Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    WC 2018

    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    WC 2018 - Page 5 Empty Re: WC 2018

    Post by kondo Tue Jul 17, 2018 9:33 am

    samo da dodam, ranko stojic sa RTS je izmislio razumevanje loptanja za ovu dvojicu.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50110
    Join date : 2017-11-16

    WC 2018 - Page 5 Empty Re: WC 2018

    Post by Nektivni Ugnelj Tue Jul 17, 2018 9:36 am

    Kondo wrote:samo da dodam, ranko stojic sa RTS je izmislio razumevanje loptanja za ovu dvojicu.

    pa dobro, to bar nije nikakvo čudo
    boomer crook

    Posts : 36926
    Join date : 2014-10-27

    WC 2018 - Page 5 Empty Re: WC 2018

    Post by boomer crook Tue Jul 17, 2018 10:33 am

    sad kad nam se usets miralem WC 2018 - Page 5 1399639816


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    boomer crook

    Posts : 36926
    Join date : 2014-10-27

    WC 2018 - Page 5 Empty Re: WC 2018

    Post by boomer crook Tue Jul 17, 2018 10:52 am

    vidim ne pricamo o lovrenovom bacanju na pripadnika umetnicke grupe voina WC 2018 - Page 5 1399639816


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    WC 2018 - Page 5 Empty Re: WC 2018

    Post by kondo Tue Jul 17, 2018 10:57 am

    valdano je napisao i jedan romantični tekst o urugvaju, koji je više za nas ložače na tu ciganiju

    https://www.theguardian.com/football/2018/jul/08/uruguay-world-cup-example-to-everyone

    moraću da inače pogledam neku od utakmica argentine u periodu 1986 - 1990 sa kaniđom, buručagom, olartikoečeom, maradonom, da vidim da li to ima sličnosti sa ovim što igraju francuzi, mada mi se po sećanju čini da nema i da se tamo igralo nešto između bunkera i poseda, po potrebi.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    WC 2018 - Page 5 Empty Re: WC 2018

    Post by kondo Tue Jul 17, 2018 10:59 am

    bruno sulak wrote:vidim ne pricamo o lovrenovom bacanju na pripadnika umetnicke grupe voina WC 2018 - Page 5 1399639816

    govedo, papak.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    boomer crook

    Posts : 36926
    Join date : 2014-10-27

    WC 2018 - Page 5 Empty Re: WC 2018

    Post by boomer crook Tue Jul 17, 2018 11:04 am

    ali neverovatno da mu je prvi instinkt da nekoga slomi. mbappe car.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    boomer crook

    Posts : 36926
    Join date : 2014-10-27

    WC 2018 - Page 5 Empty Re: WC 2018

    Post by boomer crook Tue Jul 17, 2018 11:05 am

    meni su super ovi valdanovi tekstovi jos cu nesto da naucim o fudbalu.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    WC 2018 - Page 5 Empty Re: WC 2018

    Post by kondo Tue Jul 17, 2018 11:26 am

    mene uvek obraduje kada neki fudbaler (narocito veliki) formulise neku misao, makar i uz pomoc ghost writera. zato mi je valdano super, cak i kada preteruje.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    boomer crook

    Posts : 36926
    Join date : 2014-10-27

    WC 2018 - Page 5 Empty Re: WC 2018

    Post by boomer crook Tue Jul 17, 2018 11:29 am

    pa cuj dzabar je recimo neverovatno artikulisan. ne verujem da je ovde drugi neki slucaj.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Ferenc Puskás

    Posts : 11572
    Join date : 2014-10-27
    Location : kraljevski vinogradi

    WC 2018 - Page 5 Empty Re: WC 2018

    Post by Ferenc Puskás Tue Jul 17, 2018 11:35 am

    bruno sulak wrote:vidim ne pricamo o lovrenovom bacanju na pripadnika umetnicke grupe voina WC 2018 - Page 5 1399639816
    Ne, jer pokušavamo govoriti primarno o nogometu koji nas gle kurca neke i zanima.


    _____
    Ha rendelkezésre áll a szükséges pénz, a vége általában jó.
    boomer crook

    Posts : 36926
    Join date : 2014-10-27

    WC 2018 - Page 5 Empty Re: WC 2018

    Post by boomer crook Tue Jul 17, 2018 11:41 am

    e sad ti ko putinbot. pussy riot sjebo velicanstveni sportski dozivljaj. 

    da otvorimo temu za politiku u sportu?


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    zvezda je zivot

    Posts : 7031
    Join date : 2014-11-07

    WC 2018 - Page 5 Empty Re: WC 2018

    Post by zvezda je zivot Tue Jul 17, 2018 11:41 am

    što se popravki tiče, ja bih voleo da zidan uzme ovaj francuski tim odmah posle prvenstva, pre nego što dišan krene da pravi sranja. ne znam šta pep može da uradi danas ali podudaranje vremena kada je trenirao barsu i minhen sa španskom i nemačkom titulom, sa njegovim sistemom igre, je sve samo ne koincidencija.



    pa nije koincidencija. doduse bejern je osvojio ligu sampiona 2013. bez gvardiole. samo sto se retko desava da u klubu imas dovoljno igraca da sistem mozes da preslikas na repku, obicno nesto fali pa se repka raspadne, tribina je pravila specijalnu emisiju o tome sta je falilo nemackoj ekipi, sistemski i igracki. doduse oni nisu koristili izraz tika taka jer tika taka ne postoji od smrti cavija po njihovom sudu. cak kazu da tika taka za ovo sto igra nemacka sad koriste ljudi koje ne interesuje istorija fudbala nego samo manihejske suprotnosti (njihove reci, ne moje).

    misim da gvardiola radi protiv tvoje teze: wc ne izmislja trendove nego u srecnim okolnostima preslikava trendove iz klupskog fudbala. u specijalnim slucajevima repka moze da se okoristi o sistem u kojem vecina igraca igra tokom sezone, ali cini se da su klupski i reprezentativni fudbal sad u tolikom raskoraku da pre moze da se govori o drugoj igri nego o trendovima koji ce se preneti na klupski fudbal. u klupskom fudbalu ne postoji nikakav dokaz da posed nista ne znaci ili, ne daj boze, negativno kolerira s uspehom. niti tvoje objasnjenje pomaze da se shvati ovoliki broj golova iz prekida. el ti znas koji je to procenat? el znas da u poslednjih 7 takmicarskih utakmica na prvenstvu (sva cetvrtfinala, polufinala i finale) samo u jednoj prvi gol nije pao iz prekida (a u njoj su poslednja 2 pala iz prekida)? da su na ovom prvenstvu postigli jos 150 golova iz igre bio bi veci procenat golova iz prekida nego u klupskom fudbalu. to su drugi sportovi. i ti si celo prvenstvo bio u fazonu da kad hoces da pohvalis repku kazes da podseca na klupski nogomet, sad odjednom reprezentativni fudbal u najboljem slucaju nije rudimentarna kopija boljeg fudbala nego avangarda, i to tvrdis bez ikakvog dokaza.

    el stojnic onaj ukoceni miki maus sto crta trouglove po ekranu?


    Last edited by zvezda je zivot on Tue Jul 17, 2018 11:52 am; edited 2 times in total


    _____
    ova zemlja to je to
    Ferenc Puskás

    Posts : 11572
    Join date : 2014-10-27
    Location : kraljevski vinogradi

    WC 2018 - Page 5 Empty Re: WC 2018

    Post by Ferenc Puskás Tue Jul 17, 2018 11:49 am

    Kondo, pretjeruješ s kritikom Tribine, dobri su Los&Joe. Stojića nažalost nisam gledao, ima link?
    U pravu si u vezi s prekidima. Los tu zbilja lupa, kakvo crno mijenjanje pravila. Ako se trend izjednačavanja u kvaliteti nastavi, razrađenost standardnih situacija će postati jedan od ključnih faktora za pravljenje razlike.
    Nisi u pravu gleđe "domoljubnog" tumačenja finala. Da je bilo više snage i sreće, ko zna šta bi bilo. Dva slučajna gola su i te kakav faktor. A ja ne bih sudio ni onaj faul ni onaj penal. Napucana ruka. Da je bilo 0:0 u trenutku kad Francuzi daju gol iz kontre, onda ok. Ovako tvoja teza nije dokaziva. Kad ganjaš minus, onda moraš tražiti loptu i pritiskati visoko.


    _____
    Ha rendelkezésre áll a szükséges pénz, a vége általában jó.
    Ferenc Puskás

    Posts : 11572
    Join date : 2014-10-27
    Location : kraljevski vinogradi

    WC 2018 - Page 5 Empty Re: WC 2018

    Post by Ferenc Puskás Tue Jul 17, 2018 11:51 am

    bruno sulak wrote:e sad ti ko putinbot. pussy riot sjebo velicanstveni sportski dozivljaj. 

    da otvorimo temu za politiku u sportu?
    Ma ne, u biti ništa ne fali da se tu piše o ovome i onome. Nego u kontextu izgubljenog finala moram na tebe malo oštrije da ne prođeš jeftino.


    _____
    Ha rendelkezésre áll a szükséges pénz, a vége általában jó.
    boomer crook

    Posts : 36926
    Join date : 2014-10-27

    WC 2018 - Page 5 Empty Re: WC 2018

    Post by boomer crook Tue Jul 17, 2018 11:54 am

    neka, neka, navikao sam.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    zvezda je zivot

    Posts : 7031
    Join date : 2014-11-07

    WC 2018 - Page 5 Empty Re: WC 2018

    Post by zvezda je zivot Tue Jul 17, 2018 11:54 am

    bruno sulak wrote:pa cuj dzabar je recimo neverovatno artikulisan. ne verujem da je ovde drugi neki slucaj.

    ladno si uzeo dzabara ko primer a ne ducija WC 2018 - Page 5 3274312807

    mada ovaj valdano ko god bio vise lici na dzabara po tome sto je slepi sluga globalizacije. doduse dzabar je manji poptimista od valdana.


    _____
    ova zemlja to je to
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    WC 2018 - Page 5 Empty Re: WC 2018

    Post by kondo Tue Jul 17, 2018 12:09 pm

    zvezda je zivot wrote:



    pa nije koincidencija. doduse bejern je osvojio ligu sampiona 2013. bez gvardiole. samo sto se retko desava da u klubu imas dovoljno igraca da sistem mozes da preslikas na repku, obicno nesto fali pa se repka raspadne, tribina je pravila specijalnu emisiju o tome sta je falilo nemackoj ekipi, sistemski i igracki. doduse oni nisu koristili izraz tika taka jer tika taka ne postoji od smrti cavija po njihovom sudu. cak kazu da tika taka za ovo sto igra nemacka sad koriste ljudi koje ne interesuje istorija fudbala nego samo manihejske suprotnosti (njihove reci, ne moje).

    misim da gvardiola radi protiv tvoje teze: wc ne izmislja trendove nego u srecnim okolnostima preslikava trendove iz klupskog fudbala. u specijalnim slucajevima repka moze da se okoristi o sistem u kojem vecina igraca igra tokom sezone, ali cini se da su klupski i reprezentativni fudbal sad u tolikom raskoraku da pre moze da se govori o drugoj igri nego o trendovima koji ce se preneti na klupski fudbal. u klupskom fudbalu ne postoji nikakav dokaz da posed nista ne znaci ili, ne daj boze, negativno kolerira s uspehom. niti tvoje objasnjenje pomaze da se shvati ovoliki broj golova iz prekida. el ti znas koji je to procenat? el znas da u poslednjih 7 takmicarskih utakmica na prvenstvu (sva cetvrtfinala, polufinala i finale) samo u jednoj prvi gol nije pao iz prekida (a u njoj su poslednja 2 pala iz prekida)? da su na ovom prvenstvu postigli jos 150 golova iz igre bio bi veci procenat golova iz prekida nego u klupskom fudbalu. to su drugi sportovi. i ti si celo prvenstvo bio u fazonu da kad hoces da pohvalis repku kazes da podseca na klupski nogomet, sad odjednom reprezentativni fudbal u najboljem slucaju nije rudimentarna kopija boljeg fudbala nego avangarda, i to tvrdis bez ikakvog dokaza.

    el stojnic onaj ukoceni miki maus sto crta trouglove po ekranu?

    e jebemu misa sad stvarno moram da potrazim tribinu u kojoj ova dvojica racionalizuju to sto nemci pogadjaju precke i stative i mase prazne golove u sustinsku nezainteresovanost za sport koji pikaju.

    cuj, meni je francuska igra poprilicna misterija, ja sam to simplifikovao na nivo razumevanja ali mi je jasno da tu ima stvari koje ce ili neko demistifikovati ili objasniti bolje od mene. ja samo odbijam da prihvatim to da sistem (da, sistem) koji su usvojili nije imao uticaja na njihove rezultate i zato mi kao sujetnom fudbalofilu znaci kada nadjem potvrdu nekih teza koje zastupam, kao sto sam nasao kod valdana.

    gvardiola radi za moju tezu, nisam hteo to da potezem ali engleska novootkrivena vrlina poseda je posledica prisustva gvardiole i poketina u PL. zapravo sautgejt velikim telom preslikava i igru i igrace poketinovog totenhema (poslednji put kada sam brojao imali su 5 startera).

    stojic nije miki maus, nego onaj nosonja sto sedi u studiju pored voditelja koji prica pametnije od ostalih.

    OK, slazem se malo sam grub prema tribini, nego mi malo ide na qrac ta njihova nabedjenost pa koristim svaku sansu kada profulaju WC 2018 - Page 5 3579118792


    Last edited by Kondo on Tue Jul 17, 2018 12:12 pm; edited 1 time in total


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    zvezda je zivot

    Posts : 7031
    Join date : 2014-11-07

    WC 2018 - Page 5 Empty Re: WC 2018

    Post by zvezda je zivot Tue Jul 17, 2018 12:12 pm



    uzivaj!


    _____
    ova zemlja to je to
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    WC 2018 - Page 5 Empty Re: WC 2018

    Post by kondo Tue Jul 17, 2018 12:14 pm

    pogledacu mada znam da ce me iznervirati. fudbal je velika igra zato sto se ne moze bas sve racionalizovati, kao recimo u basketu.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    WC 2018 - Page 5 Empty Re: WC 2018

    Post by kondo Tue Jul 17, 2018 12:21 pm

    ...


    Last edited by Kondo on Tue Jul 17, 2018 12:29 pm; edited 1 time in total


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    zvezda je zivot

    Posts : 7031
    Join date : 2014-11-07

    WC 2018 - Page 5 Empty Re: WC 2018

    Post by zvezda je zivot Tue Jul 17, 2018 12:22 pm

    dobri su, pricaju o trendovima i reakcijama, ali onda kazu togh luck, promasis 5 mrtvih sansi. gost je miho, najbolji od tribinasa.


    inace povlacim pohvale na racun vlade novakovica. lik je nepodnosljiv. maltretira one svoje kolege, upada u rec, dere se, menspejnuje voditeljkama, jedino je normalan kad je loncarevic u studiju, u njega samo zaljubljeno gleda. sem toga njemu su brojevi samo ornament za njegove biase i iracionalnosti. ne dopada mi se.

    basket jeste racionalniji, ali mu i napredne statistike (pogotvo rpm) vise govore o rezultatu nego fudbalske statistike tipa broj driblinga i tacnih dodvanja po mecu. plus se statistike u kosarci mnogo bolje prenose iz jednog konteksta u drugi.


    Last edited by zvezda je zivot on Tue Jul 17, 2018 12:25 pm; edited 1 time in total


    _____
    ova zemlja to je to
    zvezda je zivot

    Posts : 7031
    Join date : 2014-11-07

    WC 2018 - Page 5 Empty Re: WC 2018

    Post by zvezda je zivot Tue Jul 17, 2018 12:24 pm

    a slazem se da je fudbal kompliciranija i fascinantnija igra od kosarke, to sam vec pisao. ne znam kako bruno moze da pise da je tako lose pise o fudbalu ko igri.


    _____
    ova zemlja to je to
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    WC 2018 - Page 5 Empty Re: WC 2018

    Post by kondo Tue Jul 17, 2018 12:25 pm

    inace videcemo da li ce prociscenje fudbala kroz VAR i sankcionisanje pribliziti fudbal basketu. ako se to desi, pogbin gol ce biti pocetak tog trenda posto je to prvi pravi kosarkaski gol u fudbalu na ovom nivou (sut desnom - blok - ofanzivni skok - sut levom - kos)


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Ferenc Puskás

    Posts : 11572
    Join date : 2014-10-27
    Location : kraljevski vinogradi

    WC 2018 - Page 5 Empty Re: WC 2018

    Post by Ferenc Puskás Tue Jul 17, 2018 12:34 pm

    Kondo wrote:pogledacu mada znam da ce me iznervirati. fudbal je velika igra zato sto se ne moze bas sve racionalizovati, kao recimo u basketu.
    Da. Glavni faktor koji izmiče statistikama i kvantitativnim analizama je fokus, kocentracija, zalaganje. Na kraju se to naravno pokaže i u statistikama, ali se bolje vidi kvalitativno, kad ne brojiš pojedinačne elemente, nego gledaš kako ti brojevi nastaju. To je ono, s koliko htijenja i volje grizeš da dobiješ ničiju loptu, odbitak, duel, da dohvatiš izgubljenu loptu vrhom kopačke. Formacijsko taktički hrvatski visoki presing je često bio nedoslijedan, nedovoljno organiziran i općenito pun rupa. Pa se to rješavalo individualnom kvalitetom na lopti, borbenošću i kreativnom improvizacijom u situacijama razbijenih linija.


    _____
    Ha rendelkezésre áll a szükséges pénz, a vége általában jó.

    WC 2018 - Page 5 Empty Re: WC 2018

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Wed May 08, 2024 9:26 pm