Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Senke nad Balkanom

    Erős Pista

    Posts : 81358
    Join date : 2012-06-10

    Senke nad Balkanom - Page 2 Empty Re: Senke nad Balkanom

    Post by Erős Pista Sun Oct 22, 2017 9:07 pm

    Lebe, kolko je ovo dosadno...


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    Senke nad Balkanom - Page 2 Empty Re: Senke nad Balkanom

    Post by Guest Sun Oct 22, 2017 9:28 pm

    E, in real life AP jeste branio (i) VMROvce na sudu dok nije otišao iz zemlje

    Erős Pista

    Posts : 81358
    Join date : 2012-06-10

    Senke nad Balkanom - Page 2 Empty Re: Senke nad Balkanom

    Post by Erős Pista Sun Oct 22, 2017 9:34 pm

    Pa to su te neke istorijske cinjenice na kojima je serija zasnovana.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    plachkica

    Posts : 16155
    Join date : 2014-11-06

    Senke nad Balkanom - Page 2 Empty Re: Senke nad Balkanom

    Post by plachkica Sun Oct 22, 2017 9:41 pm

    jbt, skinuli su neke scene i iz taboo-a i iz underbelly, skroz su ih skinuli.
    ♏

    Posts : 4531
    Join date : 2016-06-09

    Senke nad Balkanom - Page 2 Empty Re: Senke nad Balkanom

    Post by ♏ Sun Oct 22, 2017 9:45 pm

    Za koga navijate? Ja totalno za Muzzyja!
    Anonymous
    Guest

    Senke nad Balkanom - Page 2 Empty Re: Senke nad Balkanom

    Post by Guest Sun Oct 22, 2017 9:50 pm

    A-u!
    Istorijske činjenice je ozbiljno pominjao Bjelogrlić u najavi, par minuta prije početka. Sve već viđeno . Neko na tamo(TM) veli da je ovo Peaky Blinders za siromašne, meni to fin opis.

    Samo bilješke:

    Kloaka na najavnoj i odjavnoj špici.

    Gavran koji pokriva scenu ubistva popa.

    Rastko Janković.

    Tom Hagen tužilac.

    Više sisa nego u UMO.


    Dileri Trnavac i Kaluđer. Kaluđer se zvao i jedan od jačih negativaca u Halo Taxi?
    Zuper

    Posts : 10694
    Join date : 2016-06-25

    Senke nad Balkanom - Page 2 Empty Re: Senke nad Balkanom

    Post by Zuper Sun Oct 22, 2017 9:52 pm

    Bjela ostao nekome duzan za belo pod nos pa mora da uzme novac, zajedno sa Bujosevicem(producenti), iz budzeta Srbije, na ovu kopiju svih mogucih serija sa zapada gde se i muzika kopira.
    Bruka.
    Prica serije ko da ju je Vucic sastavljao...
    ♏

    Posts : 4531
    Join date : 2016-06-09

    Senke nad Balkanom - Page 2 Empty Re: Senke nad Balkanom

    Post by ♏ Sun Oct 22, 2017 9:55 pm

    fikret selimbašić wrote:Kaluđer se zvao i jedan od jačih negativaca u Halo Taxi?

    Đakon, ali close enough.
    Anonymous
    Guest

    Senke nad Balkanom - Page 2 Empty Re: Senke nad Balkanom

    Post by Guest Sun Oct 22, 2017 10:10 pm

    ♏️ wrote:
    fikret selimbašić wrote:Kaluđer se zvao i jedan od jačih negativaca u Halo Taxi?

    Đakon, ali close enough.


    To Senke nad Balkanom - Page 2 4101625831

    Trnavac/Trnovac/droga.
    plachkica

    Posts : 16155
    Join date : 2014-11-06

    Senke nad Balkanom - Page 2 Empty Re: Senke nad Balkanom

    Post by plachkica Sun Oct 22, 2017 10:16 pm

    onaj kozak, što je ubio popa, je u kontaktu sa staljinovom moskvom.
    ne znam da li je popa ubio po njihovom nalogu, ili se samo polakomio na rusko carsko blago.
    Anonymous
    Guest

    Senke nad Balkanom - Page 2 Empty Re: Senke nad Balkanom

    Post by Guest Sun Oct 22, 2017 11:15 pm

    e bolje gledajte novi film sa ben kingslijem, glumi ratnog zlocinca generala koji se krije u bg Senke nad Balkanom - Page 2 1399639816
    Anonymous
    Guest

    Senke nad Balkanom - Page 2 Empty Re: Senke nad Balkanom

    Post by Guest Mon Oct 23, 2017 1:15 am

    plachkica wrote:onaj kozak, što je ubio popa, je u kontaktu sa staljinovom moskvom.
    ne znam da li je popa ubio po njihovom nalogu, ili se samo polakomio na rusko carsko blago.

    Facts!

    Operation Trust (операция "Трест") was a counterintelligence operation of the State Political Directorate (GPU) of the Soviet Union. The operation, which ran from 1921 to 1926, set up a fake anti-Bolshevik resistance organization, "Monarchist Union of Central Russia", MUCR (Монархическое объединение Центральной России, МОЦР), in order to help the OGPU identify real monarchists and anti-Bolsheviks.
    Ferenz

    Posts : 1404
    Join date : 2012-02-12

    Senke nad Balkanom - Page 2 Empty Re: Senke nad Balkanom

    Post by Ferenz Mon Oct 23, 2017 6:46 am

    Gotam wrote:peaky blinders za sirotinju, ja bi gledo da imam tv Senke nad Balkanom - Page 2 1949538119


    Ima da se kupi u zalivu
    uskok i ajduk

    Posts : 6599
    Join date : 2014-12-09

    Senke nad Balkanom - Page 2 Empty Re: Senke nad Balkanom

    Post by uskok i ajduk Mon Oct 23, 2017 10:16 am

    William Murderface wrote:Lebe, kolko je ovo dosadno...

    Досадан је твој анимозитет према домаћој продукцији.
    Senke nad Balkanom - Page 2 2304934895
    Прва епизода има више него пролазну оцену код мене.


    _____
    "Mogu li ja da kažem ili ćete Vi da vodite intervju sami sa sobom? Samo kad bih mogla da kažem nešto… Prvo, uvek smo govorili našim građanima da ne možemo i nećemo da gledamo na EU kao na ćup sa novcem. Da bolji kvalitet života, radna mesta i bolje plate moraju doći od nas samih i snage naše ekonomije. Želimo da budemo deo EU jer je to mirovni projekat i jer delimo vrednosti sa EU." - Ana Brnabić
    Erős Pista

    Posts : 81358
    Join date : 2012-06-10

    Senke nad Balkanom - Page 2 Empty Re: Senke nad Balkanom

    Post by Erős Pista Mon Oct 23, 2017 10:25 am

    Ne lupaj, tupko, nemam ja problem s domacom, nego sa losom produkcijom. Ovakva serija ima samo jedan zadatak - da bude zabavna, a ne samo da nije zabavna nego je aktivno smorna.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    Senke nad Balkanom - Page 2 Empty Re: Senke nad Balkanom

    Post by Guest Mon Oct 23, 2017 10:31 am

    Ferenz wrote:
    Gotam wrote:peaky blinders za sirotinju, ja bi gledo da imam tv Senke nad Balkanom - Page 2 1949538119


    Ima da se kupi u zalivu
    skinuo sam juce bio i iima samo deset minuta i onda samo stoji link sa kojeg moze se kupi ostalo Senke nad Balkanom - Page 2 1949538119
    uskok i ajduk

    Posts : 6599
    Join date : 2014-12-09

    Senke nad Balkanom - Page 2 Empty Re: Senke nad Balkanom

    Post by uskok i ajduk Mon Oct 23, 2017 10:36 am

    William Murderface wrote:Ne lupaj, tupko, nemam ja problem s domacom, nego sa losom produkcijom. Ovakva serija ima samo jedan zadatak - da bude zabavna, a ne samo da nije zabavna nego je aktivno smorna.



    _____
    "Mogu li ja da kažem ili ćete Vi da vodite intervju sami sa sobom? Samo kad bih mogla da kažem nešto… Prvo, uvek smo govorili našim građanima da ne možemo i nećemo da gledamo na EU kao na ćup sa novcem. Da bolji kvalitet života, radna mesta i bolje plate moraju doći od nas samih i snage naše ekonomije. Želimo da budemo deo EU jer je to mirovni projekat i jer delimo vrednosti sa EU." - Ana Brnabić
    Anonymous
    Guest

    Senke nad Balkanom - Page 2 Empty Re: Senke nad Balkanom

    Post by Guest Mon Oct 23, 2017 10:38 am

    uskoce sa cu zbog tebe da poslusam marcelovu pesmu, duzan si mi med ili nesto... Senke nad Balkanom - Page 2 1143415371
    uskok i ajduk

    Posts : 6599
    Join date : 2014-12-09

    Senke nad Balkanom - Page 2 Empty Re: Senke nad Balkanom

    Post by uskok i ajduk Mon Oct 23, 2017 10:49 am

    Zuper wrote:Bjela ostao nekome duzan za belo pod nos pa mora da uzme novac, zajedno sa Bujosevicem(producenti), iz budzeta Srbije, na ovu kopiju svih mogucih serija sa zapada gde se i muzika kopira.
    Bruka.
    Prica serije ko da ju je Vucic sastavljao...

    Е сад стварно не капирам што се ти, као активиста Двери, буниш.
    Врангеловци су приказани као прилично коол момци.
    И то је вероватно једини пут да ће таква идеологија бити приказана са нешто шарма.


    _____
    "Mogu li ja da kažem ili ćete Vi da vodite intervju sami sa sobom? Samo kad bih mogla da kažem nešto… Prvo, uvek smo govorili našim građanima da ne možemo i nećemo da gledamo na EU kao na ćup sa novcem. Da bolji kvalitet života, radna mesta i bolje plate moraju doći od nas samih i snage naše ekonomije. Želimo da budemo deo EU jer je to mirovni projekat i jer delimo vrednosti sa EU." - Ana Brnabić
    Zuper

    Posts : 10694
    Join date : 2016-06-25

    Senke nad Balkanom - Page 2 Empty Re: Senke nad Balkanom

    Post by Zuper Mon Oct 23, 2017 10:58 am

    Meni je jasno zasto se tebi dopada,

    Senke nad Balkanom - Page 2 NIuMW3D

    Znam da znas sta je ovo...moram reci da sam bio sokiran kada sam video jer znam gde se sve koristilo...

    Ali mi nije jasno kakve veze imaju Beli(koji nisu prikazani cool) sa danasnjom politikom? Uostalo, kakvu su to ideologiju imali Beli, to je bila heterogena grupa razlictih ljudi od levicara koji su mrzeli Boljsevike(bilo i takvih) do crnih stotina...Je l si cuo za Socijalne-Revolucionare koji su prisli Belima zbog uvodjenja diktature od strane Boljsevika 1918? Verovatno nisi jer da jesi ne bi pisao takve stvari.

    Serija sluzi za izvlacenje novca dvojice lopova Bujosevica i Bjelogrlica. Cak su i muziku kopirali iz stranih serija da bi sto vise novca maknuli.
    uskok i ajduk

    Posts : 6599
    Join date : 2014-12-09

    Senke nad Balkanom - Page 2 Empty Re: Senke nad Balkanom

    Post by uskok i ajduk Mon Oct 23, 2017 11:08 am

    Теократски монархизам/царизам је интимни светоназор Дверјана, зар не?


    _____
    "Mogu li ja da kažem ili ćete Vi da vodite intervju sami sa sobom? Samo kad bih mogla da kažem nešto… Prvo, uvek smo govorili našim građanima da ne možemo i nećemo da gledamo na EU kao na ćup sa novcem. Da bolji kvalitet života, radna mesta i bolje plate moraju doći od nas samih i snage naše ekonomije. Želimo da budemo deo EU jer je to mirovni projekat i jer delimo vrednosti sa EU." - Ana Brnabić
    Anonymous
    Guest

    Senke nad Balkanom - Page 2 Empty Re: Senke nad Balkanom

    Post by Guest Mon Oct 23, 2017 11:11 am

    Jbt čitaj ponekad šta ljudi pišu, Zuper je u pravu kada kaže da beli nisu imali koherentnu ideologiju.
    паће

    Posts : 40020
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Senke nad Balkanom - Page 2 Empty Re: Senke nad Balkanom

    Post by паће Mon Oct 23, 2017 11:14 am

    Свака контра гледа у оригинал и равна се према њему, да се не би случајно сложили у понечему. Ту се идеологија исцрпљује у опонашању супротног - нема шта да се мислимо, све радимо као они само контра.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    Zuper

    Posts : 10694
    Join date : 2016-06-25

    Senke nad Balkanom - Page 2 Empty Re: Senke nad Balkanom

    Post by Zuper Mon Oct 23, 2017 11:14 am

    uskoce und 'ajduce
    Moguce ali kakve to veze ima sa Belima u Rusiji?
    Veliki broj vodja Belih u Rusiji su bili republikanci poput Denikina. Moras malo da proucavas Beli pokret, mnogo je kompleksniji od onoga sto se moze ciniti. Medju Belima je bilo komunista i levicara tj. Socijalnih-Revolucionara, koji su zamrzeli Boljsevike zbog njihove iskljucivosti i nametanja diktature. Medju Belima je bilo Kadeta tj. Ustavno-Demokratska stranka, liberali...medju Belima je bilo i "Crnih stotina" ekstremna desnica.

    Mada mi je cudno da ne komentarise sliku iznad...
    uskok i ajduk

    Posts : 6599
    Join date : 2014-12-09

    Senke nad Balkanom - Page 2 Empty Re: Senke nad Balkanom

    Post by uskok i ajduk Mon Oct 23, 2017 11:46 am

    Ружно је што потцењујеш моју интелигенцију.  Senke nad Balkanom - Page 2 1403342043 У серији је приказано тврдо језгро Врангеловаца, побожних, фанатичних, који се... боре за тржиште дроге. Senke nad Balkanom - Page 2 4101625831 А генерал који из сенке управља Југом је геј. Senke nad Balkanom - Page 2 4101625831 И то је оно што те заправо погодило па си написао да се Бијела дрогира и да је серија западњачка.


    _____
    "Mogu li ja da kažem ili ćete Vi da vodite intervju sami sa sobom? Samo kad bih mogla da kažem nešto… Prvo, uvek smo govorili našim građanima da ne možemo i nećemo da gledamo na EU kao na ćup sa novcem. Da bolji kvalitet života, radna mesta i bolje plate moraju doći od nas samih i snage naše ekonomije. Želimo da budemo deo EU jer je to mirovni projekat i jer delimo vrednosti sa EU." - Ana Brnabić

    Senke nad Balkanom - Page 2 Empty Re: Senke nad Balkanom

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Fri Apr 19, 2024 10:08 am