Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Jedno sasvim novo i drugačije Presidency..

    Anonymous
    Guest

    Jedno sasvim novo i drugačije Presidency..   - Page 20 Empty Re: Jedno sasvim novo i drugačije Presidency..

    Post by Guest Thu Nov 08, 2018 12:33 am

    et Indy 


    crko mi komp pre neki dan, ako se uuopste secas de smo stali Jedno sasvim novo i drugačije Presidency..   - Page 20 1143415371


    Slazem se ja da taj Trampov oglas nije nista lepo i dobro, ali sire pitanje koje treba postavimo je zasto je toliko umerenih republikanaca spremno da prihvati to i cak da slavi Trampa sta igra prljavo. Mozda samo mozda, je ljudima dosta da im govore tries godina da su rasisti, seksisti i homofobi bez ikakvog razloga i osnova 


    U pravu si oko sire slike, biva stisnuta srednja klasa i ko ima vecu platu manje sta moze s njom, i crnci i belci, ali to nema veze s ovom administracijom.
    Gargamel

    Posts : 1021
    Join date : 2015-01-09

    Jedno sasvim novo i drugačije Presidency..   - Page 20 Empty Re: Jedno sasvim novo i drugačije Presidency..

    Post by Gargamel Thu Nov 08, 2018 12:36 am

    Janko wrote:Mozda samo mozda, je ljudima dosta da im govore tries godina da su rasisti, seksisti i homofobi bez ikakvog razloga i osnova
    Jedno sasvim novo i drugačije Presidency..   - Page 20 3579118792
    Anonymous
    Guest

    Jedno sasvim novo i drugačije Presidency..   - Page 20 Empty Re: Jedno sasvim novo i drugačije Presidency..

    Post by Guest Thu Nov 08, 2018 12:37 am

    ma dobro republikanci su partija ljudi sto pucaju u skolama Jedno sasvim novo i drugačije Presidency..   - Page 20 1399639816
    No Country

    Posts : 11126
    Join date : 2015-05-16

    Jedno sasvim novo i drugačije Presidency..   - Page 20 Empty Re: Jedno sasvim novo i drugačije Presidency..

    Post by No Country Thu Nov 08, 2018 12:37 am

    Захваљујем, Шуки & stand corrected. Проценат непојамних дебила је у сваком народу висок, а у америчком сасвим изузетан. Гледали смо тај филм и у домаћој режији, сви смо имали понеког комшију који је са једнаким али и повеликим одушевљењем гласао за, редом, Слобу, Вука, Аркана, Шешеља, Коштуницу, Тадића, Вучића, без имало задршке или блама.

    And sorry, MNE - заправо не мислим да си ти од таквих. Ал` да свашта умеш да напишеш, то стоји.


    _____
    Међутим у Србији-мук, када вам кажем-мук!
    Anonymous
    Guest

    Jedno sasvim novo i drugačije Presidency..   - Page 20 Empty Re: Jedno sasvim novo i drugačije Presidency..

    Post by Guest Thu Nov 08, 2018 12:38 am

    Летећи Полип wrote:GOP je danas ono što je uvek i bio. Koalicija sitnosopstvenika, koji čine ogroman deo srednje klase, i koje levica autistično odbija da primeti.

    Ne može to tako, jedino je promena konstantna. Srednja klasa je danas klasa koja postaje prekarijat, koje ima dovoljno dugova da ne vidi kada će ih otplatiti, koja je uslovljena na veliku potrošnju i kojoj od svega jedino još potrebe rastu. Zato je i toliko ugržena brojnim neprijateljima kao što hrvati imaju srbe, tako amerikanci imaju imigrante i to je proces bez povratka, kao i mnogi drugi procesi koje je takav sistem generisao, a zbog kojih kugla ide u kurac. Levica ne postoji, tako da je svaka opsesija pomenutom dijagnoza.
    Летећи Полип

    Posts : 11130
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    Jedno sasvim novo i drugačije Presidency..   - Page 20 Empty Re: Jedno sasvim novo i drugačije Presidency..

    Post by Летећи Полип Thu Nov 08, 2018 12:38 am

    Gargamel wrote:Jedno sasvim novo i drugačije Presidency..   - Page 20 3579118792


    https://fivethirtyeight.com/features/are-white-republicans-more-racist-than-white-democrats/


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    Mr.Pink

    Posts : 11141
    Join date : 2014-10-28
    Age : 44

    Jedno sasvim novo i drugačije Presidency..   - Page 20 Empty Re: Jedno sasvim novo i drugačije Presidency..

    Post by Mr.Pink Thu Nov 08, 2018 12:39 am

    ja ne znam ni jednog koji je glasao za slobu


    _____
    radikalni patrijarhalni feminista

    smrk kod dijane hrk
    Anonymous
    Guest

    Jedno sasvim novo i drugačije Presidency..   - Page 20 Empty Re: Jedno sasvim novo i drugačije Presidency..

    Post by Guest Thu Nov 08, 2018 12:39 am

    Mislim da to nije isto. Obojica su sto ono kazu neortodoksni i imaju slicne politike oko carina. Nije nerazumno za nekog kome otisla fabrika u Kinu da glasa za obojicu.



    et Nou Kantri
    Gargamel

    Posts : 1021
    Join date : 2015-01-09

    Jedno sasvim novo i drugačije Presidency..   - Page 20 Empty Re: Jedno sasvim novo i drugačije Presidency..

    Post by Gargamel Thu Nov 08, 2018 12:43 am

    Летећи Полип wrote:https://fivethirtyeight.com/features/are-white-republicans-more-racist-than-white-democrats/
    neko je napisao da demokrate (i ini ne-republikanci) 100%-potpuno-sasvim nisu rasisti? kaži ko, karaćemo ga zajedno.
    No Country

    Posts : 11126
    Join date : 2015-05-16

    Jedno sasvim novo i drugačije Presidency..   - Page 20 Empty Re: Jedno sasvim novo i drugačije Presidency..

    Post by No Country Thu Nov 08, 2018 12:47 am

    Janko wrote:Mislim da to nije isto. Obojica su sto ono kazu neortodoksni i imaju slicne politike oko carina. Nije nerazumno za nekog kome otisla fabrika u Kinu da glasa za obojicu.



    et Nou Kantri
    па то у оном Франц Биберкоф фазону, где је немачки лумпен мало био комуниста, па кад му то нису дали - он прешао код ових у браон кошуљама? Не бих реакао да је америчко друштво у иоле сличном степену расула и очаја, мада могуће је да грешим. Ти напуштени градови где се људи кокају опијатима и мало мрзе себе мало остатак Америке... то сам овим очима гледао.
    Летећи Полип

    Posts : 11130
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    Jedno sasvim novo i drugačije Presidency..   - Page 20 Empty Re: Jedno sasvim novo i drugačije Presidency..

    Post by Летећи Полип Thu Nov 08, 2018 12:50 am

    I ja potvrđujem ovo što No Country piše. Ne postoji više od pet (5) ljudi, koji su glasali za Bernija na prajmerijima, onda za Trampa na predsedničkim.


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    Anonymous
    Guest

    Jedno sasvim novo i drugačije Presidency..   - Page 20 Empty Re: Jedno sasvim novo i drugačije Presidency..

    Post by Guest Thu Nov 08, 2018 12:51 am

    Imam jos jedan primer, sad vidim...


    Ako se secate bila je velika stvar 2014te, kad je predsedavajuci republikanske vecine Erik Kentor izgubio od nekog nevaznog lika iz Cajanke. Svi su uzimali to kao znak da je partija otisla mnogo udesno. 


    To mesto je juce uzela zena, demokrata. 


    Neko im se ne svidja, pa glasaju za ovog sto je protiv, nije nista toliko komplikovano.
    Летећи Полип

    Posts : 11130
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    Jedno sasvim novo i drugačije Presidency..   - Page 20 Empty Re: Jedno sasvim novo i drugačije Presidency..

    Post by Летећи Полип Thu Nov 08, 2018 12:58 am

    Ama tamo se zaokružuje ime, a ne partija, ili vođa - kao u Srbiji. Svaka analiza mora početi partikularno, i odozdo, pa onda na osnovu toga donositi široke zaključke.





    Ovo je demokrata.


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    No Country

    Posts : 11126
    Join date : 2015-05-16

    Jedno sasvim novo i drugačije Presidency..   - Page 20 Empty Re: Jedno sasvim novo i drugačije Presidency..

    Post by No Country Thu Nov 08, 2018 1:05 am

    Летећи Полип wrote:Ama tamo se zaokružuje ime, a ne partija, ili vođa - kao u Srbiji. Svaka analiza mora početi partikularno, i odozdo, pa onda na osnovu toga donositi široke zaključke.





    Ovo je demokrata.
    In a case you ever wondered why I call myself "no country".
    boomer crook

    Posts : 36940
    Join date : 2014-10-27

    Jedno sasvim novo i drugačije Presidency..   - Page 20 Empty Re: Jedno sasvim novo i drugačije Presidency..

    Post by boomer crook Thu Nov 08, 2018 1:58 am

    Gargamel wrote:
    bruno sulak wrote:tvoja kupovna moc je pala, svestan si da se bogatstvo gomila u rukama elite...
    moguće da sam nešto i propustio, ali postojeći podaci i analize ukazuju na to da Trampovim glasačima ti problemi spadaju u sporednu kategoriju.

    MH: The thing is that a range of studies from political scientists, economists, pollsters published in the last two years have found that it was racial resentment and cultural anxiety on the part of white voters — rich and poor— that got Donald Trump into the Oval Office, not economic anxiety, not poverty, not inequality.

    ne veruj uvek ljudima. rasizam je simptomatski i on je signal za druge procese. ovo je middle class revolt koji se na ovaj nacin ispoljava.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    boomer crook

    Posts : 36940
    Join date : 2014-10-27

    Jedno sasvim novo i drugačije Presidency..   - Page 20 Empty Re: Jedno sasvim novo i drugačije Presidency..

    Post by boomer crook Thu Nov 08, 2018 2:03 am

    Janko wrote:et Indy 


    crko mi komp pre neki dan, ako se uuopste secas de smo stali Jedno sasvim novo i drugačije Presidency..   - Page 20 1143415371


    Slazem se ja da taj Trampov oglas nije nista lepo i dobro, ali sire pitanje koje treba postavimo je zasto je toliko umerenih republikanaca spremno da prihvati to i cak da slavi Trampa sta igra prljavo. Mozda samo mozda, je ljudima dosta da im govore tries godina da su rasisti, seksisti i homofobi bez ikakvog razloga i osnova 


    U pravu si oko sire slike, biva stisnuta srednja klasa i ko ima vecu platu manje sta moze s njom, i crnci i belci, ali to nema veze s ovom administracijom.

    i onda se umore i to postanu? ovo nije analiza vec stanar polanskog.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Indy

    Posts : 6159
    Join date : 2014-11-04

    Jedno sasvim novo i drugačije Presidency..   - Page 20 Empty Re: Jedno sasvim novo i drugačije Presidency..

    Post by Indy Thu Nov 08, 2018 2:40 am

    Janko wrote: 

     Mozda samo mozda, je ljudima dosta da im govore tries godina da su rasisti, seksisti i homofobi bez ikakvog razloga i osnova 
     

    Pa, postoji vrlo jednostavan način da te niko ne nazove rasistom, seksistom ili homofobom (pogodi koji je.) Jedno sasvim novo i drugačije Presidency..   - Page 20 1861198401

    Nego, naravno da ne mislim da je uopšte to u pitanju. Naravno da većina koji tako glasaju to čine iz ekonomskih interesa (moja rođena sestra npr, pa znam dobro kako i zašto je GOP-er). Ostatak njihovih glasača čine budale. A dosta se namakne i zaista čudnim izbornim sistemom (mada, što neki zlobnici kažu, on funkcioniše upravo onako kako su zadužbinarski oci i zamislili.) (Ponovo su GOP sa manje ekčual glasova dobili više mesta u Senatu, itd.)

    (U Australiji se torijevci zovu Liberals, pa neko kači ovakve plakate za izbore - što je otprilike i moja poenta za GOP:

    Jedno sasvim novo i drugačije Presidency..   - Page 20 DeVTF1fUwAAhJlq

    )
    Bluberi

    Posts : 7930
    Join date : 2014-10-27

    Jedno sasvim novo i drugačije Presidency..   - Page 20 Empty Re: Jedno sasvim novo i drugačije Presidency..

    Post by Bluberi Thu Nov 08, 2018 3:04 am

    Tradicija, tvrdoglavost, ju nejm it.
    Indy

    Posts : 6159
    Join date : 2014-11-04

    Jedno sasvim novo i drugačije Presidency..   - Page 20 Empty Re: Jedno sasvim novo i drugačije Presidency..

    Post by Indy Thu Nov 08, 2018 3:22 am

    Hehe, upravo sam došao da masivno editujem gornji post (pošto gnjavim, po običaju). Samo sam hteo da kažem Janku da zaista sumnjam da je ikada mnogo nevinih ljudi bilo nazivano rasistima, homofobima, itd. (I naravno da to nije sve na strani Republikanaca, već to postoji i kod Dems, ali meni je očito da R pretežu u tome.)
    Bluberi

    Posts : 7930
    Join date : 2014-10-27

    Jedno sasvim novo i drugačije Presidency..   - Page 20 Empty Re: Jedno sasvim novo i drugačije Presidency..

    Post by Bluberi Thu Nov 08, 2018 3:29 am

    Juče je Tramp na konefrenciji za novinare rekao jednoj crnkinji da mu postavlja rasistička pitanja, zaboravio sam šta ga je pitala, ali i to je u igri.
    Indy

    Posts : 6159
    Join date : 2014-11-04

    Jedno sasvim novo i drugačije Presidency..   - Page 20 Empty Re: Jedno sasvim novo i drugačije Presidency..

    Post by Indy Thu Nov 08, 2018 3:45 am

    To je njihova klasika (altrajtovaca.) Ako uopšte pomeneš rasu, onda si "ti rasista". Zli klaun...
    Erős Pista

    Posts : 81498
    Join date : 2012-06-10

    Jedno sasvim novo i drugačije Presidency..   - Page 20 Empty Re: Jedno sasvim novo i drugačije Presidency..

    Post by Erős Pista Thu Nov 08, 2018 5:15 am

    bruno sulak wrote:
    Janko wrote:et Indy 


    crko mi komp pre neki dan, ako se uuopste secas de smo stali Jedno sasvim novo i drugačije Presidency..   - Page 20 1143415371


    Slazem se ja da taj Trampov oglas nije nista lepo i dobro, ali sire pitanje koje treba postavimo je zasto je toliko umerenih republikanaca spremno da prihvati to i cak da slavi Trampa sta igra prljavo. Mozda samo mozda, je ljudima dosta da im govore tries godina da su rasisti, seksisti i homofobi bez ikakvog razloga i osnova 


    U pravu si oko sire slike, biva stisnuta srednja klasa i ko ima vecu platu manje sta moze s njom, i crnci i belci, ali to nema veze s ovom administracijom.

    i onda se umore i to postanu? ovo nije analiza vec stanar polanskog.

    Jedno sasvim novo i drugačije Presidency..   - Page 20 3579118792

    Look what you made us do!


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    Jedno sasvim novo i drugačije Presidency..   - Page 20 Empty Re: Jedno sasvim novo i drugačije Presidency..

    Post by Guest Thu Nov 08, 2018 7:30 am

    Bluberi wrote:Juče je Tramp na konefrenciji za novinare rekao jednoj crnkinji da mu postavlja rasistička pitanja, zaboravio sam šta ga je pitala, ali i to je u igri.
    Ne mogu da nadjem citat, pa cu sam da prekucam sa jutjuba.

    "On the campaign trail you called yourself a nationalist, some people saw that as emboldening white nationalist. There are some people that say that now republican party is seen as supporting white nationalist. What do you make of that? "



    Trampa ne mozes transkribovati jer je prica ko retardirani 5ogodisnjak, al rekao je bez digresija " I love our country. You have nationalist and you have globalist. I also love the world, and I want to help the world, but we have to straighten out our country first."



    Ta zena je rasista i Tramp je u pravu da joj kaze da je rasista, zato sto je odlucila da u njegovoj izjavi o globalizmu vidi "beli nacionalizam" i ako nigde nema naznaka toga. Ona dakle gleda stvari iskljucivo kroz rasna pitanja - rasista je. Inace najbolji odgovor  na pitanje koje ima "some people" je ili reci sta mislis ili se napasi muda.
    Gargamel

    Posts : 1021
    Join date : 2015-01-09

    Jedno sasvim novo i drugačije Presidency..   - Page 20 Empty Re: Jedno sasvim novo i drugačije Presidency..

    Post by Gargamel Thu Nov 08, 2018 7:31 am

    bruno sulak wrote:ne veruj uvek ljudima. rasizam je simptomatski i on je signal za druge procese.
    stručne studije služe tome da se testiraju teze, uzimajući u obzir ovakve i onakve procese. pa ne moraš nikome verovati na reč.
    boomer crook

    Posts : 36940
    Join date : 2014-10-27

    Jedno sasvim novo i drugačije Presidency..   - Page 20 Empty Re: Jedno sasvim novo i drugačije Presidency..

    Post by boomer crook Thu Nov 08, 2018 7:43 am

    Janko wrote:
    Bluberi wrote:Juče je Tramp na konefrenciji za novinare rekao jednoj crnkinji da mu postavlja rasistička pitanja, zaboravio sam šta ga je pitala, ali i to je u igri.
    Ne mogu da nadjem citat, pa cu sam da prekucam sa jutjuba.

    "On the campaign trail you called yourself a nationalist, some people saw that as emboldening white nationalist. There are some people that say that now republican party is seen as supporting white nationalist. What do you make of that? "



    Trampa ne mozes transkribovati jer je prica ko retardirani 5ogodisnjak, al rekao je bez digresija " I love our country. You have nationalist and you have globalist. I also love the world, and I want to help the world, but we have to straighten out our country first."



    Ta zena je rasista i Tramp je u pravu da joj kaze da je rasista, zato sto je odlucila da u njegovoj izjavi o globalizmu vidi "beli nacionalizam" i ako nigde nema naznaka toga. Ona dakle gleda stvari iskljucivo kroz rasna pitanja - rasista je. Inace najbolji odgovor  na pitanje koje ima "some people" je ili reci sta mislis ili se napasi muda.

    da zamisli na konferenciji coveka koji se reklamira rasistickim spotom koji voli dejvid djuk crnkinja ga pita da li je rasista.

    "zasto je moj pradeda bio rob zbog svoje boje koze?"

    "rasisto"


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started

    Jedno sasvim novo i drugačije Presidency..   - Page 20 Empty Re: Jedno sasvim novo i drugačije Presidency..

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Mon May 13, 2024 10:32 am