Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Crna Gora

    nalog sa ženinog laptopa

    Posts : 4331
    Join date : 2016-09-29

    Crna Gora - Page 20 Empty Re: Crna Gora

    Post by nalog sa ženinog laptopa Wed Feb 19, 2020 8:47 pm

    nadjite se ispred radnje na ibarskoj


    _____
    THE space age is upon us. Rockets are leaving our globe at 
    speeds unheard of only a few years ago, to orbit earth, moon, and 
    sun. People have visited the moon, we have sent space probes to 
    all but one of the planets, and words like "orbit" and "satellite" are 
    picked up by children in the nursery.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Crna Gora - Page 20 Empty Re: Crna Gora

    Post by kondo Wed Feb 19, 2020 8:48 pm

    smiri se kuku, rešićemo


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Janko Suvar

    Posts : 7704
    Join date : 2019-06-06

    Crna Gora - Page 20 Empty Re: Crna Gora

    Post by Janko Suvar Wed Feb 19, 2020 8:50 pm

    aj nemojte biti debili jedno pet minuta.
    Zuper

    Posts : 10694
    Join date : 2016-06-25

    Crna Gora - Page 20 Empty Re: Crna Gora

    Post by Zuper Wed Feb 19, 2020 8:57 pm

    Crna Gora - Page 20 Nasilje-glupost
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Crna Gora - Page 20 Empty Re: Crna Gora

    Post by kondo Wed Feb 19, 2020 9:05 pm

    Crna Gora - Page 20 903208043


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Somlói Galuska

    Posts : 2424
    Join date : 2014-11-12

    Crna Gora - Page 20 Empty Re: Crna Gora

    Post by Somlói Galuska Wed Feb 19, 2020 9:45 pm

    Zupera za Ahtisarija!
    шумидер-модер

    Posts : 2244
    Join date : 2012-02-12
    Location : www.zidnenovine.wordpress.com

    Crna Gora - Page 20 Empty Re: Crna Gora

    Post by шумидер-модер Wed Feb 19, 2020 11:16 pm

    *** wrote:Bašibozluk, bagra i brabonjci ustali da obnove Dušanovo carstvo. Srbi su samo protiv onoga ko bi hteo da ih makar malo opameti, a oduševljeno kliču svakome ko ih još više zaglupljuje, unazađuje i unesrećuje. Žalosno je što su Srbi u civilizacijskom i kulturnom pogledu ostali na nivou na kome su bili pre sto godina. Oni nisu u sukobu sa svetom, već sa samima sobom, vraćajući se na šajkaču i opanak iz kojih su jedva izašli. Bio sam i ostao Srbin, ali nisam bolesna zadribanda i Srbenda. Takvi su izdali i osramotili srpski narod i narugali se njegovoj slavnoj istoriji.


    _____
    Dok si to smislio, na mom si visio.
    ***************************************
    Je l imamo temu na kojoj pišemo o tome koliko je Biki lepa ili može ovde?
    шумидер-модер

    Posts : 2244
    Join date : 2012-02-12
    Location : www.zidnenovine.wordpress.com

    Crna Gora - Page 20 Empty Re: Crna Gora

    Post by шумидер-модер Wed Feb 19, 2020 11:16 pm

    шумидер-модер wrote:
    *** wrote:Bašibozluk, bagra i brabonjci ustali da obnove Dušanovo carstvo. Srbi su samo protiv onoga ko bi hteo da ih makar malo opameti, a oduševljeno kliču svakome ko ih još više zaglupljuje, unazađuje i unesrećuje. Žalosno je što su Srbi u civilizacijskom i kulturnom pogledu ostali na nivou na kome su bili pre sto godina. Oni nisu u sukobu sa svetom, već sa samima sobom, vraćajući se na šajkaču i opanak iz kojih su jedva izašli. Bio sam i ostao Srbin, ali nisam bolesna zadribanda i Srbenda. Takvi su izdali i osramotili srpski narod i narugali se njegovoj slavnoj istoriji.


    _____
    Dok si to smislio, na mom si visio.
    ***************************************
    Je l imamo temu na kojoj pišemo o tome koliko je Biki lepa ili može ovde?
    Janko Suvar

    Posts : 7704
    Join date : 2019-06-06

    Crna Gora - Page 20 Empty Re: Crna Gora

    Post by Janko Suvar Wed Feb 19, 2020 11:44 pm

    ovo nisam dugo video da se neironicno radi Crna Gora - Page 20 1399639816
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50110
    Join date : 2017-11-16

    Crna Gora - Page 20 Empty Re: Crna Gora

    Post by Nektivni Ugnelj Wed Feb 19, 2020 11:47 pm

    To moze da se odnosi na bilo koga u Srbiji, ali ne znam kako se odnosi na vecinu onih koji mirno protestuju u Crnoj Gori.
    шумидер-модер

    Posts : 2244
    Join date : 2012-02-12
    Location : www.zidnenovine.wordpress.com

    Crna Gora - Page 20 Empty Re: Crna Gora

    Post by шумидер-модер Wed Feb 19, 2020 11:48 pm

    Рече ти, са висина своје мудрости и свеобухватног схватања модерних друштвених и политичких токова...
    Благо теби, завидим ти, тебе нико жедног преко воде превести неће...


    @Јанко Шувар


    _____
    Dok si to smislio, na mom si visio.
    ***************************************
    Je l imamo temu na kojoj pišemo o tome koliko je Biki lepa ili može ovde?
    шумидер-модер

    Posts : 2244
    Join date : 2012-02-12
    Location : www.zidnenovine.wordpress.com

    Crna Gora - Page 20 Empty Re: Crna Gora

    Post by шумидер-модер Wed Feb 19, 2020 11:52 pm

    KinderLad wrote:To moze da se odnosi  na bilo koga u Srbiji, ali ne znam kako se odnosi na vecinu onih koji mirno protestuju u Crnoj Gori.
    И односи се и треба да се односи на било кога у Србији: као што је, уосталом, и цео овај топик, осим пар присутних житеља ЦГ, прича о Србији и српском главињању кроз беспућа повијесне збиљности...
    Подразумева се, наравно, да није прича о српском национализму, тај је одавно мртав.


    _____
    Dok si to smislio, na mom si visio.
    ***************************************
    Je l imamo temu na kojoj pišemo o tome koliko je Biki lepa ili može ovde?
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50110
    Join date : 2017-11-16

    Crna Gora - Page 20 Empty Re: Crna Gora

    Post by Nektivni Ugnelj Wed Feb 19, 2020 11:58 pm

    шумидер-модер wrote:
    KinderLad wrote:To moze da se odnosi  na bilo koga u Srbiji, ali ne znam kako se odnosi na vecinu onih koji mirno protestuju u Crnoj Gori.
    И односи се и треба да се односи на било кога у Србији: као што је, уосталом, и цео овај топик, осим пар присутних житеља ЦГ, прича о Србији и српском главињању кроз беспућа повијесне збиљности...
    Подразумева се, наравно, да није прича о српском национализму, тај је одавно мртав.

    E pa zao mi je ako neko ocekuje da ce o temama koje se ticu neke zemlje razgovarati samo oni koji zive u toj zemlji. Onda bismo mogli da ulinemo forum.ovde pricaju pojedinci, a ne "Srbi" ili ne znam ko drugi
    шумидер-модер

    Posts : 2244
    Join date : 2012-02-12
    Location : www.zidnenovine.wordpress.com

    Crna Gora - Page 20 Empty Re: Crna Gora

    Post by шумидер-модер Thu Feb 20, 2020 12:10 am

    KinderLad wrote:
    шумидер-модер wrote:
    И односи се и треба да се односи на било кога у Србији: као што је, уосталом, и цео овај топик, осим пар присутних житеља ЦГ, прича о Србији и српском главињању кроз беспућа повијесне збиљности...
    Подразумева се, наравно, да није прича о српском национализму, тај је одавно мртав.

    E pa zao mi je ako neko ocekuje da ce o temama koje se ticu neke zemlje razgovarati samo oni koji zive u toj zemlji. Onda bismo mogli da ulinemo forum.ovde pricaju pojedinci, a ne "Srbi" ili ne znam ko drugi
    Ја ти лепо, к'о човеку, рекох да је прича о догађањима у ЦГ прича о српским фрустрацијама, истресање над оним што је још остало за релативно безопасно истресање после добрих 30-ак година...
    Поново смо јаки, поново штитимо српску мањину, огњишта, светиње, поново имамо разлог да се осетимо живим и значајним.
    И илузију да се за нешто питамо, насупрот уштројености коју демонстрирамо већ 20 година у сопственој кући.
    А што се мене тиче можеш и рецимо о Намибији, али ми се јавља да на намибијској теми не би било ни 0.0001% страсти(тм) и осталог зеленог које се на ЦГ теми прелива...


    _____
    Dok si to smislio, na mom si visio.
    ***************************************
    Je l imamo temu na kojoj pišemo o tome koliko je Biki lepa ili može ovde?
    Anonymous
    Guest

    Crna Gora - Page 20 Empty Re: Crna Gora

    Post by Guest Thu Feb 20, 2020 12:13 am

    Jadnom Milu zapalo par desetina % Srba u državi i sad jadan mora nekako da glavinja putem progresa dok ga spotiču.

    Что делать?
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50110
    Join date : 2017-11-16

    Crna Gora - Page 20 Empty Re: Crna Gora

    Post by Nektivni Ugnelj Thu Feb 20, 2020 12:18 am

    шумидер-модер wrote:
    KinderLad wrote:

    E pa zao mi je ako neko ocekuje da ce o temama koje se ticu neke zemlje razgovarati samo oni koji zive u toj zemlji. Onda bismo mogli da ulinemo forum.ovde pricaju pojedinci, a ne "Srbi" ili ne znam ko drugi
    Ја ти лепо, к'о човеку, рекох да је прича о догађањима у ЦГ прича о српским фрустрацијама, истресање над оним што је још остало за релативно безопасно истресање после добрих 30-ак година...
    Поново смо јаки, поново штитимо српску мањину, огњишта, светиње, поново имамо разлог да се осетимо живим и значајним.
    И илузију да се за нешто питамо, насупрот уштројености коју демонстрирамо већ 20 година у сопственој кући.
    А што се мене тиче можеш и рецимо о Намибији, али ми се јавља да на намибијској теми не би било ни 0.0001% страсти(тм) и осталог зеленог које се на ЦГ теми прелива...

    Ali zato na twmi o Brexitu ima sto se mene tice mnogo vise strasti. Pa i kada je rec o nekim drugim temama npr Putinu. Kod nekih drugih forumasa recimo kada je rec o Berniju, a kod trecih o recimo o migrantima. A niko se na forumu sasvim sigurno ne "pita" o bilo kakvoj drzavnoj politici, ni u "kuci", ni van "kuce".
    шумидер-модер

    Posts : 2244
    Join date : 2012-02-12
    Location : www.zidnenovine.wordpress.com

    Crna Gora - Page 20 Empty Re: Crna Gora

    Post by шумидер-модер Thu Feb 20, 2020 12:21 am

    Gargantua wrote:Jadnom Milu zapalo par desetina % Srba u državi i sad jadan mora nekako da glavinja putem progresa dok ga spotiču.

    Что делать?
    Типично за својевремене омладинске активисте нивоа основне омладинске организације: на ма и назнаку неслагања са директивом, утрчава се са лепљењем етикете миловца, усташе, четника, комуњаре, русољупца, русофоба, вучићевца...
    Јебе се теби, тако си увек на страни истине и правде...  Crna Gora - Page 20 2304934895


    _____
    Dok si to smislio, na mom si visio.
    ***************************************
    Je l imamo temu na kojoj pišemo o tome koliko je Biki lepa ili može ovde?
    Anonymous
    Guest

    Crna Gora - Page 20 Empty Re: Crna Gora

    Post by Guest Thu Feb 20, 2020 12:29 am

    Crna Gora - Page 20 513177329
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50110
    Join date : 2017-11-16

    Crna Gora - Page 20 Empty Re: Crna Gora

    Post by Nektivni Ugnelj Thu Feb 20, 2020 12:32 am

    U stvari upravo je suprotna strana od ovoga napravila pitanje svih pitanja, sa sve "sad ili nikad" seseljoidnim prilazom problemu na kome se sad otkrivaju nekakve "vecne istine", pokazuju "tragovi", vrsi konacna diferencijacija i bla bla, slama "velikosrpski nacionalizam" i generalno bavi se svim drugim osim konkretnostima koje se desavaju u samoj Crnoj Gori.
    Јанош Винету

    Posts : 5222
    Join date : 2016-01-26

    Crna Gora - Page 20 Empty Re: Crna Gora

    Post by Јанош Винету Thu Feb 20, 2020 12:44 am

    Ја ћу први рећи да не могу мирно да прихватим ово што се дешава.
    Везан сам за ЦГ на емотиван начин, и не желим да ме милогорци & њихови сарадници називају ”окупатором” док спроводе национални инжењеринг, отимају имовину СПЦ лекс специјалисом, јачају црногорски национализам и врше политичку и економску пресију на људе чији је идентитет флуидан да се изјасне као Црногорци или да трпе последице.

    Можда је то лично право суверена Мила, али не видим како је то добро за мене лично и за Србију уопште. Зашто бисмо се стоички мирили са нескривено дрљевићевским пројектом који се гура у 21. веку?

    То је што ме највише нервира, свако се чеше где га сврби.

    Нисам никада био претерани верник нити имам позитивно мишљење о улози СПЦ нити о њеним политичком и верском деловању од оснивања.

    Међутим, то што Мило отима имовину СПЦ-МЦП, је проблем целе ЦГ чији правни систем пада на једном елементарном тесту - права приватне својине и немешања државе у верска питања, секуларне државе која не дискриминише већ сече ни по бабу ни по стричевима. То је проблем који чини грађанина ЦГ не грађанином већ подаником суверена коме се сугерише не само како има да се понаша већ који идентитет мора да има. Ваљда би требало да буде супротно, да народ вољом већине уређује државу какву жели, а не да једна идентитетска мањина на власти терорише другу до њеног изумирања и асимилације.


    _____
    Burundi is an exception among other nations because it is a country which gave God first place, a God who guards and protects from all misfortune.
    Burundi... opskurno udruženje 20ak levičarskih intelektualaca, kojima je fetiš odbrana poniženih i uvredjenih.
    шумидер-модер

    Posts : 2244
    Join date : 2012-02-12
    Location : www.zidnenovine.wordpress.com

    Crna Gora - Page 20 Empty Re: Crna Gora

    Post by шумидер-модер Thu Feb 20, 2020 12:47 am

    Gargantua wrote:Crna Gora - Page 20 513177329
    То мајсторе!


    _____
    Dok si to smislio, na mom si visio.
    ***************************************
    Je l imamo temu na kojoj pišemo o tome koliko je Biki lepa ili može ovde?
    шумидер-модер

    Posts : 2244
    Join date : 2012-02-12
    Location : www.zidnenovine.wordpress.com

    Crna Gora - Page 20 Empty Re: Crna Gora

    Post by шумидер-модер Thu Feb 20, 2020 1:08 am

    Utvara wrote:Ја ћу први рећи да не могу мирно да прихватим ово што се дешава.
    Везан сам за ЦГ на емотиван начин, и не желим да ме милогорци & њихови сарадници називају ”окупатором” док спроводе национални инжењеринг, отимају имовину СПЦ лекс специјалисом, јачају црногорски национализам и врше политичку и економску пресију на људе чији је идентитет флуидан да се изјасне као Црногорци или да трпе последице.
    ОК, немам примедби, +1.
    Обашка што на овом бурном топику не видех конкретан ни један једини пример политичке и економске пресије или ако се баш хоће дискриминације: оно, име, презиме...


    ... wrote:Можда је то лично право суверена Мила, али не видим како је то добро за мене лично и за Србију уопште. Зашто бисмо се стоички мирили са нескривено дрљевићевским пројектом који се гура у 21. веку?
    А ти би да прикољеш нешто? Crna Gora - Page 20 1233199462
    Извини, зезам се, наравно, али би морао да ми објасниш како би то немирење Србије са пројектом који описујеш морало/требало да изгледа?
    Санкције, војна интервенција, материјална или финансијска помоћ подобним политичким субјектима у суседној, независној и сувереној држави...



    ... wrote:Нисам никада био претерани верник нити имам позитивно мишљење о улози СПЦ нити о њеним политичком и верском деловању од оснивања. 
    Утолико пре: не смета ти, барем малчице, чињеница да у 21. веку који помињеш и на који се позиваш имамо цркву као једину политичку снагу способну да на улице изведе више од пар хиљада људи?
    Да су оба друштва, и српско и црногорско, дотерала себе до апсурда у недостатку иоле способне снаге да артикулише иоле прихватљиву политичку алтернативу...


    ... wrote:Међутим, то што Мило отима имовину СПЦ-МЦП, је проблем целе ЦГ 
    Суштина.
    И што пре се у Србији то схвати, то боље и за ЦГ, а понајбоље за саму Србију: превише ствари везаних за реакције на догађања у ЦГ су један огаван deja vu.
    Имам и виду догађања везана за заштиту Срба диљем бивше Југославије...





    ... wrote:...чији правни систем пада на једном елементарном тесту - права приватне својине и немешања државе у верска питања, секуларне државе која не дискриминише већ сече ни по бабу ни по стричевима. То је проблем који чини грађанина ЦГ не грађанином већ подаником суверена коме се сугерише не само како има да се понаша већ који идентитет мора да има. Ваљда би требало да буде супротно, да народ вољом већине уређује државу какву жели, а не да једна идентитетска мањина на власти терорише другу до њеног изумирања и асимилације.
    Ово је већ зајебаније: таламбасање о неприкосновеној приватној својини има, када је црква у питању и једну поприлично мутну страну: не ради се само о светињама, ради се о земљишту, правим правцатим хотелима у власништву СПЦ, некретнинама књиженим на Амфилохија лично...
    Све у свему, гомили елемената у којима обе екипе имају одличан мотив да се на крају договоре.
    А да оне хиљаде и хиљаде остану насукане.
    Као и толико пута до сада.


    А што се терорисања до изумирања тиче - мислим да ипак претерујеш.


    _____
    Dok si to smislio, na mom si visio.
    ***************************************
    Je l imamo temu na kojoj pišemo o tome koliko je Biki lepa ili može ovde?
    Јанош Винету

    Posts : 5222
    Join date : 2016-01-26

    Crna Gora - Page 20 Empty Re: Crna Gora

    Post by Јанош Винету Thu Feb 20, 2020 1:29 am

    шумидер-модер wrote:
    Utvara wrote:Ја ћу први рећи да не могу мирно да прихватим ово што се дешава.
    Везан сам за ЦГ на емотиван начин, и не желим да ме милогорци & њихови сарадници називају ”окупатором” док спроводе национални инжењеринг, отимају имовину СПЦ лекс специјалисом, јачају црногорски национализам и врше политичку и економску пресију на људе чији је идентитет флуидан да се изјасне као Црногорци или да трпе последице.
    ОК, немам примедби, +1.
    Обашка што на овом бурном топику не видех конкретан ни један једини пример политичке и економске пресије или ако се баш хоће дискриминације: оно, име, презиме...


    ... wrote:Можда је то лично право суверена Мила, али не видим како је то добро за мене лично и за Србију уопште. Зашто бисмо се стоички мирили са нескривено дрљевићевским пројектом који се гура у 21. веку?
    А ти би да прикољеш нешто? Crna Gora - Page 20 1233199462
    Извини, зезам се, наравно, али би морао да ми објасниш како би то немирење Србије са пројектом који описујеш морало/требало да изгледа?
    Санкције, војна интервенција, материјална или финансијска помоћ подобним политичким субјектима у суседној, независној и сувереној држави...



    ... wrote:Нисам никада био претерани верник нити имам позитивно мишљење о улози СПЦ нити о њеним политичком и верском деловању од оснивања. 
    Утолико пре: не смета ти, барем малчице, чињеница да у 21. веку који помињеш и на који се позиваш имамо цркву као једину политичку снагу способну да на улице изведе више од пар хиљада људи?
    Да су оба друштва, и српско и црногорско, дотерала себе до апсурда у недостатку иоле способне снаге да артикулише иоле прихватљиву политичку алтернативу...


    ... wrote:Међутим, то што Мило отима имовину СПЦ-МЦП, је проблем целе ЦГ 
    Суштина.
    И што пре се у Србији то схвати, то боље и за ЦГ, а понајбоље за саму Србију: превише ствари везаних за реакције на догађања у ЦГ су један огаван deja vu.
    Имам и виду догађања везана за заштиту Срба диљем бивше Југославије...





    ... wrote:...чији правни систем пада на једном елементарном тесту - права приватне својине и немешања државе у верска питања, секуларне државе која не дискриминише већ сече ни по бабу ни по стричевима. То је проблем који чини грађанина ЦГ не грађанином већ подаником суверена коме се сугерише не само како има да се понаша већ који идентитет мора да има. Ваљда би требало да буде супротно, да народ вољом већине уређује државу какву жели, а не да једна идентитетска мањина на власти терорише другу до њеног изумирања и асимилације.
    Ово је већ зајебаније: таламбасање о неприкосновеној приватној својини има, када је црква у питању и једну поприлично мутну страну: не ради се само о светињама, ради се о земљишту, правим правцатим хотелима у власништву СПЦ, некретнинама књиженим на Амфилохија лично...
    Све у свему, гомили елемената у којима обе екипе имају одличан мотив да се на крају договоре.
    А да оне хиљаде и хиљаде остану насукане.
    Као и толико пута до сада.


    А што се терорисања до изумирања тиче - мислим да ипак претерујеш.
    #1 Не. Нећемо се вртети у круг око истих питања и одговарати на питања која су одговорена више пута, то је јако напорно и омета дискусију. Ако те интересује механизам присиле који се спроводи и зашто његове жртве остају анонимне, узми читај ову тему, са посебним освртом на брадилка и Др. Лабрадора.
    #2 Тренутно имамо активну помоћ Вучића Милу. Та помоћ се манифестује  путем упадљивог ћутања на дешавања око имовине СПЦ, а у исто време шовинистичких иступа његових министара који доливају уље на ватру. Као и апела 88 коју предупређује билу какву грађанску реакцију из Србије као великосрпску заверу и захтева да Мило ради брже, јаче и боље у својим намерама.
    Немирење би морало да има сасвим супротан карактер од овога наведеног.
    bradilko

    Posts : 1107
    Join date : 2012-02-12

    Crna Gora - Page 20 Empty Re: Crna Gora

    Post by bradilko Thu Feb 20, 2020 10:53 am

    ma ne mogu ja da odlucujem ko ce se vezati za sve ovo npr u srbiji. jasno da ce i najgori iz kojekakvih razloga da uskoce u pricu podrzavajuci jednu ili drugu stranu.
    sad ce neko reci da je to indikativno ali mislim da to nije najbitnije.
    ovo je stvar gradjana crne gore i najbolje neka tako ostane.
    ovo uvredljivo "mirni gradjani" je bas tako i vidim da to pece i mila i ekipu koja ga podrzava.
    svako valda ima pravo da protestuje ako je to mirno a sad sto vlast i njihove prisipetlje konstruisu svasta je druga stvar. vlast kao najodgovornija ima da plati i najvecu cenu za svoje postupke. tako je to i u kanadi i bilo gde na svetu.
    avatar

    Posts : 18416
    Join date : 2014-12-12

    Crna Gora - Page 20 Empty Re: Crna Gora

    Post by beatakeshi Thu Feb 20, 2020 10:58 am

    Anegdotalni, u suštini off topic: prijatelj se vratio iz posete tazbini (Bar). Nakon sedmodnevnog boravka njegov je utisak da se tamo dosta bolje živi nego u Srbiji.

    Crna Gora - Page 20 Empty Re: Crna Gora

    Post by Sponsored content

      Similar topics

      -

      Current date/time is Wed May 08, 2024 12:53 pm