Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Mediji kao takvi

    Vilmos Tehenészfiú

    Posts : 7164
    Join date : 2020-03-05

    Mediji kao takvi - Page 16 Empty Re: Mediji kao takvi

    Post by Vilmos Tehenészfiú Tue Jan 09, 2024 9:34 pm

    Ja sam mnogo propustio time što ga pamtim samo kao basistu Pop Mašine, i kao čoveka koji je Slobi Konjoviću slao albume iz Londona.

    Nemam s kim da se svadjam. Na vreme sam otišao.


    _____
    "Burundi je svakako sharmantno mesto cinika i knjiskih ljudi koji gledaju stvar sa svog olimpa od kartona."

    “Here he was then, cruising the deserts of Mexico in my Ford Torino with my wife and my credit cards and his black-tongued dog. He had a chow dog that went everywhere with him, to the post office and ball games, and now that red beast was making free with his lion feet on my Torino seats.”
    avatar

    Posts : 18369
    Join date : 2014-12-12

    Mediji kao takvi - Page 16 Empty Re: Mediji kao takvi

    Post by beatakeshi Tue Jan 09, 2024 10:05 pm

    Neki su zaboravili a neki ni ne znaju šta je TV Politika predstavljala u sklopu režima Slobodana (i Mirjane) Milošević, a čiji je značajan šraf (televizije) bio pokojnik.
    No Country

    Posts : 11091
    Join date : 2015-05-16

    Mediji kao takvi - Page 16 Empty Re: Mediji kao takvi

    Post by No Country Tue Jan 09, 2024 11:37 pm

    Vilmos Tehenészfiú wrote:Ja sam mnogo propustio time što ga pamtim samo kao basistu Pop Mašine, i kao čoveka koji je Slobi Konjoviću slao albume iz Londona.

    Nemam s kim da se svadjam. Na vreme sam otišao.
    Које си се ти године отиснуо у бели свет? Мислио сам да ја овде имам убедљиво највише стажа…

    Као што је Такеши припоменуо, ТВ Политика је била врло злотворска организација, ништа боља од матичне јој куће. А дотична крађа филмова и серија је служила томе да се гледалиште преусмери од НТВ Студија Б, који је држао страну опозицији. И сасвим добро обавила тај посао.
    avatar

    Posts : 18369
    Join date : 2014-12-12

    Mediji kao takvi - Page 16 Empty Re: Mediji kao takvi

    Post by beatakeshi Tue Jan 09, 2024 11:48 pm

    A posle je vreća sa novcem premeštena na BKTV.
    Vilmos Tehenészfiú

    Posts : 7164
    Join date : 2020-03-05

    Mediji kao takvi - Page 16 Empty Re: Mediji kao takvi

    Post by Vilmos Tehenészfiú Wed Jan 10, 2024 12:30 am

    No Country wrote:
    Vilmos Tehenészfiú wrote:Ja sam mnogo propustio time što ga pamtim samo kao basistu Pop Mašine, i kao čoveka koji je Slobi Konjoviću slao albume iz Londona.

    Nemam s kim da se svadjam. Na vreme sam otišao.
    Које си се ти године отиснуо у бели свет? Мислио сам да ја овде имам убедљиво највише стажа…
    U vreme kada je bacano cveće na tenkove koji su išli ka Šidu.


    _____
    "Burundi je svakako sharmantno mesto cinika i knjiskih ljudi koji gledaju stvar sa svog olimpa od kartona."

    “Here he was then, cruising the deserts of Mexico in my Ford Torino with my wife and my credit cards and his black-tongued dog. He had a chow dog that went everywhere with him, to the post office and ball games, and now that red beast was making free with his lion feet on my Torino seats.”
    beli listići

    Posts : 383
    Join date : 2022-07-18

    Mediji kao takvi - Page 16 Empty Re: Mediji kao takvi

    Post by beli listići Wed Jan 10, 2024 12:50 am

    rumbeando wrote:
    No Country wrote:Бајдвеј, то што је завршио на Пинку тешко да му поправља биографију.

    Ni blizu nije završio na Pinku, posle toga je bio na B92, RTS-u (doveo Diznija) i Avali.

    https://www.linkedin.com/in/robert-nemecek-b1425923/details/experience/
    Mnogi koji su se obogatili od piraterije su kasnije usli u poslove legalne distribucije. Nemam pojma kakav je bio covek, ali znam da je radio na politici i na pinku sto je meni (pametnome) dosta. Nisam hvatao ni jedan od ta dva kanala tako da sam imao tu nesrecu da mi nemecek nije formirao filmski ukus. Zato do danas nisam cuo za Forrest Gump, Simpsonove i Dosije X.
    No Country

    Posts : 11091
    Join date : 2015-05-16

    Mediji kao takvi - Page 16 Empty Re: Mediji kao takvi

    Post by No Country Wed Jan 10, 2024 12:57 am

    Vilmos Tehenészfiú wrote:
    U vreme kada je bacano cveće na tenkove koji su išli ka Šidu.
    Impeccable timing. Али си факат пропустио најгоре године, зиму 92/93, хиперинфлацију, празне продавнице, шверц бензина, мотање дувана…
    fikret selimbašić

    Posts : 9545
    Join date : 2020-06-19

    Mediji kao takvi - Page 16 Empty Re: Mediji kao takvi

    Post by fikret selimbašić Wed Jan 10, 2024 10:32 am

    beatakeshi wrote:Neki su zaboravili a neki ni ne znaju šta je TV Politika predstavljala u sklopu režima Slobodana (i Mirjane) Milošević, a čiji je značajan šraf (televizije) bio pokojnik.

    Sve do 2001.sam uz tri RTS programa lovio i tv Politiku i još desetak televizija iz Srbije, ART, Košavu, YU info, SOS...

    Bio je neki veliki miting opozicije, mjesec-dva posle bombardovanja, a taj dan Politika daje filmski maraton sačinjen od filmova koji se u ostatku Evrope reklamiraju sa uskoro u kinima. A. čini  mi se TV Revija, u horoskupou za taj dan za bar desetak horoskopskih znakova daje preporuku da ostanu kod kuće jer taj dan nije nakloonjen jarčevima, strijelcima, ovnovima, rakovima...


    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Kijevljani, Kijevljani, paganski skupe. Da niste Mihajlika izdali, nikad Tatari Kijev ne bi zauzeli.

    A onda, kad mjehne Raspotočje, onda je jebeno.
    nalog sa ženinog laptopa

    Posts : 4325
    Join date : 2016-09-29

    Mediji kao takvi - Page 16 Empty Re: Mediji kao takvi

    Post by nalog sa ženinog laptopa Wed Jan 10, 2024 11:08 am

    fikret selimbašić wrote:

    Bio je neki veliki miting opozicije, mjesec-dva posle bombardovanja, 


    zovi ga spasojeeee...


    _____
    THE space age is upon us. Rockets are leaving our globe at 
    speeds unheard of only a few years ago, to orbit earth, moon, and 
    sun. People have visited the moon, we have sent space probes to 
    all but one of the planets, and words like "orbit" and "satellite" are 
    picked up by children in the nursery.
    ♏

    Posts : 4538
    Join date : 2016-06-09

    Mediji kao takvi - Page 16 Empty Re: Mediji kao takvi

    Post by ♏ Fri Jan 19, 2024 4:19 am

    nytimes.com wrote:Pitchfork, once a cultural bastion for music criticism, will be merged with the men's magazine GQ, leading to layoffs within the online publication, according to a memo from Anna Wintour, the chief content officer of Condé Nast, their parent company.

    “This decision was made after a careful evaluation of Pitchfork’s performance, and what we believe is the best path forward for the brand so that our coverage of music can continue to thrive within the company,” Ms. Wintour wrote in her memo, which was issued to the staff on Wednesday.

    Among the casualties of the merger was Puja Patel, the site’s editor in chief since 2018, who had replaced Pitchfork’s founder, Ryan Schreiber.

    “Both Pitchfork and GQ have unique and valuable ways that they approach music journalism,” Ms. Wintour said, “and we are excited for the new possibilities together. With these organizational changes, some of our Pitchfork colleagues will be leaving the company today.”
    tanjajedaska

    Posts : 97
    Join date : 2018-11-26

    Mediji kao takvi - Page 16 Empty Re: Mediji kao takvi

    Post by tanjajedaska Fri Jan 19, 2024 6:20 am

    beatakeshi wrote:Neki su zaboravili a neki ni ne znaju šta je TV Politika predstavljala u sklopu režima Slobodana (i Mirjane) Milošević, a čiji je značajan šraf (televizije) bio pokojnik.
    "Jednom sam ga poslusao i jedva izvukao zivu glavu", rekao je Tirnanic, jedno vreme zamenik urednika. ["ga"je naravno Tijanic; dva najpismenija novinara bez fakulteta ba Balkanu {danas Pancic}]. TV Politika je dorcolska bila varijacija danasnjih lokalnih "televizijâ", jedna soba, coffee table s plasticnim cvecem i prodakt plejsmentima, iza panoi s kasiranin fotografijama, u dnu ekrana kajroni teku tiho, telefoni bravara, cvecara, lokalnih biznismena i gledaca u tarot, gosti - vracare, lokalni istoricari tipa seoska inacica "Jelenceta", ponekad propali metropolista, koji kao i Ruska Jakic, ukifljenje nalazi u "srcu Srbije, provincija je stvar duha", ili lokalni ministar necega. Voditeljke kao nastavnice sofiranja u "Sundjeru Bobu" ili basistkinja u Mapet souu.

    Ali politika je imala spicu Jutarnjeg programa s pesmom Mileta Bogdanovica. A svi jutarnji programi su isti, kao sto su sve lokalne televizije iste. Biras po kvalitetu panoa iza.

    TV Politika je prikazivala tzv. stare filmove, ciklus Bonda ciklus Hickoka, sad ne znam gde je bio Tijanic kada ga je Olja u "Utisku" pitala" "Zasto kradete filmove?" i to dvaput a on je odabrao da ne posizi. Bilo he to vreme kad je Tijanic u Utisku Seselja uporedio s Hitlerom (i ovaj odlucio da ne posizi), kad je Duska Jovanic Pelevicu rekla "to kao Tito, 'priznajete samo sud svohe partije'", a Pelevic odlucio da ne posizi, jedini ko je posizeo bio je Arkan na reci Dade Vujasinovic, ali odlozeno...

    Dno Politike bila je Minimaksovizija, opet sa Seseljem.

    A dusa i telo te relevizije bio je "Struja", Hadzi Dragan Antic. Televizija sa glupim Avgustima u sluzbi julovaca s pedigreom starog Beogradjanina makar mu se deda doselio u Gnjilane 1890.
    avatar

    Posts : 546
    Join date : 2020-12-04

    Mediji kao takvi - Page 16 Empty Re: Mediji kao takvi

    Post by Hans Tue Jan 23, 2024 6:41 pm

    Ono kad je potreban novac, a što usput tekstovi vređaju razum, nema veze.
    N1 sajt.

    MAXI među najboljim poslodavcima
    Autor: PR tekst    19. jan 202417:00



    Lidl Srbija dobitnik „Top employer 2024“ sertifikata
    Autor: PR tekst    23. jan 202416:58
    fikret selimbašić

    Posts : 9545
    Join date : 2020-06-19

    Mediji kao takvi - Page 16 Empty Re: Mediji kao takvi

    Post by fikret selimbašić Sat Jan 27, 2024 8:19 am

    Nin memoriam


    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Kijevljani, Kijevljani, paganski skupe. Da niste Mihajlika izdali, nikad Tatari Kijev ne bi zauzeli.

    A onda, kad mjehne Raspotočje, onda je jebeno.
    plachkica

    Posts : 16179
    Join date : 2014-11-06

    Mediji kao takvi - Page 16 Empty Re: Mediji kao takvi

    Post by plachkica Wed Jan 31, 2024 2:59 pm

    ne znam gde bih sa ovim, ali neka i ovde


    Mediji kao takvi - Page 16 Empty Re: Mediji kao takvi

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Thu May 02, 2024 4:49 am