Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Bakalnica

    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Bakalnica - Page 14 Empty Re: Bakalnica

    Post by kondo Wed Feb 17, 2021 9:37 pm

    evo resio sam ti, ovi nisu skupi pritom

    https://maliproizvodjaci.rs/proizvodjaci/radansko-jagnje/?fbclid=IwAR2UkXW2NPZ2ukHiFNsuTzqnOCD_r8LAqm2_WcV76TbYwrZ2RRjJqoZWYsI


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50109
    Join date : 2017-11-16

    Bakalnica - Page 14 Empty Re: Bakalnica

    Post by Nektivni Ugnelj Wed Feb 17, 2021 9:47 pm

    Hvala
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Bakalnica - Page 14 Empty Re: Bakalnica

    Post by kondo Wed Feb 17, 2021 10:02 pm

    evo ti i ovo mozda zatreba

    https://www.kupujemprodajem.com/domaca-hrana/meso-i-preradjevine/sveza-jagnjetina-i-jaretina-dostava-beograd-27-02/oglas/110240888?filter_id=752011452

    ne razumem se mnogo u odgoj ovaca i koza sem ono sto vidim rodjenim ocima u grckoj, mislim da nema mnogo nacina da se vara sa ishranom jer su prosto zivotinje izbirljive i vise vole da brste i pasu nego da jedu razne vestacke stvari ali verovatno da neko zna to bolje od mene....


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    fikret selimbašić

    Posts : 9571
    Join date : 2020-06-19

    Bakalnica - Page 14 Empty Re: Bakalnica

    Post by fikret selimbašić Mon Mar 29, 2021 9:18 pm

    Kušanje konfekcije i još ponečeg.

    Brko me malo na Dragana Torbicu  podsjeća, njemu više vjerujem.


    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Kijevljani, Kijevljani, paganski skupe. Da niste Mihajlika izdali, nikad Tatari Kijev ne bi zauzeli.

    A onda, kad mjehne Raspotočje, onda je jebeno.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Bakalnica - Page 14 Empty Re: Bakalnica

    Post by kondo Fri Apr 23, 2021 10:19 pm

    nikad bolja ponuda morske ribe na vrhuncu uskršnjeg posta. iako sam razmažen zbog nabavke ribe na ostrvu nisam mogao danas da odolim baš velikim barbunima (3 komada skoro 800 grama) po ceni od oko 19e, ta klasa nije jeftinija ni u grčkoj sem na kraju dana ili direktno iz barke kod barbe. radnja tropico na kaleniću, mislim da imaju shop i na zemunskoj pijaci. od drugih zanimljivosti imali su filet svežeg bakalara (pravog, ne mutant oslića), onako muški debelog - 2 prsta, to ću sledeće da uzmem. zatim španske/italijanske razorclams, ne znam naše ime, školjke koje su duguljaste sa uglastim ivicama, mnogo dobre, rep od grdobe i sve ostalo od standardnog repertoara. lepo vreme u beogradu ko voli ribu.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Notxor

    Posts : 8095
    Join date : 2020-09-07

    Bakalnica - Page 14 Empty Re: Bakalnica

    Post by Notxor Sat Apr 24, 2021 12:08 am

    Meni je barbun najprecenjenija riba, možda jer ga nikad nisam spremio da valja, osim u supi.
    Najpotcenjeniji su ušata i bukva. Ušatu nisam video u Beogradu. Bukvu sam video, ali nisam kupovao jer se priča da je kratkog veka posle ulova.
    Obe sam lovio i jeo sveže i apsolutno preporučujem.


    _____
      Sweet and Tender Hooligan  
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Bakalnica - Page 14 Empty Re: Bakalnica

    Post by kondo Sat Apr 24, 2021 3:51 pm

    šta si radio sa bukvom, pržio?


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Notxor

    Posts : 8095
    Join date : 2020-09-07

    Bakalnica - Page 14 Empty Re: Bakalnica

    Post by Notxor Sat Apr 24, 2021 8:34 pm

    Ma da. U brašno, pa u ulje. 
    Samo što ja nisam nikad lovio ove velike od 300, 400 grama. 
    Moj ulov je u proseku 100 grama po komadu, i za bukve i za ušate.
    Najviše u vršu, manje na udicu u poslednje vreme.
    To su ribe koje se ne prodaju restoranima, retko se love velike, žive u čistoj vodi, zdravo se hrane, ponekad se desi da celo jato uđe u vršu.


    _____
      Sweet and Tender Hooligan  
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Bakalnica - Page 14 Empty Re: Bakalnica

    Post by kondo Sun Apr 25, 2021 3:51 pm

    jel vršu imaš metalnu ili od kanapa?

    ima kod nas na otoku puno ušate, isto je nema po restoranima sem kod janakisa koji živi od onoga što ulovi njegov otac a spreme majka i sestra. ako je to ovo što se kod nas zove melanuri a mislim da jeste

    Bakalnica - Page 14 Oblada_melanura____________________Melanuri_gr_Saddled_Sea_bream_en_Oblada_sv_Satulasargi_fi_IMG_0911-261-1000-800-100

    bukva isto ni kod nas nije kafanska riba, sem po "true to the bone" mesima kao što je pomenuti janakis - gopa se zove i isto se sprema pržena u brašnu. gopa je inače opšte mesto meze menija svake uzerije na ostrvu. naručiš uzo i talasa meze (morsko meze), stiže 4-5 prženih bukvi, par maslina, malo turšije i mašala.

    na neku foru kod grka ovakvo spremanje u dubokom ulju ne ispada masno kao što ga pamtim od ranije sa drugih mesta.

    što se tiče barbuna to je komplikovana tema, recimo da razumem tvoj stav ali se ne slažem. mislim da je barbun acquired taste koji dolazi sa godinama, kao škembići, iznutrice i slično.... svakako nije ljubav na prvi zalogaj.  Bakalnica - Page 14 3647434120


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Notxor

    Posts : 8095
    Join date : 2020-09-07

    Bakalnica - Page 14 Empty Re: Bakalnica

    Post by Notxor Mon Apr 26, 2021 11:34 am

    Manje-više svuda u Boki se prodaju metalne vrše iako spadaju u privredni ribolov pa je njihovo korišćenje zabranjeno, pa ih policija pokupi povremeno.

    Jeste, na slici je ušata i žao mi je što u Boki nema slična kafana.

    Što se tiče barbuna - kao što rekoh, možda ne znam da ga spremim da valja, a retko ga i lovim. Kad ga i ulovim, očistim ga i zamrznem zajedno sa pirkama i šparevima, pa kad mi se jede supa, skuvam sve to zajedno.

    A škembiće jedem nekoliko puta godišnje, ali me priča o njima podsetila da dugo nisam jeo jagnjeći mozak.


    _____
      Sweet and Tender Hooligan  
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Bakalnica - Page 14 Empty Re: Bakalnica

    Post by kondo Mon Apr 26, 2021 11:38 am

    za barbune u gradu, ako nemas gradele ili te mrzi, rerna skroz OK radi posao:

    Bakalnica - Page 14 Ezv1jNUWEAE6P_1?format=jpg&name=large


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    ćaća

    Posts : 3386
    Join date : 2019-11-03
    Age : 41
    Location : Bordeaux, FR

    Bakalnica - Page 14 Empty Re: Bakalnica

    Post by ćaća Fri Apr 30, 2021 1:05 am

    Ima li u gradu radnja sa azijskim prehrambenim proizvodima? Konkretno, indijskim?
    паће

    Posts : 40137
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Bakalnica - Page 14 Empty Re: Bakalnica

    Post by паће Fri Apr 30, 2021 9:06 am

    Има дућанче код Кинеза у блоку 70, има понешто мимо кинеског, али за доста тога треба знати идеограме, превод на десет суседних кесица је исти Bakalnica - Page 14 1143415371.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    ćaća

    Posts : 3386
    Join date : 2019-11-03
    Age : 41
    Location : Bordeaux, FR

    Bakalnica - Page 14 Empty Re: Bakalnica

    Post by ćaća Fri Apr 30, 2021 9:26 am

    Gledao sam, nemaju ono što mi treba. Ali hvala u svakom slučaju.
    паће

    Posts : 40137
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Bakalnica - Page 14 Empty Re: Bakalnica

    Post by паће Fri Apr 30, 2021 9:33 am

    У тамоу сам баш такве ствари узимао по азијским дућанима, за које никад не знаш чији су у ствари. Место где смо највише пазарили је било увек кинеско, до тзв. кинеског ћошета нема миља, и на крају се испоставило да га држе Јапанци... можда су препродали у међувремену а деловало ми је да се особље није мењало.

    Таман кад сам мислио да сам научио да по фаци разликујем Кинезе, Јапанце и Вијетнамце, натрчим на Кореанце и избламујем се...

    Најбољи избор су имали у једном корејско-римском дућану, прва два месеца. А онда се приметило да им баш не иде најбоље, мало су подалеко од гушће насељених делова града, и не набављају нову робу. Прво је нестало чатнија и кечапа од тамаринда. Чатни је после правила госпоја (прави га и сад - чатни од лудаје је одличан), ал' онај кечап, никад више.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    Anonymous
    Guest

    Bakalnica - Page 14 Empty Re: Bakalnica

    Post by Guest Fri Apr 30, 2021 9:33 am

    vidi metro, oni imaju jednu azijsku rafčinu veliku
    ćaća

    Posts : 3386
    Join date : 2019-11-03
    Age : 41
    Location : Bordeaux, FR

    Bakalnica - Page 14 Empty Re: Bakalnica

    Post by ćaća Fri Apr 30, 2021 10:44 pm

    Mango čatni sam našao u Univeru, kokosovo mleko ima, još samo crvenu kari pastu.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Bakalnica - Page 14 Empty Re: Bakalnica

    Post by kondo Fri Apr 30, 2021 10:53 pm

    mogao si da poneseš iz francuske šta god si hteo.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    паће

    Posts : 40137
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Bakalnica - Page 14 Empty Re: Bakalnica

    Post by паће Sat May 01, 2021 11:11 am

    Понео, био алав, понестало.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Bakalnica - Page 14 Empty Re: Bakalnica

    Post by kondo Sat May 01, 2021 12:45 pm

    dobio od komšije kesu litrina koje su juče izvađene iz mora. mislim da su ovo na srpsko hrvatskom arbunčići, ja ovako male ne bi vadio iz mora ali fotis je divljak i ne jebe živu silu. sad kad su mrtve poješćemo, šta možemo.

    Bakalnica - Page 14 Ed9120


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    паће

    Posts : 40137
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Bakalnica - Page 14 Empty Re: Bakalnica

    Post by паће Sat May 01, 2021 12:47 pm

    Ово ко нека фреска са гомилом светаца где сви имају једнако избечене очи и накирво уста.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    Anonymous
    Guest

    Bakalnica - Page 14 Empty Re: Bakalnica

    Post by Guest Mon May 24, 2021 9:44 pm

    di ovde ima da se kupi tečni dim 


    https://www.danas.rs/zivot/vege-recept-veganska-komplet-lepinja/
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Bakalnica - Page 14 Empty Re: Bakalnica

    Post by kondo Sat Aug 14, 2021 12:49 am

    jel postoji neko smisleno objašnjenje zašto je ove godine toliko loš domaći paradajz?

    meni ove godine prvi put ikada grčki paradajz za klasu iznad našeg. uvek je bilo obrnuto.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    plachkica

    Posts : 16191
    Join date : 2014-11-06

    Bakalnica - Page 14 Empty Re: Bakalnica

    Post by plachkica Sat Aug 14, 2021 1:10 am

    meni ove godine nikad bolji paradajz, ima šljivara ima volujskog srca, preukusni.
    ostalo nisam probala.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Bakalnica - Page 14 Empty Re: Bakalnica

    Post by kondo Sat Aug 14, 2021 9:53 am

    iz tvoje proizvodnje ili si kupila? beograd ili šabac?

    istina video sam lep šljivar prekjuče na pijaci ali sam već bio kupio kod babe nešto što liči na stari seljački paradajz. 

    što se volujskog srca tiče, vrlo sam skeptičan prema onome što se prodaje na pijacama - to uglavnom ima samo boju i ništa više od te sorte. koliko sam čuo problem je semenske prirode, prodaje se seme uvezeno iz EU (holandija, francuska) koje niđe veze. kad budem našao neku babu koja prodaje paradajz od starog semena, a ima ih koje ljubomorno čuvaju svoje seme i prenose iz godine u godinu, kupiću. ovo što sam do sada jeo nije bio coeur de beuf.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.

    Bakalnica - Page 14 Empty Re: Bakalnica

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Wed May 08, 2024 2:25 am