Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    vakcine - institucije i poverenje

    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    vakcine - institucije i poverenje - Page 16 Empty Re: vakcine - institucije i poverenje

    Post by kondo Tue Jan 30, 2018 3:35 pm

    ko je hirurg ovde? mislite na momu grobara?


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    vakcine - institucije i poverenje - Page 16 Empty Re: vakcine - institucije i poverenje

    Post by kondo Tue Jan 30, 2018 3:40 pm

    cekaj sarapa ovog oslovljava sa "psihijatar" - znaci i on je doktor bogtejebo.... "moze mu pomoci komsinica" hahaha


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Anonymous
    Guest

    vakcine - institucije i poverenje - Page 16 Empty Re: vakcine - institucije i poverenje

    Post by Guest Tue Jan 30, 2018 3:40 pm

    kakva drzava i drustvo, potpuno isti i doktori, smece
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    vakcine - institucije i poverenje - Page 16 Empty Re: vakcine - institucije i poverenje

    Post by kondo Tue Jan 30, 2018 3:42 pm

    OK je bio moma maneken mada me malo razocarao sto nije bio ekstremniji ono tipa nabod čorba, možda mu je bio malo daleko

    a vi ovakve stvari gledate regulare?


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    vakcine - institucije i poverenje - Page 16 Empty Re: vakcine - institucije i poverenje

    Post by Filipenko Tue Jan 30, 2018 4:02 pm

    Da se podsetimo gde ovakvi kreteni uvek mogu da racunaju na odskocnu dasku:


    ficfiric

    Posts : 33877
    Join date : 2012-02-10

    vakcine - institucije i poverenje - Page 16 Empty Re: vakcine - institucije i poverenje

    Post by ficfiric Tue Jan 30, 2018 4:03 pm

    Tja, samo jednom. Youtube izbacuje mnogo vise snimaka sa Hepija


    _____


    Uprava napolje!

    Anonymous
    Guest

    vakcine - institucije i poverenje - Page 16 Empty Re: vakcine - institucije i poverenje

    Post by Guest Tue Jan 30, 2018 4:04 pm

    balvani
    plachkica

    Posts : 16128
    Join date : 2014-11-06

    vakcine - institucije i poverenje - Page 16 Empty Re: vakcine - institucije i poverenje

    Post by plachkica Tue Jan 30, 2018 9:08 pm

    vakcine - institucije i poverenje - Page 16 EENSvb0
    Anonymous
    Guest

    vakcine - institucije i poverenje - Page 16 Empty Re: vakcine - institucije i poverenje

    Post by Guest Thu Feb 01, 2018 1:46 pm

    masala, roditelji poceli da prave ili kupuju falsifikovane vakcinalne kartone.  organizacija tog govnarenja se sprovodi uglavnom po polutajnim i tajnim fb grupama. molim mladu mamu sto valja kolica i pelene disidenta da proba da proveri on the face of the place u tom deep srbija webu.
    Anonymous
    Guest

    vakcine - institucije i poverenje - Page 16 Empty Re: vakcine - institucije i poverenje

    Post by Guest Thu Feb 01, 2018 1:48 pm

    dugo su inace istrajali antivakseri na prevari zaveri i trovanju od strane zvanicnih institucija, pa se brze bolje bacili na srpska posla klasicna, prevara falsifikat sitna bedna muljacina.
    avatar

    Posts : 10317
    Join date : 2012-02-10

    vakcine - institucije i poverenje - Page 16 Empty Re: vakcine - institucije i poverenje

    Post by Nino Quincampoix Thu Feb 01, 2018 3:14 pm

    lolz, to kao onomad lekarsko opravdanje što je moglo da se kupi
    Anonymous
    Guest

    vakcine - institucije i poverenje - Page 16 Empty Re: vakcine - institucije i poverenje

    Post by Guest Thu Feb 01, 2018 3:19 pm

    pa da samo sto sa laznim opravdanjem da si bolestan kad nisi ne ugrozavas bezobzirno i bahato zdravlje i zivote drugih
    disident

    Posts : 14963
    Join date : 2016-03-28

    vakcine - institucije i poverenje - Page 16 Empty Re: vakcine - institucije i poverenje

    Post by disident Thu Feb 01, 2018 3:48 pm

    Jep 

    https://www.bebac.com/vesti/ns-roditelji-lazirali-vakcinalne-kartone-dece


    _____
    Što se ostaloga tiče, smatram da Zapad treba razoriti
    Jedini proleter Burundija
    Pristalica krvne osvete
    Anonymous
    Guest

    vakcine - institucije i poverenje - Page 16 Empty Re: vakcine - institucije i poverenje

    Post by Guest Thu Feb 01, 2018 3:56 pm

    tooo, sad ce ns domovi zdravlja morati da izdaju 15-20 hiljada potvrda jer radosno detinjstvo nece da se bakce da proverava koji je karton lazan.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    vakcine - institucije i poverenje - Page 16 Empty Re: vakcine - institucije i poverenje

    Post by kondo Thu Feb 01, 2018 4:03 pm

    a vi stariji jel su vama mame pricale da li su se zentovale od vakcine kad ste bili mali
    ja se kroz maglu secam da mi je moja pricala o tome da joj je bas bila frka da li ce biti nekih posledica
    nije da je bila anti vakserka ali je bilo necega, pricamo o sredini 60-tih


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Anonymous
    Guest

    vakcine - institucije i poverenje - Page 16 Empty Re: vakcine - institucije i poverenje

    Post by Guest Thu Feb 01, 2018 4:06 pm

    nikad, onih iz prvih godina zivota se naravno ne secam, ali iz obdanista i osnovne skole se secam dobro, i niko nije promil sanse da se desi nesto lose kao posledica vakcinacije, predstavljao kao ogromnu dramu, mada se pricalo da moze biti lose reakcije, ali ne drugacije nego sto se pricalo i vec uveliko znalo o alergiji na penicilin, i neke druge antibiotske sastojke.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    vakcine - institucije i poverenje - Page 16 Empty Re: vakcine - institucije i poverenje

    Post by kondo Thu Feb 01, 2018 4:11 pm

    kome su zive majke neka ih pita, bas me zanima.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    kapetanm

    Posts : 5797
    Join date : 2012-02-10

    vakcine - institucije i poverenje - Page 16 Empty Re: vakcine - institucije i poverenje

    Post by kapetanm Thu Feb 01, 2018 4:45 pm

    Kondo wrote:a vi stariji jel su vama mame pricale da li su se zentovale od vakcine kad ste bili mali
    ja se kroz maglu secam da mi je moja pricala o tome da joj je bas bila frka da li ce biti nekih posledica
    nije da je bila anti vakserka ali je bilo necega, pricamo o sredini 60-tih
    Nikad o tome nije bilo spora. Doduse moj pok cale je bio lekar, pa kad se on uzdao u to nismo ni razmisljalu. Ne secam se da se iko brinuo.
    Mislim da su neke vakcine uvedene kao obavezne tek 70-ih
    Anonymous
    Guest

    vakcine - institucije i poverenje - Page 16 Empty Re: vakcine - institucije i poverenje

    Post by Guest Thu Feb 01, 2018 5:18 pm

    ja se secam predavanja iz skole o vakcinaciji, pa robert koh bacil tuberkuloze, realno tuberkuloza je kosila po jugoslaviji do pocetka 60ih godina, vise po ruralnim krajevima doduse, ali se redovno pojavljivala. svako selo je imalo svoje vracare i ostale vidovnjake, obicno povezane sa crkvom. niko nije kenjao o stetnosti, vec se pominjalo ono sto sam rekao, meni su vrlo rano otkrili alergiju na penicilin, jednom sam se osuo jako pa nisu posle hteli da rizikuju da ne bih dobio neki sok i sl, zato sam jos kao mali znao zasto se neki lekovi ne smeju uzimati.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    vakcine - institucije i poverenje - Page 16 Empty Re: vakcine - institucije i poverenje

    Post by kondo Thu Feb 01, 2018 5:28 pm

    OK moguće da je to. ne sektašim, pokušavam da se setim. moja mama je bila hiperprotektivna kada sam bio malji deca pa je sasvim izvesno paranojisala. ali bi bilo zanimljivo saznati šta su te mlade mame tada pričale, sličan uzorak kao ove današnje


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Anonymous
    Guest

    vakcine - institucije i poverenje - Page 16 Empty Re: vakcine - institucije i poverenje

    Post by Guest Thu Feb 01, 2018 5:33 pm

    u senci magije - krsto skanata 1955, treba pogledati. 

    u novom sadu je mom dedi umro brat sa godinu dana 1903, a sestra sa 16 godina 1917, od tuberkuloze. u to doba je novim sadom npr harao tbc kao kuga u srednjem veku evropom.
    disident

    Posts : 14963
    Join date : 2016-03-28

    vakcine - institucije i poverenje - Page 16 Empty Re: vakcine - institucije i poverenje

    Post by disident Thu Feb 01, 2018 5:35 pm

    Kondo wrote:OK moguće da je to. ne sektašim, pokušavam da se setim. moja mama je bila hiperprotektivna kada sam bio malji deca pa je sasvim izvesno paranojisala. ali bi bilo zanimljivo saznati šta su te mlade mame tada pričale, sličan uzorak kao ove današnje
    Moguce je i da si upravu, antivaks pokret je star koliko i vakcinacija(cak su i neki argumenti isti u 19vekovnim pamfletima i danas kod fb mama) , moguce da je u tom periodu naleteo talas tih prica usled nekog slucaja ili ko zna cega.


    _____
    Što se ostaloga tiče, smatram da Zapad treba razoriti
    Jedini proleter Burundija
    Pristalica krvne osvete
    disident

    Posts : 14963
    Join date : 2016-03-28

    vakcine - institucije i poverenje - Page 16 Empty Re: vakcine - institucije i poverenje

    Post by disident Thu Feb 01, 2018 5:38 pm

    Arkady Ivanovich wrote:u senci magije - krsto skanata 1955, treba pogledati. 

    u novom sadu je mom dedi umro brat sa godinu dana 1903, a sestra sa 16 godina 1917, od tuberkuloze. u to doba je novim sadom npr harao tbc kao kuga u srednjem veku evropom.
    uvek mi je glupo sto nemam taj materijal o zdravlju stanovnistva u kraljevini jugoslaviji pri ruci, sirom nje si imao najrazlicitije endemske bolesti i jednu opstu horor situaciju.


    _____
    Što se ostaloga tiče, smatram da Zapad treba razoriti
    Jedini proleter Burundija
    Pristalica krvne osvete
    Anonymous
    Guest

    vakcine - institucije i poverenje - Page 16 Empty Re: vakcine - institucije i poverenje

    Post by Guest Thu Feb 01, 2018 5:51 pm

    ih, to je vreme iz the knick serije, nije ni nyc mogao biti bolje zasticen ne znam kakvom infrastrukturom ni kvalitetnijom higijenom od nekog novog sada ili sl. a medicina jos nije imala resenja za milion bolestina.
    Anonymous
    Guest

    vakcine - institucije i poverenje - Page 16 Empty Re: vakcine - institucije i poverenje

    Post by Guest Thu Feb 01, 2018 6:27 pm

    milica je moja prabaka. svo troje umrle dece je bilo starije od dede (koji je bio 1913. godište) i umrlo pre nego što se on rodio, a ona je umrla početkom 1916. od tifusa, kod šapca pod okupacijom.


    vakcine - institucije i poverenje - Page 16 _zojCAN5O1P8bhEEnnRzJDwtVwcBRaVC-xKdUpij5W4%2CR1wWEpL3qor8yBPZfKCP9PYQS7vXpdif0sZWK-c-K2I?dl=0&size=2048x1536&size_mode=3

    vakcine - institucije i poverenje - Page 16 Empty Re: vakcine - institucije i poverenje

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Thu Mar 28, 2024 6:53 pm