Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Beograd

    Anonymous
    Guest

    Beograd - Page 8 Empty Re: Beograd

    Post by Guest Mon Jul 29, 2019 5:51 pm

    da je pomenuta neka druga godina, tito bi i dalje bio tu, samo bi vojska bila austrougarska
    паће

    Posts : 40136
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Beograd - Page 8 Empty Re: Beograd

    Post by паће Mon Jul 29, 2019 6:00 pm

    Filipenko wrote:

    Doduše, priznaću da nismo dovoljno oivičeni od austrougarskog dela grada (Zemun), ali vrlo se jasno raspoznaje čim se iz te divljine dođe u civilizaciju, odnosno jugoslovenski, emancipovani deo grada, gde su dobrodošli svi Novobeograđani, i bogataši i sirotinja.

    Али потпис у загради је тако рекурзиван. Баш су имали смисла за хумор ти прото-новобеограђани.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    Mr.Pink

    Posts : 11141
    Join date : 2014-10-28
    Age : 44

    Beograd - Page 8 Empty Re: Beograd

    Post by Mr.Pink Mon Jul 29, 2019 8:16 pm

    ja na onom nbgd nista ne znam sta je i gde. meni omo sve jebeno isto

    bukvalno pre nego sto krenem negde kod nekoga trazim upute ko da sam iz laosa

    to je ta planska izgradnja koju zagovaram, ali jebiga meni favela draza


    _____
    radikalni patrijarhalni feminista

    smrk kod dijane hrk
    rumbeando

    Posts : 13733
    Join date : 2016-02-01

    Beograd - Page 8 Empty Re: Beograd

    Post by rumbeando Mon Jul 29, 2019 10:47 pm



    Anonymous
    Guest

    Beograd - Page 8 Empty Re: Beograd

    Post by Guest Mon Jul 29, 2019 10:51 pm

    Ako.
    Erős Pista

    Posts : 81466
    Join date : 2012-06-10

    Beograd - Page 8 Empty Re: Beograd

    Post by Erős Pista Mon Jul 29, 2019 11:13 pm

    Iskreno, mene uvek više stra od onih uglačanih ploča na kojima se klizaš ko u kupatilu.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Beograd - Page 8 Empty Re: Beograd

    Post by Filipenko Mon Jul 29, 2019 11:23 pm

    Tržište će ispraviti sve te nedostatke.
    ♏

    Posts : 4550
    Join date : 2016-06-09

    Beograd - Page 8 Empty Re: Beograd

    Post by ♏ Mon Jul 29, 2019 11:24 pm

    Ružni su staklenac sa okolinom, ovi reflektori i kafančuge koje će triplirati površinu kad sklone ograde. Popločanje mi je svaki put kad prođem vizuelno sve više okej, ali mi je za kvalitet nakon Slavije i Moše Pijade strepnja dublja od nade until proven shallow.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50102
    Join date : 2017-11-16

    Beograd - Page 8 Empty Re: Beograd

    Post by Nektivni Ugnelj Mon Jul 29, 2019 11:26 pm

    Ma boli ih qrac. Ko da oni dobijaju glasove od onih što gledaju kakav je Trg.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50102
    Join date : 2017-11-16

    Beograd - Page 8 Empty Re: Beograd

    Post by Nektivni Ugnelj Mon Jul 29, 2019 11:29 pm

    Da, staklenac je takav da ništa ne bi pomoglo ni da su okovali Trg ne znam kakvim mermerom. Trgovi i velike ulice su najružniji deo Beograda. Kad malo zađeš po Vračaru, Starom gradu i Paliluli hiljadu puta lepših ulica i mesta ima. Mislim, jbg, ovo je grad koji je svoj najlepši trg pretvorio u pijacu. Šta očekivati. Trg republike je nakaza, a Slavija je vanvremenska rugoba.
    ♏

    Posts : 4550
    Join date : 2016-06-09

    Beograd - Page 8 Empty Re: Beograd

    Post by ♏ Mon Jul 29, 2019 11:37 pm

    … i ne znam kada su postavili ove nestandardne stubiće ispred pozorišta, ali dodao bih i to na listu odvratnosti.

    Nego, kad ovo završe, radiće Pašića i Bezistan, konkursno rešenje je slično nešto, sve ravno (fontana u nivou, što čak može biti simpatično ako ne bude škart) i svetlo popločanje.
    Mr.Pink

    Posts : 11141
    Join date : 2014-10-28
    Age : 44

    Beograd - Page 8 Empty Re: Beograd

    Post by Mr.Pink Tue Jul 30, 2019 8:42 am

    meni ta fontana na slaviji je omogucila da pogledam bistu dimitrijevu izbliza. crveni mu se bronzana marama onako bas lepo

    primetih isto i da cvecari sa kalenic pijace kradu cvece sa onog platoa i prodaju za ne male pare. ja im dadoh pare, u par navrata, a onda i sam poceh da dekram pelcere "jer tako valja"

    slaviju inace uvek prelazim kada idem pesaka preko onih mesta gde su bile stare zebre. nekako je jebeno logicno mojim nogama i mojoj glavi beogradskoj

    neki vozaci negoduju. ja im kazem brt pa zar ne vidis prelaz pesacki. neki me gledaju kao budalu, neki hoce da se biju, a neko se nasmeje

    i bas pre neki dan na onom ozloglasenom lekinom, na putu do tempa...na praaavom pesackom a ne cedinom laznom, nagario taksista, mozda bas onaj iz kondove price. nagario na mene a ja na pola pesackog

    castih ga sredjim prstom obilato. zapenise mu oci. imao je klijenta, a ja slusalice na glavi. nista kazo nije

    Anonymous
    Guest

    Beograd - Page 8 Empty Re: Beograd

    Post by Guest Tue Jul 30, 2019 3:10 pm

    Voleo sam da uz nekoliko piva posedim u onom šoravom kafiću, pored menjačnice, s pogledom na bivšu amerikansku embahadu. Pod strejom, dok tušira letnji pljusak. Pa posle onom šugavom restoranu da odem na gulaš ili pasulj. Pa da se prošetam do Save, do Bristola i Geozavoda, da se popmen stepenicama do Kapetanije i onda za kraj u onoj krčmi ispod Protokola drmnem jedan koktel s pogledom na reku. Sto godina nisam bio - može li se tuda uopšte proći, radi li Karađorđeva?
    Anonymous
    Guest

    Beograd - Page 8 Empty Re: Beograd

    Post by Guest Tue Jul 30, 2019 3:44 pm

    U Radoja Domanovića godinama je ispred jedne zgrade džedžao policijski auto. Zimi je motor stalno radio da se ljudi u njemu ne smrznu. Ekipa je bila opuštena, uglavnom su sdelei na šamlicama van automobila (kada je bilo toplo), često sa ćiriličnom mehaničkom mašinom Unis u krilu. 
    Uvek sam se pitao da li je to neki ministar ili zaštićeni svedok.
    Sada već ima godina dana ili i više kako nema te "zaštite". Istekao mandat, ili je promenjen identitet?
    Anonymous
    Guest

    Beograd - Page 8 Empty Re: Beograd

    Post by Guest Tue Jul 30, 2019 4:02 pm

    Beograd -- Šest osoba povređeno je u eksploziji kompresora u gradskom autobusu u Ulici neznanog junaka na Dedinju.


    Beograd - Page 8 3102003155d40190135d5b919567421_v4_big

    Eksplozija boce za kompresovanje vazduha u autobusu na liniji 78 dogodila se oko 11 sati, a od siline eksplozije puklo je bočno staklo na zadnjem delu vozila.

    Pet putnika iz autobusa na liniji 78 u kojem se dogodila eksplozija lakše je povređeno, a jedna putnica ima teže povrede glave, ali nije životno ugrožena, rekao je zamenik direktora Urgentnog centra Dušan Jovanović.
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Beograd - Page 8 Empty Re: Beograd

    Post by Filipenko Tue Jul 30, 2019 8:36 pm

    KinderLad wrote:Da, staklenac je takav da ništa ne bi pomoglo ni da su okovali Trg ne znam kakvim mermerom. Trgovi i velike ulice su najružniji deo Beograda. Kad malo zađeš po Vračaru, Starom gradu i Paliluli hiljadu puta lepših ulica i mesta ima. Mislim, jbg, ovo je grad koji je svoj najlepši trg pretvorio u pijacu. Šta očekivati. Trg republike je nakaza, a Slavija je vanvremenska rugoba.


    Turskoj i Turcima nista ne pomaze. Lepo si primetio, sto vece i grandioznije, to je ruznoca izrazenija. Nije nimalo cudno sto tek u malenim sokacima covek moze da predahne od intenzivne rugobnosti koja ga napada sa svih strana. Naravno, i te ulice su ruzne, ali nisu bas toliko ruzne, iz prostog razloga sto nisu velike pa ni njihova ruznoca nije velika.

    Zrelo za rusenje i gradnju ispocetka.-
    паће

    Posts : 40136
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Beograd - Page 8 Empty Re: Beograd

    Post by паће Tue Jul 30, 2019 8:44 pm

    То си рекао отприлике и за Берлин... има ли града по твојој мери?


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    Anonymous
    Guest

    Beograd - Page 8 Empty Re: Beograd

    Post by Guest Tue Jul 30, 2019 9:01 pm

    nezgodne su te ulice gde ide dovoljno blizu kojekakvim reflektujućim površinama, pa vidi svoj odraz

    na nbgu je bezbedan od te silne rugobnosti
    паће

    Posts : 40136
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Beograd - Page 8 Empty Re: Beograd

    Post by паће Tue Jul 30, 2019 9:04 pm

    Мени се било десило једном да сам се тргао од лика у излогу... једва сам укапирао да сам то ја. То кад смо били на Виру на комшијином плацу, две-три недеље без икакве ладовине. Кожа потамнела, коса и брада се просветлили, ерго барба. Ни налик оном што сам видео у огледалу пре поласка Beograd - Page 8 1143415371.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    Anonymous
    Guest

    Beograd - Page 8 Empty Re: Beograd

    Post by Guest Tue Jul 30, 2019 9:17 pm

    ja sam bezbedan

    više ne mogu da stanem u izlog
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Beograd - Page 8 Empty Re: Beograd

    Post by Filipenko Wed Jul 31, 2019 2:46 am

    паће wrote:То си рекао отприлике и за Берлин... има ли града по твојој мери?


    Zavisi. Recimo, prazno polje pred Varšavom je Berlin po mojoj meri, a ne bih se bunio ni da London pođe tim stopama.
    Anonymous
    Guest

    Beograd - Page 8 Empty Re: Beograd

    Post by Guest Wed Jul 31, 2019 12:56 pm


    Solus_Rex

    Posts : 3509
    Join date : 2018-07-03

    Beograd - Page 8 Empty Re: Beograd

    Post by Solus_Rex Wed Jul 31, 2019 1:29 pm

    Beograd - Page 8 2304934895 


    _____
    "Sisaj kurac, Boomere. Spletkario si i nameštao ban pa se sad izvlačiš. Radiša je format a ti si mali iskompleksirani miš. Katastrofa za Burundi čoveče.
    A i deluje da te napustio drugar u odsudnom trenutku pa te spašavaju ova tovarka što vrv ni ne dismr na ribu, to joj se gadi, i ovaj južnjak koji o niškim kafanama čita na forumu. Prejaka šarža."  - Monsier K.
    nalog sa ženinog laptopa

    Posts : 4330
    Join date : 2016-09-29

    Beograd - Page 8 Empty Re: Beograd

    Post by nalog sa ženinog laptopa Wed Jul 31, 2019 1:42 pm

    Beograd dobija muzej Novaka Đokovića


    _____
    THE space age is upon us. Rockets are leaving our globe at 
    speeds unheard of only a few years ago, to orbit earth, moon, and 
    sun. People have visited the moon, we have sent space probes to 
    all but one of the planets, and words like "orbit" and "satellite" are 
    picked up by children in the nursery.
    avatar

    Posts : 710
    Join date : 2015-07-10

    Beograd - Page 8 Empty Re: Beograd

    Post by 1088 Wed Jul 31, 2019 2:29 pm

    nadam se da će za foto odeljak biti prihvaćen moj skromni predlog. obećao sam sebi da ovu sliku imam opetovati na forumu bar jednom godišnje.

    Beograd - Page 8 B95JuasCUAAW9hL

    Beograd - Page 8 Empty Re: Beograd

    Post by Sponsored content

      Similar topics

      -

      Current date/time is Tue May 07, 2024 8:31 pm