Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ZNATE LI KAKO JE BITI СРБИН U HRVATSKOJ?

Mór Thököly

ZNATE LI KAKO JE BITI СРБИН U HRVATSKOJ? - Page 12 Empty Re: ZNATE LI KAKO JE BITI СРБИН U HRVATSKOJ?

Post by Mór Thököly on Thu Aug 06, 2020 9:50 pm

Jyrki Juhani Järvilehto wrote:Očekujem buljuk vesti o problemima mučenih srpskih turista u Hrvatskoj. U stvari od Miloševićevog aktuelnog poteza pre 2 dana pročitah ih tri, neki auti išarani, onaj u kolima na auto putu i danas neki Mrdja izbosne na Braču se povredio čuvši Tompsona na plaži u kafiću. Rade novinari samo tako

Ko?
ćaća

ZNATE LI KAKO JE BITI СРБИН U HRVATSKOJ? - Page 12 Empty Re: ZNATE LI KAKO JE BITI СРБИН U HRVATSKOJ?

Post by ćaća on Fri Aug 07, 2020 6:45 pm

♏

Post by ♏ on Sat Aug 08, 2020 12:06 pm

ZNATE LI KAKO JE BITI СРБИН U HRVATSKOJ? - Page 12 Stripformer_1288_stripformer-2020-08-05_xl
buffalo bill

Post by buffalo bill on Fri Aug 28, 2020 12:19 pm

Četvorica mladih Srba napadnuta su pre dva dana oko 23 sata u Vukovaru, objavio je portal Novosti. Na video-snimku koji je dobio taj portal, vidi se kako četiri osobe ulaze u automobil, a grupa mladića ih okružuje, otvara vrata i udara ih rukama i nogama.

Na video-snimku napada vidi se kako nekoliko osoba ulazi u automobil, čini se da ih je najmanje četiri, a nedaleko od njih se nalazi nešto veća grupa mladića, navode Novosti, portal Srpskog narodnog vijeća u Hrvatskoj.

Dok osobe ulaze u automobil, mladići iz te grupe im se približavaju, okružuju automobil i otvaraju zadnja i prednja vrata, udarajući rukama i nogama one koji su unutra.

Iako vozač pokreće automobil, jedan napadač i dalje udara osobu na zadnjem sedištu, sve dok oni ne uspeju da se udalje u automobilu.

Predsednik SDSS-a Milorad Pupovac je ranije danas, pre objavljivanja snimka, naveo da su napadnuta dvojica mladića i istakao da je incident poslednji u nizu kontinuiranih organizovanih napada na građane srpske nacionalnosti.

Prema njegovim rečima, to je treći napad za tri dana u Vukovaru.

https://www.nedeljnik.rs/video-objavljen-snimak-napada-na-srbe-u-vukovaru-treci-napad-za-tri-dana/amp/?__twitter_impression=true
ćaća

Post by ćaća on Wed Dec 30, 2020 10:17 am

Majske Poljane, kojih više nema, rodno su mesto i zavičaj mnogih poznatih ličnosti: matematičara Đura i Svetozara Kurepe, Roksandića (skulptor Simeon i istoričar Drago), narodnog heroja Stanka Bjelajca...
Erős Pista

Post by Erős Pista on Tue Jan 12, 2021 12:07 pm

Ovog lika sam zapazio pre dobrih deset godina, kad je napisao zapanjujuće trezven i razuman tekst o Brejviku (guglam, ali ne uspevam da nađem, ako neko ume, nek mi šibne). Pre par meseci sam ga ponovo zapazio kao RTS-ovog dopisnika iz Slovnije, a sada i Hrvatske. Izgleda mi (nasuprot onoj prilično mračnoj Ćirkovoj slici srpskih novinara) kao razuman i pristojan lik. Druga je stvar tumačenje ovih anegdota (čak i kad zanemarimo da su anegdote), a jedno koje mi pada na pamet je da Srbi u Hr žive u diskriminaciji kao riba u vodi, i da im zato retko pada na pamet da je eksplicitno tematizuju. Svejedno, FWIW

_____
"Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije

Post by Sponsored content

Current date/time is Mon Jan 25, 2021 5:21 pm