Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Gilmore Girls: A Year in Life (SPOJLERI!)

    Erős Pista

    Posts : 81419
    Join date : 2012-06-10

    Gilmore Girls: A Year in Life (SPOJLERI!) - Page 2 Empty Re: Gilmore Girls: A Year in Life (SPOJLERI!)

    Post by Erős Pista Mon Nov 28, 2016 1:02 am

    plachkica wrote:
    William Murderface wrote:Otišla na organic farm sa Džeksonom da uzgaja povrće.


    To znam, i to bi bilo ok da se ne pojavi na krako u četvrtoj epizodi.
    I Džekson valjda ima samo epizodu, ako nisam propustila.
    A na samom venčanju je Mišel tu a nje nema.


    Nisam video Džeksona uopšte. Da, nema je na venčanju, valjda je došla samo da umesi torte. U stvari je Melisa Memarti ubedljivo najveć zvezda u celoj seriji, pa je jedva i ovo uglavila u raspored.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Kinder Lad

    Posts : 7403
    Join date : 2015-11-26
    Location : Location, Location

    Gilmore Girls: A Year in Life (SPOJLERI!) - Page 2 Empty Re: Gilmore Girls: A Year in Life (SPOJLERI!)

    Post by Kinder Lad Mon Nov 28, 2016 1:07 am

    William Murderface wrote:A jel su i vama bili jezivo iritantni Kristoferovi drugari koji kupuju svaki lokal u koji uđu?

    Baš su zaoštrili klasni aspekt priče. Iako ih serija ne prikazuje kao negativce, mislim da je jasna namera da se pokaže koliko su jezivi likovi, the lives of the super-rich.

    Još jedna stvar mi je zapala za oko, mada je toga bilo i ranijim sezonama - koliko su lives of the super-rich još uvek diktirani rodnim normama. U Stars Hollow je feminizam možda pobedio, ali u upper crust još uvek vlada strogi patrijarhat. Tu mi malo bilo i žao Logana, koji je pored svih para i profesionalnog uspeha, još uvek podređen ocu (kao i Kristofer uostalom).

    Svako nosi svoj krst


    _____
    alt-lib
    plachkica

    Posts : 16170
    Join date : 2014-11-06

    Gilmore Girls: A Year in Life (SPOJLERI!) - Page 2 Empty Re: Gilmore Girls: A Year in Life (SPOJLERI!)

    Post by plachkica Mon Nov 28, 2016 1:10 am

    Da, sad vidim da baš snima, ona je meni od sporednih likova najvoljenija Gilmore Girls: A Year in Life (SPOJLERI!) - Page 2 1143415371 

    A Džekson se pojavljuje na vašaru internacionalne kuhinje, ili kako već.
    Erős Pista

    Posts : 81419
    Join date : 2012-06-10

    Gilmore Girls: A Year in Life (SPOJLERI!) - Page 2 Empty Re: Gilmore Girls: A Year in Life (SPOJLERI!)

    Post by Erős Pista Mon Nov 28, 2016 1:12 am

    et Kinder

    Pa makar i kupio Kalvariju. Gilmore Girls: A Year in Life (SPOJLERI!) - Page 2 1143415371

    et plačkica

    Promaklo mi!


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    plachkica

    Posts : 16170
    Join date : 2014-11-06

    Gilmore Girls: A Year in Life (SPOJLERI!) - Page 2 Empty Re: Gilmore Girls: A Year in Life (SPOJLERI!)

    Post by plachkica Mon Nov 28, 2016 1:13 am

    A opet, nisu Kristofer i Logan isti, Kris je otišao od oca, radio svašta nešto,
    sačekao da ovaj umre i nasledio novac, Logan se veoma brzo vratio pod 
    tatino okrilje.
    Logan je ustvari poslušni tatin sin, diplomirao je, malo se igrao, ženi se "odgovarajućom"
    devojkom. Kris je do kraja bio otpadnik, no jedinac je pa mu se posrećilo.
    Kinder Lad

    Posts : 7403
    Join date : 2015-11-26
    Location : Location, Location

    Gilmore Girls: A Year in Life (SPOJLERI!) - Page 2 Empty Re: Gilmore Girls: A Year in Life (SPOJLERI!)

    Post by Kinder Lad Mon Nov 28, 2016 1:21 am

    William Murderface wrote:et Kinder

    Pa makar i kupio Kalvariju. Gilmore Girls: A Year in Life (SPOJLERI!) - Page 2 1143415371

    Pa fora sa Loganom (i Kristoferom) je sto je to sve njima jasno (jer da nije, ne bi nikad ni smuvali svoje zenske ekvivalente (or so) iz tog sveta. U tom smislu su oni pomalo tragicni likovi. Ovi drugi su prosto budale. To je ono kljucno pitanje serije - da li je "pobuna" uopste moguca, jer niko, cak ni Lorelaj, se nije potpuno i do kraja pobunio.


    _____
    alt-lib
    plachkica

    Posts : 16170
    Join date : 2014-11-06

    Gilmore Girls: A Year in Life (SPOJLERI!) - Page 2 Empty Re: Gilmore Girls: A Year in Life (SPOJLERI!)

    Post by plachkica Mon Nov 28, 2016 1:24 am

    ali kris se pobunio i propao.
    logan se bunio pa se primirio.
    Kinder Lad

    Posts : 7403
    Join date : 2015-11-26
    Location : Location, Location

    Gilmore Girls: A Year in Life (SPOJLERI!) - Page 2 Empty Re: Gilmore Girls: A Year in Life (SPOJLERI!)

    Post by Kinder Lad Mon Nov 28, 2016 1:26 am

    plachkica wrote:ali kris se pobunio i propao.
    logan se bunio pa se primirio.

    da, vidi se kako je propao 

    "oces neke pare, ionako ne znam sta cu s njima"  Gilmore Girls: A Year in Life (SPOJLERI!) - Page 2 1233199462

    pobunila se Lorelaj, ali je na kraju uspostavila kompromis. Zbog deteta, ali kompromis.


    _____
    alt-lib
    plachkica

    Posts : 16170
    Join date : 2014-11-06

    Gilmore Girls: A Year in Life (SPOJLERI!) - Page 2 Empty Re: Gilmore Girls: A Year in Life (SPOJLERI!)

    Post by plachkica Mon Nov 28, 2016 1:31 am

    a rekla sam, imao je sreću da je jedinac, a nekome nasledstvo mora da ode.
    sećate se da nije imao dovoljno novca za knjigu na kartici.
    e da, a sve se nekako previđa činjenica da luk nije siromašan, on kupuje celu zgradu
    jer se iznervirao, daje nešto mnogo para kad je upala u frku sa hotelom.
    Erős Pista

    Posts : 81419
    Join date : 2012-06-10

    Gilmore Girls: A Year in Life (SPOJLERI!) - Page 2 Empty Re: Gilmore Girls: A Year in Life (SPOJLERI!)

    Post by Erős Pista Mon Nov 28, 2016 1:32 am

    Kinder Lad wrote:
    William Murderface wrote:et Kinder

    Pa makar i kupio Kalvariju. Gilmore Girls: A Year in Life (SPOJLERI!) - Page 2 1143415371

    Pa fora sa Loganom (i Kristoferom) je sto je to sve njima jasno (jer da nije, ne bi nikad ni smuvali svoje zenske ekvivalente (or so) iz tog sveta. U tom smislu su oni pomalo tragicni likovi. Ovi drugi su prosto budale. To je ono kljucno pitanje serije - da li je "pobuna" uopste moguca, jer niko, cak ni Lorelaj, se nije potpuno i do kraja pobunio.

    Ja sam skontao da je poenta serije da je "pobuna", iliti emancipacija, intergeneracijski proces. Iako Lorelaj priča o circle of life, a Rorina trudnoća na kraju kao da to potvrđuje, pre bi se reklo da je u pitanju spirala Mislim, Rori jeste sad zatrudnela, ali ne u 16, nego u 32, nakon završenog Jejla i na putu da postane spisateljica. Lorelaj se udala i skrasila i tako u neku ruku prihvatila ulogu (i savete) svoje majke, ali je to mnogo egalitarniji i netradicionalniji brak nego onaj njenih roditelja, a pritom je i sama svašta u međuvremenu postigla. Baby steps.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Kinder Lad

    Posts : 7403
    Join date : 2015-11-26
    Location : Location, Location

    Gilmore Girls: A Year in Life (SPOJLERI!) - Page 2 Empty Re: Gilmore Girls: A Year in Life (SPOJLERI!)

    Post by Kinder Lad Mon Nov 28, 2016 1:44 am

    Luke je "working man" koji stedi, pazi gde i na sta trosi. To je neuporedivo sa ovom Connecticut americkom aristokratijom koja ide na Yale i Harvard. Sto se tice nemanje novca na kartici, to me podseca kad smo isli na "revoluciju" pa kad naidjemo na kordon odemo kuci. Od takvih pobuna i revolucija nema nista, kao sto se i pokazalo. U oba slucaja. Nisu Logan i Kristofer tragicni (samo) zbog postojanja svesti o svom polozaju. Tragicni su zato sto je tacno ono sto im je potrebno da bi isli mozda i do kraja 1 Lorelaj i 1 Rory, medjutim oni su nemoguci parovi upravo zato sto i jedna i druga (posebno Lorelaj) ne zele zivot svojih roditelja. Ali perpetually ne mogu ni da se skroz otcepe od njega jer se nekako vezu detetom (i gomilom drugih stvari). I to je rascep koji je, ono, srz tragicnosti serije (tragicnost shvatiti u First world kontekstu). Ja to bar tako vidim. Mislim, ovo nije nekakav happy end, ali je realno.


    _____
    alt-lib
    Kinder Lad

    Posts : 7403
    Join date : 2015-11-26
    Location : Location, Location

    Gilmore Girls: A Year in Life (SPOJLERI!) - Page 2 Empty Re: Gilmore Girls: A Year in Life (SPOJLERI!)

    Post by Kinder Lad Mon Nov 28, 2016 1:46 am

    William Murderface wrote:
    Kinder Lad wrote:

    Pa fora sa Loganom (i Kristoferom) je sto je to sve njima jasno (jer da nije, ne bi nikad ni smuvali svoje zenske ekvivalente (or so) iz tog sveta. U tom smislu su oni pomalo tragicni likovi. Ovi drugi su prosto budale. To je ono kljucno pitanje serije - da li je "pobuna" uopste moguca, jer niko, cak ni Lorelaj, se nije potpuno i do kraja pobunio.

    Ja sam skontao da je poenta serije da je "pobuna", iliti emancipacija, intergeneracijski proces. Iako Lorelaj priča o circle of life, a Rorina trudnoća na kraju kao da to potvrđuje, pre bi se reklo da je u pitanju spirala Mislim, Rori jeste sad zatrudnela, ali ne u 16, nego u 32, nakon završenog Jejla i na putu da postane spisateljica. Lorelaj se udala i skrasila i tako u neku ruku prihvatila ulogu (i savete) svoje majke, ali je to mnogo egalitarniji i netradicionalniji brak nego onaj njenih roditelja, a pritom je i sama svašta u međuvremenu postigla. Baby steps.

    ne znamo. rorijina trudnoca sa loganom dosta toga menja. mada, da, ima elemenata "spirale" kao sto kazes. mada ne mislim da je do kraja jasno kuda ta "spirala" vodi. niti, ajde, je objektivno realno da bude jasno.


    _____
    alt-lib
    plachkica

    Posts : 16170
    Join date : 2014-11-06

    Gilmore Girls: A Year in Life (SPOJLERI!) - Page 2 Empty Re: Gilmore Girls: A Year in Life (SPOJLERI!)

    Post by plachkica Mon Nov 28, 2016 1:48 am

    Bogati sinovi prave decu, radnička klasa ih odgaja  Gilmore Girls: A Year in Life (SPOJLERI!) - Page 2 2304934895
    Erős Pista

    Posts : 81419
    Join date : 2012-06-10

    Gilmore Girls: A Year in Life (SPOJLERI!) - Page 2 Empty Re: Gilmore Girls: A Year in Life (SPOJLERI!)

    Post by Erős Pista Mon Nov 28, 2016 1:57 am

    Kinder Lad wrote:Luke je "working man" koji stedi, pazi gde i na sta trosi. To je neuporedivo sa ovom Connecticut americkom aristokratijom koja ide na Yale i Harvard. Sto se tice nemanje novca na kartici, to me podseca kad smo isli na "revoluciju" pa kad naidjemo na kordon odemo kuci. Od takvih pobuna i revolucija nema nista, kao sto se i pokazalo. U oba slucaja. Nisu Logan i Kristofer tragicni (samo) zbog postojanja svesti o svom polozaju. Tragicni su zato sto je tacno ono sto im je potrebno da bi isli mozda i do kraja 1 Lorelaj i 1 Rory, medjutim oni su nemoguci parovi upravo zato sto i jedna i druga (posebno Lorelaj) ne zele zivot svojih roditelja. Ali perpetually ne mogu ni da se skroz otcepe od njega jer se nekako vezu detetom (i gomilom drugih stvari). I to je rascep koji je, ono, srz tragicnosti serije (tragicnost shvatiti u First world kontekstu). Ja to bar tako vidim. Mislim, ovo nije nekakav happy end, ali je realno.


    +1 za Luka.

    Ali Kristofer i Logan su ipak samo slabići.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Kinder Lad

    Posts : 7403
    Join date : 2015-11-26
    Location : Location, Location

    Gilmore Girls: A Year in Life (SPOJLERI!) - Page 2 Empty Re: Gilmore Girls: A Year in Life (SPOJLERI!)

    Post by Kinder Lad Mon Nov 28, 2016 2:02 am

    William Murderface wrote:
    Kinder Lad wrote:Luke je "working man" koji stedi, pazi gde i na sta trosi. To je neuporedivo sa ovom Connecticut americkom aristokratijom koja ide na Yale i Harvard. Sto se tice nemanje novca na kartici, to me podseca kad smo isli na "revoluciju" pa kad naidjemo na kordon odemo kuci. Od takvih pobuna i revolucija nema nista, kao sto se i pokazalo. U oba slucaja. Nisu Logan i Kristofer tragicni (samo) zbog postojanja svesti o svom polozaju. Tragicni su zato sto je tacno ono sto im je potrebno da bi isli mozda i do kraja 1 Lorelaj i 1 Rory, medjutim oni su nemoguci parovi upravo zato sto i jedna i druga (posebno Lorelaj) ne zele zivot svojih roditelja. Ali perpetually ne mogu ni da se skroz otcepe od njega jer se nekako vezu detetom (i gomilom drugih stvari). I to je rascep koji je, ono, srz tragicnosti serije (tragicnost shvatiti u First world kontekstu). Ja to bar tako vidim. Mislim, ovo nije nekakav happy end, ali je realno.


    +1 za Luka.

    Ali Kristofer i Logan su ipak samo slabići.

    Da, ali postavlja se pitanje sta je bilo potrebno da urade da ne bi bili? I jos vaznije (njima) - da li bi ih to odvelo blize cilju?

    I takodje imaj u vidu da znam odgovor na poslednje pitanje  Gilmore Girls: A Year in Life (SPOJLERI!) - Page 2 3579118792


    _____
    alt-lib
    Erős Pista

    Posts : 81419
    Join date : 2012-06-10

    Gilmore Girls: A Year in Life (SPOJLERI!) - Page 2 Empty Re: Gilmore Girls: A Year in Life (SPOJLERI!)

    Post by Erős Pista Mon Nov 28, 2016 2:07 am

    Šta zna, zavisi od cilja. Lorelajin cilj nije samo Kristofer, nego nezavisnost. Kristofer onako malo prošvrlja, pa se vrati u topli porodični dom, odnosno firmu. Ali Logan je svakako gori.

    Već sam pomenuo, ali Loganov problem se ogleda i u odnosu sa Rori - zapravo nema ništa da joj  ponudi osim novca, wining&dining, itd, uprkos najboljim namerama.

    Kristofer je ipak malo bolji u tom pogledu. On bar nije bio cheating bastard, a i u više navrata se vidi da mu je stalu to do the right thing, ima skrupula i nekog idealizma. Logan je baš zabrazdio. A i Rori s njim.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Erős Pista

    Posts : 81419
    Join date : 2012-06-10

    Gilmore Girls: A Year in Life (SPOJLERI!) - Page 2 Empty Re: Gilmore Girls: A Year in Life (SPOJLERI!)

    Post by Erős Pista Mon Nov 28, 2016 2:08 am

    Kad joj je dao ključeve od one kuće i reko "it's yours", samo nekoliko trenutaka nakon što je njegov drugar objavio da upravo kupio ceo lokal, očekivao sam da mu Rori zavali šamarku.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Kinder Lad

    Posts : 7403
    Join date : 2015-11-26
    Location : Location, Location

    Gilmore Girls: A Year in Life (SPOJLERI!) - Page 2 Empty Re: Gilmore Girls: A Year in Life (SPOJLERI!)

    Post by Kinder Lad Mon Nov 28, 2016 2:17 am

    William Murderface wrote:Šta zna, zavisi od cilja. Lorelajin cilj nije samo Kristofer, nego nezavisnost. Kristofer onako malo prošvrlja, pa se vrati u topli porodični dom, odnosno firmu. Ali Logan je svakako gori.

    Već sam pomenuo, ali Loganov problem se ogleda i u odnosu sa Rori - zapravo nema ništa da joj  ponudi osim novca, wining&dining, itd, uprkos najboljim namerama.

    Kristofer je ipak malo bolji u tom pogledu. On bar nije bio cheating bastard, a i u više navrata se vidi da mu je stalu to do the right thing, ima skrupula i nekog idealizma. Logan je baš zabrazdio. A i Rori s njim.

    Ne, Rori i Logan...tacno treba da interpoliras generacijski da bi dobio referentni sistem (u odnosu na Lorelaj i Kristofera), ali kad napravis interpolaciju dobijes slicno. 

    Odgovor na moje prvo pitanje je - nista, jer sta god da urade oni nece biti self-made men (sto se na kraju ispostavlja, samo u zenskom licu, i sa Lorelaj). Odgovor na drugo pitanje je: nije bitno Gilmore Girls: A Year in Life (SPOJLERI!) - Page 2 1399639816  

    Oni mogu (at best) da budu saviours, ali ne mogu da budu protectors. A razlika je velika.


    _____
    alt-lib
    Kinder Lad

    Posts : 7403
    Join date : 2015-11-26
    Location : Location, Location

    Gilmore Girls: A Year in Life (SPOJLERI!) - Page 2 Empty Re: Gilmore Girls: A Year in Life (SPOJLERI!)

    Post by Kinder Lad Mon Nov 28, 2016 2:18 am

    William Murderface wrote:Kad joj je dao ključeve od one kuće i reko "it's yours", samo nekoliko trenutaka nakon što je njegov drugar objavio da upravo kupio ceo lokal, očekivao sam da mu Rori zavali šamarku.

    eee  Gilmore Girls: A Year in Life (SPOJLERI!) - Page 2 1861198401


    _____
    alt-lib
    plachkica

    Posts : 16170
    Join date : 2014-11-06

    Gilmore Girls: A Year in Life (SPOJLERI!) - Page 2 Empty Re: Gilmore Girls: A Year in Life (SPOJLERI!)

    Post by plachkica Mon Nov 28, 2016 2:21 am

    gajiš elitističku netrpeljivost prema loganu.
    meni je on ok lik, u nekoj od ranijih sezona, kad ga guraju da radi u jejl časopisu,
    sećaš se da ga je dojl hvalio kao genijalnog a lenjog i neodgovornog.
    logan, uz svu zajebanciju, završava jejl..nije logan negativac, okolnosti to od njega prave,
    i meni se čini da je njegova afera sa rori na njenu inicijativu, ne na njegovu. ona tako hoće,
    a on neće da napravi problem sebi, raskine sa devojkom i rizikuje da ostane sam.


    obojica gajite klasnu netrpeljivost prema loganu


    Last edited by plachkica on Mon Nov 28, 2016 2:25 am; edited 1 time in total
    Kinder Lad

    Posts : 7403
    Join date : 2015-11-26
    Location : Location, Location

    Gilmore Girls: A Year in Life (SPOJLERI!) - Page 2 Empty Re: Gilmore Girls: A Year in Life (SPOJLERI!)

    Post by Kinder Lad Mon Nov 28, 2016 2:24 am

    plachkica wrote:gajiš elitističku netrpeljivost prema loganu.
    meni je on ok lik, u nekoj od ranijih sezona, kad ga guraju da radi u jejl časopisu,
    sećaš se da ga je dojl hvalio kao genijalnog a lenjog i neodgovornog.
    logan, uz svu zajebanciju, završava jejl..nije logan negativac, okolnosti to od njega prave,
    i meni se čini da je njegova afera sa rori na njenu inicijativu, ne na njegovu. ona tako hoće,
    a on neće da napravi problem sebi, raskine sa devojkom i rizikuje da ostane sam.

    nije uopste problem da bude sam, nego kako sam kaze: to je "dinasticka odluka" Gilmore Girls: A Year in Life (SPOJLERI!) - Page 2 1143415371 Ali to u svakom slucaju jeste slabicstvo.

    No, tacno je, afera je vise, i meni se cini, na njenu inicijativu


    _____
    alt-lib
    Kinder Lad

    Posts : 7403
    Join date : 2015-11-26
    Location : Location, Location

    Gilmore Girls: A Year in Life (SPOJLERI!) - Page 2 Empty Re: Gilmore Girls: A Year in Life (SPOJLERI!)

    Post by Kinder Lad Mon Nov 28, 2016 2:29 am

    plachkica wrote:gajiš elitističku netrpeljivost prema loganu.
    meni je on ok lik, u nekoj od ranijih sezona, kad ga guraju da radi u jejl časopisu,
    sećaš se da ga je dojl hvalio kao genijalnog a lenjog i neodgovornog.
    logan, uz svu zajebanciju, završava jejl..nije logan negativac, okolnosti to od njega prave,
    i meni se čini da je njegova afera sa rori na njenu inicijativu, ne na njegovu. ona tako hoće,
    a on neće da napravi problem sebi, raskine sa devojkom i rizikuje da ostane sam.


    obojica gajite klasnu netrpeljivost prema loganu

    ja? ne. pa meni je kristofer bio favorit za Lorelaj Gilmore Girls: A Year in Life (SPOJLERI!) - Page 2 1143415371


    _____
    alt-lib
    plachkica

    Posts : 16170
    Join date : 2014-11-06

    Gilmore Girls: A Year in Life (SPOJLERI!) - Page 2 Empty Re: Gilmore Girls: A Year in Life (SPOJLERI!)

    Post by plachkica Mon Nov 28, 2016 2:31 am

    Da, a sad sam se setila kad je Paris bila urednica, pa malo podivljala,
    uz svo svoje znanje Rori nije mogla da reši problem i organizuje izlazak novina,
    Logan je tu uleteo.
    On jeste spasilac, ali za razliku od, uglavnom, beskorisnog Kristofera, on je jako koristan.
    Pa sećate se epizode kad je Ričard zaglavio u bolnici, mislim da je sedma sezona,
    kad se Kris isključio ™ jer eto, on je povređen, da je Logan bio tu, sve vreme tu.
    plachkica

    Posts : 16170
    Join date : 2014-11-06

    Gilmore Girls: A Year in Life (SPOJLERI!) - Page 2 Empty Re: Gilmore Girls: A Year in Life (SPOJLERI!)

    Post by plachkica Mon Nov 28, 2016 2:31 am

    Kinder Lad wrote:
    plachkica wrote:gajiš elitističku netrpeljivost prema loganu.
    meni je on ok lik, u nekoj od ranijih sezona, kad ga guraju da radi u jejl časopisu,
    sećaš se da ga je dojl hvalio kao genijalnog a lenjog i neodgovornog.
    logan, uz svu zajebanciju, završava jejl..nije logan negativac, okolnosti to od njega prave,
    i meni se čini da je njegova afera sa rori na njenu inicijativu, ne na njegovu. ona tako hoće,
    a on neće da napravi problem sebi, raskine sa devojkom i rizikuje da ostane sam.


    obojica gajite klasnu netrpeljivost prema loganu

    ja? ne. pa meni je kristofer bio favorit za Lorelaj Gilmore Girls: A Year in Life (SPOJLERI!) - Page 2 1143415371


    prčam o loganu. Kris jeste beskorisni slabić.
    Erős Pista

    Posts : 81419
    Join date : 2012-06-10

    Gilmore Girls: A Year in Life (SPOJLERI!) - Page 2 Empty Re: Gilmore Girls: A Year in Life (SPOJLERI!)

    Post by Erős Pista Mon Nov 28, 2016 2:32 am

    et kinder

    Hm, pa dobro, ali Lorelaj jeste postigla mnogo toga sama, i ono što je zapravo glavno, izgradila je život koji je potpuno nezavisan od roditeljskog, stekla svoje prijatelje, izborila se za svoje mesto u svetu, čak iako je morala u više navrata da se oslanja na roditeljsku novčanu pomoć. Kristofer se na kraju potpuno predao. Što reko Tramp - sad!

    Mislim, zanimljvo je i kako Lorelaj prvi put padne, odnosno mora da moli roditelje za pare, zato što je zapravo zamislila za Rori  budućnost koju onu sama nije mogla da ima - najbolju školu, najbolji fakultet. Možda se odrekla neposredne zavisnosti od roditeljskog novca (pre toga), ali nije uspela da se odvoji od njihovih ideala, odnosno od toga šta oni smatraju uspehom. Mislim, lepo je ići na Jejl, ali ima i drugih načina da se stekne obrazovanje. Rori deli sličnu vrstu fascinacije uspehom ili time kako zamišlja uspeh - mora Njujorker, mora GQ. Džes (pa i Luk donekle) je s druge strane primer kako postoji i drugačija vrsta uspeha.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije

    Gilmore Girls: A Year in Life (SPOJLERI!) - Page 2 Empty Re: Gilmore Girls: A Year in Life (SPOJLERI!)

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Sat Apr 27, 2024 6:58 am