Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Tupan dana

    avatar

    Posts : 32
    Join date : 2016-04-28

    Tupan dana - Page 11 Empty Re: Tupan dana

    Post by Voland Sun Aug 14, 2016 8:34 pm

    Mislim da je preglednije imati topik o revizionizmu kao takvom, pa tu sve trpati.
    Anonymous
    Guest

    Tupan dana - Page 11 Empty Re: Tupan dana

    Post by Guest Thu Aug 18, 2016 1:06 pm

    Nenad Jezdić: Užasno je što natalitet pada, a devojke se samo šminkaju i puće

    паће

    Posts : 40080
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Tupan dana - Page 11 Empty Re: Tupan dana

    Post by паће Thu Aug 18, 2016 2:12 pm

    Ненашминкане одмах затрудне? Свашта човек научи.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    Kinder Lad

    Posts : 7403
    Join date : 2015-11-26
    Location : Location, Location

    Tupan dana - Page 11 Empty Re: Tupan dana

    Post by Kinder Lad Thu Aug 18, 2016 2:41 pm

    Selo gori a baba se češlja, Part 2: Šminkanje i pućenje


    _____
    alt-lib
    Erős Pista

    Posts : 81421
    Join date : 2012-06-10

    Tupan dana - Page 11 Empty Re: Tupan dana

    Post by Erős Pista Thu Aug 18, 2016 4:02 pm

    Jezdić jeste tupan, prepoznatljivo dverjansko-fajgeljevskog tipa (mada, moram da priznam, meni jako simpatičan kao glumac), ali ovde moram da primetim da glavno tupanstvo izjave ipak nije njegova, nego urednička krivica. On je rekao:

    – Iskren da budem, mislim da ja nemam šta da kažem za medije. Ne volim da pričam o sebi. To mi je tako glupo. Život na selu me jako ispunjava i jako je lepo živeti van grada. Ipak, Valjevo je svakako grad koji najviše volim. Užasno se osećam što natalitet pada, što se se za godinu dana rodi u selima samo nekoliko dece .


    Napomenuo je Nenad i iskazao stav o savremenim devojkama:


    – Ne volim da vidim devojke koje se ovde samo šminkaju, puće i sređuju na svakih dva minuta.

    Prvi stav u vezi sa natalitetom uopšte nije naročito problematičan, i u drugom kontekstu ne bi morao ni da ima taj dverjanski prizvuk. Prosto mu je žao što sela odumiru - i meni je žao, i ne mislim da je to osećanje samo po sebi problematično.

    Drugi stav o devojkama koje se puće je već problematičniji, ali opet ništa strašno. Razumem šta hoće da kaže, to je kritika sa pozicije "th nekih pravih vrednosti", a i glupo je što su mu problem devojke, a ne objektifikacija, naravno.

    Ali ono čime je izjava zavredela da se nađe na ovom svetom topiku jeste teza da je šminkanje i pućenje krivo za pad natalitet - možda on i misli nešto slično, ali to se iz izjave zaista ne vidi. Pre će biti da Večernje novosti teraju svoju omiljenu priču da su žene krive što svak godine "nestane jedno Smederevo".


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    Tupan dana - Page 11 Empty Re: Tupan dana

    Post by Guest Tue Aug 23, 2016 11:43 am

    Toliko.@parun_
    Jedna vertikala srpske politike je crnorukaško-udbaško-Miloševićevska, druga je modernističko-Mihailovsko-Đinđićevska. Ostalo su incidenti.
    Anonymous
    Guest

    Tupan dana - Page 11 Empty Re: Tupan dana

    Post by Guest Tue Aug 23, 2016 11:43 am

    Toliko.@parun_ 14h14 hours ago
    @radomir_martin daleko više u ovu drugu. Vertikale su narativi, ljudi ponekad i šetaju kroz njih. Milovan Đilas npr
    0 retweets 0 likes
    Erős Pista

    Posts : 81421
    Join date : 2012-06-10

    Tupan dana - Page 11 Empty Re: Tupan dana

    Post by Erős Pista Fri Aug 26, 2016 5:33 pm

    Šta drugo, nego Novi Polis.

    The Night Of











    Влатко Стефановић
    Tupan dana - Page 11 Image the night of
    Већина америчких серија болује од две смртоносне болести: прва је конвенционалан заплет и конвенционални расплет, а друга је канцерогена политичка коректност, ex политичка подобност, која има незгодан обичај да метастазира у сваку пору сваке епизоде. Последица ових болести је серијска производња сплачина које човек не може да гледа, осим ако му није јако досадно или је јако детињаст, да не употребим неку другу реч, односно формулацију.
    Једна од ретких серија која је избегла ову заразну заразу јестесерија True detective, HBO производње и то у обе своје сезоне. Проблем са том серијом је међутим, у томе што је она уметничко дело. То значи да се, иако је серија, не може баш серијски производити из године у годину. Пошто је то тако, HBO је направио нешто као True detective и то нешто се зове The Night Of. Гледалац тога постане свестан већ током интроа ове серије од 8 епизода, који по атмосфери и графичкој опреми неодољиво подсећа на интро серије True detective. Како у HBO има и паметних људи, неко је схватио да нема смисла копирати култну серију, па стога серија The Night Of  има своје посебне квалитете и свој посебни поглед на свет. (За сада то има, пошто сам одгледао свега две епизоде).
    Tupan dana - Page 11 Image .
    О чему се ту заправо ради? Један млади Њујорчанин пакистанског порекла, оптужен је за злочин који можда није починио. Детектив покушава да изнуди од њега признање, из детективских разлога. Његов адвокат покушава да га спаси, из адвокатских разлога. За сада, нема оштећених ликова, трауматичних прошлости и сличних срања, која се користе у серијама како би се ликови приближили гледаоцима, пошто су иначе потпуно безлични из разлога политичке коректности. Уместо тих трамуатичних траума, овде је фокус на психолошкој ситуацији окривљеног и зато је нарација на први поглед као спора: гледаоца треба привикнути на кафкијанску позицију окривљеног, на његов страх и језу, а тек онда на питање да ли је заиста крив или не.
    Tupan dana - Page 11 Image .
    То јесте нешто ново у серијској производњи серија и то доноси једну нову атмосферу. Претпостављам да ће се многим гледаоцима радња учинити спора, као што је то био случај са бројним америчким гледаоцима ове серије. (Успут буди речено, серија се завршава 28. августа текуће године. Торенти,срећом,још нису потпуно мртви). Можда је заиста у питању успореност. Нисам је приметио, или боље рећи, није ми сметала. Биће да је међутим, у питању нешто друго: приказујући свет из угла окривљеног и незаштићеног лика, пред нама се указује другачија Америка. Америка у којој живе обични људи, а не само филмске звезде и супер хероји. Вероватно амерички гледалац није навикао на овакву позицију. Неки други гледаоци јесу. Вероватно је и то да ће се на крају ова серија, због мирног сна гледалаца и Америке, ипак определити за неки од конвенционалних разрешења и политички коректних порука. Али за сада и до тада, она жели пре да узнемири гледаоца, него да га забави. И због тога завређује пажњу. Зато што личи на уметност. За сада.

    Da mi je samo znati gde su tol'ke serije koje izjeda "kancerogena politička korektnost", koje Ameriku prikazuju kao raj na zemlji. Wire? Sopranosi? Breaking Bad? Making a Murderer? Veep? Oz? Game of Thrones? Rectify? Lui? Girls? Fargo? Justified? House of Cards? Sons of Anarchy? Mad Men?


    Last edited by William Murderface on Fri Aug 26, 2016 5:46 pm; edited 3 times in total


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    No Country

    Posts : 11084
    Join date : 2015-05-16

    Tupan dana - Page 11 Empty Re: Tupan dana

    Post by No Country Fri Aug 26, 2016 5:40 pm

    И ти га цепидлачиш. Што би чињенице икада стајале на путу старом добром антиамериканизму? Tupan dana - Page 11 3579118792


    _____
    Међутим у Србији-мук, када вам кажем-мук!
    Erős Pista

    Posts : 81421
    Join date : 2012-06-10

    Tupan dana - Page 11 Empty Re: Tupan dana

    Post by Erős Pista Fri Aug 26, 2016 5:45 pm

    Ma razumem i antiamerikanizam i sve, ali ako je nešto obeležje ovog televizijskog Goldena Age-a, onda su to antiheroji i cinična dekonstrukcija američkih mitova. Mislim, meni sve to malo i dosadilo. Baš je potrebno da nemaš ni najmanju zainteresovanost za činjenice, pa da odvališ ovako nešto. Pa imaš oči, čoveče, pogledaj sam!


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    avatar

    Posts : 18350
    Join date : 2014-12-12

    Tupan dana - Page 11 Empty Re: Tupan dana

    Post by beatakeshi Fri Aug 26, 2016 7:39 pm

    Prestao posle 1. rečenice. Lupiš glupost i onda raspravljaš sa saopstvenom glupošću. Zvuči prilično glupo.
    Anonymous
    Guest

    Tupan dana - Page 11 Empty Re: Tupan dana

    Post by Guest Fri Aug 26, 2016 9:59 pm

    William Murderface wrote:Šta drugo, nego Novi Polis.

    The Night Of













    Влатко Стефановић
    Tupan dana - Page 11 Image the night of
    Већина америчких серија болује од две смртоносне болести: прва је конвенционалан заплет и конвенционални расплет, а друга је канцерогена политичка коректност, ex политичка подобност, која има незгодан обичај да метастазира у сваку пору сваке епизоде. Последица ових болести је серијска производња сплачина које човек не може да гледа, осим ако му није јако досадно или је јако детињаст, да не употребим неку другу реч, односно формулацију.
    Једна од ретких серија која је избегла ову заразну заразу јестесерија True detective, HBO производње и то у обе своје сезоне. Проблем са том серијом је међутим, у томе што је она уметничко дело. То значи да се, иако је серија, не може баш серијски производити из године у годину. Пошто је то тако, HBO је направио нешто као True detective и то нешто се зове The Night Of. Гледалац тога постане свестан већ током интроа ове серије од 8 епизода, који по атмосфери и графичкој опреми неодољиво подсећа на интро серије True detective. Како у HBO има и паметних људи, неко је схватио да нема смисла копирати култну серију, па стога серија The Night Of  има своје посебне квалитете и свој посебни поглед на свет. (За сада то има, пошто сам одгледао свега две епизоде).
    Tupan dana - Page 11 Image .
    О чему се ту заправо ради? Један млади Њујорчанин пакистанског порекла, оптужен је за злочин који можда није починио. Детектив покушава да изнуди од њега признање, из детективских разлога. Његов адвокат покушава да га спаси, из адвокатских разлога. За сада, нема оштећених ликова, трауматичних прошлости и сличних срања, која се користе у серијама како би се ликови приближили гледаоцима, пошто су иначе потпуно безлични из разлога политичке коректности. Уместо тих трамуатичних траума, овде је фокус на психолошкој ситуацији окривљеног и зато је нарација на први поглед као спора: гледаоца треба привикнути на кафкијанску позицију окривљеног, на његов страх и језу, а тек онда на питање да ли је заиста крив или не.
    Tupan dana - Page 11 Image .
    То јесте нешто ново у серијској производњи серија и то доноси једну нову атмосферу. Претпостављам да ће се многим гледаоцима радња учинити спора, као што је то био случај са бројним америчким гледаоцима ове серије. (Успут буди речено, серија се завршава 28. августа текуће године. Торенти,срећом,још нису потпуно мртви). Можда је заиста у питању успореност. Нисам је приметио, или боље рећи, није ми сметала. Биће да је међутим, у питању нешто друго: приказујући свет из угла окривљеног и незаштићеног лика, пред нама се указује другачија Америка. Америка у којој живе обични људи, а не само филмске звезде и супер хероји. Вероватно амерички гледалац није навикао на овакву позицију. Неки други гледаоци јесу. Вероватно је и то да ће се на крају ова серија, због мирног сна гледалаца и Америке, ипак определити за неки од конвенционалних разрешења и политички коректних порука. Али за сада и до тада, она жели пре да узнемири гледаоца, него да га забави. И због тога завређује пажњу. Зато што личи на уметност. За сада.

    Da mi je samo znati gde su tol'ke serije koje izjeda "kancerogena politička korektnost", koje Ameriku prikazuju kao raj na zemlji. Wire? Sopranosi? Breaking Bad? Making a Murderer? Veep? Oz? Game of Thrones? Rectify? Lui? Girls? Fargo? Justified? House of Cards? Sons of Anarchy? Mad Men?

    ruku na srce, network serije verovatno i čine većinu američkih serija. razni NCIS-ovi i CSI-ovi i Blacklistovi i Hawaii 5-0-ovi itd. a za njih bi neko još i mogao da kaže ovo što ovaj kaže o am. serijama ukupno. ali ima na torentima i serija sa kablovskih kanala, šteta što je čovek otkrio zlatnotm doba TV-a tek sa Trulim Detektivima Tupan dana - Page 11 3363120308

    sa druge strane, videh sticajem okolnosti tekst u Pečatu o House of Cards. vrhunska kritika, tzv. Vladislav Panov kaže da je Amerika toliko ogrezla u svakoliko zlo i u te neke naopake vrednosti da svi gledaju 1 teškog zlikovca FU-a i dive mu se. zlo je dobro!

    ne možeš udovoljiti srbskoj kulturnoj kritici: kad su američke serije o herojima to je laž i limunada i Holivud a kad su o antiherojima to nam prodaju zlo i naopake vrednosti. hoće da nas prevare kako god okreneš Tupan dana - Page 11 1949538119

    btw, jel to što ovaj poredi The Night Of sa TD-om treba da znači da The Night Of valja? gledao neko?
    Erős Pista

    Posts : 81421
    Join date : 2012-06-10

    Tupan dana - Page 11 Empty Re: Tupan dana

    Post by Erős Pista Fri Aug 26, 2016 10:06 pm

    E, nisam, ali gledao sam BBC-ev Criminal Justice, po kojem je snimljen The Night Of i odličan je. S tim što je još bolja druga sezona (koja nema veze sa TNO, jer je u pitanju antologija).

    U pravu si da je network TV zagušen NCIS-om i ostalim CSI-em (ili što be rekli u Forgetting Sarah Marshal - Crime Scene Investigation: Investigation of the Crime Scene), ali ako TNO sa nečim sameravaš, onda ćeš to činiti sa sličnim HBO teškašima i sličnim stvarima.

    Pazi, taj Panov bar polazi od faktičkog stanja stvari, pa ga interpretira na tupav način, a ovaj je, što kaže beatakeshi, prosto izvalio glupost i onda o njoj raspravlja.


    Edit:



    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    boomer crook

    Posts : 36867
    Join date : 2014-10-27

    Tupan dana - Page 11 Empty Re: Tupan dana

    Post by boomer crook Fri Aug 26, 2016 10:15 pm

    William Murderface wrote:Šta drugo, nego Novi Polis.

    The Night Of













    Влатко Стефановић
    Tupan dana - Page 11 Image the night of
    Већина америчких серија болује од две смртоносне болести: прва је конвенционалан заплет и конвенционални расплет, а друга је канцерогена политичка коректност, ex политичка подобност, која има незгодан обичај да метастазира у сваку пору сваке епизоде. Последица ових болести је серијска производња сплачина које човек не може да гледа, осим ако му није јако досадно или је јако детињаст, да не употребим неку другу реч, односно формулацију.
    Једна од ретких серија која је избегла ову заразну заразу јестесерија True detective, HBO производње и то у обе своје сезоне. Проблем са том серијом је међутим, у томе што је она уметничко дело. То значи да се, иако је серија, не може баш серијски производити из године у годину. Пошто је то тако, HBO је направио нешто као True detective и то нешто се зове The Night Of. Гледалац тога постане свестан већ током интроа ове серије од 8 епизода, који по атмосфери и графичкој опреми неодољиво подсећа на интро серије True detective. Како у HBO има и паметних људи, неко је схватио да нема смисла копирати култну серију, па стога серија The Night Of  има своје посебне квалитете и свој посебни поглед на свет. (За сада то има, пошто сам одгледао свега две епизоде).
    Tupan dana - Page 11 Image .
    О чему се ту заправо ради? Један млади Њујорчанин пакистанског порекла, оптужен је за злочин који можда није починио. Детектив покушава да изнуди од њега признање, из детективских разлога. Његов адвокат покушава да га спаси, из адвокатских разлога. За сада, нема оштећених ликова, трауматичних прошлости и сличних срања, која се користе у серијама како би се ликови приближили гледаоцима, пошто су иначе потпуно безлични из разлога политичке коректности. Уместо тих трамуатичних траума, овде је фокус на психолошкој ситуацији окривљеног и зато је нарација на први поглед као спора: гледаоца треба привикнути на кафкијанску позицију окривљеног, на његов страх и језу, а тек онда на питање да ли је заиста крив или не.
    Tupan dana - Page 11 Image .
    То јесте нешто ново у серијској производњи серија и то доноси једну нову атмосферу. Претпостављам да ће се многим гледаоцима радња учинити спора, као што је то био случај са бројним америчким гледаоцима ове серије. (Успут буди речено, серија се завршава 28. августа текуће године. Торенти,срећом,још нису потпуно мртви). Можда је заиста у питању успореност. Нисам је приметио, или боље рећи, није ми сметала. Биће да је међутим, у питању нешто друго: приказујући свет из угла окривљеног и незаштићеног лика, пред нама се указује другачија Америка. Америка у којој живе обични људи, а не само филмске звезде и супер хероји. Вероватно амерички гледалац није навикао на овакву позицију. Неки други гледаоци јесу. Вероватно је и то да ће се на крају ова серија, због мирног сна гледалаца и Америке, ипак определити за неки од конвенционалних разрешења и политички коректних порука. Али за сада и до тада, она жели пре да узнемири гледаоца, него да га забави. И због тога завређује пажњу. Зато што личи на уметност. За сада.

    Da mi je samo znati gde su tol'ke serije koje izjeda "kancerogena politička korektnost", koje Ameriku prikazuju kao raj na zemlji. Wire? Sopranosi? Breaking Bad? Making a Murderer? Veep? Oz? Game of Thrones? Rectify? Lui? Girls? Fargo? Justified? House of Cards? Sons of Anarchy? Mad Men?

    Covek u visokom dvorcu


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    boomer crook

    Posts : 36867
    Join date : 2014-10-27

    Tupan dana - Page 11 Empty Re: Tupan dana

    Post by boomer crook Fri Aug 26, 2016 10:17 pm

    meni je zapanjujuci inace ocajan nivo kritike a ne njena politicka pozicija


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    avatar

    Posts : 18350
    Join date : 2014-12-12

    Tupan dana - Page 11 Empty Re: Tupan dana

    Post by beatakeshi Fri Aug 26, 2016 10:19 pm

    Da li postoje urednici u ovim digitalnim časopisima (ili kako se to već zove)? Jel ima vraćanja ili odbijanja tekstova?
    No Country

    Posts : 11084
    Join date : 2015-05-16

    Tupan dana - Page 11 Empty Re: Tupan dana

    Post by No Country Fri Aug 26, 2016 10:21 pm

    Право питање је да ли неко плаћа те текстове, или је у питању слободно блоговање?


    _____
    Међутим у Србији-мук, када вам кажем-мук!
    boomer crook

    Posts : 36867
    Join date : 2014-10-27

    Tupan dana - Page 11 Empty Re: Tupan dana

    Post by boomer crook Fri Aug 26, 2016 10:23 pm

    ne znam. ovo ko neki srednjoskolac koji je citao pajkica.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Erős Pista

    Posts : 81421
    Join date : 2012-06-10

    Tupan dana - Page 11 Empty Re: Tupan dana

    Post by Erős Pista Fri Aug 26, 2016 10:27 pm

    Pa verovatno i jeste nešto slično. Ali fascinasija Novo Polisa Trulim detektivom (jer pokazuje Ameriku onakvom kakva jeste!) je Tupan dana - Page 11 3274312807


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    No Country

    Posts : 11084
    Join date : 2015-05-16

    Tupan dana - Page 11 Empty Re: Tupan dana

    Post by No Country Fri Aug 26, 2016 10:28 pm

    Ово је бре идиотски на когнитивном нивоу, јебо све остало:
    пред нама се указује другачија Америка. Америка у којој живе обични људи, а не само филмске звезде и супер хероји. Вероватно амерички гледалац није навикао на овакву позицију.

    Паз` молим те, обични Американац који није навикао на обичну Америку. Држ`те ме, сад сам већ бесан: јебена српска уображеност по којој они, који нису ни до Трста добацили, савршено боље знају од Американаца каква је земља Америка. А није само рад и зној...


    _____
    Међутим у Србији-мук, када вам кажем-мук!
    Anonymous
    Guest

    Tupan dana - Page 11 Empty Re: Tupan dana

    Post by Guest Fri Aug 26, 2016 10:37 pm

    ima urednistvo,ne vracaju se i ne placaju.
    plachkica

    Posts : 16171
    Join date : 2014-11-06

    Tupan dana - Page 11 Empty Re: Tupan dana

    Post by plachkica Fri Aug 26, 2016 11:30 pm

    Ma čovek je imao Hallmark i Fox live, sad je platio i HBO pa je malo šokiran.
    Što ste na kraj srca.
    Erős Pista

    Posts : 81421
    Join date : 2012-06-10

    Tupan dana - Page 11 Empty Re: Tupan dana

    Post by Erős Pista Fri Aug 26, 2016 11:33 pm

    A bre, kaže i sam da skida s torrenta Tupan dana - Page 11 1143415371


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    plachkica

    Posts : 16171
    Join date : 2014-11-06

    Tupan dana - Page 11 Empty Re: Tupan dana

    Post by plachkica Fri Aug 26, 2016 11:37 pm

    I sa Torenta skida Hallmark i Fox live produkciju, jednom je pogrešno kliknuo 
    i nećete verovati šta se potom desilo (VIDEO).
    Erős Pista

    Posts : 81421
    Join date : 2012-06-10

    Tupan dana - Page 11 Empty Re: Tupan dana

    Post by Erős Pista Fri Aug 26, 2016 11:39 pm

    Tupan dana - Page 11 3579118792

    Ali te generalizacije - "američke serije su takve i takve". Jbt, čitam pre neki dan (zaboravih gde) - godišnje se u US proizvede preko 400 serija.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije

    Tupan dana - Page 11 Empty Re: Tupan dana

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Sun Apr 28, 2024 1:35 pm