Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Organska hrana

    Ointagru Unartan

    Posts : 6735
    Join date : 2012-02-11

    Organska hrana - Page 3 Empty Re: Organska hrana

    Post by Ointagru Unartan Sat Apr 23, 2016 3:00 pm

    Indy wrote:Pa, ti mene sad zezaš. Naravno da sam to već uradio, i uglavnom se slažem sa ovim što piše u prikazu knjige iznad.

    Mislim, posle one tvoje brljotine o aikidou, ja ne znam zašto te nisam stavio na IL za sva vremena. Oh, wait, nemamo IL. Too bad. Zamisli da imamo.

    Jebote precrći ću od prepametnih 30-somethings, boga su za bradu uhvatili kad su uspeli prvu stvar da urade u životu. Oj do kurca, aj živi bili pa da vas vidim kad vama počne da proklizava... sve!

    Ne treba nam IL, ti i ja smo zavrsili sa komuniciranjem.


    _____
    "Ne morate krenuti odavde da biste dosli tamo. Moguce je krenuti odavde i vratiti se ponovo tu, ali preko onoga tamo."
    Aca Seltik, Sabrana razmisljanja o topologiji, tom cetvrti.

    My Moon Che Gavara.
    No Country

    Posts : 11082
    Join date : 2015-05-16

    Organska hrana - Page 3 Empty Re: Organska hrana

    Post by No Country Sat Apr 23, 2016 6:09 pm

    Indy wrote:Organska hrana - Page 3 41gF8apJXzL._SX356_BO1,204,203,200_

    Btw. naravno "moju" knjigu je neko već napisao Organska hrana - Page 3 1233199462

    Kako ide ona scena u 3rd Rock from the Sun:

    Harry Solomon: I want to give mankind the gift... of electricity.
    Tommy Solomon: Harry, they already have electricity.
    Harry Solomon: Well! Then my work here is done.

    Otprilike je to to... Knjigu još tražim po potocima i budžacima, a zasad imam ovaj opširni prikaz iz Nature-a. I sam taj prikaz pogađa većinu stvari koje sam imao da kažem (mada ja u stvari imam više dobre volje za organičare), my work here is doubly done. Organska hrana - Page 3 1233199462
    Thanks, Indy. Кренуо на Амазон да наручим, и ту видим да је издато 2006-те. Треба ми нешто свежије, рекох ти већ да је противничка страна навучена на Whole Foods, то ти је специфична сорта.  Organska hrana - Page 3 4101625831  Наиђох међутим на ово, делује занимљиво? При томе ме је подсетило на вероватно најбољу нон-фикшн књигу коју сам икада прочитао, My Age of Anxiety, by Scott Stossel, топло препоручујем свима из читавог низа разлога, а теби посебно као формат који би можда радио за твоју књигу, ем си ти uniquely qualified за ту ствар. Шта ради Скот Стосел, пише о анксиозности од које пати читавог живота, а приступ му је истовремено и историјски, филозофски, естетски, практичан, фармацијски, економски, плус дабоме психолошко-психијатријски, а изнад свега личан и духовит. Једино чиме се не бави су разне њуејџ враџбине, а све ово друго, сва непојамна ширина - све је истражено у детаље и компетентно како само може бити. Take a look, please, you'll see instantly what I meant.
    Daï Djakman Faré

    Posts : 8052
    Join date : 2014-10-28
    Location : imamate of futa djallon

    Organska hrana - Page 3 Empty Re: Organska hrana

    Post by Daï Djakman Faré Thu Jun 08, 2017 3:44 pm

    krenuo da se tripujem da imam thyroid issues zbog prosa. uzo citam nekog nutricionistu koji kaze 'ako ne jedes plodove mora (fare: ✓), alergican si na ribu (fare: ✓) i jos pritom baziras ishranu na prosu (fare: ✓) that's really bad juju for your iodine absorbtion i znamo kako se taj film zavrsava'

    damn, moracu da ga izbacim ili radikalno ogranicim (na 1,2 nedeljno i sl), a to sam uglavnom jeo prethodne 3 godine. to mi je bukvalno bio hleb i whole grain of choice. mislim nisam se overdozirao njime, jeo sam ga najcesce 1 dnevno i pojeo bih 2 kile istog za 3-4 meseca al svejedno smara taj back to the drawing board momenat i osecaj da si se sjebao u najboljoj nameri

    edit: jos vidim i da sam promasio topik Organska hrana - Page 3 3579118792


    _____
    i would like to talk here about The Last of Us on HBO... and yeah, yeah i know.. the world is burning but lets just all sit and talk about television. again - what else are we doing with ourselves ? we are not creating any militias. but my god we still have the content. appraising content is the american modus vivendi.. that's why we are here for. to absorb the content and then render some sort of a judgment on content. because there is a buried hope that if enough people have the right opinion about the content - the content will get better which will then flow to our structures and make the world a better place
    Anonymous
    Guest

    Organska hrana - Page 3 Empty Re: Organska hrana

    Post by Guest Thu Jun 08, 2017 4:04 pm

    a da prvo, ne znam, proveris da li imas thyroid issues? tipa, odes kod lekara, on te posalje da proveris TSH vrednost, platis za to manje od 500 dinara u npr. laboratoriji Konzilijum, i tako to.
    Daï Djakman Faré

    Posts : 8052
    Join date : 2014-10-28
    Location : imamate of futa djallon

    Organska hrana - Page 3 Empty Re: Organska hrana

    Post by Daï Djakman Faré Thu Jun 08, 2017 4:07 pm

    naravno, sve cu to da uradim. samo ono sto ja znam ovako na keca jeste da ja nikad nisam imao ovako sturdy neck bez apsolutno ikakvih primisli vezbi + keva ima thyroid issue.


    _____
    i would like to talk here about The Last of Us on HBO... and yeah, yeah i know.. the world is burning but lets just all sit and talk about television. again - what else are we doing with ourselves ? we are not creating any militias. but my god we still have the content. appraising content is the american modus vivendi.. that's why we are here for. to absorb the content and then render some sort of a judgment on content. because there is a buried hope that if enough people have the right opinion about the content - the content will get better which will then flow to our structures and make the world a better place
    ♏

    Posts : 4537
    Join date : 2016-06-09

    Organska hrana - Page 3 Empty Re: Organska hrana

    Post by ♏ Thu Jun 08, 2017 7:10 pm

    Zašto baziraš ishranu na prosu? Organska hrana - Page 3 2729202060
    Daï Djakman Faré

    Posts : 8052
    Join date : 2014-10-28
    Location : imamate of futa djallon

    Organska hrana - Page 3 Empty Re: Organska hrana

    Post by Daï Djakman Faré Thu Jun 08, 2017 7:21 pm

    imam problema sa acid reflux-om. psenicno brasno mi digne kiselinu u roku od odmah.


    _____
    i would like to talk here about The Last of Us on HBO... and yeah, yeah i know.. the world is burning but lets just all sit and talk about television. again - what else are we doing with ourselves ? we are not creating any militias. but my god we still have the content. appraising content is the american modus vivendi.. that's why we are here for. to absorb the content and then render some sort of a judgment on content. because there is a buried hope that if enough people have the right opinion about the content - the content will get better which will then flow to our structures and make the world a better place
    паће

    Posts : 40074
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Organska hrana - Page 3 Empty Re: Organska hrana

    Post by паће Fri Sep 29, 2017 6:14 pm

    Organska hrana - Page 3 22007432_1523329437752564_4900484732045977521_n


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    avatar
    Korisnik
    Korisnik

    Posts : 4670
    Join date : 2015-02-17

    Organska hrana - Page 3 Empty Re: Organska hrana

    Post by ontheotherhand Sun Oct 01, 2017 12:40 pm

    Ti pravio?
    паће

    Posts : 40074
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Organska hrana - Page 3 Empty Re: Organska hrana

    Post by паће Sun Oct 01, 2017 12:59 pm

    Ћерка нашла негде, поделиа са породицом.

    Мада не гајимо свиње, деси се да наиђе понека табла сирове сланине која је пре за топљење него за сушење, што понекад и урадимо. Тако да је у неком од могућих свемира ваљда негде и један где јесам Organska hrana - Page 3 1143415371.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Organska hrana - Page 3 Empty Re: Organska hrana

    Post by kondo Sun Oct 01, 2017 2:02 pm

    ako ikad stignem da dovedem zdravlje u red, pozabavicu se tim procesima. mene to nevidjeno rajca. sad su mi jos javili da su ovi moji drugari iz taverne u selu odlucili da preko zime ostanu na otoku i da se pozabave susenjem i prezerviranjem ribe i mesa. jaaaao.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Organska hrana - Page 3 Empty Re: Organska hrana

    Post by kondo Sat Apr 13, 2019 9:35 pm

    dobio na poklon teglicu meda od drugarice moje zene koja zivi na senjaku i pocela je da se bavi pcelama i kosnicama. radi to vec 4. godine i tehnicki je ovladala procesom.

    dobra vest je da je med fantastičan, uprkos mojoj predrasudi jer joj košnice stoje u bašti jer neće da razmišlja da li će nešto da im se desi u beogradu ako joj nisu na oku. 

    loša vest je da kada posle toga probate bilo šta na temu meda proizvedeno u srbiji, shvatate da je gro domaćeg meda teško sranje i da sigurno postoji nekakva muljačina iza tekućine u tegli.

    količine su male i nažalost nije za prodaju, ja sam dobio 330mg na probu. otočki med je bolji zbog te sumanute vegetacije u kojoj stoje košnice, divlje cveće i timijan, ali je ovaj totalno legit. verovatno zato što barbara pristupa pčelarstvu kao hobiju i tim medom hrani svoju decu a ima ih 4.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    uskok i ajduk

    Posts : 6599
    Join date : 2014-12-09

    Organska hrana - Page 3 Empty Re: Organska hrana

    Post by uskok i ajduk Sat Apr 13, 2019 10:06 pm

    Kondo wrote:

    loša vest je da kada posle toga probate bilo šta na temu meda proizvedeno u srbiji.

    Кахм, кахм.
    (ономатопеја накашљавања)


    _____
    "Mogu li ja da kažem ili ćete Vi da vodite intervju sami sa sobom? Samo kad bih mogla da kažem nešto… Prvo, uvek smo govorili našim građanima da ne možemo i nećemo da gledamo na EU kao na ćup sa novcem. Da bolji kvalitet života, radna mesta i bolje plate moraju doći od nas samih i snage naše ekonomije. Želimo da budemo deo EU jer je to mirovni projekat i jer delimo vrednosti sa EU." - Ana Brnabić
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Organska hrana - Page 3 Empty Re: Organska hrana

    Post by Filipenko Sat Apr 13, 2019 10:33 pm

    Kondo wrote:ja sam dobio 330mg na probu

    Dobio si kašičicu meda na probu? Ala se otvorila...
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Organska hrana - Page 3 Empty Re: Organska hrana

    Post by kondo Sat Apr 13, 2019 10:34 pm

    Filipenko wrote:
    Kondo wrote:ja sam dobio 330mg na probu

    Dobio si kašičicu meda na probu? Ala se otvorila...

    pa nema žena, napravi 2-3kg samo.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    avatar
    Korisnik
    Korisnik

    Posts : 4670
    Join date : 2015-02-17

    Organska hrana - Page 3 Empty Re: Organska hrana

    Post by ontheotherhand Sun Apr 14, 2019 11:19 am

    Jel mogu košnice da budu u bašti dvorišta?
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Organska hrana - Page 3 Empty Re: Organska hrana

    Post by kondo Sun Apr 14, 2019 11:32 am

    pa ne znam, ove su ocigledno dale rezultat mada su joj 2 cele uginule, verovatno je isto ovo sranje o cemu se pise po novinama.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    avatar
    Korisnik
    Korisnik

    Posts : 4670
    Join date : 2015-02-17

    Organska hrana - Page 3 Empty Re: Organska hrana

    Post by ontheotherhand Sun Apr 14, 2019 6:25 pm

    Pa jesu njoj u bašti na Senjaku ili negde van grada?
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Organska hrana - Page 3 Empty Re: Organska hrana

    Post by kondo Sun Apr 14, 2019 6:27 pm

    u basti na senjaku. kad pre egipatske ambasade skrenes levo i jedno 300m nizbrdo


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.

    Organska hrana - Page 3 Empty Re: Organska hrana

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Fri Apr 26, 2024 11:32 am