Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Demokratska stranka

    Erős Pista

    Posts : 81466
    Join date : 2012-06-10

    Demokratska stranka - Page 11 Empty Re: Demokratska stranka

    Post by Erős Pista Thu Mar 08, 2018 3:09 pm

    Nadam s da je tako, mada mislim da su oni prešli tačku bez povratka i da se tu više nema šta spasavati.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Летећи Полип

    Posts : 11115
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    Demokratska stranka - Page 11 Empty Re: Demokratska stranka

    Post by Летећи Полип Thu Mar 08, 2018 3:10 pm

    Ah, podnosi ostavku sad kad je skroz ujebao stranku.
    Erős Pista

    Posts : 81466
    Join date : 2012-06-10

    Demokratska stranka - Page 11 Empty Re: Demokratska stranka

    Post by Erős Pista Thu Mar 08, 2018 3:12 pm

    Daleko bilo da branim Šuleta, ali nije je on nešto posebno ujebao, oni su na silaznoj putanju već pet godina i tu pomoći prosto nema. Jednostavno numeju da se snađu u ovakvoj situaciji.

    Njegova krivica je to što su ipak sami išli na gradske, što ih je ostavilo ispod cenzusa, ali to je samo ubrzalo neumitno propadanje, nije ga izazvalo.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Zuper

    Posts : 10694
    Join date : 2016-06-25

    Demokratska stranka - Page 11 Empty Re: Demokratska stranka

    Post by Zuper Thu Mar 08, 2018 3:54 pm

    Nisu isli sami, bile su tri stranke u toj koaliciji. Sto jos povecava nivo loseg rezultata.
    Sutanovac je bio los izbor jer je to izbor Vucica.
    Mada jeste tesk boriti se u ovakvim uslovima narocito za stranku poput ds gde njihovi spoljni saradnici imaju odredjene zahteve da se ne ide djonom na Vucica sada...
    vortex

    Posts : 154
    Join date : 2018-03-06

    Demokratska stranka - Page 11 Empty Re: Demokratska stranka

    Post by vortex Fri Mar 09, 2018 12:18 am

    Sutanovac je imao dve jako lose odluke, koalicija sa Tadicevom tzv. strankom i kandidovanje samog sebe za gradonacelnika. A cak i da nije pravio greske, nije moglo nista da se ucini, DS je vec bio automobil bez volana kada je on dosao na celo stranke.

    Prvo je Tadic izasao i napravio svoju partiju 2014.
    Pa je otisao i Djilas.
    Pa je Jeremic osnovao svoju stranku.
    Posle toga im je sopstveni predsednicki kandidat okrenuo ledja i osnovao svoj pokret.
    Da bi slag na tortu stavio Bastac uzevsi im i ovo malo glasova na Starom gradu.

    DS je uz patkare bio jedini koji nije sakrio listu iza lidera. Ocigledno da taj princip cak ni u urbanom delu Beograda ne donosi glasove. Glasove Beogradjana dobili su redom Vucic, Djilas, Sapic, Dacic i Antic, Radulovic i Obradovic, Beli, Seselj i Milos Jovanovic.


    _____
    Yes it's gonna be a cold, lonely summer...
    Daï Djakman Faré

    Posts : 8078
    Join date : 2014-10-28
    Location : imamate of futa djallon

    Demokratska stranka - Page 11 Empty Re: Demokratska stranka

    Post by Daï Djakman Faré Fri Mar 09, 2018 12:28 am

    borkovo ciprasovanje je bio poslednji voz koji su propustili. da su se reinventovali kao kvazi-anti-neolib opcija sa naglasenom socijalnom pricom, to bi bilo bukvalno na svaciju benefit.

    ovo je logican epilog, ko im jebe mater. good riddance.


    _____
    i would like to talk here about The Last of Us on HBO... and yeah, yeah i know.. the world is burning but lets just all sit and talk about television. again - what else are we doing with ourselves ? we are not creating any militias. but my god we still have the content. appraising content is the american modus vivendi.. that's why we are here for. to absorb the content and then render some sort of a judgment on content. because there is a buried hope that if enough people have the right opinion about the content - the content will get better which will then flow to our structures and make the world a better place
    vortex

    Posts : 154
    Join date : 2018-03-06

    Demokratska stranka - Page 11 Empty Re: Demokratska stranka

    Post by vortex Fri Mar 09, 2018 12:35 am

    Borka sam zaboravio. Jos jedan lidercic kome je stranka odgovarala dok je bilo pozicija, para i privilegija. Od 2012. Petrovic, Djilas, Jeremic, Pajtic, Borko i Tadic napustaju stranku i pljuju njeno rukovodstvo. Dobro je DS i dobijao glasova kakve je kadrove i lidere proizvodio.


    _____
    Yes it's gonna be a cold, lonely summer...
    Erős Pista

    Posts : 81466
    Join date : 2012-06-10

    Demokratska stranka - Page 11 Empty Re: Demokratska stranka

    Post by Erős Pista Fri Mar 09, 2018 12:38 am

    Daï Djakman Faré wrote:borkovo ciprasovanje je bio poslednji voz koji su propustili. da su se reinventovali kao kvazi-anti-neolib opcija sa naglasenom socijalnom pricom, to bi bilo bukvalno na svaciju benefit.

    ovo je logican epilog, ko im jebe mater. good riddance.

    Mislim da bukvalno nije imao ko to da izvede. I Borko je bio neuverljiv u toj ulozi, a iza njega baš niko. Ješara možda.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Daï Djakman Faré

    Posts : 8078
    Join date : 2014-10-28
    Location : imamate of futa djallon

    Demokratska stranka - Page 11 Empty Re: Demokratska stranka

    Post by Daï Djakman Faré Fri Mar 09, 2018 12:41 am

    pa kada se glupi deda micun pitao oko svega.

    kako bese ono 'sometimes the only thing that saves an old idea is a radical heresy'


    _____
    i would like to talk here about The Last of Us on HBO... and yeah, yeah i know.. the world is burning but lets just all sit and talk about television. again - what else are we doing with ourselves ? we are not creating any militias. but my god we still have the content. appraising content is the american modus vivendi.. that's why we are here for. to absorb the content and then render some sort of a judgment on content. because there is a buried hope that if enough people have the right opinion about the content - the content will get better which will then flow to our structures and make the world a better place
    Erős Pista

    Posts : 81466
    Join date : 2012-06-10

    Demokratska stranka - Page 11 Empty Re: Demokratska stranka

    Post by Erős Pista Fri Mar 09, 2018 12:43 am

    Demokratska stranka - Page 11 1233199462

    Da, da, imali su oni taj trenutak, ali jbg stvarno nije bilo nikoga da taj zaokret izvede. Meni je padao na pamet Ješić, on je fajter, ali slutim da se odavno ništa ne pita u toj stranci, ako se ikada i pitao.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Летећи Полип

    Posts : 11115
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    Demokratska stranka - Page 11 Empty Re: Demokratska stranka

    Post by Летећи Полип Fri Mar 09, 2018 12:45 am

    Daï Djakman Faré wrote:borkovo ciprasovanje je bio poslednji voz koji su propustili. da su se reinventovali kao kvazi-anti-neolib opcija sa naglasenom socijalnom pricom, to bi bilo bukvalno na svaciju benefit.

    ovo je logican epilog, ko im jebe mater. good riddance.

    Ne bi uspelo, isto kao što ni Borku samom posle nije uspelo. Korenite ideolške promene nužno zahtevaju i potpunu kadrovsku promenu, a DS od 2012. postoji upravo da očuva interese preostalih kadrova. Druga stvar, mislim da je (sad već nekadašnja) glasačka baza DS u nekim aspektima toliko desno, da ne bi mogla da istoleriše ni fingirano levičarenje.


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    Erős Pista

    Posts : 81466
    Join date : 2012-06-10

    Demokratska stranka - Page 11 Empty Re: Demokratska stranka

    Post by Erős Pista Fri Mar 09, 2018 12:52 am

    Ma našli bi oni novu bazu, nego ne mogu nove sebe. To su što su, znaju što znaju i to je to. Old dog, new tricks, etc.



    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Daï Djakman Faré

    Posts : 8078
    Join date : 2014-10-28
    Location : imamate of futa djallon

    Demokratska stranka - Page 11 Empty Re: Demokratska stranka

    Post by Daï Djakman Faré Fri Mar 09, 2018 1:41 am

    Летећи Полип wrote:Ne bi uspelo, isto kao što ni Borku samom posle nije uspelo. Korenite ideolške promene nužno zahtevaju i potpunu kadrovsku promenu, a DS od 2012. postoji upravo da očuva interese preostalih kadrova. Druga stvar, mislim da je (sad već nekadašnja) glasačka baza DS u nekim aspektima toliko desno, da ne bi mogla da istoleriše ni fingirano levičarenje.
    ma kakve crne korenite ideoloske promene u ds-u, nisam ja veverica Demokratska stranka - Page 11 286371741

    mislio sam na (borkov) oportunizam i imanje zrna politickog fighting instinct-a. a borko nije uspeo zato sto niko ovde ne vidi nista dalje od jednog izbornog ciklusa jer oportunizam ne ide bez resursa.


    _____
    i would like to talk here about The Last of Us on HBO... and yeah, yeah i know.. the world is burning but lets just all sit and talk about television. again - what else are we doing with ourselves ? we are not creating any militias. but my god we still have the content. appraising content is the american modus vivendi.. that's why we are here for. to absorb the content and then render some sort of a judgment on content. because there is a buried hope that if enough people have the right opinion about the content - the content will get better which will then flow to our structures and make the world a better place
    Anonymous
    Guest

    Demokratska stranka - Page 11 Empty Re: Demokratska stranka

    Post by Guest Fri Mar 09, 2018 8:22 am

    Balša na N1

    "celokupno rukovodstvo će u nedelju podneti ostavku"
    "u narednih nekoliko meseci će biti jasno da li će ona /stranka/ opstati"
    Anonymous
    Guest

    Demokratska stranka - Page 11 Empty Re: Demokratska stranka

    Post by Guest Fri Mar 09, 2018 9:11 am

    Одржана заједничка седница Председништва и Посланичког клуба ДС

    09.03.2018. / Вести

    Демократска странка одржала је вечерас заједничку седницу Председништва и Посланичког клуба на којој је председник странке Драган Шутановац поднео извештај о раду и резултатима недавно одржаних локалних избора.

    Председништво странке ће на предстојећој седници Главног одбора, која ће се одржати у недељу, предложити расписивање ванредне страначке Скупштине на којој ће се бирати ново руководство.

    Председник Демократске странке ће на Главном одбору поднети оставку на место председника странке.

    http://www.ds.org.rs/vest/odrzana-zajednicka-sednica-predsednistva-i-poslanickog-kluba-ds
    boomer crook

    Posts : 36917
    Join date : 2014-10-27

    Demokratska stranka - Page 11 Empty Re: Demokratska stranka

    Post by boomer crook Fri Mar 09, 2018 9:17 am

    sule je svoj zadatak ispunio.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    avatar

    Posts : 18405
    Join date : 2014-12-12

    Demokratska stranka - Page 11 Empty Re: Demokratska stranka

    Post by beatakeshi Fri Mar 09, 2018 11:11 am

    Demokratska stranka - Page 11 Stipe-mesic-PortalOko
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Demokratska stranka - Page 11 Empty Re: Demokratska stranka

    Post by Filipenko Fri Mar 09, 2018 2:24 pm

    Ne povampirila se ta odvratna stranka više nikada...
    Anonymous
    Guest

    Demokratska stranka - Page 11 Empty Re: Demokratska stranka

    Post by Guest Sun Mar 11, 2018 6:19 pm

    goodbye, šule, we hardly knew ya

    Председник Драган Шутановац поднео је оставку данас на седници Главног одбора Демократске странке. Он је том приликом истакао да прекида стару праксу, те да остаје у Демократској странци. У јавном делу седнице Шутановац је истакао да је ДС његова кућа и захвалио се још једном свим грађанима који су указали поверење Демократској странци на претходним локалним изборима али и на свим изборима у преходних годину и по дана.

    Funkcioner DS Zoran Lutovac figurira kao najozbiljniji kandidat za novog predsednika Demokratske stranke, nezvanično saznaje B92.net.
    Anonymous
    Guest

    Demokratska stranka - Page 11 Empty Re: Demokratska stranka

    Post by Guest Sun Mar 11, 2018 7:14 pm

    jedina demokratska stranka
    kapetanm

    Posts : 5800
    Join date : 2012-02-10

    Demokratska stranka - Page 11 Empty Re: Demokratska stranka

    Post by kapetanm Sun Mar 11, 2018 8:59 pm

    Kad sad pogledam unazad, DS je najvise stetocinstva naneo Tadic sebicnim postupanjem
    Zuper

    Posts : 10694
    Join date : 2016-06-25

    Demokratska stranka - Page 11 Empty Re: Demokratska stranka

    Post by Zuper Sun Mar 11, 2018 11:21 pm

    Đinđić i Legija su već 6. oktobra rano ujutru napravili dogovor, a komandantu JSO smo verovali jer je bio sposoban za posao kojim se bavio. Međutim, kasnije su se dogodile neke stvari s kojima se nisam slagao. Bio je taj problem u Grčkoj. Legiju su uhapsili tamo i Zoran je organizovao da se milion maraka ili evra da tamo, ne znam ni sam odakle, da se on vrati u Srbiju. Šta će nam to, zašto to radimo. Pa nije on otišao tamo po zadatku države, nego privatno i još ga oni jure za neko ubistvo. Bio sam protiv toga.

    Demokratska stranka - Page 11 2304934895
    kapetanm

    Posts : 5800
    Join date : 2012-02-10

    Demokratska stranka - Page 11 Empty Re: Demokratska stranka

    Post by kapetanm Mon Mar 12, 2018 12:51 am

    Duci ga je poznavao u Nemackoj, interesantna mu je prica
    ficfiric

    Posts : 34187
    Join date : 2012-02-10

    Demokratska stranka - Page 11 Empty Re: Demokratska stranka

    Post by ficfiric Thu Apr 05, 2018 6:39 pm

    Демократе бирају ново руководство 2. јуна

    Организациони одбор Демократске странке донео је данас једногласну одлуку да се Изборна скупштина странке одржи 2. јуна у Београду.

    На Изборној скупштини демократе ће бирати новог председника и ново руководство партије, укључујући свих пет потпредседника, председника Политичког савета, четрдесет чланова сталног састава Главног одбора, девет чланова Статутарне комисије и три члана Надзорног одбора.


    _____


    Uprava napolje!

    ficfiric

    Posts : 34187
    Join date : 2012-02-10

    Demokratska stranka - Page 11 Empty Re: Demokratska stranka

    Post by ficfiric Sat Apr 28, 2018 11:00 am

    Tri tima u trci za liderstvo – oko Čomićeve, Lutovca i Lečića

    https://www.danas.rs/politika/tri-tima-u-trci-za-liderstvo-oko-comiceve-lutovca-i-lecica/

    Demokratska stranka - Page 11 00ds-678x386

    Odluka o istovremenim izborima za Pokrajinski odbor trenutno je jedna od najaktuelnijih tema u DS, kažu nam nezvanično članovi ove stranke. Kako nam je rečeno, trenutno je tri tima u igri za predsedničko mesto. Jedan tim je oko Gordane Čomić, poslanice DS, koja već, kako kažu naši sagovornici, putuje po Srbiji i radi na pridobijanju podrške, a koju podržava prethodno rukovodstvo DS. U njenom timu su za sada Nataša Vučković, Miroslav Vasin i Radoslav Milojičić. Kako kažu naši izvori, drugi tim je oko Zorana Lutovca, koji važi za izvesnog kandidata, ali još to nije saopštio. Uz njega je, kako nam je rečeno, Saša Paunović. Treća grupacija je oko Branislava Lečića, koji kako kažu naši sagovornici, blisko sarađuje sa Balšom Božovićem, koji „konce vuče iz pozadine i namešta svoje ljude“, ali i Maju Videnović, Aleksandru Jerkov i druge iz Beogradskog odbora.


    _____


    Uprava napolje!

    Demokratska stranka - Page 11 Empty Re: Demokratska stranka

    Post by Sponsored content

      Similar topics

      -

      Current date/time is Tue May 07, 2024 12:27 pm