Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Bakalnica

    Anonymous
    Guest

    Bakalnica - Page 21 Empty Re: Bakalnica

    Post by Guest Fri Apr 22, 2022 10:17 am


    Bakalnica - Page 21 135

    verovatno i ne može da se uzgaji za te pare. ali će kupac u Veru, zbog te jagnjetine, kupiti još 20 stvari pošto je takva cena poziv na veliku prazničnu kupovinu u baš tom objektu.

    zanimljivo mi je da Amerikanci ovo znaju intuitivno, navikli su da proizvodna i prodajna cena ne moraju biti u logičnom odnosu pošto se gleda bottomline celog biznisa a ne jedne police. mi nismo navikli na takvo razmišljanje.
    avatar

    Posts : 2180
    Join date : 2020-06-19

    Bakalnica - Page 21 Empty Re: Bakalnica

    Post by Zus Sat Apr 30, 2022 3:21 pm

    Nisam kupovao. Voleo bih da jesam
    Solun danas
    Bakalnica - Page 21 Img_2041
    Bakalnica - Page 21 Img_2042

    Bakalnica - Page 21 Img_2043
    fikret selimbašić

    Posts : 9550
    Join date : 2020-06-19

    Bakalnica - Page 21 Empty Re: Bakalnica

    Post by fikret selimbašić Sat Apr 30, 2022 3:34 pm

    Decenijama nije bila ovako dobra ponuda jagoda.

    Bakalnica - Page 21 E1Drke6


    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Kijevljani, Kijevljani, paganski skupe. Da niste Mihajlika izdali, nikad Tatari Kijev ne bi zauzeli.

    A onda, kad mjehne Raspotočje, onda je jebeno.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Bakalnica - Page 21 Empty Re: Bakalnica

    Post by kondo Sat Apr 30, 2022 10:42 pm

    Zus wrote:Nisam kupovao. Voleo bih da jesam
    Solun danas
    Bakalnica - Page 21 Img_2041
    Bakalnica - Page 21 Img_2042

    Bakalnica - Page 21 Img_2043


    znam tačno koja je ovo radnja na modiani pijaci. naše lokalno snabdevanje se dobro drži u poređenju a bogme umemo da budemo i jeftiniji - kod nas su raže 10e, brancin divljak 15-16e... mada nije sve - ovo što piše kotsomoura 14e bi se kod nas valjalo kao barbounia i bilo bi više, barem 15e.

    poslednji ulov ovdašnji, oko 2,8kg kvalitetne ribe za 32e.

    Bakalnica - Page 21 FRihkFyXwAAIWpe?format=jpg&name=large


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    avatar

    Posts : 2180
    Join date : 2020-06-19

    Bakalnica - Page 21 Empty Re: Bakalnica

    Post by Zus Sun May 01, 2022 9:29 am

    Kasnije su cene pocele da padaju. Oko 13 h vika na sve strane, skusa, rakovi razni I u pola cene.
    Ta pijaca me podeca na pok. oca koji je svaki put kad smo isli u Solun pre mnogo godina uvek prvo isao tamo, I ja naravno sa njim. Keva gledala zavese I sl.
    Sirotinja smo bili I ostali (kao narod, čast izuzecima) I to ne (samo) ekonomski. Grcka varijanta Maxi-ja (AB market isto Delhaize) je svetlosnu godinu ispred. I za istale vrste robe je isto
    Ipak posledice bailouta I korone su vidljive najvise kod oronulih automibila na ulicama u Gr (odokativna metoda TM). Usudio bih se da kazem da razika u godistu I klasi automobila skoro da ne postoji u odnosu na Bg, Ns (prisem o Solunu)


    Last edited by Zus on Sun May 01, 2022 10:04 am; edited 1 time in total
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Bakalnica - Page 21 Empty Re: Bakalnica

    Post by kondo Sun May 01, 2022 9:58 am

    pa što se kola tiče srbija je trenutno bliža vulgariji a na momente i rumuniji gde su svi na kreditima i voze pristojnija kola nego grci. naročito van atine pa i soluna, kod mene na ostrvu nisam video novo lokalno avto ne pamtim otkada, iako imamo čak i 1 suzukijev salon. swift kao najjeftiniji suzuki - najsvežiji komadi su prethodna verzija, minimum 3-5 godina stari. generalno prosek starosti kola ovde je oko 20 godina najmanje.

    grcko drustvo bez obzira koliko se žale i kenjaju je itekako očuvano u vitalnim vrednostima, što se posebno videlo tokom korone. na ostrvu su antivakseri kojih je bukvalno bilo u tragovima (kod mene u selu 1 porodica) bili prokuženi. ljudi nose maske i dan danas kada više nema zakona i prisile, ne samo zbog lične bezbednosti. mi smo gola kurčina u poređenju. sem po kvalitetu puteva, ali će i ovo početi da se raspada jednog dana, isto kao što se već raspalo po greciji.

    ali im je administracija i uterivanje zakona apsolutno grozno u poređenju sa našim. tri dana u banci smo potrošili dok žena nije otvorila najobičniji račun. to je nemoguće u srbiji, kad je otvarala isto to u rajfajzenu u roku od sat vremena je imala sve, zaključno za karticom.

    bizarno je koliko grci vole srbiju, ne samo na banalnom nivou pravoslavne braće. vole beograd, vole život u srbiji - mislim da im negde budi nostalgičnu žicu kakvu su ultimativnu anarhijsku slobodu imali pre nego im je angela zavukla, slomili kičmu ciprasu i dobili micotakisa da ih dodatno jebe. imam ovde lika koji svaki put kad me vidi priča da je najbolje u životu jeo u lorencu i kakalambi, i šta ja tu da mu kažem.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Erős Pista

    Posts : 81445
    Join date : 2012-06-10

    Bakalnica - Page 21 Empty Re: Bakalnica

    Post by Erős Pista Sun May 01, 2022 11:03 am

    fikret selimbašić wrote:Decenijama nije bila ovako dobra ponuda jagoda.

    Bakalnica - Page 21 E1Drke6

    +1

    Sve koje sam probao su sjajne.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Bakalnica - Page 21 Empty Re: Bakalnica

    Post by kondo Sat May 07, 2022 3:09 pm

    fun fact poredjenje cena ostrvo grcka - srbija

    ED 2.10 odjutros
    bivolje srce paradajs LIDL - 2.60
    jagode na rasprodaji ali odlicne, nivo begaljica LIDL 1.15 korpica 1/2kg
    spargla 7e kg
    svinjski file 10e
    govedji biftek 20e
    pile celo 4e
    sir tvrdi koza ovca 12.5-14e kg
    ulje kukuruzovo 2.60 LIDL, oko 5e obicni marketi

    povuci potegni ali je skoro sve poskupelo
    struja duplo, svi naricu
    materijale za gradnju da ne pominjem


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    katamaran

    Posts : 1352
    Join date : 2015-01-20

    Bakalnica - Page 21 Empty Re: Bakalnica

    Post by katamaran Sat May 07, 2022 9:20 pm

    fikret selimbašić wrote:Decenijama nije bila ovako dobra ponuda jagoda.

    Bakalnica - Page 21 E1Drke6
    I moj dojam. Kakve sam jagode kupovao po Velikoj Mostanici...

    Zao mis to ne saznah poreklo. U zivotu nisam jeo ukusnije jagode.


    _____
    Belaj Boy
    avatar

    Posts : 2180
    Join date : 2020-06-19

    Bakalnica - Page 21 Empty Re: Bakalnica

    Post by Zus Sat May 07, 2022 11:26 pm

    Bukvalno ne mogu da ubodem dobre jagode. Citam da nalazite samo dobre, slatke a posle 5-6 kupovina osrednjih I cak losijih nego ranijih godina, polako odustajem. Grcke, albanske, danas uzo domace ali jok.
    Pun dzak picke i tako to
    Notxor

    Posts : 8095
    Join date : 2020-09-07

    Bakalnica - Page 21 Empty Re: Bakalnica

    Post by Notxor Tue May 10, 2022 9:35 pm

    Zujalica na puteru. To je novina.


    _____
      Sweet and Tender Hooligan  
    plachkica

    Posts : 16180
    Join date : 2014-11-06

    Bakalnica - Page 21 Empty Re: Bakalnica

    Post by plachkica Tue May 10, 2022 9:48 pm

    zujalica na rezanom delikatesu, lokalni maxi
    avatar

    Posts : 2180
    Join date : 2020-06-19

    Bakalnica - Page 21 Empty Re: Bakalnica

    Post by Zus Tue May 10, 2022 10:00 pm

    "A zna se ko ovde krade"
    Notxor

    Posts : 8095
    Join date : 2020-09-07

    Bakalnica - Page 21 Empty Re: Bakalnica

    Post by Notxor Sun May 15, 2022 10:03 pm

    Ivan Tokin u ulozi Emila Zole u Trbuhu Pariza

    https://nova.rs/kultura/pise-ivan-tokin-zelen-pazar/


    _____
      Sweet and Tender Hooligan  
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Bakalnica - Page 21 Empty Re: Bakalnica

    Post by kondo Sun May 15, 2022 10:18 pm

    Notxor wrote:Zujalica na puteru. To je novina.

    kasniš tebra, ima godina dana najmanje kako sam to video mislim na cvetnom trgu, neki president (lipov kurac od putera btw)


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Bakalnica - Page 21 Empty Re: Bakalnica

    Post by kondo Sun May 15, 2022 10:24 pm

    Zus wrote:Bukvalno ne mogu da ubodem dobre jagode. Citam da nalazite samo dobre, slatke a posle 5-6 kupovina osrednjih I cak losijih nego ranijih godina, polako odustajem. Grcke, albanske, danas uzo domace ali jok.
    Pun dzak picke i tako to

    ja preksinoć u zaustavnom vremenu pod napadom krejvinga za jagodama uzeo korpicu u malom kaleniću i guess what - fenomenalne su. slušao sam kako prodavačica nekome priča kako im 2x dnevno donose jagode tu negde iz relativne blizine beograda, iz plastenika, pa su sveže i ukusne - i ništa nije slagala. vredi svakog od 500 dinara za kilo, što nije skuplje od dranja na pijacama. što je najgore nije ništa bolje ni kod ovih zločinaca pored puteva, gde je nekad bilo garantovano duplo jeftinije od kalenića ali stativa - danas na onom brdu od autoputa ka mladenovcu bilo 400. pa kuraca se napušite 400. ni PDV-a, ni marže posrednika, ni socijalnog za prodavačicu, ništa. od mene 500 radije.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    bela maca

    Posts : 11026
    Join date : 2014-10-28

    Bakalnica - Page 21 Empty Re: Bakalnica

    Post by bela maca Sun May 15, 2022 10:30 pm

    na kaleniću su od 300 do 700, s tim što je na većini tezgi 400


    _____
    most of us probably not getting better
    but not getting better together
    Bleeding Blitva

    Posts : 3743
    Join date : 2020-09-27
    Location : Waystone Inn

    Bakalnica - Page 21 Empty Re: Bakalnica

    Post by Bleeding Blitva Sun May 15, 2022 10:34 pm

    I ja uzela jagode (vrgoračke) neki dan, baš zbog foruma, nisam neki fan, više mi je da prekratim vrijeme do kraljice trešnje, ajme kad će te trešnje!!!
    Uglavnom jagode bile oke, nisam pala na guzicu, al ajd kako neće bit neloše kad cijelo zimu visim na jabukama i narančama.


    _____
    my goosebumps have goosebumps
    ficfiric

    Posts : 34171
    Join date : 2012-02-10

    Bakalnica - Page 21 Empty Re: Bakalnica

    Post by ficfiric Sun May 15, 2022 10:42 pm

    Ja nikako da docekam moje tresnje na placu. Rodilo je nesto malo ali na orah su mi se doselili neki cvorci tako da jbg. Ubrao sam jednu zelenu danas i verujem da je to to za ovu godinu


    _____


    Uprava napolje!

    Bleeding Blitva

    Posts : 3743
    Join date : 2020-09-27
    Location : Waystone Inn

    Bakalnica - Page 21 Empty Re: Bakalnica

    Post by Bleeding Blitva Sun May 15, 2022 10:48 pm

    Ni ja nikako da dočekam svoje roditeljske trešnje - ne znam jel more, ili vjetar, ali neki vrag ih potaraca i ta stabla eventualno dominiraju travnjakom i koloniziraju moju glad, bezveze iskreno.


    _____
    my goosebumps have goosebumps
    avatar

    Posts : 2180
    Join date : 2020-06-19

    Bakalnica - Page 21 Empty Re: Bakalnica

    Post by Zus Mon May 16, 2022 12:05 am

    Konacno sam ubo dobre jagode. Na Bajloniju danas po 400 kao neke polu sumske, malo sitnije, al takve vise volim od onih kapitalaca ko pola pesnice. I mirišu konačno. Dinje I jagode najpre po mirisu kupujem. Tresnja neka bzvz bila danas 300, ona bolja 500. Omiljeno voće.
    Inace najprecenjenije voće je malina (malinari jesu donekle doprineli tom stavu), dok je najveci underdog mušmula koja se I ne gaji.
    Apropo kupovine od seljaka pored puta tj. na njihovom terenu, mislim da je to više mit da je to nekad bila odlicna kupovina. Kad mu dodjes na noge to se ne kapira kao neka prednost, usteda, čast vec kao prilika za šišanje, shvatanje da je on potrebniji tebi nego ti njemu.
    plavaivy

    Posts : 3131
    Join date : 2014-11-21

    Bakalnica - Page 21 Empty Re: Bakalnica

    Post by plavaivy Mon May 16, 2022 8:36 am

    i kod mene u selu jagoda 400din..ima par plastenika izvan sela koji prodaju ispred ali nikako da odem da vidim koliko je kod njih

    a prosle godine su u ovo vreme bile 200
    bela maca

    Posts : 11026
    Join date : 2014-10-28

    Bakalnica - Page 21 Empty Re: Bakalnica

    Post by bela maca Mon May 16, 2022 8:54 am

    Danas na Kaleniću od 250


    _____
    most of us probably not getting better
    but not getting better together
    fikret selimbašić

    Posts : 9550
    Join date : 2020-06-19

    Bakalnica - Page 21 Empty Re: Bakalnica

    Post by fikret selimbašić Mon May 16, 2022 9:04 am

    Svaki drugi dan bicikliram sedam kilometara po dobre jagode, ovogodišnji hit za koji se nadam da će se raširiti među lokalnim uzgajivačima, za sad se samo jedan upustio u to. Ostali uglavnom gaje Maju i Clairy, ovaj car gaji Siriju. Miris, ukus, struktura, 1/1 jagode iz ljeta '87.

    Bakalnica - Page 21 Vyw1ylL


    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Kijevljani, Kijevljani, paganski skupe. Da niste Mihajlika izdali, nikad Tatari Kijev ne bi zauzeli.

    A onda, kad mjehne Raspotočje, onda je jebeno.
    avatar

    Posts : 2180
    Join date : 2020-06-19

    Bakalnica - Page 21 Empty Re: Bakalnica

    Post by Zus Mon May 16, 2022 9:19 am

    Jagode su jagode, i Supermen je jak

    Bakalnica - Page 21 Empty Re: Bakalnica

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Fri May 03, 2024 1:26 am