nesigurnosti. Moguće je da je s ovim okončao jedan način života. Ali, ako i nije, nešto sigurno jest okončalo. Okončalo je doba kad smo taj način života poimali kao samorazumljiv i neuništiv.
    Pavičić
    Erős Pista

    Posts : 81538
    Join date : 2012-06-10

    Svetski Rat K(orona) - Page 5 Empty Re: Svetski Rat K(orona)

    Post by Erős Pista Mon Mar 16, 2020 5:49 am

    Bluberi wrote:
    Rozita wrote:Zaista mi se čini da je forum iznad ovih pretpubertetskih dosetki.
    Stanje niije redovno, ali nije ni dovoljno ekstremno za ono što Ustav definiše kao okvir za uspostavu Vanrednog stanja.
    Mogla se uvesti Vanredna situacija, kao u vreme poplava pre šest godina.
    Bilo je i drugih varijanti.
    Ovo je suspenzija redovnog pravnog poretka zbog koje može biti vrlo ružnih posledica.
    +1
    Sada treba razmišljati o izlaznoj strategiji. Ja je ne vidim.


    I jos jedan +1

    Mislim da ce se Vucicu bas svideti kad shvati da se moze vladati i bez izbora.


    Last edited by William Murderface on Mon Mar 16, 2020 5:58 am; edited 1 time in total


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Bluberi

    Posts : 7930
    Join date : 2014-10-27

    Svetski Rat K(orona) - Page 5 Empty Re: Svetski Rat K(orona)

    Post by Bluberi Mon Mar 16, 2020 5:57 am

    Mislio sam o svetskoj razini, ali može i Vučić.
    Anonymous
    Guest

    Svetski Rat K(orona) - Page 5 Empty Re: Svetski Rat K(orona)

    Post by Guest Mon Mar 16, 2020 6:42 am

    Global deaths and infections from the coronavirus have surpassed those inside China for the first time since the beginning of the outbreak.

    Worldwide infections have grown to more than more than 86,000, according to the Johns Hopkins university tracker, while cases inside China, stood at 80,860 as of Monday.

    Deaths outside China have risen to more than 3,241, according to Johns Hopkins, while deaths inside China stand at 3,208 as of Monday (excluding four in Hong Kong and one in Taiwan).
    Anonymous
    Guest

    Svetski Rat K(orona) - Page 5 Empty Re: Svetski Rat K(orona)

    Post by Guest Mon Mar 16, 2020 8:04 am

    Još 7 (od 18 testiranih), ukupno 55.
    Anonymous
    Guest

    Svetski Rat K(orona) - Page 5 Empty Re: Svetski Rat K(orona)

    Post by Guest Mon Mar 16, 2020 8:25 am

    Од понедељка, 16. марта, у потпуности ће бити обустављен рад предшколских, школских и високошколских установа. До даљег неће радити вртићи, основне и средње школе и универзитети у Републици Србији.

    Упис деце одвија се нормално, посредством е-Управе:

    1. еВртић доступан за целу Србију;

    2. еУпис за упис у школе ће бити активан од 1. априла;

    3. Пробни тест за малу матуру ће бити урађен путем нове технологије;

    4. Настава прелази на наставу на даљину путем РТС3, платформе РТС Планета, као и интернет платформи за учење.

    Границе Републике Србије затворене су за све стране држављане, са изузетком дипломата акредитованих у Србији и странаца са боравишном дозволом.

    Грађани Републике Србије, као и акредитоване дипломате и страни држављани који имају боравиште у Републици Србији, а који улазе у Републику Србију, у обавези су да буду у самоизолацији од најмање 14 дана, под кривичном одговорношћу. Ова мера ће бити стриктно контролисана и њено кршење биће најстроже санкционисано.

    Грађанима ће при уласку у земљу бити уручено законски обавезујуће решење. Запрећена затворска казна за кршење ове одредбе је до три године затвора. Ово је веома важно како би се смањило кретање грађана, што је један од главних разлога за увођење ванредног стања у циљу спречавања ширења вируса COVID-19.

    Када је реч о грађанима Републике Србије и страним држављанима који имају боравиште у Републици Србији, а који долазе из Републике Италије, Швајцарске Конфедерације, Исламске Републике Иран, Румуније, Краљевине Шпаније, Савезне Републике Немачке, Француске Републике, Републике Аустрије, Републике Словеније и Републике Грчке одређује се изолација у трајању од 28 дана.

    Увођење ванредног стања не значи да престаје рад у привреди, приватном и јавном сектору. Препоручује се послодавцима да процес рада организују тако да сви који то могу раде од куће. Ако рад од куће није могућ, процес рада треба организовати тако да се строго поштују све хигијенско-техничке мере за спречавање ширења заразе (ограничен број људи у просторији, коришћење заштитних маски и сл).

    Влада позива све послодавце у Србије да у максималној мери свим својим запосленима омогуће рад од куће. Веома је важно да у овом тренутку покажемо солидарност и због тога апелујемо на послодавце да се понашају одговорно и имају неопходно разумевање за своје запослене. Ово се посебно односи на грађане чија деце престају да иду у вртиће и школе. Све друге појединости ће бити прецизиране у допунским актима који ће бити усвојени.

    Грађани: самоизолација – без окупљања, без посета, без излазака из куће без преке потребе. Изузеци: када се иде у продавнице и апотеке, за шетање кућних љубимаца, бацање смећа. Препорука за лица старија од 70 година да уопште не излазе напоље, а да за њих све неопходне радње обављају млађи чланови породице.

    Јавни саобраћај: укида се ноћни и редукује дневни јавни превоз.

    Инспекције: ограничава се повећање цена основних животних намирница и заштитне опреме. Строге казне за подизање цена у време ванредног стања. Могуће је подизање цена само у границама међугодишње стопе инфлације.

    Још једном апелујемо на наше најстарије суграђане да строго воде рачуна и не излазе из куће и придржавају се свих упутстава зарад очувања сопственог здравља и здравља својих најмилијих.

    Влада Републике Србије је у потпуности посвећена борби против ширења вируса COVID-19 , из минута у минут прати развој ситуације у земљи, региону и свету и благовремено ће вас обавештавати о свему и донети све потребне одлуке у циљу очувања вашег здравља.
    Anonymous
    Guest

    Svetski Rat K(orona) - Page 5 Empty Re: Svetski Rat K(orona)

    Post by Guest Mon Mar 16, 2020 9:04 am

    sa PPP, InvisibleLight


    sad setala, redovi ispred banaka, cekaju otvaranje u 9h da dignu lovu.
    u guzvama ceka po par desetina ljudi ispred svake banke Svetski Rat K(orona) - Page 5 Isuse
    ficfiric

    Posts : 34321
    Join date : 2012-02-10

    Svetski Rat K(orona) - Page 5 Empty Re: Svetski Rat K(orona)

    Post by ficfiric Mon Mar 16, 2020 9:07 am

    Svetski Rat K(orona) - Page 5 ETNyKVAWAAAGWnZ?format=jpg&name=medium


    _____


    Uprava napolje!

    Anonymous
    Guest

    Svetski Rat K(orona) - Page 5 Empty Re: Svetski Rat K(orona)

    Post by Guest Mon Mar 16, 2020 9:09 am

    ako padne bankarski sistem bice i anarhije i zombija. postajem izuzetno zabrinut. sinocne polumere nisu donele nista osim apsolutne panike.
    bela maca

    Posts : 11052
    Join date : 2014-10-28

    Svetski Rat K(orona) - Page 5 Empty Re: Svetski Rat K(orona)

    Post by bela maca Mon Mar 16, 2020 9:10 am

    Ljudi čekaju ispred banaka jer navodno maksi ne prima kartice od jutros...


    _____
    most of us probably not getting better
    but not getting better together
    Anonymous
    Guest

    Svetski Rat K(orona) - Page 5 Empty Re: Svetski Rat K(orona)

    Post by Guest Mon Mar 16, 2020 9:12 am

    Papa Lazarou wrote:sa PPP, InvisibleLight


    sad setala, redovi ispred banaka, cekaju otvaranje u 9h da dignu lovu.
    u guzvama ceka po par desetina ljudi ispred svake banke Svetski Rat K(orona) - Page 5 Isuse


    Ja sam sam malo bio frkozan i to uradio u prošli utorak Svetski Rat K(orona) - Page 5 1403342043  Doduše, ja nikad nisam ni imao neko posebno povjerenje u banke.
    Anonymous
    Guest

    Svetski Rat K(orona) - Page 5 Empty Re: Svetski Rat K(orona)

    Post by Guest Mon Mar 16, 2020 9:14 am

    https://ostanikodkuce.rs/
    Anonymous
    Guest

    Svetski Rat K(orona) - Page 5 Empty Re: Svetski Rat K(orona)

    Post by Guest Mon Mar 16, 2020 9:15 am

    bela maca wrote:Ljudi čekaju ispred banaka jer navodno maksi ne prima kartice od jutros...

    Da, samo da se ne pretvori u bank run klasicni.
    паће

    Posts : 40228
    Join date : 2012-02-12
    Location : ропотарник

    Svetski Rat K(orona) - Page 5 Empty Re: Svetski Rat K(orona)

    Post by паће Mon Mar 16, 2020 9:15 am

    bela maca wrote:Ljudi čekaju ispred banaka jer navodno maksi ne prima kartice od jutros...

    Ето ти га на. А већ сам чуо варијанту да ако вирус и није измишљен, оно је дочекан као прилика да се има добар изговор да се укине готовина.

    Ел' има смисла да се новчанице мало промикроталасају?


    _____
       commented, fermented, demented, mementoed, cemented, lamented.
       анархеологистика: оно кад не знаш где си га затурио, и кад.
    Anonymous
    Guest

    Svetski Rat K(orona) - Page 5 Empty Re: Svetski Rat K(orona)

    Post by Guest Mon Mar 16, 2020 9:16 am

    U svakom slucaju sledeca mera je policijski cas i ogranicenje kretanja posto su mere postigle suprotan efekat od ocekivanog.
    Anonymous
    Guest

    Svetski Rat K(orona) - Page 5 Empty Re: Svetski Rat K(orona)

    Post by Guest Mon Mar 16, 2020 9:18 am

    U Srbiji se odlažu sve operacije koje nisu hitne, a zdravstvene ustanove primaće samo hitne slučajeve, izjavio je danas ministar zdravlja Zlatibor Lončar.

    On je za RTS rekao da će se operacije raditi samo kod životno ugroženih pacijenata.
    Sve operacije koje mogu da čekaju biće odložene, kao i kontrolni pregledi. Onkološki bolesnici koji su na zračnoj i hemio terapiji nastavljaju lečenje po planu, jer spadaju u grupu životno ugroženih pacijenata.
    Anonymous
    Guest

    Svetski Rat K(orona) - Page 5 Empty Re: Svetski Rat K(orona)

    Post by Guest Mon Mar 16, 2020 9:21 am

    no, definitivno je smanjeno kretanje gradom. ovo nije obican saobracaj u 9:20 ponedeljkom.
    ova crna traka na Zvezdari, to je moja ulica  :ljaksofon:

    Svetski Rat K(orona) - Page 5 Mapa
    bela maca

    Posts : 11052
    Join date : 2014-10-28

    Svetski Rat K(orona) - Page 5 Empty Re: Svetski Rat K(orona)

    Post by bela maca Mon Mar 16, 2020 9:29 am

    Sad kažu neki rade kartice ipak.
    Jako mi je teško da ne podlegnem panici, nikakve zalihe nisam napravila, nisam digla nikakav keš, mrzim ga, ali jbt, nije lako.


    _____
    most of us probably not getting better
    but not getting better together
    паће

    Posts : 40228
    Join date : 2012-02-12
    Location : ропотарник

    Svetski Rat K(orona) - Page 5 Empty Re: Svetski Rat K(orona)

    Post by паће Mon Mar 16, 2020 9:34 am

    E изгледа да микроталасање није баш добар метод... нисад никад пробао са папиром, ал' ово нисам очекивао:

    https://www.taiwannews.com.tw/en/news/3885122

    Svetski Rat K(orona) - Page 5 1583314842-5e5f779a27eeb


    _____
       commented, fermented, demented, mementoed, cemented, lamented.
       анархеологистика: оно кад не знаш где си га затурио, и кад.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50275
    Join date : 2017-11-16

    Svetski Rat K(orona) - Page 5 Empty Re: Svetski Rat K(orona)

    Post by Nektivni Ugnelj Mon Mar 16, 2020 9:54 am

    Drzava ce 100 posto naterati prodavce da primaju kartice.

    Svetski Rat K(orona) - Page 5 Empty Re: Svetski Rat K(orona)

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Mon May 20, 2024 10:45 pm