Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Milos Francuz i Novi DSS

    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Milos Francuz i Novi DSS - Page 20 Empty Re: Milos Francuz i Novi DSS

    Post by Filipenko Tue Jul 18, 2017 1:29 am

    Trik pitanje za Boškića: gde je majka tog sina?  Milos Francuz i Novi DSS - Page 20 29297947
    ficfiric

    Posts : 34185
    Join date : 2012-02-10

    Milos Francuz i Novi DSS - Page 20 Empty Re: Milos Francuz i Novi DSS

    Post by ficfiric Mon Aug 28, 2017 5:12 pm

    Dragan Maršićanin‏ @marsicanin_d 2m2 minutes ago
    More
    Vučiću cicijo!Kada bi Vukadinoviću dao 10% više od Jeremića,pola onoga sto daješ Krletu,četvrtinu Cvijanoviću...dobio bi njega i Sandu pride


    _____


    Uprava napolje!

    Erős Pista

    Posts : 81465
    Join date : 2012-06-10

    Milos Francuz i Novi DSS - Page 20 Empty Re: Milos Francuz i Novi DSS

    Post by Erős Pista Mon Aug 28, 2017 5:44 pm

    Imamo poseban topik za Marsicanina na tviteru  Milos Francuz i Novi DSS - Page 20 3402243210


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    ficfiric

    Posts : 34185
    Join date : 2012-02-10

    Milos Francuz i Novi DSS - Page 20 Empty Re: Milos Francuz i Novi DSS

    Post by ficfiric Mon Aug 28, 2017 6:04 pm

    Daleko od ociju, daleko od srca


    _____


    Uprava napolje!

    Anonymous
    Guest

    Milos Francuz i Novi DSS - Page 20 Empty Re: Milos Francuz i Novi DSS

    Post by Guest Sat Sep 23, 2017 10:00 am

    Како сам и зашто искључен из ДСС - признајем да сам крив зато што сам тражио да ДСС прекине сваки вид колаборације са диктаторским режимом Александра ВучићаMilos Francuz i Novi DSS - Page 20 Pdf_buttonMilos Francuz i Novi DSS - Page 20 PrintButtonMilos Francuz i Novi DSS - Page 20 EmailButton


    Вукосав Томашевић   
    петак, 22. септембар 2017.
    Да сам, после дводеценијског чланства, брисан из евиденције чланова ДСС сазнао сам петог дана након доношења те „одлуке“. Уз непотписано пратеће обавештење Секретарија ДСС имејлом ми је достављена скенирана „одлука“, без иједне речи образложења, без правне поуке и уз позивање на члан Статута ДСС који нема баш никакве везе са дисциплонском одговорношћу.
                  Одлуку је, испод логоа „новог ДСС“, потписао Милош Јовановић, председник ДСС,  доктор права и предавач на београдском Правном факултету.
    Milos Francuz i Novi DSS - Page 20 DS1faksimil2
    Иако сам у име ДСС обављао бројне важне и одговорне државне и страначке функције (народни и савезни посланик, председник СО Пријепоље, у више мандата члан Главног одбора, члан Извршног одбора и Председништва, председник општинског одбора, одборник...)  нико из „новог ДСС“ није ме удостојио обавештења да је против мене покренут дисциплински поступак, а камоли да ми је дата прилика за изјашњење, тј. одбрану.
                 Мада сам одмах путем писма са повратницом тражио да ми доставе оргинал „одлуке“, као и копије записника са састанака на којима је та „одлука“ донета, из „новог ДСС“ ево пун месец нема одговора.
                 Општински одбор ДСС Пријепоље до дана данашњег, дакле за 35 дана, „нови ДСС“ није обавестио да му је вишегодишњи председник искључен из Странке.
                  Како сам сазнао преко инсајдера у централи „новог ДСС“, предлог за брисање у име непостојећег „Извршног одбора“ поднео је његов „председник“ Дејан Шулкић, наводећи да сам „у више наврата у медијима јавно износио ставове који су супротни ставовима Председништва и Председника ДСС и који су имали отворени критички однос према истим...“.
                 Потписујем признање, по оваквој оптужници, крив сам. Јавно признајем,  као члан Главног одбора и Председништва ДСС до 28. маја 2017. године, на свим састанцима страначких органа, и у медијима и ауторским текствовима током тог мандата, а и након тога, тражио сам и тражим да ДСС прекине колаборацију и сваки вид сарадње са диктаторским режимом А. Вучића и свим расположивим легалним средствима крене у борбу за рушење истог, баш као некада против Милошевића. Гласао сам против коалиција са СНС на Врачару и Вождовцу и тражио да ДСС изађе из свих локалних коалиција са напредњацима.
                    Гласао сам против искључења Санде Рашковић Ивић и Драгане Трифковић из ДСС, противио сам се разбијању посланичког клуба ДСС у Народној скупштини, тражио сам компромис и договор са Марком Јакшићем и Славишом Ристићем, уместо избацивања комплетног Покрајинског одбора за КиМ из Странке...
                      Победила ме је интересна гласачка машина „новог ДСС“ Милоша Јовановића, који данас нема ни једног члана на Косову и Метохији.
                      На основу бројних директних контакта поуздано знам и тврдим да овакве ставове заступа 90% (преосталог) чланства ДСС.
                       Супротне ставове и исто тако деловање у пракси демонстрира отуђена страначка врхушка, руковођена искључиво личним материјалним интересима, етаблирана  након повратка Милоша Јовановића у ДСС.
                         Никада ни један орган ДСС од доласка Милоша Јовановића на чело Странке није донео нити саопштио било какав став о односу према Вучићу и његовом режиму. Тако да моји иступи и ставови свих који мисле исто или слично  никако не могу бии супротни политици ДСС, већ само приватним ставовима и личним интересима Милоша Јовановића и братије којом се окружио.
                         У намери да додатно „аргументује“ потребу за мојим удаљавањем из ДСС поменути Шулкић закључује „да никаква опомена не би у будућности имала утицаја“(на моје понашање и ставове).
                         Апсолутно тачан закључак. То је разлика између мене и њих.
                        За целину ове приче битне су још две пикантерије.
                        Прво, ни једна „одлука“ „Извршног одбора и Председништва“ „новог ДСС“ донета после 28. маја нису легалне и важеће, јер органи које  након овог датума тако назива и представља Милош Јовановић немају легитимитет.
                       Тога дана одржана је Изборна скупштина ДСС (о њеном току и дешавањима другом приликом) на којој су изабрани нови председник, потпредседници и Главни одбор Странке. По слову Статута ДСС, што и врапци знају, а што је важило и у пракси примењивано током протеклих 25 година, избором новог Главног одбора аутоматски престаје мандат  свим органима које бира Главни одбор, а то су Председништво, Извршни одбор, Политички савет, Надзорни одбор, Дисциплинска комисија...
                        Под руководством доктора и предавача права Милоша Јовановића прешло се на „флексибилније“ тумачење Статута и четвртвековне праксе, тако што је Извршном одбору „продужен мандат“ након Изборне скупштине, до даљњег, док се крње „Председништво“ самопрогласило, пре избора и верификације на конститутивној седници Главног одбора.
                       Ту седницу М. Јовановић заказао је за 24. септембар 2017. У дневном реду под тачкама 5. и 6. су Избор чланова Председништва и Избор чланова Извршног одбора.
    Milos Francuz i Novi DSS - Page 20 DS1faksimil
    Треба ли бољи доказ да су све „одлуке“ оба ова органа у протекла 4 месеца нестатутарне и неважеће?
                        За доктора и предавача права остаје питање зашто се, када фалсификује, макар не потруди да изједначи праксу?
                         Тако сам искључен из Странке на телефонским седницама непостојећих органа. За ову „Извршног одбора“ кажу да је била најдужа телефонска седница од проналаска телефона. Људе су „наватавали“ по егзотичним дестинацијама, од грчких острва до малињака, „летњи дан до мрака“. Неки часни чланови доскорашњег Извршног одбора одбили су да учествују у фарси, неки други су гласали против , али су ипак успели да „натегну“ већину...
                        Током тог телефонског изјашњава за моје искључење из ДСС  гласао је члан „Извршног одбора“ који је у мартовској кампањи за  председника Србије јавно радио за другог кандидата (М. Стаматовића), који кандидату ДСС Александру Поповићу није обезбедно ни један потпис подршке, нити га је гласао, и који је, заједно са комплетним општинским одбором, бојкотовао Изборну скупштину ДСС 28. маја. 
                         У гласању је учествовао и  члан „ Извршног одбора“  ДСС који је потписао проглас подршке А. Вучићу 600 јавних личности.
                         За моје искључење гласао је и члан „Председништва“ од стране Милоша Јовановића именован за директора Странке, а од стране Специјалног тужилаштва за организовани криминал оптужен за припадништво организованој криминалној групи и вишемилионску превару (фудбалског репрезентетивца Стојковића). Тај ће, за пар дана, постати председник Извршног одбора, фактички други човек „новог ДСС“.
                           Када све ово износим у јавност не призивам  било какву „правду“, ни рехабилитацију за себе. Напротив, задовољан сам што нисам део „новог ДСС“.
                          Имам обавезу, као неко ко је све видео изблиза и све зна из прве руке, да јавно укажем на погубно деловање Милоша Јовановића по будућност  ДСС.
                          Од 1.октобра 2016. године, када је М. Јовановић преузео руковођење ДСС, из Странке су искључени  Санда Рашковић Ивић, председница  која је ДСС вратила у Парламент, Драгана Трифковић и Вукосав Томашевић, чланови Председништва, Боро Антељ, члан Главног и Извршног одбора...
                          Из ДСС су буквално избачени Марко Јакшић и Славиша Ристић, потпредседици Странке и народни посланици, народни трибуни и лидери Срба на Косову и Метохији, и са њима цео Покрајински одбор за КиМ.
                               Из врха Странке су елиминисани др. Душан Пророковић, председник Политичког савета, Игор Ивановић, члан Удружења књижевника Србије и члан свих сазива Политичког савета од оснивања ДСС, Милан Лапчевић,  потпредседник и Горица Гајић, народни посланици, Горан Ђорђевић, угледни нишки адвокат, доскорашњи председник Дисциплинске комисије, Горан Булајић, потпредседник, Милош Радуловић, потпредседник и председник Извршног одбора, Борко Илић, потпредседник, председник Покрајинског одбора за Војводину, сви некадашњи посланици...
                              Уместо именованих не да нису стигле адекватне замене, већ у „нови ДСС“ није дошао ни један нови члан. Па је, за невољу, за „ново лице новог ДСС“ произведен, а ко би други,
    Маршићанин.
                              1.октобра прошле године, када је Милош Јовановић  преузео руковођење ДСС, Странка је имала рејтинг 2,5-3%. Сада, годину касније, ни једно истраживање не може више да измери снагу ДСС, рејтинг је сведен на ниво статистичке грешке, или на одредницу „остали“, који сви заједно немају 1%.
                             Не постоји било каква унутарстраначка активност нити комуникација са базом и чланством. Како изгледају право и демократија у верзији Милоша Јовановића на својој кожи осетили су многи оснивачи и истакнути чланови ДСС. 
                              Милошу Јовановићу јавно предлажем да сва акта која је потписао у име „новог ДСС“, укључујући и „одлуку“ о мом брисању из чланства предочи својим студентима на Правном факултету. Не због себе или мене, већ због користи студената.
                              Да деца науче како не треба!       
    Anonymous
    Guest

    Milos Francuz i Novi DSS - Page 20 Empty Re: Milos Francuz i Novi DSS

    Post by Guest Sun Sep 24, 2017 7:37 pm

    Ima danas sednica povodom 25 godina stranke. Dosta je zaludno onako.
    Erős Pista

    Posts : 81465
    Join date : 2012-06-10

    Milos Francuz i Novi DSS - Page 20 Empty Re: Milos Francuz i Novi DSS

    Post by Erős Pista Mon Oct 02, 2017 4:39 pm

    [size=42]BAKAREC PREŠAO U SNS: Učlanio sam se da bih se borio protiv nepravde![/size]
     
    [size=42]Dugogodišnji član DSS i odbornik u beogradskoj skupštini Nebojša Bakarec na poziv lidera SNS Aleksandra Vučića, kako nam je rekao, i zvanično se priključio naprednjacima.[/size]
     
    [size=42]Bakarec kaže da se učlanio u SNS kako bi se borio protiv "nepravde i dalje satanizacije te partije."[/size]
     
    [size=42]Nebojša Bakarec je u politici oko 27 godina - bio je u DS, zatim u DSS, pa u Samostalnom DSS, da bi pre mesec dana ušao u SNS.[/size]
     
    [size=42]Najveći deo svoje karijere proveo je kao odbornik u Skupštini Beograda, a veliku pažnju javnosti zadobio je kada je polunag, sa mačem u ruci, pozirao za jedan srpski magazin i pokazao sve svoje tetovaže.[/size]


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    avatar

    Posts : 18405
    Join date : 2014-12-12

    Milos Francuz i Novi DSS - Page 20 Empty Re: Milos Francuz i Novi DSS

    Post by beatakeshi Mon Oct 02, 2017 4:51 pm

    Milos Francuz i Novi DSS - Page 20 1403342043
    avatar

    Posts : 710
    Join date : 2015-07-10

    Milos Francuz i Novi DSS - Page 20 Empty Re: Milos Francuz i Novi DSS

    Post by 1088 Mon Oct 02, 2017 5:11 pm

    Nebojša Bakarec je u politici oko 27 godina - bio je u DS, zatim u DSS, pa u Samostalnom DSS, da bi pre mesec dana ušao u SNS
    obukla, svukla, obukla... svukla, obukla, svukla...
    Anonymous
    Guest

    Milos Francuz i Novi DSS - Page 20 Empty Re: Milos Francuz i Novi DSS

    Post by Guest Mon Oct 02, 2017 5:18 pm

    nista drugo smece nit ume nit moze da radi
    avatar

    Posts : 10317
    Join date : 2012-02-10

    Milos Francuz i Novi DSS - Page 20 Empty Re: Milos Francuz i Novi DSS

    Post by Nino Quincampoix Mon Oct 02, 2017 5:38 pm

    Milos Francuz i Novi DSS - Page 20 10hvst1
    avatar

    Posts : 18405
    Join date : 2014-12-12

    Milos Francuz i Novi DSS - Page 20 Empty Re: Milos Francuz i Novi DSS

    Post by beatakeshi Mon Oct 02, 2017 5:49 pm

    Filip bi stavio i Nebojšinu sliku gde bi svakom dobronamernom bilo jasno da je reč o dedi novoformiranog esenesovca.
    паће

    Posts : 40130
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Milos Francuz i Novi DSS - Page 20 Empty Re: Milos Francuz i Novi DSS

    Post by паће Mon Oct 02, 2017 5:56 pm

    Ака новорасформираног деесесовца?


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    Anonymous
    Guest

    Milos Francuz i Novi DSS - Page 20 Empty Re: Milos Francuz i Novi DSS

    Post by Guest Mon Oct 02, 2017 6:01 pm

    u svakom slucaju uniformu sustinski nije zamenio, samo je preso iz akademskih u klasicne fasiste.
    ficfiric

    Posts : 34185
    Join date : 2012-02-10

    Milos Francuz i Novi DSS - Page 20 Empty Re: Milos Francuz i Novi DSS

    Post by ficfiric Mon Oct 02, 2017 6:41 pm

    beatakeshi wrote:Filip bi stavio i Nebojšinu sliku gde bi svakom dobronamernom bilo jasno da je reč o dedi novoformiranog esenesovca.

    Nisam Filip ali mogu da pogledam

    Milos Francuz i Novi DSS - Page 20 Bakare10


    Inace, sad je pustio bradu

    Milos Francuz i Novi DSS - Page 20 Hqdefault


    _____


    Uprava napolje!

    Veletin

    Posts : 4723
    Join date : 2015-08-14

    Milos Francuz i Novi DSS - Page 20 Empty Re: Milos Francuz i Novi DSS

    Post by Veletin Mon Oct 02, 2017 6:54 pm

    Milos Francuz i Novi DSS - Page 20 2683672
    avatar

    Posts : 18405
    Join date : 2014-12-12

    Milos Francuz i Novi DSS - Page 20 Empty Re: Milos Francuz i Novi DSS

    Post by beatakeshi Mon Oct 02, 2017 7:13 pm

    Ko sme da vas pogleda u oči? Milos Francuz i Novi DSS - Page 20 286371741
    ♏

    Posts : 4550
    Join date : 2016-06-09

    Milos Francuz i Novi DSS - Page 20 Empty Re: Milos Francuz i Novi DSS

    Post by ♏ Tue Oct 03, 2017 12:49 am

    Fajgeljizovao se maksimalno.

    Milos Francuz i Novi DSS - Page 20 7f7969de74ae8b20f0ba56d1518b4e819c54b16851aa1a48a0a7c8d7db60ba1e
    Erős Pista

    Posts : 81465
    Join date : 2012-06-10

    Milos Francuz i Novi DSS - Page 20 Empty Re: Milos Francuz i Novi DSS

    Post by Erős Pista Tue Oct 03, 2017 1:06 am

    Ne priznajem fajgeljizaciju dok ne napravi kucu od blata.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    Milos Francuz i Novi DSS - Page 20 Empty Re: Milos Francuz i Novi DSS

    Post by Guest Tue Oct 03, 2017 12:26 pm

    :pljuje na zemlju: :mece ruke na bokove: :vrti glavom:

    pu!
    Zuper

    Posts : 10694
    Join date : 2016-06-25

    Milos Francuz i Novi DSS - Page 20 Empty Re: Milos Francuz i Novi DSS

    Post by Zuper Mon Jan 22, 2018 11:24 pm

    Sto se vi drugo ljitute na Voju Kostunicu?


    Dan kasnije sve se promenilo. Posle sastanka kod Koštunice, Putin i Kvašnjev su izašli pred novinare. Na licu Putina nije se moglo primetiti ništa, ali je Kvašnjev bio besan.
    - Kada smo stigli u Surčin, shvatio sam da su Rusi u Beograd došli sa 12 ogromnih "antonova", plus ogroman predsednički. Takav "desant" nikada nije viđen. General je bez reči sišao na pistu i ušao u avion ne okrenuvši se. Tek kada je stigao Putin, neko mu je naredio da se vrati i pozdravi sa našim generalima. Čuo sam od kolega da je Koštunica Putinu rekao da je zakasnio 10 godina!

    Doduse, 2006 mu nista nije bilo jasno.

    Milos Francuz i Novi DSS - Page 20 2304934895
    Erős Pista

    Posts : 81465
    Join date : 2012-06-10

    Milos Francuz i Novi DSS - Page 20 Empty Re: Milos Francuz i Novi DSS

    Post by Erős Pista Thu Apr 19, 2018 2:27 pm

    DSS: E, aj se ujedinimo!

    Ostatak opozicije: Okej, ali oko čega?

    DSS: Pa oko demokratije, slobode medija, izbornih uslova...

    OO: Pa aj.

    DSS: E, da, samo jedna napomena.

    OO: ?

    DSS: Mi smo skroz nenormalni, nadamo se da to nije problem.

    Demokratska stranka Srbije poručila je da je ukrupnjavanje opozicije neophodno, jer "razjedinjena ne može ništa da uradi" i vrlo rado će prihvatiti razgovor o tome.
    Do sada nekih zvaničnih poziva nije bilo, mi ćemo se odazvati ako ih bude, rekao je potpredsednik DSS Predrag Marsenić, na konferenciji za novinare.
    On je rekao i da je posle nedavnih gradskih izbora jasno da je ukrupnjavanje opozicije nužno.
    Prema njegovim rečima, veoma je važno da se pronađe princip oko koga se treba objediniti.
    Da li će taj princip biti - prnicip demokratičnosti, boljih medijskih prava, izbornih uslova, u svakom slučaju smo otvoreni za svaku vrstu razgovora sa ostalim članovima opozicije, rekao je Marsenić.
    On je naveo i da DSS ne odustaje od svojih osnovnih programskih stavova, pominjući Kosovo, NATO i evropske integracije.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Miki

    Posts : 1205
    Join date : 2017-02-24

    Milos Francuz i Novi DSS - Page 20 Empty Re: Milos Francuz i Novi DSS

    Post by Miki Thu Apr 19, 2018 3:10 pm

    Jel deli još neko osećaj da Vučić DSS ne tretira baš kao poslednju kučku kao Čedu, nego sa malo više ozbira i autonomije, zahvaljujući vajbu gospodina Vojislava Koštunice u toj stranci.
    Miki

    Posts : 1205
    Join date : 2017-02-24

    Milos Francuz i Novi DSS - Page 20 Empty Re: Milos Francuz i Novi DSS

    Post by Miki Thu Apr 19, 2018 3:11 pm

    Sa druge strane, možda je to jer mu je DSS manje bitan i potreban u tom specifičnom smislu nego Čeda, jebem li ga.
    Erős Pista

    Posts : 81465
    Join date : 2012-06-10

    Milos Francuz i Novi DSS - Page 20 Empty Re: Milos Francuz i Novi DSS

    Post by Erős Pista Thu Apr 19, 2018 3:13 pm

    Pa oni imaju drugu ulogu -  da uzimaju glasove desnici, moraju malo vise da glume pravu opoziviju, bar glede Kosova. BTW, mislim da sebe smatraju genijalnim takticarima koji ce iskoristiti Vucica. Za sad im odlicno ide.

    LDP ima ulogu samo da pravda Vucica.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije

    Milos Francuz i Novi DSS - Page 20 Empty Re: Milos Francuz i Novi DSS

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Mon May 06, 2024 4:16 pm