Vinske priče

Share

Re: Vinske priče

Post by Creepy Uncle on Tue Nov 13, 2018 2:37 pm

Bag in box. Veliki sam fan tog formata. Vino nema nikakav dodir sa vazduhom, što je odlično za dobra stona vina. Uvek govorim ljudima da je Orfelin iz kutije bolji iz Orfelina iz boce.

_____
P O J E O    P O P I J E O

Post by Kondo on Tue Nov 13, 2018 2:41 pm

imam bolja iskustva sa belim nego sa crvenim. bela sam poceo da trosim kupujuci preko veze pakovanja za restorane na ostrvu a onda sam vec par puta pazario makedonsko. u lidlu ima tikves chardoney 3 litra 800 dinara (verujem da ga ima i drugde ali ovo je jedino što znam sigurno). 3 litra je inace dobra mera da ti ne narusava mentalnu stabilnost i veru koja malo pusustaje kad se boriš sa mešinom od 10 litara koja te tera u speed drinking....

_____
Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.

Post by паће on Tue Nov 13, 2018 6:00 pm

Sotir wrote:Пар пута сам за мајку узео оно паковање вина у тетрапаку, са улошком и славиницом. Уложак служи да не уђе ваздух, то је кеса која се скупља како се празни. Згодно је јер може да се дуго држи од првог отварања.

Исто, само не за мајку него за пиће.

_____
Nabij si u dupe duh vremene, ko zna možda ćeš zatrudneti
What do you mean with "for the time being", as if there was only one? There are many time beings, we just don't see them cos' we're space beings.

Post by yoyogi on Fri Dec 28, 2018 4:05 pm

Ja sam uvek mislio da se od jagoda ne moze napraviti alkoholno pice. Previse vode u plodovima (jagodama), premalo voca za alkoholno vrenje.

Izgleda da moze. Thai, vino od jagoda, sa 12%  alkohola. To su oni od negde pokupili, nisu do pre 10 godina znali sta su jagode, kada im serviras sveze jagode, umakali su ih u so (kuhinjsku so) i tako jeli.

Sigurno, to nije neko vino vredno pomena ili bilo kakve price. Samo da kazem da i to postoji.

_____
www.srbijadotokija.com

Post by plavaivy on Fri Dec 28, 2018 4:11 pm

od svega se moze napraviti alkohol,uvek se moze dodati secera za vrenje to je najmanji problem

Post by yoyogi on Fri Dec 28, 2018 4:33 pm

plavaivy wrote:od svega se moze napraviti alkohol,uvek se moze dodati secera za vrenje to je najmanji problem

Zatvorenici prave "daskovacu", od iverki drvenih kreveta. Moze i to, samo ne za komercijalnu prodaju javnosti.

_____
www.srbijadotokija.com

Post by Kondo on Tue Jan 08, 2019 11:49 am

sinoc sam otvorio stobi aura, to je njihova top serija (private reserve što bi se gromopucatelno reklo), širaz 2013 koji je 18 meseci držan u francuskoj hrastovini. inače sam prilikom neke uzgredne posete stobiju koji je 5km od autoputa skopje gevgelija napunio karton tim njihovim top level vinima i iskreno me ništa nije sazulo (ne računam boce koje nisam ni probao, koje je žena ispraznila), onako, sve odležalo, sve napucano hrastom, nije loše ali ništa da svratim ponovo. neki vranci, caberneti, merloi, jedna neobična kupaža koju sam već i zaboravio šta je. popiješ flašu i zaboraviš.

e ovo je već dosta dobro, OK barik su mogli da iskontrolišu malo više ali širaz je zahvalna sorta jer ima punoću i volumen da to iznese a ovde je upravo to slučaj. u vinariji ovo košta 9e i vredi svih tih para, u beogradu je oko 1500 RSD a ni tu nije besmisleno, mislim da ovaj nivo kalifornijskih vina košta 30-40$. i nisam siguran da ima srpsko vino da je clear winner u okršaju u cenovnom rangu. mojoj ženi na keca bolje nego referentni prokupac ivanović 2016. možda dugo nismo pili jači barik ali mislim da je baš dobro. 

ovo zapravo po ugođaju zalazi u teren srpskih superteškaša, od 2,500 pa naviše. nije da je nešto bitno ali sam zadovoljan uvek kada s juga stigne moćno vino koje ne košta 50e kao kamnik, cenim poštujem ali nismo direktori da možemo to da pratimo. 

ovde je to posledica trivijalnosti brenda koji se pozicirao kao value for money u kategoriji par evara pa ih to sad kolje u višim da ne kažem snobovskim kategorijama. da sam stobi ja bi ovo potpuno odvojeno brendirao i ne bi pominjao stobi ni u ludilu.

nije loše prošlo ni na vivinu

https://www.vivino.com/stobi-aura-private-reserve/w/4379228

sledeći put kad budem vozio na jug svratiću po karton dva za ostrvo, krenuo sam dole da hrčkam crvena pošto u lokalu samo belo i delimično roze valjaju.

_____
Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.

Post by Sponsored content

Current date/time is Sat Jan 19, 2019 2:48 am