Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Vinske priče

    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Vinske priče - Page 4 Empty Re: Vinske priče

    Post by kondo Fri Mar 23, 2018 8:19 pm

    Kamnik Winemaker Selection 2016 je zesca pizdarija za oko 10e, prolazi ispod radara ali neko je tamo brutalno smuckao merlot, vranac i carmenere ... Kamnik ceni svoja vina (cenovno) ali mislim da za 10e mora covek da se pomuci za ovaj range u Srbiji za te pare. Onako, dosta heavyweight, jebački...


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Anonymous
    Guest

    Vinske priče - Page 4 Empty Re: Vinske priče

    Post by Guest Sat Mar 24, 2018 4:14 pm

    Gde ima?
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Vinske priče - Page 4 Empty Re: Vinske priče

    Post by kondo Sat Mar 24, 2018 5:01 pm

    U Cer Prometu.... a danas u prodavnici Patrijarsije na Terazijama Manastir Bukovo Filigran Cabernet 2013 za 1250 din, konacno neka korist sto crkva ne placa PDV. Pazite ako kupujete u drugim crkvenim radnjama, umeju da zacepe 1500 (recimo u Maksima Gorkog). Isto fenomenalno u tom rangu cene.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Anonymous
    Guest

    Vinske priče - Page 4 Empty Re: Vinske priče

    Post by Guest Thu Apr 19, 2018 3:45 pm

    https://boardgamegeek.com/boardgame/183394/viticulture-essential-edition

    vec duze vreme zaboravljam vasi i drugim vinskim fanovima da okacim ovu igru, hvale je mnogi
    Anonymous
    Guest

    Vinske priče - Page 4 Empty Re: Vinske priče

    Post by Guest Thu Apr 19, 2018 4:07 pm

    e da, pozeljno je paziti da se ne prosipa vino po tabli, figuricama i karticama
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Vinske priče - Page 4 Empty Re: Vinske priče

    Post by kondo Fri Apr 20, 2018 11:28 pm

    pijem kritski vidiano, retku autohtonu belu sortu koja mi se svidja - onako na prvu loptu na pola puta izmedju pošipa i sovinjona. mirisno ali reskije i robusnije, sa dosta karaktera. domaine paterianakis, ako naletite preporuka, pogotovo sto je dosta retko. ova boca doneta sa inace odlicnog atinskog aerodroma, primeran izbor vrlo lokalnog ića i pića, nije zađaba ali vredi.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Anonymous
    Guest

    Vinske priče - Page 4 Empty Re: Vinske priče

    Post by Guest Wed Apr 25, 2018 5:15 pm

    Koktel Hajduk, ja izmislio. Sirup od hajdučke trave, tamjanika, kriška limuna, led, soda voda do vrha.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Vinske priče - Page 4 Empty Re: Vinske priče

    Post by kondo Tue May 08, 2018 9:40 pm

    private reserva sa tamnom etiketom stobi "verdot", 2013, 9e u njihovoj prodavnici kad se sidje sa makedonskog avtopata, kida za te pare. uzeo sam 4 razlicite boce, i uspeo da probam samo 2, ostale popila zena u mom odsustvu. kupaza vranac, kaberne merlo je bila granicna (los cep, osecalo se) tako da sam limitaran samo na ova 2 utiska. sad me zivo zanima verdo iz nize kategorije koji je proveo manje vremena u hrastu a zena nema sanse da se seti sta je pila.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Anonymous
    Guest

    Vinske priče - Page 4 Empty Re: Vinske priče

    Post by Guest Tue Aug 14, 2018 8:35 pm

    Dovoljno je o vinu da može i ovde.


    Tanin je ono rašta bi čovjek mogao da zavidi vinu. Tanin vinu omogućava da starenjem sazrijeva a da se ne pokvari, baš ono što golema većina ljudi ne izbjegne.



    Nisam nikad ni otvorio knjižicu koja je okačena na boci, nisam ni znao da je to knjižica.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Vinske priče - Page 4 Empty Re: Vinske priče

    Post by kondo Sat Sep 29, 2018 6:03 pm

    dosta sam velika stoka postao sa spuštanjem sopstvenih odveć niskih standarda

    a i navuko sam se da cirkam belo na pipicu da ne kažem slavinicu iz frižidera, izvadim srebrni bag iz kutije (box) i uzivam

    sad sam sebi napravio challenge, kupio sam u SMK tikvešovo ultra vulgaris belo iz kutije, 3 litra 5 evra, kupaža smederevka rkaciteli i rizling

    pitanje koje se nameće je: how low can you go?

    odgovor glasi: ovo može da se pije, za špricer ima solidnu kiselinu i rezi, nije solo smederevka iz litarke ali nije da se baci, a za stoku poput mene može da se pije i bez soda vode....

    ukratko, će propadnemo ali vina će da bude.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Vinske priče - Page 4 Empty Re: Vinske priče

    Post by kondo Sat Sep 29, 2018 6:03 pm

    zaboravih, solidno sam se napio već


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    dimitrije iz čakova

    Posts : 374
    Join date : 2018-02-09

    Vinske priče - Page 4 Empty Re: Vinske priče

    Post by dimitrije iz čakova Sat Sep 29, 2018 9:37 pm

    E, ima samo za tebe da organizujem blajnd degustaciju sa litarkama i BiB pakovanjima. To Tikveš ovo stvarno mož' se pije


    _____
    zvona i praporci
    Anonymous
    Guest

    Vinske priče - Page 4 Empty Re: Vinske priče

    Post by Guest Sat Sep 29, 2018 9:40 pm

    BiB crveni Orfelin znatno bolji od flaširanog, svežiji nekako, zdraviji. aj da odem i korak dalje i da kažem da mi je u BiB verziji malko zasijao merlo u kupaži, onako voćkast i primamljiv. nisam to dobio iz boce.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Vinske priče - Page 4 Empty Re: Vinske priče

    Post by kondo Sat Sep 29, 2018 10:09 pm

    bilježim se s štovanjem za tu vulgaris degustaciju. a za ovo što piše kripi, nagađam da je tajna u tome što ovaj srebrni dojpak potpuno hermetički zatvara vino i da vazduh nema šanse da prodje kroz devičansku slavinicu. dočim ni screwcap koji mislim da ima orfelin u boci nije garant da će oksidacija biti kompletno izbegnuta, naročito ako nije prvoklasan. šta ga znam, nagađam. to sam isto imao sa kišovim rizlingom iz rinfuze vs flaširano.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    паће

    Posts : 40020
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Vinske priče - Page 4 Empty Re: Vinske priče

    Post by паће Sat Sep 29, 2018 10:21 pm

    Kondo wrote:bilježim se s štovanjem za tu vulgaris degustaciju. a za ovo što piše kripi, nagađam da je tajna u tome što ovaj srebrni dojpak potpuno hermetički zatvara vino i da vazduh nema šanse da prodje kroz devičansku slavinicu.

    Па то. Госпоја и ја нисмо баш неке  винџије, ал' у тамоу је и нека калифорнијска јефтиноћа из кесе баш пријала. Ваљда баш то што нема како да оксидише, може да стоји докле хоћеш и све скупа не захтева посебно упутство за руковање.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    Mr.Pink

    Posts : 11141
    Join date : 2014-10-28
    Age : 44

    Vinske priče - Page 4 Empty Re: Vinske priče

    Post by Mr.Pink Sat Oct 06, 2018 9:02 am

    traze mi talijani neki bermet. ja mislio ovog zivanovica da posaljem.



    _____
    radikalni patrijarhalni feminista

    smrk kod dijane hrk
    Mr.Pink

    Posts : 11141
    Join date : 2014-10-28
    Age : 44

    Vinske priče - Page 4 Empty Re: Vinske priče

    Post by Mr.Pink Sat Oct 06, 2018 9:03 am

    btw spricer i meni spusta standarde
    Anonymous
    Guest

    Vinske priče - Page 4 Empty Re: Vinske priče

    Post by Guest Fri Oct 19, 2018 7:12 pm

    Na Malti donesu flašu, pokažu mi je kao majci tek rođeno čedo, pa - odšrafe zatvarač. Etiketa je karirana, kao za viski Vat 69 samo šparaju na šarama, pa mi naliju a ja kao probam i, naravno, klimnem.
    Dok sedim pored plaže, ili u "disko" baru t'Mandje, uzmem "čašu vina", ponekad se potrefi kuve, kao kod Italijana, vrlo retko je za sirće.
    Kao totalni amater, koji ne pije kući već samo u jeftinom inostranstvu, ponekad uzmem jeftini kjanti, samo zbog cene i što zamišljam Hanibala Lektora, to jest Hopkinsa kako ga pijucka. Ako se pre dolaska u restoraciju informišem o vinima, proguglam koje ima šljivsku i sandalovsku notu, kao Plavac, a inače mogu da mi podvale svašta, uvek sam gladan gost, kao Džuli Endrjys na početku filma "Viktor, Viktorija".
    Sotir

    Posts : 8696
    Join date : 2016-10-04

    Vinske priče - Page 4 Empty Re: Vinske priče

    Post by Sotir Tue Nov 13, 2018 10:32 am

    Од комшије који узгаја грожђе на Фрушкој гори чујем да су се појавиле неке мушице из Кине (наводно дошле уз увезене гајбице), које су ове године прилично напале род грожђа. Оне избуше рупицу на зрну и сишу, а затим се ту касније појаве стршљени који сишу на истом месту. Доста гроздова је било оштећено и нису могли да продају за јело. Наводно још нема ефикасних контра мера.

    Да ли је неко чуо нешто о томе, да ли зна да нешто помаже и сл...
    Anonymous
    Guest

    Vinske priče - Page 4 Empty Re: Vinske priče

    Post by Guest Tue Nov 13, 2018 10:41 am

    Drosophila suzukii, azijska voćna mušica. Gadura napada zreo plod i vrlo je invazivna i nanela je dosta štete ove godine. Koliko znam za sada se uništava samo pomoću klopki, a obožava oblačno i vlažno vreme. Nema za sada leka od nje, treba ti brza berba bez oklevanja, uz mnogo sreće.


    Last edited by Creepy Uncle on Tue Nov 13, 2018 10:48 am; edited 1 time in total
    plavaivy

    Posts : 3119
    Join date : 2014-11-21

    Vinske priče - Page 4 Empty Re: Vinske priče

    Post by plavaivy Tue Nov 13, 2018 10:44 am

    a i strsljenovi su bili u prilicnoj expanziji ove godine
    dimitrije iz čakova

    Posts : 374
    Join date : 2018-02-09

    Vinske priče - Page 4 Empty Re: Vinske priče

    Post by dimitrije iz čakova Tue Nov 13, 2018 10:49 am

    imaš na linku detaljnije http://www.vinoifino.rs/novosti/novost_pocela_je_berba_grozdja_u_srpskim_vinogradima_vinski_magazin_vino_i_fino_625

    pomoću klopki se samo utvrđuje da ih ima u vinogradu i koliko, ne uništava se tako. postoje, navodno, neka sredstva koja pomažu, na FG su prskali mešavinom 400 litara vode + 4 kg vinske kiseline  + 1,5 kg kalijum metabisulfita, ali ne znam koliko učinkovito

    najblji lek je visoka provetrenost vinograda, jer im odgovara vlažno a toplo. ova godina im je izrazito pogodovala. kad je stala kiša i kad su vinogradari uradili defolijaciju, pošast je uglavnom stala

    stradale su rane crne sorte (pinot noir devastiran) traminac, sovinjon i delimično muskati. kasnije sorte nisu imale problema

    sa onim prskenjem sa vinskom kiselinom trik je navodno u tome da mušica prema sadržaju vinske u grožđu provaljuje da je sazrelo, pa buši. kad se nanese vinska spolja, to je odbija.

    i nisu problem stršljeni i ose, oni i ovako i onako napadaju grožđe, već larve mušice koje se legu i hrane unutar bobice.

    na početku napadnuto grožđe izgleda kao da ja ga je napao botritis


    Last edited by dimitrije iz čakova on Tue Nov 13, 2018 11:04 am; edited 1 time in total


    _____
    zvona i praporci
    паће

    Posts : 40020
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Vinske priče - Page 4 Empty Re: Vinske priče

    Post by паће Tue Nov 13, 2018 10:55 am

    Нама је пола парадајза отишло на смрдибубе, а после и део вишања, крушака, јабука... Смрдибуба избуши, а онда за њом уђу осе и жуте бубамаре. Видиш лепу јабуку, а оно шупље, сама љуска и нешто оног тврђег у средини, остало све поједено.

    Занимљиво ми је како су овде смрдибубе жутозелене металик, а на Сави сивкасто никакве. А једнако смрде.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    Anonymous
    Guest

    Vinske priče - Page 4 Empty Re: Vinske priče

    Post by Guest Tue Nov 13, 2018 2:20 pm

    S Rusima malo razgovaram na ruskom (iako to nije ruski već američki šahovsi ruski) i jedan Nemac misli da ga ogovaram i ja "priznam": da, govorili smo o tebi, one tvoje čupave sandale za doručkom su znak pederstva a takve Putin strelja.
    No, onda se začuje neka muzika u sali, i meni se otme Hačaturjan, i sad Nemac (a već su mu objasnili da sam se zezao) vidi da hustiram crno vino pa kaže: "Sigurno znaš i godište i tip vina".
    I:
     - Godina 2017, barikirano u kartonskom tetrapaku, uvoz iz Švedske, po rasporedu tanina se vidi da su talasi bili prosečni dok je feribot plovio iz Helsinborga, zapravo re-import širaza koji je jeftino uvezen iz Čilea. 
    Kad, pojavi se kelner iz kuhinje i pokazuje tetrapak od 5l. Samo pokaže i skloni ga.
    Posle mi namigne i šapne da nije širaz već mešavina kaberne sovinjona i karmenera (ja klimam glavom, a nemam pojma; inače konobaru Nemac nije simpatičan i naš je čovek, pa me podržao). Tetrapak liči na porodično pakovanje soka od borovnice Vino Župa.
    Utisak sam pokvario kad sam pokušao da zamenim baterije u kameri pa sam ispustio i baterije i kameru na pod.
    Sotir

    Posts : 8696
    Join date : 2016-10-04

    Vinske priče - Page 4 Empty Re: Vinske priče

    Post by Sotir Tue Nov 13, 2018 2:32 pm

    Пар пута сам за мајку узео оно паковање вина у тетрапаку, са улошком и славиницом. Уложак служи да не уђе ваздух, то је кеса која се скупља како се празни. Згодно је јер може да се дуго држи од првог отварања.

    Vinske priče - Page 4 Empty Re: Vinske priče

    Post by Sponsored content

      Similar topics

      -

      Current date/time is Fri Apr 19, 2024 8:36 am