Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Dunc!

    паће

    Posts : 40106
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Dunc! - Page 5 Empty Re: Dunc!

    Post by паће Sun Oct 24, 2021 4:04 pm

    Talason wrote:linčov kasting je uglavnom bolji, da mi je videti njegovu dinu od 5 sati

    Четири, али ту је потписао као Алан Смити, дакле није дао да његово име уђе. Погледао сам био и то, и чудо једно како не примећујеш оно мало што фали из скраћене. Као да ништа битно није избацио.


    nije loša ova, ali mnogo toga fali, naročito ako nema predznanja

    Ваљда једина тачка где сматрам да не треба да имам мишљење. То да немаш појма о томе шта се догађа у Дини, то је за мене крај 1976... а мислим да већ тридесетак година нисам ником морао да објашњавам.

    Добро, синоћ госпођи, али не радњу него позадину - Батлерин џихад итд.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    Mr.Pink

    Posts : 11141
    Join date : 2014-10-28
    Age : 44

    Dunc! - Page 5 Empty Re: Dunc!

    Post by Mr.Pink Sun Oct 24, 2021 7:10 pm

    Znaci euro song


    _____
    radikalni patrijarhalni feminista

    smrk kod dijane hrk
    Летећи Полип

    Posts : 11111
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    Dunc! - Page 5 Empty Re: Dunc!

    Post by Летећи Полип Sun Oct 24, 2021 7:34 pm

    Linčova Dina je baš ono prog rock. Niđe panka tu nema.


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    паће

    Posts : 40106
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Dunc! - Page 5 Empty Re: Dunc!

    Post by паће Sun Oct 24, 2021 7:40 pm

    Летећи Полип wrote:Linčova Dina je baš ono prog rock. Niđe panka tu nema.

    Осим код Харконена, они су баш оно „ружан паметан и бљак“.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    Erős Pista

    Posts : 81441
    Join date : 2012-06-10

    Dunc! - Page 5 Empty Re: Dunc!

    Post by Erős Pista Mon Oct 25, 2021 1:12 am

    Pogledah u bioskopu. Nije negledljivo kao BR:2049, ali je supljikavo. Sve vreme sam imao utisak da gledam neku HBO seriju, a ne film. Ne samo vizuelno, nego i po likovima, dinamici, strukturi, sve izgleda kao prva sezona neke serije zgurana u dva i po sata.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    Dunc! - Page 5 Empty Re: Dunc!

    Post by Guest Mon Oct 25, 2021 4:55 am

    dinamika je statična
    Vilmos Tehenészfiú

    Posts : 7164
    Join date : 2020-03-05

    Dunc! - Page 5 Empty Re: Dunc!

    Post by Vilmos Tehenészfiú Mon Oct 25, 2021 6:29 am

    Ja sam Linčovu Dinu gledo i ništa se ne sećam. Ili ništa nisam shvatio ili mi se nije svidelo, a možda mi se nije svidelo zato što nisam shvatio. Naravno da verziju ovog pretencioznog smarača ne nameravam da gledam. Ja bih njemu i Nolanu zabranio pod pretnjom strogog zatvora da snimaju SF.


    _____
    "Burundi je svakako sharmantno mesto cinika i knjiskih ljudi koji gledaju stvar sa svog olimpa od kartona."

    “Here he was then, cruising the deserts of Mexico in my Ford Torino with my wife and my credit cards and his black-tongued dog. He had a chow dog that went everywhere with him, to the post office and ball games, and now that red beast was making free with his lion feet on my Torino seats.”
    паће

    Posts : 40106
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Dunc! - Page 5 Empty Re: Dunc!

    Post by паће Mon Oct 25, 2021 8:36 am

    Vilmos Tehenészfiú wrote:Ja sam Linčovu Dinu gledo i ništa se ne sećam. Ili ništa nisam shvatio ili mi se nije svidelo, a možda mi se nije svidelo zato što nisam shvatio. Naravno da verziju ovog pretencioznog smarača ne nameravam da gledam. Ja bih njemu i Nolanu zabranio pod pretnjom strogog zatvora da snimaju SF.

    Оно кад схватиш да за живота нећеш видети ваљану екранизацију било које јаке СФ књиге, а оно што и видиш, ниједно није ни до колена оном што си видео док си читао.

    Линча од гована да правимо, иако ни он није тачно капирао шта је то СФ и у чему је фора, бар је Дину урадио, уза све мане, да ваља.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    Mr.Pink

    Posts : 11141
    Join date : 2014-10-28
    Age : 44

    Dunc! - Page 5 Empty Re: Dunc!

    Post by Mr.Pink Mon Oct 25, 2021 12:20 pm

    ja zaspo


    _____
    radikalni patrijarhalni feminista

    smrk kod dijane hrk
    Erős Pista

    Posts : 81441
    Join date : 2012-06-10

    Dunc! - Page 5 Empty Re: Dunc!

    Post by Erős Pista Mon Oct 25, 2021 12:57 pm

    Erős Pista wrote:Pogledah u bioskopu. Nije negledljivo kao BR:2049, ali je supljikavo. Sve vreme sam imao utisak da gledam neku HBO seriju, a ne film. Ne samo vizuelno, nego i po likovima, dinamici, strukturi, sve izgleda kao prva sezona neke serije zgurana u dva i po sata.

    Evo i drug Broudi se slaže:


    Some films were made to be broadcast in several parts but nonetheless play seamlessly as a feature—Bruno Dumont’s “Li’l Quinquin,” for instance, which was made for French TV. The new “Dune,” which runs for two and a half hours, is a single film that plays like a collection of episodes in a series—which, in a way, it is, insofar as the movie ends with a cliffhanger, when Paul meets the Fremen and Chani says (more to the audience than to Paul), “This is only the beginning.”

    https://www.newyorker.com/culture/the-front-row/review-a-dune-sanded-to-dullness

    Inače, potpisujem sve.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    zvezda je zivot

    Posts : 7014
    Join date : 2014-11-07

    Dunc! - Page 5 Empty Re: Dunc!

    Post by zvezda je zivot Mon Oct 25, 2021 1:03 pm

    ja volim brodija jer svaki film koji mu se ne svidi ima 1 istu fatalnu manu - okovan tekstom, literaran, sputan intencijama, dok svaki dobar film herojski podriva svoj scenario. covek ne zna za drugi ritam.

    misim i knjiga je dosta scenicna/epizodicna, i lincov film al je toliko ubrzan da je zesca psihodelija. a Li’l Quinquin je ono film koji je podeljen u delove da bi se pusto na tv, nema veze s televizijom.


    _____
    ova zemlja to je to
    Mr.Pink

    Posts : 11141
    Join date : 2014-10-28
    Age : 44

    Dunc! - Page 5 Empty Re: Dunc!

    Post by Mr.Pink Mon Oct 25, 2021 1:28 pm

    ono malo sto ispratih na pocetku je bilo prepuno dijaloga smarackih koje prilice seriji, a ne filmu

    bole me kurac sto su svi citali knjigu ili gledali linca

    hocu brate da gledam film ocima 1 deteta


    _____
    radikalni patrijarhalni feminista

    smrk kod dijane hrk
    zvezda je zivot

    Posts : 7014
    Join date : 2014-11-07

    Dunc! - Page 5 Empty Re: Dunc!

    Post by zvezda je zivot Mon Oct 25, 2021 1:30 pm

    pogledaaj me ooo pogledaj me


    _____
    ova zemlja to je to
    Mr.Pink

    Posts : 11141
    Join date : 2014-10-28
    Age : 44

    Dunc! - Page 5 Empty Re: Dunc!

    Post by Mr.Pink Mon Oct 25, 2021 1:31 pm

    gledo sam iz troseda sto jeste otezavajuca okolnost za film

    ali cak i estetski me podseca na neku novokomponovani SF seriju sklepanu za amazon prime


    _____
    radikalni patrijarhalni feminista

    smrk kod dijane hrk
    Mr.Pink

    Posts : 11141
    Join date : 2014-10-28
    Age : 44

    Dunc! - Page 5 Empty Re: Dunc!

    Post by Mr.Pink Mon Oct 25, 2021 1:36 pm

    zvezda je zivot wrote:pogledaaj me ooo pogledaj me


    kek


    _____
    radikalni patrijarhalni feminista

    smrk kod dijane hrk
    Del Cap

    Posts : 6160
    Join date : 2019-11-04

    Dunc! - Page 5 Empty Re: Dunc!

    Post by Del Cap Mon Oct 25, 2021 1:43 pm

    Meni je estetski dobar, fotografija, scena pa i zvuk su mi legli. Gluma - Čalamej mi nije legao, premalo ekspresivan u različitim situacijama, stalno jedan isti/slični izraz lica (to je vrv do njega, i na off-screen slikama izgleda hladno i flat, podseća me na onog nesrećnog Barona Trampa Dunc! - Page 5 1399639816 ); Skarsgord odličan kao Vladimir H, dobra je i njegova šminka.

    Nije razvijena karakterizacija likova, što je možda pre do problema kako spakovati priču u film, i da nešto mora da fali.

    Na kraju je manje-više eksplicitno jasno da je priča nezavršena, nije samo do ličnog utiska.

    Ukratko - svideo mi se zbog, IMHO, uspelog dočaravanja tog sveta, radnja je jasna (naracija je taman korisna a nenametljivo ubačena), gluma OK.
    Летећи Полип

    Posts : 11111
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    Dunc! - Page 5 Empty Re: Dunc!

    Post by Летећи Полип Mon Oct 25, 2021 3:16 pm

    De je Fejd Rauta?


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    паће

    Posts : 40106
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Dunc! - Page 5 Empty Re: Dunc!

    Post by паће Mon Oct 25, 2021 3:28 pm

    Летећи Полип wrote:De je Fejd Rauta?

    На клупи, чувају га за друго полувреме.

    С обзиром на то како у ствари има брдо дијалога, чудо како нико не успева да се у њему искаже, осим најужег круга - сами Атреиди, Јуи, барон и Рабан (мада и он...) и донекле Кајнс, Данкан и Стилгар. Сви остали су тако 1 безлична маса, не знаш ко је Гурни ко је Туфир; Чани је стигла само да се осмехне, Мохијам је могао да игра и дух Хамлетовог оца са истим ефектом, Шадам се можда појавио а можда и није, а још покушавам да се сетим шта ту још фали (осим састанка са трговцима, прелета са Каладана на Аракис, мека за мачевалачку обуку, било какве назнаке да постоје и Навигатори о којима би било нешто да се каже...). Нека је нешто од тога остављено за други део, видећемо.

    Све чекам да за две године изађе директоровРЖ рез од 4 сата.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    Летећи Полип

    Posts : 11111
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    Dunc! - Page 5 Empty Re: Dunc!

    Post by Летећи Полип Mon Oct 25, 2021 3:37 pm

    Ja neću čekati.

    Moj odnos sa Vilnevom je sa kao sa onim tipom, koga je verovatno većina znala u mladosti, koji je kao beskrajno maštovit, i ima punu svesku nekih crteža i ideja za strip koje ti entuzijastično pokazuje non stop, a tebi je to sve nekako beznadežno bezvezno. Ali ono, opušten je tip, pa ga trpiš i smeškaš se pristojno.


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    паће

    Posts : 40106
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Dunc! - Page 5 Empty Re: Dunc!

    Post by паће Mon Oct 25, 2021 4:02 pm

    Ни налик, Вилнев (или по руском, Вјуљњов) је напросто занатлија, тачно је урадио све што је мислио да се од њега очекује. Знао је да ће се племе драти ако се не држи књиге, дакле држао се, више од свих досад. Знао је да за толике паре мора да покаже нешто величанствених призора, направио их је. Знао је да у овој деценији СФ не сме да буде шарен, дакле прва половина је сива друга жута (моја госпоја повремено завиривала, па питала „је ли ово црнобели филм?“). Знао је тачно колико пиротехнике да убаци - не превише, али то што убаци мора да делује убедљиво. Откачио је сваку кућицу на чеклисти. Чак и ону политички коректурну - има таман онолико не-белаца колико просечан Амер виђа кад оде у тржни центар. И све то у једном, у суштини, римејку Линчове Дине, само је свака просторија 2 до 5 пута већа. И још је најзад направио летелицу која маше крилима. Ма све.

    Е сад да ли је добио и филм, бемлига, нисам био у биоскопу од 2007. па не бих умео касти.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    zvezda je zivot

    Posts : 7014
    Join date : 2014-11-07

    Dunc! - Page 5 Empty Re: Dunc!

    Post by zvezda je zivot Mon Oct 25, 2021 8:46 pm


    jako zanimljivo. zizek je fan lincove dine, misim da ju je stavio u svoj sight and sound izbor, a i veliki je fan vilneva, arrival mu je omiljeni noviji film. izgubljen covek.


    _____
    ova zemlja to je to
    Vilmos Tehenészfiú

    Posts : 7164
    Join date : 2020-03-05

    Dunc! - Page 5 Empty Re: Dunc!

    Post by Vilmos Tehenészfiú Mon Oct 25, 2021 8:55 pm

    Ja sam taj Arrival gledo u avionu i secam se da je na kraju bilo svi protiv Amerikanaca i da je bilo napeto, a da se sukob: Amerikanci - Svi osim Amerikanaca - Vanzemaljci resilo na "jebo sam te kad te stignem" foru, to jest kao sto su vremena radnje pobrkana u ovoj recenici, tako su u toj jednoj sceni gde se klupko odmotalo pomesali sadasnjost i buducnost. Zvuci poznato? Naravno, tako je jos jedan duduk za SF odmotao klupko u Interstellar.


    _____
    "Burundi je svakako sharmantno mesto cinika i knjiskih ljudi koji gledaju stvar sa svog olimpa od kartona."

    “Here he was then, cruising the deserts of Mexico in my Ford Torino with my wife and my credit cards and his black-tongued dog. He had a chow dog that went everywhere with him, to the post office and ball games, and now that red beast was making free with his lion feet on my Torino seats.”
    zvezda je zivot

    Posts : 7014
    Join date : 2014-11-07

    Dunc! - Page 5 Empty Re: Dunc!

    Post by zvezda je zivot Mon Oct 25, 2021 9:01 pm

    uzasan film taj arrival na sto se kaze svakom nivou. moro sam da dobacujem u bioskopu a to inace ne radim. ko je cuto povodom arrivala treba da cuti kad im se vilnev posere po blejd raneru. i dini. itd itd itd.

    nego, jos nisam pogledo novu dinu: el pol ima mopsa kod vilneva?


    _____
    ova zemlja to je to
    паће

    Posts : 40106
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Dunc! - Page 5 Empty Re: Dunc!

    Post by паће Tue Oct 26, 2021 11:25 am

    zvezda je zivot wrote:uzasan film taj arrival na sto se kaze svakom nivou. moro sam da dobacujem u bioskopu a to inace ne radim. ko je cuto povodom arrivala treba da cuti kad im se vilnev posere po blejd raneru. i dini. itd itd itd.

    nego, jos nisam pogledo novu dinu: el pol ima mopsa kod vilneva?

    Ни кучета, ни мачета, сиротиља 1.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    zvezda je zivot

    Posts : 7014
    Join date : 2014-11-07

    Dunc! - Page 5 Empty Re: Dunc!

    Post by zvezda je zivot Tue Oct 26, 2021 8:26 pm

    glupo.

    kako bilo, zahvaljujuci svima vama koji ste isli u imax, ideeemooo (mozda bude mopsa u drugom delu)



    _____
    ova zemlja to je to

    Dunc! - Page 5 Empty Re: Dunc!

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Thu May 02, 2024 8:51 am