Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Vinske priče

    Anonymous
    Guest

    Vinske priče - Page 5 Empty Re: Vinske priče

    Post by Guest Tue Nov 13, 2018 2:37 pm

    Bag in box. Veliki sam fan tog formata. Vino nema nikakav dodir sa vazduhom, što je odlično za dobra stona vina. Uvek govorim ljudima da je Orfelin iz kutije bolji iz Orfelina iz boce.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Vinske priče - Page 5 Empty Re: Vinske priče

    Post by kondo Tue Nov 13, 2018 2:41 pm

    imam bolja iskustva sa belim nego sa crvenim. bela sam poceo da trosim kupujuci preko veze pakovanja za restorane na ostrvu a onda sam vec par puta pazario makedonsko. u lidlu ima tikves chardoney 3 litra 800 dinara (verujem da ga ima i drugde ali ovo je jedino što znam sigurno). 3 litra je inace dobra mera da ti ne narusava mentalnu stabilnost i veru koja malo pusustaje kad se boriš sa mešinom od 10 litara koja te tera u speed drinking....


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    паће

    Posts : 40076
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Vinske priče - Page 5 Empty Re: Vinske priče

    Post by паће Tue Nov 13, 2018 6:00 pm

    Sotir wrote:Пар пута сам за мајку узео оно паковање вина у тетрапаку, са улошком и славиницом. Уложак служи да не уђе ваздух, то је кеса која се скупља како се празни. Згодно је јер може да се дуго држи од првог отварања.

    Исто, само не за мајку него за пиће.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    Anonymous
    Guest

    Vinske priče - Page 5 Empty Re: Vinske priče

    Post by Guest Fri Dec 28, 2018 4:05 pm

    Ja sam uvek mislio da se od jagoda ne moze napraviti alkoholno pice. Previse vode u plodovima (jagodama), premalo voca za alkoholno vrenje.

    Izgleda da moze. Thai, vino od jagoda, sa 12%  alkohola. To su oni od negde pokupili, nisu do pre 10 godina znali sta su jagode, kada im serviras sveze jagode, umakali su ih u so (kuhinjsku so) i tako jeli.

    Vinske priče - Page 5 2018jagodevino01

    Sigurno, to nije neko vino vredno pomena ili bilo kakve price. Samo da kazem da i to postoji.

    Vinske priče - Page 5 2018jagodevino02
    plavaivy

    Posts : 3127
    Join date : 2014-11-21

    Vinske priče - Page 5 Empty Re: Vinske priče

    Post by plavaivy Fri Dec 28, 2018 4:11 pm

    od svega se moze napraviti alkohol,uvek se moze dodati secera za vrenje to je najmanji problem
    Anonymous
    Guest

    Vinske priče - Page 5 Empty Re: Vinske priče

    Post by Guest Fri Dec 28, 2018 4:33 pm

    plavaivy wrote:od svega se moze napraviti alkohol,uvek se moze dodati secera za vrenje to je najmanji problem

    Zatvorenici prave "daskovacu", od iverki drvenih kreveta. Moze i to, samo ne za komercijalnu prodaju javnosti.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Vinske priče - Page 5 Empty Re: Vinske priče

    Post by kondo Tue Jan 08, 2019 11:49 am

    sinoc sam otvorio stobi aura, to je njihova top serija (private reserve što bi se gromopucatelno reklo), širaz 2013 koji je 18 meseci držan u francuskoj hrastovini. inače sam prilikom neke uzgredne posete stobiju koji je 5km od autoputa skopje gevgelija napunio karton tim njihovim top level vinima i iskreno me ništa nije sazulo (ne računam boce koje nisam ni probao, koje je žena ispraznila), onako, sve odležalo, sve napucano hrastom, nije loše ali ništa da svratim ponovo. neki vranci, caberneti, merloi, jedna neobična kupaža koju sam već i zaboravio šta je. popiješ flašu i zaboraviš.

    e ovo je već dosta dobro, OK barik su mogli da iskontrolišu malo više ali širaz je zahvalna sorta jer ima punoću i volumen da to iznese a ovde je upravo to slučaj. u vinariji ovo košta 9e i vredi svih tih para, u beogradu je oko 1500 RSD a ni tu nije besmisleno, mislim da ovaj nivo kalifornijskih vina košta 30-40$. i nisam siguran da ima srpsko vino da je clear winner u okršaju u cenovnom rangu. mojoj ženi na keca bolje nego referentni prokupac ivanović 2016. možda dugo nismo pili jači barik ali mislim da je baš dobro. 

    ovo zapravo po ugođaju zalazi u teren srpskih superteškaša, od 2,500 pa naviše. nije da je nešto bitno ali sam zadovoljan uvek kada s juga stigne moćno vino koje ne košta 50e kao kamnik, cenim poštujem ali nismo direktori da možemo to da pratimo. 

    ovde je to posledica trivijalnosti brenda koji se pozicirao kao value for money u kategoriji par evara pa ih to sad kolje u višim da ne kažem snobovskim kategorijama. da sam stobi ja bi ovo potpuno odvojeno brendirao i ne bi pominjao stobi ni u ludilu.

    nije loše prošlo ni na vivinu

    https://www.vivino.com/stobi-aura-private-reserve/w/4379228

    sledeći put kad budem vozio na jug svratiću po karton dva za ostrvo, krenuo sam dole da hrčkam crvena pošto u lokalu samo belo i delimično roze valjaju.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    avatar
    Korisnik
    Korisnik

    Posts : 4670
    Join date : 2015-02-17

    Vinske priče - Page 5 Empty Re: Vinske priče

    Post by ontheotherhand Wed May 22, 2019 10:13 pm

    Wine Garden

    Wine Garden je nova manifestacija koja će se održati 15. i 16. juna u prelepom ambijentu Botaničke bašte, jednom od najlepših prostora šireg centra grada. Botanička bašta će po prvi put otvoriti svoja vrata za održavanje jednog ovako atraktivnog događaja.

    U skladu sa okruženjem i atmosferom koju pruža ova divna zelena oaza, Wine Garden tokom vikenda 15. i 16. juna donosi u srce Beograda karnevalski duh palićkog Vinskog maratona, koncerte, vrhunska vina, probrane sireve, vinske radionice, trke u kotrljanju buradi i još pregršt dobre zabave uz muziku i gastronomske specijalitete.

    Vrata Botaničke bašte biće otvorena za sve posetioce od 14 do 22 časa, kada će biti u prilici da uživaju u brojnim i neuobičajenim sadržajima. U centralnom delu bašte biće izložena vrhunska vina, koja će posetioci moći besplatno da degustiraju do 19h. Takođe će se služiti probrani sirevi i drugi ukusni zalogaji, a u toku dana biće organizovane i interesantne vinske radionice, filmske promocije i još puno zabavnih sadržaja, koji će učiniti da popodneva proteknu u sjajnom raspoloženju i provodu.

    Pored dnevnih programa obe večeri biće začinjene i odličnim koncertima koji će se savršeno uklopiti u ambijent i atmosferu.
    Anonymous
    Guest

    Vinske priče - Page 5 Empty Re: Vinske priče

    Post by Guest Wed May 22, 2019 10:21 pm

    Najpogrešnije moguće mesto.
    dimitrije iz čakova

    Posts : 374
    Join date : 2018-02-09

    Vinske priče - Page 5 Empty Re: Vinske priče

    Post by dimitrije iz čakova Wed May 22, 2019 10:42 pm

    Sve je pogrešno.
    Kotrljanje buradi? Vinske priče - Page 5 1399639816
    A bacanje kamena s ramena ništa? Dobro, možda bude takmičenje u brzom eksiranju flajke.


    _____
    zvona i praporci
    Anonymous
    Guest

    Vinske priče - Page 5 Empty Re: Vinske priče

    Post by Guest Fri Jun 28, 2019 9:43 pm

    Odlično letnje piće

    Vinske priče - Page 5 64569579_2407585279523137_5144577432774246400_o.jpg?_nc_cat=105&_nc_oc=AQllE_tqPbKEXuR_x5a7sIezWaMPGLwsPFgKHQDSbFjysJAffvJCqAY-98Oh5JKeYdo&_nc_ht=scontent.fbeg5-1
    darling

    Posts : 2269
    Join date : 2014-11-23

    Vinske priče - Page 5 Empty Re: Vinske priče

    Post by darling Fri Jul 05, 2019 3:50 pm

    dimitrije iz cakova, sta znamo o dusanu kamnikaru iz ljubljane? pila sam pre neki dan njegov kaberne iz rinfuze, ne secam se da sam skoro pila toliko pitko i divno vino. 
    i kako da saznam koliko kosta na litar kad se toci kod njega u vinotocu? Vinske priče - Page 5 1143415371
    dimitrije iz čakova

    Posts : 374
    Join date : 2018-02-09

    Vinske priče - Page 5 Empty Re: Vinske priče

    Post by dimitrije iz čakova Fri Jul 05, 2019 4:26 pm

    Ne znamo baš ništa Vinske priče - Page 5 1143415371 mogu da se raspitam


    _____
    zvona i praporci
    darling

    Posts : 2269
    Join date : 2014-11-23

    Vinske priče - Page 5 Empty Re: Vinske priče

    Post by darling Sat Jul 06, 2019 2:08 pm

    Vinske priče - Page 5 1143415371

    mozes. sad cu ga opet naruciti da donesu iz slo, i ako mi uspe taj projekat, onda cu ga doneti u bg i dati ga da pijes, bas me zanima tvoje misljenje.
    avatar

    Posts : 10317
    Join date : 2012-02-10

    Vinske priče - Page 5 Empty Re: Vinske priče

    Post by Nino Quincampoix Wed Oct 23, 2019 5:14 pm

    Dimitrije, Kondo, Vaso i ini
    Sta da uzmem za svaki dan? Pominjali ste neke dobre Makedonce?
    Anonymous
    Guest

    Vinske priče - Page 5 Empty Re: Vinske priče

    Post by Guest Thu Oct 24, 2019 6:58 pm

    Dok se neko od upućenijih ne oglasi... Ja uglavnom makedonska vina pijem i ne sjećam se da je neko bilo nepitko, kamoli loše. Od onih "narodnih" svakodnevnih, koja su mi dostupna ovde, pijem Tikvešove i Stobijeve graševine, par puta mjesečno ili za poklone koristim Tikvešovu temjaniku, nikad nije omanula, nebitno je li classic ili premium. Erdutski traminac mi je ostao u lijepom sjećanju ali već dugo ga ovde nema, povremeno naletim na iločki ali ni blizu tako mirisan i dobar nije kao ovaj iz Erduta. Sva ova vina su od dva (Sobi graševina) do sedam eura (Tikveš temjanika premium) po boci. Crna dosta rjeđe pijem, omjer je otprilike 5:1 u korist bijelih, uglavnom plantažine vrance.

    Kad kažem erdutski traminac, mislim na ovaj:

    Vinske priče - Page 5 Ca84a348-9211-4e45-88a3-ac9f678ee41d

    Ne znam kako ali ovde ga je bilo po cijeni od sedam km za ovu bocu, više ga nema Vinske priče - Page 5 4135669698
    avatar

    Posts : 10317
    Join date : 2012-02-10

    Vinske priče - Page 5 Empty Re: Vinske priče

    Post by Nino Quincampoix Thu Oct 24, 2019 7:46 pm

    Hvala puno.
    plavaivy

    Posts : 3127
    Join date : 2014-11-21

    Vinske priče - Page 5 Empty Re: Vinske priče

    Post by plavaivy Thu Oct 24, 2019 8:32 pm

    ja svaki dan pijem Belje
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Vinske priče - Page 5 Empty Re: Vinske priče

    Post by kondo Thu Oct 24, 2019 10:47 pm

    dosta zavisi da li hoces flasirano ili iz rinfuze. ja sam stoka i volim da pijem iz onog silver šlauha sa pipicom (jer je taj proces izvanredan, uvek u frizideru na dohvat ruke imaš ohlađeno vino u količini koju želiš, pritom nema straha od oksidacije) ali je problem što u srbiji stvarno u to ne trpaju ništa što bih istolerisao kada je u pitanju ta količina od 3 ili 5 litara, a pritom nisam nešto posebno razmažen kada je u pitanju svakodnevna alkoholizacija. solidno me je dojmio tikvešov šardone u takvoj bag in box kutiji, mislim da je 3 litara bio oko 800 dinara. ovo što piše fikret je sve dobra preporuka. belje je jedno vreme zakivao ali davno nisam probao. 

    enivejz ja bi imao 2 tipa za jeftinija evridej vina, u oba slučaja bi zvao direktno podrume i presreo neku njihovu kafansku isporuku. jedno je nešto što kiš daje kafanama - ranije je bio dobar italijanski rizling, ne znam šta je sada. drugo je milanovićeva sila koja je isto tako no brainer. ovaj drugi je navodno poslovni partner strika nacije (ovo sam napisao samo da iznerviram vasu, nemam pojma)...


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Anonymous
    Guest

    Vinske priče - Page 5 Empty Re: Vinske priče

    Post by Guest Thu Oct 24, 2019 11:26 pm

    Crveni Orfelin bag in box je meni odlican za svakodnevno pijenje. A bagatelan je, 1.000 din za kutiju od 3L.
    Anonymous
    Guest

    Vinske priče - Page 5 Empty Re: Vinske priče

    Post by Guest Fri Oct 25, 2019 10:56 am

    Kondo wrote:ja sam stoka i volim da pijem iz onog silver šlauha sa pipicom 


    sve zvezdine delije vole sa pipe  Vinske priče - Page 5 3579118792 Vinske priče - Page 5 2348298330
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Vinske priče - Page 5 Empty Re: Vinske priče

    Post by Filipenko Fri Oct 25, 2019 10:07 pm

    +1

    Za njih je kondom zapravo "Pipi duga carapa".
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Vinske priče - Page 5 Empty Re: Vinske priče

    Post by kondo Tue Nov 05, 2019 8:33 am

    zaglavio kod ortaka sinoć, on otvorio flašu nekog domaćeg vina bez etikete za koju se ispostavilo da je neki klinac todorović, 22 godine valjda, iz ražnja. narandžasta župljanka. dugo sam bio skeptičan prema domaćim prirodnim vinima a sad vidim da ću morati iz korena da menjam mišljenje - pre toga me odbilo iskustvo sa nekim škotlanđaninom sa fruške gore koji je pakovao loše sirće u boce i prodavao kao organic wine, a i neko sličan tome iz okoline beograda. ovo je međutim izvanredno vino, potpuno egal u kvalitetu sa vrhunskim slovencima sličnog stila čije boce koštaju i po 50e, naravno da je redukovano i oksidirano ali je totalni vatromet u ustima, dečko je postigao upravo ono zašto ljudi pokušavaju da rade ovakva vina. mislim da je neka cena oko 1,300-1,500.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Anonymous
    Guest

    Vinske priče - Page 5 Empty Re: Vinske priče

    Post by Guest Fri Jan 17, 2020 6:43 pm

    _Zadnjih godinu-dvije ovde je sve više moldavskih vina u ponudi. Uglavnom u kič bocama u obliku violine, djevojke koja nosi grozd ili nekog bradatog čiče sa vrčem u ruci. Probao sam četiri različita i sva mi se dopadaju ali favorit mi je poluslatko, alkohol 13% vol. upkovano u ovakvu bocu:


    Vinske priče - Page 5 0001749_wine-vinolei-white-105-alc-1l
    Ja više volim kiseliše od slatkih i poluslatkih ali ovo mi je postalo omiljeno vino zadnjih mjeseci. Litarska boca košta devet maraka.
    avatar

    Posts : 10317
    Join date : 2012-02-10

    Vinske priče - Page 5 Empty Re: Vinske priče

    Post by Nino Quincampoix Fri Jan 17, 2020 7:12 pm

    Dosta puta sam bio u Rumuniji i tamo pio baš dobro vino, uglanom belo, što rumunsko što moldavsko. I sećam se dobrog moldavskog muskata i vinjaka.

    Vinske priče - Page 5 Empty Re: Vinske priče

    Post by Sponsored content

      Similar topics

      -

      Current date/time is Sat Apr 27, 2024 4:37 am