Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Slike uz vest

    Erős Pista

    Posts : 81479
    Join date : 2012-06-10

    Slike uz vest - Page 5 Empty Re: Slike uz vest

    Post by Erős Pista Sun 13 Oct 2019 - 1:33

    Solus_Rex wrote:Ne zamerite stvarno ali poslednji post malo je nadahnut edžlordovanjem. 

    Većina spisateljstva ponaša se gore od Hane Arent u Izvorima totalitarzma. Da je prepametna za pitanje razlika između američke i sovjetske revolucije - jeste! Jednako kao i za pitanje porekla konc logora u kolonijalnim naseobinama. Ali kad se Hana dohvati pitanja kulture, tu predrasude 19. veka potpuno uzimaju maha. U istoj knjizi, Selinova satira se tretira isključivo kao nešto što zahteva istrebljenje čitavog jevrejskog roda. Dakle gori slučaj i od Hamsuna, Ljubomira Micića i od Handkea. A da li je baš tako, naveo sam Vam Danila Kiša. Ni ja ne mogu da smislim Nemanju Kusturicu koji mlati lovu poslednjih 30 godina na ime svog Velikosrpstva. Ali da Nemanja dobije Oskara kao što nikad neće, ne bi mi palo na pamet da mu osporavam drugarstvo sa Slobom. 

    U takvim retkim prilikama, to se jednostvano mora ostaviti po strani.


    Mora se samo da se umre. Meni licno zapuca kome je ove (ili bilo koje) godine ziri iz Stokholma dao 12 bodova, ali dopusti da tu moze biti razlicitih misljenja i da ovo tvoje rigidno odvajanje dela od autorovog javnog angazmana ne obavezuje nikog drugog. Jasno je da su te granice all kinds of muddled, narocito kada se radi o nagradi poput Nobelove. Ona prica - sta nas zanima perverzni Austrijanac kad su Nemci pustili Hajdegera da se slobodno secka po Crnoj sumi - je naprosto potpuni promasaj. Na znam ni zasto smo mi zanimali perverznog Austrijanca, ali kad smo ga vec zainteresovali, on je postao deo price o nama i jasno je zasto nas zanima.

    Ukratko, vrlo si silovito zalegao za jednu vrlo tesko odbranjivu poziciju, a ne razumem ni zasto si toliko vatren u tome ni zasto ti je do nje uopste stalo.

    Sta u celoj zbrci trazi sirota Arent zaista ne razumem.


    Last edited by William Murderface on Sun 13 Oct 2019 - 1:38; edited 2 times in total


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Solus_Rex

    Posts : 3511
    Join date : 2018-07-03

    Slike uz vest - Page 5 Empty Re: Slike uz vest

    Post by Solus_Rex Sun 13 Oct 2019 - 1:36

    bruno sulak wrote:inace ilic je u pravu. kod handkea nije odvratna podrska milosevicu vec spremnost da potrci po nobela...
    A tek Marx koliko je odvratan što koristi sav komoditet Britanskog muzeja i njene biblioteke sagrađene na proleterskoj grbači... Slike uz vest - Page 5 2304934895


    _____
    "Sisaj kurac, Boomere. Spletkario si i nameštao ban pa se sad izvlačiš. Radiša je format a ti si mali iskompleksirani miš. Katastrofa za Burundi čoveče.
    A i deluje da te napustio drugar u odsudnom trenutku pa te spašavaju ova tovarka što vrv ni ne dismr na ribu, to joj se gadi, i ovaj južnjak koji o niškim kafanama čita na forumu. Prejaka šarža."  - Monsier K.
    Solus_Rex

    Posts : 3511
    Join date : 2018-07-03

    Slike uz vest - Page 5 Empty Re: Slike uz vest

    Post by Solus_Rex Sun 13 Oct 2019 - 1:38

    bruno sulak wrote:soluse probaj se koncentrirati. poradjamo istinu ovde, kinder pridrzava lavorce da brcnemo ruke, nocountry brise celo a zli cika je vec izasao iz porodilista.

    ne razumem od cega branis handkea. ilic ga brani od nobela a za tebe nisam siguran. od zlog cike?
    Ne može ovo sinhrono sa četiri osobe odjednom da se replicira.
    Solus_Rex

    Posts : 3511
    Join date : 2018-07-03

    Slike uz vest - Page 5 Empty Re: Slike uz vest

    Post by Solus_Rex Sun 13 Oct 2019 - 2:26

    bruno sulak wrote:

    a sto handkea tica pa on bas lelece nad trcanjem kolega pred nobela kad ono ispade da se to mora. a kladim se da bi i on i kis na zid kacili neku tupavu kaubojevstinu.
     
    Nemam nikakvu nameru ovde više da okilšam niti da širim dajlji animozitet ali raskorak između onoga što pišem i što se percepira je toliko dubok da mi večeras ne dozvoljava da se njime iscrpnije bavim. Razmevanju sam najbliže sa Kinderom i Brunom, saglsnost je moguće sa Viliamom samo uz dalja razjašnjenje i kranje otežano sa NC-em. Niti mi je namera da laureata branim od Nobela, niti od Majki Srebrenice. Glupost oba primera nadilazi njihovu parohijalnost (vidi pod Kiš, a ne Mirjana Moičinović). Branim autonomiju komiteta da izabere laurata po volji i ne podleže pritiscima političke korektnosti, kao instituciju sa misijom čije odluke danas predstavlaju vodilju  društvenoj slobodi. Najelementaranija je tekovina 18. veka da se društveni doprinos nekom polju razdvoji od osobe, niti sam je ja izmislio niti Nobel može da je održi u životu. Samo je izvesno da bi se u njenom odsustvu vratili u srednji vek ili kao Lukač u neki ideološki gulag. Oko moralnog rasuđivanja za ideološke saputnike pitao sam isključivo retorički: koji model je priručniji norveški, nemački ili američki? Neki preduslovi svako moraju postojati (vidi pod: Pašić vs. Gledston).

    @Bruno budući da ti i ja zanamo bolje od Kiša jer Rablea i Selina čitamo u prevodu, prevedi mi samo šta bi bila tupava kaubojština?
    Slike uz vest - Page 5 4101625831


    Last edited by Solus_Rex on Sun 13 Oct 2019 - 2:47; edited 6 times in total
    Anonymous
    Guest

    Slike uz vest - Page 5 Empty Re: Slike uz vest

    Post by Guest Sun 13 Oct 2019 - 2:28

    kako lupetas, idi ispred neke prodavnice pa seri ako bude neko lud da te slusa
    No Country

    Posts : 11116
    Join date : 2015-05-16

    Slike uz vest - Page 5 Empty Re: Slike uz vest

    Post by No Country Sun 13 Oct 2019 - 5:16

    Solus_Rex wrote:Najelementaranija je tekovina 18. veka da se društveni doprinos nekom polju razdvoji od osobe, niti sam je ja izmislio niti Nobel može da je održi u životu.
    Ова расправа није, односно не би требало да буде та вечита кока-или-јаје дилема о уметнику и делу, могу ли/ морају ли једно без другог? (Ја нпр. мислим да могу, али као што већ рекох: ово није та прича.) Овде се ради о томе да је сасвим конкретни Хандке, из само њему познатих разлога, ономад појео једно велико говно, а онда наставио да га једе годинама, претпостављам из сујете/ нарцизма. Сад, кад том и таквом Хандкеу купиш чоколаду, или га похвалиш у новинама, или му недајбоже даш Нобела - ти га промовишеш “у пакету”, таквог какав јесте, са свим, је ли, настраностима. Замисли да седиш у жирију који се управо спрема да некакву награду уручи Едички Лимонову. Да ли би се осетио понуканим да их макар подсетиш на епизоду када је магарац пуцао на Сарајево?

    Јер сама књижевна награда више није део литературе, него социјални чин промоције и афирмације писца. Више се не крећемо у чисто естетском, него у реалном, економском и политичком простору. У коме се дабоме креће, а често и ангажује (код Хандкеа је то сасвим недвосмислено) и сам писац. Дакле, ова прича како се Нобел тобоже тиче само дела и апсолутно ничег више - је бушна на много начина. Естетски чин се дешава између писца и читаоца, или ако баш хоћеш: између читаоца и дела. Сва ова “надградња”, интервјуи, награде, идеологија коју писац заговара или подржава, одјек у јавности, макар и негативан - све је то политика пар екселанс. Дакле, можда је могуће одвојити дело од личности писца. Нобелову награду је већ сасвим немогуће одвојити.
    boomer crook

    Posts : 36930
    Join date : 2014-10-27

    Slike uz vest - Page 5 Empty Re: Slike uz vest

    Post by boomer crook Sun 13 Oct 2019 - 8:43

    Solus_Rex wrote:
    bruno sulak wrote:

    a sto handkea tica pa on bas lelece nad trcanjem kolega pred nobela kad ono ispade da se to mora. a kladim se da bi i on i kis na zid kacili neku tupavu kaubojevstinu.
     
    Nemam nikakvu nameru ovde više da okilšam niti da širim dajlji animozitet ali raskorak između onoga što pišem i što se percepira je toliko dubok da mi večeras ne dozvoljava da se njime iscrpnije bavim. Razmevanju sam najbliže sa Kinderom i Brunom, saglsnost je moguće sa Viliamom samo uz dalja razjašnjenje i kranje otežano sa NC-em. Niti mi je namera da laureata branim od Nobela, niti od Majki Srebrenice. Glupost oba primera nadilazi njihovu parohijalnost (vidi pod Kiš, a ne Mirjana Moičinović). Branim autonomiju komiteta da izabere laurata po volji i ne podleže pritiscima političke korektnosti, kao instituciju sa misijom čije odluke danas predstavlaju vodilju  društvenoj slobodi. Najelementaranija je tekovina 18. veka da se društveni doprinos nekom polju razdvoji od osobe, niti sam je ja izmislio niti Nobel može da je održi u životu. Samo je izvesno da bi se u njenom odsustvu vratili u srednji vek ili kao Lukač u neki ideološki gulag. Oko moralnog rasuđivanja za ideološke saputnike pitao sam isključivo retorički: koji model je priručniji norveški, nemački ili američki? Neki preduslovi svako moraju postojati (vidi pod: Pašić vs. Gledston).

    @Bruno budući da ti i ja zanamo bolje od Kiša jer Rablea i Selina čitamo u prevodu, prevedi mi samo šta bi bila tupava kaubojština?
    Slike uz vest - Page 5 4101625831

    ma ono nekog cigarcica. taj rad.

    inace, da neka komitet bira kako zeli. cak ne mislim da je lose izabrao. samo mi je takodje jasno zasto ljudi koji su morali ziveti ovde pizde. na kraju krajeva imali smo i obrnut slucaj unekoliko sa hertom.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    boomer crook

    Posts : 36930
    Join date : 2014-10-27

    Slike uz vest - Page 5 Empty Re: Slike uz vest

    Post by boomer crook Sun 13 Oct 2019 - 8:44

    mislim zivimo u najboljem od svih svetova. nagrada dodeljenja ljudi oko toga raspravljaju.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    boomer crook

    Posts : 36930
    Join date : 2014-10-27

    Slike uz vest - Page 5 Empty Re: Slike uz vest

    Post by boomer crook Sun 13 Oct 2019 - 8:46

    samo ono za mrksa je los primer posto nije on bio OBE vec clan biblioteke. mislim sto bi reko austrijski gej frizer bruno - some fine line has been crossed.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    avatar

    Posts : 18425
    Join date : 2014-12-12

    Slike uz vest - Page 5 Empty Re: Slike uz vest

    Post by beatakeshi Sun 13 Oct 2019 - 11:04

    Ja sam batalio Handkea još kod Golmanovog straha, to meni onako nemački dosadno. Nebo nad Berlinom volim ali ona brbljanja podnosim samo uz Ganca Bruna.
    Anonymous
    Guest

    Slike uz vest - Page 5 Empty Re: Slike uz vest

    Post by Guest Sun 13 Oct 2019 - 13:02

    disident

    Posts : 15066
    Join date : 2016-03-28

    Slike uz vest - Page 5 Empty Re: Slike uz vest

    Post by disident Sun 13 Oct 2019 - 15:15

    Kurcoglavi objasnio
    Slike uz vest - Page 5 Egwyty10


    _____
    Što se ostaloga tiče, smatram da Zapad treba razoriti
    Jedini proleter Burundija
    Pristalica krvne osvete
    nalog sa ženinog laptopa

    Posts : 4332
    Join date : 2016-09-29

    Slike uz vest - Page 5 Empty Re: Slike uz vest

    Post by nalog sa ženinog laptopa Sun 13 Oct 2019 - 15:20

    Slike uz vest - Page 5 3402243210 taman htedo da ga okacim


    _____
    THE space age is upon us. Rockets are leaving our globe at 
    speeds unheard of only a few years ago, to orbit earth, moon, and 
    sun. People have visited the moon, we have sent space probes to 
    all but one of the planets, and words like "orbit" and "satellite" are 
    picked up by children in the nursery.
    disident

    Posts : 15066
    Join date : 2016-03-28

    Slike uz vest - Page 5 Empty Re: Slike uz vest

    Post by disident Sun 13 Oct 2019 - 15:22

    Ja taman teo da te pitam gde nam je tema za rijliti i parove, onaj drugi kurcoglavi sa ss tetovazama sto voli kuce i mace se zgrazava sto ide pusenje kurca na nacionalnoj televiziji! I to pravo pusenje, ne vuciceve posete stranim drzavnicima


    _____
    Što se ostaloga tiče, smatram da Zapad treba razoriti
    Jedini proleter Burundija
    Pristalica krvne osvete
    boomer crook

    Posts : 36930
    Join date : 2014-10-27

    Slike uz vest - Page 5 Empty Re: Slike uz vest

    Post by boomer crook Sun 13 Oct 2019 - 15:23



    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    boomer crook

    Posts : 36930
    Join date : 2014-10-27

    Slike uz vest - Page 5 Empty Re: Slike uz vest

    Post by boomer crook Sun 13 Oct 2019 - 15:25

    ja moram da kaze da mi je ovo o slobodi i krivici dirljivo. svako ko se bavio nekim kreativnim poslom zna da nagrade ne znace nista ali znace sve. odnosno znace da za 15 minuta se osetis slobodnim od pritiska celokupne svoje okoline, celog sveta da radis nesto.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Solus_Rex

    Posts : 3511
    Join date : 2018-07-03

    Slike uz vest - Page 5 Empty Re: Slike uz vest

    Post by Solus_Rex Sun 13 Oct 2019 - 15:58

    Dobila Stradija svog Lorda Bajrona pa ga rezervista Vulin brani po novinama.
    Treći dan umirem od ljudi koje ovo trigeruje.

    Slike uz vest - Page 5 Vulin10


    _____
    "Sisaj kurac, Boomere. Spletkario si i nameštao ban pa se sad izvlačiš. Radiša je format a ti si mali iskompleksirani miš. Katastrofa za Burundi čoveče.
    A i deluje da te napustio drugar u odsudnom trenutku pa te spašavaju ova tovarka što vrv ni ne dismr na ribu, to joj se gadi, i ovaj južnjak koji o niškim kafanama čita na forumu. Prejaka šarža."  - Monsier K.
    Solus_Rex

    Posts : 3511
    Join date : 2018-07-03

    Slike uz vest - Page 5 Empty Re: Slike uz vest

    Post by Solus_Rex Sun 13 Oct 2019 - 16:01

    Solus_Rex wrote:Treba li ovde da se pozivam dostignuća dr Gojka R Ćetojevića koji tvrdi da: "Može onaj rimokatolički dobošar Ginter Gras da nas mrzi koliko hoće ali čujte me: to je vrhunska književnost!"

    "- Kada je veliki nemački pisac Ginter Gras, uprkos svojoj pripadnosti SS jedinicama Hitlerove Nemačke, dobio Nobelovu nagradu za književnost, hrvatsko ministarstvo spoljnih poslova nije osetilo zabrinutost niti se oglasio saopštenjem. Biti na strani Hitlerove Nemačke u očima nastavljača politike ustaštva nije greh, ali biti prijatelj Srba je veliki i neoprostivi greh - naveo je Vulin."

    Solus je Marija Ratković Burundi arhipelaga. Slike uz vest - Page 5 3274312807


    Last edited by Solus_Rex on Sun 13 Oct 2019 - 16:48; edited 1 time in total
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Slike uz vest - Page 5 Empty Re: Slike uz vest

    Post by Filipenko Sun 13 Oct 2019 - 16:31

    Na istom zadatku:


    Slike uz vest - Page 5 Vljora%20



    Slike uz vest - Page 5 Reuf
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50124
    Join date : 2017-11-16

    Slike uz vest - Page 5 Empty Re: Slike uz vest

    Post by Nektivni Ugnelj Sun 13 Oct 2019 - 17:27

    Najbolje da ljudi koji su o tome odlucivali nisu znali nista o tome i Handkeovom stavu o svemu tome...
    zvezda je zivot

    Posts : 7031
    Join date : 2014-11-07

    Slike uz vest - Page 5 Empty Re: Slike uz vest

    Post by zvezda je zivot Mon 14 Oct 2019 - 11:44

    posto se slegla prasina, moram reci da me je ganula ova blesava ali ipak herojska epizoda u kojoj Solus, zakljucan u toaletu nobelovog komiteta (tu su jos arent, lukac i naravno kis), brani autonomiju svedske akademije pod opsadom vojske i specijalnih jedinica politicke korektnosti.


    _____
    ova zemlja to je to
    Daï Djakman Faré

    Posts : 8082
    Join date : 2014-10-28
    Location : imamate of futa djallon

    Slike uz vest - Page 5 Empty Re: Slike uz vest

    Post by Daï Djakman Faré Mon 14 Oct 2019 - 17:55

    +1


    _____
    i would like to talk here about The Last of Us on HBO... and yeah, yeah i know.. the world is burning but lets just all sit and talk about television. again - what else are we doing with ourselves ? we are not creating any militias. but my god we still have the content. appraising content is the american modus vivendi.. that's why we are here for. to absorb the content and then render some sort of a judgment on content. because there is a buried hope that if enough people have the right opinion about the content - the content will get better which will then flow to our structures and make the world a better place
    Erős Pista

    Posts : 81479
    Join date : 2012-06-10

    Slike uz vest - Page 5 Empty Re: Slike uz vest

    Post by Erős Pista Mon 14 Oct 2019 - 18:26

    Slike uz vest - Page 5 3579118792

    Kakva slika (uz vest).


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Solus_Rex

    Posts : 3511
    Join date : 2018-07-03

    Slike uz vest - Page 5 Empty Re: Slike uz vest

    Post by Solus_Rex Mon 14 Oct 2019 - 18:33

    Slike uz vest - Page 5 Ferdie10


    _____
    "Sisaj kurac, Boomere. Spletkario si i nameštao ban pa se sad izvlačiš. Radiša je format a ti si mali iskompleksirani miš. Katastrofa za Burundi čoveče.
    A i deluje da te napustio drugar u odsudnom trenutku pa te spašavaju ova tovarka što vrv ni ne dismr na ribu, to joj se gadi, i ovaj južnjak koji o niškim kafanama čita na forumu. Prejaka šarža."  - Monsier K.
    No Country

    Posts : 11116
    Join date : 2015-05-16

    Slike uz vest - Page 5 Empty Re: Slike uz vest

    Post by No Country Mon 14 Oct 2019 - 18:50

    KinderLad wrote:Najbolje da ljudi koji su o tome odlucivali nisu znali nista o tome i Handkeovom stavu o svemu tome...
    Да, причали смо о свему, осим о овоме што је реално кључно. Ја то капирам као “дилановски повратни талас”, једну јаку дозу антиглобализма, антиамериканизма, а богме и ксенофобије. Не мислим да су се господа Швеђани баш нешто удубљивали у крваву каљуштину балканских братоубилачких историја, али им очигледно није претерано сметала ни Хандкеова многогодишња експлоатација тог поганог штофа. Нити мислим да у свему треба гледати неку знаковитију и трајнију “промену ветра”. Они су ударили пљуску новом светском поретку, затим поседали у лимузине и повукли се у своје виле.

    Slike uz vest - Page 5 Empty Re: Slike uz vest

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Thu 9 May 2024 - 22:39