Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Lična bezbednost

    Anonymous
    Guest

    Lična bezbednost - Page 5 Empty Re: Lična bezbednost

    Post by Guest Mon Jan 29, 2018 8:31 pm

    @elonmusk

    The rumor that I’m secretly creating a zombie apocalypse to generate demand for flamethrowers is completely false
    avatar
    Korisnik
    Korisnik

    Posts : 4670
    Join date : 2015-02-17

    Lična bezbednost - Page 5 Empty Re: Lična bezbednost

    Post by ontheotherhand Mon Jan 29, 2018 9:04 pm

    William Murderface wrote:Nijedan sud te neće osuditi za samoodbranu od onog ko ti je ugrozio život.

    Ali nisi pisao samo to, nego i zagovarao pravo na lično deljenje retributivne pravde:

    disident wrote:Dobro sad, jedna od stvari koja bi mogla da posluzi da ne dodje do takvih rasprava je sam zakon, npr u republici srbiji koji definise nuznu odbranu, a koji ne ostavlja mesta zastiti imovine pucanjem ili nekakvom kaznjavanju lopova.

    ontheotherhand wrote:Prvi bold: i to nije problem?! Ok je da se lopov kao da se ništa nije desilo?

    Ali nisam hteo da se svađam, samo sam hteo da te podsetim na relevantnost Hobsove teorije, odnosno na to zašto Hobs počinje baš odatle odakle počinje. To su pitanja koja nam se nameću već i u svakodnevnom kontekstu (ako država/suveren ne može da mi garantuje sigurnost, da li imam prava da uzmem pravdu u svoje ruke, itsl.)

    Taj disidentov post sam razumeo u smislu da zakon ne kažnjava lopove. a ne da zakon ne ostavlja mesta da žrtva kažnjave lopove. Ja sam pogrešno pročitao taj deo pa si i ti onda izveo takav zaključak. Izvinjavam se zaista, popodnevni umor me je stigao.

    U vezi Hobsa, ta diskusija je bila u drugom, mnogo širem kontekstu, sumornog determinističnog viđenja ljudske prirode, zapadnjačkog dualizma prirode i kulture itd. Moja primedba i primedba onih autora na koje sam se pozvao je bila da nema nikakve ljudske prirode nezavisne od kulture. Diskusija se nije spustila na ovaj svakodnevni nivo o kojem pričamo sad, a što se toga tiče, ne vidim da se fundametalno ne slažemo.
    avatar
    Korisnik
    Korisnik

    Posts : 4670
    Join date : 2015-02-17

    Lična bezbednost - Page 5 Empty Re: Lična bezbednost

    Post by ontheotherhand Mon Jan 29, 2018 9:08 pm

    Hvala disidente, dobro deluje taj pistolj. Lična bezbednost - Page 5 1143415371 

    Jel ima kod nas tasera? https://www.amazon.com/Taser-Pulse-Live-Cartridges-Black/dp/B01JXATTWM

    Mada, za te pare može da se kupi pravi štoljpi, tako da se ove igrače baš ne isplate kod nas.
    Erős Pista

    Posts : 81491
    Join date : 2012-06-10

    Lična bezbednost - Page 5 Empty Re: Lična bezbednost

    Post by Erős Pista Tue Jan 30, 2018 12:41 am

    ontheotherhand wrote:
    William Murderface wrote:Nijedan sud te neće osuditi za samoodbranu od onog ko ti je ugrozio život.

    Ali nisi pisao samo to, nego i zagovarao pravo na lično deljenje retributivne pravde:





    Ali nisam hteo da se svađam, samo sam hteo da te podsetim na relevantnost Hobsove teorije, odnosno na to zašto Hobs počinje baš odatle odakle počinje. To su pitanja koja nam se nameću već i u svakodnevnom kontekstu (ako država/suveren ne može da mi garantuje sigurnost, da li imam prava da uzmem pravdu u svoje ruke, itsl.)

    Taj disidentov post sam razumeo u smislu da zakon ne kažnjava lopove. a ne da zakon ne ostavlja mesta da žrtva kažnjave lopove. Ja sam pogrešno pročitao taj deo pa si i ti onda izveo takav zaključak. Izvinjavam se zaista, popodnevni umor me je stigao.

    U vezi Hobsa, ta diskusija je bila u drugom, mnogo širem kontekstu, sumornog determinističnog viđenja ljudske prirode, zapadnjačkog dualizma prirode i kulture itd. Moja primedba i primedba onih autora na koje sam se pozvao je bila da nema nikakve ljudske prirode nezavisne od kulture. Diskusija se nije spustila na ovaj svakodnevni nivo o kojem pričamo sad, a što se toga tiče, ne vidim da se fundametalno ne slažemo.


    Ali zivimo u ovom svetu i za taj svet nam treba politicka teorija. To je upravo smisao Hobsovog poduhvats. Ni ti neces provalniku drzati predavanja o zapadnjackom determinizmu i dualizmu, nego bi radije da ga upucas ako te napadne - to je to, to smo mi, for better or worse. Hobs ne pise metafiziku, nego politicku filozofiju, for here and now.

    Sto se tice ovog drugog, izvini ti, da sam pazljivije procitao tvoje postove, bilo bi mi jasno na sta si mislio, ali sam samo preleteo. U svakom slucsju, jos jedan poen za Hobsa. Lična bezbednost - Page 5 1143415371


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    Lična bezbednost - Page 5 Empty Re: Lična bezbednost

    Post by Guest Thu Feb 22, 2018 5:13 pm


    Trump: Pomoglo bi ako bi se nastavnici naoružali

    mislim da odgovara ovoj temi
    Anonymous
    Guest

    Lična bezbednost - Page 5 Empty Re: Lična bezbednost

    Post by Guest Thu Feb 22, 2018 7:14 pm

    verovatno je nedostajuća reč - znanjem
    Anonymous
    Guest

    Lična bezbednost - Page 5 Empty Re: Lična bezbednost

    Post by Guest Thu Feb 22, 2018 7:17 pm

    lepotom cascu i znanjem 

    i lepim vasptitanjem
    паће

    Posts : 40148
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Lična bezbednost - Page 5 Empty Re: Lična bezbednost

    Post by паће Thu Feb 22, 2018 7:25 pm

    Правда за ружно васпитање!


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    disident

    Posts : 15071
    Join date : 2016-03-28

    Lična bezbednost - Page 5 Empty Re: Lična bezbednost

    Post by disident Fri Feb 23, 2018 4:05 pm

    pripada temi 


    [size=16][size=16][size=16][size=16][size=11][size=11]


    [size=11]Tweet





    [/size][/size][/size][/size][/size][/size]
    BOGESKI OSLOBOĐEN Advokat: Presuda je slaba uteha, Saškovu porodicu pet godina šikaniraju. Život mu je uništen!
    [size=11]Tanjug , A. Adžić , | [size=11]23. 02. 2018 - 09:59h
    [/size]
    Komentara: 22[/size]
    [/size]
    Viši sud u Beogradu oslobodio je danas optužbi Saška Bogeskog koji je u maju 2013. godine nožem usmrtio provalnika Vladimira Manića u svom stanu u Žarkovu, jer je zaključio da je delovao u samoodbrani.
    Oslobođen je od optužbe da je izvršio krivično delo ubistvo u prekoračenju nužne odbrane. Ovo je prvostepena presuda i tužilaštvo ima pravo žalbe Apelacionom sudu.


    • "BRANIO je PORODICU I DOM OD RAZBOJNIKA" Slučaj Saška Bogeskog, koji već pet godina intrigira javnost, UŠAO JE U ZAVRŠNICU


    [size]
    Sud je, međutim, stao na stanoviše da je Bogeski delovao u nužnoj obrani - koja isključuje postojanje krivičnog dela, dok tužilaštvo smatra da je došlo do prekoračenja nužne odbrane.
    - Zahvaljujem nepoznatim ljudima koji su potpisali peticiju - rekao je Bogeski.
    [/size]
    Lična bezbednost - Page 5 KckktkqTURBXy9mNzIyODZlODNmNDVkYzZlYzg5Yzg1ODBkYzM1ODMwOS5qcGVnk5UCzQMUAMLDlQLNAdYAwsOVB9kyL3B1bHNjbXMvTURBXy8xZDc0Y2I0MTcwNTk1MDQzNjYyOWNhYmQ2MDZmNTBmNi5wbmcHwgA
    Foto: Milan Ilic / RAS Srbija
    Bogeski dolazi na suđenje
    [size][size]
    Lična bezbednost - Page 5 Share_v1_pintrest_gray_icoLična bezbednost - Page 5 Share_v1_facebook_gray_ico[/size][/size]
    [size]
    Za razliku od Bogeskog, njegov advokat Zoran Agatonović bio je mnogo rečiti.
    - Ova jadna presuda, čak iako je oslobađajuća, slaba je uteha za njega i njegovu porodicu. On i porodica bili su izloženi šikaniranju pet godina. Čak i kada bi ga predložili za hrabrost i država mu pruži izvinjenje za ovo što mu je uradila, to jednostavno ne može da bude uteha za njega jer mu je život uništen - naveo je advokat Zoran Agatonović.
    On je pojasnio da nije Bogeski bio samo u pritvoru mesec dana, već mu je dve godine, kao državljaninu Makedonije, bilo zabranjeno napuštanje prebivališta, pa nije mogao da viđa rođake, prijatelje, ali i da poslovno otputuje u SAD.
    [/size]

    • "ŠALJITE POLICIJU, TREBA LI DA NAS SVE POBIJU" Snimak poziva policiji porodice Bogeski doveo do PREOKRETA na suđenju za ubistvo provalnika

    • PREOKRET NA SUĐENJU ZA UBISTVO LOPOVA Bogeski optužen za prekoračenje odbrane

    • SUĐENJE ZA UBISTVO PROVALNIKA Policajac: Bogeski mi je rekao da je ranio provalnika, a onda smo na ulici našli telo


    [size]
    Podsetimo, do tragedije je došlo kada je Vladimir Manić, koji je od ranije poznat policiji, upao u stan porodice Bogeski i tamo na Saška nasrnuo šrafcigerom.
    Bogeski se branio kuhinjskim nožem. Nakon koškanja, Manić je pobegao iz stana sa ubodnim ranama, a nakon 400 metara je pao i preminuo, preneli su ranije mediji.
    [/size]
    Lična bezbednost - Page 5 OsPktkqTURBXy83OTkzNGY1NmFmMjRmNGEwNjhmNTZjMjc5YTJjODIwOC5qcGVnk5UCzQMUAMLDlQLNAdYAwsOVB9kyL3B1bHNjbXMvTURBXy8xZDc0Y2I0MTcwNTk1MDQzNjYyOWNhYmQ2MDZmNTBmNi5wbmcHwgA
    Foto: Milan Ilic / RAS Srbija
    Suđenje Sašku Bogeskom
    [size][size]
    Lična bezbednost - Page 5 Share_v1_pintrest_gray_icoLična bezbednost - Page 5 Share_v1_facebook_gray_ico[/size][/size]
    [size]
    Bogeski je, u svojoj odbrani prošle godine, ispričao da se te večeri spremao da legne, kada je njegova supruga, dok je uspavljivala njihovu ćerku, čula šumove u drugoj prostoriji i uplašila se da nekoga ima u stanu.
    Kako je rekao, pomislio je da je u stanu provalnik i rekao supruzi da pozove policiju. Uzeo je nož iz kuhinje i otišao u dnevnu sobu gde je video jednu osobu koja mu je uperila baterijsku u glavu pa joj nije video lice.
    Zamahnuo je nožem, ali ne zna da li je tu osobu isekao. Rekao je da se seća da je provalnik iskočio kroz prozor.[/size]


    _____
    Što se ostaloga tiče, smatram da Zapad treba razoriti
    Jedini proleter Burundija
    Pristalica krvne osvete
    Anonymous
    Guest

    Lična bezbednost - Page 5 Empty Re: Lična bezbednost

    Post by Guest Sat Feb 24, 2018 1:20 pm

    kazu da ga je lik video da ce uci, sakrio se iza zavese i onda ga izbo 5-6 puta kad je upao u gajbu. lopov inace narkoman od 50-60 kila ovaj duplo veci od njega. takodje kazu da je imao lovu dobru za odbranu tipa "boziji zastitnik porodice" bla bla bla. hocu da kazem, nije uopste morao da ga napadne, da mu je stavio do znanja da je tu lik bi sam pobegao verovatno.
    Erős Pista

    Posts : 81491
    Join date : 2012-06-10

    Lična bezbednost - Page 5 Empty Re: Lična bezbednost

    Post by Erős Pista Sat Feb 24, 2018 1:30 pm

    Ja ne bih spekulisao. Čoveku je suđeno, oslobođen je, kraj priče. To jest, videćemo da li će se tužilaštvo žaliti. Ja sam inače bio prilično siguran da će ga osloboditi. Ne bih mu bio u koži u svakom slučaju.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    Lična bezbednost - Page 5 Empty Re: Lična bezbednost

    Post by Guest Sat Feb 24, 2018 1:42 pm

    oslobodjen je, a ovo su info od ljudi upucenih u ceo slucaj. u sustini da nije imao lovu i ozbiljnu akciju prikazivanja bozijeg zastitnika porodice i verovatno placanja gde treba, slucaj bi imao sasvim drugaciji tok i verovatno bi bio osudjen. to je dodatna govnarija kada su takve situacije u pitanju, pa zavrse u pravnom sistemu srbije. izgurali su prosto svoju pricu, na nacine kako se to ovde radi u praksi.
    Anonymous
    Guest

    Lična bezbednost - Page 5 Empty Re: Lična bezbednost

    Post by Guest Sat Feb 24, 2018 2:47 pm

    lol srbija

    ajde daj neko pravosuđe gde isti tretman čeka ubogog i bogatog
    kapetanm

    Posts : 5800
    Join date : 2012-02-10

    Lična bezbednost - Page 5 Empty Re: Lična bezbednost

    Post by kapetanm Sat Feb 24, 2018 3:18 pm

    Meni prvobitno ostala predstava sa neke rasprave pppovske da ga je on pojurio i van kuce ubo a tesko je dokazivo da jeste/nije
    Anonymous
    Guest

    Lična bezbednost - Page 5 Empty Re: Lična bezbednost

    Post by Guest Sat Feb 24, 2018 6:52 pm

    satro se rvali, on od 130 kila i ovaj od 60 pa ga on izbo u ledja 5-6 puta
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50144
    Join date : 2017-11-16

    Lična bezbednost - Page 5 Empty Re: Lična bezbednost

    Post by Nektivni Ugnelj Sat Feb 24, 2018 9:37 pm

    Sto se mene tice - sve se zavrsilo kako treba. Da je lik neki glavonja ili ne znam sa kakvim uticajem i parama, ne bi se vukao 5 godina po sudovima. Covek branio porodicu od provalnika caozdravo
    Anonymous
    Guest

    Lična bezbednost - Page 5 Empty Re: Lična bezbednost

    Post by Guest Sat Feb 24, 2018 9:37 pm

    bravo. tako je i uradjena predstava da ispadne goloruki srpski narod.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50144
    Join date : 2017-11-16

    Lična bezbednost - Page 5 Empty Re: Lična bezbednost

    Post by Nektivni Ugnelj Sat Feb 24, 2018 9:45 pm

    Covek je Makedonac
    Anonymous
    Guest

    Lična bezbednost - Page 5 Empty Re: Lična bezbednost

    Post by Guest Sat Feb 24, 2018 9:49 pm

    ne bukvalisi, pricam o celom projektu njegove zastite. sacekao je coveka u zasedi napao ga i izbo ga u ledja. cestitaj mu slobodno na tome i podrzi ga.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50144
    Join date : 2017-11-16

    Lična bezbednost - Page 5 Empty Re: Lična bezbednost

    Post by Nektivni Ugnelj Sat Feb 24, 2018 9:50 pm

    Arkady Ivanovich wrote:ne bukvalisi, pricam o celom projektu njegove zastite. sacekao je coveka u zasedi napao ga i izbo ga u ledja. cestitaj mu slobodno na tome i podrzi ga.

    Nije on cekao nikoga u zasedi, Covek mu je upao u stan/kucu u kome su mu bili zena i mala cerka.
    Anonymous
    Guest

    Lična bezbednost - Page 5 Empty Re: Lična bezbednost

    Post by Guest Sat Feb 24, 2018 9:52 pm

    covek je video da ce ovaj da udje i sacekao ga iza zavese. to malo menja cinjenice o nuznoj odbrani. mogao je da vikne, da upali svetlo da uradi bilo sta, ostao je u mraku da ga ceka sa nozem.

    msm niko ti ne brani da nastavis da zivis u svom ubedjenju da su "institucije odradile svojo poso"
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50144
    Join date : 2017-11-16

    Lična bezbednost - Page 5 Empty Re: Lična bezbednost

    Post by Nektivni Ugnelj Sat Feb 24, 2018 9:57 pm

    Arkady Ivanovich wrote:covek je video da ce ovaj da udje i sacekao ga iza zavese. to malo menja cinjenice o nuznoj odbrani. mogao je da vikne, da upali svetlo da uradi bilo sta, ostao je u mraku da ga ceka sa nozem.

    msm niko ti ne brani da nastavis da zivis u svom ubedjenju da su "institucije odradile svojo poso"

    to je neka ne znam koja verzija. i ti mozes da nastavis da verujes u nju. Moj stav je poznat: upadni nekom u kuu, posebno dok su mu tu deca i, sto se mene tice, mozes da ocekujes bilo sta.
    Anonymous
    Guest

    Lična bezbednost - Page 5 Empty Re: Lična bezbednost

    Post by Guest Sat Feb 24, 2018 10:01 pm

    covek je video da ce mu ovaj uci u kucu, prvo ga je pustio da udje, mogao je samo da vikne ili nesto uradi, lik narkoman od 60 kila bi pobegao, ali ne, svirepo ga je ubio dok je ovaj bezao. sektaske peticije i pritsak na sud su uz novac ucinile svoje posle. 

    zvucis kao dveras republikanac, kuca nasa deca itd. religiozni porodicni miran covek napadnut na kucnom pragu, ugrozena porodica a on branitelj iste, mora da je sve ok. pa nije jbg. nije problem ni da ocekujes bilo sta kad obijas nekom kucu, vec da se odgovara za ucinjeno.
    Anonymous
    Guest

    Lična bezbednost - Page 5 Empty Re: Lična bezbednost

    Post by Guest Sat Feb 24, 2018 10:04 pm

    ko nije psiho ucinio bi sve da mu provalnik ne udje u kucu u kojoj su mu deca, ovaj baja odlucio da pravi zasedu kad je skontao da lik ide na vrata. nikad necu podrzati takve ljude, u bilo cemu.
    Anonymous
    Guest

    Lična bezbednost - Page 5 Empty Re: Lična bezbednost

    Post by Guest Sat Feb 24, 2018 10:07 pm

    jednom recju prototip bezgresnog branitelja porodice


    Saško Bogeski je poznati filantrop, koji se godinama zalaže za prava marginalizovanih grupa. Predsednik je NVO za promociju etičkih vrednosti u privatnom i javnom životu, a godinama je radio u Biblijskoj skoli gde je pomagao izbeglicama iz Hrvatske, BiH, Kosova. 
    Takodje je pomagao i osobama sa invaliditetom. Jedan je od onih koji su doveli Nika Vujičića u Beograd.




    Lična bezbednost - Page 5 1931448533


    Last edited by Arkady Ivanovich on Sat Feb 24, 2018 10:07 pm; edited 1 time in total

    Lična bezbednost - Page 5 Empty Re: Lična bezbednost

    Post by Sponsored content

      Similar topics

      -

      Current date/time is Sat May 11, 2024 10:24 am