Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija)

    plachkica

    Posts : 16206
    Join date : 2014-11-06

    Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija) - Page 34 Empty Re: Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija)

    Post by plachkica Fri Jan 11, 2019 12:28 pm

    mislim da se u oku, sa bazduljem i ravnogorislavom izlupetao

    http://www.rts.rs/page/tv/sr/story/20/rts-1/3342323/oko-jugoslavija-pijana-decembarska-noc-1918-.html


    nije ova emisija, omašila sam, ne mogu sad da nađem, znam da je bio rts i da je rekao da 
    albanci nemaju balerine.


    Last edited by plachkica on Fri Jan 11, 2019 1:07 pm; edited 1 time in total
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija) - Page 34 Empty Re: Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija)

    Post by kondo Fri Jan 11, 2019 12:38 pm

    nisam gledao celu emisiju ali ono što sam video, nije se izlupetao uopšte, čak je imao neka zanimljiva mišljenja, korektan prema opštim mestima, hrvatima, makedoncima, bugarima - branio je jugoslaviju i iz perspektive srpskog interesa (slovenija i hrvatska kao zaštitni pojas prema austriji), komunističko trajno rešenje makedonskog nacionalnog pitanja, pacifikovanje odnosa sa bugarskom, negenocidnu prirodu hrvata itd.
    kosovo nisam uhvatio. ili tako ili se pored gorislava svi čine mnogo normalnijim.

    edit- ispalo mi "makedonskog"


    Last edited by Kondo on Fri Jan 11, 2019 1:01 pm; edited 1 time in total


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    паће

    Posts : 40219
    Join date : 2012-02-12
    Location : ропотарник

    Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija) - Page 34 Empty Re: Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija)

    Post by паће Fri Jan 11, 2019 12:50 pm

    Creepy Uncle wrote:Ja baš volim Mileninu pesmu "Jebo vas CV". A "malenu Banjsku" je mogao da napiše i Екрем Jevrić.

    plachkica wrote:dobro, nisam mislila na estradno pevanje, njega reguliše tržište.

    Јер је креативна индустрија, са све креативним добављачима сировина и креативним магацином готове робе.


    _____
       commented, fermented, demented, mementoed, cemented, lamented.
       анархеологистика: оно кад не знаш где си га затурио, и кад.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50253
    Join date : 2017-11-16

    Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija) - Page 34 Empty Re: Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija)

    Post by Nektivni Ugnelj Fri Jan 11, 2019 12:53 pm

    plachkica wrote:dobro, nisam mislila na estradno pevanje, njega reguliše tržište.

    Pa znamo da nisi to mislila, kako se može "Srbija" pojaviti na estradnom tržištu Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija) - Page 34 1399639816
    Erős Pista

    Posts : 81534
    Join date : 2012-06-10

    Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija) - Page 34 Empty Re: Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija)

    Post by Erős Pista Fri Jan 11, 2019 2:27 pm

    Ne slažem se s pitanjem Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija) - Page 34 1143415371

    Prvo, ne znam šta znači da jedna država peva (o bilo čemu). Pevaju valjda ljudi, odnosno (u ovom smislu reči "pevati") - pesnici i pesnikinje.

    Drugo, uopšte nije pitanje da li iko sme da peva o bilo čemu. Svako neka peva o onome o čemu želi, pitanje je samo kako to čini. I naravno, stari caveat važi i ovde - što je javno objavljeno može se javno i kritikovati.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija) - Page 34 Empty Re: Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija)

    Post by Guest Fri Jan 11, 2019 4:34 pm

    plachkica wrote:mislim da se u oku, sa bazduljem i ravnogorislavom izlupetao

    http://www.rts.rs/page/tv/sr/story/20/rts-1/3342323/oko-jugoslavija-pijana-decembarska-noc-1918-.html


    nije ova emisija, omašila sam, ne mogu sad da nađem, znam da je bio rts i da je rekao da 
    albanci nemaju balerine.


    Marković je onda citirao Balaševića, to je rečenica iz njegovog prvog romana.
    Rozita

    Posts : 308
    Join date : 2018-01-06

    Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija) - Page 34 Empty Re: Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija)

    Post by Rozita Fri Jan 11, 2019 4:39 pm

    Fikret zna znanje.
    "Povod za sve bilo je Kosovo. Zlo je tamo. Nakotili se došljaci iz susednog mraka, iz zemlje bez istorije, bez ptica, bez slikara, balerina, violoncelista...
    I to je nesretan narod, ne kažem, ali nismo im mi krivi što su uvek bili nesretni, i ne znam kojoj budali je palo na pamet da ih usreci baš sad, i to ovde, kod nas.
    Znam kojoj budali. Ali, o mrtvima samo najbolje..."

    "Tri posleratna druga" 11. poglavlje


    _____
    Rosencrantz and Guildenstern could not be told apart
    People muddled up their names right from the very start
    Gertrude called one Guildenstern the other Rosecrantz
    Claudius saw differently just from a cursive glance.
    Anonymous
    Guest

    Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija) - Page 34 Empty Re: Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija)

    Post by Guest Fri Jan 11, 2019 4:41 pm

    Ni violončeliste! Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija) - Page 34 286371741

    edit: Ah, preduhitrena sam.
    plachkica

    Posts : 16206
    Join date : 2014-11-06

    Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija) - Page 34 Empty Re: Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija)

    Post by plachkica Fri Jan 11, 2019 5:42 pm

    to balaševićevo sam propustila, znala sam da je gadno, ali da je baš toliko gadno nisam

    samo mi se uvek želudac prevrtao od  'ja sam uvek želeo mir'
    Rozita

    Posts : 308
    Join date : 2018-01-06

    Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija) - Page 34 Empty Re: Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija)

    Post by Rozita Fri Jan 11, 2019 5:53 pm

    jebo nas dan kad smo Šiptarima 
    toj naciji bez balerina
    dopustili da se množe
    kao pacovi


    Znači, back to basics, ispada da je BS napisala pesmu o MM i ĐB, da ne kažem DJB Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija) - Page 34 1143415371


    _____
    Rosencrantz and Guildenstern could not be told apart
    People muddled up their names right from the very start
    Gertrude called one Guildenstern the other Rosecrantz
    Claudius saw differently just from a cursive glance.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija) - Page 34 Empty Re: Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija)

    Post by kondo Fri Jan 11, 2019 6:05 pm

    http://thebalkanista.com/2018/06/26/the-balkanista-meets-two-of-albanias-best-ballerinas/


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Anonymous
    Guest

    Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija) - Page 34 Empty Re: Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija)

    Post by Guest Fri Jan 11, 2019 6:13 pm

    Beznačajna, ali u ovom kontekstu blago fani trivija je da sam ja tačno na dan kad sam "upoznala" osobu sa južne teme išla da gledam albanski nacionalni balet u Narodnom. Bilo je baš super.
    avatar

    Posts : 18450
    Join date : 2014-12-12

    Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija) - Page 34 Empty Re: Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija)

    Post by beatakeshi Fri Jan 11, 2019 6:26 pm

    Brte, ovde se čita Balašević! Koliko ste vi dokoni! Kao da je život beskrajan.
    Pol Pot je sve bio u pravu, rasformirati gradove, a intelektualce u kreativnu poljoprivredu.
    Rozita

    Posts : 308
    Join date : 2018-01-06

    Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija) - Page 34 Empty Re: Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija)

    Post by Rozita Fri Jan 11, 2019 6:45 pm

    @sejlor

    Južna tema, južna pokrajina Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija) - Page 34 1143415371


    _____
    Rosencrantz and Guildenstern could not be told apart
    People muddled up their names right from the very start
    Gertrude called one Guildenstern the other Rosecrantz
    Claudius saw differently just from a cursive glance.
    Anonymous
    Guest

    Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija) - Page 34 Empty Re: Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija)

    Post by Guest Fri Jan 11, 2019 6:48 pm

    Tako je, tako je.
    Anonymous
    Guest

    Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija) - Page 34 Empty Re: Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija)

    Post by Guest Fri Jan 11, 2019 7:02 pm

    beatakeshi wrote:Brte, ovde se čita Balašević! Koliko ste vi dokoni! Kao da je život beskrajan.
    Pol Pot je sve bio u pravu, rasformirati gradove, a intelektualce u kreativnu poljoprivredu.


    Zagledaš knjige na štandu i vidiš i Balaševićevu. Malo je prelistaš i na koricama vidiš njegovo tekst u kom piše o njoj, a tekst završava ovako: Ovo je moj prvi roman, pardon, prvi koji traže duže od pet minuta. Pa ti ne kupi i ne pročitaj.
    Sotir

    Posts : 8696
    Join date : 2016-10-04

    Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija) - Page 34 Empty Re: Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija)

    Post by Sotir Fri Jan 11, 2019 8:31 pm

    Poslušaj malo Zaklanu čeljad kad kriziraš sledeći put da kupiš nešto njegovo.
    Anonymous
    Guest

    Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija) - Page 34 Empty Re: Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija)

    Post by Guest Fri Jan 11, 2019 8:47 pm

    Kasno Zaklana čeljad na štand stiže. To je bilo pet-šest godina ranije.
    bela maca

    Posts : 11050
    Join date : 2014-10-28

    Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija) - Page 34 Empty Re: Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija)

    Post by bela maca Fri Jan 11, 2019 8:51 pm

    ništa, na spisku si i to je to


    _____
    most of us probably not getting better
    but not getting better together
    Anonymous
    Guest

    Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija) - Page 34 Empty Re: Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija)

    Post by Guest Fri Jan 11, 2019 9:03 pm

    Onda da se stavi i zvjezdica pored mog imena, označite me kao povratnika jer ja sam par godina kasnije pročitao i Jedan od onih života.
    bela maca

    Posts : 11050
    Join date : 2014-10-28

    Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija) - Page 34 Empty Re: Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija)

    Post by bela maca Fri Jan 11, 2019 9:09 pm

    Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija) - Page 34 465086090


    _____
    most of us probably not getting better
    but not getting better together
    Anonymous
    Guest

    Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija) - Page 34 Empty Re: Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija)

    Post by Guest Fri Jan 11, 2019 10:01 pm

    Prvu kupio kad sam za ZG busom putovao, tad je to trajalo puno sati. Drugu nakon što sam pročitao njegov intervju u kom je malo prozborio o temi romana. Tema me zainteresovala, jesen '91. u NS, junak je umalo uspjeli fudbaler, novosadski mangup koji vješto eskivira mobilizaciju ali mu se dobar drugar i poslovni partner oadaziva na poziv i nestaje negdje u okolini vukovara. Onda ga Batula Nikolčin (pazi ti samo imena glavnog junaka) pokušava da pronađe i vrati nazad. Obraća se i svom drugaru kriminalcu sa internacionalnom karijerom, tad već komandantom neke od paravojski, Dugi lainović npr.
    Raskida stara prijateljstva zbog Vukovara i rata. Iz istih razloga se i sa roditeljima razilazi, dodatno se spore i zbog toga što mu je cura Mađarica i što će im ona roditi unuka.

    Pročitao otprilike ovakvu najavu i zainteresovalo me. I kad sam počeo da čitam izgurao sam do kraja. Tak kasnije sam saznao za staronovsadizam, 365. nelepih dana, Steva Koprofagov i slične zajebancije kojima se sasvim fino mogu opisati i opisuju i njegovi romani. Posebno ovaj drugi.

    Dvijehiljaditi mi je post, jubilarni. Uzmite mi to kao olakšavajuću okolnost što oftopičarim i što prizivam Garija.


    Last edited by fikret selimbašić on Fri Jan 11, 2019 10:15 pm; edited 1 time in total
    darling

    Posts : 2269
    Join date : 2014-11-23

    Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija) - Page 34 Empty Re: Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija)

    Post by darling Fri Jan 11, 2019 10:05 pm

    jel mu ta devojka bila balerina? Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija) - Page 34 1399639816
    Anonymous
    Guest

    Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija) - Page 34 Empty Re: Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija)

    Post by Guest Fri Jan 11, 2019 10:14 pm

    Nije. Znam da mu je cura u prvom romanu bila novinarka koja ga je intervjuisala, ne sjećam se čim se Mađarica bavila  Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija) - Page 34 4101625831
    No Country

    Posts : 11141
    Join date : 2015-05-16

    Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija) - Page 34 Empty Re: Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija)

    Post by No Country Fri Jan 11, 2019 11:52 pm

    Rozita wrote:Fikret zna znanje.
    "Povod za sve bilo je Kosovo. Zlo je tamo. Nakotili se došljaci iz susednog mraka, iz zemlje bez istorije, bez ptica, bez slikara, balerina, violoncelista...
    I to je nesretan narod, ne kažem, ali nismo im mi krivi što su uvek bili nesretni, i ne znam kojoj budali je palo na pamet da ih usreci baš sad, i to ovde, kod nas.
    Znam kojoj budali. Ali, o mrtvima samo najbolje..."

    "Tri posleratna druga" 11. poglavlje
    Треба да постоји посебна врста пакла за ликове као што је Балашевић.

    Али пази, он је се и Титу заклињао, када се то носило, тако да је и горње било само наратив дана, који је он, јел да, устиховао, онако непогрешиво погађајући баш по сред среде духа чаршије, да свима буде мило и топло око срца. Баш као што је касније гадио Геду, итд. Све кад треба, човек за сва времена. Канаринац у паклу српске политике, непогрешиво пева баш оно што сви око њега мисле, а што је иначе изашло из чаробне ТВ кутије.

    Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija) - Page 34 Empty Re: Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija)

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Sun May 19, 2024 10:33 pm