Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    vakcine - institucije i poverenje

    Anonymous
    Guest

    vakcine - institucije i poverenje - Page 9 Empty Re: vakcine - institucije i poverenje

    Post by Guest Sat Apr 02, 2016 3:08 pm

    Drugar iz vrtica moje cerke dobio veliki kasalj. Kaze mi majka tog deteta da im je cuveni pulmolog kazao da polivalentne vakcine koje se poslednjih godina daju u Srbiji (ranije se to kupovalo, danas cujem da ide preko Fonda) obezbedjuju kratkotrajniju zastitu. Tako od velikog kaslja stite tri do cetiri godine. One Torlakove vakcine vulgaris koje je primilo moje dete navodno stite deset godina od velikog kaslja. Zato sada imamo pojavu velikog kaslja kod predskolaca, ali i beba koje to dobijaju od brace i sestara pre nego sto se vakcinisu. Mislim, posto kupila ... Ali, veliki kasalj u vrticu, wtf?!
    boomer crook

    Posts : 36867
    Join date : 2014-10-27

    vakcine - institucije i poverenje - Page 9 Empty Re: vakcine - institucije i poverenje

    Post by boomer crook Sat Apr 02, 2016 3:25 pm

    mi smo kupovali polivalentnu. odnosno bas nas je kacilo da smo poslednja generacija koja nije to dobijala 'od drzave'.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    boomer crook

    Posts : 36867
    Join date : 2014-10-27

    vakcine - institucije i poverenje - Page 9 Empty Re: vakcine - institucije i poverenje

    Post by boomer crook Sat Apr 02, 2016 3:51 pm

    ja se mislim da dete vakcinisem i protiv varicela.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    bemty

    Posts : 3791
    Join date : 2014-11-12

    vakcine - institucije i poverenje - Page 9 Empty Re: vakcine - institucije i poverenje

    Post by bemty Sat Apr 02, 2016 4:27 pm

    ma moze covek da oboli i kad je propisno vakcinisan. ali bolest bude daleko blaza.


    _____
    Warning: may contain irony.
    Anonymous
    Guest

    vakcine - institucije i poverenje - Page 9 Empty Re: vakcine - institucije i poverenje

    Post by Guest Sat Apr 02, 2016 11:29 pm

    vakcine - institucije i poverenje - Page 9 CfCK8sLWEAApovZ


    za ukidanje dveri i djb
    avatar

    Posts : 18349
    Join date : 2014-12-12

    vakcine - institucije i poverenje - Page 9 Empty Re: vakcine - institucije i poverenje

    Post by beatakeshi Sat Apr 02, 2016 11:30 pm

    Mikelanđelo otvara šampanjac.
    Anonymous
    Guest

    vakcine - institucije i poverenje - Page 9 Empty Re: vakcine - institucije i poverenje

    Post by Guest Sat Apr 02, 2016 11:41 pm

    pa on se kao sale radio prijavio na konkurs za sefa bia poslanike
    plachkica

    Posts : 16171
    Join date : 2014-11-06

    vakcine - institucije i poverenje - Page 9 Empty Re: vakcine - institucije i poverenje

    Post by plachkica Sat Apr 02, 2016 11:43 pm

    Ne mogu naći ovo na Danasovom sajtu.

    Je l današnji?
    plachkica

    Posts : 16171
    Join date : 2014-11-06

    vakcine - institucije i poverenje - Page 9 Empty Re: vakcine - institucije i poverenje

    Post by plachkica Sat Apr 02, 2016 11:53 pm

    Ako se ne varam obavezne vakcine finansira država,
    ukoliko se ukine obavezno vakcinisanje, država može prestati da ih finansira,
    roditelji ove siromašne države, ukoliko nešto ne moraju gledaće da uštede.
    Onda smo najebali.
    Anonymous
    Guest

    vakcine - institucije i poverenje - Page 9 Empty Re: vakcine - institucije i poverenje

    Post by Guest Sun Apr 03, 2016 12:04 am

    ta i ostala pitanja koja postavljaju u anketi samo u stampanom izdanju, ali veruj mi na rec  vakcine - institucije i poverenje - Page 9 4101625831
    plachkica

    Posts : 16171
    Join date : 2014-11-06

    vakcine - institucije i poverenje - Page 9 Empty Re: vakcine - institucije i poverenje

    Post by plachkica Sun Apr 03, 2016 12:05 am

    Verujem ti.
    Kakvi kreteni.
    Za Dveri sam znala, bili su na onom mitingu, ali mislila sam da ovi imaju malo više mozga.
    plachkica

    Posts : 16171
    Join date : 2014-11-06

    vakcine - institucije i poverenje - Page 9 Empty Re: vakcine - institucije i poverenje

    Post by plachkica Sun Apr 03, 2016 12:24 am

    http://dostajebilo.rs/poverenje-u-vakcine-se-ne-uteruje-kaznama/


    Kakvi jebeni diletanti.
    Anonymous
    Guest

    vakcine - institucije i poverenje - Page 9 Empty Re: vakcine - institucije i poverenje

    Post by Guest Sun Apr 03, 2016 1:47 pm

    pa jebiga ja se slazem s ovim sto djb kaze...
    plachkica

    Posts : 16171
    Join date : 2014-11-06

    vakcine - institucije i poverenje - Page 9 Empty Re: vakcine - institucije i poverenje

    Post by plachkica Sun Apr 03, 2016 1:57 pm

    Sa čim tačno?

    (Ne zaboravi da govoriš o Srbiji gde je, i pored obaveznog vakcinisanja, procenat vakcinisanih
    niži no u nekim zemljama EU.)
    (I ne zaboravi da dobar deo romske populacije nije obuhvaćen imunizacijom,)
    Anonymous
    Guest

    vakcine - institucije i poverenje - Page 9 Empty Re: vakcine - institucije i poverenje

    Post by Guest Sun Apr 03, 2016 2:02 pm

    ne treba da vakcinises dete zato sto ces ici u zatvor ako ne budes, nego zato sto je to dobro za dete (sto ces primetiti po tome, sto ti je doktor rekao da ga vakcinises).

    e sad taj isti doktor nece te posalje na snimanje u drzavnu bolnicu jer nema mesta, vec ga bas slucajno ima u privatnoj klinici gde on radi. Pa ako je spreman dda te zajebe za sto pedeset evra ili ako je spreman da te bolje tretira jer si dao 1500 dinara za vino, onda logicno da verujes da su ga ogromne farmaceutske kompanije kupile.

    mora se uzrok leciti, a ne posledica-korupcija i sire od toga, jedan antiintelektulizam koji se bas rasirio svuda.
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    vakcine - institucije i poverenje - Page 9 Empty Re: vakcine - institucije i poverenje

    Post by Filipenko Sun Apr 03, 2016 2:45 pm

    Ne kontaš o čemu je reč.

    I ja se prvi užasavam kakve li vakcine uvozi ministar zemunskog klana. Međutim, nije rasprava o tome da li su vakcinacije potrebne ili ne mesto na kome se diskutuje o tome kao primarnoj stvari. Nije ovde problem kako uspostaviti kontrolu ili proveravati bonitet vakcina, već da li je vakcinacija jedna velika svetska zavera kao takva.
    Erős Pista

    Posts : 81420
    Join date : 2012-06-10

    vakcine - institucije i poverenje - Page 9 Empty Re: vakcine - institucije i poverenje

    Post by Erős Pista Sun Apr 03, 2016 4:53 pm

    Ne bih ja oko ovoga bio previse strog prema Raduleti. Jasno je da on nije protiv vakcinisanja kao takvog, nego frazira o tranparentnosti.

    Da, naravni da treba leciti uzrok, a ne samo zabranjivati poaledicu, ali bi bilo dobro da dotad deca ne poumiru od skoro iskorenjenih bolesti. To bi i Raduletu postalo jasno cim bi se malo priblizio vlasti. Zato mu ja ovo ne bih previse uzimao za zlo. Danak neiskustvu sto bi rekli na tamou.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Erős Pista

    Posts : 81420
    Join date : 2012-06-10

    vakcine - institucije i poverenje - Page 9 Empty Re: vakcine - institucije i poverenje

    Post by Erős Pista Sun Apr 03, 2016 4:57 pm

    mikelandjelo wrote:ne treba da vakcinises dete zato sto ces ici u zatvor ako ne budes, nego zato sto je to dobro za dete (sto ces primetiti po tome, sto ti je doktor rekao da ga vakcinises).

    Dete treba da vakcinises jer je to razuman izbor, ali moras da gs vakcinises jer u suprotnom ugrozavas javni interes, tj zivote tudje dece. Super je ako ga vakcinises jer to treba da ucinis, ali ako to ne ucinis, tu je zakon da te podseti zasto to moras da ucinis. 

    Naravno, prisila treba da bude last resort.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    boomer crook

    Posts : 36867
    Join date : 2014-10-27

    vakcine - institucije i poverenje - Page 9 Empty Re: vakcine - institucije i poverenje

    Post by boomer crook Sun Apr 03, 2016 5:50 pm

    William Murderface wrote:Ne bih ja oko ovoga bio previse strog prema Raduleti. Jasno je da on nije protiv vakcinisanja kao takvog, nego frazira o tranparentnosti.

    Da, naravni da treba leciti uzrok, a ne samo zabranjivati poaledicu, ali bi bilo dobro da dotad deca ne poumiru od skoro iskorenjenih bolesti. To bi i Raduletu postalo jasno cim bi se malo priblizio vlasti. Zato mu ja ovo ne bih previse uzimao za zlo. Danak neiskustvu sto bi rekli na tamou.

    iza price o prisili uvek se krije trziste. oni kazu sloboda, a misle cena.
    Anonymous
    Guest

    vakcine - institucije i poverenje - Page 9 Empty Re: vakcine - institucije i poverenje

    Post by Guest Sun Apr 03, 2016 7:57 pm

    nrdule je glupavo srocio taj svoj stav, narocito poslednju recenicu.


    u sustini, msm da je notorious tamo lepo objasnila.



    vakcine - institucije i poverenje - Page 9 Snapback

    Notorious wrote:I dalje imam utisak da Radulović nije dobro promislio (a još manje se informisao) i da mu je bilo bitno samo da se u priču uklope ključne reči - osnovana sumnja štagod korupcija štagod nečiji profit štagod reket korumpirane partokratije. Samo nek' je u okviru zacrtane retorike, koga briga za smisao. 
    Kratkovido i neozbiljno, u najmanju ruku. 
    boomer crook

    Posts : 36867
    Join date : 2014-10-27

    vakcine - institucije i poverenje - Page 9 Empty Re: vakcine - institucije i poverenje

    Post by boomer crook Sun Apr 03, 2016 8:36 pm

    zapravo ako je nesto sa farmeceutskom mafijom problem nije taj sto prave otrov vec sto njihove cene, kompeticija u distribuciji i 'tempiranje' kako ne bi prezasitili 'trziste' sprecava da efikasno i temeljno budu zasticena sva deca. vise vakcine za sve.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    plachkica

    Posts : 16171
    Join date : 2014-11-06

    vakcine - institucije i poverenje - Page 9 Empty Re: vakcine - institucije i poverenje

    Post by plachkica Sun Jun 05, 2016 1:52 am

    Evo ovde, mada može i na Šabac.

    http://www.carsa.rs/vakcinacija-je-jedan-od-glavnih-uzroka-porasta-broja-homoseksualaca/


    ВАКЦИНАЦИЈА ЈЕ ЈЕДАН ОД ГЛАВНИХ УЗРОКА ПОРАСТА БРОЈА ХОМОСЕКСУАЛАЦА!


    Свака вакцина ствара хомосексуалност јер спречава формирање личности. То је микрооблик аутизма. Видећете колико ће бити хомосексуалаца у следећој генерацији, то ће бити катастрофа.
    Вакцине, те сумњиве хемикалије, лекари убризгавају у децу од првог дана рођења детета, а да вам не покажу омот, састојке или упутство вакцине.
    Вакцине, мешавине хемикалија, се под обавезно дају деци на препоруку Светске здравствене организације, а да се не сагледа права истина ствари, да се не проверавају нуспојаве, сама вакцина, да се на исте нуспојаве не реагује.
    Познато је да је Бил Гејтс, филантроп и један од највећих финансијера вакцина на планети, јавно рекао да ће вакцине послужити депопулацији становништва, односно смањењу броја становника на Земљи. Али, сви само одмахују руком, јер мејнстрим медији (Mainstreammedia) тврде како је вакцина преко потребна, неопходна и обавезна. Као да су папагаји, а не медији који би требали објављивати и ону, не тако лепу, другу страну приче о вакцинама.

    Уз море научника, лекара, фармацеута, али и бројна сведочанства људи којима је вакцина дословно уништила живот, ништа се не мења. Јер, произвођачи вакцина су компаније које могу да купе све. Па и медије и званичнике Светске здравствене организације. Вакцине доказано могу да узрокују свашта, али оно што је 70-то годишњи новинар, научник и поборник алтернативне медицине, Ђан Паоло Ваноли (GianPaoloVanoli) рекао за ‘ViceItali‘ још прошле године у јеку кампање за права хомосексуалаца, напросто је шокирало све.
    Након разговора за овај италијански лист, извргнут је бројним нападима и претњама.
    Овај научник је тврдио да вакцине од деце стварају хомосексуалце (што се слаже с депопулацијским плановима Била Гејтса, примедба аутора). Тојеобјасниоследећимречима.
    – Детету се да вакцина, дете потом расте и покушава да нађе своју личност, али ако је у њему присутна жива или друге супстанце присутне у вакцини, дете постане геј. Проблем ће посебно постати присутан у следећој генерацији, јер кад хомосексуалци буду имали децу, деца ће носити у себи ДНК болести њихових родитеља. (…) Свака вакцина ствара хомосексуалност, јер спречава формирање личности. То је микрооблик аутизма. Видећете колико ће бити хомосексуалаца у следећој генерацији, то ће бити катастрофа.
    Али, Вано није мрзитељ хомосексуалаца, он не криви никога јер су, каже, болесни.
    – Не бих кривио некога ко болује од рака или срчаног удара, рекао је.
    – Али морамо рећи да је то болест, нешто што не поштује природни поредак. Један од главних узрока су вакцине, које иду против живота, узнемирујући наш ум. Доказ је велики пораст у броју хомосексуалаца. Откада је почела масовна вакцинација, ово је резултат, закључио је Вано.

    Узрокују ли вакцине хомосексуалност или не, остављамо вама на размишљање. Али, вакцинација не би требало да буде обавезна, поготово не у време које наводно зазире од било каквог облика тоталитаризма.
    А шта је присилна вакцинација неголи присила?
    Приредила Биљана Диковић
    ИЗВОР: leksaton.wordpress.com и http://facebookreporter.org



    Gde žive ovi ljudi, šta jedu, šta gledaju, šta im je cilj, da li jebu i koga?
    Erős Pista

    Posts : 81420
    Join date : 2012-06-10

    vakcine - institucije i poverenje - Page 9 Empty Re: vakcine - institucije i poverenje

    Post by Erős Pista Fri Jan 13, 2017 7:47 pm



    vakcine - institucije i poverenje - Page 9 Photo

    Andrej Fajgelj4 hours ago
    Ако треба нека помоћ ту сам.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    vakcine - institucije i poverenje - Page 9 Empty Re: vakcine - institucije i poverenje

    Post by Guest Fri Jan 13, 2017 8:36 pm

    samo sto vise srba da se lesi molitvom i bice sve ok. slava tebi boze.
    Anonymous
    Guest

    vakcine - institucije i poverenje - Page 9 Empty Re: vakcine - institucije i poverenje

    Post by Guest Fri Jan 13, 2017 8:53 pm

    glupi durpan

    vakcine - institucije i poverenje - Page 9 Empty Re: vakcine - institucije i poverenje

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Sun Apr 28, 2024 3:39 am