Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Vinske priče

    Sotir

    Posts : 8696
    Join date : 2016-10-04

    Vinske priče - Page 10 Empty Re: Vinske priče

    Post by Sotir Wed Apr 28, 2021 8:52 am

    nalog sa ženinog laptopa wrote:kad je bio aktuelan hanibal, pozeleo sam [size=31]Bâtard-Montrachet[/size][size=31], ali avaj cijena se isprecila[/size]
    Ајде брате испрси се мало, посебна је прилика, немаш сваки дан људетину на столу.
    fikret selimbašić

    Posts : 9546
    Join date : 2020-06-19

    Vinske priče - Page 10 Empty Re: Vinske priče

    Post by fikret selimbašić Tue Sep 14, 2021 10:53 am

    Dobio sam sinoć dvije boce Kovačevićevog šardonea 2020. Da li da ih poklanjam ili da ostavim za lastne potrebe? Plus, da vidim koliko me to zet cijeni kao čoveka, druga i vinopiju?


    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Kijevljani, Kijevljani, paganski skupe. Da niste Mihajlika izdali, nikad Tatari Kijev ne bi zauzeli.

    A onda, kad mjehne Raspotočje, onda je jebeno.
    Anonymous
    Guest

    Vinske priče - Page 10 Empty Re: Vinske priče

    Post by Guest Tue Sep 14, 2021 11:00 am

    Ne poklanjaj dalje, to je solidan fruškogorski šardone, lepe voćne arome, tipično dobro srpsko vino u kategoriji od desetak evra. Nije za padanje u nesvest ali uvek volim da ga popijem.

    Posebna pohvala za poklon od dve iste boce, meni se taj gest uvek jako dopada i znak je da čovek koji poklanja ima razvijenu vinsku kulturu.
    fikret selimbašić

    Posts : 9546
    Join date : 2020-06-19

    Vinske priče - Page 10 Empty Re: Vinske priče

    Post by fikret selimbašić Tue Sep 14, 2021 11:02 am

    Hvala.


    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Kijevljani, Kijevljani, paganski skupe. Da niste Mihajlika izdali, nikad Tatari Kijev ne bi zauzeli.

    A onda, kad mjehne Raspotočje, onda je jebeno.
    Ferenc Puskás

    Posts : 11565
    Join date : 2014-10-27
    Location : kraljevski vinogradi

    Vinske priče - Page 10 Empty Re: Vinske priče

    Post by Ferenc Puskás Tue Sep 14, 2021 1:49 pm

    Kod mene se to zvalo drugi čovjek. 1 uvijek kupovao 2 boce. Kaže, kad popijem bocu vina postanem drugi čovjek. Druga boca je za tog drugog.


    _____
    Ha rendelkezésre áll a szükséges pénz, a vége általában jó.
    паће

    Posts : 40109
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Vinske priče - Page 10 Empty Re: Vinske priče

    Post by паће Tue Sep 14, 2021 1:51 pm

    Ferenc Puskás wrote:Kod mene se to zvalo drugi čovjek. 1 uvijek kupovao 2 boce. Kaže, kad popijem bocu vina postanem drugi čovjek. Druga boca je za tog drugog.

    „Кад попијем, одмах сам други човек, а тај други жедан па блесав“.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Vinske priče - Page 10 Empty Re: Vinske priče

    Post by kondo Tue Sep 14, 2021 2:43 pm

    nekada je to bio makedonski šardone prepakovan za srpsku upotrebu, posle se kupilo zemlje i vinograda. mada ne bih isključio da i dalje ima smakedonskih sastojaka.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    fikret selimbašić

    Posts : 9546
    Join date : 2020-06-19

    Vinske priče - Page 10 Empty Re: Vinske priče

    Post by fikret selimbašić Tue Sep 14, 2021 9:01 pm

    Umjesto na topik rodoljubiva muzika.




    Treći čovjek Vinske priče - Page 10 4101625831


    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Kijevljani, Kijevljani, paganski skupe. Da niste Mihajlika izdali, nikad Tatari Kijev ne bi zauzeli.

    A onda, kad mjehne Raspotočje, onda je jebeno.
    dimitrije iz čakova

    Posts : 374
    Join date : 2018-02-09

    Vinske priče - Page 10 Empty Re: Vinske priče

    Post by dimitrije iz čakova Fri Sep 17, 2021 2:12 pm

    Marius Lăcătuș wrote:nekada je to bio makedonski šardone prepakovan za srpsku upotrebu, posle se kupilo zemlje i vinograda. mada ne bih isključio da i dalje ima smakedonskih sastojaka.

    ne može da bude iz 2020 od makedonskih sastojaka. od prošle godine rampa za uvoz i preradu vinskog grožđa. trentutno su to rešili nemogućim sanitarnim postpukom na granici, a u novom zakonu (pričam ti iz prve ruke, imam zakon kod sebe) stoji da na teritoriji R Srbije nije dozvoljena proizvodnja vina od uvezenog grožđa, uvezene šire i šire u fermentaciji - što je prepisn član iz zakone EU zemalja.
    bilo prošle jeseni cirkusa sa par kamiona na granici, da ne ofiram sad vinarije ovde, vraćenih tovara, prokisog grožđa, pretnji, političke drame, ali nisu pustili.
    zato je kilo grožđa tamjanike u Srbiji ove godine otišlo na evro - i nema dovoljno, a drugogo dobrog grožđa nemaš ispod 60 centi, pa na gore.
    što je sve zapravo sjajno, jer su počeli da sade i sade nove vinograde.

    a Kovačević kupuje, ali po Srbiji, uglavnom Fruška i Vojvodina. njegovi novi i najveći zasadi još nisu u rodu


    _____
    zvona i praporci
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Vinske priče - Page 10 Empty Re: Vinske priče

    Post by kondo Sat Sep 18, 2021 1:45 pm

    Korisne informacije, hvala. 

    Ja po defaultu ne verujem Kovačeviću, njegovim čaušima i njihovim pričama odakle je grožđe od kog pravi vino. Trenutno mu je u prodaji 2016 i 2018 za ovu premijum seriju, i 2019 i 2020 za običnu. Mislim, sve razumem i jasno mi je , ali biram da budem skeptičan. Prosto osećaj u stomaku. Srećom pa se ni zašta ni ne pitam niti imam na koga da utičem.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    dimitrije iz čakova

    Posts : 374
    Join date : 2018-02-09

    Vinske priče - Page 10 Empty Re: Vinske priče

    Post by dimitrije iz čakova Sat Sep 18, 2021 3:26 pm

    Marius Lăcătuș wrote:Korisne informacije, hvala. 

    Ja po defaultu ne verujem Kovačeviću, njegovim čaušima i njihovim pričama odakle je grožđe od kog pravi vino....
    biram da budem skeptičan. Prosto osećaj u stomaku. 

    Apsolutno s razlogom i potpuno razumem.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Vinske priče - Page 10 Empty Re: Vinske priče

    Post by kondo Mon Sep 20, 2021 8:56 am

    Ćemovsko polje, Plantaže 13. juli

    Vinske priče - Page 10 E_pbe8rX0AQHo_h?format=jpg&name=900x900


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    fikret selimbašić

    Posts : 9546
    Join date : 2020-06-19

    Vinske priče - Page 10 Empty Re: Vinske priče

    Post by fikret selimbašić Sun Sep 26, 2021 9:40 am

    Ispismo sinoć one dvije boce Kovačevića, svakim cugom bijaše sve bolji i pitkiji. Otprilike Makedonija-Moldavija  50-50, tako nekako i geografski stoji. A ja svakako volim i jedna i druga tako da mi je ovo sasvim fin mix.


    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Kijevljani, Kijevljani, paganski skupe. Da niste Mihajlika izdali, nikad Tatari Kijev ne bi zauzeli.

    A onda, kad mjehne Raspotočje, onda je jebeno.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Vinske priče - Page 10 Empty Re: Vinske priče

    Post by kondo Sun Sep 26, 2021 10:43 am

    Iskaču mi oglasi za kupovinu vinskog grožđa, izgleda da je rodilo kao blesavo kad je cena i dalje stara, uglavnom 50RSD/kg za većinu sorti (uključujući i prokupac), jedino tamjanika 100RSD. Da je čovek zaludan mogao bi se igrati za kućne potrebe, garažno vino nikada nije bilo bliže, pod uslovom da ima načina sem merenja sadržaja šećera itd da vidi šta su turali u i čime su sve prskali.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    fikret selimbašić

    Posts : 9546
    Join date : 2020-06-19

    Vinske priče - Page 10 Empty Re: Vinske priče

    Post by fikret selimbašić Sun Sep 26, 2021 5:43 pm

    Marius Lăcătuș wrote:Iskaču mi oglasi za kupovinu vinskog grožđa, izgleda da je rodilo kao blesavo kad je cena i dalje stara, uglavnom 50RSD/kg za većinu sorti (uključujući i prokupac), jedino tamjanika 100RSD. Da je čovek zaludan mogao bi se igrati za kućne potrebe, garažno vino nikada nije bilo bliže, pod uslovom da ima načina sem merenja sadržaja šećera itd da vidi šta su turali u i čime su sve prskali.

    Dobra grožđa i u mojoj okolini ove godine, puno ukusnija od svih kupovnih u trenutnoj ponudi. Ne znam kakva bi se vina od njih mogla da naprave ali ovakav ukus teško može na loše da ispadne. Samo što ovo nije vinarski već rakijaški kraj pa se malo ko oko toga bakće. Od prije par godina postoji vinarija Pajić u Bukviku, nisam bio ali vidim da imaju i vinograd zasađen. Pio sam neko njihovo bijelo, mislim da je šardone, vjerovatno od uvoznog gržđa, sasvim OK.

    Da sam deset godina mlađi i dvadeset iskusniji i pametniji, sad bi se u vinogradare bacio. Rakijski je kraj ali nekad se i vino pravilo. Par kilometara južno od mene, na tromeđi Distrikta, Federacije i RS, nalazi se ogromna njiva, četiri-pet kilometara kvadratnih. Nekad je njom gazdovao brčanski Bosnaplod i tu uzgajao kukuruz, soju, repicu, zob...  Njiva je bila vlasništvo Nijemaca koji su protjerani '45. Jerihovski posjed, jedan dio njive je bio pod vinogradima, još uvijek na obodima te njive ima ostataka njemačkog grožđa, crno i bijelo, meni nepoznate vrste. Ukusno je grožđe ali nije mi prijazno da tuda hodam jer je taj dio bio ničija zemlja u zadnjem ratu. Do skoro je bilo živih svjedoka koji su pili Adamova vina i sve njabolje o njima su zborili. Jedan poznanik je oozbilje prelomio da krene u biznis sa vinogradom na tom posjedu ali je odustao zbog zapetljanog vlasništva, ne samo da se tu prepliću Bosnaplod, entiteti i DC, već su se navodno i Adamovi potomci odnekud pojavili sa tapijama. Adam je protjeran jer je cijeli rat na njegovom imanju bilo njemačke vojske ili SS-ovaca.


    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Kijevljani, Kijevljani, paganski skupe. Da niste Mihajlika izdali, nikad Tatari Kijev ne bi zauzeli.

    A onda, kad mjehne Raspotočje, onda je jebeno.
    plavaivy

    Posts : 3130
    Join date : 2014-11-21

    Vinske priče - Page 10 Empty Re: Vinske priče

    Post by plavaivy Tue Sep 28, 2021 5:11 pm

    Plantaze Smederevka je odlicno vino...nisam ga do sad vidjala ne znam da li postoji duze ali sam ga tek pre neki dan videla u mojoj radnji i juce probala...svidja mi se
    pila sam ono njihovo Moje vino i ono je za nijansu sladje za moj ukus a ovo je taman kiselije koliko mi se svidja
    druge Smederevke su mi,moram priznati kisele ili na granici...ovo je taman Vinske priče - Page 10 1143415371
    Anonymous
    Guest

    Vinske priče - Page 10 Empty Re: Vinske priče

    Post by Guest Wed Oct 13, 2021 1:13 pm

    sutra ko želi da proba najbolja vina od prokupca, pravac Event centar Promenada u Beton hali, na Salon prokupca. upad 1.000 dinara, čaša se kaucira. događaj počinje u 17h.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Vinske priče - Page 10 Empty Re: Vinske priče

    Post by kondo Wed Oct 13, 2021 6:58 pm

    plavaivy wrote:Plantaze Smederevka je odlicno vino...nisam ga do sad vidjala ne znam da li postoji duze ali sam ga tek pre neki dan videla u mojoj radnji i juce probala...svidja mi se
    pila sam ono njihovo Moje vino i ono je za nijansu sladje za moj ukus a ovo je taman kiselije koliko mi se svidja
    druge Smederevke su mi,moram priznati kisele ili na granici...ovo je taman Vinske priče - Page 10 1143415371


    cijenim da nisi pila tikvešovu smederevku, što se graniči sa nemogućim. ona je sve samo ne kisela.

    pored toga, smederevka je za mene preuzela primat na stolu ako pričamo o špricerima, tako da je svežina koju daje kiselost dobrodošla


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Anonymous
    Guest

    Vinske priče - Page 10 Empty Re: Vinske priče

    Post by Guest Sun Dec 05, 2021 2:18 pm

    Maxi ima pametnu sezonsku akciju, izgleda da im je u svakom trenutku jedno kvalitetno vino na akciji od 50%. navlače ljude na prazničnu kupovinu pa prodaju zaista ispod cene.

    prošle nedelje je bio Tvrdoš vranac iz 2017. za 650 dinara, sada prodaju Maestro Primitivo, solidan primitivo za svaki dan, za 450 dinara. ne može se za te pare naći ništa slično tako da slobodno pazarite i ne mislite, dobro je i za kuću i za nošenje na slavu*


    * pri odlasku na slavu budite svesni pastirskog saveta da je posredi praznik bliske porodice i najbližih prijatelja, i vodite računa o epidemiološkoj situaciji
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50056
    Join date : 2017-11-16

    Vinske priče - Page 10 Empty Re: Vinske priče

    Post by Nektivni Ugnelj Sun Dec 05, 2021 2:38 pm

    I nosite posne maske
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Vinske priče - Page 10 Empty Re: Vinske priče

    Post by kondo Thu Apr 28, 2022 9:54 pm

    vredni domaći promoter je hintovao ulazak jedne ozbiljne domaće vinarije iz istočne srbije u svet oranž vina, pa sam se prosro na tu temu i evo da se ne izgubi...

    oranž pogrešno shvaćen može biti šansa da se u bačvu stavi bukvalno sve što ne bi moglo drugačije da se proda, što me dovodi do mog pokojnog dede Josifa koji je vino pravio od svega što mu rodi vinograd - a bilo je tu i bagrine i župljanke i plovdine i semijona i gamea i muskat hamburga i prokupca - deda je naime sadio bukvalno svaki čokot koji mu da komšija - i sve se to u septembru obere, smulja, stavi u to famozno bure koje se po porodičnom predanju nikada nije pralo - i gde ćete više od prirodnog, biološkog, natur, oranž, idimidođimi... jedini problem je taj što se deda Josif rodio i umro jedno 70 godina ranije, danas bi bio legenda vinogorja podnožja Stare Planine, timočko-knjaževečkog, dolazili bi hodočasnici u Selačko kod Minićeva da celivaju ruku tog maga narandžaste alhemijske biotehnologije a ja bi to lepo pakovao i slao za Japan i Englesku po cenama od 50e za bocu. Pokojna baba Stevka je tvrdila da je deda u ranijim fazama odvajao belo od crvenog grožđa jer je imao 2 predmetne bačve u podrumu ali su vremenom obe propale od biološkog neodržavanja, nisu pinteri bili tako vešti kao danas, pa je uložio u jednu veću i prešao na rad po osećaju pa šta ispadne ispadne a boja je uvek bila nekako zlatno narandžasta.... i to vam je to. Preteča oranža ukratko.
    Inače, dovoljno sam mator da sam imao šanse da u ranom pubertetu probam to deda Josifovo vino, i šta da vam kažem, iskustvo je bilo nezaboravno - pakao mi nikada neće teško pasti, trebalo mi je dosta godina, tačnije decenija da se usudim da u usta stavim bilo kakvo vino ponovo. Sad kako sam postao sofisticirani vinopija prepun razumevanja za nove trendove, priznajem da sam taj nezaboravni šmek dedinog vina osetio najmanje još par puta i to ne samo u srbskim tekućinama nego i kod daleko razvikanijih oranž Slovenaca.
    Ne znam ni sam zašto ovo pišem kad naravno ima finih i pristojnih vina u ovom fahu, ali dosta daleko od moda i trendova. Ko preživi pričaće...


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Vinske priče - Page 10 Empty Re: Vinske priče

    Post by kondo Sat Apr 30, 2022 10:29 pm

    nešto iznenađujuće dobro

    srpski pino noar mi je oduvek bio popriličan hit and miss, više miss nego hit, ali ovo je već odlično za pristojnu lovu (ispod 10e u shopu)

    crvena vina bikickog prolaze malo ispod radara zbog njegovih inovativnih belih, pominjem upravo zato da bi dobio poštovanje i na ovom terenu.

    naravno, doktorsko alhemijski potpis maurer.

    čim se vratim u srbiju ukrstićemo ovo protiv sagmeistorovog kanias pinoa koji mi je u međuvremenu postao benčmark za ovo vino u zoni 10-tak e. 

    Vinske priče - Page 10 Sfera-noir-bikicki-prirodna-vina


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Anonymous
    Guest

    Vinske priče - Page 10 Empty Re: Vinske priče

    Post by Guest Sat Apr 30, 2022 10:35 pm

    da, dva fina, lagana burgundca. meni je Sfera bolja, aj da kažem razigranija.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Vinske priče - Page 10 Empty Re: Vinske priče

    Post by kondo Sat Apr 30, 2022 10:45 pm

    i meni po sećanju, mada mislim da sagmajster zavisi od godine. na terroiru sam pio 2 godišta njegovo pinoa i bila je veća razlika od očekivane. šta znam, jedan sam upamtio kao izuzetan ali je bio prodat dok sam se vratio da kupim. a sfera noir me baš iznenadila.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    fikret selimbašić

    Posts : 9546
    Join date : 2020-06-19

    Vinske priče - Page 10 Empty Re: Vinske priče

    Post by fikret selimbašić Wed May 18, 2022 12:48 pm

    Vinske priče - Page 10 HIVN1t7BTj26RBbqQ54nJA_375x500


    Pojavila se i ovde, skoro duplo je skuplja od Tikvešove special selection. Dobio sam dvije boce, otvarati ili proslijediti dalje?


    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Kijevljani, Kijevljani, paganski skupe. Da niste Mihajlika izdali, nikad Tatari Kijev ne bi zauzeli.

    A onda, kad mjehne Raspotočje, onda je jebeno.

    Vinske priče - Page 10 Empty Re: Vinske priče

    Post by Sponsored content

      Similar topics

      -

      Current date/time is Thu May 02, 2024 2:16 pm