Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Patriote srpske

    Zuper

    Posts : 10694
    Join date : 2016-06-25

    Patriote srpske - Page 32 Empty Re: Patriote srpske

    Post by Zuper Mon May 13, 2019 8:07 pm

    KinderLad wrote:slucajno sam lupio na taj minut, ne pada mi na pamet da gledam sve. Ali ovo je jedan od lepsih primera srpskog rasizma prema albancima (koji, da se razumemo, je skoro svima usadjivan, cesto i u porodici, ne izuzimam ni svoju). Prosto ovo je onako...plasticno.

    Bas slucajno stalo tu.
    Bilo je i cudnih dogadjaja pod kapom nebeskom.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50229
    Join date : 2017-11-16

    Patriote srpske - Page 32 Empty Re: Patriote srpske

    Post by Nektivni Ugnelj Mon May 13, 2019 8:39 pm

    pa mozda sam lupio recimo 5-6 minuta pre toga. nije nuzno verovati mi, naravno.
    Sotir

    Posts : 8696
    Join date : 2016-10-04

    Patriote srpske - Page 32 Empty Re: Patriote srpske

    Post by Sotir Mon May 13, 2019 8:59 pm

    KinderLad wrote:pa mozda sam lupio recimo 5-6 minuta pre toga. nije nuzno verovati mi, naravno.
    Где год да убодеш 5-6 минута у овом снимку наћи ћеш неки бисер.
    Киндер је додуше био добре среће, овај је изванредан.
    disident

    Posts : 15078
    Join date : 2016-03-28

    Patriote srpske - Page 32 Empty Re: Patriote srpske

    Post by disident Mon May 13, 2019 9:36 pm

    KinderLad wrote:pa mozda sam lupio recimo 5-6 minuta pre toga. nije nuzno verovati mi, naravno.
    Šta se pravdas gubavcu sugavom, vidis da u njegovom svetu nema slučajnosti, ko sa bokanom da pričaš


    _____
    Što se ostaloga tiče, smatram da Zapad treba razoriti
    Jedini proleter Burundija
    Pristalica krvne osvete
    Zuper

    Posts : 10694
    Join date : 2016-06-25

    Patriote srpske - Page 32 Empty Re: Patriote srpske

    Post by Zuper Mon May 13, 2019 9:41 pm

    Teske reci, tezak zivot.
    Samo vi gledajte nemam ja nista protiv, nego vas to mnogo frustrira pa posle koristite teske reci po forumu.
    Ferenc Puskás

    Posts : 11581
    Join date : 2014-10-27
    Location : kraljevski vinogradi

    Patriote srpske - Page 32 Empty Re: Patriote srpske

    Post by Ferenc Puskás Mon May 13, 2019 9:53 pm

    Sotir wrote:
    KinderLad wrote:pa mozda sam lupio recimo 5-6 minuta pre toga. nije nuzno verovati mi, naravno.
    Где год да убодеш 5-6 минута у овом снимку наћи ћеш неки бисер.
    Киндер је додуше био добре среће, овај је изванредан.
    +1 Onako baš sočan, pećinski trogloditi koji se lažno predstavljaju kao ljudi i odazivaju se na ime kakoono šiptar, šiftar, šćiptar tako nekako. 
    Ali on je iskreno toliko zgađen postojanjem tih kakosevećzovu arnauta, arbanasa, da mora posegnuti u dubine vlastitog gađenja za pravim izrazom. Sve uz teški patos pravednika koji strada na pravdi boga i nikog nema da čuje njegovo gađenje i njegovu mržnju.


    _____
    Ha rendelkezésre áll a szükséges pénz, a vége általában jó.
    Erős Pista

    Posts : 81523
    Join date : 2012-06-10

    Patriote srpske - Page 32 Empty Re: Patriote srpske

    Post by Erős Pista Mon May 13, 2019 10:31 pm

    A nakon toga o Hristu, hlebu i vinu. Nema više ni Jevrejina, ni Grka, al šiptarskih troglodita bo'me ima...


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50229
    Join date : 2017-11-16

    Patriote srpske - Page 32 Empty Re: Patriote srpske

    Post by Nektivni Ugnelj Mon May 13, 2019 10:45 pm

    William Murderface wrote:A nakon toga o Hristu, hlebu i vinu. 

    Nije to problem jerbo

    koji se lažno predstavljaju kao ljudi

    Nego, nije ni Bokan problem, zaboga koga on moze ovakvim necim iznenaditi. 

    Problem je sto je osoba koja ovako nesto izjavi rado vidjen uvazen gost u nezavisnim SNS medijima sa nacionalnom frekvencijom i sto ce se masa njegovih sagovornika bez problema praviti da nista od ovoga nije cula i sve je ok. I tu naravno upada AV, koji manirom iskusnog jesamvamrekavca utvrdjuje, dok predsedateljica vlade potvrdno klima glavom, kako k sozaljeniju, mora "razgranicenje" jer, jbg, kako se u ovakvim uslovima moze ziveti zajedno, makar i na kvadratnom metru zemlje.
    Erős Pista

    Posts : 81523
    Join date : 2012-06-10

    Patriote srpske - Page 32 Empty Re: Patriote srpske

    Post by Erős Pista Mon May 13, 2019 10:52 pm

    To je to.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    boomer crook

    Posts : 36968
    Join date : 2014-10-27

    Patriote srpske - Page 32 Empty Re: Patriote srpske

    Post by boomer crook Mon May 13, 2019 11:10 pm

    KinderLad wrote:https://youtu.be/dpSy_AUfkIU?t=2079

    "ekstremno necivilizovani pećinski trogloditi sa šiptarskim nazivom u nekoj naciji koja uopšte ni ne postoji"

    da parafraziram ivancica: nije satira vec dijagnoza.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Patriote srpske - Page 32 Empty Re: Patriote srpske

    Post by kondo Tue May 14, 2019 12:12 am

    beatakeshi wrote:
    KinderLad wrote:slucajno sam lupio na taj minut, ne pada mi na pamet da gledam sve. Ali ovo je jedan od lepsih primera srpskog rasizma prema albancima (koji, da se razumemo, je skoro svima usadjivan, cesto i u porodici, ne izuzimam ni svoju). Prosto ovo je onako...plasticno.
    Imao je o tome Voren Cimerman ilustrativnu priču.
    Kada je šovinizam ustupio mesto rasizmu (terminološki, jel došlo do nekih pomeranja značenja)? 90ih?


    ?

    a za bokana, mislim da je delovao benignije pre 25+ godina kada je samo bio FDU crnokosuljas


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    No Country

    Posts : 11129
    Join date : 2015-05-16

    Patriote srpske - Page 32 Empty Re: Patriote srpske

    Post by No Country Tue May 14, 2019 1:39 am

    KinderLad wrote:
    Problem je sto je osoba koja ovako nesto izjavi rado vidjen uvazen gost u nezavisnim SNS medijima sa nacionalnom frekvencijom i sto ce se masa njegovih sagovornika bez problema praviti da nista od ovoga nije cula i sve je ok. I tu naravno upada AV, koji manirom iskusnog jesamvamrekavca utvrdjuje, dok predsedateljica vlade potvrdno klima glavom, kako k sozaljeniju, mora "razgranicenje" jer, jbg, kako se u ovakvim uslovima moze ziveti zajedno, makar i na kvadratnom metru zemlje.
    А ја кад ти причам да не може баш свака гадарија да се толерише, онда "ниси плаћен за то", нити је ово "право место", или зову палачинке?  Patriote srpske - Page 32 1233199462

    Све ти је то исто, драги мој. Ми смо оно што трпимо.
    Ferenc Puskás

    Posts : 11581
    Join date : 2014-10-27
    Location : kraljevski vinogradi

    Patriote srpske - Page 32 Empty Re: Patriote srpske

    Post by Ferenc Puskás Tue May 14, 2019 2:06 am

    Palačinke! Ili da se iz protesta sad svi skupno osakatimo!


    _____
    Ha rendelkezésre áll a szükséges pénz, a vége általában jó.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50229
    Join date : 2017-11-16

    Patriote srpske - Page 32 Empty Re: Patriote srpske

    Post by Nektivni Ugnelj Tue May 14, 2019 2:17 am

    Da napravim podcast: Palacinke s Kinder ladom.
    Erős Pista

    Posts : 81523
    Join date : 2012-06-10

    Patriote srpske - Page 32 Empty Re: Patriote srpske

    Post by Erős Pista Tue May 14, 2019 2:21 am

    Patriote srpske - Page 32 3579118792


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50229
    Join date : 2017-11-16

    Patriote srpske - Page 32 Empty Re: Patriote srpske

    Post by Nektivni Ugnelj Tue May 14, 2019 2:32 am

    Patriote srpske - Page 32 1399639816 

    To je jedna varijanta. Druga varijanta je: Geopolitika Čkalje
    No Country

    Posts : 11129
    Join date : 2015-05-16

    Patriote srpske - Page 32 Empty Re: Patriote srpske

    Post by No Country Tue May 14, 2019 3:34 am

    Kondo wrote:
    a za bokana, mislim da je delovao benignije pre 25+ godina kada je samo bio FDU crnokosuljas
    А још којих 10 и кусур година пре тога ми се дотични накачи на почетној станици 67-мице, и док се возимо према граду small talk шта-радиш-ето-ништа се полако уозбиљава у причу о некој његовој цури, Сплићанки, која га је оставила. Нашла другог - а живели су заједно, ваљда она рентала стан, а овај јој се привалио. И сад се десио тај други баја, пукла тиква, и Бокица отишао да покупи ствари... ал`на гајби нови момак.

    - И кажем му, само да покупим књиге... књиге (на ивици је суза). А он, замисли, на то извади пиштољ! Пиштољ! На мене!?

    Занемео је, над непојамном неправдом да се њему, осетљивом, несличном, тако нешто уопште може да деси. И мени га је жао, какав бре човек вади пиштољ на Бокицу, коврџавог и феминизираног? Успут сам задовољан што је престао да прича, јер му се све време из уста чула каква поодмакла гангрена. Видим да се од мене очекује некаква реакција, подршка, па га пустим мало да одћути, и потом смогнем једно: Стварно, бре, какав кретен вади пиштољ... на тебе.

    И нисам га слагао. Такав је био, нарцисоидан и досадан дозлабога, али се чинио, и што је још важније себе тако доживљавао - сасвим, дибидус безазленим.
    Erős Pista

    Posts : 81523
    Join date : 2012-06-10

    Patriote srpske - Page 32 Empty Re: Patriote srpske

    Post by Erős Pista Tue May 14, 2019 11:41 am

    Patriote srpske - Page 32 3579118792
    To su neke kasne osamdesete? Kolko je on tad imao godina? 
    Tesko mi je da ga zamislim kovrdzavog. Otkad se ja njega secam (pocetak devedesetih) on je procelav.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    boomer crook

    Posts : 36968
    Join date : 2014-10-27

    Patriote srpske - Page 32 Empty Re: Patriote srpske

    Post by boomer crook Tue May 14, 2019 12:36 pm

    meni je najludje to kidnapovanje kalajicevog trupla kako bi mu priredio hriscansko opelo i pored eksplicitne zelje pokojnika i porodice da bude sahranjen bez pravoslavnog rituala.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Patriote srpske - Page 32 Empty Re: Patriote srpske

    Post by kondo Tue May 14, 2019 12:38 pm

    ovo je istina da bokanu mnogo smrdi iz usta, jednom sam u zivotu bio u njegovoj blizini i ono je bilo nesnosno


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    avatar

    Posts : 18439
    Join date : 2014-12-12

    Patriote srpske - Page 32 Empty Re: Patriote srpske

    Post by beatakeshi Tue May 14, 2019 1:49 pm

    Kondo wrote:
    beatakeshi wrote:
    Imao je o tome Voren Cimerman ilustrativnu priču.
    Kada je šovinizam ustupio mesto rasizmu (terminološki, jel došlo do nekih pomeranja značenja)? 90ih?


    ?

    a za bokana, mislim da je delovao benignije pre 25+ godina kada je samo bio FDU crnokosuljas
    Neka opuštenija prigoda, ćaska se. Vreme je verovatno početak njegovog službovanja kod nas,dakle 1988-9. Priča sa nekom gospođom, umetnost, život, svet, gospođa je finih manira, obrazovana, sa ukusom, putovala, čini mi se i zapadno orijentisana, itd. U nekom trenutku razgovor skreće na temu Kosova i Albanaca. Cimerman kaže (ili je meni tako ostalo) da ova ne samo da menja ton, rečnik, rezonovanje, nego se maltene fizički promeni, mržnja kulja iz nje. Od Evropljanke do lokalšovinistkinje u  10 sekundi.
    Ne sećam se odakle mi ovo, da li je neko prevodio  i objavljivao delove njegove knjige ili je iz štampe.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50229
    Join date : 2017-11-16

    Patriote srpske - Page 32 Empty Re: Patriote srpske

    Post by Nektivni Ugnelj Tue May 14, 2019 2:14 pm

    Od Evropljanke do lokalšovinistkinje u  10 sekundi.

    Ispravno je - od mederne evropljanke do nesto starije evropljanke  Patriote srpske - Page 32 1861198401

    ali to i jeste problem...
    plachkica

    Posts : 16203
    Join date : 2014-11-06

    Patriote srpske - Page 32 Empty Re: Patriote srpske

    Post by plachkica Tue May 14, 2019 2:17 pm

    neko je ponovo okačio na net, pa dok porodica ne skine

    darling

    Posts : 2269
    Join date : 2014-11-23

    Patriote srpske - Page 32 Empty Re: Patriote srpske

    Post by darling Tue May 14, 2019 2:21 pm

    ne zezaj da skidaju. koji bijednici Patriote srpske - Page 32 1399639816
    No Country

    Posts : 11129
    Join date : 2015-05-16

    Patriote srpske - Page 32 Empty Re: Patriote srpske

    Post by No Country Tue May 14, 2019 4:22 pm

    William Murderface wrote:
    Patriote srpske - Page 32 3579118792
    To su neke kasne osamdesete? Kolko je on tad imao godina? 
    Tesko mi je da ga zamislim kovrdzavog. Otkad se ja njega secam (pocetak devedesetih) on je procelav.
    То ти је нека 85-6-та, ту негде. Никада нисмо причали о политици, то се у то време није радило. Претпостављам да је и тада био лудак по том питању, то је код њега нешто породично. Али ето, није се носило на реверу.

    Patriote srpske - Page 32 Empty Re: Patriote srpske

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Fri May 17, 2024 7:15 am