Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Demokratska stranka

    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Demokratska stranka - Page 12 Empty Re: Demokratska stranka

    Post by Filipenko Sat Apr 28, 2018 4:29 am

    Demokratska stranka - Page 12 286371741


    Ne povampirili se nikad vise!
    Летећи Полип

    Posts : 11138
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    Demokratska stranka - Page 12 Empty Re: Demokratska stranka

    Post by Летећи Полип Sat Apr 28, 2018 4:39 am

    Nek im neko skrati muke više.


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    Anonymous
    Guest

    Demokratska stranka - Page 12 Empty Re: Demokratska stranka

    Post by Guest Sat Apr 28, 2018 4:56 am

    Navijam za Lečića  Demokratska stranka - Page 12 1727922752
    Veletin

    Posts : 4723
    Join date : 2015-08-13

    Demokratska stranka - Page 12 Empty Re: Demokratska stranka

    Post by Veletin Sat Apr 28, 2018 12:12 pm

    ficfiric wrote:
    Tri tima u trci za liderstvo – oko Čomićeve, Lutovca i Lečića

    https://www.danas.rs/politika/tri-tima-u-trci-za-liderstvo-oko-comiceve-lutovca-i-lecica/

    Demokratska stranka - Page 12 00ds-678x386

    Odluka o istovremenim izborima za Pokrajinski odbor trenutno je jedna od najaktuelnijih tema u DS, kažu nam nezvanično članovi ove stranke. Kako nam je rečeno, trenutno je tri tima u igri za predsedničko mesto. Jedan tim je oko Gordane Čomić, poslanice DS, koja već, kako kažu naši sagovornici, putuje po Srbiji i radi na pridobijanju podrške, a koju podržava prethodno rukovodstvo DS. U njenom timu su za sada Nataša Vučković, Miroslav Vasin i Radoslav Milojičić. Kako kažu naši izvori, drugi tim je oko Zorana Lutovca, koji važi za izvesnog kandidata, ali još to nije saopštio. Uz njega je, kako nam je rečeno, Saša Paunović. Treća grupacija je oko Branislava Lečića, koji kako kažu naši sagovornici, blisko sarađuje sa Balšom Božovićem, koji „konce vuče iz pozadine i namešta svoje ljude“, ali i Maju Videnović, Aleksandru Jerkov i druge iz Beogradskog odbora.


    Demokratska stranka - Page 12 1150481534
    disident

    Posts : 15083
    Join date : 2016-03-27

    Demokratska stranka - Page 12 Empty Re: Demokratska stranka

    Post by disident Sat Apr 28, 2018 12:39 pm



    Demokratska stranka - Page 12 2705451110


    _____
    Što se ostaloga tiče, smatram da Zapad treba razoriti
    Jedini proleter Burundija
    Pristalica krvne osvete
    Daï Djakman Faré

    Posts : 8095
    Join date : 2014-10-28
    Location : imamate of futa djallon

    Demokratska stranka - Page 12 Empty Re: Demokratska stranka

    Post by Daï Djakman Faré Sat Apr 28, 2018 2:14 pm

    ja imam samo jednu zelju: da deda micun bude ziv i zdrav jos dugo posto mu sarane stranacko cedo.


    _____
    i would like to talk here about The Last of Us on HBO... and yeah, yeah i know.. the world is burning but lets just all sit and talk about television. again - what else are we doing with ourselves ? we are not creating any militias. but my god we still have the content. appraising content is the american modus vivendi.. that's why we are here for. to absorb the content and then render some sort of a judgment on content. because there is a buried hope that if enough people have the right opinion about the content - the content will get better which will then flow to our structures and make the world a better place
    avatar

    Posts : 18448
    Join date : 2014-12-12

    Demokratska stranka - Page 12 Empty Re: Demokratska stranka

    Post by beatakeshi Sat Apr 28, 2018 2:32 pm

    Demokratski centar? Demokratska stranka - Page 12 1233199462
    ficfiric

    Posts : 34313
    Join date : 2012-02-10

    Demokratska stranka - Page 12 Empty Re: Demokratska stranka

    Post by ficfiric Sat Apr 28, 2018 5:05 pm




    _____


    Uprava napolje!

    ficfiric

    Posts : 34313
    Join date : 2012-02-10

    Demokratska stranka - Page 12 Empty Re: Demokratska stranka

    Post by ficfiric Wed May 16, 2018 2:40 am

    dr Bojan Pajtić
    29 min ·
    U SUSRET STRANAČKIM IZBORIMA

    ​Dragi prijatelji, drage demokrate – ponovo izbori u stranci. Doneo sam čvrstu odluku da ne komentarišem izborni proces. Doneo sam još čvršću odluku da se ne oglasim povodom bilo čije kandidature, jer bi takav gest, sa pozicije nekadašnjeg predsednika stranke, bio neprimeren.

    ​Međutim, ne mogu da odagnam zabrinutost zbog procesa koji se dešavaju u DS. Plašim se da nijednu jedinu lekciju nismo naučili u periodu koji je iza nas. Naprotiv. Pravimo, bez razloga, drastične greške koje će, čini mi se, ne samo gurnuti našu stranku u potpunu političku irelevantnost (to se, nažalost, već dogodilo na beogradskim izborima), već i poništiti svaku uspomenu na sve ono dobro što je naša organizacija za Srbiju (i ceo region) činila.

    ​Da pređem na stvar. Dragi prijatelji - i 2016. smo organizovali stranačke izbore. PRVE NEPOSREDNE PARTIJSKE IZBORE U SRBIJI. Na kojima je svaki član mogao da glasa i donosi odluke ko će ga predstavljati u narednom periodu. Ako je, u ovako teškim vremenima, DS mogla da se podiči nečim što je nezamislivo u bilo kojoj drugoj organizaciji u ovoj zemlji – to je neposredna demokratija. Šta god ko mislio o rezultatima tih izbora – oni su bili revolucionaran korak napred u političkom životu Srbije. Bio je to neočekivan potez Demokratske stranke, koja je na svom primeru pokazala da još uvek u sebi ima demokratske kapacitete, da je sposobna da sama sebe reformiše, pa samim tim i da se u budućnosti kvalifikuje da menja srpsko društvo. To je bila naša differentia specifica u odnosu na sve ostale, razlog koji smo navodili kada bi nas pitali zašto, uopšte, neko da glasa za nas, da li smo, uopšte, potrebni Srbiji i zašto se nazivamo demokratama.

    ​Potpuno mi je nejasno kako smo se i zašto smo se odrekli onoga što je naša jedina (ako ne jedina – svakako ubedljivo najvažnija) komparativna prednost u odnosu na naše političke takmace. Kako je moguće da smo se ponovo našli u situaciji da delegati biraju rukovodstvo stranke, a kriterijum za izbor delegata je broj uplaćenih članarina, pa Smederevska Palanka ima, primera radi, 1800 (hiljadu i osamsto) uplaćenih članarina, a Novi Sad 160 (sto šezdeset)? Palanku navodim samo zato što je u njoj najveća disproporcija između broja stanovnika i broja članarina i zato što je tamo, na lokalnim izborima, pre samo nekoliko nedelja, ujedinjena opozicija (u kojoj je bila i DS) dobila nešto preko 2000 (dve hiljade) glasova. Ima takvih „Palanki“ koliko god hoćete, s obzirom na podatak da je u DS uplaćeno gotovo 50.000 (pedeset hiljada) članarina za ove izbore! Svakom u Srbiji je jasno da je broj aktivnih članova naše stranke desetostruko manji i da stranka koja ima 2 ili 3% podrške, ne može da računa na više od 100.000 birača. Ako smo za godinu i po dana izgubili dve trećine birača, zašto gubimo dostojanstvo? Kako ćemo birače povratiti, ako dostojanstvo više nemamo?

    ​Neko će reći – ne dešava se ovo prvi put. Da se razumemo - upravo zato što je masovno plaćanje članarina godinama bilo uobičajena praksa, to smo 2016.promenili, da bismo pokazali Srbiji, a i sebi, da možemo da budemo bolji od samih sebe (jer od naprednjaka nije teško biti bolji). Aklamativno smo se dogovorili da od demokratije i poštovanja sopstvenih akata više nikada nećemo odustati. Ko se usudio da članovima oduzme njihovo stečeno pravo da biraju predsednika i potpredsednike svoje stranke? Ne znam, jer ne znam kako je ko glasao u Organizacionom odboru. Ali, znam da će ukoliko ovako budu organizovani izbori, to biti poslednji izbori u DS.

    ​Stranka koja ima ovako malu podršku mora biti odvažna. Mora u sebi pronalaziti ono najbolje. Ne sme mariti za to da li će se 2-3 funkcionera smestiti u odborničke ili poslaničke „foteljice“. Mora pokazati da je naučila nešto iz svojih grešaka. Greške ne sme ponavljati. Pogotovo ne sme ponavljati greške koje je već prevazišla. Pa, svi smo, zbog neposrednih izbora, imali snažan argument, kad god bi našu organizaciju neko napao: „kod nas se svaki član pita, svako bira rukovodstvo cele stranke, jedino smo mi istinske demokrate“...
    ​Da ne bude da lamentiram, a ništa ne predlažem. Rešenje je jednostavno. Prijatelji dragi, odložite stranačku skupštinu. Organizujte neposredne izbore. Ne dajte da nas ljudi koji nas podržavaju prezru, a oni što bi nas mogli podržati – zauvek otpišu. Nikakva se šteta neće dogoditi ako se farsa odloži, a neposredni izbori održe dve – tri nedelje kasnije. Nikakav to tehnički problem nije, postoje svi uslovi, već smo to radili. Odlaganje izbora će nas zaštititi od još jednog velikog skandala – bojkota većine vojvođanskih odbora, koji neće da se pomire sa tim da se predsednik pokrajinske organizacije bira na Izbornoj skupštini u Beogradu. Taj bojkot je izvestan, kao što je izvestan i nestanak DS u APV ako se bude tvrdoglavo insistiralo na ovim i ovakvim izborima.

    ​Zbog svega ovoga, dragi članovi DS, POBUNITE SE! Zaštitite svoje stečeno demokratsko pravo, odbranite obraz članova DS i svih onih koji su ikada za nas glasali.Ne dajte da zatru i uspomenu na veliku i dostojanstvenu Demokratsku stranku. Pobunite se u odborima, pobunite se na mrežama, pobunite se na svakom mestu. Izborite se za pravo naše organizacije da postoji, bez marifetluka i kokošarenja. Jer, odakle nam pravo da tražimo slobodne demokratske izbore u Srbiji, ako ne možemo da ih obezbedimo u sopstvenoj kući?
    Ko u ovako teškoj situaciji sve ovo oćuti ili je potpuno izgubio nadu da će naša stranka uopšte opstati, ili je saučesnik u njenom uništavanju. Ove prve razumem. Ako dozvolimo ovakve izbore u DS i sam se upisujem u tu kategoriju. Ali, bar nisam ćutao. Dixi et salvavi animam meam. Spasoh dušu, dragi prijatelji. Ne dajte se.


    Bojan

    Znaci, Comicka ce biti novi predsednik. Kena je valjda u njenoj ekipi (ili ona u njegovoj)


    _____


    Uprava napolje!

    Erős Pista

    Posts : 81531
    Join date : 2012-06-10

    Demokratska stranka - Page 12 Empty Re: Demokratska stranka

    Post by Erős Pista Wed May 16, 2018 2:48 am

    Moji izvori kažu da je Lutovac favorit, ai videćemo.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    ficfiric

    Posts : 34313
    Join date : 2012-02-10

    Demokratska stranka - Page 12 Empty Re: Demokratska stranka

    Post by ficfiric Wed May 16, 2018 9:59 am

    Meni deluje da Comickina ekipa moze vise glasova obezbediti. Na plakatima se mogu naci i kandidati za potpredsednike.

    Demokratska stranka - Page 12 DdUyZAeWAAAT07V

    Demokratska stranka - Page 12 DdUlPxaXkAA_V1K



    _____


    Uprava napolje!

    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Demokratska stranka - Page 12 Empty Re: Demokratska stranka

    Post by Filipenko Wed May 16, 2018 10:45 am

    Uf, dva tima, ne zna se koji je jaci.
    avatar

    Posts : 10317
    Join date : 2012-02-10

    Demokratska stranka - Page 12 Empty Re: Demokratska stranka

    Post by Nino Quincampoix Wed May 16, 2018 1:13 pm

    +1

    Demokratska stranka - Page 12 Gettyimages-721480461
    Anonymous
    Guest

    Demokratska stranka - Page 12 Empty Re: Demokratska stranka

    Post by Guest Thu May 17, 2018 3:10 pm

    Anonymous
    Guest

    Demokratska stranka - Page 12 Empty Re: Demokratska stranka

    Post by Guest Sun May 20, 2018 1:43 am

    Lutovac: Savez za Srbiju više nije stvar izbora već nužnosti


    Predsednik Političkog saveta i kandidat za predsednika Demokratske stranke Zoran Lutovac izjavio je u intervjuu FoNetu da se ponovo kandiduje za predsednika DS, jer želi da pokaže da je stranka razumela poruku birača koji "nisu odobravali naše soliranje i razumeli su nas kao stranku koja sprečava ukrupnjavanje političke scene".

    Lutovac je novinarki Ivani Šanjević rekao da se kandiduje i zato što je stanje u DS pogoršano u odnosu na prethodne stranačke izbore 2016. godine.

    Birači su nam na prošlim izborima poručili da nisu nisu odobravali ono što smo radili, niti su odobravali naše soliranje, ocenio je Lutovac.

    Razumeli su nas kao stranku koja sprečava ukrupnjavanje političke scene, kao stranku koja je izašla samostalno na izbore i tako narušila potencijalnu sinergiju, ukazao je Lutovac i predočio da je to bila "poruka kažnjavanja koja mora da nas otrezni".

    Moramo da izvučemo pouke iz toga, a to znači da i mi, kao DS i druge stranke iz opozicije, koje su ispod cenzusa, moramo da se udružimo i ohrabrimo građane koji su za promene, a takvih je većina u ovoj zemlji, istakao je Lutovac.

    On smatra da su potrebne i suštinske promene u samoj organizaciji stranke, jer se građanima čini da se DS bavi sama sobom i da je izgubila kontakt sa njima.

    Potrebno je napraviti drugačiju komunikaciju sa građanima, pokazati empatiju, da smo zaintersovani za njihove probleme, manje birokratije, a više aktivizma, objasnio je Lutovac.

    Najzad, ali ne i najmanje važno, dodao je on, moramo da ističemo ljude iz drugog plana i to po kriterijumima uspešnosti.

    Lutovac navodi da su u njegovom timu predsednik opštine Paraćin Saša Paunović, poslanice Dragana Rakić i Aleksandra Jerkov, Dragoslav Šumarac, Dejan Nikolić, kao i Dušan Kostadinović iz Šapca.

    Neposredni izbori bili bi bolji

    Bilo bi bolje da je stranka na neposrednim izborima birala rukovodstvo, rekao je Lutovac, koji smatra da ima veću podršku među članstvom, nego funkcionerima DS-a, ali je to tehnički neizvodljivo zbog nesređenih biračkih spiskova.

    Prema njegovim rečima, kada bude bio izabran za lidera DS-a, među prvim zadacima će mu biti uređenje biračkog spiska članova DS-a.

    Hoćemo da tačno znamo ko su nam članovi i nije važno koliko ih ima, već da su spremni da uđu u borbu za opšte dobro. Kada napravimo takvu bazu, onda su mogući neposredni izbori, precizirao je Lutovac.

    On je napomenuo da je u organizacionom odboru ostao usamljen u stavu da uplaćene članarine ne budu kriterijum za kvotu delegata.

    Mislim da je snaga u tome da organizujemo dobre, poštene izbore u kojima će oni koji imaju pravo glasa odlučiti po savesti i po razumevanju da su potrebne promene, rekao je Lutovac.

    Prema njegovom stavu, i bivši predsednik DS-a Bojan Pajtić snosi odgovornost zašto se izbori sada održavaju po delegatskom sistemu.

    U njegovo vreme, kada su bili neposredni izbori, održani su sa neuređenim biračkim spiskovima. Trebalo bi da sredimo te stvari kako bi neposredni izbori bili pravilo, ponovio je Lutovac.

    Upitan o mogućnosti da opštinski odbori iz Vojvodine bojkotuju stranačke izbore, Lutovac je rekao da je razgovarao sa njihovim predsednicima posle raspisivanja izbora za pokrajinska tela DS.

    Politička šteta je naneta, jer se pokazalo da se zbog unutarstranačkih pogađanja i dogovora, urušava ugled DS činjenicom da bi se izbori za pokrajinsko rukovodstvo održali u Beogradu, ocenio je Lutovac.

    Ljudi su se okupili i dogovorili smo se da delujemo zajednički, istakao je on i najavio da će opštinski odbori DS iz Vojvodine poslati delegate za izbornu skupštinu, ali ne i za pokrajinske stranačke izbore.

    Pod tim pritiskom došlo je do promene i odlaganja pokrajinskih izbora, zbog čega mislim da je to zajednička pobeda nezadovoljnih koji su se organizovali i preduzeli akciju u korist DS, ocenio je Lutovac.

    Da već nije pokrenuta inicijativa o stvaranju Saveza za Srbiju, Lutovac ističe da bi, kao lider DS, on to i sam učinio.




    To više nije stvar izbora, već nužnosti i, ako to ne urade opozicione stranke, osuđene su na potpunu marginalizaciju i potpuno će biti svejedno šta bilo koja od tih stranaka misli o bilo čemu, upozorio je Lutovac.




    On smatra da je dobro da se napravi savez partija koje će se orijentisati na najmanji zajednički sadržalac promena, da se odredi šta je to što okuplja stranke u savez, a da pri tome svaka od stranaka zadrži svoj identitet i programsku orijentaciju.




    Lutovac dodaje da bi taj savez mogao da se proširi i okuplja socijaldemokratske stranke, poput DS, ali i narodnjačke, konzervativne stranke.

    Pitanje je samo šta nas okuplja, jer ideja okupljanja radi okupljanja nema mnogo smisla ako ne znamo šta je cilj, ocenio je Lutovac.

    Sa vladajućom strankom ne može biti razgovora

    On je odlučan u stavu da sa vladajućom strankom ne može biti razgovora o bilo kojoj temi sve dok postoje samovlašće i vladavina jednog čoveka, a opozicija tretira kao neprijatelj.

    Ako vas neko tretira kao neprijatelja i tako se prema vama ponaša, potpuno je u političkom smislu mazohistički postupati konstruktivno i izigravati konstruktivnu opoziciju, rekao je Lutovac.

    Prema njegovom stavu, mediji bi građanima trebalo da pružaju informacije na osnovu kojih bi oni mogli politički da deluju, što do sada nije bio slučaj.

    Situacija u Srbiji je takva da "gura u susret medije i opozicione političke snage", rekao je Lutovac, jer imaju zajednički interes da se oslobode mediji i čuje i drugi glas.

    Vi nemate medij sa nacionalnom frekvencijom u kojem možete da čujete debatu, sučeljavanje i drugačiji stav, obrazložio je Lutovac, koji smatra da je potrebno da se probudi građanin.

    Sada su ljudi apatični, frustrirani time što nemaju političku opciju koja može da ih zastupa, zaključio je Lutovac.
    ♏

    Posts : 4558
    Join date : 2016-06-09

    Demokratska stranka - Page 12 Empty Re: Demokratska stranka

    Post by ♏ Sun May 20, 2018 7:18 am

    Koja mlaka ringla od čoveka, ono kad ostane da piše h nakon što je neko vreme pisalo H.
    ficfiric

    Posts : 34313
    Join date : 2012-02-10

    Demokratska stranka - Page 12 Empty Re: Demokratska stranka

    Post by ficfiric Sun May 20, 2018 11:45 am

    Znaci, Lutovac je Djilas a Comicka Vucic?


    _____


    Uprava napolje!

    Erős Pista

    Posts : 81531
    Join date : 2012-06-10

    Demokratska stranka - Page 12 Empty Re: Demokratska stranka

    Post by Erős Pista Mon May 21, 2018 4:42 am

    http://rs.n1info.com/a389664/Vesti/Kurir-Djilas-razgovarao-s-kandidatima-za-predsednika-DS.html


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    Demokratska stranka - Page 12 Empty Re: Demokratska stranka

    Post by Guest Mon May 21, 2018 5:15 am

    koliko se to vec meseci "opozicija" iskljucivo bavi samom sobom i time ko ce biti na celu tih bednih pokreta i kombi stranaka? ovo je kao pocetak visestranacja u Srbiji, samo unatraske. sledece godine ce preostali opozicionari otvoriti plasticarske radnje u Staroj Pazovi i bice zabranjeno visestanacje i dovidjenja.
    Erős Pista

    Posts : 81531
    Join date : 2012-06-10

    Demokratska stranka - Page 12 Empty Re: Demokratska stranka

    Post by Erős Pista Mon May 21, 2018 5:21 am

    Na slažem se baš, mislim da se DS reoformljuje pod Đilasovim vođstvom, i da će, for better or worse, to sad biti najznačajnija opoziciona snaga.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    Demokratska stranka - Page 12 Empty Re: Demokratska stranka

    Post by Guest Mon May 21, 2018 5:40 am

    meni je tu problem samo da li će i koliko biti opoziciona, imajući u vidu koliko se Đilas angažovao svih ovih godina u borbi sa Vučićem i SNS-om
    avatar

    Posts : 18448
    Join date : 2014-12-12

    Demokratska stranka - Page 12 Empty Re: Demokratska stranka

    Post by beatakeshi Mon May 21, 2018 5:49 am

    Pa jel gurnuo onog za govornicom pre neki dan?
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Demokratska stranka - Page 12 Empty Re: Demokratska stranka

    Post by Filipenko Mon May 21, 2018 5:50 am

    Uf, taj sigurno ima lukav plan za opoziciono delovanje


    Demokratska stranka - Page 12 50162-dragan-djilas-foto-dusan-milenkovic
    Anonymous
    Guest

    Demokratska stranka - Page 12 Empty Re: Demokratska stranka

    Post by Guest Mon May 21, 2018 6:13 am

    Uvek mi je na ovoj fotki izgledao kao da baca neku haos magiju.
    Daï Djakman Faré

    Posts : 8095
    Join date : 2014-10-28
    Location : imamate of futa djallon

    Demokratska stranka - Page 12 Empty Re: Demokratska stranka

    Post by Daï Djakman Faré Mon May 21, 2018 7:11 am

    Mr. Ward wrote:koliko se to vec meseci "opozicija" iskljucivo bavi samom sobom i time ko ce biti na celu tih bednih pokreta i kombi stranaka? ovo je kao pocetak visestranacja u Srbiji, samo unatraske. sledece godine ce preostali opozicionari otvoriti plasticarske radnje u Staroj Pazovi i bice zabranjeno visestanacje i dovidjenja.
    Demokratska stranka - Page 12 3579118792 Demokratska stranka - Page 12 3579118792 Demokratska stranka - Page 12 3579118792


    _____
    i would like to talk here about The Last of Us on HBO... and yeah, yeah i know.. the world is burning but lets just all sit and talk about television. again - what else are we doing with ourselves ? we are not creating any militias. but my god we still have the content. appraising content is the american modus vivendi.. that's why we are here for. to absorb the content and then render some sort of a judgment on content. because there is a buried hope that if enough people have the right opinion about the content - the content will get better which will then flow to our structures and make the world a better place

    Demokratska stranka - Page 12 Empty Re: Demokratska stranka

    Post by Sponsored content

      Similar topics

      -

      Current date/time is Sun May 19, 2024 6:45 am