Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Nogomet u južnih Slavena

    Notxor

    Posts : 8095
    Join date : 2020-09-07

    Nogomet u južnih Slavena - Page 26 Empty Re: Nogomet u južnih Slavena

    Post by Notxor Sat May 14, 2022 7:16 pm

    Stigle godine - ne sećam se nijedne utakmice iz tog niza osim poraza Željezničara, tj. gola Mađara na kraju utakmice.


    _____
      Sweet and Tender Hooligan  
    fikret selimbašić

    Posts : 9535
    Join date : 2020-06-19

    Nogomet u južnih Slavena - Page 26 Empty Re: Nogomet u južnih Slavena

    Post by fikret selimbašić Sat May 14, 2022 7:48 pm

    Notxor wrote:Stigle godine - ne sećam se nijedne utakmice iz tog niza osim poraza Željezničara, tj. gola Mađara na kraju utakmice.

    Osima pamtim i pamtiću kroz dvije slike, njegovog izraza lica nakon Čuhajevog gola i nakon promašenog penala protiv Argentine. A propratio sam tu Željinu ekskurziju preko radija i tv. Taj izraz lica potire sve ostalo.

    Osim je ono što se u mom svijetu zove sarajevska mučenička faca, osim Osima :-) to su i Bodo Kovačević, Mirza Delibašić, Davorin Popović, Kemal Monteno... Svi su mi izgledali kao da vode decenijsku bitku sa kancerom i kad god je ko od njih umro, meni nije bilo iznenađenje. Iznenađnje je da je Osim poživio ovoliko.


    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Kijevljani, Kijevljani, paganski skupe. Da niste Mihajlika izdali, nikad Tatari Kijev ne bi zauzeli.

    A onda, kad mjehne Raspotočje, onda je jebeno.
    ćaća

    Posts : 3382
    Join date : 2019-11-03
    Age : 41
    Location : Bordeaux, FR

    Nogomet u južnih Slavena - Page 26 Empty Re: Nogomet u južnih Slavena

    Post by ćaća Sat May 14, 2022 9:52 pm

    Navijači Partizana vole Osima jer je sastavio odličan tim u vreme surove dominacije CZ. Pogledajte onaj klip koji sam kačio sa finala kupa 1992.
    Tovar

    Posts : 445
    Join date : 2022-04-29

    Nogomet u južnih Slavena - Page 26 Empty Re: Nogomet u južnih Slavena

    Post by Tovar Sun May 15, 2022 3:10 pm

    fikret selimbašić wrote:
    Notxor wrote:Stigle godine - ne sećam se nijedne utakmice iz tog niza osim poraza Željezničara, tj. gola Mađara na kraju utakmice.

    Osima pamtim i pamtiću kroz dvije slike, njegovog izraza lica nakon Čuhajevog gola i nakon promašenog penala protiv Argentine. A propratio sam tu Željinu ekskurziju preko radija i tv. Taj izraz lica potire sve ostalo.

    Osim je ono što se u mom svijetu zove sarajevska mučenička faca, osim Osima :-) to su i Bodo Kovačević, Mirza Delibašić, Davorin Popović, Kemal Monteno... Svi su mi izgledali kao da vode decenijsku bitku sa kancerom i kad god je ko od njih umro, meni nije bilo iznenađenje. Iznenađnje je da je Osim poživio ovoliko.

    Da, kad se spomene Osim i meni je prva asocijacija gol Videotona i taj očaj na licu koji je kamera uhvatila. Izgledalo je kao da će se srušiti svaki tren. I kad spominješ mučeničku facu, ima nešto u tome... Ne mogu se sjetiti da sam ga ikad vidio nasmijanog.

    Prilično je impresivna lista protivnika Videotona. Koliko se nogomet promijenio u četdesetak godina, čudo jedno. Tada nije bila neka velika rijetkost da timovi poput Želje ili Videotona daleko doguraju u Evropi. Ili da Hajduk i Radnički igraju osminu finala Kupa UEFA. Danas je to nezamislivo.

    Anyway, šteta za Želju, finale s Realom bio bi materijal za legendu. Ako ga je tih godina mogla pobijediti Rijeka, možda bi i Željo...
    ficfiric

    Posts : 34128
    Join date : 2012-02-10

    Nogomet u južnih Slavena - Page 26 Empty Re: Nogomet u južnih Slavena

    Post by ficfiric Sun May 15, 2022 6:05 pm

    I Videoton je pobedio Reala, i to u gostima, ali nedovoljno


    _____


    Uprava napolje!

    fikret selimbašić

    Posts : 9535
    Join date : 2020-06-19

    Nogomet u južnih Slavena - Page 26 Empty Re: Nogomet u južnih Slavena

    Post by fikret selimbašić Sun May 22, 2022 3:03 pm

    Nogomet u južnih Slavena - Page 26 281338566_1704463316556952_6255662190495467784_n.jpg?_nc_cat=107&ccb=1-7&_nc_sid=730e14&_nc_ohc=e5plVCeGHcsAX8nkxXj&_nc_ht=scontent.fsjj2-1


    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Kijevljani, Kijevljani, paganski skupe. Da niste Mihajlika izdali, nikad Tatari Kijev ne bi zauzeli.

    A onda, kad mjehne Raspotočje, onda je jebeno.
    fikret selimbašić

    Posts : 9535
    Join date : 2020-06-19

    Nogomet u južnih Slavena - Page 26 Empty Re: Nogomet u južnih Slavena

    Post by fikret selimbašić Fri May 27, 2022 7:58 pm


    DB: Pa nije hrvatska policija odlučivala koga će se pustiti na stadion!NN: U tome i jest problem. Odlučivala je privatna garda kriminalca odbjeglog u Međugorje, a hrvatska policija je poslužila kao državna ispomoć, pa je s pravom nazvana
    . Da je policiji zaista bilo stalo do reda i mira, pustila bi navijače na stadion, ili naredila privatnoj gardi da to učini. Ovako, suflirala je onima koji su pothranili navijačku srdžbu i nasilničke porive. Ako masi od tisuću i pol ljudi onemogućiš prisustvovanje utakmici zbog koje su putovali četiristo kilometara, ako ih nakon toga tretiraš kao stoku, ne dopuštajući im da uzmu vodu i hranu, tjerajući ih da pišaju u plastične boce, najmanje što možeš očekivati su ozbiljni problemi. A poslije svega iz policije saopćavaju da su bili "zatečeni" navijačkim ponašanjem. Ako si, kao državni organ reda, "zatečen" nečim što je savršeno očekivano, znači da si savršeno nesposoban.


    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Kijevljani, Kijevljani, paganski skupe. Da niste Mihajlika izdali, nikad Tatari Kijev ne bi zauzeli.

    A onda, kad mjehne Raspotočje, onda je jebeno.
    Ferenc Puskás

    Posts : 11564
    Join date : 2014-10-27
    Location : kraljevski vinogradi

    Nogomet u južnih Slavena - Page 26 Empty Re: Nogomet u južnih Slavena

    Post by Ferenc Puskás Tue May 31, 2022 11:26 am

    Golman Kovačević se nije odazvao na poziv bosanskog selektora. Njegov hrvatski menadžer izjavljuje slijedeće:
    Pošto je mladi gospodin Vladan Kovačević prirodni Srbin, niti klub igrača, niti mi agencija igrača nemamo poziv reprezentacije Srbije i ako bi u aktualnom slučaju to bila nagrada najboljem vrataru Ekstraklase u Poljskoj.

    Srbin na lešo. Nogomet u južnih Slavena - Page 26 1233199462


    _____
    Ha rendelkezésre áll a szükséges pénz, a vége általában jó.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50036
    Join date : 2017-11-16

    Nogomet u južnih Slavena - Page 26 Empty Re: Nogomet u južnih Slavena

    Post by Nektivni Ugnelj Tue May 31, 2022 12:17 pm

    Neprirodni Srbin. Čekaj da se toga sete u Ćiririlici
    fikret selimbašić

    Posts : 9535
    Join date : 2020-06-19

    Nogomet u južnih Slavena - Page 26 Empty Re: Nogomet u južnih Slavena

    Post by fikret selimbašić Sun Jun 12, 2022 2:09 pm

    Nemile scene u Titogradu.



    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Kijevljani, Kijevljani, paganski skupe. Da niste Mihajlika izdali, nikad Tatari Kijev ne bi zauzeli.

    A onda, kad mjehne Raspotočje, onda je jebeno.
    Bleeding Blitva

    Posts : 3742
    Join date : 2020-09-27
    Location : Waystone Inn

    Nogomet u južnih Slavena - Page 26 Empty Re: Nogomet u južnih Slavena

    Post by Bleeding Blitva Sun Jun 12, 2022 2:13 pm

    Nogomet u južnih Slavena - Page 26 3579118792


    _____
    my goosebumps have goosebumps
    Ferenc Puskás

    Posts : 11564
    Join date : 2014-10-27
    Location : kraljevski vinogradi

    Nogomet u južnih Slavena - Page 26 Empty Re: Nogomet u južnih Slavena

    Post by Ferenc Puskás Sun Jun 12, 2022 2:36 pm

    To nije pravo lice Titograda, radi se o šačici neodgovornih.


    _____
    Ha rendelkezésre áll a szükséges pénz, a vége általában jó.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50036
    Join date : 2017-11-16

    Nogomet u južnih Slavena - Page 26 Empty Re: Nogomet u južnih Slavena

    Post by Nektivni Ugnelj Sun Jun 12, 2022 2:57 pm

    Nogomet u južnih Slavena - Page 26 3579118792
    ficfiric

    Posts : 34128
    Join date : 2012-02-10

    Nogomet u južnih Slavena - Page 26 Empty Re: Nogomet u južnih Slavena

    Post by ficfiric Sun Jun 12, 2022 4:10 pm

    Evo, i gradonacelnici su se umesali

    Nogomet u južnih Slavena - Page 26 Bhcg10


    _____


    Uprava napolje!

    ficfiric

    Posts : 34128
    Join date : 2012-02-10

    Nogomet u južnih Slavena - Page 26 Empty Re: Nogomet u južnih Slavena

    Post by ficfiric Sun Jun 12, 2022 7:07 pm

    Ultra Crna Gora sakuplja novac za kupovinu kombija: Zaisto nećete tako kući odit, iz ove časne i junačke zemlje
    Autor: Antena M
    https://www.antenam.net/sport/ostalo/248207-ultra-crna-gora-sakuplja-novac-za-kupovinu-kombija-zaisto-necete-tako-kuci-odit-iz-ove-casne-i-junacke-zemlje
    12.06.2022. 17:25 ➔ 18:13

    FaceBook
    tweet
    Iz udruženja navijača reprezentacije Crne Gore "Ultra Crna Gora" oglasili su se saopštenjem povodom informacije da je juče u centru Podgorice zapaljen kombi za koji se vjeruje da je bio angažovan za prevoz navijača reprezentacije Bosne i Hercegovine.

    "Ultra Crna Gora kao centralna tribina koja pod svojim okriljem okuplja sve grupe svih gradova, poziva javnost da nam se pridruži u skupljanju novčanih sredstava kako bi vlasnicima zapaljenog kombija bosanskih tablica kupili novi, jer "zaisto nećete tako kući odit, iz ove časne i junačke zemlje", navodi se u saopštenju grupe navijača.

    Oni su vlasnika pozvali da ih, kako kažu, časti po burek sa sirom kada mu uruče donaciju.

    U saopštenju je i ostavljen broj žiro računa organizacije "Ultra Crna Gora": 510-74365-45.

    Oglasili su se iz SDP-a odakle su najavili da će sjutra uplatiti donaciju.

    "Pozivamo i druge partije, privredne subjekte i organizacije da se priključe akciji!", naveli su iz SDP-a.


    _____


    Uprava napolje!

    Del Cap

    Posts : 6148
    Join date : 2019-11-04

    Nogomet u južnih Slavena - Page 26 Empty Re: Nogomet u južnih Slavena

    Post by Del Cap Tue Jun 21, 2022 1:09 am

    Večeras mi (budući) tast pokazao sliku sa uviđaja prinudnog sletanja cesne u kojoj su bili Jure Jerković i Dževad Prekazi, kad je ovaj prelazio iz Partizana u Hajduk, a tast bio istražni sudija u Ivanjici/Prilikama gde se cesna prizemljila u jedno polje. Nogomet u južnih Slavena - Page 26 1143415371
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50036
    Join date : 2017-11-16

    Nogomet u južnih Slavena - Page 26 Empty Re: Nogomet u južnih Slavena

    Post by Nektivni Ugnelj Tue Jun 21, 2022 1:13 am


    (budući) tast 

    Opa!
    boomer crook

    Posts : 36867
    Join date : 2014-10-27

    Nogomet u južnih Slavena - Page 26 Empty Re: Nogomet u južnih Slavena

    Post by boomer crook Tue Jun 21, 2022 7:19 am

    ohoho!


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    kapetanm

    Posts : 5797
    Join date : 2012-02-10

    Nogomet u južnih Slavena - Page 26 Empty Re: Nogomet u južnih Slavena

    Post by kapetanm Tue Jun 21, 2022 10:52 am

    Pazi kad ti buduci tast pokazuje tu tematiku sa 2 elementa: prinuda i strah, radi jednog potpisa
    Daï Djakman Faré

    Posts : 8054
    Join date : 2014-10-28
    Location : imamate of futa djallon

    Nogomet u južnih Slavena - Page 26 Empty Re: Nogomet u južnih Slavena

    Post by Daï Djakman Faré Tue Jun 21, 2022 11:12 am

    Nogomet u južnih Slavena - Page 26 286371741

    cestitke, garg Nogomet u južnih Slavena - Page 26 1143415371


    _____
    i would like to talk here about The Last of Us on HBO... and yeah, yeah i know.. the world is burning but lets just all sit and talk about television. again - what else are we doing with ourselves ? we are not creating any militias. but my god we still have the content. appraising content is the american modus vivendi.. that's why we are here for. to absorb the content and then render some sort of a judgment on content. because there is a buried hope that if enough people have the right opinion about the content - the content will get better which will then flow to our structures and make the world a better place
    Tovar

    Posts : 445
    Join date : 2022-04-29

    Nogomet u južnih Slavena - Page 26 Empty Re: Nogomet u južnih Slavena

    Post by Tovar Tue Jun 21, 2022 11:32 am

    Del Cap wrote:Večeras mi (budući) tast pokazao sliku sa uviđaja prinudnog sletanja cesne u kojoj su bili Jure Jerković i Dževad Prekazi, kad je ovaj prelazio iz Partizana u Hajduk, a tast bio istražni sudija u Ivanjici/Prilikama gde se cesna prizemljila u jedno polje. Nogomet u južnih Slavena - Page 26 1143415371

    Tast ti je pomiješao Prekazija i Koznikua. Dogodi se.  Nogomet u južnih Slavena - Page 26 1241126653 

    Let se dogodio 1990., kad je Kozniku prelazio u Hajduk iz Prištine. Jerković (tada direktor kluba) je bio na čelu delegacije koja je otišla po njega.

    A Prekazi... On se pamti po prečki iz Londona kad je Hajduk 1984. izgubio od Tottenhama 0:1 u uzvratu polufinala Kupa UEFA. Prva utakmica u Splitu je završila 2:1. Da je pogodio cenat-dva niže ušli bi u finale. Ovako, Hajduk je ostao jedini klub velike četvorke koji nije igrao evropski finale.
    fikret selimbašić

    Posts : 9535
    Join date : 2020-06-19

    Nogomet u južnih Slavena - Page 26 Empty Re: Nogomet u južnih Slavena

    Post by fikret selimbašić Tue Jun 21, 2022 1:17 pm

    Dan 2.922: Nije bio offside protiv Nigerije
    Nogomet u južnih Slavena - Page 26 1655803066-NigeriJa-1536x868


    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Kijevljani, Kijevljani, paganski skupe. Da niste Mihajlika izdali, nikad Tatari Kijev ne bi zauzeli.

    A onda, kad mjehne Raspotočje, onda je jebeno.
    boomer crook

    Posts : 36867
    Join date : 2014-10-27

    Nogomet u južnih Slavena - Page 26 Empty Re: Nogomet u južnih Slavena

    Post by boomer crook Tue Jun 21, 2022 2:42 pm

    Tovar wrote:
    Del Cap wrote:Večeras mi (budući) tast pokazao sliku sa uviđaja prinudnog sletanja cesne u kojoj su bili Jure Jerković i Dževad Prekazi, kad je ovaj prelazio iz Partizana u Hajduk, a tast bio istražni sudija u Ivanjici/Prilikama gde se cesna prizemljila u jedno polje. Nogomet u južnih Slavena - Page 26 1143415371

    Tast ti je pomiješao Prekazija i Koznikua. Dogodi se.  Nogomet u južnih Slavena - Page 26 1241126653 

    Let se dogodio 1990., kad je Kozniku prelazio u Hajduk iz Prištine. Jerković (tada direktor kluba) je bio na čelu delegacije koja je otišla po njega.

    A Prekazi... On se pamti po prečki iz Londona kad je Hajduk 1984. izgubio od Tottenhama 0:1 u uzvratu polufinala Kupa UEFA. Prva utakmica u Splitu je završila 2:1. Da je pogodio cenat-dva niže ušli bi u finale. Ovako, Hajduk je ostao jedini klub velike četvorke koji nije igrao evropski finale.

    cesto sam kao srednjoskolac sam igrao veliku r'n'r prevaru i dok sam pitanja iz opste pop kulture razbijao fuzbal bi me obicno ukopao. tako sam jednom prilikom u ocaju izjavio da je kozniku nigerijski reprezentativac. na sta su misko i pok. kosta poceli da se cerekaju Nogomet u južnih Slavena - Page 26 1399639816

    godinama docnije sam ih upoznao i kao nesto radio s njima ali nisam imao mooda da im ispricam za taj blam.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Uncle Baby Billy

    Posts : 3143
    Join date : 2021-09-13

    Nogomet u južnih Slavena - Page 26 Empty Re: Nogomet u južnih Slavena

    Post by Uncle Baby Billy Tue Jun 21, 2022 2:53 pm

    jebeni vijci


    _____
    ja se rukovodim logikom gvozdenih determinizama
    Del Cap

    Posts : 6148
    Join date : 2019-11-04

    Nogomet u južnih Slavena - Page 26 Empty Re: Nogomet u južnih Slavena

    Post by Del Cap Tue Jun 21, 2022 5:10 pm

    Slika je iz 1983. ili 84, koliko sam video.

    Edit: mada, ja ne znam ništa o tome, a kad stariji ljudi krenu sa "pričam ti priču" svakako u dobar deo treba a priori sumnjati Nogomet u južnih Slavena - Page 26 1143415371


    Last edited by Del Cap on Tue Jun 21, 2022 5:22 pm; edited 1 time in total

    Nogomet u južnih Slavena - Page 26 Empty Re: Nogomet u južnih Slavena

    Post by Sponsored content

      Similar topics

      -

      Current date/time is Sun Apr 28, 2024 4:45 pm