Vinske priče

Creepy Uncle

Vinske priče - Page 5 Empty Re: Vinske priče

Post by Creepy Uncle on Tue Nov 13, 2018 2:37 pm

Bag in box. Veliki sam fan tog formata. Vino nema nikakav dodir sa vazduhom, što je odlično za dobra stona vina. Uvek govorim ljudima da je Orfelin iz kutije bolji iz Orfelina iz boce.

_____
Све на овој нашој земљи – једноставно и сложено, мали људски проблеми и проналажење великог пута ка Богу, тајне садашњег и будућег века – све се решава само загонетним, несхватљиво дивним и моћним смирењем. 

Архимандрит Тихон Шевкумов
Kondo

Post by Kondo on Tue Nov 13, 2018 2:41 pm

imam bolja iskustva sa belim nego sa crvenim. bela sam poceo da trosim kupujuci preko veze pakovanja za restorane na ostrvu a onda sam vec par puta pazario makedonsko. u lidlu ima tikves chardoney 3 litra 800 dinara (verujem da ga ima i drugde ali ovo je jedino što znam sigurno). 3 litra je inace dobra mera da ti ne narusava mentalnu stabilnost i veru koja malo pusustaje kad se boriš sa mešinom od 10 litara koja te tera u speed drinking....

_____
Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
паће

Post by паће on Tue Nov 13, 2018 6:00 pm

Sotir wrote:Пар пута сам за мајку узео оно паковање вина у тетрапаку, са улошком и славиницом. Уложак служи да не уђе ваздух, то је кеса која се скупља како се празни. Згодно је јер може да се дуго држи од првог отварања.

Исто, само не за мајку него за пиће.

_____
  ослаби ко је био јак, поправи се ко је био покварен

gosh vs heck ends in a dang

Post by yoyogi on Fri Dec 28, 2018 4:05 pm

Ja sam uvek mislio da se od jagoda ne moze napraviti alkoholno pice. Previse vode u plodovima (jagodama), premalo voca za alkoholno vrenje.

Izgleda da moze. Thai, vino od jagoda, sa 12%  alkohola. To su oni od negde pokupili, nisu do pre 10 godina znali sta su jagode, kada im serviras sveze jagode, umakali su ih u so (kuhinjsku so) i tako jeli.

Vinske priče - Page 5 2018jagodevino01

Sigurno, to nije neko vino vredno pomena ili bilo kakve price. Samo da kazem da i to postoji.

Vinske priče - Page 5 2018jagodevino02

_____
www.srbijadotokija.com
plavaivy

Post by plavaivy on Fri Dec 28, 2018 4:11 pm

od svega se moze napraviti alkohol,uvek se moze dodati secera za vrenje to je najmanji problem

Post by yoyogi on Fri Dec 28, 2018 4:33 pm

plavaivy wrote:od svega se moze napraviti alkohol,uvek se moze dodati secera za vrenje to je najmanji problem

Zatvorenici prave "daskovacu", od iverki drvenih kreveta. Moze i to, samo ne za komercijalnu prodaju javnosti.

_____
www.srbijadotokija.com
Kondo

Post by Kondo on Tue Jan 08, 2019 11:49 am

sinoc sam otvorio stobi aura, to je njihova top serija (private reserve što bi se gromopucatelno reklo), širaz 2013 koji je 18 meseci držan u francuskoj hrastovini. inače sam prilikom neke uzgredne posete stobiju koji je 5km od autoputa skopje gevgelija napunio karton tim njihovim top level vinima i iskreno me ništa nije sazulo (ne računam boce koje nisam ni probao, koje je žena ispraznila), onako, sve odležalo, sve napucano hrastom, nije loše ali ništa da svratim ponovo. neki vranci, caberneti, merloi, jedna neobična kupaža koju sam već i zaboravio šta je. popiješ flašu i zaboraviš.

e ovo je već dosta dobro, OK barik su mogli da iskontrolišu malo više ali širaz je zahvalna sorta jer ima punoću i volumen da to iznese a ovde je upravo to slučaj. u vinariji ovo košta 9e i vredi svih tih para, u beogradu je oko 1500 RSD a ni tu nije besmisleno, mislim da ovaj nivo kalifornijskih vina košta 30-40$. i nisam siguran da ima srpsko vino da je clear winner u okršaju u cenovnom rangu. mojoj ženi na keca bolje nego referentni prokupac ivanović 2016. možda dugo nismo pili jači barik ali mislim da je baš dobro. 

ovo zapravo po ugođaju zalazi u teren srpskih superteškaša, od 2,500 pa naviše. nije da je nešto bitno ali sam zadovoljan uvek kada s juga stigne moćno vino koje ne košta 50e kao kamnik, cenim poštujem ali nismo direktori da možemo to da pratimo. 

ovde je to posledica trivijalnosti brenda koji se pozicirao kao value for money u kategoriji par evara pa ih to sad kolje u višim da ne kažem snobovskim kategorijama. da sam stobi ja bi ovo potpuno odvojeno brendirao i ne bi pominjao stobi ni u ludilu.

nije loše prošlo ni na vivinu

https://www.vivino.com/stobi-aura-private-reserve/w/4379228

sledeći put kad budem vozio na jug svratiću po karton dva za ostrvo, krenuo sam dole da hrčkam crvena pošto u lokalu samo belo i delimično roze valjaju.

_____
Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
ontheotherhand

Post by ontheotherhand on Wed May 22, 2019 10:13 pm

Wine Garden

Wine Garden je nova manifestacija koja će se održati 15. i 16. juna u prelepom ambijentu Botaničke bašte, jednom od najlepših prostora šireg centra grada. Botanička bašta će po prvi put otvoriti svoja vrata za održavanje jednog ovako atraktivnog događaja.

U skladu sa okruženjem i atmosferom koju pruža ova divna zelena oaza, Wine Garden tokom vikenda 15. i 16. juna donosi u srce Beograda karnevalski duh palićkog Vinskog maratona, koncerte, vrhunska vina, probrane sireve, vinske radionice, trke u kotrljanju buradi i još pregršt dobre zabave uz muziku i gastronomske specijalitete.

Vrata Botaničke bašte biće otvorena za sve posetioce od 14 do 22 časa, kada će biti u prilici da uživaju u brojnim i neuobičajenim sadržajima. U centralnom delu bašte biće izložena vrhunska vina, koja će posetioci moći besplatno da degustiraju do 19h. Takođe će se služiti probrani sirevi i drugi ukusni zalogaji, a u toku dana biće organizovane i interesantne vinske radionice, filmske promocije i još puno zabavnih sadržaja, koji će učiniti da popodneva proteknu u sjajnom raspoloženju i provodu.

Pored dnevnih programa obe večeri biće začinjene i odličnim koncertima koji će se savršeno uklopiti u ambijent i atmosferu.
Creepy Uncle

Post by Creepy Uncle on Wed May 22, 2019 10:21 pm

Najpogrešnije moguće mesto.

_____
Све на овој нашој земљи – једноставно и сложено, мали људски проблеми и проналажење великог пута ка Богу, тајне садашњег и будућег века – све се решава само загонетним, несхватљиво дивним и моћним смирењем. 

dimitrije iz čakova

Post by dimitrije iz čakova on Wed May 22, 2019 10:42 pm

Sve je pogrešno.
Kotrljanje buradi? Vinske priče - Page 5 1399639816
A bacanje kamena s ramena ništa? Dobro, možda bude takmičenje u brzom eksiranju flajke.

_____
zvona i praporci
Creepy Uncle

Post by Creepy Uncle on Fri Jun 28, 2019 9:43 pm

Odlično letnje piće

Vinske priče - Page 5 64569579_2407585279523137_5144577432774246400_o.jpg?_nc_cat=105&_nc_oc=AQllE_tqPbKEXuR_x5a7sIezWaMPGLwsPFgKHQDSbFjysJAffvJCqAY-98Oh5JKeYdo&_nc_ht=scontent.fbeg5-1

_____

darling

Post by darling on Fri Jul 05, 2019 3:50 pm

dimitrije iz cakova, sta znamo o dusanu kamnikaru iz ljubljane? pila sam pre neki dan njegov kaberne iz rinfuze, ne secam se da sam skoro pila toliko pitko i divno vino. 
i kako da saznam koliko kosta na litar kad se toci kod njega u vinotocu? Vinske priče - Page 5 1143415371
dimitrije iz čakova

Post by dimitrije iz čakova on Fri Jul 05, 2019 4:26 pm

Ne znamo baš ništa Vinske priče - Page 5 1143415371 mogu da se raspitam

_____
zvona i praporci
darling

Post by darling on Sat Jul 06, 2019 2:08 pm

Vinske priče - Page 5 1143415371

mozes. sad cu ga opet naruciti da donesu iz slo, i ako mi uspe taj projekat, onda cu ga doneti u bg i dati ga da pijes, bas me zanima tvoje misljenje.

Post by Sponsored content

Current date/time is Wed Jul 24, 2019 4:12 am