Gilmore Girls: A Year in Life (SPOJLERI!)

Share

Re: Gilmore Girls: A Year in Life (SPOJLERI!)

Post by William Murderface on Sun Dec 11, 2016 8:02 am

Gilmore Girls Has Never Been a Pro-Choice Show

_____
"Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije

Post by bemty on Sun Dec 11, 2016 11:23 pm

odlican ovaj abortus clanak

_____
Warning: may contain irony.

Post by kud_genijalci on Mon Oct 15, 2018 11:25 pm

U prvoj polovini ove godine sam neleteo na tu seriju, na nekom od dostupnih kanala u "narodnom2 paletu. Možda Fox live, ili DIva, ne sećam se, nije sad bitno. 
Da sam malo mlađi i da su mi to prikazali u najcrnje vreme, mnogo bi me iznervirala serija, kao nešto potpuno van normalnog sveta koji brine brigu za litar ulja i kilo brašna i po mraku ustaje da vuče decu u odbaništa i još po mraku čeka na primer bus 50, koji je gadan i po sunčanom danu.
Ali, sada sam seriju gledao kao ulickane stare razglednice, kao animirani film Mišice u svemiru. Naprosto, gustirao sam "sudbine"   gčavnih likova kao što babe gledaju neku Rozalindu koja se od sobarice uspela u visine supruge gradonačenika Sao Paola. Limunada kao uteha. Brzi dijalozi, koji su tako štreberski i izvan svakog realnog problema. Ti ljudi imaju para i imaju krov nad glavom i boli ih dupe.

U međuvremenu su umrli Baltimor i Boston, gradovi koji su verovatno bili inspiracija za scenografiju.

Fsciniran sam onim kaminom koj iradi u porodici glavne junakinje. I leptir-mašnom njenoga tatka. I time što imaju služavku. 

i čitava serija kao da je nesvesna propasti ekonomije 2008, terorizma posle 2001, Buša Džordža i sveopšte krize. Baltimorski evropska serija, kao da su je pisale učenice generacije neke elitne gimnazije. Sa Senjaka.

Zgodna ona keva, kak ose zove, što mnogo jede a nikako da se ugoji, ima dobru liniju, ona što je udata za kafedžiju. A njemu kačket glupo stoji.

Serija je kao karamel s lešnikom Pionir subotica. Slatko ali bez hranljivih sastojaka.

_____
svojeručan

Post by William Murderface on Mon Oct 15, 2018 11:53 pm

Pa jel si gledao ovaj novi nastavak - A Year in Life? Tu ima sve - i kriza i besparica i milenijalska nezaposlenost i aaaa sve!

Mada je besparice bilo i u originalnoj seriji. Besparica je zamajac cele serije. Lorelaj (keva) ulazi u aranžman sa roditeljima (tj babom i dedom) da bi Rori dobila pare za prep-school.

_____
"Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije

Post by kud_genijalci on Tue Oct 16, 2018 12:27 am

E, Lorelaj, da, alchajmer. Nisam video taj sikvel, ima li to na našim socijalnim kanalima? 
Inače tu njihovu besparicu mogu samo da stavim pod navodnike, to je amerikanska besparica. Ima ćaleta i kevu s kućerinom u koju mže da stane 100 izbeglica, kamin sam pomenuo a i služavku, ona bez para ima dva muža, od kojih je jedan u lepom odelu a drugi preduzetnik i ima ona svoju kuću i vodi hotel s mnogo zaposlenih i gej dizajnerom enterijera. Besparica je kad deca dele jednu svesku za školu, njih četvoro i nemaju za struju a kamoli eksurziju.

Dobro, hvala na tipu, potražiću ako ima serija mimo netfliksa jer za to nisam tehnološki i pravno ososobljen.

_____
svojeručan

Post by kud_genijalci on Tue Oct 16, 2018 12:30 am

A tek sada vidim i drugi deo naslova: potpuno sam promašio topik.  
Znači ima i nastavak.

_____
svojeručan

Post by Sponsored content

Current date/time is Mon Oct 22, 2018 12:43 am