Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Mediji kao takvi

    Anonymous
    Guest

    Mediji kao takvi - Page 14 Empty Re: Mediji kao takvi

    Post by Guest Mon Sep 19, 2022 3:12 pm

    gde idu na ručak posle sahrane?
    Vilmos Tehenészfiú

    Posts : 7154
    Join date : 2020-03-05

    Mediji kao takvi - Page 14 Empty Re: Mediji kao takvi

    Post by Vilmos Tehenészfiú Mon Sep 19, 2022 3:15 pm

    Ajde saranjujte je više pa da polegamo.


    _____
    "Burundi je svakako sharmantno mesto cinika i knjiskih ljudi koji gledaju stvar sa svog olimpa od kartona."

    “Here he was then, cruising the deserts of Mexico in my Ford Torino with my wife and my credit cards and his black-tongued dog. He had a chow dog that went everywhere with him, to the post office and ball games, and now that red beast was making free with his lion feet on my Torino seats.”
    fikret selimbašić

    Posts : 9496
    Join date : 2020-06-19

    Mediji kao takvi - Page 14 Empty Re: Mediji kao takvi

    Post by fikret selimbašić Mon Sep 19, 2022 3:22 pm

    Bila dobra shrana, nemojte zajebavat.


    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Kijevljani, Kijevljani, paganski skupe. Da niste Mihajlika izdali, nikad Tatari Kijev ne bi zauzeli.

    A onda, kad mjehne Raspotočje, onda je jebeno.
    plachkica

    Posts : 16155
    Join date : 2014-11-06

    Mediji kao takvi - Page 14 Empty Re: Mediji kao takvi

    Post by plachkica Mon Sep 19, 2022 3:27 pm

    još nije završena, tek je u pola devet večeras sahranjuju
    fikret selimbašić

    Posts : 9496
    Join date : 2020-06-19

    Mediji kao takvi - Page 14 Empty Re: Mediji kao takvi

    Post by fikret selimbašić Mon Sep 19, 2022 3:38 pm

    Ja sam pratio na BHT, prekinuli su prenos prije pola sata.


    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Kijevljani, Kijevljani, paganski skupe. Da niste Mihajlika izdali, nikad Tatari Kijev ne bi zauzeli.

    A onda, kad mjehne Raspotočje, onda je jebeno.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 49940
    Join date : 2017-11-16

    Mediji kao takvi - Page 14 Empty Re: Mediji kao takvi

    Post by Nektivni Ugnelj Mon Sep 19, 2022 4:13 pm

    Talason wrote:gde idu na ručak posle sahrane?

    Mediji kao takvi - Page 14 25144027_wU4jGmtIqvJ-gC-GuGJ_kDSkNWwAoXS6W38h6TFxn30
    Notxor

    Posts : 8095
    Join date : 2020-09-07

    Mediji kao takvi - Page 14 Empty Re: Mediji kao takvi

    Post by Notxor Mon Sep 19, 2022 4:14 pm

    Niko drona da zavrti iznad povorke, šale radi. Gde je onaj Albanac?


    _____
      Sweet and Tender Hooligan  
    fikret selimbašić

    Posts : 9496
    Join date : 2020-06-19

    Mediji kao takvi - Page 14 Empty Re: Mediji kao takvi

    Post by fikret selimbašić Fri Nov 11, 2022 8:17 pm

    Dopada mi se i nasmijalo me sa parama bez kradita.

    Mediji kao takvi - Page 14 AWs0R0BAMra3AAAAAElFTkSuQmCC


    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Kijevljani, Kijevljani, paganski skupe. Da niste Mihajlika izdali, nikad Tatari Kijev ne bi zauzeli.

    A onda, kad mjehne Raspotočje, onda je jebeno.
    fikret selimbašić

    Posts : 9496
    Join date : 2020-06-19

    Mediji kao takvi - Page 14 Empty Re: Mediji kao takvi

    Post by fikret selimbašić Sun Nov 13, 2022 10:08 pm

    Mediji kao takvi - Page 14 B9OiWfhcbe0dgAAAABJRU5ErkJggg==
    mstislaw

    Posts : 1040
    Join date : 2015-01-26

    Mediji kao takvi - Page 14 Empty Re: Mediji kao takvi

    Post by mstislaw Mon Jan 23, 2023 10:50 am

    Ja samo da prijavim da je dodatak Jutarnjeg "Svijet kulture" već završio svoju karijeru posle 16 brojeva! Doduše, tek sam sad krenuo sa čitanjem poslednjeg, iz decembra prošle godine, te zbog toga sada stiže ova informacija...
    fikret selimbašić

    Posts : 9496
    Join date : 2020-06-19

    Mediji kao takvi - Page 14 Empty Re: Mediji kao takvi

    Post by fikret selimbašić Tue Jan 31, 2023 7:57 pm

    Nakon duge i teške bolesti u 73. godini u Zagrebu umro je Marinko Čulić.


    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Kijevljani, Kijevljani, paganski skupe. Da niste Mihajlika izdali, nikad Tatari Kijev ne bi zauzeli.

    A onda, kad mjehne Raspotočje, onda je jebeno.
    mstislaw

    Posts : 1040
    Join date : 2015-01-26

    Mediji kao takvi - Page 14 Empty Re: Mediji kao takvi

    Post by mstislaw Tue Jan 31, 2023 9:47 pm

    Došao sad da postavim. Voleo sam da ga čitam, ali i slušam dok je radio za RFI.
    fikret selimbašić

    Posts : 9496
    Join date : 2020-06-19

    Mediji kao takvi - Page 14 Empty Re: Mediji kao takvi

    Post by fikret selimbašić Fri Apr 28, 2023 9:55 am

    Na trafikama je izašlo zadnje printano izdanje bosanskohercegovačkog magazina Dani. Ovaj sedmičnik, prije nekoliko godina je prešao na mjesečno izdanje, i već tada se moglo naslutiti da su 'žrtva' razvoja novih tehnologija, na žalost, kao i mnogi printani mediji u svijetu.

    Umjesto listanja papira, njegovi čitatelji, sada će skrolati, jer magazin se sa printanog seli na online izdanje.


    Malo mi je žao, bio je to najsasvim potpuno sasvim najbolji bosanski nedeljnik/dvonedeljnik sve do početka '06. Nije im naškodio ni Pećanin i Selimbegovićka kao urednici a ni Bazdulj kao dugogodišnji kolumnista. Vrijedilo ih je pazariti i posle toga, makar zbog intervjua.


    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Kijevljani, Kijevljani, paganski skupe. Da niste Mihajlika izdali, nikad Tatari Kijev ne bi zauzeli.

    A onda, kad mjehne Raspotočje, onda je jebeno.
    паће

    Posts : 40019
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Mediji kao takvi - Page 14 Empty Re: Mediji kao takvi

    Post by паће Fri Apr 28, 2023 10:11 am

    То се принтало у принтарији?


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    ficfiric

    Posts : 34050
    Join date : 2012-02-10

    Mediji kao takvi - Page 14 Empty Re: Mediji kao takvi

    Post by ficfiric Fri Apr 28, 2023 10:15 am

    Nedeljnici su odsvirali svoje


    _____


    Uprava napolje!

    Tovar

    Posts : 443
    Join date : 2022-04-29

    Mediji kao takvi - Page 14 Empty Re: Mediji kao takvi

    Post by Tovar Fri Apr 28, 2023 6:26 pm

    паће wrote:То се принтало у принтарији?

    Sad imaš print i digitalu. Štampa umrla, jebiga. Novinari pojma nemaju o recima i karticama, a 'grafičari' za cicero nikad nisu čuli.
    Notxor

    Posts : 8095
    Join date : 2020-09-07

    Mediji kao takvi - Page 14 Empty Re: Mediji kao takvi

    Post by Notxor Fri Apr 28, 2023 6:34 pm

    Niti su nedeljnici odsvirali niti je štampa umrla.
    Novinari moraju više da rade, a nedeljnici moraju da se planiraju godinu dana unapred (tema ove nedelje), a print je nikad bolji (jeftiniji) i nikad gori (kvalitetom - print on demand) a cicer se zaokružuje na pajk, tj. 12 punkta je 12 pointa i nikog nije briga koliko je to u stvarnosti.


    _____
      Sweet and Tender Hooligan  
    Tovar

    Posts : 443
    Join date : 2022-04-29

    Mediji kao takvi - Page 14 Empty Re: Mediji kao takvi

    Post by Tovar Fri Apr 28, 2023 7:37 pm

    Notxor wrote:Niti su nedeljnici odsvirali niti je štampa umrla.
    Novinari moraju više da rade, a nedeljnici moraju da se planiraju godinu dana unapred (tema ove nedelje), a print je nikad bolji (jeftiniji) i nikad gori (kvalitetom - print on demand) a cicer se zaokružuje na pajk, tj. 12 punkta je 12 pointa i nikog nije briga koliko je to u stvarnosti.

    U Hrvatskoj su tiraže dnevnih novina i tjednika smiješne. Troškovi štampanja stalno rastu, prihodi padaju. Kreše se i otpušta lijevo i desno. Redaktori/lektori/korektori su manje-više istrijebljeni iz redakcija, što ne bi bio problem da su novinari pismeni(ji). Grafičari (a to su sad svi koji imaju računalo i nešto nabadaju u kakvom grafičkom programu) vrte četiri-pet layouta, pa sve strane izgledaju isto. Jutarnji se, što se toga tiče, još nekako i drži, ostalo je groblje. Grafičari, koji, inače, ovdje sve mjere u milimetrima (što je okej, to je bila samo moja zafrkancija Mediji kao takvi - Page 14 3937953091 ), ne znaju temeljne stvari o novinskoj grafici. Padaju na osnovama tipa da novina mora biti čitatelju pregledna, da zna bez lutanja po strani gdje mu počinje, a gdje završava tekst, da se moraju poštovati određeni omjeri u veličini između tekstova, opreme i fotografija, da proredi i bjeline moraju biti ujednačeni i to ne samo na strani nego u čitavoj novini...

    Kod vas je možda drukčije, ne znam...
    fikret selimbašić

    Posts : 9496
    Join date : 2020-06-19

    Mediji kao takvi - Page 14 Empty Re: Mediji kao takvi

    Post by fikret selimbašić Fri Apr 28, 2023 7:57 pm

    Tovar wrote:
    Notxor wrote:Niti su nedeljnici odsvirali niti je štampa umrla.
    Novinari moraju više da rade, a nedeljnici moraju da se planiraju godinu dana unapred (tema ove nedelje), a print je nikad bolji (jeftiniji) i nikad gori (kvalitetom - print on demand) a cicer se zaokružuje na pajk, tj. 12 punkta je 12 pointa i nikog nije briga koliko je to u stvarnosti.

    U Hrvatskoj su tiraže dnevnih novina i tjednika smiješne. Troškovi štampanja stalno rastu, prihodi padaju. Kreše se i otpušta lijevo i desno. Redaktori/lektori/korektori su manje-više istrijebljeni iz redakcija, što ne bi bio problem da su novinari pismeni(ji). Grafičari (a to su sad svi koji imaju računalo i nešto nabadaju u kakvom grafičkom programu) vrte četiri-pet layouta, pa sve strane izgledaju isto. Jutarnji se, što se toga tiče, još nekako i drži, ostalo je groblje. Grafičari, koji, inače, ovdje sve mjere u milimetrima (što je okej, to je bila samo moja zafrkancija Mediji kao takvi - Page 14 3937953091 ), ne znaju temeljne stvari o novinskoj grafici. Padaju na osnovama tipa da novina mora biti čitatelju pregledna, da zna bez lutanja po strani gdje mu počinje, a gdje završava tekst, da se moraju poštovati određeni omjeri u veličini između tekstova, opreme i fotografija, da proredi i bjeline moraju biti ujednačeni i to ne samo na strani nego u čitavoj novini...

    Kod vas je možda drukčije, ne znam...

    Mrzio sam veličinu slova u štampanim Danima zadnjih nekoliko godina, odvratno sitna.


    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Kijevljani, Kijevljani, paganski skupe. Da niste Mihajlika izdali, nikad Tatari Kijev ne bi zauzeli.

    A onda, kad mjehne Raspotočje, onda je jebeno.
    fikret selimbašić

    Posts : 9496
    Join date : 2020-06-19

    Mediji kao takvi - Page 14 Empty Re: Mediji kao takvi

    Post by fikret selimbašić Mon Jul 24, 2023 5:07 pm

    Mediji kao takvi - Page 14 7Vxa2QFqklUAAAAAElFTkSuQmCC
    fikret selimbašić

    Posts : 9496
    Join date : 2020-06-19

    Mediji kao takvi - Page 14 Empty Re: Mediji kao takvi

    Post by fikret selimbašić Sun Nov 12, 2023 7:41 pm

    Dosje Jarak, RTL, 2. studenog, 22:30

    Dugo najavljivani "Dosje Jarak" postavio je visoke standarde true crime žanra: slika, ton, montaža i režija bez presedana su na našim TV kanalima i zaokružuju prvi dio priče o ubojstvu Ive Pukanića i Nike Franjića koje je svojedobno zatreslo regiju, a do danas nemamo odgovor na ključno pitanje: tko ga je naručio? Većina sugovornika zaključila je da odgovore treba tražiti u Crnoj Gori i Švicarskoj, odnosno da je zločin smislila osovina Milo Đukanović – Stanko Subotić Cane – Sreten Jocić (znan i kao Joca Amsterdam). Jocić i Subotić su oslobođeni, a Milu nije ni suđeno. "Đukanović je od Crne Gore napravio malu Kolumbiju na Balkanku, sa velikim dometima", rekao je biznismen Ratko Knežević. Pukanićeva kći i prijatelji vjeruju, međutim, da je naručitelj bio netko naš. "Nikako se ne mogu oteti dojmu da je ubojstvo naručio netko iz Hrvatske", rekla je Pukanićeva kći.

    Možda se u narednoj epizodi približimo odgovoru. Ubojstvu Pukanića posvećene su prve dvije epizode, treća istražuje ubojstvo Ivane Hodak, dok je četvrta posvećena peterostrukom ubojici, generalu Ivanu Koradeu. "Na ovom sam projektu radio 14 mjeseci i ovo je kruna moje karijere. Bilo je to stotinu sati arhivskog materijala, prošao sam tisuću stranica sudskih spisa, donosimo nove detalje oko slučaja ubojstva Ive Pukanića. Sretan sam što sam mogao raditi ovaj projekt", rekao je autor serijala Andrija Jarak. Dario Todorović redatelj je i scenarist, a istraživačka novinarka Marijana Čikić, direktor fotografije je Lutvo Mekić, montažerka Ivana Rogić. Čestitke autoru i ekipi za prvu epizodu, izvrstan posao u Zagrebu!


    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Kijevljani, Kijevljani, paganski skupe. Da niste Mihajlika izdali, nikad Tatari Kijev ne bi zauzeli.

    A onda, kad mjehne Raspotočje, onda je jebeno.
    rumbeando

    Posts : 13574
    Join date : 2016-02-01

    Mediji kao takvi - Page 14 Empty Re: Mediji kao takvi

    Post by rumbeando Sun Nov 12, 2023 8:04 pm

    Ko ima vraćanje 7 dana unazad, prva epizoda je reprizno emitovana 5.11. u 22.10, a druga premijerno 9.11. u 22.30.

    On demand na internetu ima samo na RTL-ovoj VOD platformi VOYO za pretplatnike, nema na YT.
    One Eyed Bob

    Posts : 1262
    Join date : 2015-08-13

    Mediji kao takvi - Page 14 Empty Re: Mediji kao takvi

    Post by One Eyed Bob Tue Jan 09, 2024 2:10 pm

    Umro Robert Nemeček.


    _____
    Ja sam ja a ti si kriminal
    avatar

    Posts : 18309
    Join date : 2014-12-12

    Mediji kao takvi - Page 14 Empty Re: Mediji kao takvi

    Post by beatakeshi Tue Jan 09, 2024 2:29 pm

    Ako ćemo "bene" ja bih ga stavio u muzički rip.
    Solus_Rex

    Posts : 3502
    Join date : 2018-07-03

    Mediji kao takvi - Page 14 Empty Re: Mediji kao takvi

    Post by Solus_Rex Tue Jan 09, 2024 5:47 pm



    https://www.danas.rs/kultura/veruj-u-svoje-ja/
    11.07.2015.
    U intervju za Danas 2015. godine Robert Nemeček je govorio da je ponosan na svoj tekst „U Srbiji nema šta da se gleda“ i skrenuo pažnju na zlatna pravila uređivačkog posla na televiziji.

    – Slično kao i u muzici, morate stalno da imate u vidu kome se obraćate i kako izgleda profil onoga kome se obraćate. Najvažnije je da ignorišete lični ukus, još manje da ga namećete gledalištu, a to se ovde redovno događa. Vaš zadatak je da gledaocu proširite vidike, da otkrijete u svetskoj ponudi nešto što procenite da će mu se dopasti, da će mu nešto značiti što je to video i možda mu uneti neki novi kvalitet u život, bez obzira na to da li se to vama lično sviđa ili ne. Nema nikakve potrebe da gledaocima nudite nešto što već drugi nude, jer to je linija manjeg otpora kojom idu neznalice, koja i dovodi do uniformnosti ponude svih televizijskih kanala. Uvek prvenstveno treba analizirati profil gledalaca koji nemaju šta da gledaju i koji su nezadovoljni trenutnom ponudom, a nikako da umislite da treba nekoj televiziji da otimate gledaoce nudeći praktično identičan program. Identičan program uvek okuplja iste gledaoce i oni se seljakaju sa kanala na kanal, ali se tako ne dobija nijedan novi gledalac, a to je danas najveći problem zbog čega je televizija pala na najniže grane. I naravno da na to utiče što se u uređivanje programa mešaju oni koji uopšte nemaju nikakvo poznavanje ni iskustvo, već su vlasnici, rođaci, familija ili partijski drugovi. Zbog želje da se sližu gazdama, takve urednike, koji su kod nas u većini, prestaje da zanima šta misle gledaoci kojima bi trebalo da se se obraćaju, jer urednik postoji zbog gledalaca, a ne obrnuto. Kada imate gledaoce iza sebe, to se iskazuje kroz gledanost i tada vam nijedan gazda ne može ništa. Apsurd je kada neko ko je postao vlasnik televizije na ko zna koji način i sa ko zna kojim sredstvima postaje najveći autoritet za televiziju, mada je u stvari dotle bio samo običan gledalac.“, ispričao je između z ostalog Robert Nemeček.


    _____
    "Sisaj kurac, Boomere. Spletkario si i nameštao ban pa se sad izvlačiš. Radiša je format a ti si mali iskompleksirani miš. Katastrofa za Burundi čoveče.
    A i deluje da te napustio drugar u odsudnom trenutku pa te spašavaju ova tovarka što vrv ni ne dismr na ribu, to joj se gadi, i ovaj južnjak koji o niškim kafanama čita na forumu. Prejaka šarža."  - Monsier K.

    Mediji kao takvi - Page 14 Empty Re: Mediji kao takvi

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Fri Apr 19, 2024 7:38 am