Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Srbija kao takva, dakle mimo Vučića

    avatar

    Posts : 147
    Join date : 2018-11-26

    Srbija kao takva, dakle mimo Vučića - Page 28 Empty Re: Srbija kao takva, dakle mimo Vučića

    Post by Frile 15/6/2019, 13:40

    Frile wrote:
    Zuper wrote:Pa kada nemaju sandzose...


    Ma isti ovakav snimak se vrteo do pre par godina, neka potok i mostić u Srbiji, samo što nije bila mehanizacije nego je tip čini mi se lopatom ili nečim sličnim prebacivao đubre preko mosta nazad u reku...  Tako da ništa novo.


    Evo ga, prenosim sa PPP
    Kuršumlija, 2013:

    Anonymous
    Guest

    Srbija kao takva, dakle mimo Vučića - Page 28 Empty Re: Srbija kao takva, dakle mimo Vučića

    Post by Guest 15/6/2019, 13:50

    pa mora tako, i na ovom snimku se vidi da je situacija dramatična  Srbija kao takva, dakle mimo Vučića - Page 28 2304934895

    ja ne znam da li razumete da ovi ljudi uopšte nemaju u glavi koncept higijenskog odlaganja otpada. evo kaže čiča "bolje u kanal, nego u dvorištu da bude". zero sum, avlija ili kanal, ne postoji treća pilula. sto puta sam se uverio uživo u ovo. 

    ovo pišem bez ikakve osude već sa ogromnom tugom: kao što su posle 1945. ljude milom i silom slali na opismenjavanje, tako i ove ljude treba kombinacijom prinude i didaktike uvesti u 21. vek. to ovaj sistem nije kadar da uradi.
    Anonymous
    Guest

    Srbija kao takva, dakle mimo Vučića - Page 28 Empty Re: Srbija kao takva, dakle mimo Vučića

    Post by Guest 15/6/2019, 14:02

    Creepy Uncle wrote:pa mora tako, i na ovom snimku se vidi da je situacija dramatična  Srbija kao takva, dakle mimo Vučića - Page 28 2304934895

    ja ne znam da li razumete da ovi ljudi uopšte nemaju u glavi koncept higijenskog odlaganja otpada. evo kaže čiča "bolje u kanal, nego u dvorištu da bude". zero sum, avlija ili kanal, ne postoji treća pilula. sto puta sam se uverio uživo u ovo. 

    ovo pišem bez ikakve osude već sa ogromnom tugom: kao što su posle 1945. ljude milom i silom slali na opismenjavanje, tako i ove ljude treba kombinacijom prinude i didaktike uvesti u 21. vek. to ovaj sistem nije kadar da uradi.

    +1000

    S tim što ja ne bježim ni od osude.

    Na tamou kažu da bi postavljanje kontejnera i regulisan odvoz popravio stanje, ne slažem se. Ovde je to urađeno, do svakog sela stigli su kontejneri ili kante koje se jednom sedmično iznose, prazne i odvoze na deponije. Cijena tw usluge se teško može nazvati visokom, mislim da je prihvatljiva za 90 procenata pučanstva. I nikad se sa praksom zasmećavanja nije prestalo niti se smanjila dok nije krenulo iseljavanje.
    Tek unazad par godina se situacija poboljšala ali samo zbog toga što je ljudi manje.
    ficfiric

    Posts : 34256
    Join date : 2012-02-10

    Srbija kao takva, dakle mimo Vučića - Page 28 Empty Re: Srbija kao takva, dakle mimo Vučića

    Post by ficfiric 15/6/2019, 16:34

    Ako komunalno ne odnosi djubre po selima, ljudi ce ga bacati u kanale i reke, sta drugo da rade sa njim. Da bi komunalna preduzeca nosila djubre iz svih sela, gradovi bi morali imati deponije a da bi gradovi imali deponije, potrebno je da raspolazu nekakvim novcem a ne da republika smanjuje prihode na svakih par godina.

    Drugim recima, nije problem u glavi vec u centralizaciji.

    Evo, ovde u Sapcu je EU finansirala deponiju pa se smece odnosi iz svih sela i nema vise djubreta po kanalima. Nisu ljudi blesavi da vuku djubre do reke ako imaju kantu u svom dvoristu. Dajte ljudima normalne uslove pa ce se i ponasati normalno. Edukacija nije potrebna


    _____


    Uprava napolje!

    Anonymous
    Guest

    Srbija kao takva, dakle mimo Vučića - Page 28 Empty Re: Srbija kao takva, dakle mimo Vučića

    Post by Guest 15/6/2019, 16:55

    Sve si tačno rekao ali sam se lično sretao i sa bacanjem đubreta iz čistog, sumanutog inata i potpunog odsustva svesti o kolektivu i okolini. Ništa što kažnjavanje ne može da reši - ne drastične kazne, ali sistematične, da se razume da akcija A ima reakciju B. 
    Malo šta me u Srbiji potresa kao prljavština na svakom koraku, a naročito u vodotokovima. Ja se sve nadam da će ovaj dosta žilavi otpor MHE doprineti boljem razumevanju nekih stvari.
    ficfiric

    Posts : 34256
    Join date : 2012-02-10

    Srbija kao takva, dakle mimo Vučića - Page 28 Empty Re: Srbija kao takva, dakle mimo Vučića

    Post by ficfiric 15/6/2019, 17:00

    Dobro, ima budala, ne sporim, i to se moze leciti kaznama ali ovde je problem sto i normalni ljudi moraju bacati djubre u reku ili ga moraju paliti.


    _____


    Uprava napolje!

    plachkica

    Posts : 16198
    Join date : 2014-11-06

    Srbija kao takva, dakle mimo Vučića - Page 28 Empty Re: Srbija kao takva, dakle mimo Vučića

    Post by plachkica 15/6/2019, 17:03

    aaaa
    imaš narativ u nastajanju, 'stoka, bori se protiv mhe, a baca smeće u tu istu reku'.


    btw, to za šabac je u ficfiric u pravu, bilo je jezivo preko cera, tekeriša i na tu stranu, na svakih 
    par kilometara neka depona pored puta, sad sam u maju dva puta prolazila, ništa,
    čisto, lepo, prelepa priroda, uživanje. e, kad se pređe u deo krupanjske opštine, mnogo je drugačije.
    Anonymous
    Guest

    Srbija kao takva, dakle mimo Vučića - Page 28 Empty Re: Srbija kao takva, dakle mimo Vučića

    Post by Guest 17/6/2019, 19:13

    šta je to bilo, ko je pipkao Tabaševića na krokodilu  Srbija kao takva, dakle mimo Vučića - Page 28 3579118792
    I sam sam imao priliku da učestvujem na tom festivalu baš te kobne večeri--poslednji put, na sreću--gde me se čašćavalo, nasred bine, neinteligentnim pošalicama kako izgledam kao neko ko "bije žene", gde smo se bavili time da je nemoguće da nisam ružan kao Uelbek a da ipak pišem, gde me se pipalo, sve u nadi da će se jednim domaćim skandalom skrenuti pažnja s nedoletelog Uelbeka. Napominjem, reč je o ljudima koji su neprestani borci protiv predrasuda i ljubitelji "pisane reči".
    Anonymous
    Guest

    Srbija kao takva, dakle mimo Vučića - Page 28 Empty Re: Srbija kao takva, dakle mimo Vučića

    Post by Guest 17/6/2019, 19:18

    Pa svi ti PC SJW, ko drugi. Zar je bitno ko, sve su to licemeri, a Tabašević na primer uopšte nije.
    Solus_Rex

    Posts : 3513
    Join date : 2018-07-03

    Srbija kao takva, dakle mimo Vučića - Page 28 Empty Re: Srbija kao takva, dakle mimo Vučića

    Post by Solus_Rex 17/6/2019, 19:21

    Classic Tabaške: profesionalna žtva skandala u najavi. 
    "Sve u nadi da će se jednim skandalom (čitaj: meni priređenom) oprati propust sa Ulebekom. "


    _____
    "Sisaj kurac, Boomere. Spletkario si i nameštao ban pa se sad izvlačiš. Radiša je format a ti si mali iskompleksirani miš. Katastrofa za Burundi čoveče.
    A i deluje da te napustio drugar u odsudnom trenutku pa te spašavaju ova tovarka što vrv ni ne dismr na ribu, to joj se gadi, i ovaj južnjak koji o niškim kafanama čita na forumu. Prejaka šarža."  - Monsier K.
    Anonymous
    Guest

    Srbija kao takva, dakle mimo Vučića - Page 28 Empty Re: Srbija kao takva, dakle mimo Vučića

    Post by Guest 17/6/2019, 19:22

    @Creepy

    to svakako, ali ovde govori o nečemu što se dešavalo na bini; konkretni ljudi, konkretan događaj. računam ima tu neki storm in a teacup
    паће

    Posts : 40159
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Srbija kao takva, dakle mimo Vučića - Page 28 Empty Re: Srbija kao takva, dakle mimo Vučića

    Post by паће 17/6/2019, 19:35

    Djamolidine Abdoujaparov wrote:@Creepy

    to svakako, ali ovde govori o nečemu što se dešavalo na bini; konkretni ljudi, konkretan događaj. računam ima tu neki storm in a teacup

    Не волимо ти ми чаја, чај је за Енглезе и болеснике. Код нас ти је то много простије, бура у чаши воде.

    Како они уопште успевају да скувају такав чај?


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    Јанош Винету

    Posts : 5223
    Join date : 2016-01-26

    Srbija kao takva, dakle mimo Vučića - Page 28 Empty Re: Srbija kao takva, dakle mimo Vučića

    Post by Јанош Винету 17/6/2019, 21:47

    21-vi vek je, video zapis ili se nije dogodilo. Hoću da vidim kako bogate hipsterke pipkaju Tabaševićeve muževne mišice, nabrekle od fizičkog rada na građevini.


    _____
    Burundi is an exception among other nations because it is a country which gave God first place, a God who guards and protects from all misfortune.
    Burundi... opskurno udruženje 20ak levičarskih intelektualaca, kojima je fetiš odbrana poniženih i uvredjenih.
    Anonymous
    Guest

    Srbija kao takva, dakle mimo Vučića - Page 28 Empty Re: Srbija kao takva, dakle mimo Vučića

    Post by Guest 17/6/2019, 21:50

    Možda Tabašević čuva detalje za intervju za neki medij iz Ringier Axel Springer grupe.
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Srbija kao takva, dakle mimo Vučića - Page 28 Empty Re: Srbija kao takva, dakle mimo Vučića

    Post by Filipenko 18/6/2019, 00:17

    Creepy Uncle wrote:Možda Tabašević čuva detalje za intervju za neki medij iz Ringier Axel Springer grupe.


    Srbija kao takva, dakle mimo Vučića - Page 28 286371741
    Anonymous
    Guest

    Srbija kao takva, dakle mimo Vučića - Page 28 Empty Re: Srbija kao takva, dakle mimo Vučića

    Post by Guest 21/6/2019, 19:34

    Pošten narod Srbija kao takva, dakle mimo Vučića - Page 28 1143415371


    Sotir

    Posts : 8696
    Join date : 2016-10-04

    Srbija kao takva, dakle mimo Vučića - Page 28 Empty Re: Srbija kao takva, dakle mimo Vučića

    Post by Sotir 21/6/2019, 19:51

    Trebalo bi poslednju tabelu da podele sa teškoćom vađenja novih dokumenata. 
    Ovde kad se izgubi novčanik prva pomisao nije na pare, nego ko će sad da vadi nova dokumenta...
    паће

    Posts : 40159
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Srbija kao takva, dakle mimo Vučića - Page 28 Empty Re: Srbija kao takva, dakle mimo Vučića

    Post by паће 21/6/2019, 20:02

    Вала баш. Покојни отац, док је још сам ишао до банке (4 ћошка од куће), враћао се аутобусом (2 ћошка) или таксијем, и нешто размештао папириће по џеповима и испадне му сва та ситна пластика. Ајде за добар део ствари му ни не треба ништа осим последњег извода из банке (да докаже да је пензионер), у банци се знам са шефицом па је испоштована само обавезна процедура без додатних хирова којекоје надркане шалтеруше, у мурији су нас ту и тамо пуштали преко реда кад виде чичу од 80+ година (и још је, из неког свог ината, носио шајкачу са кокардом преко зиме)... и опет је трајало само три недеље. Од чега је 80% времена отишло на то да тражим од државе папир који треба да дам држави.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    Zuper

    Posts : 10694
    Join date : 2016-06-25

    Srbija kao takva, dakle mimo Vučića - Page 28 Empty Re: Srbija kao takva, dakle mimo Vučića

    Post by Zuper 21/6/2019, 20:07

    To sto Binsr kaze da bi uradio ne znaci da bi uradio.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50151
    Join date : 2017-11-16

    Srbija kao takva, dakle mimo Vučića - Page 28 Empty Re: Srbija kao takva, dakle mimo Vučića

    Post by Nektivni Ugnelj 21/6/2019, 21:13

    Ono sto je posebno zanimljivo kod nas je užasno mala razlika između money i no money. Poljska isto.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50151
    Join date : 2017-11-16

    Srbija kao takva, dakle mimo Vučića - Page 28 Empty Re: Srbija kao takva, dakle mimo Vučića

    Post by Nektivni Ugnelj 21/6/2019, 21:15

    Plus prvih pet zemalja protestantske zemlje, ali, ne manje interesantno, kad se uradi kontrola sa GDP-ijem, u prvih pet tri slovenske zemlje
    Erős Pista

    Posts : 81495
    Join date : 2012-06-10

    Srbija kao takva, dakle mimo Vučića - Page 28 Empty Re: Srbija kao takva, dakle mimo Vučića

    Post by Erős Pista 21/6/2019, 21:40

    Ex- socijalisticke, dodao bih.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50151
    Join date : 2017-11-16

    Srbija kao takva, dakle mimo Vučića - Page 28 Empty Re: Srbija kao takva, dakle mimo Vučića

    Post by Nektivni Ugnelj 21/6/2019, 21:41

    i to, fakat
    Zuper

    Posts : 10694
    Join date : 2016-06-25

    Srbija kao takva, dakle mimo Vučića - Page 28 Empty Re: Srbija kao takva, dakle mimo Vučića

    Post by Zuper 22/7/2019, 00:56

    Mislim da ni SFRJ nije postigla ovakav uspeh,

    Tri zlata za srpske matematičare u Batu, među deset najboljih na svetu

    Na 60. Međunarodnoj olimpijadi iz matematike za učenike srednjih škola koja se održava u britanskom gradu Bat tim Srbije sačinjen od šest učenika Matematičke gimnazije u Beogradu postigao je izvanredan uspeh osvojivši tri zlatne medalje.

    Zlatne medalje osvojili su Jelena Ivančić, učenica trećeg reazreda i učenici četvrtog razreda Matematičke gimnazije Pavle Martinović i Aleksa Milojević.

    Miloš Milićev, učenik drugog razreda osvojio je srebrnu medalju dok su Jovan Toromanović i Bladimir Viktor Mirjanić osvojili bronzane medalje.

    Lideri srpskog tima su Marko Radovanović i Bojan Bašić.

    Na ovom najprestižnijem međunarodnom takmičenju učestvovalo je preko 100 zemalja. Takmičenje je individualno, ali ako se posmatra ekipni uspeh, srpski tim je zauzeo deveto mesto, saopšteno je iz Matematičke gimnazije u Beogradu.

    http://www.rts.rs/page/stories/sr/story/125/drustvo/3597633/tri-zlata-za-srpske-matematicare-u-batu-medju-deset-najboljih-na-svetu.html

    Drugo je sto su ti klinci vec na stranim unverzitetima.
    U stvari je to najvaznije ali nemojmo kvariti lep trenutak.
    Zuper

    Posts : 10694
    Join date : 2016-06-25

    Srbija kao takva, dakle mimo Vučića - Page 28 Empty Re: Srbija kao takva, dakle mimo Vučića

    Post by Zuper 22/7/2019, 01:04

    ahaha
    Kako kosooki deru belce u promocurnosti...

    https://www.imo-official.org/year_country_r.aspx?year=2019

    Cak su i Ameri poceli da stavljaju Cengove sa Dalekog istoka u ceo tim.
    Dakle samo Rusija i Srbija brane cast Evrope a ni ne smatraju nas za bele ubermastere.
    Bruka!

    Znate sta ce da im rade u buducnost braca nasa iz Severne Koreje te iz bratske Kine i Vijetnama.
    A jao...

    Srbija kao takva, dakle mimo Vučića - Page 28 Empty Re: Srbija kao takva, dakle mimo Vučića

    Post by Sponsored content


      Current date/time is 12/5/2024, 08:32