Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Mediji u Srbiji

    disident

    Posts : 15071
    Join date : 2016-03-28

    Mediji u Srbiji - Page 10 Empty Re: Mediji u Srbiji

    Post by disident Sat Sep 01, 2018 10:25 pm

    Nacice i njemu neku krabu na pankreasu 
    #thoughtsandprayes


    _____
    Što se ostaloga tiče, smatram da Zapad treba razoriti
    Jedini proleter Burundija
    Pristalica krvne osvete
    Anonymous
    Guest

    Mediji u Srbiji - Page 10 Empty Re: Mediji u Srbiji

    Post by Guest Sat Sep 01, 2018 10:27 pm

    Creepy Uncle wrote:
    Vi možete da odaberete da li ćete večno da budete autsajder, u smislu zarobljenik političke bitke, ili ćete da pokušate da nešto uradite, doprinesete.

    Mediji u Srbiji - Page 10 3137070404


    cedomir jovanovic nenad canak biljana srbljanovic i mnoga druga govna style
    Летећи Полип

    Posts : 11125
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    Mediji u Srbiji - Page 10 Empty Re: Mediji u Srbiji

    Post by Летећи Полип Sat Sep 15, 2018 1:36 pm

     Српски телеграф је у броју од 10. септембра објавио вест „НАТО ПСИХОПАТА АМЕРИЧКИ ПИЛОТ ТРАЖИО ОДШТЕТУ – Бомбама убијао цивиле, па тужио Србију због преживелих траума“. Ово је, подсећамо, вест чију смо неистинитост утврдили 8. септембра. Такође, након објаве Телеграфа, од руског сајта „Панорама“, који је у мају ове године лансирао спорни текст, добили смо потврду да се ради о „пародији на масовне медије” и да су вест о америчком пилоту у потпуности измислили.



    http://www.nspm.rs/hronika/fakenews-vise-srpskih-medija-i-portala-prenelo-satiricnu-vest-o-americkom-pilotu-koji-je-navodno-tuzio-srbiju-zbog-prezivelih-trauma-tokom-nato-bombardovanja.html


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    Anonymous
    Guest

    Mediji u Srbiji - Page 10 Empty Re: Mediji u Srbiji

    Post by Guest Sat Sep 15, 2018 1:45 pm

    jbt koliko su ljubazni ovi iz Panorame Mediji u Srbiji - Page 10 1143415371 volim kad vidim da neko ima stila.
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Mediji u Srbiji - Page 10 Empty Re: Mediji u Srbiji

    Post by Filipenko Sat Sep 15, 2018 2:10 pm

    Zar Srpski telegraf nije proverio tu vest?






































    Mediji u Srbiji - Page 10 2348298330
    ♏

    Posts : 4550
    Join date : 2016-06-09

    Mediji u Srbiji - Page 10 Empty Re: Mediji u Srbiji

    Post by ♏ Sun Sep 16, 2018 11:04 am

    Je l' jebenim novinarima (u čemu prednjači N1 ekipa) i posle, koliko, osam meseci teško da potrefe ime građanske inicijative Olivera Ivanovića?

    Pa jebem vam mater svima. Srbija-demokratija-pravda, ispada čovek uvek kao neki white christian supremacist... Mutavci.
    ♏

    Posts : 4550
    Join date : 2016-06-09

    Mediji u Srbiji - Page 10 Empty Re: Mediji u Srbiji

    Post by ♏ Mon Sep 17, 2018 8:49 pm

    Histerična mucava naledovka o "nezavidnoj" poziciji trudnica i porodilja, a članak u sekciji Biznis.

    Stvarno treba otkazati kablovsku, podeliti sa nekim Rumunom satelitsku pretplatu na beIN Sports i totalno ignorisati ovo đubre od sredstva masovnog opštenja (© Jovo Bakić 2018).
    Erős Pista

    Posts : 81492
    Join date : 2012-06-10

    Mediji u Srbiji - Page 10 Empty Re: Mediji u Srbiji

    Post by Erős Pista Mon Sep 17, 2018 9:35 pm

    Na led.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    avatar

    Posts : 710
    Join date : 2015-07-10

    Mediji u Srbiji - Page 10 Empty Re: Mediji u Srbiji

    Post by 1088 Mon Sep 17, 2018 10:47 pm

    ♏️ wrote:Histerična mucava naledovka o "nezavidnoj" poziciji trudnica i porodilja, a članak u sekciji Biznis.
    nemaju ni odeljak za vešće iz kulture, nego sipaju u šoubiz. radimo biznis, radimo kulturu. naledovština kao takva.

    ----



    ekapija wrote:
    Violeta Jovanović, izvršna direktorka NALED-a - Oparaj, pa ponovo

    Sa svakim ratom se selila 50 kilometara tamo i ovamo preko srpsko-hrvatske granice, ali u tome vidi čak i neke prednosti. Iz porodice koja je negovala srpsku brižnost prema deci i hrvatski trud da se ona što pre osamostale izašla je u svet spremnija i snalažljivija

    "Veoma dobro se osećam kao izvršni direktor.

    Ne vidim nikakvu potrebu da me zovu filologinjom, menadžerkom ili predsednicom", priča Violeta Jovanović, prva žena Nacionalne alijanse za lokalni ekonomski razvoj, koja kao mlada žena u biznisu diskriminaciju nije osetila nijednog trenutka.

    Profesura, za koju se školovala na Filozofskom fakultetu u Novom Sadu, već nije bila „njena šolja čaja“. Ipak, kao apsolventkinja je počela da radi prvo u gimnaziji u Odžacima, a onda i u srednjoj školi u Vukovaru. „To je bio izazov, pomešana, srpsko-hrvatska usmerena škola, uglavnom dečaci koji su učili za vodoinstalatere, mehaničare i koje škola nije baš mnogo interesovala. Zato ni profesori nisu bili mnogo zainteresovani za kvalitet nastave i kriterijume ocenjivanja, što je meni bilo nedopustivo, pa nisam bila baš omiljen predavač u toj školi“.

    Pamti iz tog perioda jednu anegdotu. „Genijalci“, jedini razred koji je bio spreman da radi, imali su test iz engleskog. Najbolji učenik tog elektro-smera uradio ga je za pet minuta i krenuo napolje. Nije mu dala jer bi onda ceo razred isto uradio, napravila bi se grupa i svakako neki nered ispred škole. Taj inače miran momak, uzeo je test, iscepao ga pred svima i njoj je kao mladoj profesorki trebalo sve didaktičko znanje ovog sveta da ostalu tridesetoricu umiri.

    „Pre pet, šest godina, kad sam već uveliko radila u Novom Sadu, stigao mi je mejl koji se zvao ’pečenje savjesti’. Javljao mi se taj momak, da je student na Elektrotehnici u Osijeku i ujedno asistent profesoru engleskog jezika. Hteo je da mi se izvini što je prekinuo čas, izazvao pobunu, a sve što je iz engleskog naučio mimo filmova naučio je od mene“. To joj je, kaže, bila potvrda da su njene metode imale efekta čak i u toj profesiji, koja joj nije „legla“.

    Američki san

    Rođena je u Odžacima, s pet meseci preselila se u Vukovar. S prvim ratom, 1991, vratila se u rodno mesto. S drugim, 1999, za poslom je ponovo otišla u Vukovar. Tih 50 kilometara između ta dva mesta, nosi čitav svet različitosti. „Čim sam se sa 16 godina vratila u Srbiju, videla sam veliku razliku u mentalitetu, u preduzetničkom duhu, radnim navikama, energiji... Dopadao mi se sistem odgoja dece u Hrvatskoj. U srpskim porodicama koje tamo žive su pomešani ovdašnja brižnost za decu s hrvatskim trudom da se ona što pre osamostale. Zbog te rane nezavisnosti smo se mi došljaci ovde lakše snašli“, kaže Violeta Jovanović.

    I njoj se u početku činilo da je odnos prema deci u hrvatskim porodicama prilično hladan. Onda je bila u SAD i shvatila da se radi zapravo o katoličkom principu vaspitanja, koji je samo drugačiji od našeg, što ne znači da je lošiji i da oni svoju decu manje vole i manje brinu. Možda čak brinu i zdravije, kaže, jer ih ne opterećuju svojom privrženošću i ljubavlju.

    Ona je, smatra, bila u prednosti, zahvaljujući upravo tom načinu vaspitanja. Možda tome može da zahvali što joj se desio „američki san“. Noseći CV od vrata do vrata još dok je bila u Vukovaru, primili su je u USAID, radila je na dva projekta u Hrvatskoj, pa šest godina na velikom programu u Novom Sadu, učeći od velikih stručnjaka, gradeći i unapređujući svoj položaj, sve dok nije postala izvršna direktorka NALED-a. Sasvim pristojno, bez veza i vezica.

    „Kažu da radim mnogo, ja mislim da radim nedovoljno. Bez osam do 10 sati dnevno aktivnog rada ne može se osetiti pomak, kod mene, niti u bilo kom drugom poslu. Smeta mi stres, kad ne ide sve onako kako sam zamislila, a to se stalno dešava, pa nekim danima samu sebe ne mogu da podnesem. Ali svesna sam da nema brzih rezultata. Kao žene koje se bave ručnim radom, pletu ceo dan, a onda vide da ne valja i paraju, pa ponovo, tako i ja. Dok ne uradim sve kako treba, ne odustajem“. Jedino što je može iziritirati više od gužve na poslu je gužva u saobraćaju. I neumivenost nekih ulica i ćoškova, Savskog keja, kojim voli da šeta. „To je tako mali posao, počistiti ovde, posaditi neki cvet onde, ali opet nema ko da ga uradi“.

    Svet je mali

    „Porcije su im prave srpske, da se nahrani armija malih Kineza“, kaže Violeta. Nije ješna, iako je Vojvođanka, potekla iz porodice u kojoj se hrana retko baca, hleb nipošto. „Onda ja, kako mi se ne bi desilo da mi ostane višak hleba, kupim samo kiflu“. Ali nema taj režim ishrane nikakve veze s dijetom, niti se ona posvećuje preterano modnim trendovima, naprotiv. „Kad bi neko mogao da ode, kupi mi, kaže šta da obučem, bila bih najsrećnija. Da se ja pitam, uvela bih radne uniforme, da ne moram uopšte razmišljati šta nosim jer to mi predstavlja napor“.

    Rukom rađene šalove, kape, pojaseve s tradicionalnim srpskim simbolima ipak voli da ima. I to ne samo zato što je predsednica Etno-mreže, organizacije žena, obično sa sela, za pravljenje rukotvorina. „Prišla sam projektu sa ekonomske strane, motivisana time da pomognem ženama koje mogu mnogo, ali ne znaju kako, a izašla sam kulturno mnogo bogatija. Naučila sam da vrednujem kvalitet i prepoznajem motive iz srpskog kulturnog nasleđa. Imam i peškire u zlatovezu koje poklanjam za krštenja i svadbe jer to je bio stari srpski običaj koji je pratio čoveka od rođenja do smrti. Taj peškir je nekad bio statusni simbol, pa što je tkanje bilo bolje, vez bogatiji, rad na njemu kvalitetniji, to je onaj ko ga prima kao poklon bio statusno viši“.

    Ta tradicija je još jedan od razloga zbog kog ne želi da izmešta svoju bazu odavde. Sve i da je tamo negde mnogo bolje, a nije, misli ona, ovde su joj ipak dragi ljudi, dve sestre, tri nećaka i Odžaci u koje se uvek vraća.

    „Imamo u firmi jednog Nemca, Hansa. Kad se zaposlio, pitala sam ga da li je ikad ranije bio u Srbiji. Rekao je ’da, pre dve godine, u jednom malom mestu u Vojvodini odakle je majka moje žene, ne sećam se kako se zove’. Posle nekoliko sati je samo uzviknuo ’Hodžak’, kako Mađari i Nemci zovu Odžake. Svet je tako mali"
    avatar

    Posts : 18429
    Join date : 2014-12-12

    Mediji u Srbiji - Page 10 Empty Re: Mediji u Srbiji

    Post by beatakeshi Mon Sep 17, 2018 10:59 pm

    1088 wrote:
    ♏️ wrote:Histerična mucava naledovka o "nezavidnoj" poziciji trudnica i porodilja, a članak u sekciji Biznis.
    nemaju ni odeljak za vešće iz kulture, nego sipaju u šoubiz. radimo biznis, radimo kulturu, radimo šipku, radimo kavez. naledovština kao takva.
    Erős Pista

    Posts : 81492
    Join date : 2012-06-10

    Mediji u Srbiji - Page 10 Empty Re: Mediji u Srbiji

    Post by Erős Pista Tue Sep 18, 2018 12:19 am

    Lebe mekani, koji su ovi likovi.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    ficfiric

    Posts : 34242
    Join date : 2012-02-10

    Mediji u Srbiji - Page 10 Empty Re: Mediji u Srbiji

    Post by ficfiric Mon Oct 01, 2018 11:34 am

    Pocela rasprodaja pokojnika

    Država u oktobru prodaje Tanjug

    Novinska agencija Tanjug, koja već godinama radi mimo zakona, biće privatizovana u oktobru, saznaje Danas nezvanično.

    Prema navodima naših sagovornika, takvu infomaciju predstavnicima novinarskih udruženja i asocijacija koje čine medijski Tim za dijalog dala je čelnica Koordinacione grupe Vlade Srbije za saradnju sa medijima Suzana Vasiljević na sastanku u petak 28. septembra, bez objašnjenja kako će biti prevaziđen pravni vakuum nastao po formalnom gašenju agencije pre tri godine.

    Navodno, zainteresovanima će biti ponuđena kupovina „brenda“, pošto Tanjug nema imovine. Podsećamo i da su pre više od godinu dana sačinjana dva zakonska nacrta za rešenje statusa Tanjuga, ali nijedno nije zvanično predstavljeno. Kako je tada nezvanično najavljivano, Tanjug je trebalo da postane akcionarsko društvo ili d.o.o.

    Tanjug je posle neuspešne privatizacije ugašen 31. oktobra 2015. po Zakonu o javnom informisanju, ali uprkos tome nije prestao da emituje vesti. Navodno, država je bila nemoćna pošto rukovodstvo tog javnog preduzeća nije podnelo završni račun za 2015, što je preduslov za promenu „statusa“, odnosno formalno gašenje u APR.

    Eventualna prodaja kao novi čin u privatizaciji u postojećim zakonima nema uporišnu tačku, baš kao ni rad Tanjuga, uz obilne državne finansijske injekcije.


    _____


    Uprava napolje!

    Erős Pista

    Posts : 81492
    Join date : 2012-06-10

    Mediji u Srbiji - Page 10 Empty Re: Mediji u Srbiji

    Post by Erős Pista Mon Oct 01, 2018 11:40 am

    Jel Gašić spremio lovu?


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    avatar

    Posts : 18429
    Join date : 2014-12-12

    Mediji u Srbiji - Page 10 Empty Re: Mediji u Srbiji

    Post by beatakeshi Mon Oct 01, 2018 11:43 am

    Još bolje: ovo je prodaja pokojnikovog imena.
    Ako nisu podneli završni račun zar to ne znači da mogućnost da postoje i neki dugovi?
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Mediji u Srbiji - Page 10 Empty Re: Mediji u Srbiji

    Post by kondo Mon Oct 01, 2018 12:15 pm

    Tanjug nema imovine? Čija je zgrada na Obilićevom Vencu?


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Mr.Pink

    Posts : 11141
    Join date : 2014-10-28
    Age : 44

    Mediji u Srbiji - Page 10 Empty Re: Mediji u Srbiji

    Post by Mr.Pink Mon Oct 01, 2018 1:08 pm

    pa valjda od ozne
    Anonymous
    Guest

    Mediji u Srbiji - Page 10 Empty Re: Mediji u Srbiji

    Post by Guest Sat Oct 06, 2018 10:55 am

    Kaže Nemanja Rujević u DW-u da LIDL nije kritikovan kao loš poslodavac.
    Bukvalno ceo njegov rad mi sad postaje sumnjiv, pošto je ovo ne greška već bezočno laganje, LIDL je simbol maltretiranja zaposlenih, o njima je u Nemačkoj objavljena crna knjiga, proglašavani su za najgoreg poslodavca u zemlji itd, da ne govorimo o detaljima kao što je praćenje reproduktivnih navika radnica.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Mediji u Srbiji - Page 10 Empty Re: Mediji u Srbiji

    Post by kondo Sat Oct 06, 2018 10:58 am

    ne znam cime ce napuniti samišku ali ako je ono što im stoji u ovom katalogu koji su juče distribuirali po kućama, mislim da ću tamo ući nula puta.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Anonymous
    Guest

    Mediji u Srbiji - Page 10 Empty Re: Mediji u Srbiji

    Post by Guest Wed Oct 10, 2018 12:20 am

    Mediji u Srbiji - Page 10 DpGW0GTW4AA-Zdp
    Anonymous
    Guest

    Mediji u Srbiji - Page 10 Empty Re: Mediji u Srbiji

    Post by Guest Sat Oct 20, 2018 2:09 pm

    Radio-televizija Srbije (RTS) je danas saopštila da je obustvila emitovanje reklame za internet platformu EON "Junajted grupe", jer ta kompanija bez ugovora o distribuciji emituje program RTS-a.

    To, smatra RTS, predstavlja pirateriju i "nanosi ogromnu materijalnu štetu javnom medijskom servisu i svim autorima čija dela on emituje"

    RTS navodi da je zato tužila "Junajted grupu" i obustavila emitovanje reklame za EON u svojim programima.

    Kompanija "Junajted grupa" i distributer kablovke i satelitske televizije SBB su juče saopštili da su "razočarani" odlukom Radio-televizije Srbije (RTS) da obustavi emitovanje reklame za njihov novi servis, "EON smart boks". Te kompanije su tu odluku ocenile kao "iznenadnu, neočekivanu i suprotnu poslovnoj praksi", i navele da je spot prethodna tri dana emitovan na RTS-u po unapred odobrenom i prihvaćenom dogovoru.

    RTS u današnjem saopštenju napominje da po zakonu ima pravo da ne objavljuju oglase, ako oni imaju "elemente konkurentske televizije, sadržaj konkurentskih programa ili koji nisu u skladu sa programskim usmerenjima RTS".

    "Dakle, RTS po dva zakonska osnova ima pravo da ne emituje oglas Junajted grupe, a Junajted grupa ni po jednom zakonu nema pravo da krade program RTS", piše u saoopštenju.

    RTS navodi da ta grupa nema pravo da u svom kablovskom sistemu SBB emituje programe RTS, jer o tome nije potpisan ugovor, na šta je obavezna po zakonu.

    "RTS je u nekoliko navrata nudila ugovor, ali Junajted grupa očigledno ne želi da menja svoju naviku i da konačno počne da poštuje zakone Srbije", zaključuje se u saopštenju.
    rumbeando

    Posts : 13766
    Join date : 2016-02-01

    Mediji u Srbiji - Page 10 Empty Re: Mediji u Srbiji

    Post by rumbeando Sat Oct 20, 2018 5:22 pm

    Pritom je reklama za Eon uredno išla nekoliko dana na RTS1, a onda su je naprasno zabranili i setili se ovog gore nakon ovoga:



    plachkica

    Posts : 16195
    Join date : 2014-11-06

    Mediji u Srbiji - Page 10 Empty Re: Mediji u Srbiji

    Post by plachkica Sun Oct 21, 2018 9:24 pm

    haos na skupštini nuns-a


    https://www.cenzolovka.rs/scena/nuns-ne-moze-da-napada-integritet-novinara/
    Bluberi

    Posts : 7930
    Join date : 2014-10-27

    Mediji u Srbiji - Page 10 Empty Re: Mediji u Srbiji

    Post by Bluberi Sun Oct 21, 2018 10:16 pm

    Operacija uspela, CINS pobedio.
    ♏

    Posts : 4550
    Join date : 2016-06-09

    Mediji u Srbiji - Page 10 Empty Re: Mediji u Srbiji

    Post by ♏ Sun Oct 21, 2018 10:51 pm

    Načelno podržavam uzimanje Đilasovog novca, nije mi doduše jasan ovaj deo sa vraćanjem.
    Ferenz

    Posts : 1404
    Join date : 2012-02-12

    Mediji u Srbiji - Page 10 Empty Re: Mediji u Srbiji

    Post by Ferenz Wed Oct 24, 2018 11:47 am

    Što li sam ja ovog Gutu povezivao sa "Zelenim Zvonom"?

    Mediji u Srbiji - Page 10 316ouc0

    Mediji u Srbiji - Page 10 Empty Re: Mediji u Srbiji

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Sat May 11, 2024 12:56 pm