Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Mediji u Srbiji

    boomer crook

    Posts : 36982
    Join date : 2014-10-27

    Mediji u Srbiji - Page 6 Empty Re: Mediji u Srbiji

    Post by boomer crook Tue Feb 13, 2018 11:11 am

    mislim da n1 nije blic. odnosno nisu tu primarne poslovne brige.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    avatar

    Posts : 18447
    Join date : 2014-12-12

    Mediji u Srbiji - Page 6 Empty Re: Mediji u Srbiji

    Post by beatakeshi Tue Feb 13, 2018 11:18 am

    Pa nije ni Blic, štampano izdanje ionako hoće da ukinu jer je nerentabilno.
    Erős Pista

    Posts : 81530
    Join date : 2012-06-10

    Mediji u Srbiji - Page 6 Empty Re: Mediji u Srbiji

    Post by Erős Pista Tue Feb 13, 2018 11:20 am

    ostap bender wrote:mislim da n1 nije blic. odnosno nisu tu primarne poslovne brige.

    Nadajmo se da si u pravu.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50246
    Join date : 2017-11-16

    Mediji u Srbiji - Page 6 Empty Re: Mediji u Srbiji

    Post by Nektivni Ugnelj Tue Feb 13, 2018 11:21 am

    ostap bender wrote:mislim da n1 nije blic. odnosno nisu tu primarne poslovne brige.

    Nekako i ja slicno mislim
    boomer crook

    Posts : 36982
    Join date : 2014-10-27

    Mediji u Srbiji - Page 6 Empty Re: Mediji u Srbiji

    Post by boomer crook Tue Feb 13, 2018 11:21 am

    za blic ne znam. n1 je tu da ameri drze nogu u vratima.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    avatar

    Posts : 18447
    Join date : 2014-12-12

    Mediji u Srbiji - Page 6 Empty Re: Mediji u Srbiji

    Post by beatakeshi Tue Feb 13, 2018 11:34 am

    Ringier
    [th]Revenue[/th]
    Mediji u Srbiji - Page 6 11px-Increase2.svg CHF 1049 million (2016)
    Margit Savović

    Posts : 2437
    Join date : 2012-02-11

    Mediji u Srbiji - Page 6 Empty Re: Mediji u Srbiji

    Post by Margit Savović Tue Feb 13, 2018 1:16 pm

    Ma ja mislim da je to jer je SBB (deo KKR) dao ponudu za Telenor, ne banku nego mob operatera. To je strašno veliki dogadjaj i ne bih volela da do realizacije dodje, ali lagano mogu da zamislim da se AB nadje sa nekim iz KKR zbog toga.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Mediji u Srbiji - Page 6 Empty Re: Mediji u Srbiji

    Post by kondo Tue Feb 13, 2018 1:45 pm

    Zasto ne bi volela? Mislim zanima me neutralno.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Margit Savović

    Posts : 2437
    Join date : 2012-02-11

    Mediji u Srbiji - Page 6 Empty Re: Mediji u Srbiji

    Post by Margit Savović Tue Feb 13, 2018 1:55 pm

    Zato što mislim da je bolje da bude što više norveške, a što manje srbijanske korporativne kulture.
    Mislim, sve i da britanski O2 se uključi ili nedajbože T-mobile, opet bih radije Norvežane.

    A sad mi nešto palo na pamet. Ima preko godinu da je SBB od RATEL-a dobio uslovnu dozvolu da preuzme IKOM. To je tektonsko ukrupnjavanje na tržištu kablovskih operatera, što je meni bilo potpuno šokantno. Da je srpska vlast htela da sabotira SBB, mogla je glatko da ih otpili. Hoću da kažem da mi se čini da naši nisu u mogućnosti da ucenjuju KKR/SBB/N1. Mogu možda da laju preko ŽM i DJV kao onda protiv Petreusa i Brene, ali to je to.
    Јанош Винету

    Posts : 5232
    Join date : 2016-01-26

    Mediji u Srbiji - Page 6 Empty Re: Mediji u Srbiji

    Post by Јанош Винету Tue Feb 13, 2018 2:07 pm

    Mau wrote:Zato što mislim da je bolje da bude što više norveške, a što manje srbijanske korporativne kulture.
    Mislim, sve i da britanski O2 se uključi ili nedajbože T-mobile, opet bih radije Norvežane.

    A sad mi nešto palo na pamet. Ima preko godinu da je SBB od RATEL-a dobio uslovnu dozvolu da preuzme IKOM. To je tektonsko ukrupnjavanje na tržištu kablovskih operatera, što je meni bilo potpuno šokantno. Da je srpska vlast htela da sabotira SBB, mogla je glatko da ih otpili. Hoću da kažem da mi se čini da naši nisu u mogućnosti da ucenjuju KKR/SBB/N1. Mogu možda da laju preko ŽM i DJV kao onda protiv Petreusa i Brene, ali to je to.

    LOL
    Kakva norveška korporativna kultura, šta to pričaš?
    Kako se ta njihova vajna kultura ogleda na uslove rada, plate, odnos prema zaposlenima?
    Strana firma ko strana firma, nikakvo čudo.
    Margit Savović

    Posts : 2437
    Join date : 2012-02-11

    Mediji u Srbiji - Page 6 Empty Re: Mediji u Srbiji

    Post by Margit Savović Tue Feb 13, 2018 2:15 pm

    Mediji u Srbiji - Page 6 903208043
    Anonymous
    Guest

    Mediji u Srbiji - Page 6 Empty Re: Mediji u Srbiji

    Post by Guest Tue Feb 13, 2018 2:20 pm

    koliko sam čuo, a nemam razloga da ne verujem u to, naš Telenor je toliko zatvoren korporativni sistem da je u njega praktično nemoguće ući bez bliskih porodičnih ili prijateljskih odnosa unutar firme, a konkursi postoje samo pro forma, i tako je od početka. ne znam spada li i to u norvešku korporativnu kulturu.
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Mediji u Srbiji - Page 6 Empty Re: Mediji u Srbiji

    Post by Filipenko Tue Feb 13, 2018 2:24 pm

    edit: nebitno...


    Last edited by Filipenko on Tue Feb 13, 2018 2:42 pm; edited 2 times in total
    kapetanm

    Posts : 5805
    Join date : 2012-02-10

    Mediji u Srbiji - Page 6 Empty Re: Mediji u Srbiji

    Post by kapetanm Tue Feb 13, 2018 2:25 pm

    Imao sam neko poslovne odnose sa tom norveskom kulturnom firmom. Brate ono je jezivo, cilj opravdava sredstvo makar nas nekolicina dobili otkaz.
    Anonymous
    Guest

    Mediji u Srbiji - Page 6 Empty Re: Mediji u Srbiji

    Post by Guest Tue Feb 13, 2018 2:26 pm

    E da, u kol centru Telenora plata je 25.000 dinara, plus još 10.000 ako se pokažeš na poslu.
    Margit Savović

    Posts : 2437
    Join date : 2012-02-11

    Mediji u Srbiji - Page 6 Empty Re: Mediji u Srbiji

    Post by Margit Savović Tue Feb 13, 2018 2:35 pm

    Ja poznajem 7-8 ljudi iz Telenora, pričam o zaposlenima u HQ i za 4-oro njih sa sigurnošću mogu da kažem da nisu zaposleni preko bilo kakve veze. Drugo, oni su headhuntovali jednu od mojih najboljih drugarica da predje iz konkurentske firme kod njih. Znači, za tu poziciju nije prvo nađena osoba, pa onda pisan konkurs. 

    Jedna moja drugarica koja tamo radi je dobila strašnu autoimunu bolest, Telenor joj je izašao u susret sa proširenjem zdravstvenog osiguranja u privatnoj jednoj klinici kako bi joj oni pokrili terapiju koja se uzima svaki drugi dan. Ljudi mi se nisu žalili na mobing, a sigurno bi se žalili. Imaš glupaka, imaš debila, ali nema mobinga, kod ljudi u mom uzorku. U srpskim kompanijama mobing je metodologija mikromenadžmenta.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50246
    Join date : 2017-11-16

    Mediji u Srbiji - Page 6 Empty Re: Mediji u Srbiji

    Post by Nektivni Ugnelj Tue Feb 13, 2018 2:41 pm

    Mau wrote:Ja poznajem 7-8 ljudi iz Telenora, pričam o zaposlenima u HQ i za 4-oro njih sa sigurnošću mogu da kažem da nisu zaposleni preko bilo kakve veze. Drugo, oni su headhuntovali jednu od mojih najboljih drugarica da predje iz konkurentske firme kod njih. Znači, za tu poziciju nije prvo nađena osoba, pa onda pisan konkurs. 

    Jedna moja drugarica koja tamo radi je dobila strašnu autoimunu bolest, Telenor joj je izašao u susret sa proširenjem zdravstvenog osiguranja u privatnoj jednoj klinici kako bi joj oni pokrili terapiju koja se uzima svaki drugi dan. Ljudi mi se nisu žalili na mobing, a sigurno bi se žalili. Imaš glupaka, imaš debila, ali nema mobinga, kod ljudi u mom uzorku. U srpskim kompanijama mobing je metodologija mikromenadžmenta.

    Za ostalo ne znam, ali ovo je 100% tacno
    boomer crook

    Posts : 36982
    Join date : 2014-10-27

    Mediji u Srbiji - Page 6 Empty Re: Mediji u Srbiji

    Post by boomer crook Tue Feb 13, 2018 2:56 pm

    pa to ne znaci da u telenoru nema mobinga na nizim nivoima. sto su oficiri kao horacije hornblouer ne znaci da u potpablublju ne radi bic i sodomija. ruma nema.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50246
    Join date : 2017-11-16

    Mediji u Srbiji - Page 6 Empty Re: Mediji u Srbiji

    Post by Nektivni Ugnelj Tue Feb 13, 2018 3:25 pm

    Ne znam. Ne mogu nista da tvrdim. U globalu, nevezano sa visinom plata (koje umeju biti mizerne bilo gde) dakle generalno, znam da ljudi koji rade u koliko toliko renomiranim (a i nerenomiranim) firmama iz tih zemalja koje su na dobrom glasu po pitanju uslova rada, imaju bolja iskustva nego oni koji rade u domacim, ali to je, cenim, pre svega zato, sto je srpska "korporativna kultura"...prosto jeziva. Sto svi znamo.
    boomer crook

    Posts : 36982
    Join date : 2014-10-27

    Mediji u Srbiji - Page 6 Empty Re: Mediji u Srbiji

    Post by boomer crook Tue Feb 13, 2018 3:29 pm

    pa da ali moj drugar je radio u samsungu i shvatio da je koreanska (korejska?) korporativna kultura jos gora. ukljucujuci i jednu opstu tucu.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Mr.Pink

    Posts : 11141
    Join date : 2014-10-28
    Age : 44

    Mediji u Srbiji - Page 6 Empty Re: Mediji u Srbiji

    Post by Mr.Pink Tue Feb 13, 2018 3:29 pm

    ma nema nikakve razlike. na visim nivoima ima, pravimo se gospoda i to, ali sto kaze ostap, u potpalublju radi sodomija i bič. mislim da su zapravo tu stranci gori, jer te izokola, finim jezikom i manirima jebu u mozak, dok ovi domaćini ne moraju da se prave.

    zovite to "kulturom".


    _____
    radikalni patrijarhalni feminista

    smrk kod dijane hrk
    boomer crook

    Posts : 36982
    Join date : 2014-10-27

    Mediji u Srbiji - Page 6 Empty Re: Mediji u Srbiji

    Post by boomer crook Tue Feb 13, 2018 3:31 pm

    pa da. price iz fiata su blagi uzas.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50246
    Join date : 2017-11-16

    Mediji u Srbiji - Page 6 Empty Re: Mediji u Srbiji

    Post by Nektivni Ugnelj Tue Feb 13, 2018 3:32 pm

    Mr.Pink wrote:ma nema nikakve razlike. na visim nivoima ima, pravimo se gospoda i to, ali sto kaze ostap, u potpalublju rade sodomija i bič. mislim da su zapravo tu stranci gori, jer te izokola, finim jezikom i manirima jebu u mozak, dok ovi domaćini ne moraju da se prave.

    Ne znam, nemam reprezentativan uzorak, ali, evo konkretno na najnizim mestima znam ljude koji rade ili su radili u jednoj austrijskoj i jednoj holandskoj firmi i to je definitivno razlika u odnosu na ono sto su dozivljavaju ljudi na najnizim mestima u hijerarhiji u nasim firmama. A toj austrijskoj je bogami pogolema razlika. Ali, jbg, nije to reprezentativno. Ne verujem da bilo ko ima reprezentativni uzorak tog tipa, mislim komparativno.
    boomer crook

    Posts : 36982
    Join date : 2014-10-27

    Mediji u Srbiji - Page 6 Empty Re: Mediji u Srbiji

    Post by boomer crook Tue Feb 13, 2018 3:34 pm

    ja bih rekao da je verovatnije da postoji korporativna kultura u prvom licu firme a ne kao neka nacionalna karakteristika.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Mr.Pink

    Posts : 11141
    Join date : 2014-10-28
    Age : 44

    Mediji u Srbiji - Page 6 Empty Re: Mediji u Srbiji

    Post by Mr.Pink Tue Feb 13, 2018 3:37 pm

    ma da, nije bitno odakle su. ja kao uzorak uzimam ove veće, što zapošljavaju po 100~200 i više ljudi. i to je prosto horor u srbiji. oni su i dosli jer im je vucic doslovce prodao ljude kao stoku za 25 k i oduzeo im sva prava.


    Last edited by Mr.Pink on Tue Feb 13, 2018 3:38 pm; edited 1 time in total


    _____
    radikalni patrijarhalni feminista

    smrk kod dijane hrk

    Mediji u Srbiji - Page 6 Empty Re: Mediji u Srbiji

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Sun May 19, 2024 9:44 am