Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    vakcine - institucije i poverenje

    Anonymous
    Guest

    vakcine - institucije i poverenje - Page 10 Empty Re: vakcine - institucije i poverenje

    Post by Guest Fri Jan 13, 2017 9:24 pm

    bolje bi mu bilo da je vreme posvećeno čitanju zakona o pravu pacijenata i cimanju po sudu posvetio čitanju o mmr-u, bio bi manji tenkre.

    the things we choose to care about....


    Last edited by Gargantua on Fri Jan 13, 2017 9:26 pm; edited 1 time in total
    Erős Pista

    Posts : 81495
    Join date : 2012-06-10

    vakcine - institucije i poverenje - Page 10 Empty Re: vakcine - institucije i poverenje

    Post by Erős Pista Fri Jan 13, 2017 9:25 pm

    Čisto sumnjam.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    vakcine - institucije i poverenje - Page 10 Empty Re: vakcine - institucije i poverenje

    Post by Guest Fri Jan 13, 2017 9:26 pm

    doduše već je pouzdano utvrdio da "nema studija koje pokazuju..." kao i to šta je "empirija pokazala..."
    Erős Pista

    Posts : 81495
    Join date : 2012-06-10

    vakcine - institucije i poverenje - Page 10 Empty Re: vakcine - institucije i poverenje

    Post by Erős Pista Fri Jan 13, 2017 9:30 pm

    Stručnjak. Zna da studije koje tvrde suprotno i nisu prave studije, nego propaganda farmakomafije.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    vakcine - institucije i poverenje - Page 10 Empty Re: vakcine - institucije i poverenje

    Post by Guest Mon Feb 06, 2017 4:56 pm

    tezak udarac za fanove ruske antivaks skole. doduse oni se i ne bave zvanicnim naucnim dostigunucima i saopstenjima, vec se sami obrazuju, tako da mogu da nastave sa slikama alana cumaka i tonus hlebom protiv svih bolesti i stanja.


    http://beta.rs/vesti/drustvo-vesti-svet/53587-ruska-akademija-nauka-proglasila-homeopatiju-laznom-naukom#.WJiZZTtT21A.facebook
    Anonymous
    Guest

    vakcine - institucije i poverenje - Page 10 Empty Re: vakcine - institucije i poverenje

    Post by Guest Mon Apr 24, 2017 12:22 am

    Antonić se baš razmahao, full think-of-the-children berserk mode. ajde strah od seks. obrazovanja i strah od gej zaraze, to je standardni repertoar, ali ovo potezanje toliko puta diskreditovanih anti-vakserskih bauka (jbt opet fakin Amiši) nisam očekivao. i pritom ih podmuklo uvodi u priču, nigde ne kaže da veruje u antivaksersku propagandu nego kao "problem je što su toga pune novine." što je to problem? zbog dezinformisanja javnosti? to ne kaže.

    btw jel se bavio ko tom njegovom knjigom iz 2014? vidim sa odobravanjem citira ove usa sociologe koji imaju rad iz 2010 koji kaže:

    Claims that children need both a mother and father presume that women and men parent differently in ways crucial to development but generally rely on studies that conflate gender with other family structure variables. We analyze findings from studies with designs that mitigate these problems by comparing 2-parent families with same or different sex coparents and single-mother with single-father families. Strengths typically associated with married mother-father families appear to the same extent in families with 2 mothers and potentially in those with 2 fathers. Average differences favor women over men, but parenting skills are not dichotomous or exclusive. The gender of parents correlates in novel ways with parent-child relationships but has minor significance for children's psychological adjustment and social success.
    baš me zanima da li i ovo citira sa odobravanjem vakcine - institucije i poverenje - Page 10 2304934895

    mada nešto mi govori da ni ovaj njegov citat ne prenosi verno rezultate studije na koju se poziva:

    Двоје угледних америчких социолога, Стејсијева и Библарц проучили су истраживачке податке изнете у 21 студији о хомосексуалном „родитељству“ и закључили да ће деца одгајана у „лезбигеј френдли“ атмосфери бити „отворенија за хомоеротске везе”: уместо до пет одсто, хомосексуалност у таквом окружењу скаче и до тридесетак процената.
    msm, povećana otvorenost za homoerotske veze može da znači 100 stvari koje ne koreliraju sa "povećanom homoseksualnošću."
    Erős Pista

    Posts : 81495
    Join date : 2012-06-10

    vakcine - institucije i poverenje - Page 10 Empty Re: vakcine - institucije i poverenje

    Post by Erős Pista Mon Apr 24, 2017 12:26 am

    Sto posto. On je jezivo nepošten u citiranju izvora.

    Nisam proveravao, ali to bi ličilo na njega.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Erős Pista

    Posts : 81495
    Join date : 2012-06-10

    vakcine - institucije i poverenje - Page 10 Empty Re: vakcine - institucije i poverenje

    Post by Erős Pista Mon Apr 24, 2017 12:35 am

    Au, poziva se i na Slađanu Velkov...


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    ficfiric

    Posts : 34256
    Join date : 2012-02-10

    vakcine - institucije i poverenje - Page 10 Empty Re: vakcine - institucije i poverenje

    Post by ficfiric Mon Jun 05, 2017 7:18 pm



    vakcine - institucije i poverenje - Page 10 1233199462


    _____


    Uprava napolje!

    Anonymous
    Guest

    vakcine - institucije i poverenje - Page 10 Empty Re: vakcine - institucije i poverenje

    Post by Guest Mon Jun 05, 2017 10:22 pm

    pogledaj obavezno na tom yt emisiju vislavskog sa bolidima i stevom pokojnim pilotom
    Anonymous
    Guest

    vakcine - institucije i poverenje - Page 10 Empty Re: vakcine - institucije i poverenje

    Post by Guest Wed Jun 21, 2017 3:45 pm

    idioti 

    http://www.021.rs/story/Zivot/Porodica-i-dom/165535/Roditelji-osudjeni-za-smrt-bebe-koju-su-hranili-heljdinim-mlekom.html
    Erős Pista

    Posts : 81495
    Join date : 2012-06-10

    vakcine - institucije i poverenje - Page 10 Empty Re: vakcine - institucije i poverenje

    Post by Erős Pista Wed Jun 21, 2017 5:45 pm

    Jebo ih internet da ib jebo.

    Uh, kako me razjaruju ovakve price. Stotine i hiljade dece umiru svaki dan u nerazvijenim zemljama od gladi i izlecivih bolesti, a ludaci u razvijenim zemljama svoju devu ubijaju sopstvenim hirovima.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    vakcine - institucije i poverenje - Page 10 Empty Re: vakcine - institucije i poverenje

    Post by Guest Wed Jun 21, 2017 5:57 pm

    mladi preduzetnici, vlasnici prodavnice zdrave hrane. i pomodarsko beba nam je od rodjenja alergicna na gluten i laktozu
    lalinea

    Posts : 3436
    Join date : 2014-10-29

    vakcine - institucije i poverenje - Page 10 Empty Re: vakcine - institucije i poverenje

    Post by lalinea Wed Jun 21, 2017 6:01 pm

    I sta je sad ovo?... glupost? Neobrazovanje? Cist idiotluk?uf...


    _____
    you cannot simply trust a language model when it tells you how it feels
    Erős Pista

    Posts : 81495
    Join date : 2012-06-10

    vakcine - institucije i poverenje - Page 10 Empty Re: vakcine - institucije i poverenje

    Post by Erős Pista Wed Jun 21, 2017 6:05 pm

    Endarkement


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    vakcine - institucije i poverenje - Page 10 Empty Re: vakcine - institucije i poverenje

    Post by Guest Wed Jun 21, 2017 6:40 pm

    u tim krugovima ocito nije dovoljno samo praktikovati nacin ishrane ili tako neki lajfstajl, vec je valjda veca faca onaj ko ima neki stvarni zdravstveni problem, a ko nema eto kao bebi naprave mu roditelji u glavama svojim. ne znam, tu neku potrebu da se bude drugaciji su ljudi u nekim ranijim periodima ispoljavali na mnogo manje po sebe opasne nacine. ovo sto kaze william, nema druge.
    Anonymous
    Guest

    vakcine - institucije i poverenje - Page 10 Empty Re: vakcine - institucije i poverenje

    Post by Guest Sun Jul 30, 2017 7:49 pm

    http://www.021.rs/story/Zivot/Zdravlje/168102/Italija-uvela-obaveznu-vakcinaciju-za-decu-do-16-godina.html
    Anonymous
    Guest

    vakcine - institucije i poverenje - Page 10 Empty Re: vakcine - institucije i poverenje

    Post by Guest Sun Oct 15, 2017 12:28 am

    Na Kosovu je na teritoriji Prištine i Kosova Polja posle 16 godina zabilježena epidemija malih boginja, javlja RTK2, pozvajući se na informaciju iz Instituta za Javno zdravlje u Prištini.
    Do sada je registrovano 98 oboljelih.
    Iz instituta za javno zdravlje u Prištini rekli su da je epidemija morbila posledica nevakcinisanja.
    I pored obavezne vakcinacije nijedna od 98 oboljelih osoba nije vakcinisana protiv ove bolesti.
    Iz Infektivne klinike u Prištini kažu da je najviše oboljelih predškolskog i školskog uzrasta, dok najstariji pacijenti imaju 40 godina.


    hehe lecenje molitvom i hadzilukom 

    vakcine - institucije i poverenje - Page 10 Ac4e6716-a7dc-46a0-b864-4ee9edbea371
    Anonymous
    Guest

    vakcine - institucije i poverenje - Page 10 Empty Re: vakcine - institucije i poverenje

    Post by Guest Mon Oct 16, 2017 1:28 pm

    vakcine - institucije i poverenje - Page 10 22449963_10214403966283083_3779466179670731708_n
    kapetanm

    Posts : 5801
    Join date : 2012-02-10

    vakcine - institucije i poverenje - Page 10 Empty Re: vakcine - institucije i poverenje

    Post by kapetanm Mon Oct 16, 2017 2:08 pm

    Jebem im ja mater. To je za oduzimanje dece a njih u aps
    Erős Pista

    Posts : 81495
    Join date : 2012-06-10

    vakcine - institucije i poverenje - Page 10 Empty Re: vakcine - institucije i poverenje

    Post by Erős Pista Thu Oct 26, 2017 11:07 am

    Mislim da će ovo biti zanimljivo i nadam se da će ozbiljni ljudi razvaliti ovu blentu.

    У емисији Да Можда Не о епидемији малих богиња, обавезној вакцинацији и онима који оспоравају медицинске аргументе имунизације.


    Нови случајеви заразе вирусом малих богиња појавили су се и у Србији. Иако је законом прописана обавезна вакцинација, под претњом новчаних казни, један број родитеља одбија да вакцинише своју децу. Да ли су таквим поступцима угрожени и они који су вакцинисани? Очигледан је утицај покрета против обавезне вакцинације, као и неких јавних личности, који друштвеним интернет мрежама шире ставове са аргументима против вакцинације. Шта каже здравствена струка о овим појавама и да ли су аргументи медицинске науке довољни да убеде грађане да су вакцине безбедне и ефикасне? Зашто се многи радије лече на интернету, код доктора Гугла и како то утиче на здравствени систем Србије?
    У емисији ће говорити:
    др Дарија Кисић Тепавчевић, епидемиолог, ванредни професор Медицинског факултета и помоћник директора Института за јавно здравље Србије "Др Милан Јовановић Батут",
    др Срђан Јанковић, имунулог Универзитетске дечје клинике Тиршова,
    Јована Стојковић, представница Грађанске иницијативе за необавезну вакцинацију,
    Радомир Лале Марковић, стручњак за друштвене мреже и електронске медије.
    Аутор и уредник: Оливера Ковачевић.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    plachkica

    Posts : 16198
    Join date : 2014-11-06

    vakcine - institucije i poverenje - Page 10 Empty Re: vakcine - institucije i poverenje

    Post by plachkica Thu Oct 26, 2017 11:23 am

    mene nervira što su je pozvali, jer će energija otići na raspravu sa budalom
    Erős Pista

    Posts : 81495
    Join date : 2012-06-10

    vakcine - institucije i poverenje - Page 10 Empty Re: vakcine - institucije i poverenje

    Post by Erős Pista Thu Oct 26, 2017 11:34 am

    Pa ne znam, videćemo kako će biti, mislim da je potrebno javno ismejati takve likove.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    vakcine - institucije i poverenje - Page 10 Empty Re: vakcine - institucije i poverenje

    Post by Guest Thu Oct 26, 2017 12:03 pm

    Samo da se profesionalci zaista tako i ponesu a ne da nastupe sa nekom ružnom sujetom koja itekako postoji kod medicinskih profesionalaca i koja često ide u korist šarlatanima.
    Erős Pista

    Posts : 81495
    Join date : 2012-06-10

    vakcine - institucije i poverenje - Page 10 Empty Re: vakcine - institucije i poverenje

    Post by Erős Pista Thu Oct 26, 2017 12:06 pm

    Da, toga se i ja bojim. Iako opravdana, ta arogancija je kontraproduktivna. Videćemo.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije

    vakcine - institucije i poverenje - Page 10 Empty Re: vakcine - institucije i poverenje

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Sun May 12, 2024 6:15 am