Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Pivo, cervesa, beer, bier

    SinoviTrannyFrilenesera

    Posts : 40
    Join date : 2021-01-29

    Pivo, cervesa, beer, bier - Page 12 Empty Re: Pivo, cervesa, beer, bier

    Post by SinoviTrannyFrilenesera Sun Feb 21, 2021 2:44 pm

    Zaječarac izbacio novo filtrirano pivo.

    Još jedan bućkuriš sa kukuruznom krupicom Pivo, cervesa, beer, bier - Page 12 3274312807
    Dambo

    Posts : 372
    Join date : 2019-05-05

    Pivo, cervesa, beer, bier - Page 12 Empty Re: Pivo, cervesa, beer, bier

    Post by Dambo Sun Feb 21, 2021 8:08 pm

    Da li neko od vas konosijera možda zna gde se u Beogradu može kupiti Korona, Sol ili San Migel a da je jeftinije od supermarketa. Ta piva su veoma skupa u marketima.
    паће

    Posts : 39819
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Pivo, cervesa, beer, bier - Page 12 Empty Re: Pivo, cervesa, beer, bier

    Post by паће Sun Feb 21, 2021 8:37 pm

    Dambo wrote:Da li neko od vas konosijera možda zna gde se u Beogradu može kupiti Korona, Sol ili San Migel a da je jeftinije od supermarketa. Ta piva su veoma skupa u marketima.

    Pivo, cervesa, beer, bier - Page 12 3274312807
    Sotir

    Posts : 8696
    Join date : 2016-10-04

    Pivo, cervesa, beer, bier - Page 12 Empty Re: Pivo, cervesa, beer, bier

    Post by Sotir Sun Feb 21, 2021 9:08 pm

    Ајде име на страну, али ем што је пиво, ем што је геј пиво.
    паће

    Posts : 39819
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Pivo, cervesa, beer, bier - Page 12 Empty Re: Pivo, cervesa, beer, bier

    Post by паће Sun Feb 21, 2021 9:31 pm

    Sotir wrote:Ајде име на страну, али ем што је пиво, ем што је геј пиво.

    -1
    Anonymous
    Guest

    Pivo, cervesa, beer, bier - Page 12 Empty Re: Pivo, cervesa, beer, bier

    Post by Guest Sun Feb 21, 2021 9:58 pm

    što, šta mu fali?
    Sotir

    Posts : 8696
    Join date : 2016-10-04

    Pivo, cervesa, beer, bier - Page 12 Empty Re: Pivo, cervesa, beer, bier

    Post by Sotir Sun Feb 21, 2021 10:01 pm

    Talason wrote:što, šta mu fali?
    Дестилација и лежање у бурету. И мало другачији састав сировина.
    Erős Pista

    Posts : 81199
    Join date : 2012-06-10

    Pivo, cervesa, beer, bier - Page 12 Empty Re: Pivo, cervesa, beer, bier

    Post by Erős Pista Thu Apr 15, 2021 6:04 pm

    Kakva je Niksicka IPA, jel probo neko? Pivo, cervesa, beer, bier - Page 12 1143415371


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    Pivo, cervesa, beer, bier - Page 12 Empty Re: Pivo, cervesa, beer, bier

    Post by Guest Thu Apr 15, 2021 6:09 pm

    Probao ja. Neuverljiva IPA ili dosta gorki lager, pa šta ti odgovara Pivo, cervesa, beer, bier - Page 12 3579118792
    SinoviTrannyFrilenesera

    Posts : 40
    Join date : 2021-01-29

    Pivo, cervesa, beer, bier - Page 12 Empty Re: Pivo, cervesa, beer, bier

    Post by SinoviTrannyFrilenesera Wed Jul 21, 2021 6:12 pm

    CerPromet iznad Djerma i u Maxima Gorkog ima 0.5 200 kinte Hacker Pschorr razni


    takodje tu ima i Gvint, Kabinet i ono što kupujem 0.5 menjam flaše Kruger&Brent from Ritiševo
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Pivo, cervesa, beer, bier - Page 12 Empty Re: Pivo, cervesa, beer, bier

    Post by kondo Sat Apr 30, 2022 10:15 pm

    vido na tviteru, možda je neko probao odavde ili će ga inspirisati da potraži

    Pivo, cervesa, beer, bier - Page 12 FRnjP2rXIAIvAJo?format=jpg&name=small


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    dimitrije iz čakova

    Posts : 374
    Join date : 2018-02-09

    Pivo, cervesa, beer, bier - Page 12 Empty Re: Pivo, cervesa, beer, bier

    Post by dimitrije iz čakova Sun Dec 25, 2022 10:43 pm

    Danas je Šejnu Mekgovanu rođendan, što mi je dalo ideju da u to ime otvorim limenku Ginisa. Sad otvaram četvrtu, mlavim kokice i preslušavam Rum, Sodomy and the Lash.
    Živeo Šejn!


    _____
    zvona i praporci
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Pivo, cervesa, beer, bier - Page 12 Empty Re: Pivo, cervesa, beer, bier

    Post by kondo Sun Dec 25, 2022 10:47 pm

    da poživi! baš je ta njegova bolest jezivo depresivna! mada su poneki artefakti njegovog života bizarno zabavni...




    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Notxor

    Posts : 8095
    Join date : 2020-09-07

    Pivo, cervesa, beer, bier - Page 12 Empty Re: Pivo, cervesa, beer, bier

    Post by Notxor Fri Jun 23, 2023 11:35 am

    Pivo, cervesa, beer, bier - Page 12 ENDutji


    _____
      Sweet and Tender Hooligan  
    паће

    Posts : 39819
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Pivo, cervesa, beer, bier - Page 12 Empty Re: Pivo, cervesa, beer, bier

    Post by паће Fri Jun 23, 2023 12:11 pm

    Ови су још добри, кукурузна меласа се зове „глукозни сируп“. Амери за то имају нешто као „високоглукозни кукурузни сируп“, што се никад ни не пише него само опичи скраћетица, да се Власи не досете. А мећу га у свашта, укључујући саламу, хлеб и киселе краставце, јер све се боље продаје ако је мало слађе.

    Анхајзер-Буш су својевремено изразили изричито неслагање са немачким законима о пиву, где каже да пиво има четири дозвољена састојка, јечам, хмељ, квасац и воду (ако сам добро запамтио), све што има нешто друго се по немачком закону не сме звати пивом. Е, ови су били кренули у жешћу кампању да докажу да Немци јако греше што ту нису укључили и пиринач.


    _____
       I've seen hot chocolate, when mom would melt it for the icing on the cake. It's too hot to drink, and when it cools down enough it's not liquid. You can not drink hot chocolate.
       срце пуца где је лепљено
    Notxor

    Posts : 8095
    Join date : 2020-09-07

    Pivo, cervesa, beer, bier - Page 12 Empty Re: Pivo, cervesa, beer, bier

    Post by Notxor Fri Jun 23, 2023 12:15 pm

    Ja sam pre neki dan posle dužeg vremena pio točeni Lav i prijatno sam se iznenadio.
    E sad, ja ne volim kad pivo ima naglašen bilo kakav karakter tako da ovo nije preporuka, već samo konstatacija.


    _____
      Sweet and Tender Hooligan  
    fikret selimbašić

    Posts : 9411
    Join date : 2020-06-19

    Pivo, cervesa, beer, bier - Page 12 Empty Re: Pivo, cervesa, beer, bier

    Post by fikret selimbašić Fri Jun 23, 2023 12:26 pm

    Da li se meni samo čini ili je prilično splasnuo regionalni kraft pivo hajp, u poređenju sa onim što se zbivalo prije pet do osam godina? Ne pratim scenu, ali nisam ni tad pratio pa su mi na sve strane, na internetu i u rl. iskakalie reklame, tekstovi, priče, promocije... Već duže vrijeme to ne uočavam, utisak mi je da su se pivopije vratili industriji.


    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Kijevljani, Kijevljani, paganski skupe. Da niste Mihajlika izdali, nikad Tatari Kijev ne bi zauzeli.

    A onda, kad mjehne Raspotočje, onda je jebeno.
    паће

    Posts : 39819
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Pivo, cervesa, beer, bier - Page 12 Empty Re: Pivo, cervesa, beer, bier

    Post by паће Fri Jun 23, 2023 12:28 pm

    Notxor wrote:Ja sam pre neki dan posle dužeg vremena pio točeni Lav i prijatno sam se iznenadio.

    Од мене то нећеш чути...
    У прошлом веку сам могао да пијем било које пиво осим Јелена и Лава. Лав је у ствари био гори, то је био скарабуџени покушај да се имитира (баварски?) Левенброј, чак су и боје на етикети нешто као скинуте, исто сфушерено. Једно сам се домогао оригинала, јеботе, бог и шеширџија.
    Јелен сам могао да пијем само у „Домину“, што не умем да објасним ни дан данас, као да је под тим кровом то мењало природу. Десило се једном да смо после тога отишли другде, и исто нема другог пива, ајд дај Јелен кад сам већ два попио. А јок, попио једва деци ипо, не иде.
    Можеш мислити како сам се разочарао кад сам се вратио из тамоа, а оно која су два главна пива - баш та два. И тек су за пар милиметара боља него онда. Ал' ајде, има ово има оно. Па смо неко време пили Старопрамен, црно никшићко, Будвар (и црни), Козел, ма свашта. Ал' временом приметим да ми све то некако делује исто, Стела Артоа дође иста као Туборг и као Старопрамен. Можда су и из исте каце.
    Те ми се избор свео на Лашко (прво питам да ли има чрнега), бањалучки Нектар и оба зајечарца. Остало, може ако нема бољег, и ако нема неког чешког или швапског увоза (с тим што Штајгер не иде баш увек, слади некако).
    Након оволико приче, да признам да већ добрих шест година попијем мање од десет пива годишње. Јер, Правопис је бољи.


    _____
       I've seen hot chocolate, when mom would melt it for the icing on the cake. It's too hot to drink, and when it cools down enough it's not liquid. You can not drink hot chocolate.
       срце пуца где је лепљено
    Erős Pista

    Posts : 81199
    Join date : 2012-06-10

    Pivo, cervesa, beer, bier - Page 12 Empty Re: Pivo, cervesa, beer, bier

    Post by Erős Pista Fri Jun 23, 2023 12:54 pm

    Ne znam za hajp, ali znam da meni vec neko vreme najvise prija dobro industrijsko pivo, tj pivo pivo (kao voda voda). Novo niska je bas takvo, lako se pija i jeftino je. Da nije samo do licnog ukusa, nekoliko stranaca mi ga je isto pohvalilo. Navodno je sto se novi vlasnim vratio na SFRJ recepturu.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    fikret selimbašić

    Posts : 9411
    Join date : 2020-06-19

    Pivo, cervesa, beer, bier - Page 12 Empty Re: Pivo, cervesa, beer, bier

    Post by fikret selimbašić Fri Jun 23, 2023 1:05 pm

    Erős Pista wrote:Ne znam za hajp, ali znam da meni vec neko vreme najvise prija dobro industrijsko pivo, tj pivo pivo (kao voda voda). Novo niska je bas takvo, lako se pija i jeftino je. Da nije samo do licnog ukusa, nekoliko stranaca mi ga je isto pohvalilo. Navodno je sto se novi vlasnim vratio na SFRJ recepturu.

    Ne znam kako ti je promaklo, ima možda i deset godina kako se zakotrljalo a oko osam kad se baš raširilo. Čak i do moje provincije dobacilo, večeri kraft piva, svirke, promocije, formirala se scena poznavalaca, Trajalo je najmanje četiri godine na tom nivou a onda počelo da blijedi. Sad se opet vratilo na stanje od prije 2012. Najava svirke i reklama za točeni Staropramen, Banjalučko, Preminger, Žuju, Karlovačko...


    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Kijevljani, Kijevljani, paganski skupe. Da niste Mihajlika izdali, nikad Tatari Kijev ne bi zauzeli.

    A onda, kad mjehne Raspotočje, onda je jebeno.
    паће

    Posts : 39819
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Pivo, cervesa, beer, bier - Page 12 Empty Re: Pivo, cervesa, beer, bier

    Post by паће Fri Jun 23, 2023 1:37 pm

    Касмокотог, и нишко точено је било одлично (претпрошле године), сад кад си ме подсетио, и ваљевско точено (прошле). Истина, мало је и до амбијента, утиче на утисак Pivo, cervesa, beer, bier - Page 12 1143415371.


    _____
       I've seen hot chocolate, when mom would melt it for the icing on the cake. It's too hot to drink, and when it cools down enough it's not liquid. You can not drink hot chocolate.
       срце пуца где је лепљено
    Notxor

    Posts : 8095
    Join date : 2020-09-07

    Pivo, cervesa, beer, bier - Page 12 Empty Re: Pivo, cervesa, beer, bier

    Post by Notxor Fri Jun 23, 2023 1:49 pm

    Kraft piva su najmanje duplo skuplja od industrijskih i ima ljudi koji će da plate razliku, ali da ne ponavljam...



    _____
      Sweet and Tender Hooligan  
    Anonymous
    Guest

    Pivo, cervesa, beer, bier - Page 12 Empty Re: Pivo, cervesa, beer, bier

    Post by Guest Fri Jun 23, 2023 2:15 pm

    Malo kenja za koktel barove, sve ostalo potpisujem. Kraft pivari zaista previše komplikuju jedno u osnovi jednostavno piće koje nema veliki aromatski opseg - sori ljubitelji krafta ali zaista je tako. Očekivao sam pik krafta - niša je stvorena i produbljena i to je to - ali je ova prokleta inflacija donela i njegov suton. Nadao sam se da će kraft revolucija imati snažniji uticaj na velike komercijalne pivare. Ako ništa drugo, proizvođači sada osećaju obavezu da naznače da se pivo sastoji od hmelja, ječma, kvasca i vode, a ne od kukuruza, a to nije bilo tako pre desetak godina. 

    Uh što bih voleo da se prestane sa fetišizovanjem nemačkog zakona o čistoći piva  Pivo, cervesa, beer, bier - Page 12 3579118792 Na hvalospeve o tom zakonu uvek odgovaram sa sedam slova: Belgija.
    паће

    Posts : 39819
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Pivo, cervesa, beer, bier - Page 12 Empty Re: Pivo, cervesa, beer, bier

    Post by паће Fri Jun 23, 2023 2:28 pm

    Па фетишизује га Анхајзер-Буш и то само зарад своје зараде, јер са пиринчем добију више алкохола па могу још да смање проценат екстракта, то је само Цига свога коња хвалио.

    Него наслов овог видеа би могао да се примени на свашта: не покушавајте да ми продате причу, за то постоје писци. Да видим какво је то што нудите док не знам ништа о њему.

    Зато на винске приче свраћам редовно сваког месеца. Скоро.


    _____
       I've seen hot chocolate, when mom would melt it for the icing on the cake. It's too hot to drink, and when it cools down enough it's not liquid. You can not drink hot chocolate.
       срце пуца где је лепљено
    Erős Pista

    Posts : 81199
    Join date : 2012-06-10

    Pivo, cervesa, beer, bier - Page 12 Empty Re: Pivo, cervesa, beer, bier

    Post by Erős Pista Fri Jun 23, 2023 2:51 pm

    fikret selimbašić wrote:
    Erős Pista wrote:Ne znam za hajp, ali znam da meni vec neko vreme najvise prija dobro industrijsko pivo, tj pivo pivo (kao voda voda). Novo niska je bas takvo, lako se pija i jeftino je. Da nije samo do licnog ukusa, nekoliko stranaca mi ga je isto pohvalilo. Navodno je sto se novi vlasnim vratio na SFRJ recepturu.

    Ne znam kako ti je promaklo, ima možda i deset godina kako se zakotrljalo a oko osam kad se baš raširilo. Čak i do moje provincije dobacilo, večeri kraft piva, svirke, promocije, formirala se scena poznavalaca, Trajalo je najmanje četiri godine na tom nivou a onda počelo da blijedi. Sad se opet vratilo na stanje od prije 2012. Najava svirke i reklama za točeni Staropramen, Banjalučko, Preminger, Žuju, Karlovačko...


    Ne, ne, hajp mi nije promakao, htedoh da kazem sa sad ne pratim bas kako stoje stvari, pa ne znam da li je prosao. Ali u Nisu ima veliki i izuzetno popularan Festival zanatskog piva i nekoliko jako posecenih kraft pivnica, tako da izgleda kod nas hajp jos uvek traje...


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije

    Pivo, cervesa, beer, bier - Page 12 Empty Re: Pivo, cervesa, beer, bier

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Thu Mar 28, 2024 6:43 pm