Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Beograd

    Sotir

    Posts : 8696
    Join date : 2016-10-04

    Beograd - Page 8 Empty Re: Beograd

    Post by Sotir Thu Dec 06, 2018 11:58 am

    Неки лик на фб ми наводи да каче на троле.
    Смислили су како да расвета не пада по тролама...
    Anonymous
    Guest

    Beograd - Page 8 Empty Re: Beograd

    Post by Guest Sat Dec 08, 2018 12:08 am

    Ne radio tražilica i ne mogu da nađem ko ono pomenu GSB i vozače kako su se dobro ugnezdili ujebili i uhlebili, mislim da je ova tema.
    Pa sad  u maloj radnoj pauzi da dodam nešto.
    Znači, GSB je filijala vlasti, kao konobari i taksisti - sve tasteri i podanici. Solidarni među sobom, kao taksisti i lekari kada nekoga oteraju sepsom u grob.

    Oni imaju razrađen sistem "bio sam na godišnjem... a sada ću da uzNem bolovanje... neću da radim... niko neće da radi..." 

    Negde kriju autobuse. Kada su ubili Đinđića, pojavili su se neoprani štrokavi aurbusi, žuti, smrdeli su na stoku, a na njima plakati sa izbora 1998 i neke. KOje ono beše. Vuk Drašković. Ljuba  vera nada.

    Setimo se koliko je bilo slučajeva da su busevi, kao u Spilbergovom gilmu Duel, naletali na građane usred centra, ono kod Doma omladine, pa kada su novinarku Peščanika pregazili "jer je pričala telefonom" - pa kad je vozač slomio karlicu mladiću na Slaviji, i niakda niko nije čak ni ispitan nije se čak ni saznalo ko je bio vozač u tim slučajevima.

    GSB ima dozvolu da ubija.

    To je bilo jasno još kada je Ćoram znači Čović, imao muke s njima, kada su 1998. čak pretili da će da pređu na stranu DOS-a. To je bio samo blef da iznude još para i bolovanja i plaćenih odsustava.

    Ćora je tada glumio da je u opoziciji, kao i novinar Dule Stupar, e da bi se infiltriraou b92 kod Mamule i ostalih.
    Zemunski klan stoji iza finansija FMP-a i sada Zvezde.

    Na dan Đinđićevog ubistva, bile su sahrane nekih udbaških rođaka na N Groblju, kao cover za eliminaciju. Živorad Mihaiović Šilja je još 1998 u uredničkom komentarui u večernjem dnevniku Radio Beograda 1 Đinđića opisaokao nemačkog agenta i rekao "samo jedna reč tu ima: IZDAJA!" Posle su Serafim i Šilja i Dobrica dolazili na poklonjenje Predragu Palavestri na Zvezdari i tamo se domunđavali. A oni se nikada nisu vozili GBS-om, svi su išli pešice, pazite.
    Anonymous
    Guest

    Beograd - Page 8 Empty Re: Beograd

    Post by Guest Sun Dec 09, 2018 1:01 pm

    Beograd - Page 8 Beograd-na-vodi-iz-kneza-milosa-n1Izvor: N1

    Jedan radnik (46), teško je povređen na gradilištu Beograda na vodi. Kako nezvanično saznajemo, radnik je sa visine od oko šest metara pao na beton, kada je pukla daska na kojoj je stajao.
    Hitna pomoć je teško povređenog radnika prevezla u Urgentni centar.
    Policija je izašla na mesto nesreće.
    Anonymous
    Guest

    Beograd - Page 8 Empty Re: Beograd

    Post by Guest Sun Dec 09, 2018 1:13 pm

    siguran sam da će investitor policajcima da pruži sva neophodna i dovoljna uveravanja da su procedure ispoštovane.
    ♏

    Posts : 4558
    Join date : 2016-06-09

    Beograd - Page 8 Empty Re: Beograd

    Post by ♏ Sun Dec 09, 2018 1:15 pm

    Radnik (46) i daska (24 mm), učesnici nesreće.
    katamaran

    Posts : 1357
    Join date : 2015-01-20

    Beograd - Page 8 Empty Re: Beograd

    Post by katamaran Sun Dec 09, 2018 7:25 pm

    Pola puta od Savske do Save

    Beograd - Page 8 WP-20181209-15-12-16-Rich

    Iznenadilo bi me da ovde krene neki saobracaj naredne godine al je stanica uredno obelezena. Ovo parce od stotinjak metara jeste sredjeno al je skroz odseceno od sveta.


    _____
    Belaj Boy
    Anonymous
    Guest

    Beograd - Page 8 Empty Re: Beograd

    Post by Guest Tue Dec 11, 2018 6:05 pm

    Čekao sam kod Pančevca 16/23 prema Kburmi, morao sam 6 (slovima: šest) buseva da propustim jer su došli puni ko konzerve, uz 200 ljudi koji su čekali napolju i gurali se mučeni da uđu. Cca 30-35 minuta je prošlo.
    Sotir

    Posts : 8696
    Join date : 2016-10-04

    Beograd - Page 8 Empty Re: Beograd

    Post by Sotir Tue Dec 11, 2018 6:12 pm

    Da si biomed pio, u autobusu bi bio 
    Beograd - Page 8 2348298330

    Inače je danas svuda gužvanjcija
    avatar
    Korisnik
    Korisnik

    Posts : 4670
    Join date : 2015-02-17

    Beograd - Page 8 Empty Re: Beograd

    Post by ontheotherhand Tue Dec 11, 2018 6:20 pm

    23ka je fenomen, tako je bilo i dok sam redovno išao ka tom delu grada pre 10ak godina.
    Anonymous
    Guest

    Beograd - Page 8 Empty Re: Beograd

    Post by Guest Tue Dec 11, 2018 6:41 pm

    ja ih koristim na toj ruti zadnjih 6-7 godina, apsolutno nikad nije bio ovakav krš od prevoza kao zadnjih meseci. ne samo te linije, naravno.
    avatar

    Posts : 18447
    Join date : 2014-12-12

    Beograd - Page 8 Empty Re: Beograd

    Post by beatakeshi Tue Dec 11, 2018 6:54 pm

    Nešto ozbiljno nije u redu sa prevozom, vidim da se i komšije žale-
    Sotir

    Posts : 8696
    Join date : 2016-10-04

    Beograd - Page 8 Empty Re: Beograd

    Post by Sotir Tue Dec 11, 2018 7:30 pm

    Nisam išao prevozom od aprila, kad sam skoro ponovo počeo razlika je bila primetna.
    avatar

    Posts : 10317
    Join date : 2012-02-10

    Beograd - Page 8 Empty Re: Beograd

    Post by Nino Quincampoix Tue Dec 11, 2018 7:32 pm

    Ima neki tekst o stanju u GSP u novom Vremenu
    avatar

    Posts : 10317
    Join date : 2012-02-10

    Beograd - Page 8 Empty Re: Beograd

    Post by Nino Quincampoix Tue Dec 11, 2018 7:38 pm

    https://www.facebook.com/222121941215955/posts/2006473116114153/
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Beograd - Page 8 Empty Re: Beograd

    Post by kondo Tue Dec 11, 2018 10:09 pm

    beatakeshi wrote:Nešto ozbiljno nije u redu sa prevozom, vidim da se i komšije žale

    Bugari?




    Beograd - Page 8 2952840586


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    avatar

    Posts : 18447
    Join date : 2014-12-12

    Beograd - Page 8 Empty Re: Beograd

    Post by beatakeshi Tue Dec 11, 2018 10:24 pm

    Beograd - Page 8 3579118792
    Da, ovi što te mučki streljaše pre neki dan.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Beograd - Page 8 Empty Re: Beograd

    Post by kondo Tue Dec 11, 2018 10:39 pm

    aaa ne susedišem se sa njima

    mada mi bugari ticking all the boxes kada su oni u pitanju.


    kupljeno!


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    katamaran

    Posts : 1357
    Join date : 2015-01-20

    Beograd - Page 8 Empty Re: Beograd

    Post by katamaran Wed Dec 12, 2018 10:19 pm

    Odavno se prica da se GSB raspada zbog manjka vozaca.


    _____
    Belaj Boy
    avatar

    Posts : 18447
    Join date : 2014-12-12

    Beograd - Page 8 Empty Re: Beograd

    Post by beatakeshi Wed Dec 12, 2018 10:44 pm

    Izgleda da je u Pošti tihi štrajk poštara, meni računi već neko vreme kasne, čuo sam priču da masovno odlaze na bolovanje.
    Sotir

    Posts : 8696
    Join date : 2016-10-04

    Beograd - Page 8 Empty Re: Beograd

    Post by Sotir Wed Dec 12, 2018 11:19 pm

    Meni redovno stižu sličice koje menjam, znam i kad su mi ih poslali.
    Za račune mi stiže kasnije Infostan, zapravo samo on stiže kasnije nego ranije. Lično mislim da je zato da bi proredili broj onih koji imaju popust na redovno plaćanje

    Onrati pažnju i na to da dosta računa više ne donosi pošta. Npr kablovska pošalje nekog da ubaci desetak računa po ulazu, blok završi za par sati, i sa cenom ispod 20din je vrlo profitabilno.
    avatar
    Korisnik
    Korisnik

    Posts : 4670
    Join date : 2015-02-17

    Beograd - Page 8 Empty Re: Beograd

    Post by ontheotherhand Thu Dec 13, 2018 3:47 pm

    Tekst u Vremenu o GSPu

    https://www.vreme.com/cms/view.php?id=1645469
    Uznemirena prijateljica pozvala je jednog kasnog popodneva prošle sedmice autora ovog teksta i u dahu ispričala: "Ovo što se sad desilo, to je strašno. Vozila sam se dvadesetčetvorkom od Trga Republike prema Vračaru, vozač je nekoliko puta za volanom zaspao. Stajala sam pored njega, bar četiri puta je zaspao dok je stajao na semaforu ili stanici. Devojka pored mene doživela je nervni napad. Tražila je da se autobus zaustavi van stanice i izletela napolje kao luda. Skoro svi su izašli, samo smo dva mladića i ja ostali. Pitala sam vozača da li je dobro, on je rekao da jeste i pitao zašto mislim da nije. Valjda svestan šta je uradio, rekao je: ‘Ne spavam, razmišljam.’ Šta mu se desilo? Dobio je platu 30.000 dinara, a ne zna zašto. Onda je počeo monolog sam sa sobom, pio je neko energetsko piće i sve vreme pušio. Kaže: ‘Kad sam lud! Prešao sam iz druge firme, mislio sam da ću imati veću platu. Tamo sam imao 60.000, ovde je 40.000, ne plaćaju nam bolovanje, nemamo godišnje odmore.’ Rekao je da 30.000 dinara dobija preko banke, a ostatak u koverti. Ja sam ga pustila, nisam htela da ga budim, samo da vidim šta će da se desi."

    Na sreću, nije se desilo ništa tragično na liniji 24, koju opslužuje nekoliko privatnih prevoznika. Ovaj traumatizovani, poniženi i umorni čovek plastično je demonstrirao pod kakvim se stresom nalaze vozači koji svakodnevno prevoze beogradske putnike. Oni koji su ostali i koji još uvek nisu, poput lekara, otišli u Sloveniju, Nemačku ili Švedsku da rade za platu dostojnu ljudskog bića. "Ljudi ne mogu da egzistiraju sa platom od 40.000 dinara", kaže za "Vreme" Nebojša Aleksić, predsednik sindikata "Sloga" u JKP GSP Beograd i dodaje: "Onda on vozi osam sati kod privatnika pa dođe u GSP premoren. To je vrlo težak posao, ti ljudi rade bez pauze. Odmah ih otpravnik šalje na sledeću vožnju, vozač nema pauzu za topli obrok, nema pauzu za toalet. Često na okretnicama i nema toaleta." Vozač zaposlen u GSP-u koji je želeo da ostane anoniman kaže da imaju pravo na beneficiran radni staž – 36 umesto 40 sati nedeljno, što na dnevnom nivou iznosi sedam sati i 12 minuta: "Ali, to nam je pravo ukinuto i nova norma je osam sati. I sad nas psiholozi u firmi uveravaju da to nije velika razlika. Za vozača je svaki minut dragocen. Najveći neprijatelj našeg posla je umor. Ti punih osam sati moraš da budeš koncentrisan i pribran. Ne daj Bože da se nešto desi, sve se svaljuje na vozača. Jedan kolega je tužio GSP zbog povećanja radnog vremena i dobio je prvostepeno na sudu. Sad čeka pravosnažnu presudu. Međutim, ne možeš ti smenu da uklopiš da traje tačno toliko. Nekad bude kraća, nekad duža, tako da se ti sati sabiraju i na kraju meseca, ako imaš prekovremenih sati, onda ti oni to plate. Ali, ne plate sve, kažu da nema para. Ranije su plaćali do 20 sati prekovremeno, pa je bilo do deset, sad je do 15. Na primer, ako u ovom mesecu imam 20 sati više, platiće mi 15, a pet će mi preneti u naredni mesec ili će se ti sati tako skupljati pa da dobijem slobodan dan."

    +

    privatni tramvaji i trolejbusi


    Raspad.
    Anonymous
    Guest

    Beograd - Page 8 Empty Re: Beograd

    Post by Guest Sat Dec 15, 2018 4:23 pm

    GTA V u centru Beograda


    Beograd -- Zasad nepoznati vozač "hamerom" je napravio niz incidenata u centru Beograda, posle čega je napustio vozilo i pobegao.

    Kako prenose beogradski mediji, vozač je crnim "hamerom" sa diplomatskim tablicama najpre na uglu Palmotićeve i Svetogorske oborio semafor i naleteo na kiosk u kojem je bila radnica.
    Prema nezvaničnim podacima, ona je lakše povređena. 

    "Bilo je užasno, sve se odigralo u sekundi, videli smo kako se hamer samo zakucao u trafiku i onda se sve razletelo", ispričao je jedan od očevidaca. 

    Vozač je potom nastavio kroz Palmotićevu, gde se "zakucao" u dvorišni zid jedne kuće, a potom je izašao iz vozila i pobegao u nepoznatom pravcu.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Beograd - Page 8 Empty Re: Beograd

    Post by kondo Sat Dec 15, 2018 4:40 pm

    smrt svima


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    bela maca

    Posts : 11049
    Join date : 2014-10-28

    Beograd - Page 8 Empty Re: Beograd

    Post by bela maca Sat Dec 15, 2018 5:17 pm

    sad sam prošla tuda, još su panduri tamo 
    kao gledam gde je semafor dal mogu da pređem, a nema ga, za trenutak sam pomislila da sam promašila dimenziju i završila u nekoj gde ga na tom ćošku nikad nije ni bilo

    jadna žena, sad je čeka oporavak od povreda i traume..


    _____
    most of us probably not getting better
    but not getting better together
    avatar

    Posts : 18447
    Join date : 2014-12-12

    Beograd - Page 8 Empty Re: Beograd

    Post by beatakeshi Sat Dec 15, 2018 5:20 pm

    Smešna činjenica - izgleda da je vozač stajaći šaljivdžija.

    Beograd - Page 8 Empty Re: Beograd

    Post by Sponsored content

      Similar topics

      -

      Current date/time is Sun May 19, 2024 6:57 am