Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Medijsko smetlište

    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Medijsko smetlište - Page 19 Empty Re: Medijsko smetlište

    Post by kondo Tue Nov 20, 2018 12:01 am

    zvezda je zivot wrote:plachkice, moj dobronamerni savet: manje jurcaj za senzacijama; proveri izvore. nije ti ovo tviter.

    reci da je lepa pesma, nema veze otkad je. srpski pol makartni.

    Medijsko smetlište - Page 19 3647434120


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    zvezda je zivot

    Posts : 7063
    Join date : 2014-11-07

    Medijsko smetlište - Page 19 Empty Re: Medijsko smetlište

    Post by zvezda je zivot Tue Nov 20, 2018 12:07 am

    fico, bio bi sjajan novinar i pravnik.

    da sperem ljagu s bajazinog imena: evo jedne prica koju sam cuo prosle nedelje: desava se pre nekih ne znam 6-7 godina. devojka student, nema para, roditelji je pritiskaju da da ispite, ona bi na veliki bajagin koncert u areni. sta ce, napise mejl, objasni situaciju, veliki fan, nema para, oce kartu, i posalje na adresu benda. stigne odgovor, kaze, dobro, daj kontakt-telefon. da ona telefon. zvoni telefon - kad s druge trane - momcilo! procitao je pismo, dirnulo ga, kolko joj karata treba, ona kaze samo jedna, on kaze a ne ne ne, aj da se nadjemo sutra kad ti odgovara kod sata (njoj je reko kod konja, jer je iz unutranjosti). sutradan se nadju kod sata, ona i bajaga, i dobije 4 vip karte.

    e takav je covek bajaga.


    _____
    ova zemlja to je to
    ficfiric

    Posts : 34304
    Join date : 2012-02-10

    Medijsko smetlište - Page 19 Empty Re: Medijsko smetlište

    Post by ficfiric Tue Nov 20, 2018 12:08 am

    Sad gledam rezultate Partizana iz 2003. Igrali su sa Djurgardenom 2:2 a njihov grb ima oblik kao na onoj zadnjoj strani (3:13). Naslov "Remi iz snova" mora biti vezan za neki mec u evro-kupovima. Takvih naslova nema kad je domaca liga u pitanju.


    Stavljam 10e da je u pitanju 2003. godina


    _____


    Uprava napolje!

    plachkica

    Posts : 16203
    Join date : 2014-11-06

    Medijsko smetlište - Page 19 Empty Re: Medijsko smetlište

    Post by plachkica Tue Nov 20, 2018 12:26 am

    izvinjavam se što sam vam dirnula u bajagu Medijsko smetlište - Page 19 1143415371
    no, nije fejk njuz, samo je zastarela, mnogo. nije namerno Medijsko smetlište - Page 19 1143415371
    паће

    Posts : 40198
    Join date : 2012-02-12
    Location : квантни физикалац

    Medijsko smetlište - Page 19 Empty Re: Medijsko smetlište

    Post by паће Tue Nov 20, 2018 12:27 am

    Нико не застарева намерно, осим робе.


    _____
       commented, fermented, demented, mementoed, cemented, lamented.
       анархеологистика: оно кад не знаш где си га затурио, и кад.
    zvezda je zivot

    Posts : 7063
    Join date : 2014-11-07

    Medijsko smetlište - Page 19 Empty Re: Medijsko smetlište

    Post by zvezda je zivot Tue Nov 20, 2018 12:38 am

    prosto neke vrednosti moraju da se postuju. niko nije napravio vise himni za sve i svasta, covek ima dar i nek stvara. kako je car prodao onu sto ne moze niko mozes ti i gradjanskim protestima i zvezdinoj tribini. to moras da cenis.

    u pravu je Kondo. kad sere po bajagi ko da se sere po makartniju. (doduse tesko mi je da pravim te strukturalne paralele, biki srbljanovic je rekla da je divljan nas makartni, sto ima smisla s obzirom na poziciju idola u nasem rokenrolu i istoj gluposti koja vlada u percepciji solo karijera divljana i makartnija. opet bajaga nije nije ni srpski pol sajmon, samo makartni ima tu bajaginu blentavost i hiticnost.)


    _____
    ova zemlja to je to
    паће

    Posts : 40198
    Join date : 2012-02-12
    Location : квантни физикалац

    Medijsko smetlište - Page 19 Empty Re: Medijsko smetlište

    Post by паће Tue Nov 20, 2018 12:47 am

    Бајага је међу можда десет домаћих рокера који су написали понешто што можеш пијан у кафани да певаш.

    Тако да може да сере, прави глупости, пише понекад баш имбецилне текстове, одсвира концерт преко курца - нема везе, има неко језгро које је урадио док је још имао шта да каже, што му нико не може одузети па ни он сам.


    _____
       commented, fermented, demented, mementoed, cemented, lamented.
       анархеологистика: оно кад не знаш где си га затурио, и кад.
    zvezda je zivot

    Posts : 7063
    Join date : 2014-11-07

    Medijsko smetlište - Page 19 Empty Re: Medijsko smetlište

    Post by zvezda je zivot Tue Nov 20, 2018 12:55 am

    tako je, pace!

    i evo koji je pravednik s tvitera i bff nikole samardzica prvi skocio na bajagu



    _____
    ova zemlja to je to
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Medijsko smetlište - Page 19 Empty Re: Medijsko smetlište

    Post by kondo Tue Nov 20, 2018 1:17 am

    ja kako sam omatorio počeo sam ljucki da gotivim bajagu kao čoveka. i plus tu ima taj žika koji je oduvek onako bio no comment ali čovek potpuno dominira fejsom, on živi negde u perlezu i kači slike i postove koji su egzistencijalističko remek delo na ivici srđana valjarevića samo ne na pragu samoubistva nego neko 180 stepeni suprotno stanje. tipa žika puši cigaru ispred kuće, žika sa majstorom opravlja dimnjak na kući, žika se smeje kučetu koje se saplelo... i tako.

    inače sam imao stvarno bolesnu epizodu sa njima prvi i jedini put kada sam u životu bio u san francisku, šetamo se žena i ja onim divnim mislim marina districtom, prolazimo pored nekog kafića oko koga su veliki žbunovi zelenila i odjednom ispred nas iskače neki kreten koji se dere Kondo! Bu! Kondo! Bu! dok ja razmišljam da li da vrištim ili da se smejem pošto je nemoguće da neko u SF zna moje ime. naravno - žika!

    pisao sam već da bi da sam imao noise pop bend ranih 90-tih sigurno svirao obradu godine prolaze u fazonu ko što je j mascis svirao cure... ta pesma ima pedal steel.....

    ja stvarno mislim da u moru uzaludnosti na akademskoj sceni, da bi neki pametni i nekonformisticki nastrojen phd kandidat sa knjizevnosti mogao malo da se pozabavi elementima bajagine poezije (izvinjavam se), jbga recenica

    da l' si ikada pitala
    tamne senke zidova
    ujutro gde odu

    je realno bolja od opusta tokina i tomaša zajedno, a negde mislim da kod njega ima dosta toga skrivenog ispod tamara i drugova bisera rasutih


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    zvezda je zivot

    Posts : 7063
    Join date : 2014-11-07

    Medijsko smetlište - Page 19 Empty Re: Medijsko smetlište

    Post by zvezda je zivot Tue Nov 20, 2018 1:31 am

    lep post Kondo


    _____
    ova zemlja to je to
    ficfiric

    Posts : 34304
    Join date : 2012-02-10

    Medijsko smetlište - Page 19 Empty Re: Medijsko smetlište

    Post by ficfiric Tue Nov 20, 2018 7:48 am

    plachkica wrote:izvinjavam se što sam vam dirnula u bajagu Medijsko smetlište - Page 19 1143415371
    no, nije fejk njuz, samo je zastarela, mnogo. nije namerno Medijsko smetlište - Page 19 1143415371

    Ja podrzavam cackanje Bajage, postoji i tema za to u dubinama Muzike Medijsko smetlište - Page 19 1844795956  ali za to ima dovoljno razloga i bez Vucelinih podmetanja Medijsko smetlište - Page 19 1844795956


    _____


    Uprava napolje!

    ficfiric

    Posts : 34304
    Join date : 2012-02-10

    Medijsko smetlište - Page 19 Empty Re: Medijsko smetlište

    Post by ficfiric Tue Nov 20, 2018 8:08 am



    Večernje novosti is a Serbian daily newspaper. Founded in 1953, it quickly grew into a high-circulation daily. Novosti also employs foreign correspondents spread around 23 national capitals around the globe. Wikipedia

    1953 + 50 = 2003

    ficfiric wrote:Stavljam 10e da je u pitanju 2003. godina

    Medijsko smetlište - Page 19 1181606036


    _____


    Uprava napolje!

    Anonymous
    Guest

    Medijsko smetlište - Page 19 Empty Re: Medijsko smetlište

    Post by Guest Tue Nov 20, 2018 8:34 am

    Meni je malo dirljiva ta potreba da se revalorizuje Bajaga, lik koji je bio tu sve ove decenije, nije ništa mega zasrao (aj da mu oprostimo "Moji su drugovi", nije on kriv što je film takav kakav je) i negde(tm) je ostao čovek. Malo me Bajaga podseća na ortaka koji vozi drugaricu po gradu, ide sa njom da uzmu stvari od dečka sa kojim je raskinula, pričaju najpoverljivije stvari na svetu, ali se ona uvek muva sa živopisnijim likovima od njega. Dok ne prođe deset godina takvog druženja i ona shvati da je on - da, on - komad nameštaja, solidan, malo izanđao, ali sasvim upotrebljiv - pravi izbor za nju, posle svih tih ludih godina.
    Sotir

    Posts : 8696
    Join date : 2016-10-04

    Medijsko smetlište - Page 19 Empty Re: Medijsko smetlište

    Post by Sotir Tue Nov 20, 2018 8:52 am

    Meni je žao što nisu snimili film o avanturama Sedme patrole Svemirske policije, trejler je toliko obećavao  Medijsko smetlište - Page 19 4135669698
    avatar

    Posts : 18439
    Join date : 2014-12-12

    Medijsko smetlište - Page 19 Empty Re: Medijsko smetlište

    Post by beatakeshi Tue Nov 20, 2018 9:16 am

    Dirljivo koliko su spisateljskog truda uložili Kondo i Zvezda Je Život (sic!) u parakvazimetahagiografisanje umesto da napišu jedno jednostavno, i nadasve ganutljivo Hvala. 


    1996. godina, pištaljke, šetnje, protesti. Novinarka (neka opoziciona redakcija) zove Bajagu da da izjavu o dešavanjima, očekuje se naravno da podrži pravednu borbu kao i mnoge druge javne ličnosti. Ovaj njanjavi kako je on muzičar, kako ga politika ne interesuje itd. Razgovor se postepeno zaoštrava da bi kulminirao sa "Boli me kurac za vaše proteste" i "Boli me dupe za tvoju seljačku muziku."
    Čru stori.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Medijsko smetlište - Page 19 Empty Re: Medijsko smetlište

    Post by kondo Tue Nov 20, 2018 9:28 am

    Pa i to, naravno. Na braniku otpora pomahnitalom neprijatelju. Gde ćeš veće opozicije od 1991 naovamo nego da pevaš Zvezdi, usred gusto ispletene debe mreže režimskih grobara, od Mirka Marjanovića naovamo.

    "Boli me dupe za tvoju seljačku muziku" Medijsko smetlište - Page 19 3579118792


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    bela maca

    Posts : 11048
    Join date : 2014-10-28

    Medijsko smetlište - Page 19 Empty Re: Medijsko smetlište

    Post by bela maca Tue Nov 20, 2018 10:28 am

    jel sam ja jedina kojoj se riga od bajagine beskrvne muzike?
    ko mlako mleko Medijsko smetlište - Page 19 1150481534


    _____
    most of us probably not getting better
    but not getting better together
    ficfiric

    Posts : 34304
    Join date : 2012-02-10

    Medijsko smetlište - Page 19 Empty Re: Medijsko smetlište

    Post by ficfiric Tue Nov 20, 2018 11:00 am

    Jesi. Meni se samo kenja, ne osecam mucninu


    _____


    Uprava napolje!

    паће

    Posts : 40198
    Join date : 2012-02-12
    Location : квантни физикалац

    Medijsko smetlište - Page 19 Empty Re: Medijsko smetlište

    Post by паће Tue Nov 20, 2018 11:16 am

    Нема Бајага снагу да изазове добру пеглу, а ни да се добро подригне, рига се после добре клопе. Или нечег јаче газираног, или пива (осим ако се сипа с тавана па оде гас). Бајага је данас више као готово јело из фолије - има мање више оне састојке које треба да има, мада испозамењиване јефтинијим варијантама, вишка скроба мањка беланчевина.

    Све је рекао на прва два албума, остатак је набијање стажа за пензију.


    _____
       commented, fermented, demented, mementoed, cemented, lamented.
       анархеологистика: оно кад не знаш где си га затурио, и кад.
    паће

    Posts : 40198
    Join date : 2012-02-12
    Location : квантни физикалац

    Medijsko smetlište - Page 19 Empty Re: Medijsko smetlište

    Post by паће Tue Nov 20, 2018 11:16 am

    Нема Бајага снагу да изазове добру пеглу, а ни да се добро подригне, рига се после добре клопе. Или нечег јаче газираног, или пива (осим ако се сипа с тавана па оде гас). Бајага је данас више као готово јело из фолије - има мање више оне састојке које треба да има, мада испозамењиване јефтинијим варијантама, вишка скроба мањка беланчевина.

    Све је рекао на прва два албума, остатак је набијање стажа за пензију. А и то је пола Жикино.


    _____
       commented, fermented, demented, mementoed, cemented, lamented.
       анархеологистика: оно кад не знаш где си га затурио, и кад.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Medijsko smetlište - Page 19 Empty Re: Medijsko smetlište

    Post by kondo Tue Nov 20, 2018 11:30 am

    Ujeeee, a ja sve ove godine živeo u uverenju da je Jack White lično.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Zuper

    Posts : 10694
    Join date : 2016-06-25

    Medijsko smetlište - Page 19 Empty Re: Medijsko smetlište

    Post by Zuper Tue Nov 20, 2018 11:45 am

    Ima Vojvoda Momcilo na pocetku karijere hardcore,



    Posle se komercijalizovao, kako to vec ide, znate i sami.
    Anonymous
    Guest

    Medijsko smetlište - Page 19 Empty Re: Medijsko smetlište

    Post by Guest Tue Nov 20, 2018 12:20 pm

    Sotir wrote:Meni je žao što nisu snimili film o avanturama Sedme patrole Svemirske policije, trejler je toliko obećavao  Medijsko smetlište - Page 19 4135669698
    Blejkova sedmorka je snimljena pre toga.
    Anonymous
    Guest

    Medijsko smetlište - Page 19 Empty Re: Medijsko smetlište

    Post by Guest Tue Nov 20, 2018 12:45 pm

    Kondo wrote: Gde ćeš veće opozicije od 1991 naovamo nego da pevaš Zvezdi, čiji je vo
    a navijača bio Arkan što je sa svojim trupama mnogo postigao u Zvorniku i Vukovaru, prodavao oružje Hrvatima, a kada se povlačio iz Vukovara samo je hteo da izvuče automobile i belu tehniku.

    "Boli me dupe za tvoju seljačku muziku" Medijsko smetlište - Page 19 3579118792

    Sorry, Kondo, znam da ću od sada biti na Il kod tebe, ali nisam mogao da odolim.
    Svako ima neki sentiment za nekoga u stilu "njega nemoj da mi diraš", sentiment iznad tzv. objektivnih fakata (kako bi rekao jedan istoričar iz SANU i što u kontekstu Trampovih fakata ima čak i nek ismisao). 
    Bajaga je angažovan kao i Đura i mornari.
    Ali nije krajm biti njanjav i pokušavati da se dopadneš na sve 4 strane onim manirističkim poštapalicama "ono, kao, mislim da mladi rasturaju, ne podržavam pevanje na engleskom, mi'im, nemam ništa protiv".

    Evo i ja volim Minju Subotu, ako je nekome lakše.


    Last edited by kud_genijalci on Tue Nov 20, 2018 1:08 pm; edited 1 time in total (Reason for editing : oko 34 tifpelera)
    zvezda je zivot

    Posts : 7063
    Join date : 2014-11-07

    Medijsko smetlište - Page 19 Empty Re: Medijsko smetlište

    Post by zvezda je zivot Tue Nov 20, 2018 12:51 pm

    bajagu uporedjujemo s ovim covekom? Savković: Vladin službenik Đura Mornar kupio firmu koja je dobila novac Ministarstva


    ne znam sta cu da radim kad umre pol makartni pa kad se ovde naredjaju pankeri, ljubitelji tvrdjeg zvuka i politicki radikali


    _____
    ova zemlja to je to

    Medijsko smetlište - Page 19 Empty Re: Medijsko smetlište

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Fri May 17, 2024 11:42 am