Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Crna Gora

    disident

    Posts : 15066
    Join date : 2016-03-28

    Crna Gora - Page 30 Empty Re: Crna Gora

    Post by disident Mon Mar 09, 2020 5:53 am

    Crna Gora - Page 30 3579118792 Crna Gora - Page 30 3579118792

    Bio sam nedavno u Podgorici. Ispred hotela u kojem sam prespavao na jarbolima su bile crnogorska, nemačka i američka zastava. Bulevari se u Podgorici zovu Vilija Branta, Šarla de Gola, Džordža Vašingtona, Peka Dapčevića, Save Kovačevića, Srđana Aleksića... Popio sam kafu na klupi ispred spomenika Josipu Brozu Titu.

    Podgorica je daleko čistija od Novog Sada u kojem živim, a koji je nekada, pre Miloševićevog pohoda na Vojvodinu, bio jedan od najurednijih gradova u Jugoslaviji. Razgovarao sam sa ljudima u Podgorici, imaju mnogo problema u životu i nisu zadovoljni stanjem u državi. Ali, svi gore pobrojani simboli naprosto su nezamislivi u Srbiji. Podgorički simboli su simboli emancipacije. Srbija, pak, obiluje simbolima varvarizacije: u mom kvartu na sve strane su grafiti podrške Ratku Mladiću, država – i to u doba „demokratske vlasti“ – izjednačila je četnike sa partizanima i kvislinge proglasila antifašistima. Srbija slavi tiranina Vladimira Vladimiroviča Putina


    _____
    Što se ostaloga tiče, smatram da Zapad treba razoriti
    Jedini proleter Burundija
    Pristalica krvne osvete
    Somlói Galuska

    Posts : 2424
    Join date : 2014-11-12

    Crna Gora - Page 30 Empty Re: Crna Gora

    Post by Somlói Galuska Mon Mar 09, 2020 11:03 am

    Tako je, bitni su simboli, a nije bitno što imaju cara koji vlada 30 godina bez problema.

    Mislim, Vučić kopira Putina u mnogo čemu, pa i u tome - desničarskim bilmezima daje imena ulica i rehabilitaciju četništva dok učvršćuje sopstvenu vlast. Milo je odavno učvrstio svoju vlast i za života će samo silom sići s vlasti. Ne duguje nikom ništa osim Zapadu i NATO, za čiji račun vrši stabilokratiju. 

    I glupo je porediti Podgoricu s NS, Podgorica je glavni grad i naravno da ima posebnu pažnju. Osim toga, CG živi od turizma, pa mora da pazi gde će im stranci doći. Što naravno ne opravdava smrad i đubre po srpskim gradovima, čisto da ne bude zabune.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50124
    Join date : 2017-11-16

    Crna Gora - Page 30 Empty Re: Crna Gora

    Post by Nektivni Ugnelj Mon Mar 09, 2020 11:09 am

    Izdao je Atinu za Spartu Crna Gora - Page 30 2304934895
    bradilko

    Posts : 1107
    Join date : 2012-02-12

    Crna Gora - Page 30 Empty Re: Crna Gora

    Post by bradilko Mon Mar 09, 2020 11:36 am

    ma isto radi što i vučić. ovaj se ulizuje četnicima a ovaj kao partizanima a jasno je da se neki partizan digne iz groba ( poginuo do 1945.) bi ih sve uza zid kad bi video koliki su to gangsteri. 
    ovaj isto gaji kult ličnosti da je veliki državnik, da je vratio državu i da je doneo prosperitet crnoj gori 😂 i voli on da se poredi sa titom. prave se takve paralele. svima lepše, njemu jer bi da vlada do smrti i eventualno da ga zameni sin blažo i sendvičarskoj sujeti da učestvuju u nekim herojskim delima ulizujući se. ima i onih koji su (pra)unuci partizana pa se vezuju za te ulice i kako ovaj čuva nob tekovine i njihovih đedova. to je kao kad 97. iz one diplomatske zgrade crvena buržoazija kod braće ribar udaraju u pola 8 u šerpe iz svojih 5-osobnih stanova. ovde je to još i nacionalni momenat. 
    ovde se isto rehabilituju sluge okupatora i daju im se ulice, dižu spomenici i u tome sbćvemu učestvuju državni činovnici. sve je to u sklopu ostati na vlasti beskonačno. nema tu ništa od ideologije, štovanja nob-a i slično. samo goli interes
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50124
    Join date : 2017-11-16

    Crna Gora - Page 30 Empty Re: Crna Gora

    Post by Nektivni Ugnelj Mon Mar 09, 2020 11:39 am

    Pa nije bas isto kao to 97, ti su udarali u serpe za opoziciju, dakle nema tog sendvicarskog momenta
    bradilko

    Posts : 1107
    Join date : 2012-02-12

    Crna Gora - Page 30 Empty Re: Crna Gora

    Post by bradilko Mon Mar 09, 2020 11:51 am

    KinderLad wrote:Pa nije bas isto kao to 97, ti su udarali u serpe za opoziciju, dakle nema tog sendvicarskog momenta

    bilo mi je to smešno. tad je bio  period varakanja sa kljunovima i šetnje su ograničavane od fakulteta do kraj knez mihajlove. ne kažem za njih da su to radili iz sendvičarskih razloga ali mnogi od njih jesu zbog izgubljene povlašćene pozicije u društvu i ni zbog čega drugog. sebičluk
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50124
    Join date : 2017-11-16

    Crna Gora - Page 30 Empty Re: Crna Gora

    Post by Nektivni Ugnelj Mon Mar 09, 2020 12:26 pm

    To je normalno. I crkva u CG se pokrenula 100% tek kad je udareno na imovinu. Jedino sto ja ne posmatram te istorijske procese bas do daske suvo materijalisticki. Iako je taj momenat nesumnjivo glavno pokretac, ali nije bas sve u njemu.
    Bluberi

    Posts : 7930
    Join date : 2014-10-27

    Crna Gora - Page 30 Empty Re: Crna Gora

    Post by Bluberi Mon Mar 09, 2020 2:50 pm

    bradilko wrote:ma isto radi što i vučić. ovaj se ulizuje četnicima a ovaj kao partizanima a jasno je da se neki partizan digne iz groba ( poginuo do 1945.) bi ih sve uza zid kad bi video koliki su to gangsteri. 
    ovaj isto gaji kult ličnosti da je veliki državnik, da je vratio državu i da je doneo prosperitet crnoj gori 😂 i voli on da se poredi sa titom. prave se takve paralele. svima lepše, njemu jer bi da vlada do smrti i eventualno da ga zameni sin blažo i sendvičarskoj sujeti da učestvuju u nekim herojskim delima ulizujući se. ima i onih koji su (pra)unuci partizana pa se vezuju za te ulice i kako ovaj čuva nob tekovine i njihovih đedova. to je kao kad 97. iz one diplomatske zgrade crvena buržoazija kod braće ribar udaraju u pola 8 u šerpe iz svojih 5-osobnih stanova. ovde je to još i nacionalni momenat. 
    ovde se isto rehabilituju sluge okupatora i daju im se ulice, dižu spomenici i u tome sbćvemu učestvuju državni činovnici. sve je to u sklopu ostati na vlasti beskonačno. nema tu ništa od ideologije, štovanja nob-a i slično. samo goli interes
    Prestao si da misliš.
    disident

    Posts : 15066
    Join date : 2016-03-28

    Crna Gora - Page 30 Empty Re: Crna Gora

    Post by disident Mon Mar 09, 2020 3:22 pm

    Nisam okačio ostatak teksta mladog dinka koji ga piše preko Tora i telegrama iz tajnog skrovista dok ga traže krvozedni pripadnici organa bezbednosti sns_a, unutar malog balkanskog treceg rajha


    _____
    Što se ostaloga tiče, smatram da Zapad treba razoriti
    Jedini proleter Burundija
    Pristalica krvne osvete
    disident

    Posts : 15066
    Join date : 2016-03-28

    Crna Gora - Page 30 Empty Re: Crna Gora

    Post by disident Mon Mar 09, 2020 3:23 pm

    Sedim tako ispod zastava nemačke i usa, šta ti je državna politika bez nacionalizma, za razliku od srbije gde je državna politika crtanje grafita ratka mladića i smrdljivi nacionalizam žedan nesrpske krvi


    _____
    Što se ostaloga tiče, smatram da Zapad treba razoriti
    Jedini proleter Burundija
    Pristalica krvne osvete
    Somlói Galuska

    Posts : 2424
    Join date : 2014-11-12

    Crna Gora - Page 30 Empty Re: Crna Gora

    Post by Somlói Galuska Tue Mar 10, 2020 10:38 am

    Jokara i svetinje Crna Gora - Page 30 1143415371
    avatar

    Posts : 7501
    Join date : 2017-03-14

    Crna Gora - Page 30 Empty Re: Crna Gora

    Post by MNE Tue Mar 10, 2020 10:59 am

    ne daI se NidžoU  Crna Gora - Page 30 3579118792
    bradilko

    Posts : 1107
    Join date : 2012-02-12

    Crna Gora - Page 30 Empty Re: Crna Gora

    Post by bradilko Tue Mar 10, 2020 6:14 pm

    Bluberi wrote:
    bradilko wrote:ma isto radi što i vučić. ovaj se ulizuje četnicima a ovaj kao partizanima a jasno je da se neki partizan digne iz groba ( poginuo do 1945.) bi ih sve uza zid kad bi video koliki su to gangsteri. 
    ovaj isto gaji kult ličnosti da je veliki državnik, da je vratio državu i da je doneo prosperitet crnoj gori 😂 i voli on da se poredi sa titom. prave se takve paralele. svima lepše, njemu jer bi da vlada do smrti i eventualno da ga zameni sin blažo i sendvičarskoj sujeti da učestvuju u nekim herojskim delima ulizujući se. ima i onih koji su (pra)unuci partizana pa se vezuju za te ulice i kako ovaj čuva nob tekovine i njihovih đedova. to je kao kad 97. iz one diplomatske zgrade crvena buržoazija kod braće ribar udaraju u pola 8 u šerpe iz svojih 5-osobnih stanova. ovde je to još i nacionalni momenat. 
    ovde se isto rehabilituju sluge okupatora i daju im se ulice, dižu spomenici i u tome sbćvemu učestvuju državni činovnici. sve je to u sklopu ostati na vlasti beskonačno. nema tu ništa od ideologije, štovanja nob-a i slično. samo goli interes
    Prestao si da misliš.
     
    pa i to je nesto 🙃
    nalog sa ženinog laptopa

    Posts : 4332
    Join date : 2016-09-29

    Crna Gora - Page 30 Empty Re: Crna Gora

    Post by nalog sa ženinog laptopa Wed Mar 11, 2020 4:35 pm

    bradilko jesi otiso u voli u nabavku?


    _____
    THE space age is upon us. Rockets are leaving our globe at 
    speeds unheard of only a few years ago, to orbit earth, moon, and 
    sun. People have visited the moon, we have sent space probes to 
    all but one of the planets, and words like "orbit" and "satellite" are 
    picked up by children in the nursery.
    bradilko

    Posts : 1107
    Join date : 2012-02-12

    Crna Gora - Page 30 Empty Re: Crna Gora

    Post by bradilko Wed Mar 11, 2020 9:04 pm

    nisam. sa posla na kos. nabavio sam nedavno loptu a prolecni dan. cuo da kupuju brasno i ulje.
    mi kupili pre neki dan po 1 gel( al muka mi to da nosim po dzepovima), isto toliko nekog sranja sto ti mazu straznjicu pre uboda injekcije i asepsol. nista me nece zastititi od onih sto mi disu za vratom u redu na kasi, poznanika koji mi pricaju na uvce i slicno. dzaba pricati. ne vidis budalu dva meseca i odma cmok cmok. jedino da ne izlazim iz kuce al to je nemoguce.
    Anonymous
    Guest

    Crna Gora - Page 30 Empty Re: Crna Gora

    Post by Guest Thu Mar 12, 2020 2:34 pm

    Ovo sad nije pitanje politike već toga da li se protiv bolesti boriš pomoću "uga buga neće nanas kuga" ili pomoću medicine. Milo da odloži primenu zakona, Amfi da raspusti litije. Sve ostalo je neolitska kultura Zeta 2.


    "U molitvama i usrdnim moljenjima (litijama) koje se redovno organizuju povodom virusa i epidemije bezakonja koja nas je snašla ugrožavajući naše verske i građanske slobode, pridružićemo u narednom periodu i molitve protiv stvarne zdravstvene pretnje za građane Crne Gore i celog sveta - takozvanog koronavirusa", saopšteno je iz mitropolije.

    Kako su naveli, "molićemo se Bogu, iscelitelju svake bolesti i nemoći, da se kadom tamjana i molitvom sveštenstva i vernih odagna ova obostrana pošast od Crne Gore i za ozdravljenje svih obolelih u svetu".
    bradilko

    Posts : 1107
    Join date : 2012-02-12

    Crna Gora - Page 30 Empty Re: Crna Gora

    Post by bradilko Thu Mar 12, 2020 3:59 pm

    Papa Lazarou wrote:Ovo sad nije pitanje politike već toga da li se protiv bolesti boriš pomoću "uga buga neće nanas kuga" ili pomoću medicine. Milo da odloži primenu zakona, Amfi da raspusti litije. Sve ostalo je neolitska kultura Zeta 2.


    "U molitvama i usrdnim moljenjima (litijama) koje se redovno organizuju povodom virusa i epidemije bezakonja koja nas je snašla ugrožavajući naše verske i građanske slobode, pridružićemo u narednom periodu i molitve protiv stvarne zdravstvene pretnje za građane Crne Gore i celog sveta - takozvanog koronavirusa", saopšteno je iz mitropolije.

    Kako su naveli, "molićemo se Bogu, iscelitelju svake bolesti i nemoći, da se kadom tamjana i molitvom sveštenstva i vernih odagna ova obostrana pošast od Crne Gore i za ozdravljenje svih obolelih u svetu".    
    osim tog crkvenog shita rekli su još:

    https://www.vijesti.me/vijesti/drustvo/mcp-molicemo-se-povodom-virusa-postovacemo-odluke-zdravstvenih-organa


    Last edited by bradilko on Thu Mar 12, 2020 4:11 pm; edited 1 time in total
    bradilko

    Posts : 1107
    Join date : 2012-02-12

    Crna Gora - Page 30 Empty Re: Crna Gora

    Post by bradilko Thu Mar 12, 2020 4:08 pm

    a u to vreme milo je rekao pozdravljam sastanak expertskih grupa ali nećemo ništa menjati. samo da ih zamajavamo. kao nekad što su se zezali: ovako ćemo a neka se sastaju komisije do beskraja.

    https://www.vijesti.me/vijesti/politika/dukanovic-nisam-stavljen-pod-nadzor-necemo-odustati-od-primjene-zakona
    No Country

    Posts : 11116
    Join date : 2015-05-16

    Crna Gora - Page 30 Empty Re: Crna Gora

    Post by No Country Thu Mar 12, 2020 4:11 pm

    Предлажем ти да на кош залепиш Милову сличицу.

    Можда и закуцаш.


    _____
    Међутим у Србији-мук, када вам кажем-мук!
    Anonymous
    Guest

    Crna Gora - Page 30 Empty Re: Crna Gora

    Post by Guest Fri Mar 13, 2020 1:50 am

    bradilko wrote:
    Papa Lazarou wrote:Ovo sad nije pitanje politike već toga da li se protiv bolesti boriš pomoću "uga buga neće nanas kuga" ili pomoću medicine. Milo da odloži primenu zakona, Amfi da raspusti litije. Sve ostalo je neolitska kultura Zeta 2.


    osim tog crkvenog shita rekli su još:

    https://www.vijesti.me/vijesti/drustvo/mcp-molicemo-se-povodom-virusa-postovacemo-odluke-zdravstvenih-organa

    Prvo, rekli su, apsolutno jasno i bez ikakve ograde, da neće poštovati, a u naslov je izvučeno da će poštovati. Drugo, na linku.je isti taj tekst koji sam citirao Crna Gora - Page 30 3274312807

    Ne može se o ovome smisleno pričati.
    bradilko

    Posts : 1107
    Join date : 2012-02-12

    Crna Gora - Page 30 Empty Re: Crna Gora

    Post by bradilko Fri Mar 13, 2020 8:37 am

    Papa Lazarou wrote:
    bradilko wrote:
    osim tog crkvenog shita rekli su još:

    https://www.vijesti.me/vijesti/drustvo/mcp-molicemo-se-povodom-virusa-postovacemo-odluke-zdravstvenih-organa

    Prvo, rekli su, apsolutno jasno i bez ikakve ograde, da neće poštovati, a u naslov je izvučeno da će poštovati. Drugo, na linku.je isti taj tekst koji sam citirao Crna Gora - Page 30 3274312807

    Ne može se o ovome smisleno pričati.
     izvinjavam se. juce sam  brzopleto napisao da ce postovati odluke zdravstvene organizacije mne bez namere da dam lazan info. 
    preleteo sam preko texta. a subjektivan sigurno jesam.
    avatar

    Posts : 7501
    Join date : 2017-03-14

    Crna Gora - Page 30 Empty Re: Crna Gora

    Post by MNE Fri Mar 13, 2020 9:00 am

    nek vlast odlozi primjenu zakona i nek se zaustave litije dok prodje virus i kvit
    Anonymous
    Guest

    Crna Gora - Page 30 Empty Re: Crna Gora

    Post by Guest Fri Mar 13, 2020 10:24 am

    bradilko wrote:
    Papa Lazarou wrote:

    Prvo, rekli su, apsolutno jasno i bez ikakve ograde, da neće poštovati, a u naslov je izvučeno da će poštovati. Drugo, na linku.je isti taj tekst koji sam citirao Crna Gora - Page 30 3274312807

    Ne može se o ovome smisleno pričati.
     izvinjavam se. juce sam  brzopleto napisao da ce postovati odluke zdravstvene organizacije mne bez namere da dam lazan info. 
    preleteo sam preko texta. a subjektivan sigurno jesam.

    Izvini i ti zbog podjebavačkog tona.
    Летећи Полип

    Posts : 11121
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    Crna Gora - Page 30 Empty Re: Crna Gora

    Post by Летећи Полип Fri Mar 13, 2020 10:25 am

    Crna Gora - Page 30 359476144


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50124
    Join date : 2017-11-16

    Crna Gora - Page 30 Empty Re: Crna Gora

    Post by Nektivni Ugnelj Fri Mar 13, 2020 12:15 pm

    MNE wrote:nek vlast odlozi primjenu zakona i nek se zaustave litije dok prodje virus i kvit

    +1

    Imali ste srece do sada, ne treba izazivati sudbinu previse. Mala je zemlja, lakse je kontrolisati obolele eventualne, mozda se i provucete relativno lako

    Crna Gora - Page 30 Empty Re: Crna Gora

    Post by Sponsored content

      Similar topics

      -

      Current date/time is Thu May 09, 2024 11:47 pm