Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Lična bezbednost

    Anonymous
    Guest

    Lična bezbednost - Page 3 Empty Re: Lična bezbednost

    Post by Guest Mon Jan 29, 2018 12:33 pm

    disident wrote:
    Mr. Moonlight wrote:Koliko možeš da izgubiš ako se braniš, a koliko ako se ne braniš.

    Ako se odbraniš, sačuvao si nešto što vredi platu ili dve, a možda ćeš višestruko dati na advokate, uz par godina života, koje vrede malo više.
    Ne mislim na tvoj post i tebe, al to jeste isto pokazatelj tog maco stava iz fotelje, ako nesto podje na zlu bice jer sam ja ,zrtva, ubio il osakatio napadaca.
    Najzajebaniji ljudi koje sam upoznao su mislili upravo suprotno, ako nesto podje po zlu, ti ces zavrsiti isecen ili upucan, a to ne vredi koliko tvoj telefon ili suma koju nosis u novcaniku. A pricam o najspremnijim ljudima koje znam, kojima je to posao. Prosto su lose sanse za rambo resenje. Btw krav maga je zato dobar metod samoodbrane, jer se stalno stavlja fokus na primenjivost,realnost i provezbavanje, gde se vrlo brzo vide koliko su ti male realne mogucnosti i koliko si ranjiv. O pravoj situaciji tek da ne govirim

    Ja sam samo primenio best case scenario. Nisam išao na gore ishode, mislio sam ako napišem da je i najbolji ishod loš, da dalje nema potrebe ni analizirati.

    Moj stav po pitanju imovine je formulisao davno moj pokojni otac, koji me je naučio dve stvari:

    1. Ko zna zašto je to dobro.
    2. Ko mu jebe mater.

    A što se tiče libida, nemam tu šta da dokazujem, ako neko dođe da krade od mene, pa ja sam već dokazano bolji. Doduše od toga sam poprilično operisan, uvek mi je pomenuti otac pričao:

    Nemaš ti zašto da se takimičiš sa drugima, gledaj samo da budeš bolji od sebe.

    Što se tiče zaštite, tu je uvek najbolja pasivna varijanta.

    U zgradi se dogovorite da sve osvetlite, naročito ulaz.

    Postavite kamere po zgradi, čak iako nisu u funkciji.

    ITD.
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Lična bezbednost - Page 3 Empty Re: Lična bezbednost

    Post by Filipenko Mon Jan 29, 2018 12:35 pm

    KinderLad wrote:
    Mr. Moonlight wrote:Koliko možeš da izgubiš ako se braniš, a koliko ako se ne braniš.

    Ako se odbraniš, sačuvao si nešto što vredi platu ili dve, a možda ćeš višestruko dati na advokate, uz par godina života, koje vrede malo više.

    Pa poenta je da po meni ne bi u tom slucaju uopste trebalo da ti treba advokat. 

    Nije na nivou ideologije, a tek ne na nivou nekakvog kurcenja, nego prosto ljudski covecanski ne shvatam da ako neko ubije nekog ko mu u pola noci upadne u kucu/stan ima bilo sta da odgovara. Ja to ne shvatam na, ono, bazicnom egzistencijalnom nivou. To mi je van pameti.


    Integritet odgovornog, produktivnog, drustveno svesnog coveka socijalisticke zajednice jednostavno nema cenu i mora se braniti od svih spoljasnjih i unutrasnjih nasrtaja.
    Anonymous
    Guest

    Lična bezbednost - Page 3 Empty Re: Lična bezbednost

    Post by Guest Mon Jan 29, 2018 12:36 pm

    KinderLad wrote:
    Mr. Moonlight wrote:Koliko možeš da izgubiš ako se braniš, a koliko ako se ne braniš.

    Ako se odbraniš, sačuvao si nešto što vredi platu ili dve, a možda ćeš višestruko dati na advokate, uz par godina života, koje vrede malo više.

    Pa poenta je da po meni ne bi u tom slucaju uopste trebalo da ti treba advokat. 

    Nije na nivou ideologije, a tek ne na nivou nekakvog kurcenja, nego prosto ljudski covecanski ne shvatam da ako neko ubije nekog ko mu u pola noci upadne u kucu/stan ima bilo sta da odgovara. Ja to ne shvatam na, ono, bazicnom egzistencijalnom nivou. To mi je van pameti.
    Isto koliko je meni na egzistencijalnom nivou van pameti ideja da imaš pravo da oduzmeš život nekome jer je došao da ti uzme imovinu, nežive predmete. Ubijanje je jako ozbiljna rabota, posle ubijanja nema nazad. Ne polemišem, nema tu prostora za polemiku, to su dva potpuno različita pogleda na svet. Ja i smrtnu kaznu posmatram kao abominaciju, apsolutno je se grozim.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50145
    Join date : 2017-11-16

    Lična bezbednost - Page 3 Empty Re: Lična bezbednost

    Post by Nektivni Ugnelj Mon Jan 29, 2018 12:39 pm

    Blind Lime Pie wrote:
    KinderLad wrote:

    Pa poenta je da po meni ne bi u tom slucaju uopste trebalo da ti treba advokat. 

    Nije na nivou ideologije, a tek ne na nivou nekakvog kurcenja, nego prosto ljudski covecanski ne shvatam da ako neko ubije nekog ko mu u pola noci upadne u kucu/stan ima bilo sta da odgovara. Ja to ne shvatam na, ono, bazicnom egzistencijalnom nivou. To mi je van pameti.
    Isto koliko je meni na egzistencijalnom nivou van pameti ideja da imaš pravo da oduzmeš život nekome jer je došao da ti uzme imovinu, nežive predmete. Ubijanje je jako ozbiljna rabota, posle ubijanja nema nazad. Ne polemišem, nema tu prostora za polemiku, to su dva potpuno različita pogleda na svet. Ja i smrtnu kaznu posmatram kao abominaciju, apsolutno je se grozim.
    Ama kakva "imovina"?!? Ko prica o imovini?
    Anonymous
    Guest

    Lična bezbednost - Page 3 Empty Re: Lična bezbednost

    Post by Guest Mon Jan 29, 2018 12:44 pm

    Pa po šta je došao napadač? Po laptop, kameru, PC, ne po moj osećaj digniteta. Uzmi, nosi, idi, ko mu jebe mater što kaže Munlajtov otac. Za mene je oduzimanje života opravdano samo kada postoji jasna i neposredna opasnost po tvoj život.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50145
    Join date : 2017-11-16

    Lična bezbednost - Page 3 Empty Re: Lična bezbednost

    Post by Nektivni Ugnelj Mon Jan 29, 2018 12:47 pm

    Jbg, upad u dom (pazi, ne imovinu, nego - dom, moze biti i iznajmljen) od nekog do nekog vremena po meni automatski predstavlja ugozavanje fizickog integriteta). Neumem na to drugacije da gledam. Mislim, ok, ne slazemo se, nije tragedija.
    Erős Pista

    Posts : 81493
    Join date : 2012-06-10

    Lična bezbednost - Page 3 Empty Re: Lična bezbednost

    Post by Erős Pista Mon Jan 29, 2018 12:54 pm

    Pa nije to bas do licne procene. Zna se sta je povreda fizickig integriteta, i upad u kucu to nije. Razumem da je psiholoski vrlo neprijatno - dom je prostor sigurnosti, a ne samo prostor gde drzimo imovinu - ali jbg nije napad na fizicki integritet.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50145
    Join date : 2017-11-16

    Lična bezbednost - Page 3 Empty Re: Lična bezbednost

    Post by Nektivni Ugnelj Mon Jan 29, 2018 12:55 pm

    William Murderface wrote:Pa nije to bas do licne procene. Zna se sta je povreda fizickig integriteta, i upad u kucu to nije. Razumem da je psiholoski vrlo neprijatno - dom je prostor sigurnosti, a ne samo prostor gde drzimo imovinu - ali jbg nije napad na fizicki integritet.

    Pa dobro, naravno da nije do licne procene. Do zakonske je. Samo kazem kakav bih zakon podneo na usvajanje Lična bezbednost - Page 3 1399639816
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Lična bezbednost - Page 3 Empty Re: Lična bezbednost

    Post by Filipenko Mon Jan 29, 2018 12:56 pm

    Lepo je videti da postoje osobe sa integrisanim bezicnim poligrafom koje odlicno znaju sta je namera ovakvih tipova kada upadaju u kuce i stanove i po sta su tacno dosli.


    Lična bezbednost - Page 3 Tan2015-1-3_22332987_0
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Lična bezbednost - Page 3 Empty Re: Lična bezbednost

    Post by Filipenko Mon Jan 29, 2018 12:59 pm

    William Murderface wrote:Pa nije to bas do licne procene. Zna se sta je povreda fizickig integriteta, i upad u kucu to nije. Razumem da je psiholoski vrlo neprijatno - dom je prostor sigurnosti, a ne samo prostor gde drzimo imovinu - ali jbg nije napad na fizicki integritet.


    Dok razmotris da li ce doci do povrede fizickog integriteta, po pravilu nisi vise u mogucnosti da se branis, i tu je mala zackoljica. Das mu laptop, novac i tako to, ok, kul, sta ako ti otme dete? Siluje zenu pred tobom? Krene da te satarom drobi iako si mu dao sve jer misli da imas jos? Burgija ti stopala i dlanove jer zeli da te ucini velikomucenikom isusovskim? Jebiga, to su zajebane stvari, i zato smatram da postoji neka linija - a ta linija je kucni prag - gde jednostavno imas pravo (ne i obavezu, ako ti procenis da je bolje drugacije, onda ok, ali to je tvoj izbor) da saspes gomilu olova u bitangu ili vise njih, posto ostali ionako najcesce beze kada prvi padne.
    Sergen Yalçın

    Posts : 2412
    Join date : 2014-10-31

    Lična bezbednost - Page 3 Empty Re: Lična bezbednost

    Post by Sergen Yalçın Mon Jan 29, 2018 1:44 pm

    +1


    _____
    I don't have pet peeves, I have major psychotic fucking hatreds
    Anonymous
    Guest

    Lična bezbednost - Page 3 Empty Re: Lična bezbednost

    Post by Guest Mon Jan 29, 2018 2:08 pm

    ne znam kome je poznat osecaj ulaska u stan koji je kompletno preturen od strane lopova. to je jedno psihicko stanje, pa ne mogu se usuditi da kazem ravno stanju nakon fizickog povredjivanja ili zlostavljanja, ali veoma blisko. sto se tice kucnog praga zaista bih svasta dozvolio u smislu zastite. 


    pre svega nase drustvo i inace ima ogroman problem sa povredjivanjem tudjeg licnog prostora, odnosno sa bezosecajnoscu za tako nesto, i to uopste ne smatra big dilom, a to dozivljavamo svi svaki dan, pocev od najobicnijih transakcija sa novcem, na mestima gde bi bar elementarna kakva takva privatnost trebala da postoji, tipa one linije,  salteri blagajne, pristojna udaljenost, dahtanja za vrat na svim mogucim mestima gde je to vrlo neprijatno i nepristojno itd.
    Sergen Yalçın

    Posts : 2412
    Join date : 2014-10-31

    Lična bezbednost - Page 3 Empty Re: Lična bezbednost

    Post by Sergen Yalçın Mon Jan 29, 2018 2:12 pm

    e jebi ga sad, sta si nasao da poredis, zvucis kao burzuj malogradjanin.


    _____
    I don't have pet peeves, I have major psychotic fucking hatreds
    Anonymous
    Guest

    Lična bezbednost - Page 3 Empty Re: Lična bezbednost

    Post by Guest Mon Jan 29, 2018 2:14 pm

    nije tacno, osecaj za tudj licni prostor se gradi i pociva na svemu sto sam naveo. razmisli kako bi se osecao da u banci otvoris racun uplatis na njega milion evra, a ugovor tvoj ostane na stocicu bankarskog sluzbenika jos osam sati nakon toga, sa sve jasnim tvojim podacima na izvolte svakome. a ne mora ni to, mozes biti siromasni radnik ili penzioner koji je upravo uzeo kes kredit od 5000 evra i odno kuci jer mu treba za par dana. ili isto tako kod agenta u firmi za nekretninu, kod agenta osiguranja u osiguravajucoj kuci itd. o takvim stvarima pricam, i to je sve licni prostor i privatnost, kao i licni stan ili kuca. kakve tacno to ima veze sa malogradjanstinom to valjda samo ti znas.
    Sergen Yalçın

    Posts : 2412
    Join date : 2014-10-31

    Lična bezbednost - Page 3 Empty Re: Lična bezbednost

    Post by Sergen Yalçın Mon Jan 29, 2018 2:16 pm

    nisam te razumeo onda, izvinjotina.


    _____
    I don't have pet peeves, I have major psychotic fucking hatreds
    Anonymous
    Guest

    Lična bezbednost - Page 3 Empty Re: Lična bezbednost

    Post by Guest Mon Jan 29, 2018 2:20 pm

    svakako nije potpuno blisko poredjenje, ali sam naveo u smislu vaznosti licnog prostora, ma sta on konkretno predstavljao.
    Daï Djakman Faré

    Posts : 8084
    Join date : 2014-10-28
    Location : imamate of futa djallon

    Lična bezbednost - Page 3 Empty Re: Lična bezbednost

    Post by Daï Djakman Faré Mon Jan 29, 2018 2:22 pm

    niko skoro nije objasnio neku temu koliko je BLP objasnio ovu.


    _____
    i would like to talk here about The Last of Us on HBO... and yeah, yeah i know.. the world is burning but lets just all sit and talk about television. again - what else are we doing with ourselves ? we are not creating any militias. but my god we still have the content. appraising content is the american modus vivendi.. that's why we are here for. to absorb the content and then render some sort of a judgment on content. because there is a buried hope that if enough people have the right opinion about the content - the content will get better which will then flow to our structures and make the world a better place
    Anonymous
    Guest

    Lična bezbednost - Page 3 Empty Re: Lična bezbednost

    Post by Guest Mon Jan 29, 2018 2:25 pm

    ja bih ovakve metode zastite sve odobrio 

    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50145
    Join date : 2017-11-16

    Lična bezbednost - Page 3 Empty Re: Lična bezbednost

    Post by Nektivni Ugnelj Mon Jan 29, 2018 2:53 pm

    Daï Djakman Faré wrote:niko skoro nije objasnio neku temu koliko je BLP objasnio ovu.

    stvar (ne cak ni politickog, nego vise filozofskogmeta Lična bezbednost - Page 3 1861198401 politickog) ukusa. To je sasvim legitiman stav i nesto sto treba odluciti na politickoj razini.
    Daï Djakman Faré

    Posts : 8084
    Join date : 2014-10-28
    Location : imamate of futa djallon

    Lična bezbednost - Page 3 Empty Re: Lična bezbednost

    Post by Daï Djakman Faré Mon Jan 29, 2018 2:55 pm

    naravno, jbt.


    _____
    i would like to talk here about The Last of Us on HBO... and yeah, yeah i know.. the world is burning but lets just all sit and talk about television. again - what else are we doing with ourselves ? we are not creating any militias. but my god we still have the content. appraising content is the american modus vivendi.. that's why we are here for. to absorb the content and then render some sort of a judgment on content. because there is a buried hope that if enough people have the right opinion about the content - the content will get better which will then flow to our structures and make the world a better place
    avatar
    Korisnik
    Korisnik

    Posts : 4670
    Join date : 2015-02-17

    Lična bezbednost - Page 3 Empty Re: Lična bezbednost

    Post by ontheotherhand Mon Jan 29, 2018 2:58 pm

    disident wrote:Dobro sad, jedna od stvari koja bi mogla da posluzi da ne dodje do takvih rasprava je sam zakon, npr u republici srbiji koji definise nuznu odbranu, a koji ne ostavlja mesta zastiti imovine pucanjem ili nekakvom kaznjavanju lopova. A i ako izuzmemo najpoznatiji i najkontraverzniji slucaj upadanja u stan dok je porodica u njemu, meni je ta opsednutost upadanjem u dom u kome su ljudi cudna, iz razloga sto razbojnici upadaju u kuce ciji su stanari 1. stariji ljudi 2.ne obavezno,ali pozeljeno samci, ili eventualno parovi 3.bogati  4. zive u kuci obavezno.  Takvi upadi i razbojnistva se desavaju u slucajevima kada razbojnici hoce mucenjem da iznude novac od zrtve,najcesce deviznih penzionera, i nemoguce ga je obaviti u stanu a da se ne alarmira cela zgrada

    Prvi bold: i to nije problem?! Ok je da se lopov kao da se ništa nije desilo?
     
    Dedi i babi su upali u kuću dok su bili u gradu kad je moj otac bio klinac, završio u komi. Seoska sredina, nisu bili bogati.

    Prema rečima prijatelja koji je pričao sa policijom nakon što je na njega pokušan napad u jednoj prigradskoj BG opštini, bilo je oko 40 upada u protekloj godini. Policija u fazonu branite se sami, mi ništa ne možemo. U vezi sa prvi boldom, oni kažu da se baš to dešava, sudija je uhapšene pustio i oni idu ponovo u pljačku. Da li je sudija ili neko iznad njega korumpiran i povezan s tom grupom, voleo bih da znam šta je u pitanju.
    avatar
    Korisnik
    Korisnik

    Posts : 4670
    Join date : 2015-02-17

    Lična bezbednost - Page 3 Empty Re: Lična bezbednost

    Post by ontheotherhand Mon Jan 29, 2018 3:00 pm

    Mr. Moonlight wrote:Koliko možeš da izgubiš ako se braniš, a koliko ako se ne braniš.

    Ako se odbraniš, sačuvao si nešto što vredi platu ili dve,

    Zavisi kolika je ta plata. 


    KinderLad wrote:


    Pa poenta je da po meni ne bi u tom slucaju uopste trebalo da ti treba advokat. 

    Nije na nivou ideologije, a tek ne na nivou nekakvog kurcenja, nego prosto ljudski covecanski ne shvatam da ako neko ubije nekog ko mu u pola noci upadne u kucu/stan ima bilo sta da odgovara. Ja to ne shvatam na, ono, bazicnom egzistencijalnom nivou. To mi je van pameti.

    Pa to, eventualna krivica onoga koji je napadnut je pravni konstrukt.
    Anonymous
    Guest

    Lična bezbednost - Page 3 Empty Re: Lična bezbednost

    Post by Guest Mon Jan 29, 2018 3:02 pm

    @ontheotherhand

    zavisi od plate i šta će imati da ti opljačkaju
    avatar
    Korisnik
    Korisnik

    Posts : 4670
    Join date : 2015-02-17

    Lična bezbednost - Page 3 Empty Re: Lična bezbednost

    Post by ontheotherhand Mon Jan 29, 2018 3:25 pm

    Pa da, koliko god da uzmu ne može tako da se otpiše kao boli me q nosi, plus potencijalne batine i mučenje.
    Erős Pista

    Posts : 81493
    Join date : 2012-06-10

    Lična bezbednost - Page 3 Empty Re: Lična bezbednost

    Post by Erős Pista Mon Jan 29, 2018 3:27 pm

    Nego ontheitherhand, koje si ono primedbe bese imao na hobsovsko prirodno stanje?


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije

    Lična bezbednost - Page 3 Empty Re: Lična bezbednost

    Post by Sponsored content

      Similar topics

      -

      Current date/time is Sat May 11, 2024 7:14 pm