Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Mediji kao takvi

    Solus_Rex

    Posts : 3508
    Join date : 2018-07-03

    Mediji kao takvi - Page 15 Empty Re: Mediji kao takvi

    Post by Solus_Rex Tue Jan 09, 2024 5:57 pm

    https://www.bbc.com/serbian/lat/srbija-67927195
    Po završetku vojske, Nemeček odlazi u London, a u Beograd se vraća 1988. godine i postaje urednik na televiziji Politika.

    U intervjuu za Nedeljnik, pričao je da kako se snalazio za filmove i serije tokom devedesetih, kada je SR Jugoslavija bila pod sankcijama Ujedinjenih nacija.

    Ostale televizije puštale su filmove iz video-klubova, a on se bavio „kontrolisanom piraterijom", uz pomoć laser diskova iz Amerike.

    „Tada je bila razlika šest meseci između filmske premijere u Americi i Evropi, a laser disk je izlazio posle šest meseci."

    Tako se desilo da ljubitelji filmova u Srbiji među prvima vide Foresta Gampa, filmski hit iz 1994. godine, sa Tomom Henksom u glavnoj ulozi.

    Sa Politike odlazi na Pink, gde su emitovani Sopranovi, Dosije Iks i Simpsonovi.

    „Znao sam da su Simpsonovi jako popularni, ali sam znao i da je pre rata TV Sarajevo pokušala sa emitovanjem i da su propali s tim - nađem epizode koje su puštali i ukapiram da je prevod katastrofalan.

    „Kažem to Željku (Mitroviću, vlasniku Pinka), a Milica Mitrović (supruga Željka Mitrovića) je govorila 'ko će da gleda ove ružne žute ljude?'"

    Emitovanje Simpsonovih u Srbiji, kaže, lično je odobrio Met Grening, autor serije.

    Dosije Iks je za to vreme ovde emitovan gotovo paralelno kad i u Americi.

    „U zadnja dva serijala, emitovala se subotom epizoda u Americi, a mi je emitujemo u ponedeljak - Evropa nije mogla ni da sanja o tome.

    „Dešavalo se i da oni završe epizodu, pošalju DHL-om Mediji kao takvi - Page 15 3579118792 i u međuvremenu odluče da promene kraj pa šalju 'nemojte da puštate ni slučajno ono što smo vam poslali pre neki dan već ovu konačnu verziju'", naveo je Nemeček za Nedeljnik.


    _____
    "Sisaj kurac, Boomere. Spletkario si i nameštao ban pa se sad izvlačiš. Radiša je format a ti si mali iskompleksirani miš. Katastrofa za Burundi čoveče.
    A i deluje da te napustio drugar u odsudnom trenutku pa te spašavaju ova tovarka što vrv ni ne dismr na ribu, to joj se gadi, i ovaj južnjak koji o niškim kafanama čita na forumu. Prejaka šarža."  - Monsier K.
    avatar

    Posts : 18369
    Join date : 2014-12-12

    Mediji kao takvi - Page 15 Empty Re: Mediji kao takvi

    Post by beatakeshi Tue Jan 09, 2024 6:01 pm

    Čekal, čovek je bio organizator piraterije i mi se sada toga sećamo sa ljubavlju?
    Јанош Винету

    Posts : 5214
    Join date : 2016-01-26

    Mediji kao takvi - Page 15 Empty Re: Mediji kao takvi

    Post by Јанош Винету Tue Jan 09, 2024 6:05 pm

    Што се не бисмо сећали?
    Шта је проблем са пиратеријом америчких филмова и серија?


    _____
    Burundi is an exception among other nations because it is a country which gave God first place, a God who guards and protects from all misfortune.
    Burundi... opskurno udruženje 20ak levičarskih intelektualaca, kojima je fetiš odbrana poniženih i uvredjenih.
    No Country

    Posts : 11091
    Join date : 2015-05-16

    Mediji kao takvi - Page 15 Empty Re: Mediji kao takvi

    Post by No Country Tue Jan 09, 2024 6:22 pm

    Шта је проблем са пиратеријом??? Дивно, могли смо да гледамо (први! ми волимо да будемо први!) најновије америчке филмове и серије и да откупљујемо станове за сићу, док су нам отимали фабрике, војску, полицију, државу и будућност. Били смо саучесници у пљачки века, ситни криминалци у потпуно криминализованом друштву. Куповали смо од шверцера, помало се и сами бавили шверцом, ноћу слушали како одјекују рафали по Београду… What is the fuckin’ problem with that? All of the above, бато.


    _____
    Међутим у Србији-мук, када вам кажем-мук!
    One Eyed Bob

    Posts : 1356
    Join date : 2015-08-13

    Mediji kao takvi - Page 15 Empty Re: Mediji kao takvi

    Post by One Eyed Bob Tue Jan 09, 2024 6:27 pm

    ipak ne mogu da dobacim do ovakvih moralnih visina. ratno okruženje me je uništilo, i guess.


    _____
    Ja sam ja a ti si kriminal
    bela maca

    Posts : 11025
    Join date : 2014-10-28

    Mediji kao takvi - Page 15 Empty Re: Mediji kao takvi

    Post by bela maca Tue Jan 09, 2024 6:32 pm

    wow, sad mi je baš žao zbog svih filmova i serija što sam piratski gledala, trebalo je da znam da učestvujem u pljački i da umesto toga gledam sto prvo emitovanje srećnih ljudi


    _____
    most of us probably not getting better
    but not getting better together
    disident

    Posts : 15036
    Join date : 2016-03-28

    Mediji kao takvi - Page 15 Empty Re: Mediji kao takvi

    Post by disident Tue Jan 09, 2024 6:33 pm

    No Country wrote:Шта је проблем са пиратеријом??? Дивно, могли смо да гледамо (први! ми волимо да будемо први!) најновије америчке филмове и серије и да откупљујемо станове за сићу, док су нам отимали фабрике, војску, полицију, државу и будућност. Били смо саучесници у пљачки века, ситни криминалци у потпуно криминализованом друштву. Куповали смо од шверцера, помало се и сами бавили шверцом, ноћу слушали како одјекују рафали по Београду… What is the fuckin’ problem with that? All of the above, бато.

    Siši jače kmetino


    _____
    Što se ostaloga tiče, smatram da Zapad treba razoriti
    Jedini proleter Burundija
    Pristalica krvne osvete
    No Country

    Posts : 11091
    Join date : 2015-05-16

    Mediji kao takvi - Page 15 Empty Re: Mediji kao takvi

    Post by No Country Tue Jan 09, 2024 6:40 pm

    Изгледа да пишем на кинеском? Није реч о “моралном преступу”, реч је о врло јасном показатељу шта је то друштво било, о чему се ту радило у смислу шире слике. Сећам се колико смо сви пиздели на Зорана Амара, који за то време на Студију Бе пушта најнегледљивије филмове свих времена, нешто што ваљда апсолутно нико на свету није хтео да емитује па је добијао такође за џ, али легално. Ни откуп станова није био неморални чин, али је такође прича о томе да се корупција није зауставила код великих играча.
    паће

    Posts : 40106
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Mediji kao takvi - Page 15 Empty Re: Mediji kao takvi

    Post by паће Tue Jan 09, 2024 6:46 pm

    One Eyed Bob wrote:ipak ne mogu da dobacim do ovakvih moralnih visina. ratno okruženje me je uništilo, i guess.

    И пре тога, и не само филм. И куд нестаде наш стари закон о ауторским правима, него се прича о некаквом копирајту? Знам да не покривају баш исту материју, ал' како је тек тако нестао, а?

    Ал' ајд да не причамо како нисмо могли да дођемо до овога или онога јер су биле санкције, или у време СФРЈ јер су нас уцењивали (ценом) и ко вас јебе кад сте комунистичка земља, него што и сад има толико наслова који не могу да се нађу, јер... изашла компилација па смо повукли првобитна издања из продаје; снимили смо римејк нема нигде прве верзије; ово није доступно у вашој земљи јер немамо дистрибутера итд итд.

    И онда ја као треба да чекам да се промени епоха и да тржиште најзад учини своје, па да могу то све да нађем без мољакања, тражења мрачних дућана у левим сокацима, срчке по сајтовима и заобилажења разних скемера? Фала лепо, ви сте измислили да на интернету све може да се добије за џ јер се финансира од рекламе. Само навалте, нећу се штрецнути ако ми не дате док искључим ед блок, искључићу ја вас и прећи код неког другог.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    No Country

    Posts : 11091
    Join date : 2015-05-16

    Mediji kao takvi - Page 15 Empty Re: Mediji kao takvi

    Post by No Country Tue Jan 09, 2024 6:49 pm

    disident wrote:
    No Country wrote:Шта је проблем са пиратеријом??? Дивно, могли смо да гледамо (први! ми волимо да будемо први!) најновије америчке филмове и серије и да откупљујемо станове за сићу, док су нам отимали фабрике, војску, полицију, државу и будућност. Били смо саучесници у пљачки века, ситни криминалци у потпуно криминализованом друштву. Куповали смо од шверцера, помало се и сами бавили шверцом, ноћу слушали како одјекују рафали по Београду… What is the fuckin’ problem with that? All of the above, бато.

    Siši jače kmetino
    Дрипац мали искомплексирани. Цео ти свет крив што ниси у стању да завршиш најлакши факултет у Београду? Иди лижи кваке по кругу двојке, мајмуне глупи.


    _____
    Међутим у Србији-мук, када вам кажем-мук!
    One Eyed Bob

    Posts : 1356
    Join date : 2015-08-13

    Mediji kao takvi - Page 15 Empty Re: Mediji kao takvi

    Post by One Eyed Bob Tue Jan 09, 2024 6:49 pm

    Nemečekova piratska delatnost (koja je kasnije transformisana u legalnu saradnju sa studijima) je jedan maleni a zanimljivi isečak života tog vremena, nevredan ovako ostrašćene analize, a naročito u svetlu činjenice da su nosioci kopirajta kasnije sasvim lepo sarađivali i sa Nemečekom i sa Pinkom.


    _____
    Ja sam ja a ti si kriminal
    One Eyed Bob

    Posts : 1356
    Join date : 2015-08-13

    Mediji kao takvi - Page 15 Empty Re: Mediji kao takvi

    Post by One Eyed Bob Tue Jan 09, 2024 6:51 pm

    паће wrote:
    One Eyed Bob wrote:ipak ne mogu da dobacim do ovakvih moralnih visina. ratno okruženje me je uništilo, i guess.

    И куд нестаде наш стари закон о ауторским правима, него се прича о некаквом копирајту? Знам да не покривају баш исту материју, ал' како је тек тако нестао, а?
    Nije nikako nestao, zove se Zakon o autorskom i srodnim pravima.


    _____
    Ja sam ja a ti si kriminal
    disident

    Posts : 15036
    Join date : 2016-03-28

    Mediji kao takvi - Page 15 Empty Re: Mediji kao takvi

    Post by disident Tue Jan 09, 2024 6:59 pm

    No Country wrote:
    disident wrote:

    Siši jače kmetino
    Дрипац мали искомплексирани. Цео ти свет крив што ниси у стању да завршиш најлакши факултет у Београду? Иди лижи кваке по кругу двојке, мајмуне глупи.

    To Miki,samo dudlaj jace i pati jer su neki ljudi uspeli da obezbede sebi krov nad glavom za koji su radili celoga života, vidi se da te to boli.


    _____
    Što se ostaloga tiče, smatram da Zapad treba razoriti
    Jedini proleter Burundija
    Pristalica krvne osvete
    No Country

    Posts : 11091
    Join date : 2015-05-16

    Mediji kao takvi - Page 15 Empty Re: Mediji kao takvi

    Post by No Country Tue Jan 09, 2024 7:01 pm

    One Eyed Bob wrote:Nemečekova piratska delatnost (koja je kasnije transformisana u legalnu saradnju sa studijima) je jedan maleni a zanimljivi isečak života tog vremena, nevredan ovako ostrašćene analize, a naročito u svetlu činjenice da su nosioci kopirajta kasnije sasvim lepo sarađivali i sa Nemečekom i sa Pinkom.
    Не знам јеси ли гледао Deadwood? Легендарна серија. На индијанској територији је пронађено злато и поникао сасвим дивљи градић који није део ниједне савезне државе и самим тим је ван закона. Виски, жене, опијум и људски живот су изузетно јефтини, и сви истовремено и уживају и страховито пате од тога у чему живе. Државна филмска пиратерија тих сасвим лоших времена у Србији је била камичак опште слике. Свакако не најгори камичак, али сети се да је Тијанић себе поносно називао Робином Худом, отимао од Амера и давао народу, дајући питатерији један патриотски наратив.


    _____
    Међутим у Србији-мук, када вам кажем-мук!
    disident

    Posts : 15036
    Join date : 2016-03-28

    Mediji kao takvi - Page 15 Empty Re: Mediji kao takvi

    Post by disident Tue Jan 09, 2024 7:03 pm

    No Country wrote:Изгледа да пишем на кинеском? Није реч о “моралном преступу”, реч је о врло јасном показатељу шта је то друштво било, о чему се ту радило у смислу шире слике. Сећам се колико смо сви пиздели на Зорана Амара, који за то време на Студију Бе пушта најнегледљивије филмове свих времена, нешто што ваљда апсолутно нико на свету није хтео да емитује па је добијао такође за џ, али легално. Ни откуп станова није био неморални чин, али је такође прича о томе да се корупција није зауставила код великих играча.

    To te boli, sto je i sirotinja uspela da stpne nesto, ej pogleda Titanik ili Simpsonove.
    Kakva si ti bolesna kmetovska dzukela


    _____
    Što se ostaloga tiče, smatram da Zapad treba razoriti
    Jedini proleter Burundija
    Pristalica krvne osvete
    No Country

    Posts : 11091
    Join date : 2015-05-16

    Mediji kao takvi - Page 15 Empty Re: Mediji kao takvi

    Post by No Country Tue Jan 09, 2024 7:09 pm

    Диси, тешко ћеш до тог крова над главом тако што по цео дан висиш на нету и мрзиш сваког ко је успео у животу.


    _____
    Међутим у Србији-мук, када вам кажем-мук!
    One Eyed Bob

    Posts : 1356
    Join date : 2015-08-13

    Mediji kao takvi - Page 15 Empty Re: Mediji kao takvi

    Post by One Eyed Bob Tue Jan 09, 2024 7:12 pm

    No Country wrote:
    One Eyed Bob wrote:Nemečekova piratska delatnost (koja je kasnije transformisana u legalnu saradnju sa studijima) je jedan maleni a zanimljivi isečak života tog vremena, nevredan ovako ostrašćene analize, a naročito u svetlu činjenice da su nosioci kopirajta kasnije sasvim lepo sarađivali i sa Nemečekom i sa Pinkom.
    Не знам јеси ли гледао Deadwood? Легендарна серија. На индијанској територији је пронађено злато и поникао сасвим дивљи градић који није део ниједне савезне државе и самим тим је ван закона. Виски, жене, опијум и људски живот су изузетно јефтини, и сви истовремено и уживају и страховито пате од тога у чему живе. Државна филмска пиратерија тих сасвим лоших времена у Србији је била камичак опште слике. Свакако не најгори камичак, али сети се да је Тијанић себе поносно називао Робином Худом, отимао од Амера и давао народу, дајући питатерији један патриотски наратив.

    Tijanić i Goran Kozić. Sećam se da je Kozić otvoreno najavio piratizovanje i da će biti prikazivani blokbasteri, ali samo, kako je rekao, bez američkog ludila (uopšte ne znam šta je pod time podrazumevao). To je već imalo ratni "šmek", piraterija transparentno u službi podizanja morala nacije. 

    A Nemečekova piraterija je od početka izgledala kao medijski profesionalizam i ka njemu je težila od prvog dana, nešto kao naša mreža pre priključenja na globalni internet. Zato mi Nemeček nije tema, on nije uspeo zahvaljujući ratu i sankcijama već uprkos njima.


    _____
    Ja sam ja a ti si kriminal
    One Eyed Bob

    Posts : 1356
    Join date : 2015-08-13

    Mediji kao takvi - Page 15 Empty Re: Mediji kao takvi

    Post by One Eyed Bob Tue Jan 09, 2024 7:13 pm

    OK izvređali ste se propisno, hajde sad udahnite duboko obojica, verujte biće vam životi mrvicu lepši ako prestanete.


    _____
    Ja sam ja a ti si kriminal
    No Country

    Posts : 11091
    Join date : 2015-05-16

    Mediji kao takvi - Page 15 Empty Re: Mediji kao takvi

    Post by No Country Tue Jan 09, 2024 7:22 pm

    One Eyed Bob wrote:
    No Country wrote:
    Не знам јеси ли гледао Deadwood? Легендарна серија. На индијанској територији је пронађено злато и поникао сасвим дивљи градић који није део ниједне савезне државе и самим тим је ван закона. Виски, жене, опијум и људски живот су изузетно јефтини, и сви истовремено и уживају и страховито пате од тога у чему живе. Државна филмска пиратерија тих сасвим лоших времена у Србији је била камичак опште слике. Свакако не најгори камичак, али сети се да је Тијанић себе поносно називао Робином Худом, отимао од Амера и давао народу, дајући питатерији један патриотски наратив.

    Tijanić i Goran Kozić. Sećam se da je Kozić otvoreno najavio piratizovanje i da će biti prikazivani blokbasteri, ali samo, kako je rekao, bez američkog ludila (uopšte ne znam šta je pod time podrazumevao). To je već imalo ratni "šmek", piraterija transparentno u službi podizanja morala nacije. 

    A Nemečekova piraterija je od početka izgledala kao medijski profesionalizam i ka njemu je težila od prvog dana, nešto kao naša mreža pre priključenja na globalni internet. Zato mi Nemeček nije tema, on nije uspeo zahvaljujući ratu i sankcijama već uprkos njima.
    Зар није Немечек радио за Тијанића, на ТВ Политици?
    disident

    Posts : 15036
    Join date : 2016-03-28

    Mediji kao takvi - Page 15 Empty Re: Mediji kao takvi

    Post by disident Tue Jan 09, 2024 7:23 pm

    Cela ova strana

    U dvanaest dvoraca dobijenih
    za dvanaest zalogaja hleba
    dvanaest ljudi rida od besa
    u dvanaest kupatila
    Tužna poruka im je stigla
    loša vest iz lošeg kraja
    Negde tamo neki domorodac
    digao se iz pirinčanog polja
    i sa prezirom
    šaku pirinča
    bacio prema nebu.


    _____
    Što se ostaloga tiče, smatram da Zapad treba razoriti
    Jedini proleter Burundija
    Pristalica krvne osvete
    ficfiric

    Posts : 34171
    Join date : 2012-02-10

    Mediji kao takvi - Page 15 Empty Re: Mediji kao takvi

    Post by ficfiric Tue Jan 09, 2024 7:24 pm

    One Eyed Bob wrote:Zato mi Nemeček nije tema

    Radio u Pinku. Za mene dosta


    _____


    Uprava napolje!

    One Eyed Bob

    Posts : 1356
    Join date : 2015-08-13

    Mediji kao takvi - Page 15 Empty Re: Mediji kao takvi

    Post by One Eyed Bob Tue Jan 09, 2024 7:28 pm

    No Country wrote:
    One Eyed Bob wrote:
    No Country wrote:
    Не знам јеси ли гледао Deadwood? Легендарна серија. На индијанској територији је пронађено злато и поникао сасвим дивљи градић који није део ниједне савезне државе и самим тим је ван закона. Виски, жене, опијум и људски живот су изузетно јефтини, и сви истовремено и уживају и страховито пате од тога у чему живе. Државна филмска пиратерија тих сасвим лоших времена у Србији је била камичак опште слике. Свакако не најгори камичак, али сети се да је Тијанић себе поносно називао Робином Худом, отимао од Амера и давао народу, дајући питатерији један патриотски наратив.

    Tijanić i Goran Kozić. Sećam se da je Kozić otvoreno najavio piratizovanje i da će biti prikazivani blokbasteri, ali samo, kako je rekao, bez američkog ludila (uopšte ne znam šta je pod time podrazumevao). To je već imalo ratni "šmek", piraterija transparentno u službi podizanja morala nacije. 

    A Nemečekova piraterija je od početka izgledala kao medijski profesionalizam i ka njemu je težila od prvog dana, nešto kao naša mreža pre priključenja na globalni internet. Zato mi Nemeček nije tema, on nije uspeo zahvaljujući ratu i sankcijama već uprkos njima.
    Зар није Немечек радио за Тијанића, на ТВ Политици?

    Jeste ali je posle otišao na Pink i tamo vrteo Simpsonove, Dosije X itd.. Ovo o čemu pišem dešavalo se nakon Nemečekovog odlaska sa Politike.


    _____
    Ja sam ja a ti si kriminal
    No Country

    Posts : 11091
    Join date : 2015-05-16

    Mediji kao takvi - Page 15 Empty Re: Mediji kao takvi

    Post by No Country Tue Jan 09, 2024 7:38 pm

    Ово о чему ја пишем је оно што је прво почела да ради ТВ Политика (под Тијанићевом управом) а за њима и већина осталих, уз ретке изузетке (типа Студија Б и чини ми се Арт канала). Причали смо о државној пиратерији, а само поводом Немечека. Бајдвеј, то што је завршио на Пинку тешко да му поправља биографију.

    И још једно да се разумемо: не ради се о људима који су гледали пиратизоване филмове и серије, ради се о потпуно подивљалој држави у којој је тако нешто, уз сијасет много горих ствари, било нормално. Ево чак буди и носталгију.
    Janko Suvar

    Posts : 7704
    Join date : 2019-06-06

    Mediji kao takvi - Page 15 Empty Re: Mediji kao takvi

    Post by Janko Suvar Tue Jan 09, 2024 7:42 pm

    ficfiric wrote:
    One Eyed Bob wrote:Zato mi Nemeček nije tema

    Radio u Pinku. Za mene dosta
    Njegovi i tvoji politiki stavovi se poklapaju 101 %, veruj mi
    rumbeando

    Posts : 13709
    Join date : 2016-02-01

    Mediji kao takvi - Page 15 Empty Re: Mediji kao takvi

    Post by rumbeando Tue Jan 09, 2024 9:17 pm

    No Country wrote:Бајдвеј, то што је завршио на Пинку тешко да му поправља биографију.

    Ni blizu nije završio na Pinku, posle toga je bio na B92, RTS-u (doveo Diznija) i Avali.

    https://www.linkedin.com/in/robert-nemecek-b1425923/details/experience/

    Mediji kao takvi - Page 15 Empty Re: Mediji kao takvi

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Thu May 02, 2024 1:18 am