Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Tupan dana

    Daï Djakman Faré

    Posts : 8052
    Join date : 2014-10-28
    Location : imamate of futa djallon

    Tupan dana - Page 21 Empty Re: Tupan dana

    Post by Daï Djakman Faré Sun Jan 22, 2017 5:24 pm

    Tupan dana - Page 21 3579118792


    _____
    i would like to talk here about The Last of Us on HBO... and yeah, yeah i know.. the world is burning but lets just all sit and talk about television. again - what else are we doing with ourselves ? we are not creating any militias. but my god we still have the content. appraising content is the american modus vivendi.. that's why we are here for. to absorb the content and then render some sort of a judgment on content. because there is a buried hope that if enough people have the right opinion about the content - the content will get better which will then flow to our structures and make the world a better place
    Bluberi

    Posts : 7930
    Join date : 2014-10-27

    Tupan dana - Page 21 Empty Re: Tupan dana

    Post by Bluberi Tue Jan 24, 2017 8:28 pm

    Ovo bih podveo pod kolektivnu tupost duha vremena.
    Anonymous
    Guest

    Tupan dana - Page 21 Empty Re: Tupan dana

    Post by Guest Tue Jan 24, 2017 8:40 pm

    a jooj majko.
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Tupan dana - Page 21 Empty Re: Tupan dana

    Post by Filipenko Tue Jan 24, 2017 8:58 pm

    Ah ti mladi, samo znaju šta neće. Da čujemo malo šta hoće. Možda ekonomsku cenu studija, za početak?
    Bluberi

    Posts : 7930
    Join date : 2014-10-27

    Tupan dana - Page 21 Empty Re: Tupan dana

    Post by Bluberi Sat Jan 28, 2017 7:19 pm

    Pročitajte Kustin intervju za Danas, kad ga stave na net.
    Erős Pista

    Posts : 81413
    Join date : 2012-06-10

    Tupan dana - Page 21 Empty Re: Tupan dana

    Post by Erős Pista Sat Jan 28, 2017 7:21 pm

    Pročitao. Može ceo na tupana. Neverovatno neartikulisan čovek.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Erős Pista

    Posts : 81413
    Join date : 2012-06-10

    Tupan dana - Page 21 Empty Re: Tupan dana

    Post by Erős Pista Sat Jan 28, 2017 7:23 pm

    Bluberi wrote:Ovo bih podveo pod kolektivnu tupost duha vremena.


    Ovo je za batine.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    Tupan dana - Page 21 Empty Re: Tupan dana

    Post by Guest Sat Jan 28, 2017 7:29 pm

    e reko Zizek da ne treba tuci naciste, smiri se malo Tupan dana - Page 21 1143415371
    boomer crook

    Posts : 36856
    Join date : 2014-10-27

    Tupan dana - Page 21 Empty Re: Tupan dana

    Post by boomer crook Sat Jan 28, 2017 7:34 pm

    sto kaze gal kirn: steta sto tito nije koristio gandijevske metode sprocu hitlera.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    avatar

    Posts : 18346
    Join date : 2014-12-12

    Tupan dana - Page 21 Empty Re: Tupan dana

    Post by beatakeshi Sat Jan 28, 2017 7:40 pm

    William Murderface wrote:Pročitao. Može ceo na tupana. Neverovatno neartikulisan čovek.
    To nije pravi Kusta.

    29.04.2013 08:15 | B92 Beograd - Srpski režiser Emir Kusturica izjavio je da se povlači iz javnosti
    Erős Pista

    Posts : 81413
    Join date : 2012-06-10

    Tupan dana - Page 21 Empty Re: Tupan dana

    Post by Erős Pista Sat Jan 28, 2017 7:42 pm

    Ne, jbt, mi jesmo u načelu protiv svakog nasilja nad ljudima, ali se nadam da će omladinci za slobodu da prođu žestoku otrahizaciju na svojim respektivnim fakultetima. Jedno je u načelu i u idealietu zastupati te njihove blentave teorije, pa se tešiti da će u libertarijanskoj utopiji svi zarađivati dovoljno za studije, da će svako biti nagrađen u skladu sa svojim trudom, itd. Svako ima pravo na svoju utopiju, kako god ona blentava bila. Ali tražiti od ministarstva, u ovim i ovakvim društvima, da se ukine državno finansiranje studija, to je već nešto sasvim, sasvi drugo.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    avatar
    Korisnik
    Korisnik

    Posts : 4670
    Join date : 2015-02-17

    Tupan dana - Page 21 Empty Re: Tupan dana

    Post by ontheotherhand Sun Jan 29, 2017 3:37 pm

    Filipenko wrote:Ah ti mladi, samo znaju šta neće. Da čujemo malo šta hoće. Možda ekonomsku cenu studija, za početak?
    Šta je ekonomska cena studija? "Prava" cena, bez subvencionisanja?
    Anonymous
    Guest

    Tupan dana - Page 21 Empty Re: Tupan dana

    Post by Guest Sun Jan 29, 2017 4:22 pm

    ekonomiju zabraniti, zatvoriti sve trovačnice tog tipa i uvesti npr elektrotehničku cena studija
    avatar

    Posts : 18346
    Join date : 2014-12-12

    Tupan dana - Page 21 Empty Re: Tupan dana

    Post by beatakeshi Sun Jan 29, 2017 10:17 pm

    William Murderface wrote:Pročitao. Može ceo na tupana. Neverovatno neartikulisan čovek.
    Imam utisak da se više ni ne trudi da artikuliše, truća, zna da će proći. Prevnstveno mislim na odgovor na prvo pitanje, kada priča o filmu (iz nekog razloga ne mogu da kopipestujem). Ovo gde je intelektualac opšte prakse me nešto i ne interesuje.
    Ustvari, čini mi se kao da je pomalo dementan, a možda je samo bio umoran kad je davao intervju.
    Erős Pista

    Posts : 81413
    Join date : 2012-06-10

    Tupan dana - Page 21 Empty Re: Tupan dana

    Post by Erős Pista Sun Jan 29, 2017 10:20 pm

    Možeš da kopipejstuješ. Ne vidi se pre postovanja, ali se vidi u postu. Probaj.

    Ma njemu je totalni haos u glavi.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    plachkica

    Posts : 16169
    Join date : 2014-11-06

    Tupan dana - Page 21 Empty Re: Tupan dana

    Post by plachkica Sun Jan 29, 2017 10:22 pm

    Nije se razbudio  Tupan dana - Page 21 2304934895

    (u nekom prednovogodišnjem intervjuu je rekao da dok se ne razbudi, dok ne popije
    određenu količinu kafe, priča gluposti.)
    Anonymous
    Guest

    Tupan dana - Page 21 Empty Re: Tupan dana

    Post by Guest Sun Jan 29, 2017 10:24 pm

    Kusta zivi u apsolutnoj izolaciji, okruzen poltronima, kao neki ludi kralj iz davnina.
    avatar

    Posts : 18346
    Join date : 2014-12-12

    Tupan dana - Page 21 Empty Re: Tupan dana

    Post by beatakeshi Sun Jan 29, 2017 10:26 pm

    * U vremenu kada u filmu dominira dokumentarizam, vi ste se odlučili da snimite jednu bajku. Zašto?
    - Zato šta ja mislim da je film izraz ili forma koja podrazumjeva sveobuhvatno zahvatanje svega onoga što je ljudska egzistencija. Da budem jasan. Čovjek je uvijek u središtu dobrog filma a on je sve manje u današnjem filmu izražen kao takav. Najčešće je to površno - usputnim impresijama sa novom kamerom koja vrlo često zanemaruje ljudsko lice i stavlja ga kao dio nekog predmeta koji se poluvidi. I to je simbol vremena u kome mi živimo. To je simbol te ideje koju generiše Holivud koji zapravo odvraća pažnju od potencionalnog revolucionara, jer ljudi koji se predstavljaju Holivudu, u drugom planu izvode revolucije u svijetu. U ime demokratije bombarduju, smenjuju diktatore... u stvari ih pljačkaju. A Holivud opet, kao front-runner te ideje, predstavlja tog čistača, koji ne čisti ulicu nego ljudske duše. Obeshrabruje ih, obezvređuje i skreće pažnju s tog čoveka o kome ja želim da govorim. Imam ovde Ljermontovu knjigu "Junak našeg doba”. Stalno se pitam - ko je junak našeg doba. Kao što ni film više nema svoje gurue, tako nema ni filmskog stila. Postoji neki redukcionizam koji je zavladao u našem filmu. Od činjenice da samo jedna reč označava ime filma. S druge strane, ljudi koji ga prave vrlo su privrženi ideji koju im nalažu fondovi koji im obezbeđuju dodatna sredstva. Onda su oni najčešće izraz svojevrsne političke korektnosti. A mi kad smo politički korektni, mi smo korektniji od Njemaca. Njemci prave svoju rekonstrukciju Hitlera. Napravili su film sa Brunom Gancom koji takođe nije nikakva velika negacija niti apologija. A mi se sunovraćujemo u ideju beznađa i ideju crnila... A nikako da osvijetlimo ono što svaki sudija i svaki zapisničar u sudu može da vam ispriča kao najluđu i najdramatičniju priču o nama. Rečju, mi smo izbjegli, prateći recepturu Holivuda i tih fondova koji doplaćuju, da pričamo o našem junaku. Ko je naš junak i ko je naš antijunak, mi čak nemamo ni pravo da to odredimo.
    - See more at: http://www.danas.rs/kultura.11.html?news_id=337427&title=Tramp+ima+veliku+%c5%a1ansu+da+svet+odmakne+od+velikog+rata#sthash.kis8pOC7.dpuf
    Anonymous
    Guest

    Tupan dana - Page 21 Empty Re: Tupan dana

    Post by Guest Sun Jan 29, 2017 10:30 pm

    Ljermontovu knjigu. Kukavno novinarstvo ugaseno.
    Anonymous
    Guest

    Tupan dana - Page 21 Empty Re: Tupan dana

    Post by Guest Sun Jan 29, 2017 10:32 pm

    Negacija Hitlera je politicka korektnost?
    avatar

    Posts : 10317
    Join date : 2012-02-10

    Tupan dana - Page 21 Empty Re: Tupan dana

    Post by Nino Quincampoix Sun Jan 29, 2017 10:34 pm

    Ne shvatam šta mu to uopšte znači.
    avatar

    Posts : 18346
    Join date : 2014-12-12

    Tupan dana - Page 21 Empty Re: Tupan dana

    Post by beatakeshi Sun Jan 29, 2017 10:49 pm

    Meni je ovo zabavno
    kusturica wrote:Najčešće je to površno - usputnim impresijama sa novom kamerom koja vrlo često zanemaruje ljudsko lice i stavlja ga kao dio nekog predmeta koji se poluvidi. I to je simbol vremena u kome mi živimo. To je simbol te ideje koju generiše Holivud koji zapravo odvraća pažnju od potencionalnog revolucionara, jer ljudi koji se predstavljaju Holivudu, u drugom planu izvode revolucije u svijetu. U ime demokratije bombarduju, smenjuju diktatore... u stvari ih pljačkaju.

    Kao žaba, s lopoča na lopoč.
    Od nove kamere do pljačke.
    Erős Pista

    Posts : 81413
    Join date : 2012-06-10

    Tupan dana - Page 21 Empty Re: Tupan dana

    Post by Erős Pista Sun Jan 29, 2017 10:54 pm

    Photino Bird wrote:Kusta zivi u apsolutnoj izolaciji, okruzen poltronima, kao neki ludi kralj iz davnina.



    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Erős Pista

    Posts : 81413
    Join date : 2012-06-10

    Tupan dana - Page 21 Empty Re: Tupan dana

    Post by Erős Pista Sun Jan 29, 2017 10:59 pm

    Melchett wrote:Ne shvatam šta mu to uopšte znači.

    Znači mu, da velike nacije znaju kako da brane svoje junake (poput Hitlera) ili bar da ih pljuju ako ne moraju, nego niti opravdavaju, niti "negiraju" njihova dostignuća. A mi, prodane duše, navrzli se da po svaku cenu ispljujemo svoje  junake. Naš junak, to je jasno - Ratko/Radovan.

    To je zapravo najjasniji deo ove salate od reči.

    A mi kad smo politički korektni, mi smo korektniji od Njemaca. Njemci prave svoju rekonstrukciju Hitlera. Napravili su film sa Brunom Gancom koji takođe nije nikakva velika negacija niti apologija. A mi se sunovraćujemo u ideju beznađa i ideju crnila... A nikako da osvijetlimo ono što svaki sudija i svaki zapisničar u sudu može da vam ispriča kao najluđu i najdramatičniju priču o nama. Rečju, mi smo izbjegli, prateći recepturu Holivuda i tih fondova koji doplaćuju, da pričamo o našem junaku. Ko je naš junak i ko je naš antijunak, mi čak nemamo ni pravo da to odredimo.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    avatar

    Posts : 18346
    Join date : 2014-12-12

    Tupan dana - Page 21 Empty Re: Tupan dana

    Post by beatakeshi Sun Jan 29, 2017 11:03 pm

    Pa snimi film o Ratku Mladiću, nisi na fondovima.
    (ne shvatam ovo za sudiju i zapisničara)

    Tupan dana - Page 21 Empty Re: Tupan dana

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Fri Apr 26, 2024 11:46 am