Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Milos Francuz i Novi DSS

    Anonymous
    Guest

    Milos Francuz i Novi DSS - Page 19 Empty Re: Milos Francuz i Novi DSS

    Post by Guest Wed Jun 28, 2017 5:04 pm

    Najluđe je što je Đinđić upozoravao Evropu da će, ako brzo ne dođu pare sa donatorskih konferencija, socijalnu priču u zemlji preuzeti radikali i socijalisti. Znači mi furamo neoliberalnu priču i čekamo obećane pare, pa ako stignu, svima će biti dobro, a ako ne stignu, radikali i socijalisti će doći na vlast. Šta može poći naopako sa tako fleksibilnim planom.
    Anonymous
    Guest

    Milos Francuz i Novi DSS - Page 19 Empty Re: Milos Francuz i Novi DSS

    Post by Guest Wed Jun 28, 2017 5:05 pm

    Kinder Lad wrote:Ali ja sad moram da idem od foruma Milos Francuz i Novi DSS - Page 19 1399639816

    Milos Francuz i Novi DSS - Page 19 3579118792
    Anonymous
    Guest

    Milos Francuz i Novi DSS - Page 19 Empty Re: Milos Francuz i Novi DSS

    Post by Guest Wed Jun 28, 2017 5:10 pm

    Photino Bird wrote:Najluđe je što je Đinđić upozoravao Evropu da će, ako brzo ne dođu pare sa donatorskih konferencija, socijalnu priču u zemlji preuzeti radikali i socijalisti. Znači mi furamo neoliberalnu priču i čekamo obećane pare, pa ako stignu, svima će biti dobro, a ako ne stignu, radikali i socijalisti će doći na vlast. Šta može poći naopako sa tako fleksibilnim planom.

    zapad ocito nije smatrao da treba da postupa kao prema sfrj.
    Erős Pista

    Posts : 81468
    Join date : 2012-06-10

    Milos Francuz i Novi DSS - Page 19 Empty Re: Milos Francuz i Novi DSS

    Post by Erős Pista Wed Jun 28, 2017 5:11 pm

    Photino Bird wrote:Najluđe je što je Đinđić upozoravao Evropu da će, ako brzo ne dođu pare sa donatorskih konferencija, socijalnu priču u zemlji preuzeti radikali i socijalisti. Znači mi furamo neoliberalnu priču i čekamo obećane pare, pa ako stignu, svima će biti dobro, a ako ne stignu, radikali i socijalisti će doći na vlast. Šta može poći naopako sa tako fleksibilnim planom.

    Slažem se, ali bih voleo da vidim kakvu je drugačiju politiku u tom trenutku bilo moguće voditi sa te pozicije. Đinđić je verovao da su neolib reforme neminovne, ali da će neka strana pomoć i oporavak privrede koji bi one omogućile, amortizovati njihove najgore posledice. To je bio neki blerovski third way, u meri u kojoj se mogao sprovesti u Srbiji. Šta je u tom trenutku bila alternativa? Nije je bilo nigde, a kamoli u jednoj razorenoj maloj zemlji sa hipotekom ratnih poraza.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    Milos Francuz i Novi DSS - Page 19 Empty Re: Milos Francuz i Novi DSS

    Post by Guest Wed Jun 28, 2017 5:15 pm

    ispada da je pre toga trebao da trazi pomoc u razbijanju mafijaskih struktura, vesanju znacajnog broja gangstera i njihovih politickih saucesnika, sto bi kupilo vreme, mada je verovatno ne bi dobio
    No Country

    Posts : 11112
    Join date : 2015-05-16

    Milos Francuz i Novi DSS - Page 19 Empty Re: Milos Francuz i Novi DSS

    Post by No Country Wed Jun 28, 2017 5:23 pm

    Немам неку велику сумњу у то да би Ђинђић, да је којом срећом остао жив, еволуирао у корумпираног аутократу налик на Дон Мила и сличне ликове. Но то је још увек подалеко од Вучића. У Ђинђићевој Србији би Мерцедес ипак склапао понешто, и већ би били, некако, ћопаво, у ЕУ. Вучић гради Београд на води и остале шарене лаже на точкиће, купује време, расписује бесконачне изборе и не може три сувисле мисли да састави. Ђинђић бре био човек интелектуалац и политичар од интегритета, макар за наше услове.


    _____
    Међутим у Србији-мук, када вам кажем-мук!
    Anonymous
    Guest

    Milos Francuz i Novi DSS - Page 19 Empty Re: Milos Francuz i Novi DSS

    Post by Guest Wed Jun 28, 2017 5:31 pm

    radikali i socijalisti u ovom obliku bi mozda vlast preuzeli i ranije, da ubistvo djindjica nije bilo otprilike istovremeno kada je gradjanima uz prethodni mali rast zarada, omoguceno da pribave razna dobra kreditima banaka. narednih 4-5 godina se onda jos nekako odrzavala ekonomska prica jer su gradjani jos cupkali mrvice tih kredita imali mogucnosti da presipaju refinansiraju i sl, a onda nastupa kriza u otplati i raste nezadovoljstvo drzavom. ds realno 2008. uzima vlast u najgorem trenutku, gradjani su zaduzeni ili prezaduzeni, a drma i svetska kriza.
    Erős Pista

    Posts : 81468
    Join date : 2012-06-10

    Milos Francuz i Novi DSS - Page 19 Empty Re: Milos Francuz i Novi DSS

    Post by Erős Pista Wed Jun 28, 2017 5:35 pm

    Da, 2008. je već bilo kasno za bilo šta. Svi putevi vode do Belanovice.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    Milos Francuz i Novi DSS - Page 19 Empty Re: Milos Francuz i Novi DSS

    Post by Guest Wed Jun 28, 2017 5:47 pm

    ne treba zaboraviti da je drzava terala i neposredno, a preko raznih peconija kostica i sl koji su pokupovali fabrike posredno, zaposlene da se zaduzuju, pa peconi posalje pet svojih fabrika da svima daju kredite i kartice do balcaka po visini zarade. tako lepo 3000 radnika nekog npr karneksa 2005 dobije maksimalne kredite koji im otmu pola tadasnje plate od 20ak hiljada, pa su se na jedvite jade docepali 2011-2012 kada su im ti krediti istekli, ko pre toga vec nije bio izvrsavan i prinudno naplacivan. taj ce 2012 glasati za ratka mladica hitlera vucica bez problema. te neke pojave su se mogle predvideti, ograniciti u toj osetljivoj prelaznoj fazi mogucnost zaduzivanja, ali su se tada izvrsavala naredjenja i preporuke gazdi stranih banaka. rajfajzen kad je usao u srbiju 2001, imao jaci budzet godisnji od cele drzave. jedna od kljucnih tacki opstanka zapadnih drzava je odrzanje kreditne sposobnosti gradjana.
    No Country

    Posts : 11112
    Join date : 2015-05-16

    Milos Francuz i Novi DSS - Page 19 Empty Re: Milos Francuz i Novi DSS

    Post by No Country Wed Jun 28, 2017 7:21 pm

    diktotar wrote:radikali i socijalisti u ovom obliku bi mozda vlast preuzeli i ranije, da ubistvo djindjica nije bilo otprilike istovremeno kada je gradjanima uz prethodni mali rast zarada, omoguceno da pribave razna dobra kreditima banaka. narednih 4-5 godina se onda jos nekako odrzavala ekonomska prica jer su gradjani jos cupkali mrvice tih kredita imali mogucnosti da presipaju refinansiraju i sl, a onda nastupa kriza u otplati i raste nezadovoljstvo drzavom. ds realno 2008. uzima vlast u najgorem trenutku, gradjani su zaduzeni ili prezaduzeni, a drma i svetska kriza.
    Звучи разумно. Но Ђинђић је настрадао у покушају да консолидује власт. Под (неразумном) претпоставком да му је тај покушај успео... треба оставити и дозу могућности да би српска транзиција текла понешто другачије. Не мислим при томе на мање лоповлука, него да би процес био до сада, могуће је, завршен, а не заглављен на вечитом почетку.
    Kinder Lad

    Posts : 7403
    Join date : 2015-11-26
    Location : Location, Location

    Milos Francuz i Novi DSS - Page 19 Empty Re: Milos Francuz i Novi DSS

    Post by Kinder Lad Wed Jun 28, 2017 8:34 pm

    Jedini covek u Srbiji koji je bar u nekoj meri imao herca da se uhvati u kostac sa samim srcem zla je Zoran Zivkovic. I to se drugacije ne resava nego onako kako je pokusano i u veoma skromnoj meri uspelo toko Sablje.


    _____
    alt-lib
    zvezda je zivot

    Posts : 7028
    Join date : 2014-11-07

    Milos Francuz i Novi DSS - Page 19 Empty Re: Milos Francuz i Novi DSS

    Post by zvezda je zivot Wed Jun 28, 2017 9:29 pm

    el moze neko da nadje ili da se priseti one kontroverzne budenove teze o tome da je metak u djindjica zapravo metak u habermasa i predstavlja kraj jedne ere?


    _____
    ova zemlja to je to
    Erős Pista

    Posts : 81468
    Join date : 2012-06-10

    Milos Francuz i Novi DSS - Page 19 Empty Re: Milos Francuz i Novi DSS

    Post by Erős Pista Wed Jun 28, 2017 9:36 pm

    Mogu ja, ima i klip na jucubu al ne mogu sad da trazim. Ukratko, ne mozes u komunikativnu tzajednicu sa cetbicima i da ne dobijes metak.

    Ali Buden gresi, Djinsjic vec tada nije bio habermasovac, nego smitovac lajt.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    zvezda je zivot

    Posts : 7028
    Join date : 2014-11-07

    Milos Francuz i Novi DSS - Page 19 Empty Re: Milos Francuz i Novi DSS

    Post by zvezda je zivot Wed Jun 28, 2017 9:38 pm

    i ja misim da je djindjic vise smitovac nego habermasovac


    _____
    ova zemlja to je to
    boomer crook

    Posts : 36924
    Join date : 2014-10-27

    Milos Francuz i Novi DSS - Page 19 Empty Re: Milos Francuz i Novi DSS

    Post by boomer crook Wed Jun 28, 2017 9:39 pm

    djindjic nikada nije ni bio habermasovac ali je zanimljivo da se smit i habermas mogu pobrkati kao sesir i zena ili borko i korbin.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Erős Pista

    Posts : 81468
    Join date : 2012-06-10

    Milos Francuz i Novi DSS - Page 19 Empty Re: Milos Francuz i Novi DSS

    Post by Erős Pista Wed Jun 28, 2017 9:59 pm

    Milos Francuz i Novi DSS - Page 19 3579118792

    Jugoslavija kao nedovršena država ima tragova Habermasa, nesumnjivo, ali kad je od filozofa postao praktičar, otišao je u pravcu poznog, post-nacističkog Šmita, političar avanturista, itd.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    Milos Francuz i Novi DSS - Page 19 Empty Re: Milos Francuz i Novi DSS

    Post by Guest Wed Jun 28, 2017 10:02 pm

    Kačio sam ja njegov tekst (bar mislim da jesam) iz "Sociologije" s kraja 1990. gde on raspravlja o jugo-problemima na osnovu sloma komunikacije.
    Erős Pista

    Posts : 81468
    Join date : 2012-06-10

    Milos Francuz i Novi DSS - Page 19 Empty Re: Milos Francuz i Novi DSS

    Post by Erős Pista Wed Jun 28, 2017 10:04 pm

    Mislim da je ovde.



    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Erős Pista

    Posts : 81468
    Join date : 2012-06-10

    Milos Francuz i Novi DSS - Page 19 Empty Re: Milos Francuz i Novi DSS

    Post by Erős Pista Wed Jun 28, 2017 10:05 pm

    Gargantua wrote:Kačio sam ja njegov tekst (bar mislim da jesam) iz "Sociologije" s kraja 1990. gde on raspravlja o jugo-problemima na osnovu sloma komunikacije.


    Upravo sam na tu tezu o slomu komunikacija i mislio - to jeste habermasovska teza.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    Milos Francuz i Novi DSS - Page 19 Empty Re: Milos Francuz i Novi DSS

    Post by Guest Wed Jun 28, 2017 10:08 pm

    pa da. on jeste bar tada, tih godina po povratku iz nemačke i zapošljavanju u idn/cfdt, bio habermasovac.
    Erős Pista

    Posts : 81468
    Join date : 2012-06-10

    Milos Francuz i Novi DSS - Page 19 Empty Re: Milos Francuz i Novi DSS

    Post by Erős Pista Wed Jun 28, 2017 10:14 pm

    Možda ne baš skroz, imao je neku svoju idisorinkratičnu poziciju, bio je tu uvek i značaj nacionalne države, čak i devedesete, ali da bilo je habrmasovskih momenata tu. Posle sve manje, ali tu već moramo da sudimo o praksi, ne o teorijskim radovima.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    паће

    Posts : 40137
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Milos Francuz i Novi DSS - Page 19 Empty Re: Milos Francuz i Novi DSS

    Post by паће Wed Jun 28, 2017 10:15 pm

    Utvara wrote:
    (Паће?) buzzword

    Имамо! Крилатица.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    plachkica

    Posts : 16191
    Join date : 2014-11-06

    Milos Francuz i Novi DSS - Page 19 Empty Re: Milos Francuz i Novi DSS

    Post by plachkica Sun Jul 02, 2017 11:48 pm

    Dveri protiv ministra i Đokovića koji hoće da odpravoslave našu decu!

    https://pravoslavniroditelj.wordpress.com/2017/07/01/komentar-na-odgovor-ministra-sarcevica-o-programu-meditacije-majnd-ap-ne-manipulisite-nasim-roditeljskim-pravima-i-ne-potcenjujte-nasu-inteligenciju/
    Erős Pista

    Posts : 81468
    Join date : 2012-06-10

    Milos Francuz i Novi DSS - Page 19 Empty Re: Milos Francuz i Novi DSS

    Post by Erős Pista Fri Jul 07, 2017 11:38 pm

    Prolazim danas pored nekih radnji i na jednoj stoji veliki natpis - "JEFTINE SADNICE" - a ja čitam "jeftine Sandice", i mislim se - yes, please!

    Spoiler:


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    plachkica

    Posts : 16191
    Join date : 2014-11-06

    Milos Francuz i Novi DSS - Page 19 Empty Re: Milos Francuz i Novi DSS

    Post by plachkica Tue Jul 18, 2017 1:21 am

    Milos Francuz i Novi DSS - Page 19 3826186726

    Milos Francuz i Novi DSS - Page 19 Ze3jn5d

    Milos Francuz i Novi DSS - Page 19 Empty Re: Milos Francuz i Novi DSS

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Wed May 08, 2024 3:04 am