Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Niš kao takav

    Erős Pista

    Posts : 81506
    Join date : 2012-06-10

    Niš kao takav - Page 35 Empty Re: Niš kao takav

    Post by Erős Pista Tue Oct 23, 2018 10:59 am

    Ona biciklistkinja? E, nisam ni imao pojma da je bila.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    ficfiric

    Posts : 34282
    Join date : 2012-02-10

    Niš kao takav - Page 35 Empty Re: Niš kao takav

    Post by ficfiric Tue Oct 23, 2018 1:58 pm

    Država: Niti imamo obavezu da ulažemo u niški aerodrom, niti imamo planove

    https://www.danas.rs/ekonomija/drzava-niti-imamo-obavezu-da-ulazemo-u-niski-aerodrom-niti-imamo-planove/

    Vlada Srbije se nije obavezala da će da preuzme bilo kakve obaveze u vezi sa aerodromom Konstantin Veliki nakon što joj ga je Grad Niš besplatno ustupio pre dva i po meseca.

    Istovremeno, resorno ministarstvo za sada ne zna koliko će investirati u niški aerodrom naredne godine, niti ima plan u vezi sa otvaranjem novih linija u skorijoj budućnosti, potvrđeno je Danasu u Ministarstvu građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture.

    – Takav dokument ne postoji – navodi se u odgovoru Ministarstva na zahtev našeg lista da nam se dostavi dokument u kojem je konkretno navedeno koje obaveze Republika, odnosno Vlada preuzimaju u vezi sa niškim aerodromom, a nakon što su im besplatno ustupljena osnivačka prava nad njim, računajući tu i eventualnu isplatu 1,6 milijardi dinara za 157 hektara zemljišta u civilnom delu aerodromskog kompleksa koje Grad duguje Ministarstvu odbrane po ugovoru iz 2010 ili obligacije vezane za poslovanje aerodroma. Zahtev za dostavljanje ovog i drugih dokumenata uputili smo po Zakonu o slobodnom pristupu informacijama od javnog značaja.

    Ministarstvo saobraćaja je odgovorilo i da „ne poseduje“ svoj predlog budžeta za 2019. godinu iz kojeg se može videti koliki iznos sredstava se planira za ulaganje u niški aerodrom u toj godini, uz obrazloženje da je to zbog toga što „od Ministarstva za finansije još nije dobilo instrukciju za predlaganje budžeta za sledeću godinu“. Odgovorilo je, takođe, da „ne postoji“ strategija, plan ili drugi dokument u kojem je navedeno koje će linije biti otvorene sa niškog aerodroma u skorijoj budućnosti. Saopštilo je i da „ne postoji“ dokument u kojem je navedeno da se nakon preuzimanja tog aerodroma od strane države broj zaposlenih neće smanjivati.

    Ovakvim „priznanjem“ Ministarstva razrešene su višemesečne polemike između predstavnika republičke i gradske vlasti, sa jedne, i protivnika „otimanja“ niškog aerodroma, sa druge strane, o tome da li se Vlada zvanično obavezala da će da preuzme postojeće obaveze niškog aerodroma i Grada ili da investira „još značajnija sredstva nego do sada“, kako je najavljivano. Obećanja te vrste su, dakle, za sada samo usmena, a garancije za dalja ulaganja i razvoj aerodroma ne postoje.

    Predsednik Srbije Aleksandar Vučić nedavno je kazao da će država nakon preuzimanja aerodroma „ulagati u njega mnogo više“, a resorna ministarka Zorana Mihajlović prethodno je precizirala da će „rasti“ investicije, kao i broj linija, putnika i zaposlenih, a da će cene aerodromskih usluga „ostati iste“. Ministarka Mihajlović i gradonačelnik Niša Darko Bulatović rekli su da će, nakon ovakvog preuzimanja aerodroma, Niš „biti oslobođen velikih finansijskih obaveza u vezi sa zemljištem koje treba da isplati Ministarstvu odbrane“, a koje nije u stanju da izmiri.

    Resorna ministarka i niški gradonačelnik potpisali su 8. avgusta ugovor o besplatnom prenosu osnivačkih prava niškog aerodroma „Konstantin Veliki“ sa grada na državu, čime je država preuzela upravljanje aerodromom, a detalji ugovora nisu saopšteni. U zaključku Vlade, donetom 29. marta ove godine, kojim je „preporučeno“ besplatno ustupanje niškog aerodroma državi, navedeno je da su obaveze budućeg aerodromskog operatera, u pogledu preuzimanja dela ili celokupnog operatorskog poslovanja niške vazdušne luke – „eventualne“. U zaključku se navodi da je „eventualno“ i preuzimanje obaveza Grada Niša koje proističu iz njegovog ugovora sa Ministarstvom odbrane vezanog za aerodromsko zemljište.

    Nakon što je Gradsko veće Niša, na osnovu tog zaključka Vlade, predložilo besplatno ustupanje aerodroma državi, započeli su građanski protesti u organizaciji neformalne Inicijative „Ne damo niški aerodrom“. Na protestima je izražena sumnja da država želi da preuzme upravljačku kontrolu nad ovim aerodromom, koji inače u poslednje četiri godine beleži dramatičan rast broja putnika, kako bi narednih godina ograničila takav rast u korist koncesionara beogradskog aerodroma, kompanije Vansi erport. Predsednik Srbije Aleksandar Vučić, ministarka Mihajlović i njen pomoćnik Zoran Ilić direktno ili indirektno potvrdili su da koncesioni ugovor predviđa tu vrstu ograničenja.


    _____


    Uprava napolje!

    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Niš kao takav - Page 35 Empty Re: Niš kao takav

    Post by Filipenko Tue Oct 23, 2018 2:26 pm

    Pišanje.
    Anonymous
    Guest

    Niš kao takav - Page 35 Empty Re: Niš kao takav

    Post by Guest Tue Oct 23, 2018 3:02 pm

    Zanimljivo je da ih zabole i da smisle neku bajku, izgleda da veruju da više nema potrebe za time.
    ficfiric

    Posts : 34282
    Join date : 2012-02-10

    Niš kao takav - Page 35 Empty Re: Niš kao takav

    Post by ficfiric Tue Oct 23, 2018 3:22 pm

    Za koga da izmisle, citaoce Danasa? Ovo nece biti pomenuto na ostalim medijima


    _____


    Uprava napolje!

    avatar

    Posts : 18435
    Join date : 2014-12-12

    Niš kao takav - Page 35 Empty Re: Niš kao takav

    Post by beatakeshi Tue Oct 23, 2018 3:36 pm

    Kako je ova aviošibicarska kombinacija (ex Jat, aerodromi, zemljišta) podatan materijal za nekog forenzičara korupcije. Što se neće nikad desiti (pretpostavljena istraga).
    паће

    Posts : 40186
    Join date : 2012-02-12
    Location : квантни физикалац

    Niš kao takav - Page 35 Empty Re: Niš kao takav

    Post by паће Tue Oct 23, 2018 4:27 pm

    Можда и хоће, кад буде неки археолог хтео да докторира на томе.


    _____
       commented, fermented, demented, mementoed, cemented, lamented.
       анархеологистика: оно кад не знаш где си га затурио, и кад.
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Niš kao takav - Page 35 Empty Re: Niš kao takav

    Post by Filipenko Tue Oct 23, 2018 7:13 pm

    Najjače je što je debela dinkićevka Zorana Mihailović, ortakinja Skota, kao najvažniji razlog za preuzimanje aerodroma pričala kako će država da ulaže a da lokal nema snage ni sredstava za to.
    Anonymous
    Guest

    Niš kao takav - Page 35 Empty Re: Niš kao takav

    Post by Guest Thu Oct 25, 2018 4:14 pm







    Spektakularan snimak iz Niša: sivi soko napada veliko jato čvoraka. Pogledajte kako se ove domišljate ptice ponašaju u jatu koje se brani od napada grabljivice.
    паће

    Posts : 40186
    Join date : 2012-02-12
    Location : квантни физикалац

    Niš kao takav - Page 35 Empty Re: Niš kao takav

    Post by паће Thu Oct 25, 2018 4:50 pm

    С друге стране, у тамоу смо посматрали чворке како у лету черупају врану, треба им материјала за гнездо. По три чворка истовремено нападају, врана само трпи и чека да заврше.


    _____
       commented, fermented, demented, mementoed, cemented, lamented.
       анархеологистика: оно кад не знаш где си га затурио, и кад.
    ficfiric

    Posts : 34282
    Join date : 2012-02-10

    Niš kao takav - Page 35 Empty Re: Niš kao takav

    Post by ficfiric Thu Oct 25, 2018 9:24 pm



    _____


    Uprava napolje!

    Anonymous
    Guest

    Niš kao takav - Page 35 Empty Re: Niš kao takav

    Post by Guest Fri Oct 26, 2018 2:22 pm

    xie saike wrote:Spektakularan snimak iz Niša: sivi soko napada veliko jato čvoraka. Pogledajte kako se ove domišljate ptice ponašaju u jatu koje se brani od napada grabljivice.

    Gde je soko?
    Pre će biti prirodna formacija tih ptica koje one upražnjavaju prema svojim instinktima.
    clone of yoyogi

    Posts : 133
    Join date : 2012-02-10

    Niš kao takav - Page 35 Empty Re: Niš kao takav

    Post by clone of yoyogi Sun Oct 28, 2018 9:10 am

    yoyogi wrote:
    xie saike wrote:Spektakularan snimak iz Niša: sivi soko napada veliko jato čvoraka. Pogledajte kako se ove domišljate ptice ponašaju u jatu koje se brani od napada grabljivice.

    Gde je soko?
    Pre će biti prirodna formacija tih ptica koje one upražnjavaju prema svojim instinktima.

    Yoyo-san, dozvolite da Vam skrenem pažnju na jednu nedoslednost u Vašem besprekornom postojanju. Naime, Vi komentarišete odsustvo ptice-grabljivice u videu koji je neko doneo sa interneta, a na temi o Kini ste izjavili sledeće:

    Nikada ne gledam klikove niti video osim ako mi autor posta ne kaže da je njegovo delo.
    Shoder.


    Dozvolite da ostavim i link na taj Vaš post u nastavku:
    https://vasudeva.forumburundi.com/t1019p400-topic#349065

    Pretpostavljam, o premudri sensei, da Vas je zamorilo večno objašnjavanje nama neukim googlatorima i da ste samo zbog toga pogledavši ovaj video uradili ono za šta nadmoćno tvrdite da nikad ne radite.


    _____
    完璧な
    avatar

    Posts : 18435
    Join date : 2014-12-12

    Niš kao takav - Page 35 Empty Re: Niš kao takav

    Post by beatakeshi Sun Oct 28, 2018 10:13 am

    Niš kao takav - Page 35 3137070404 Niš kao takav - Page 35 3137070404 Niš kao takav - Page 35 3137070404
    Indy

    Posts : 6159
    Join date : 2014-11-04

    Niš kao takav - Page 35 Empty Re: Niš kao takav

    Post by Indy Sun Oct 28, 2018 10:14 am

    Niš kao takav - Page 35 3579118792
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Niš kao takav - Page 35 Empty Re: Niš kao takav

    Post by kondo Sun Oct 28, 2018 10:41 am

    Niš kao takav - Page 35 3984128386


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Anonymous
    Guest

    Niš kao takav - Page 35 Empty Re: Niš kao takav

    Post by Guest Sun Oct 28, 2018 1:10 pm

    Taj klip mi je pokazala ćerka pre nekoliko nedelja, bilo je o formaciji ptica. Neko je izmislio da ih neko napada.

    A di je soko?

    Kaže mi "You do not have right to report posts". Kako bi bilo da ja napravim clone of X i počnem tako da postujem?

    Doduše, imitacija je najviši stepen uvlačenja u doope, ja to ne radim.
    clone of yoyogi

    Posts : 133
    Join date : 2012-02-10

    Niš kao takav - Page 35 Empty Re: Niš kao takav

    Post by clone of yoyogi Sun Oct 28, 2018 1:29 pm

    yoyogi wrote:Taj klip mi je pokazala ćerka pre nekoliko nedelja, bilo je o formaciji ptica. Neko je izmislio da ih neko napada.

    A di je soko?

    Kaže mi "You do not have right to report posts". Kako bi bilo da ja napravim clone of X i počnem tako da postujem?

    Doduše, imitacija je najviši stepen uvlačenja u doope, ja to ne radim.

    Yoyo-san, hvala na odgovoru, mada mi i dalje nije jasno. Što se tiče kloniranja - ako obratite pažnju na datume učlanjenja Vas i moje malenkosti primetićete da smo učlanjeni istog dana, što bi moglo da znači da treba da prijavite samog sebe zbog kloniranja, pošto sam prilično siguran da sam se učlanio nekoliko sati pre Vas. Ukoliko, pak, smatrate da je neki deo mog posta kojim Vam skrećem pažnju na neusklađenost stavova koje iznosite i akcija koje vršite (ne gledate, a onda ipak gledate, a onda je kćerka kriva...) vredan prijavljivanja budite ljubazni pa objasnite širokom auditorijumu šta je konkretno za prijavljivanje. Postoji neka uvreda ili nešto slično?

    I još nešto - primetio sam prateći Vaš cenjeni opus da Vam korišćenje psovki kao olakšajne forme jezika uopšte nije strano, kao i većini prosečnih (bez namere da uvredim Vašu nadprosečnost u svakom pogledu, ovo se odnosi samo na korišćenje jezika) ljudi kojima je srpski jezik maternji, ali iz nekog meni nedokučivog razloga izbegavate da napišete reč DUPE u njenom izvornom obliku. Da li biste mogli da objasnite zašto Vam baš reč DUPE toliko teško prelazi preko tastature (nisam imao zadovoljstvo da Vas upoznam uživo pa ne znam kako je u govoru) pa morate da pišete doope?


    _____
    完璧な
    Anonymous
    Guest

    Niš kao takav - Page 35 Empty Re: Niš kao takav

    Post by Guest Sun Oct 28, 2018 1:40 pm

    Doope je da ne bi pretraživači klasifikovali sajt kao vulgaran.

    Moderacijo, ovaj karakter je ili vaš izum, ako nije, onda mislim da znam ko je a vi ga tolerišete.

    avatar

    Posts : 18435
    Join date : 2014-12-12

    Niš kao takav - Page 35 Empty Re: Niš kao takav

    Post by beatakeshi Sun Oct 28, 2018 1:49 pm

    Ovo da se takoreći splituje na Treće oko, predlažem naslov Dr Yo i Mr. CoYo.
    Anonymous
    Guest

    Niš kao takav - Page 35 Empty Re: Niš kao takav

    Post by Guest Sun Oct 28, 2018 1:56 pm

    Indy, ti si bio žrtva 6-mesečnih banovanja na PPP, nikad mi nije bilo jasno zašto. Negde sam te i branio.
    Viđao sam, da si i ti na mojim banovanjima tražio pravdu za mene.

    Ti i ja smo "context providers", pa vidiš ovo?
    Ferenc Puskás

    Posts : 11575
    Join date : 2014-10-27
    Location : kraljevski vinogradi

    Niš kao takav - Page 35 Empty Re: Niš kao takav

    Post by Ferenc Puskás Sun Oct 28, 2018 2:02 pm

    yoyogi wrote:Indy, ti si bio žrtva 6-mesečnih banovanja na PPP, nikad mi nije bilo jasno zašto. Negde sam te i branio.
    Viđao sam, da si i ti na mojim banovanjima tražio pravdu za mene.

    Ti i ja smo "context providers", pa vidiš ovo?
    Stvarate ne samo sadržaj, nego i kontekst? Poštovanje!


    _____
    Ha rendelkezésre áll a szükséges pénz, a vége általában jó.
    Anonymous
    Guest

    Niš kao takav - Page 35 Empty Re: Niš kao takav

    Post by Guest Sun Oct 28, 2018 2:15 pm

    otto katz wrote:
    yoyogi wrote:Indy, ti si bio žrtva 6-mesečnih banovanja na PPP, nikad mi nije bilo jasno zašto. Negde sam te i branio.
    Viđao sam, da si i ti na mojim banovanjima tražio pravdu za mene.

    Ti i ja smo "context providers", pa vidiš ovo?


    Stvarate ne samo sadržaj, nego i kontekst? Poštovanje!

    Typo, "content", to si mogao da odmah i intuitivno shvatiš.
    Ferenc Puskás

    Posts : 11575
    Join date : 2014-10-27
    Location : kraljevski vinogradi

    Niš kao takav - Page 35 Empty Re: Niš kao takav

    Post by Ferenc Puskás Sun Oct 28, 2018 2:29 pm

    A pa prvo nas navikneš na japansku preciznost, onda tražiš intuitivno razumijevanje grešaka. Nismo u Srbiji!


    _____
    Ha rendelkezésre áll a szükséges pénz, a vége általában jó.
    Indy

    Posts : 6159
    Join date : 2014-11-04

    Niš kao takav - Page 35 Empty Re: Niš kao takav

    Post by Indy Sun Oct 28, 2018 2:31 pm

    Izvinjavam se, površno pratim neke teme (a neke i slabo otvaram), pa izvini yoyogi ako ti nisam pružio podršku. U principu ne volim mobbing, a toga ima malo kad si ti u pitanju i na ovom forumu (kao i na ppp dok si bio). Onima koji organski ne podnose tvoje postove preporučio bih da koriste blagodati ignore liste.

    Niš kao takav - Page 35 Empty Re: Niš kao takav

    Post by Sponsored content

      Similar topics

      -

      Current date/time is Wed May 15, 2024 1:43 am